Teleurstelling over belastingherziening Geen Ontmoeting met Remco Campert P.v.d.A. tegen lokale t.v. strijd Harde verwacht KONGOLESE REBELLEN IN OPMARS MET EEN ENKEL WOORD HAAGSE AGENDA DUU I urrniJ LEIDSCH DAGBLAD DONDERDAG 28 MEI 1964 L.D. OVER RADIO EN T.V. L.D. OVER RADIO EN T.V. A.V.R.O. maakt bezwaar tegen echuttingtaal in gedicht rtv- medewerker) besloten het reeds opgenomen pro gramma rond de schrijver-dichter Remco Campert niet uit te zenden. Het programma was een aflevering In de serie „Literaire Ontmoetingen", waaraan samenstellers Hans Gom- rts en Hans Keiler het werk en persoon ran hedendaagse acteurs belichten. A.V.R.O.'s omroepster Ageeth Scherphuis kwam gisteravond om tien ▼oor half elf in het beeld om de kij kers mede te delen, dat het aange kondigde programma geen doorgang kon vinden, omdat de leiding van A.V.R.O.'s t.v.- dienst zich niet had kunnen verenigen met een deel der door de samenstellers gehuldigde op vattingen. Niet werd meegedeeld, dat de ver antwoordelijke t.v.- staf bezwaar maakte tegen het citeren van Rem co Camperts gedicht „Niet te ge loven". waarin een scabreuse uit drukking voortkmt, een uitdrukking, die men niet in de huiskamer pleegt te bezigen. En aangezien televisie in bijna 2 miljoen Nederlandse huis kamers binnendringt, achtte AVRO's t.v.-leiding het onverantwoord be doeld gedicht te laten horen. „Tot nu toe hebben wij dit soort problemen nooit gehad met Literai re Ontmoetingen", zei men ons gis teravond bjj de A.V.R.O., „daarom genoten de samenstellers zoveel ver trouwen, dat zij een programma kon den maken, waarvan de inhoud niet vooraf bij dc hoogste instantie be kend was. Maar bij het doordraaien van deze aflevering bleek, dat dat ene gedicht eenvoudigweg niet kon. We hebben alle respect voor de li teraire kwaliteiten van Remco Cam perts werken in het algemeen en ook van het gedicht „Niet te geloven". Maar zo'n programma komt in de hulskamers en het wordt misschien door kinderen gezien .en gehoord." A.V.R.O.'s t.v.-leiding heeft nog geprobeerd een compromis oplossing te bereiken door het gewraakte (kleinei onderdeel uit het program ma te knippen en de rest onver kort uit te zenden. Hiermee gingen de samenstellers echter niet akkoord. Naar hun me ning vormde enige inkorting een Vindt u dat ik er uitzie als een tuinder? of moet het tuinster zijn Laatst at m*n broer bij ons. Ik gaf *m z'n lievelingskostjespinazie Hij nam*n hap en vroeg: „Waar pluk jij, als flatbewoonster, in vredes naam zulke perfecte spinazie ?w U moet weten dat hij zelf groente kweker is, dus wel weet wat hij eet Ik vertelde hem dat ik 7 houd bij Iglo spinazieDie is niet alleen ge weldig lekker en vers, maar ook ge makkelijk en voordelig. Je hoeft er niets aan te wassen of te hakken en slinken doet hij niet. Als u volgende keer ook Iglo spinazie neemtmoet u dit recept eens proberen. (M'n broer vond 7 tenminste heerlijk.) Eier-spinazie Warm ontdooide Iglo-spinazie op in boter. Deponeer in warme schotel, maak het af met rand aardappelpuree en in de helft verdeelde hardgekookte eieren. Serveren met kaassaus of bo- tersaus en geraspte kaas. Iglo spinazie: schoongemaakt slinkt niet..zo klaar 100 gram f 1.27 500 gram f 0.97 350 gram f 0.72 Middelhuis gaat afscheid nemen De voorzitter van het Nederlands Katholiek Vakverbond, de heer J. Middelhuis, zal wegens het bereiken van de pensioengerechtigde (62-jari- ge) leeftijd de voorzittershamer over dragen, tijdens de halfjaarlijkse ver gadering van de raad van het NiC.V. die op 22 en 23 juni in Utrecht wordt gehouden. Zijn opvolger wordt gekozen tijdens de ochtendbijeenkomst van de eer ste vergadering van de verbondsraad de wetgevende vergadering van het N.K.V. 