Klok speelde De Zijl parten in Amsterdam Sportsplinters Karanos bleef voor Axkit Hollandia Drie getuigen in Namens proces: wandelwagentje was leeg REALISTISCHI OEFENING... Straffen van één jaar tot twee weken ARRESTATIES IN PERU rVÓRÓL tandpasta Prima en niet duuf.' BEJAARDEN VERONTRUST Opgericht 1 maart 1860 Donderdag 28 mei 1964 Vijfde bUd 34 271 Waterpolocompetitie „Gooi die klok maar weg, dat ding beeft ons bijna de overwinning ge kost Met een kwasie ernstig gezicht riep de AZ-speler Harry Trimp het naar de tydwaarnemer, toen hij met een tevreden glimlach uit het lauwe water van het Amster damse De Mirandabad stapte, na af loop van het treffen met De Zyi. De beste kansen gehad. In de laatste speeltijd ging de 23 voorsprong echter verloren door twee doelpunten van Harry Trimp, die echter pas werden gescoord nadat arbiter Veldman voor het eerste „einde" had gefloten. Toen hij echter met de tijdwaarnemer bemerkte dat de klok alleen met flink schudden op gang was te brengen, moesten er nog 2Vx minuut worden gespeeld. Voor AZ'70 juist genoeg De Leidse Watervrienden verloren in De Zijl met 110 van Te Werve en de dames van de LGB wonnen in Rotterdam met 06 van LAC. Voor het grijpen De zyi had de vunst tegen AZ'70 voor het grijpen. Gè Rol bracht uit een strafworp de stand in het laat ste spelgedeelte op 23 en toen daar- pa ook de Amsterdammer Wagen- drijver het water moest verlaten, leek er voor de Lei denaars geen wolkje pie^r de lucht. Leek, want toen daarna ooft Henny Hensing uit het watter werd gestuurd en AZ'70 alles op alles eefcte met Harry Trimp op de jjii<Jdenvoorplaats, ging het er slecht uitzien. AZ kreeg een vrije worp toegewe ien en juist op het ogenblik dat de bal naar de als een vorst voor het doel liggende Trimp zou worden ge plaatst. floot arbiter Veldman voor de laatste maal, althans dat was de bedoeling. De Amsterdammers storm den op de arbiter af en maakten hem aan de hand van het „schudden- voor-het-gebrulk" horloge duidelijk dat er nog 2% minuut moesten wor den gespeeld. Alle spelers doken weer met frisse tegenzin in het water en opeens lukte het bij AZ. Harry Trimp kreeg tot tweemaal toe de bal goed op zijn hand en doelman Joop Bodt kon niets an ders doen dan de bal uit het net ha len. Dat de Leidse spelers het niet altijd met deze doelpunten eens wa ren en dit de scheidsrechter ook dui delijk lieten merken, leverde hen al leen spelersverlies op omdat scheids rechter Veldman de Leidenaar Berg man naar de kant stuurde. Voor AZ was het toen een klein kunstje de zege veilig te stellen. In de eerste periode kwamen de Amsterdammers door doelpunten van Harry Trimp en Rob Brinkhof met 2—0 voor, terwijl De Zijl dankzij een doelpunt van Gé Rol (na een nume rieke meerderheid) de ruststand op 2—1 bracht. In de tweede periode werd het gelijk door Joop de Haas, nadat Hans Wagendrijver voor de Amsterdammers een strafworp had gemist. De derde speeltijd bracht geen opmerkelijke dingen, al daalde net spelpeil zienderogen en hoe AZ ln de vierde periode de overwinning greep na een 1 reeda verniéld. Geen kans Jse Wn.teirvr tegen het0__ in te brengen. De Hagenaars op alle onderdelen van het spel de meerderen van de Leidenaars en drukten dit ook overduidelijk in de score uit. Eerst bij een 0—7 stand slaagde Kerkvliet er in voor de LWV tegen te scoren. Te Werve won het kat en muis spelletje met 1—10. In Rotterdam was de damesploeg van de LGB verreweg de beste in het treffen met LAC. De Leidse dames zwommen sneller, combineerden beter en schoten daarnaast ook goed. Na een 0—2 ruststand won de LGB met 06. De LGB-doelpunten kwamen op Coby Hoogeboom kerk. der Drift (2) Joep Heems- Okker in Surbiton een ronde verder In de tweede ronde van de gras- baankampioenschappen van Surbiton wonnen Okker en de Zuidafrikaan Summers het heren dubbel met 62 1311 van Inayat Iqbal (Pakistan). Ook de beide Nederlandse damps dubbels kwamen een ronde verder. Betty Stoeve en Elly Krocke wonnen met 61, 61 van de Britse meisjes Owen en Lee. Trudy Groenman en Anja Lepoutre zegevierden in de derde ronde met 60 6—2 over Cor- nelius/Dymock (G.