Jeugdig INTER verslaat 'oud' Real Madrid met 3-1 Van der Vleuten zorgt voor pakkende finale til Sporttoto ITALIAANSE VREUGDE IN WEENSE PRATER administratieve hulp VELE EMOTIES VOOR COR SCHUURING Wat weet de juwelier wan tafel zilver? Juwelier L - f voor tafelzilver Opgericht 1 maart 1860 Donderdag 28 mei 1964 Vierde blad no. 31271 Het aantal deelnemers aan de Oporttoto bedroeg 330.283. Zij legden een totaalbedrag van f 330.283 in. Voor de eerste prijs kwam f 72.984 beschikbaar, waarvoor zich 12 deel nemers meldden (één met 2 juiste kolommen). De winnaars van de eerste prijs toucheerden elk bruto f5614,20. Voor de tweede prijs, groot f 48.656, werd de spoeling dun. Niet minder dan 279 gegadigden hadden «iechts één fout in hun kolom en ontvingen ieder f170. PAARDESPORT Sterke dravers naar België Voor de op zaterdagavond 6 juni op de Brusselse renbaan Sterrebeek te houden draversinterland België— Nederland heeft de keuze-commissie drie zeer sterke Nederlandse draver- ploegen op de been gebracht. Hoewel over de vooruitzichten nog weinig valt te zeggen, mede in verband met het feit, dat de Belgische équipes nog niet definitief zijn samengesteld, is er kans dat deze keer de Nederlandse paarden na een lange serie van nederlagen in België, een beter figuur zullen slaan. De équipes zijn als volgt samen gesteld 4-jarigen over 2100 meter: Beach comber (B. de Vries), Bonaires (ir. J. Oosting), Bromelia (H. Neef). Bold Mac (W. Leeuwenkamp). Reserve: Bravour S (E. Leeman). 5-jarigen over 2200 meter: Axkit Hollandia (M. Vergay), Astyanax (F. J Eerenberg), Acrobaat (J. v. Dooye- weerd), Albatros S (B. U. de Jong). Reserves: Auerhen S (J. Wagenaar jr.) en Aleid Williams (K. Woudstra). 6-Jarlgen en ouder over 2300 meter: Walter Hollandia (M. Vergay), Yan kee Maid (B. de Vries), Zanto (F. A. Bosveld), Ylbode B (K. Woudstra). Reserves: Zahir B (W. Leeuwen kamp) en Zane Grey (M. Vergay) VEERTIEN PAARDEN IN DE DERBY Voor de 36e Derby voor volbloeds, die op zondag 7 juni op de renbaan Duindigt wordt gehouden, zijn voor de in him geboortejaar ingeschreven 32 volbloeds voor veertien paarden de inschrijving gehandhaafd, zodat voor dit belangrijkste treffen een record aantal deelnemers aan de start wordt verwacht. Het totaal bedrag aan prijzen en fokpremies is f. 17.500, waarvan ruim f. 10.000 is bestemd vobr de V oetbalprogramma Betaald voetbal Promotie naar de 1ste divisie RCH-Roda JC. Amateurs Kampioenschap van Nederland: Vlissingen-Quick *20 (zaterdag), Quick "20-Vlissingen. KNVB-beker (3de ronde) DCVGSV, UnitasPapendrecht, AeolusRoodenburg, BelvédèreDe Musschen, HOVSteeds Volharden, DHSONA, RFCTediro, Alblasser- damSVDWP, VFCLugdunum (zaterdag 18.30 uur). Fluks—Dubbel dam, DemosOVV, DHZOvermaas NeptunusSlikkerveer, HIONEDS, WestlandiaCW, MarathonLaak kwartier. GoudaVUC, DOCOS— Spartaan *20, Blauw ZwartFore- holte. DHLODS, DONK—Duindorp SV, HBS—Quick Steps, LFC—LDWS ESDOZLC, HillegomReno va. Zaterdagvoetbal Tweede klasse a: Zwart Wit '28 Heerjansdam. Ter LeedeSHO, DO VO—Apeldoorn, NDSM—Hu'zen, SSS's-Gravenzandse SV, ZCFC Genemuiden. Tweede klasse B: Quick Boys CSCA, VoorwaartsIJsselmeervogels Zuidv.Hoogvliet, Kozakken Boys GVVV, Zwaluwen VExcelsior '31, SDCPNoordwyk. Na competitie res. elftallen: Groep D: RCL 2-Semper Altius 2, Huizen 2Ter Leede 2. Groep E: Quick Boys 2-Zwart Wit SOETEKOUW NAAR AJAX (Van correspondent) (Van spestaJ* verslaggever) De Italianen