's Middags is er een bijzondere zit'. Lng in Esplanade, die ook wordt bijgewoond door enkele ministers en kardinaal Alfrink. Daarna zal de heer Middelhuis recipiëren. Op de tweede dag van de verbondsraads- vergadering wordt intern afscheid genomen van de heer Middelhuis. aantasting programma: eer Remco Camperts Hun onverbiddelijke voorwaarde was:. „Het gehele programma of niets". A.V.R.O.'s top heeft daaruit de consequentie getrokken en de uit- Kerkelijk Leven NED. HERV. KERK Bedankt voor Harskamp W. L. Tuk ker te Katwijk aan Zee voor Oos- terwolde (Gld.) J. Smit te Loplk. GEREF. KERKEN te Putten t Helde) A. IJkei Ds. P. N. Kruyswijk met emeritaat te Bloemen daal, werkzaam naast ds. O. Toornvliet als radiopredikant, in de loop van dit jaar met emeritaat te gaan. Ds. Kruyswijk, die in 1896 in Kol- lum waar zijn vader predikant was werd geboren, werd in maart 1922 door zijn schoonvader, wijlen ds. A. Schouten van Aal ten, in zijn eerste gemeente Voorschoten bevestigd. Hij diende vervolgens die kerken van Vlis. singen, Hilversum, Amsterdam, Ouderkerk aan de Amstel en opnieuw Amsterdam om zich in juli 1961 aan zijn tegenwoordige gemeente te ver binden. Ds. Kruyswijk heeft zich op een zeer breed terrein bewogen. Zo werd hij bij herhaling afgevaardigd naar de particuliere synode van Noord- Holland. Hiervan ls hij sinds 1933 meermalen assessor en praeses ge weest. Verdier was hij assessor van de generale synode van Utrecht (1946), Den Haag (1949) en Leeuwarden (1955); praeses was hij ln Rotterdam (1952), Assen (1957) er Utrecht L.D. OVER RADIO-EN T.V. Het partijbestuur van de P.v.d.A. heeft zich gisteren bezig gehouden met de aanvragen, die een aantal dagbladdirecties hebben ingediend bij de minister van O. K. en W. om machtiging voor radio- en t.v.- uit zendingen met beperkte reikwijdte. Het partijbestuur heeft daarna een communiqué uitgegeven. Het staat vast, dat deze uitzendingen slechts op basis vair commerciële doeleinden te verwezenlijken zullen zijn. Boven dien valt niet in te zien, hoe de mi nister een aantal dagbladen wel en andere geen zendvergunning van deze aard zou geven. Gaat de rege ring deze weg op, dan is een doel loze en vergaande versnippering van het regionale omroepwezen onvermij delijk, temeer, daar vrijwel alle dag bladen in ons land een bepaalde godsdienstige- politieke of maat schappelijke kleur hebben. Om deze redene meent het par tijbestuur, dat de regering bedoelde aanvragen niet zou moeten Inwil ligen, maar zou moeten streven naar een (beperkt) aantal regionale zen ders, die ongezuiide uitzendingen van overwegend regionaal karakter brengen. Voor het geval, dat op deze wijze en/ of op de nationale zenders reclame zou worden toege laten, moet met billijke belangen van de pers ernstig rekening worden gehouden, aldus het communiqué. liggen mede zijn deputaatschappen voor de evangelisatie in België, de kerkelijke statistiek en het kerkelijk bureau. In 1958 werd ds. Kruyswijk vanwege de generale synode der Ge reformeerde Kerken ln Nederland af gevaardigd naar de oecumenische sy node in de Unie van Zuid-Afrika. Te Potchefstroom werd hij tot praeses gekozen. Sinds 1955 is ds. Kruyswijk lid van het Curatorium van de Vrije Uni versiteit: vanaf 1950 lid en sedert 1957 assessor van het moderamen van het