-B.). In de eerste ronde van de mixed wonnen Okker en Trudy Groenman met tweemaal 610 van Fernandes en mej. Saby (G.-B Anja Lepoutre zegevierde samen met de Amerikaan Reese met 62 64 over de Zuidafrikaans Rhodesische combinatie Rvan mej. Walkden. In de derde ronde van het heren- enkelspel behaalde Okker een 62 62 overwinning op de Britse speler Curtus. Trudy Groenman, de enige van het Nederlandse dames-kwartet, die in het dames-enkelspel door de tweede ronde was gekomen, verloor met 36. 64 46 van de Britse Lorna Cawthorn. Temiiseonipetitie Zo goed als de Leidse Overgangs- klassers zich het afgelopen weekeinde hebben geweerd, zo slecht hebben de tweedeklassers het er afgebracht. Roomburg 3 leed een draaglijke 35 nederlaag tegen Park Marlot IV, maar de Leidsche Hout-reserves en Unicum kregen respectievelijk tegen Oranje TC 4 en een Rotterdamse ploeg, een duidelijke 17 score te incasseren. Voor Unicum is met dit verlies het spelen van degradatie- wedstryden onvermijdelijk geworden. Het nationale Engelse voetbal elftal heeft donderdag, vlak voor de tournee door Zuid-Amerika, in New York met 100 gewonnen van de tumultieus gevecht Is Verenigde Staten. Bij de rust ston- KNLTB schrijft in voor Wimbledon De Koninklijke Nederlandse Lawn- tennisbond heeft de volgende speel sters en spelers definitief Ingeschre ven voor Wimbledon, dat van 22 juni t/m 4 juli a.s. gehouden wordt: poutre, Betty Stoeve, Jan Hajer Tom Okker. Piet van Eysden wil eveneens graag op Wimbledon uitkomen. Zijn ver zoek om ingeschreven te worden is doorgegeven aan de Wimbledon-or- ganisatie. In de dubbelspelen zullen de vol gende combinatie6 worden gevormd: Dames dubbel: GroenmanLepoutre Premier Chroesjtsjow tekent i premier Nehroe in de Indiase het condoleanceregister voor ambassade in Moskou. De Nederlandse ploeg, die zou deelnemen aan de Ronde van Oos tenrijk (30 mei tot 6 juni is enigszins gewijzigd. De Limuurgers Jean Bastin en Harry Stevens zullen worden ver vangen door Nico Lute ('s-Grave- land» en Henk de Jong (Sint-Wil- librord». Jo van der Vleuten en Eef Dolman zullen het kwartet com pleteren. De beslissingswedstrijd tussen EDO en Longa voor eventuele terug keer naar het amateurvoetbal wordt zaterdagavond op het terrein van Haarlem gespeeld. De wedstrijd be gint om zes uur. Luyn uit Zaltbcjmmel benoemd tot chef d'equipe van de zeilers, die zullen deelnemen aan de Olympische Spelen. den de Engelsen reeds met 30 voor. Lesley Turner. Frans kampioenschap Helga Schultze in halve finales Helga Schultze, de gracieuze niet- geplaatste Duits-Zwitserse speelster, heeft woensdag de halve finales be reikt van de internationale Franse tenniskampioenschappen door een felbevochte zege op de Australische Jan Lehane. Helga Schultze zege- in de derde set nog een 13 achter stand had moeten goedmaken. De nummers één, twee en drie van de plaatsingstabel wisten zich zonder veel moeite te handhaven. Margaret Smith (Austr.) had nauwelijks 33 mi nuten nodig om de Tsjechische Vera Sukova met tweemaal 61 te ver slaan. De Braziliaanse Maria Esther Bue- no als tweede geplaatst speelde een zeer sterke partij tegen Karen Susman. Ze versloeg de Amerikaanse ex-Wimbledonkampioene met 64 6—0. Lesley Turner, de internationale kampioene van Nederland, die in Pa rijs op de derde plaats werd gezet, bereikte als laatste de halve fina les door een zege met 61 63 op de Britse Christine Truman. In de halve eindstrijden komen nu tegen