fmW Misdaad om een erfenis gordijnslof PANDA MEESTEM-MEESTER KLEINE KONING WIROMAR 1 KAMSTEEG'S LEIDSCH DAGBLAD ZATERDAG 30 MEI 1964 Dagelijks vervolgverhaal Roman van Jane England Oorspronkelijke titel „The Peach Orchard" Jj Zij boog zich uit haar bed en trok haar muiltjes aan. Toen stapte zij voorzichtig uit bed. alsof het vuil van de vloer door de zolen heen kon komen en ging naar de ladenkast, waarop een witte kom en een kan stonden. Het water in de kan zag er uit, alsof het in weken niet ververst was. Zij voelde zich boos worden. Was maken? Die kleine lammeling! Er zou in ieder geval nu onmiddellijk iets aan moeten worden gedaan. Julie greep een roodzijden kamer japon, trok die aan, waarbij zij het koord nijdig en veel te strak aan haalde, schopte de stoel van de deur weg en rukte die met een heftig gebaar open. Er klonk een krakend knarsend geluid en de deur vloog van haar hengsels. Zij bleef daar in stomme verba zing naar de rotte deurpost staan kijken. Waar de hengsels er af ge rukt waren, vertoonde die een gapende wonde vol vlokkige hout- schilvers, die bedekt waren met het griize stof der verwording. Het was prachtig weer. De zon scheen en de rieten daken leken een verschoten giijze tint te hebben tegen het hel dere blauw van de hemel. Een kaf fer naderde met twee emmers water aan een juk over zijn schouders. Hij had er takken met groene bladeren overheen gelegd om te voorkomen, dat er water gemorst zou worden, maar toch plaste het water nog over de kant van de emmers om een oonker rood spoor achter te laten. De man staarde haar een ogeblik zonder enige nieuwsgierigheid aan. Impulsief deed zij een stap naar vo ren. Hier was de oplossing! Uitste kend water uit een van die emmers. Tiaar toen zij naar voren stapte in de volle zonneschijn, waar de lucht prikkelend en koel was, greep een hand haar arm en hoorde zij Robs stem met een ietwat hoge en boze klank. Wat begin je nou, Julie om in die kleding een kaffer onder ogen te komen? Zij keerde zich om en keek hem aan, nog altijd de waterkan in haar hand. Haar wenkbrauwen waren even opgetrokken en haar ogen had den een donkere en verbaasde uit drukking. Neen, maar, Rob, zei zij. Toen zij met koude blik naar de hand keek die nog steeds haar arm vasthield, liet hij haar los en deed een stap achteruit. Spijt me, Ju, zei hij maar Je moet weten, dat men dit niet doen kan. Misschien heb je gelijk, zei zij luchtig hoewel ik eerlijk gezegd van mening ben, dat ik er volkomen presentabel uitzie. Ik bedoel, dat een kamerjapon en pyjama's mij even presentabel lijken als een hemd en shorts, die ik meermalen in tegen woordigheid van kaffers heb zien dragen. En bovendien, ging zij voort, daar zij voor haar onderwerp begon te lopen, geloof ik niet, dat de inlanders net zijn als de blanken. Ik bedoel, dat ik niet geloof, dat zij een kamerjapon en pyjama's on middellijk in verband brengen met slaapkamers en afzondering Dat is meer iets voor blanken. Ik vind het abominabel. En kijk eens hier, Rob kijk eens even naar dat water. Je kunt niet verwachten, dat iemand zich daarin zal willen wassen. Het is vies. Ik wil dat water uit een van die emmers hebben. Hij lachte Het spijt me. maar ik heb toch heus geen abominabele geest. Ik zal onmiddellijk water ha len en Isabelle levend villen. Maar met dat al zou moeder een beroerte krijgen, als ze jou zo zag. Ze heeft uitgesproken denkbeelden op dat punt. Hij nam haar de kan uit de hand, maar