curatorium van die Theologische Hoo. geschool te Kampen. Enkele Jaren ge leden werd hij lid van de onder aus piciën van d'e overheid gevormde aca demische raad. Ds. Kruyswijk heeft zich eveneens bijzonder enderschei den op het gebied van het leugdwerk. Zo was hij o.m. jaren lid van de com missie van advies van de Ned. Bond van Jongelingsverenigingen op Gere formeerde grondslag. De Bond van Gereformeerde Jeugdorganisaties diende hij een zestal jaren als tweede voorzitter. Van zijn hand verschenen verscheidene boeken en vele arti kelen. Zijn verdiensten werden in 1952 erkend door d.e benoeming tot officier in de Orde van Oranje Nas- RADIO EN TV VANAVOND het beeldscherm. Petra Laseur speelt in dit spel van Jacques Deval de hoofdrol. Voor de kleintjes, maar voor hen zeker niet alleen, laat de NCRV na half acht Lassie herleven. Door de radio (hebt u hem nog?) klinkt vanavond heel wat muziek. Na het nieuws van acht uur concerteert op Hilversum 1 het Radio Filharmo nisch Orkest en om tien uur spelen The Romancers ol.v. Gerard van Krevelen met zang van Gretha Kei ler. De NCRV brengt op de andere radio-zender om tien voor acht ope rette en musical-muziek. Zwaardere kost kan men beluisteren van 21.25 tot 22.00: Dichterliebe, liederencyclus op gedichten van Heinrich Heine, opus 48 Robert Schumann. VOOR VRIJDAG 5 MEI V anavond zendt de NTS het blijspel ..Soubrette'' van de Franse schrijver Jascques Deval uit. De hoofdrol wordt gespeeld door Pe tra Laseur. Voor de oorlog vierde haar moederMary Dresselhuys triomfen in dezelfde rol. De foto toont Petra Laseur als Franfoise (l) en Paula Petri als Phillis Carington. Een werkelijk wittere was bij elke soptemperatuur Elke huisvrouw heeft haar eigen manier van wassen. De één kookt, de ander maakt gebruik van heet water, zo uit geiser of boiler. Maar het doel is voor allen eender: een prachtig witte was. En hiervoor kan de Ne derlandse huisvrouw - hoe zij ook wast - nu beter dan ooit terecht bij OMO. Nu OMO vernieuwd is, nu de waskracht is vergroot, kan het kie zen van een wasmiddel voor niemand meer een probleem zijn. Vernieuwde OMO geeft immers, onder alle om standigheden een was die werkelijk witter is! Ja, ook als die was niet ge kookt wordt. Want vernieuwde OMO wast witter bij elke soptemperatuur. Bovendien is het bijzonder geschikt voor het wassen van nylvi en andere moderne stoffen. Ook die worden werkelijk witter. Daarom kan van OMO met recht worden gezegd, dat het een compleet wasmiddel ls. Kook sters en niet-kooksters zullen er even enthousiast over zijn. 7.20 Soc. strijdlied. 7.23 Lichte gram. (Om 7.30 Van de voorpag.) 7.55 Ope ratie Onbereikbaar, reportage. 8.00 Nws. en soc. strijdlied. 8 18 Lichte gram. 8.50 Ochtendgym. v. d. vrouw. 9.00 Te land en te water: een Informatief pro- terweggebrul- VPRO: 9 40 10.00 School radio. 10.20 pfanorecltalmoderne muz. 10.45 V. d. kleuters. 11.00 Nws. 11.02 V. d. vrouw. 11.40 Lichte gram. 12.20 Regerlngsultz.Ultz. v. d. landbouw. 12.30 Meded. t.b.v. land- en tuinbouw. 12.33 Licht lnstr. septet en zangsollste. AVRO: 13.00 Nws. 13.15 Meded.. event, act. of gram. 13.25 Beursber. 13.30 Licht ens. 1400 Vlooi en plano: mo derne muz. 14.30 Literair progr. 14.50 Tot Uw orders, gevar. progr. v. d. mi litairen. VPRO: 16.00 Nws. 16.02 Uit gerust met vakantie, lezing. 16.15 Klas sieke gram. 16.30 V. d. Jeugd. 17.00 Muzlekkalender. 17.30 Voor Jonge men- VARA: 18.00 Nws. 18.15 Lichte muz. 18.30 Sportsplegel. 18.40 Jazz-rondo. praatje. 