elkaar uit Margaret Smith Helga Schultze en Maria Bueno Koersen te Dtiindigt (Van onze medewerker) Ook de Triple Sec-prijs was voor Vergay met Corinne Hollandia. Ca in het met 10 nummers wel wat nard s- die. na de bovenboeht de leid- overladen programma werd gister-1 s^r voorbij ging, fouteeerde avond te Duindigt de internationale verloor^ daardoor juist jsoyeel draverij als laatste nummer gelopen: A"* A A A" Het werd een zege voor de Karanos in een fraaie 1.21.8 km-tjjd, w deze Axkit Hollandia en Napoleonette klopte. De draf van de winns niet al te best; doch na afloop bleek dat Karanos zich nogal had bezeerd en rijder A. Wagenaar zag i rijden van een ereronde met het kreupele paard dan ook af. De eerste afdeling van de gespl openingsdraverij werd een zege Charlotte Six (Wagenaar jr.). Cesar Williams, die voortdurend met Char lotte had geduelleerd, werd op de streep op foto nog voor de tweede plaats geklopt door Carla van IJmui- den. In de tweede afdeling ging Checkmate als eerste door de finsh. doch deze was reeds lang uitgescha keld en Columbus (Vergay) triom feerde voor Beatrice R. Advertentie U kunt U kunt ook Maar u kunt ook 'n Amerikaan roken 'n Virginia rokende onvergelijkbare Golden Tiction melange kiezen Voor rokers met een eigen stijl Bjj de operatie „Desert Srike", een irootseheepse realistische oefening in de VS waaraan 100.000 man van leger m luchtmacht deelnemen, zijn tot disver 31 man gesneuveld. Elf tonden de dood tijdens de oefening telf en twintig tijdens de voorberei ding, meest hjj verkeersongelukken. De manoeuvres zUn in hun tweede tn laitste week. Bevond de kleine Pierre Longpré zich op 12 april 1963 in het wandelwagentje, waarmee zijn moeder die dag boodschappen ging doen? In het proces tegen de 34-jarige mevrouw Marie-José Long pré, die wordt beschuldigd van moord met voorbedachte rade op haar zoofitje van 17 maanden, zijn gisteren drie verklaringen ter sprake gekomen, die op deze belangrijke vraag een ontkennend antwoord gaven. Zy ztlf houdt vol, dat Pierre die dag uit het wagentje werd ont voerd, toen zjj in een winkel in de hoofdstiaat van haar woonplaats Auvelais inkopen deed. Twee moe ders met haar kinderen en een vrachtrijder daarentegen zeggen met «tellighfid te hebben vastgesteld, dat het wagentje leeg was, toen zij me vrouw Longpré waren tegengekomen. De getuigenverklaringen werden gisteren toegelicht door rechercheurs en leden van de marechaussee, die het onderzoek hebben verricht. Zij hadden geconstateerd, dat de getui gen hebben kunnen waarnemen of de kleine Pierre al dan niet in het wandelwagentje zat. Andere getuigenverklaringen kwa men ook gisteren ter sprake, dat me vrouw Longpré zoals zij aanvoert die dag onmogelijk twee keer in een beperkte tijdsduur de weg tussen haar woning en de winkel kan heb ben afeeleed. Inmiddels heeft de echtgenoot van mevrouw Longpré in een inter view met een Belgisch weekblad ver klaard, dat het proces „op sensatio nele wijze" zal eindigen. In het gis- de redactie uit en wanneer de politie loog om zijn vrouw te beschuldigen". Het gaat daarbij om een verklaring an twee getuigen, die zijn vrouw op de 12de april hadden ontmoet en zich vol gens hem in de tijd hadden vergist. Pluimveehouderij worstelt met moeili j klieden (Van onze Roermondse correspondent) De cxportmoeiiykheden waarmee de Nederlandse pluimveehouder^ worstelt door de sterk afgenomen export naar Duitsland en ook naar andere E.E.G.-partners, zyn nog op geen stukken na overwonnen. De veilingprys is zelfs nog gedaald tot heneden het dieptepunt van de vorige week. De exportprys voor de E.E.G.