werden stapel gek! Zij schreeuwden, jubelden, smeten hun hoe den meters hoog de lucht in. staken vuurwerk af of huilden van vreugde. Niet zomaar, nee, met lange, gierende uithalen Hun Inter had de Europacup veroverd. Hun Internazionale had kans gezien om het eens 20 trotse Real Madrid met 3-1 te ontluisteren en Ook sportcracks moeten gaan Maar in de kleedkamer van Red! Madrid heerste doodse stilte. Twee mannen met gegroefde gezichten zaten vermoeid op de hank en ken somber voor zich uit. Het w Di Stefano en Santamaria. Zij leken ineens erg oud, hadden in deze wed strijd moeten ervaren, dat de tand des tijds onverbiddelijk knaagt. Midvoor Di Stefano. de man die over de gehele wereld een voetbal legende werd door de wijze waarop hij, gelijktijdig aanvallend en ver dedigend zijn elftal dirigeerde kwam nu in het stuk nauwelijks Voelde de beroemde Alfredo het aankomen f Enkele uren voor d wedstrijd was de eens blonde flits zo nerveustals een beginnelingMet trillende vingers stak hij een sigaret op. „Alfredo is altijd zenuwachtig voor een wedstrijd, maar hij ivas nu wel heel erg zenuwachtig"zei een Spaanse journalist hoofdschuddend. En Santamaria, de man die eens gold als de rots in de branding, die om de Madrileense vesten spoelde: Zijn ingrijpen was vaak zwak. Een fout row hem gaf Mazzola de kans om zijn team op drie-een en daar mee m veilige haven te schieten zo de opvolgers te worden van de gehate stad genoten, A.C. Milan. Het werd in het Weense Praterstadion een explosie van vreugde als wij, toch niet eens zo erg nuchtere noorderlingen, ons nauwelijks kunnen voorstellen. Uren na de strijd trokken nog duizenden Italianen met wapperende vlag gen en schetterende trompetten door de Prater- buurt. De jongste deze Europacupfinale met twee vol treffers het meest de aandacht trok. Mazzola is 22 jaar. Hij werd met acht doelpunten in dit toernooi de koningschutter, verdrong in dit Pra terstadion de 37-jarige Puscas (7 goals) die nog tegen de vader van Mazzola speelde, van de eerste plaats. De toekomst is aan de jeugd. Het een gevleugeld woord, maar men heeft het in Madrid niet verstaan. Al in 1962, toen Benfica de Madri- lenen in ons Olympisch Stadion met 5—3 sloeg, luidde de noodklok. De gemiddelde leeftijd van Real spelers zyn niet oud Stefano, Puscas, SantaMaria zijn zulke talenten, dat ze nog jaren meegaan", in zijn hart moet hij we ten, dat het niet waar is. Een man van de Realhiërarchie vertelde ons: „Natuurlijk moesten een Dl Stefano, Puscas, SantaMaria eigenlijk vervangen gorden. Maar kent u jonge spelers die beter zijn dan zijendie te koop zijn"? Probleem Dat is het probleem. Voetballers van die klasse komen maar eens in de tien of twintig jaren voor. Voor iedere club, ook voor Real, komt een moment, dat men de spelers, die men nodig heeft, niet kopen kan, al wordt er met miljoenen gesmeten De gemiddelde leeftijd van Inter is 25 jaar. Sarti (31). rechtshalf Tagnin (32) en midvoor Milani (30) schroeven dat gemiddelde omhoog, maar de zeer talentvolle Mazzola is 22, rechtsbuiten Jair 24, de enorme linksback Facchetti 22, linksbuiten Corso 23, rechtsback Burgnich 25. Wat een kracht voor de toekomst schuilt er in deze ploeg! Het was in deze strijd merkbaar. Zag u op uw tv-scherm, hoe de Mi- lanezen met man en macht verde digden als Real ten aanval trok, maar ook, hoe als een zich ontspan nende veer de hele ploeg in het of fensief ging