20.00 Nws. 20.05 Een godsdienst voor de wereld van morgen, lezing. 20.20 Klass. gram., met cumentalr klankbeeld (herhaling 26 okt 1962). 22.20 Lichte gram. 22.30 22.40 Licht orgelspel. 23.00 Balans: act. progr. 23.15 Lichte gram. 23.45 Soc. nws. ln Esperanto. 23.55-24.00 Nws. Hilversum II, 298 m. NCRV: 7.00 Nws. 7.10 Dagopening. 7.20 Klass. gram. 7.45 Radiokrant. 8.00 Nws. 8.15 Meisjeskoor met ork.begelei- dlng. 8.40 Griekse ork.n tulnb. 12.33 Licht lnstr. ens. 12.53 Gram., event. 13.00 Nws. 13.15 13.35 Militaire muz. 13.55 Gospelsongs. 14 05 Shcoolradlo. 14.25 Lichte gevar. IN TWEEDE KAMER (Van onze parlementaire redacteur) Tijdens de eerste dag van het parlementaire debat over de her ziening van de loon- inkomsten en vermogensbelasting heeft de meerderheid van de Kamer zich teleurgesteld getoond over de inhoud van de regeringsvoor stellen. Zowel van de regerings partijen als van de oppositie kre gen minister Witteveen en staatssecretaris Van den Berge gisteren nogal uitvoerige alge mene bezwaren te horen. Hoe wel de aanvaarding van de voorstellen vrijwel zeker is heb ben de eerste discussies wel dui delijk gemaakt, dat de beide be windslieden en de Kamer over zeer vele belangrijke onderdelen nog een harde strijd zullen voe ren. De woordvoerders van de rege ringspartijen waren nog het uitvoe rigst in hun bezwaren over opzet en inhoud van de herzieningen. „De bewindslieden hadden zich een monument kunnen bouwen. Zij hebben het niet gedaan", zei dr. A. M. Lucas, de financiële specialist van de KVP. De woordvoerder van de CHU, de heer W. Scholten meende, dat het streven naar vereenvoudiging mislukt was: „We staan voor een oerwoud van problemen. Voor de leek is het een amorfe groene massa, waarin hij tak noch wortel kan ont dekken". Hij vond de herzieningen politiek teleurstellend vanwege het geringe aantal nieuwe elementen. Zijn Antierevolutionaire collega, de heer G. A. Kieft vond, dat er geen verandering is gekomen in het bouw type van het belastinggebouw". Het is slechts veranderd in uiterlijk en interieur". De liberale woordvoerder mr. F. Portheine bracht in zijn kritiek een persoonlijk element door te zeggen, dat het ongelijk durven bekennen niet de sterkste zijde is van de staatssecretaris". Dat vooral maakt deze materie in zekere mate troos teloos", meende hij. Deze persoonlij ke aanval op dr. Van den Berge, die het leeuwedeel van de herzienings arbeid heeft verricht, leverde de eni ge felle discussie van de gehele ver gadering op. Dr. Van den Berge vroeg naar voorbeelden en de oppo sitieleider dr. A. Vondeling vroeg of deze uitlating ook op de minister sloeg. Mr. Portheine antwoordde, dat hy de voorbeelden in de loop van de behandeling zou geven en dat de uit lating" in het bijzonder" op de staatssecretaris sloeg. Dr. Vondeling vond de uitval niet erg sportief. Bezwaren De beide socialistische sprekers in het debat beperkten zich tot een aantal concrete bezwaren en opmer kingen. Zij waren trouwens de enige sprekers, die een deel van hun spreektijd ongebruikt lieten. De eer ste van het tweetal de heer A. van Urk haalde het socialistische stok paard de invoering van een ver mogenswinstbelasting weer eens van stal. Hy oogstte er niet veel suc ces mee bij zijn collega's op één uitzondering na. De heer Scholten (CH> vroeg of er fiscaal niet iets gedaan kon worden aan de specula tie in onroerendè goederen, een ver schijnsel, dat zijn fractie, met enige zorg" gadesloeg. Hij suggereerde de minister de invoering van extra-re gistratierechten