- landen zakte gisteren tot f 8,25 per 100 stuks. Voor de pluimveehouder betekent dit een verlies van f3,- per 100 stuks. Veel kippenhouders hebben zich hierdoor reeds genoodzaakt gezien groot deel van hun stapel te slachten. Het centraal Pluimvee Ver koopkantoor in Boxmeer meldde gis termiddag, dat men het dubbele te verwerken heeft van normaal. Men zei het aanbod niet aan te kunnen. Eenzelfde slachtrage heeft de vorige week op de kippenfarms in Italië geheerst, waar de boeren ook met verkoopmoeilijkheden zitten. Daar is rigoureus opruiming gehouden onder de kippen. De Italiaanse pluimveehouder ondervindt, evenals zijn Nederlandse collega, een zware concurrentie van Israël en Polen, die met scherpe prij zen hun produkten lanceren. In de ze twee landen wordt de pluimvee teelt door de regeringen fmancieel gesteund en dat kan Nederland zich in verband met de E.E.G.-bepalingen niet permitteren. Acrobatische machinist redt kind De machinist Soeleiman Odilawadze heeft met een acrobatische toer een kind van een schier wisse dood gered, aldus meldt het Russische persbureau Tass. Terwijl zijn trein voortspoedde in een bocht, zag de machinist drie kinde ren op de rails. Twee van hen kon den net op tijd wegkomen, maar het derde kind bleef in alle rust op de rails zitten. Odilawadze kon de trein niet meer stoppen wegens de te hoge snel heid. De machinist verrichtte toen een ware krachttoer, aldus he persbureau, door voorop de loco motief te klimmen. Terwijl hij zijn voeten vasthaakte aan een kleine ladder en met zijn hoofd vlak bo ven de rails hing. zag de machinist kans om het kindje op te tillen vlak voor de razende trein. Het kind was gered. De machinist was de held van de dag. Deze red ding speelde zich af in de Kauka- dat deze niet verder dan de tweede plaats kon komen. Cunera werd In de Cognac prijs werd A. Reine de Attila (Borsboom verschil naar de tweede plaats ver wezen, met. een verrassende Zingly Sister als derde. Bij de leerlingen won Scholten met Arobaat. die Yackie Moore en Zee achter zich hield. Kammerzelt won twee van de drie rennen, n.l. met Millerole en Happy Jane. Een bij zonder spannende finish gaf de Scep- treprijs. waarin Miss Willy (Scheikl) met een sterke eindsprint even voor de streep Marina en Susie Darlin klopte. De uitslagen lulden: VermouthpriJa. Ie aid.: 1. Charlotte Six (J. Wagenaar Jr.) (1.30.6); 2. Carla van Ymulden; 3. Cesar Williams. Tot.: wl f 4, pi. 2.10, 3, koppel 14.60, cov. wl. 12.70, pi. 1.50, 3.70, koppel 10.70, cov. 5.70. Triple Secprljs1. Corlnna Hollandia (M Vergay) (1.28.2); 2. Canard S; 3. Cunera. Tot.: wl. f 4.60, pi. 1.80, 1.70, ".50. koppel 3.40, Sherryprijs1 wl f9.30. pi. 3.60. 2.10, 1 8.30. cov. 5.30, trio 1333.80. seprils: 1. Acrobaat (J. (1.24.1); 2 Yackie Moore: 3. wl t 3.20. pi. 1.80, 2.20, 3 10. genaar) (1.21.8); 3. Napoleonette. 1 80. 1.30, 4.60, koppel 6.20, f2.80, pi. De Marchant Ventur«-prija: 1. Millerole (A. Kammerzelt); 2. Mowgll; 3. Luran- go. Tot.: wl. f2 50. pi. 1.40, 3.90. 1.90, koppel 10.40, cov. 16.30, trio 552.30. Sceptreprljs: 1. Miss Willy (E. Schelkl); 2 Marina; 3. 8usle Darlln Tot.: wl. f 2.80, pi. 1.30, 1.30, koppel 3.20. iralprljs: 1. Happy Jai 2.10. koppel 14 Salnl ln Boedapest De president Sancties gevraagd tegen Zuid-Afrika De speciale commissie van de VN voor de apartheid heeft gisteren aan bevolen dat de Veiligheidsraad eco nomische sancties tegen Zuid-Afrika toepast zolang dat land ..zijn ver plichtingen als VN-lid niet naleeft". Le commissie zegt in een rapport aan Oe Thant en aan de Veilig heidsraad. dat de politiek van de Zuidafrlkaanse regering de toestand snel doet verergeren en een heftig conflict snel naderbU brengt". De commissie beveelt aan dat de Veiligheidsraad 1. verklaart dat de toestand in Zuid-Afrika een gevaar voor de in ternationale vrede en veiligheid in houdt, 2 maatregelen neemt om het leven te redden van de Zuidafrlkaanse leiders die veroordeeld zyn op grond