als de bal eenmaal ver overd was? Linksbuiten Corso zagen we naast zijn eigen doel de Spaanse rechts- scoorde eerste Inter-goal werd aanval voorbereid door spil Guarneri en linksback Facchetti! Dit vanuit de verdediging razend snel tn de aanval gaan en de zuivere passes over 30 of 40 meter maken Inter levensgevaarlijk voor iedere tegen stander. Niet groots GEVRAAGD voor ome ABONNEMENTEN ADMINISTRATIE Schriftelijke sollicitaties aan de N.V. LEIDSCH DAGBLAD. Witte Singel 1. Leiden. aantrekkelijker, maar dit duel fasci neerde door de gevolgde tactiek en de zuidelijke sfeer op de tribunes. Wat gingen de Italiaanse supporters te keer, toen Real-rechtshalf Muller bU Mazzola aan de noodrem trok, toen de Spaanse rechtsback Isidro schot van Milani op de borst de doellijn ketste. En dan kwam plotseling in die Lima. Het was de kakafonie verstomde. In het veld was de vrede all er- Vreugde in het kamp van In- ter Facchetti (met de Cup) en zijn ploeggenoten draven jui chend door het Prater-Stadion minst getekend. Burgnich trapte Felo op een akelige wijze na, Di Stefano boorde Jair de grond in. Was het nijd over het vervliegen der jaren of een duidelijke opzet om een momen teel niet te stoppen man uit te scha kelen? Even later kreeg de Brazi liaan een enorme trap van Pachin. Hy kon later niet meer uitblinken. Na een half uur trok Real het ini tiatief naar zich toe. Felo nam de bal goed mee. Picchi redde prachtig. Felo haalde toen meteen maar zyn voor Inter spelende landgenoot Sua- rez onderuit met iets dat in de judo wereld een 11de beenworp wordt ge noemd. Als straf miste hy daarna met - Gento kans. En toen En toen, in de laatste minuut voor rust. gebeurde het. Via Guarneri en Facchetti kwam de bal by Mazzola, die een ver „bananen"-schot inzond dat zich juist onder de lat in de bovenhoek boog. Mazzola sprong één keer, tweemaal, maakte een perfecte koprol van vreugde. De Italiaanse kolonie op de tribune zond sissende vuurpülen de avondhemel in. Na de rust zal Real terugkeren. Op het moment dat Mazzola en Santa Maria in het Spaanse strafschopge bied lagen te krimpen van pyn vuur de Puscas aan de overkant een felle schuiver af die tegen de paal botste. Een vrye schop van Di Stefano greep lat. onvervaard. Weer was het succes voor Inter. Rechtsback Isidro joeg vergeefs op Milani, die van 25 meter afstand de blunderende Vicente verraste: 20. De stryd leek gestreden. Maar Real kwam terug. Een corner van Fuscas bracht de bal by Felo. die op schouderhoogte het leer in de boven hoek ramde. Twee-een en Real in de aanval. Muller de teruggekomen vroegere ster van Reims, Amancio belegerden het Milanese doel. Weer redde Sarti. daarna Picchi op de doeliyn. Luttele centimeters varen de Spanjaarden hier van de gelijkmaker verwyderd. zy hadden de geluksgoden echter niet mee. De blunder van SantaMaria, die een omhaal zag mislukken en Maz zola een vrije kans gaf, die hy zich niet liet ontgaan, trof het zich juist oprichtende Real als een moker. Ver slagen speelde het Spaanse vreemde lingenlegioen verder. Inter zou de EuropaCup veroveren, dat. stond toen al vast. Geholpen door de verdedi ging van Real, maar toch als een duideiyk betere, jongere en vooral snellere ploeg! Zilveren Molentaemooi In de stryd om de derde en vierde plaats van het Zilveren Molentoer- nooi ontmoeten vanavond het on langs gepromoveerde Rynsburgse Boys en de eersteklasser Laakkwar tier elkaar. Beide