voor herhaalde transacties binnen een bepaalde tijd. De heer Van Urk gaf voorts te ver staan dat zijn fractie alle amende menten. die een verlichting in de be- drijfssfeer zullen opleveren zal af wijzen. Het motief: door de opkomst zijn de verschuiving van de aan- slaggrens voor de inkomstenbelasting en de recente loonsverhogingen zul len de herzieningen in de loonsfeer geen verlichtingen opleveren, zoals was verwacht, maar een verzwaring. Zijn fractiegenoot dr. B. van den Tempel formuleerde het bezwaar van zijn fractie tegen de aftrekregeling voor de inkomstenbelasting, die voor de aangeslagenen in de vermogens belasting is voorgesteld. Kritiek De katholieke woordvoerder dr. Lucas bleek veel kritiek te hebben op de weigering van de staatssecre taris om een commissie van deskun digen in te stellen voor het geven van onpartijdige voorlichting over alle facetten van de belastingsher ziening. Daardoor zou de belas tingherziening uit de politieke sfeer gehaald worden. De heer Kieft (AR) was het volmondig eens met de wens van dr. Lucas en meende, dat de staatssecretaris alleen al uit eerbied voor de Kamer had moeten toestem men. De Kamer mist immers nu des kundige adviezen, maar de staatsse cretaris krijgt deze van zijn ambte- het scMp vermeld. V.S. lijke braintrust. Dr. Lucas formu- Nieuw Amsterdam (31/5) leerde verder een reeks bezwaren tegen het gebrek aan bedrijfsecono misch denken in het ministerie van Financiën. „Het is nog steeds alles fiscaal, wat de klok slaat". Hij meende, dat uit de wetsontwerpen een abnormale vrees voor fraude spreekt. „Zijn fiscale inborst is te hard", zei dr. Lucas, doelend op de staatssecretaris. De heer Scholten (CH) gaf aan de bewindslieden de raad de door de Kamer voor te stellen verbetering niet om budgettaire redenen af te wijzen. De ongeveer vijftig amende menten moeten bekeken worden op hun zakelijke merites, zei hij. er aan toevoegend, dat de bewindslieden de 75 miljoen vermindering van de vennootschapsbelasting desnoods maar moesten laten schieten om aan de budgettaire gevolgen van de amendementen te kunnen voldoen. Aanpassing De Antirevolutionaire woordvoer der Kieft meende, dat eventuele be lastingvermindering tengevolge van de door de amendementen niet ten nadele zou mogen komen ruimte, die de neutralisering Albertstad, de hoofdstad van Noord-Katanga, is ingesloten door rebellen, die onder bevel staan van van de progressie beschikbaar is. Hij hield een pleidooi voor een stelsel van periodieke aanpassing van de belastingtarieven om de fiscale ge volgen van inflatie af te zwakken. Evenals de meeste andere spre kers vroeg ook hij aan de bewinds lieden om een duidelijk overzicht van de budgettaire gevolgen van de lange reeks amendementen. Mr. Portheine (WD) bracht de verhouding tussen de directe en de indirecte belastingen ter sprake. Hij meende, dat een 50—50 verhouding de juiste zou zijn en dat men aan de invoering van deze verhouding geen langdurige bestudering zou moeten laten voorafgaan. De communistische woordvoerder M. Bakker liet zich laatdunkend uit over de herzieningsvoorstellen en de lange reeks amendementen die voor al de regeringspartijen hebben inge diend. „Het is verbazingwekkend", zei hij. „Er is bijna geen artikel of men probeert er voor de bezitters nog een slaatje uit te slaan". De CPN was de enige van de klei ne fracties die zich gisteren in het debat liet horen. De boeren, de paci fisten, de Staatkundig Gereformeer den en het Gereformeerd Politiek Verbond