bets! Misdaad om een erfenis blijf jong, blijf fit... EN DE MEESTER-MEESTER Eieren van ooievaar nu in broedmachine LEIDSCH DAGBLAD DONDERDAG 28 MEI 1964 Dagelijks vervolgverhaal Roman van Jane England (Oorspronkelijke titel ,,The Peach Orchard") Julie keek stomverbaasd toe. Het bloed gonsde in haar slapen en zij werd zich bewust van een eigenaar dige, verdrietige onzekerheid. Nie mand ook Rob niet, had ooit ovei Isabelle gesproken. Wat eigenaardig Wat vreemd. Het kon natuurlijk heel goed zijn, dat Rob eenvoudig nooit ao had gedacht en de farm lag erg af gelegen. Niemand scheen ooit bij de Timballs op bezoek te komen. Maar toch.het was toch wel vreemd, dat Rob zelfs nooit zijn nicht genoemd had. Mevrouw Timball keek haar met een scherpe geamuseerde blik Wist je niets van Isabelle? vroeg zij. Natuurlijk heeft Rob er waar schijnlijk nooit over gesproken. Zij is een wees. Wij onderhouden haar. Maar zij is volkomen onbelangrijk. Ik veronderstel dat Rob haar niet in- interessant vindt als onderwerp van ge sprek Ik geloof ook niet, dat hij zelfs ooit aan haar denkt. Fragmenten van halfverstane ge sprekken vlogen Julie door de geest. D.j oude Timball heeft het land destijds voor een prikje gekregen. Ja, erg afgelegen. En ze moedigen eventuele bezoeken ook niet aan.' Hebben ze nooit gedaan. Zij wist haar zelfbeheersing te her stellen. Arme Rob. Geen wonder, dat hij graag bij de Ferndales kwam aanrijden. Geen wonder, dat hij soms niet erg in de stemming was. Maar den. i anders Er weerklonken voetstappen daar buiten en Rob kwam de kamer bin nen. Hij knipperde even met de ogen in het lamplicht. Dat is in orde, zei hij Moeder, wat zou u er van zeggen als we eens wat van die oude cognac van u na men, om op Julies gezondheid te drinken? Mevrouw Timball stond op en ging de kamer uit. Rob stapte naar Julie toe en vatte haar handen. Zij voelde zijn handen, mager en zenuwachtig, die de hare omklemden. Lieveling, het is heerlijk om je hier te hebben. Julie, hier heb ik van gedroomd. Ik ook, fluisterde zij. Alles zal nu anders worden; al les, zei hij levendig. O, Julie, ik heb hier zo naar verlangd! Mevrouw Timball kwam de kamer weer binnen met een bestofte fles en dr'e glazen op een blad. —Wij drieën zullen wat drinken, zei zij. David Baxter helpt Isabelle in de keuken. Julie werd zich be wust van een hevige ergernis. Gedu rende de twee jaar, dat zij bij de Ferndales geweest was, had David h&ór nooit met ook maar de kleinste kleinigheid geholpen. Het bloed vloog haar naar het hoofd en zij schaamde zich. Wat kwam het er ook op aan? Waar om zou David niet iemand helpen? ,7.y zag, dat mevrouw Timball haar met nieuwsgierige blik aanstaarde. De cognac was erg oud en zacht. Julie dronk de hare heel langzaam door er telkens aan te nippen, maar Timball ledigde haar glas ineens en zette het op tafel. Ik drink, zei zij met haar zachte stem, op de toekomst. We dronken op Julies gezond heid, weet u wel, hielp Rob haar herinneren. Mevrouw Timball schonk zich nog sen glas in. Ik drink op Julies vastberaden heid. zei zij nadenkend. Julie staarde haar even aan. De opmerking leek haar een beetje dub belzinnig. Het zou kunnen beteke nen: vastberadenheid op de farm. Vastberadenheid als Robs vrouw if iets heel anders. Het klonk op eigenaardige manier dreigend. Toen glimlachte Rob tegen haar ;n zij vergat al het andere. Hij had lo'n glimlach, die je van binnen ver warmde. Het deed hen afgescheiden voelen van de rest van de wereld, alsof zij een groot geheim deelden, blik aankeek. Rob lachte. Het zal Baxter zijn, tegen blaft, zei hij. Hij is niet op sief, want de meeste honden doen dat wel. Op dat ogenblik hoorde zei Davids stem, kortaf en met een harde com mandoklank erin, die zij nooit eer der had gehoord. Mars hond!, zei hij. Ruk in! Het geluid stierf weg in een boos onderdrukt gebrom en de deur van de hut ging open. Isabelle kwam het eerst binnen met David op de hielen. Het eten is opgediend, tante Carey, zei