van hun verzet tegen de apartheids politiek, 3. een verzoek richt tot alle lan den die betrekkingen met Zuid-Afri ka onderhouden in het bijzonder Amerika, Engeland en Frankrijk om doeltreffende maatregelen te ne men om aan de ernstige toestand een einde te maken, 4. besluit economische sancties toe te passen zolang Zuid-Afrika zijn verplichtingen als lid van de VN niet nakomt. (Advertentie) Sch root f ra udezaak Van onze Utrechtse correspondent) De Utrechtse rechtbank heeft uit spraak gedaan in de zaak van de schrootfraude bij de Verenigde brug voor een bedrag van f 135.000 benadeeld. Een 30-jarige voorman erd wegens valsheid in geschrifte veroordeeld tot een gevangenisstraf twaalf maanden met aftrek, van twee maanden voorwaarde lijk met een proeftijd van drie jaar onder toezicht van de r.-k. reclasse ring. Dit vonnis was conform de eis. Een 50-jarige Utrechtenaar kreeg twaalf maanden met aftrek, waar- vier maanden voorwaardelijk met een proeftijd van twee jaar (eis: ar met aftrek). Een 34-Jarige verdachte kreeg tien maanden met aftrek, waarvan vier maanden met aftrek met een proeftyd van drie jaar (eis: 8 maanden met aftrek). Een 47-jarige man kreeg tien maan den met aftrek, waarvan vier maan den voorwaardelijk met een proef- van drie jaar (eis: 9 maanden met aftrek. Een 37-jarige inwoner Bussum twaalf maanden met aftrek, waarvan vier voorwaardelijk met een proeftijd van twee jaar (eis: 10 maanden met aftrek). De overige verdachten werden ver oordeeld tot gevangenisstraffen va riërend van een maand tot twee we ken. Maceabeeën in verzet tegen neger-terrenr De 65.000 Assyrische Joden, die de Newyorkse wijk Brooklyn telt, hebben er genoeg van „de andere wang toe te keren" aan de straatschenders en het ge spuis uit de aangrenzende ne- gerwijken, die een ware terreur onder deze afstammelingen der Maceabeeën uitoefenen. Zich spiegelend aan het voorbeeld van hun voorouders, die in het jaar 160 voor Christus het ver zet organiseerden tegen de ver volgingen van koning Antiochus IV Epiphans, hebben zij zich ge organiseerd onder de naam „Maceabeeën der gemeenschap" en zich tot taak gesteld hun ge loofsgenoten tegen de terroris ten te beschermen. In met ra- dio-apparatuur uitgeruste auto's zullen zij in Brooklyn gaan pa- De politie heeft de man gearres teerd. die zondag tijdens de fatale voetbalwedstrijd als eerste toeschou wer het veld op rende om scheids rechter Pazos aan te vallen, toen deze laatste een doelpunt van het elftal van Peru had afgekeurd. De man is Victor Melesio Vazquez Cam pos, bijgenaamd „de Bom". Voorts is, naar door de regering is bekendgemaakt, een aantal „agi tators" gearesteerd in verband met de ongeregeldheden, die zich na de ramp in Lima hebben voorgedaan. Volgens de politie bedraagt het totale aantal doden 328. Van de tal loze gewonden bevonden er zich dins dagavond nog meer dan 220 in zie kenhuizen. Advertentie De COSO, het Centraal Orgaan van Samenwerkende Organisaties van Bejaarden en Gepensioneerden, heeft in een brief aan de minister president zyn verontrusting uitge sproken over het voornemen de A.O.W. niet verder te verhogen dan tol f 3.300 en deze verhoging te be- stryden, o.m. uit een verhoging van dc premie met m tot 2 procent. Het bestuur van het COSO meent, zo schrijft het. dat de nood, waarin honderdduizenden bejaarden verke ren, het noodzakelijk maakt dat on verkort moet worden vastgehouden aan de inhoud van de resolutie, die op het op 9 mei in Utrecht gehou den demonstratief congres van de bejaarden met algemene stemmen werd aanvaard. In verband met een rechtvaardigheid van de lasten, die de werkenden moeten opbrengen, zal een bijdrage van ongeveer f500 mil- jcen uit de schatkist naar ons ge voelen noodzakelijk zijn.

Leidsch Dagblad | 1964 | | pagina 9