lieten verstek gaan. Vandaag zouden de minister en de staatssecretaris antwoorden, maar pas in de loop van de volgende week als de amendementen in discussie komen verwacht men het hoogte punt van de parlementaire strijd. de linkse politicus Pierre Moelele, voormalig adjudant van de gearres teerde linkse nationalist Antoine Gi- zenga. fc is gisteren van bevoegde zijde in Elisabethstad vernomen. De re bellen hadden eerst zonder slag of stoot de militaire kampementen en terreinen van Albertstad bezet en daarna de autoriteiten gearresteerd. Van Albertstad, dat aan het Meer Tanganjika ligt, zouden de re bellen zijn opgerukt naar Boudewijn- stad in oost-Katanga. Amerika zendt militaire uitrusting i-ar Kongo om de mobiliteit van het Kongolese leger te helpen ver groten, zulks met het oog op het aan staande vertrek van het VN-leger, zo deelt het State Department mee. Amerika werkt hierbij samen met België en Italië. Er worden onder vliegtuigen en vrachtauto's ge leverd. BINNENLAND vonden Dui- ïiinenveger zijn gezonken. Men trof bij het cn kanon aan. dat nog niet naar is gehaald, en een Nederlandse Bü..i Tweede 1 nomen Het voornaamste aspect van deze regeling ls de instelling van een Verzekeringskamer, die toezlch zal hou den op het schadeverzekeringsbedrljl Deze Kamer zal geen klachtenbureau van verzekerden worden, zo merkte minister Witteveen (Financiën) op tij dens de mondelinge behandeling. In mening dat de Verzeke ringskamer zeker invloed zal hebben op de concentratie j"1"'"" nemingen. onder kleine onder- iderlinge waarborgmaatschappijen. Zeepost Met de volgende jschepen kan zeepost (3/6): Argentinië: Algorab (31/5); Australië: Sinaloa (1/6): Brazilië: Al gorab (31/5); Canada: Arkadla (31/5), Svanefjell (3/6); Chill: Worms (31/5), Hercules (2/6); Ned. Antillen: Jason Doorenkaat (2 gemeld, zijn in de rep twintig Jemenieten ter dood deeld en door onthoofding terechtge steld HPt. betrof hier, aldus de radio, spionnen en saboteurs, die ;en groep spi< voor de Engels werkten. B(J h de sjeik ln Beihan hen werden Britse wapens zakken met goud- en zilvergeld in beslag gem een militaire missie uit Moskou in Belgrado aangekomen voor een officieel bezoek van tien dagen aan Joego-Sla- vië. De Joegoslavische minister van Defensie, generaal Gosnjak, die vorig Jaar de Sowjet-Unie bezocht, heette het Russische gezelschap welkom. Vissers vr(j De Sowjet-Unie heeft gisteren 29 Japanse vissers vrijgelaten, ter gelegenheid van het bezoek dat de Russische eerste vice-premier Mlkojan aan Japan heeft gebracht Deze keerde gisterochtend naar huis terug. (Van dond. 28 mei t/m woe. 3 Juni) DONDERDAG 28 MEI Kon. Schouwburg. 20.15 uur. Haag- iwburg. 20.1 sche Comedle. „Otnellö" VRIJDAG 29 MEI Kon. Schouwburg. 20.15 Haag' sche Comedle. „Reiziger zonder ba- ZATERDAG MEI Kon. Schouwburg. 20.15 t sche Comedle, „Quadrille". ZONDAG 31 MEI Kon. Schouwburg. 14 uur. Haagsche Comedle. Othello". Kon. Schouwburg. 20.15 uur, he Comedle, „De maxlbulen" Kurhauspavlljoen. 20.15 uur. Indiase dansmuziek door het ensemble Kumarl MAANDAG 1 JUNI Kon. Schouwburg. 20.15 uur che Comedle. „Mésalliance". DINSDAG 2 JUNI Kon. Schouwburg. 20.15 uur che Comedle. „Uitkomst". WOENSDAG 3 JUNI Kon. Schouwburg. 20.15 uur Apollo. Naakt onder wolven. 14 Jr. Asta. Mannequins voor Scotland Yard. 14 jaar. Bijou. Au coeur de la vie. 18 Jr. Camera. This sporing life. 18 Jr. Capitol: Das grosse Llebesspiel. 18 Jr. Cineac. Actualiteiten. City. Dr. Strangelove. 