Isabelle. Mevrouw Timball grinnikte. Het diner het diner noemen ze dat in de beschaafde wereld, zei ze. Julie zal nog denken, dat we hier wilden zijn. Zij liep naar de deur en de an deren volgden haar naar buiten over een klein stukje grond naar een an- dei klein vertrek. Julie zag toen ook de hond. Het was een mager beest met een boosaardig uiterlijk, die als een schaduw langs de hut sloop. Rob hield de deur voor zijn moe der open. Isabelle hield zich een beetje onzeker bij de deur op: een stroom van licht viel door de deur naar buiten. Plotseling greep David in de duis ternis Julies armen zei snel en drin gend: Sluit vriendschap met Isa belle. Ik zal vaak hierheen komen rijden. Rob keek toevallig om. Hij zag hen zijn jonge gezicht kreeg een har de. boze uitdrukking. Hij kwam van de deur vandaan en toen die dicht zwaaide, stootte hij Isabelle met zijn elleboog opzij. Kam mee, Julie, zei hij en sloeg met een aanmatigend gebaar zijn m om haar schouders. Voor één jenblik zag zij in zijn gezicht een vluchtige gelijkenis met zijn moeder 'oor dat ene ogenblik werd het haar benauwd om het hart en kwam een gevoel van twijfel in haar op. Zij begaven zich in de kamer, waar de olielamp haar licht wierp op een ronde tafel, die met een grof kleed schaal met zoete aard brood met een vrij dikke korst. Toen zij gingen zitten, bleef Isabelle naast mevrouw Tim ball staan om de borden rond te die- Juiie sprong op. O, laat ik ook even helpen, zei 3Ü. Isabelle is er evrouw Timball en keek Julie aan als eei Haar mond trilde vriendelijke trek, i an gewend, zei het meisje zelf schuw vogeltje. zodra zij zich (Wordt vervolgd) Ook u kunt een flets cadeau krijgen! Lees de advertenties in de 'damesbladen. Ondanks annexatie-dreiging Minister Toxopeus verricht opening van gemeentehuis in Kloetinge (Van onze Middelburgse correspondent) Hoewel de gemeente Kloetinge op Zuid-Beveland in Zeeland in het jongste herindelingsplan van gemeen ten bedreigd wordt met annexatie door het naburige Goes, heeft men er ondanks gistermiddag een nieuw ge meentehuis laten openen door mi nister mr. E. H. Toxopeus. invloed zal uitoefenen op mijn be slissing bij de beoordeling van het nieuwste herindelingsplan voor ge meenten op Zuid-Beveland", zei mi nister Toxopeus. „In het vorige plan zou Kloetinge een zelfstandige gemeente blijven. Volgens de nieuwste herindeling zou het bij Goes worden gevoegd. Hoe wel Kloetinge een eenheid is en dit niet alleen in administratieve zin, zal het gemeentebestuur ongetwijfeld begrip kunnen opbrengen wanneer in de toekomst mocht blijken, dat het beter is voor de ontwikkelingen", aldus de minister. 15779. „Spreek toch wat zachter meneer Vlijmen", [luis terde de heer Ambrosius dringend .„11 bent hier in een Tehuis voor Overspannen Leraren! Houd daar rekening mee. Ze zijn overgevoelig voor harde geluiden. En praat vooral niet over school of over leerlingen. Dat is hier ten strenge regel en wie daarvan afwijkt, wordt er uit gezet. Men tracht hier te vergeten dat er leerlingen bestaan en Op dat ogenblik klonken juichende kinderstemmetjes door het stille gebouw en daar stormden de leerlingen van de Bengelboei schreeuwend op hun voormalige onderwijzer af. „Dag meester!" riepen zij. „Hoe gaat het met je zenuwen? Kun je weer een beetje lol verdragenHoe hou je het uit tussen al die uitgedroogde stokvissen?!" Dit was te veel voor de leraren. Met de vingers in de oren do ken zij achter de stoelen of klommen krijsend in de gordijnen. :rgaderlng Ver. tot bestrijding der T.B.C. 8.30 :b. Chr. Soc. Belangen: Jaarvi Leldse Chr. Besturenbond. 8 uur n Hogewoerd 175: Dlenstvergaderlng m Jehovah's Getuigen, 7.25 uur Leldse Hout Ulo Elhaës: Excursie atelier Kalsbeek. 8 uur nm. 38: Ledenvergadering Leldse Hout Ulo Elhaës: Expositie ?elden<" tengem. „Ecclesia". 8 Technische School (Haagweg4). Uit reiking diploma's Avondschool. 8 uui komst Volle Evangelie-Zending. 