elftallen komen op competitiesterkte binnen de ïynen. Aanvang 8 uur. De besturen van Heraolee en Ajax hebben gisteravond overeenstemming bereikt over de transfer van Frits Soetekouw naar de Amsterdamse ver eniging. Soetekouw kwam vorig jaar van De Volewyokers naar Heracles. De transfersom 1a niet bekendgemaakt. Rusland klopt Zweden 3—1 Voor 104.000 toeschouwers ln het uitverkochte Leninstadion van Mos kou heeft Rusland zyn kansen op prolongatie van het bezit van de Europese beker voor landenteams met succes verdedigd. Door een 3—1 zege op Zweden, plaatsten de Russen zich naast Hongarije, Denemarken en Span ie voor de halve finales van het toernooi. Op 17 juni spelen de Russen ln Barcelona tegen Denemarken. Op dezelfde dag vindt in Madrid de ont moeting SpanjeHongarije plaats. De finale wordt on 21 juni, in Madrid, gehouden. Ronde van Italië s De jonge Belg Walter Boucquet heeft gisteren de twaalfde etappe van de Ronde van Italië over 257 kilome ter van Benedotto del Tronto naar Roccaraso gewonnen. De uitslag luidt: 1. Boucquet (Belg) 7.51.17; 2. Bitossi (It.) 7.51.28; 3. Mugnani (It.) 7.51.40; 4. Zilioli (It.) 7.51.43; 5. Everaert (Fr.) 7.51.47: 24. Geldermans (Ned.) 7.52.52; 44. Lute (Ned.) 7.54.13. Het algemeen klassement ziet er als volgt uit: 1. Anquetil (Fr.) 56.45.14; 2. Zilioli (It.) op 1.54; 3. De Rosso (It.) op 2.16; 4. Mugnani (It.) op 2.53; 5. Carlesi (It.) op 3.32; 42. Gel dermans (Ned.) 57.14.58; 47. Lute (Ned.) 57.17.26. Peter Post niet in Tour de France Peter Post, die tydens een wed- stryd in het Belgisch Hechtelen zo ernstig kwam te vallen, dat hij in het ziekenhuis van Heusden moest worden opgenomen, zal maandag 1 juni uit dat ziekenhuis worden ont slagen. Hy zal in Amsterdam een speciale behandeling krygen van zyn soigneur Piet Liebrechts. Gebleken is. dat Post behalve een hersenschudding ook een ernstige knieblessure heeft opge lopen. Men vreest, dat dit hem zal verhinderen als lid van de Flandria. ploeg deel te nemen aan de Tour de France. DUIVENSPORT P.V. „De Reisduif" Wedvlucht vanaf St.-Denis. In concours 129 duiven. Aankomst eerste duif 12,22,46 uur. Uitslag: 1, 6 A. Slngeling; 2, 4, 6, 10 P. Mooten; 3 T. v. Amsterdam; 7 K. Paasohier; 8. A. Pracht; 9 D. Mey. Lijkbleek van alle emoties, die hij de laatste 75 km van Olym piad Tour door Nederland had doorstaan, stond Cor Schuuring gisteravond om half acht in de eerste Van Swindestraat te Am sterdam. Nog steeds was de forse, 23-jarige hoofdstedeling aan onzekerheid ten prooi, en kele minuten na de aankomst wist hij nog altijd niet zeker of hij inderdaad winnaar was van de ronde. Zelfs toen hy temidden van zyn ploegmakkers op het ere-podium stond, omdat de Amstelbier-equipe de eerste plaats tn het eindploegenklas- sement had veroverd, kon er by de Amsterdammer nog geen lachje af. Pas teen eindelijk officieel werd mee gedeeld, dat Cor Schuuring winnaar van Olympia's tour 1964, week de spanning en kreeg Schuuring einde lijk wwr een beetje kleur op zyn ge zicht. Dat zyn voorsprong op Van der „Erecode" die m de laatste etappe als leider start, ook de winnaar wordt. Ama teurs kennen deze „erecode" niet en willen er ook niets van horen. Reeds de start verklaarden met name Gerben Karstens en Jan Pieterse, dat zy met de huidige stand van zaken echt geen vrede konden hebben. „Als weer maar omslaat", hoopte Karstens. „Met, dit zomerse weer kan zelfs de grootste stumper