zij protesteerde. In 's hemelsnaam niet in die kan, Rob. Die heeft zelf een bac hard nodig. Rob keerde haar zijn lachende ge zicht toe en zijn ogen hadden een tedere en geamuseerde uitdrukking. over zijn voorhoofd. Hij droeg ka kishorts en een hemd, dat aan de hals open stond; geen sokken en een paar tennisschoenen. Hij zag er jong. vrolijk en galant uit. Julies gezichtje verloor de ernstige uitdruk king en zij glimlachte tegen hem. Je zult lekker fris water heb ben, zei Rob en een mooie scho ne kan op de koop toe, maar trek je in vredesnaam in je kamer terug. Je ziet er erg aardig uit, maar., dat gaat hier nu eenmaal niet. Grappig, dacht zij, terwijl zij weer in de hut ging, die stoffig en muf rook. Grappig! Men zou toch nooit gedacht hebben, dat Rob er derge lijke ouder wetse ideeën op nahield. Als het David Baxter geweest was, zou het natuurlijk hebben gebleken. Zi? trachtte nu de oorzaak van de eigenaardige muffe lucht op te spo ren en die bleek te vinden te zijn in rottend hout en riet en het stof van jaren, dat in het ruige dak was gaan zitten. Doodgewoon verval. Bah! zei zij hardop. En weer kwam de gedachte aan David in haar geest. Hij had werkelijk een manie voor goed werk. Hij zelf hield alles goed bij. Zijn hutten waren schoon en zijn rieten daken goed verzorgd. By het eerste teken van rotting in een van zyn hutten, werd die onmiddellyk van nieuw riet voor zien. Ineens schoot haar gedachte door het hoofd, dat. hoe vreemd het ook ïyken mocht, zy er zich niet boos over zou hebben gemaakt,, wanneer het David geweest was, die bezwaren had gemaakt over die py jama-kwestie. Maar nu die opmerking van Rob is, had zy zich woedend zich in bedwang moeten niet los te barsten en onaangename situatie te schep pen. Zy ging naar de kaptafel en be gon het haar te kammen. Een ogenblik later hoorde zy voet stappen op haar hut toekomen. Zy keerde zich met de borstel in de hand om. Rob zette een kan water binnen de deur en zei: Zie daar, lieveling. Als je ge kleed bent. kom dan naar buiten, dan kunnen we vóór het ontbyt de plaats eens rondkyken. Als je my zoekt, ben ik achter je hut by de schuur. Waar is de hond? vroeg Julie achterdochtig Rob grinnikte vriendeiyk. Vastgebonden terwille van jou! Ik zal je aan hem voorstellen als een lid van het gezin en dan zul je je nergens meer ongerust over be hoeven te maken. gedachten twyfelde Julie hier wel enigszins aan, maar zy wuifde vroiyk met haar borstel naar hem. Akkoord, z<ü ze. Binnen een kwartier ben ik oy je. Dan zal ik je over drie kwartier verwachten, zei Rob een beetje spot tend. Er was iets in die opmerking, dat haar onaangenaam trof. Dat, dacht Julie, is een ergeriyke eigenschap in iedere man: die zogenaamde humor met betrekking tot vrouwen, die uren nodig heten te hebben om zich te gekomen gemaakt houden Advertentie IETS BIJZONDERS. vindt U in onze naa de eisen van deze tUd Ingerichte zaak voor zelfkeuze van gordynen. Haarlemmerstraat 179 HOEK HOOGLANDSE KERKSTEEG MIDZA 15979. Het rumoer in het Tehuis voor Overspannen Le raren zwol aan en even later werd Mr. Vlijmen met zijn pupillen naar buiten geworpen. Weg jullie!" riepen overspannen stemmen. „Wij willen geen leerlingen meer zien!" „Welaan!" mompelde Jorisdie dit tafreeltje tevreden aan schouwde, „ik geloof niet dat de heer Vlijmen rustig met de heer Ambrosius heeft kunnen spreken. Maar alleen reeds het feit, dat hij het voormalige schoolhoofd spreken wilde, wijst