18 Jr. Corso Dokter r km~ 17.20 Moderne ork.n Van horen liederen. 17.00 Voordrachl. 17.40 Licht li Gram. 19.30 Radiokrant. 19.50 Modern» •lsserslatijn. Klankb. 21.30 Klass. ""jd als de wereld: ii 22,30 Nwsk<en' SOS-b^ ven Staten Generaal li de Nederlanden, rep. van de officiële lng te Brussel. 23.10 Lichte 3.25 Modern pianospel. 23.; GRAMMAFOONPLATENPROGRAM>Ll DRAADOMROEP ques. Marche. Angelui dré Cluytens, II. Jacueqs Offenbach. „Le Conto 'Hoffmann". Opera ln drie bedrijver, p tekst van Jules Barbier. Raoul Jo. in, tenor: Renée Doria, sopraan; vim Bovy, sopraan; Geori Boué. sopraan. Slmone Borghese, mezzo-sopraan; Ht lène Delahaye. spreekrol; Fanély R». voil. mezzo-sopraan; Renée Faure. spreekrol: Louis Musy, bariton; And» Pernet. bas; Charles Solx, bas; Rog« Bourdin, bariton; René Lapelletrie, te. nor; Charles Cambon, bariton; Andij Philippe, bas; Raymond Amade. tenor; \ndré Vessières, bas; Camllle Mauran Dirigent: André Cluytens. III. Georges Bizet. l'Arléslenne. TELEVISIEPROGRAMMA 19.30 Mijnheer de Voorzitter, fonia De patiënt, TV-film. NTS: 22.25-22JI Journaal. Experimentele uitzendingen op hl weede net (kanaal 27). KRO: 19.30 Lawaai, komedie (.opni ie van de Vlaamse televisie). 21( .55 Rep. uit België vi e grote markt te Brua 500e verjaardag van de openlt an ae Staten-Generaal. BUITENLANDSE PROGRAMMA'S Engeland. BBC Home Service, 330 18.00 Nws. 18: ber. 22.30 Ov«i 22.45 Pb. 22.59 Weerber. 33.00 Nieuw, 13.30 Nws. 13.35 Uitsl. cricket. 13.41 d. kind. 14.00 V. d. vrouw. 15.00 YtJ zoekprogr. 15.31 Muz. bij hetwerk.lfjf Dagb 16.31 Ultsl. races e rGam. v. d. Jeugd. 17.0 progr. 18.33 Sportoverz. *- n ultsl. crli .00 Muz, an ct. 20.40 Discussie*. 21.30)' (Om 22.31 Uitsl. rac Lichte muz. 23.55-24.00 Nws. 'ordwestcleutscher Rundfunk.3Ws 2 Nws. 16.Of 17.30 Gev pricclo. opera. 21.50 Nws. 23.30 Gtrc 24.00 Nws. 0.20 Dansmuz. 13 Weerber. en gevar. muz. Frankrijk, 280 en 235 m. 12 00 Gevar. muz. 12.30 Nieuw» weerber. 12.42 Ork.conc. 14.55 Kan» 16.30 Gevar. muz. 18.30 Opa .58 Weerber. en r' iz. 23.20 Lied les Weerber. Brussel. 324 en 484 in. 324 m.: 12.00 Nws. 12.03 Gram. 13] Beursber. 16.09 mermuz. 16.55 Moderne muziek. Nws. 17.05 Scheep vaar tber. 17.15 Llch muz.umz. 17.45 Duitse les. 18.00 w 18.03 V. d. sold. 18.30 Berichten r automobilisten. 19.00 Nws weerber radlokron. 19.40 Praatje. 19.45 Leö no). 23.00 Nws. en ber. 23.15 Shaï» peare in de muz. 23.55-24.00 Nws. 484 m.: 12.03 Gevar. muz. 16.08 IÖ te muz. 17.00 Nws. 17.15 V d l« agers. 18.03 V. d sold. 19.08 Nwe 19.30 Nws. 20.00 Concours Reine 1 beth 1964. 22.55 Nws. ORGELS - PIANO'S ELEKTRONISCHE ORGEI DOrtT BODECRr Waagt geïllustreerde prijsliji het beter. 18 Jr. Flora. De eenoi Hollywood. Dul Krlterlon. Adorable Julia. 18 Jr. Metropole-Tuschlnskl. Irma la douce. 18 Jaar. Odeon. De kanonnen van Navarone. 14 jaar. Olympla. Gods Geuzen. 14 Jr. Passage. Geheim agent OSS 117 en het mysterie van de verdwenen duiker. 18 jaar. Rembrandt. Die lustige Witwe. A.l. Rex. Rlo Bravo. 14 Jr. Roxy Maclste, gladiator van Rome. 14 Jaar. Seinpost. De duivel en de tien geboden 18 Jaar. Studio. Danseres der miljoenen. 18 jr. Thalia. Het broeinest 14 Jai De Uit! Chicago. ntkljk. Het huls Kamer. A.l. West-End. De lefschopper. A.l. de zolder- WE-SRRAPPORTEN (Van hedenmorgen t oor) Amsterdam mist onbewolkt 22 Stockholm Oslo KopenhageL onbewolkt 23 10 zwaar bew. 2 onbewolkt 21 2 geh. bew. Grenoble Nice Serlljn regenbul onbewolkt onbewolkt ?eh. bew. licht bew ;eh. bew. Lissabon geh. bew.

Leidsch Dagblad | 1964 | | pagina 2