dagenlang tempo van 45 km per uur draaien, maar owee als hert gaat re genen en stormen". Jan Pieterse dacht er net zo over. De stille, wat teruggetrokken Zuidhollander hoopte op een flinke onweersbui. Dan werd het pas moeilyk. Dan kon hy einde lyk „vlammen". De rit was nog geen 35 km oud. toen Pieterse zyn zin kreeg, terwyi de karavaan moest wachten tot by Ruurlo de spoorbomen weer open zouden gaan, luidde een daverende donderslag een tropische regenbui in. Plotseling bedroeg het zicht geen vyf meter meer en de meeste renners zul len waarschijnlijk niet gemerkt heb ben, dat Pieterse er alleen tussenuit trok. Toen enkele kilometers verder de lucht weer wat opklaarde, werd het doorweekte, van alle glans ont- v/ m 'REDESTEIN assm Tour-wi SCHUURING dane peloton ervan op de hoogte ge bracht, dat Pieterse reeds meer dan een halve minuut voorsprong had ge nomen. Paniek by Schuuring cs, vreugde by de overige Dextro's. van wie Karstens en Cooremans zich be- yverden het tempo te drukken. Maar helaas voor Pieterse, het weer werd steeds beter en nog geen half uur la ter waren zijn meeste tegenstanders de doorgestane ellende alweer verge ten. Mislukt Omdat hy nu tooh eenmaal bezig was. zette Pieterse zyn heldhaftige solovlucht voort, doch hij moet er toen al van overtuigd zyn geweest, dat het offensief zou mislukken. Een vlucht van een achttiental sterken, onder wie Cor Schuuring in eigen persoon, bespoedigde het einde nog en op weg naar Ede (op ongeveer 90 km* streek Pieterse de vlag, waarmee de rit als het ware opnieuw kon be ginnen. Hoewel Cor Schuuring nu een zorg minder had van de zyde van de Dextoro-ploeg viel niets meer te duchten was het- gevaar nog altijd niet. geweken. Ook hij en zyn ploeg makkers hadden te lijden gehad van cfe inspannende jacht en misschien kwam het daarom, dat met uitzonde ring van Ad van Kemenade de Am- stel-ploeg ontbrak, toen in Eist (120) een groep van tien met als gevaar lijkste mannen Jo van der Vleuten, groene truidrager Harry Stevens en de agressieve Deen Ole Ritter, voor een nieuwe dreiging zorgden. Van Kemenade was voorin alleen machte loos. In het peloton voelde behalve Sohuuring en zyn helpers niemand er iets voor zich bovenmatig in te spannen en daarom had Van der Vleuten, de best geplaatste van tiental in Zeist (144 km) de leiders trui theoretisch in zyn bezit. Om seconden Iedere seconde was nu belangrijk. Van de koplopers gaf Van der Vleu ten, die met de eindzege binnen zijn bereik niet meer te remmen was in zijn zucht naar winst, de leiding nau welijks meer uit handen. Ver achter hem stelde de geschokte Schuuring wanhopige pogingen in het werk het verlies binnen de perken te houden. Onvoorstelbaar zou de schande zyn, als hy in zijn woonplaats Amsterdam zou aankomen als de onttroonde lei der. Het kon niet, het mocht eenvou dig niet. Maar Schuuring kon fietsen wat hy wilde. Veertig kilometer voor het ein de was het verschil toch weer groter lopers. Kenden zy dan geen zwakte? Wreekte het zich dan niet dat de amateurs de zes voorgaande dagen byna duizend kilometer hadden afge legd met een snelheid van vaak meer dan 45 km per uur? Voor Van der Vleuten waren er In derdaad geen grenzen meer. Als een bezetene sleurde hy zyn makkers mee in zijn jacht naar seoonden winst.. Maar alleen kon hy het toch op den duur ook niet volhouden. Terwijl de Hij weet, dat een Nederlands bestek een prijs won in Milaan. Hij weet