er op dat hij aan mij twijfelt. Dat is onduldbaar .Hij zou er zelfs aan kunnen gaan twijfelen of ik wel gerechtigd ben om schoolgeld van hem te innen. We zullen hem wat meer onder druk moeten zetten". „Wat is hier aan de hand?" klonk opeens een barse stem. Het was de agent Oom Joop. die zich tot beschermer van de knaapjes had opgeworpen. Hij keek wantrouwend naar de advo caat. die zijn pupillen van zich af trachtte te schudden en hernam „Is die voogd soms weer onaardig tegen die kinderen?" „Ah. u komt juist op tijd agent", sprak Joris. „U hebt over wicht. Misschien kunt u Mr. Vlijmen er toe bewegen, zijn belofte gestand te doen. Hij had ze beloofd om met hen naar de kermis te gaan en het zou een grote teleurstelling voor de kinderen zijn als dat niet doorgaat. Zij hadden zich er zo op verheugd *4 43 Vervolgverhaal voor de kleintjes 1243. Dat gaf me daar weer een opschudding in het paleis. Zo verschrikt als iedereen 's morgens was geweest, toen men de koning miste, zo ontdaan was nu iedereen toen men vernam, dat de koning doodgewoon in zijn bed lag Iedereen haastte zich naar het slaapvertrek van de koning en verdrong zich voor de deur. En ja het viel niet te ont kennen: daar lag koning Wiromar en hij protesteerde met luide stem omdat men hem in de steek gelaten had Lelden. 8 Leidse Hout Ulo Elhaës: Cabaret avond. 8 uur n.m. Schouwburg. Chr. Zangspelclub operette „r .Staalwljk". Opv. Opening tentoonstelling werk A. Newjean en Peter Leljenaar. 4 uur nm. ZONDAG. Dr. Van Voorthuyzenschool (aula): Pinkstergemeente. 3 uur nam. Gerecht 10: Eredienst Soefl-bewe- (Pasteurstr.) eur-werk. Stadhuis (wachtkamer trouwzaal): Zitting Bouwfonds Ned. Gemeenten. Wasenaar (Raaphorst)K. en O.- wandellng ln „de Horsten". 2 uur nm. WOENSsAG Stadsgehoorzaal: Concours Ring van :hr. zangverenigingen Lelden en om streken. 7.30 uur n.m. Advertentie DONDERDAG van Jehovah's getuigen. 7.25 uur nam. VRIJDAG Breestraat 19: Spr. ds.-J. A. Smlnk van Den Haag. 8 uur n.m. In den Vergulden Turk: Receptie Jubileum F C. J. Alt (Het Motorhuls). 4-5.30 uur n.m. Oude Vest 13: Evangelisatie Chrls- tengem. „Ecclesia". 8 uur nm. BIOSCOPEN Trianon: „Irma la Douce". 18 Jr. Werk dagen 2 en 8 uur; zond. 2, 5 en originele y onderdelen AUTOMOBIELBEDRIJF N.V. Centr?al-Magazijn Geversstraat 21. Rex: „De vuurproef 1 10-4 i Camera: „De kardinaal". 18 Jr. Werkd. 2 en 8 uur: zond. 2. 5 en 8 uur. Lldo: „Meisjes, mambo's en whisky". 14 Jr. Werkd. 2.30, 7 en 0.15 uur; 2.30. 4.45. 7 en 9.15 uur. ..Mr. Stanislas, geheim agent". Legerm useum Pesthulslaan iltzonde: (zondag RIJksmusei 'entoonstelll gezicht". Werkd. 10-5 uur; 's zondags '-5 uur (tot 10 oktober). Rijksmuseum voor Volkenkunde Steenstraat 1): Dag. 10-17 uur; 's zon dags 13-17 uur Rijksmuseum Geologie en Mlneralo- le. v. d Werfpark 1; tentoonstelling Nederland. Op werkdagen uitzondering van zaterdag 1 20085. De dienst van apotheek R. van Breest Smallenburg te Leiderdorp wordt waargenomen door de Haven Apotheek. De dienst van Apotheek Voorschoten wordt op zondag 31 mei van 's morgens 8 uur tot 's avonds waargenomen door Apotheek. De Oeg6tgeester Apotheek L geopend. ZONDAGSDIENST DER HUISARTSEN Voor spoedgevallen zyn van zater dagmiddag 2 uur tot maandagmorgen 8 uur bereid waar te nemen de dok- Gaasbeek, Hoge woerd 138, tel. Pleterse, Hoge Ryndyk 4. tel. 24403; Verhoef, Zoeterw. Singel 4, tel. 32505; Wydlcks. W. Singel 17, tel 30177

Leidsch Dagblad | 1964 | | pagina 17