7.45 Advertentie Daarom staat de naam BAYER op elk tablet Aspirin. U kunt vertrouwen op de snelle werking van Aspirin bij hoofdpijn, verkoudheid of griep. Aspirin, de wereldvermaarde pijnstiller! Leidse Volkshuis: Concert Jeugdka- Dr. Van Voorthuyzenschool (aula): Pinkstergemeente. 3 uur nam. Gerecht 10: Eredienst Soefi-bewe- ging. Spr. dhr. De Ruiter. 11 uur v.m. Hogewoerd 175: Wachttorenstudie in Jehova's getuigen. 3.15 en 6.30 ur nam. Openbare lezing: 2 en 5 lagen. 10. MAANDAG Bevrijdingskerk: Contactcommissie DINSDAG Stadhuis (wachtkamer trouwzaal): Zitting Bouwfonds Ned. Gemeenten. 7-8 uur nm. Wasenaar (Raaphorst)K. en O - wandellng in „de Horsten". 2 uur n WOENSDAG Stadsgehoorzaal: Concours Ring chr. zangverenigingen Leiden en c streken. 7.30 uur n.m. BIOSCOPEN Trianon: „Irma la Douce". 18 Jr. dagen 2 ir; zond. 2. 5 Ursus". 14 Jr t/m zondag, i,Satan lokt met liefde". ensdag, Werkd. vuurproef idag. „Sj 18 Jr maandag t 2.30, 7.16 1,45, 7.15 zond. 2.30, i whisky" 9.15 uur; zond. 2.30, 4.45. 7 en 9.15 uur. ixor: ,,Mr. Stanislas, geheim agent", 14 Jr. Dag. 2.30, 7 en 9.15 uur. Studio: „Fijn 't is gepeperd!" 18 Jr. - - - ur; zond. Donder dag, vrijdag, zat., zond. 14 Jr. Woensdag 8 dinsdag van Naven ir „The gre 1. Zondag- Chaplin festival". TENTOONSTELLINGEN Werkd. zond. 1-4 uur (tot 29 Juni). De Lakenhal: Dag. 10-4 uur; zond Legermuseum (Pesthuislaan): Met uitzondering van zaterdag vaD 10-4 u (zondag 1-4 uur) Rijksmuseum voor Volkenkunde: Tentoonstelling „Blsonjager en bleek- gezlcht". Werkd. 10-5 uur; 's zondags Vervolgverhaal voor de kleintjes 3839. Op het geluid van de bel spoedde een lake die juist in de gang liep. zich naar het koninklijke slaapvertrek. Hij opende de deur en keek met grote ogen van verbazing naar binnen. Want daar lag koning Wiromar. naar wie iedereen al urenlang zocht Hoe zit het?, riep de koning luid. Waar blijven jullie, luilakken? Moet ik soms de hele dag in mijn bed blijven lig gen? Van schrik viel de lakei stijl achterover (Van onze correspondent) De eieren van de weduwe-ooievaar in Sprang— Capelle zijn uit het nest gehaald en in een broedmachine geplaatst. Dit is het resul taat van het onvermoeide streven van smid-chauffeur Leendert Cove uit SprangCapelle om niet alleen het leven van de eenzame ooievaar, maar ook de eieren te redden. De afdeling faunabeheer van het ministerie van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen heeft toestemming gegeven de eieren uit het nest te halen. De moeilijkheden rondom dit nest in 't Brabantse dorp Sprang-Capel- le, begonnen vorige week donderdag, toen de mannetjesooievaar zich dood vloog tegen een auto. Sindsdien wei gerde de weduwe hardnekkig het nest te verlaten. Het dier werd bij zonder schuw van de activiteiten rondom het nest; vele dorpelingen, begaan met het lot van i Nederland Op werkdagen Oudheden: Dage der natuurwetenschappen: Dag. 10-4 AVOND- EN NACHTDIENST DER APOTHEKEN. ipotheek Van Dries spoedeisende gevallen: aanstaande moeder, poogden kikkers en vissen aan te voeren. Maar het dier weigerde alles, nam soms even de wijk, maar keerde naar het nest terug, zodra de rust was hersteld Vooral Leendert Cove, aan vertrouwd met het beeld broedende ooievaars op het nest en gehecht, heeft zioh in, stad en land afgelopen eieren te kunnen red- i jongaaf Driftig „Het ging ook niet langer", zei Leendert Cove. „De moeder zat zich dood te broeden. Ik zei nog tegen Iemand van de dierenbescherming: gaat U maar eens v|jf dagen zonder eten en drinken op een nest zitten. In Je drift zeg je van alles". In Sprang-Capelle hoopt men nu maar, dat de eierloze ooievaarswedu we weer zal gaan eten. De kans op het uitkomen van de eieren in de broedmachine is niet bij voorbaat hopeloos. In Artls heeft men vorig jaar onder ongunstiger omstandig heden de eieren waren toen reeds koud kans gezien in ieder geval één van de drie eieren in een machine uit te broeden. Veel hangt uiteraard af van de temperatuur en de vochtigheidsgraad in de machine.

Leidsch Dagblad | 1964 | | pagina 19