qua prijs en ont werp mogelijkheden te scheppen die variëren van zeer exclusief tot gang baar en goed. Hij weet dat men tafel zilver in alle rust moet bespreken en bekijken. Hij weet wat de etiquette eist, wat men het best als cadeau geeft en hoe men over langere tijd een cassette kan opbouwen. De juwelier weet er èlles van. i pefsoonlijk adviseur WIELRENNEN Tour de France De organisatoren van de Tour de France en de Ronde van de Toe komst hebben gisteren de ploegen be kend gemaakt, die aan beide wieler- evenementen zullen mogen deelne- Tour de France (22 juni tot 14 juli) Frankryk: Margnat-Paloma, Mer rier B-P, Pelforth-Sauvage-Lejeune. Peugeot B-P, en St Raphael. België: Flandria-Romeo, Solo-Su per ia, Wiels Groene Leeuw. Spanje: Ferrys en Kas. Nederland: Televizier. Italië: Salvarani. Voor de Ronde van de Toekomst, die van 1 juli tot 14 juli duurt, zyn de nationale ploegen aange- West-Duitsland, Nederland, België, Frankrijk, Zwitserland, Polen, Italië. Portugal, Spanje. Joego-Slavië, Tsje- cho-Slowakye. Engeland. Bulgarye en Marokko. Luxemburg is reserve. Stevens passeert te Amster dam als winnaar van de laatste etappe de finish. koplopers door een onjuiste medede ling van de geluidswagen in de waan werden gebracht dat. de winst nog steeds groeide, knabbelde Schuuring en zyn makkers seconde na seconde van de achterstand af. Nog had Van der Vleuten de strijd ln zyn voordeel kunnen beslissen door in de eind sprint. te Amsterdam eerste te wor den. hetgeen hem een minuut boni ficatie zou hebben opgeleverd. Maar ook Van der Vleuten bleek tenslotte maar een mens te zyn. Na al zyn ac tiviteiten was hy niet meer by mach te in de eindsprint een rol van bete kenis te spelen en daarom werd niet hy, maar Cor Schuuring, die de oran je trui in de derde etappe had ver overd. winnaar van Olympia's tiende na-oorlogse Tour door Nederland. Uitslag 1. Stevens 4.50.56 met bon. 4.49.56; 2. De Jager z.t. met bon. 4.59.26 3. Bastin z.t. met bon. 4.59.41; 4. v. d. Vleuten zt.; 5. v. Kemenade z.t.; 6. Ritter (Den) z.t.; 7. Kozlowski (Po len) z.t.i 8. Everö z.t.j 9. Hoekstra z.t.; 10. Oudkerk 45156; 11. Tum- mers 4.52.03; 12. Magiera (Polen) z.t.; 13. Van Clooster (Belg.) z.t.; 14. Coo remans 4.52.19; 15. Drummen z.t.; 16. Visser z.t.; 17. Doek z.t.; 18. Vannes- te (Belg.) z.t.; 19. Van Rooy z.t. Het persooniyk eindklassement luidt: 1. Cor Schuring 27.05.07; 2. Jos van der Vleuten 27.05.38 3. Harry Ste vens 37.05.49 4. Bart Zoet 27.06.09; 5. Coen Visser 27.06.13; 6. Ad van Kemenade 27.06.45; 7. Ole Ritter (Denem.) 27.06.50 8. Peters 27.06.57; 9. Nico Lute 27.07.12; 10. Hoekstra 27.07.41; 11. Paul 27.08.05; 12. Pieter se 27.08.29; 13. Minneboo z.t.; 14. Van Ginneken 27.08 50: 15. Deykers z.t 16. Schouten 27.09.50; 17. Liebrechts 27.09.53: 18. Kloosterman 27.09 54; 19. Kozlowski (Polen) 27.10.36; 20. Van der Lans 27.10.47. De Belg Vaneste werd winnaar van het sprint klassement. De stxydlus- tigste renner van de laatste etappe was Van der Vleuten. Tot strydlus- tigste renner van de gehele ronde werd uitgeroepen de Deen Ole Ritter. Stevens werd winnaar van het pun tenklassement. Op de laatste dag werd Piet van der Lans door de wedstrydcommissa- rissen voor de tyd van twee maan den geschorst, omdat hU zich in zijn hotel in Oldenzaa! zon hebben mis dragen. Van der Lans is van plan tegen deze schorsing protest aan te tekenen.

Leidsch Dagblad | 1964 | | pagina 7