Bestaand omroepbestel is niet ondemocratisch HAV NU? ZORG OVER KARAKTER VAN ZONDAG Grandioos succes voor Johnny en de Jewels Toenaderir** vertrouwen waard MET EEN ENKEL WOORD Vrouw stak te voorzichtig overweg over KAMSTEEG'S LEIDSCH DAGBLAD ZATERDAG 23 MEI 1964 Amerika staat ln Zuidoost-Azië voor een hachelijke situatie: de rode militaire druk, vooral Lao6 maar ook in Zuid-Vietnam, wordt met de dag groter. Het ls overigens een ernstige fout te den ken, dat deze toestand alleen de regering ln Washington aangaat. Voor de vrije wereld in haar geheel geldt: „tua res agitur", het gaat uw zaak. En er is dan ook geen enkele reden voor leedvermaak, hier en daar ln de Franse pers tot uiting komt, wanneer gezinspeeld wordt op een tweede „Dien Bien Phoe", en evenmin voor zelfgenoeg eame verklaringen in de trant var „wij hebben niets meer in Azië te maken". Want Laos en Zuid-Viet- nam zijn niet anders dan pionnen. Als ze vallen, komen Cambodja er Siam aan de beurt, gevolgd door Maleisië en Indonesië. De ervaring met Duitsland gedurende het v spel van de tweede wereldoorlog heeft wel geleerd, dat men de honger van de Chinese draak niet zal kun nen stillen met een paar kleine brok ken. De Amerikaanse afgevaardigde bij de Verenigde Naties, Adlai Ste venson, heeft dezer dagen dan ook ronduit moeten toegeven, dat het neutralisme ten aanzien van Laos, geboren op de Geneefse conferentie ln 1962, niet heeft gewerkt. De oor zaak ls niet ver te zoeken: neutralis me werkt alleen als men te maken heeft met fatsoenlijke partners dat is hier bepaald niet het ge De Pathet Lao in Laos en de Viet- cong-rebellen in Zuld-Vietnam ver tegenwoordigen immers het agressie ve, neo-imperiallstische communisme van Rood China, dat steeds mee: zijn ware aard van hyper-nationa listische roofstaat zal laten zien, m het niet meer geremd wordt door Moskou, dat bang is voor verwijten Naast die ruïneuze invloed van bui ten is er ook een ondermijnende fac tor van binnen: de vaak ongezonde sociale verhoudingen, die de gemid delde Zuidoost-Aziaat uit de thans bedreigde gebieden weinig tot strijd lust inspireren. Niemand vecht graag voor de belangen van een bevoor rechte kaste, waartoe hijzelf niet be hoort en die hem naderhand zeker geen dank zal weten ln de vorm van verruiming van zijn rechten. Het ge volg is, dat de Amerikanen er voor een goed deel zelf voor moeten op draaien, zodat zij veel méér zijn dan „adviseurs". Tekenend zijn de verliezen aan mensenlevens van de Amerikaanse troepen in Zuid-Viet- nam: terwijl in de afgelopen twee jaar resp. ruim honderd en vijfhon derd Amerikaanse manschappen sneuvelden, dreigt dit getal over 1964 boven de negenhonderd te ko men. Tegelijkertijd wordt de strijd steeds duurder. Voor Vietnam be taalt Washington reeds twee miljoen dollar per dag en het einde van de ze kostenstijging is nog lang niet in zicht. Integendeel, president Johnson geadviseerd door zijn minister van Defensie Mc Nam ara, heeft zojuist sen extra-krediet van 125 miljoen dol lar aangevraagd om de gevechts waar de van de Amerikaanse troepen nog te verbeteren. VOORAL de recente ontwikkeling van de strijd in Laos heeft vele Amerikanen in gezaghebbende krin gen ertoe gebracht te pleiten voor een in hoofdzaak „Amerikaanse oor log", waarbij de oorlogslast vrijwel geheel voor rekening van Washing ton zou komen. De voorstanders van deze oplossing gaan er blijkbaar van uit, dat er op korte termijn toch geen verandering in de sociale verhoudin gen te bereiken is, zodat de mede werking van de bevolking zelf gering zal blijven. Afgezien van de vraag of men op die manier niet aan de 'meest voor de hand liggende verbe tering van de situatie-in-haar-geheel voorbijgaat, vormen zowel de enorme stijging der kosten als de politieke consequenties factoren, die eerst naar andere antwoorden op de problemen doen uitzien. Washington is vastbe sloten de strijd niet te verliezen, maar streeft voorshands naar voort zetting van het systeem van de mili taire adviseurs, waaraan dan nu pogingen worden toegevoegd om door bespreking tot vrede te komen. Zo voelt het „State Department" (mi nisterie van Buitenlandse Zaken in Washington) wel wat voor het plan van de neutralistische premier van Laos, Soevanna Phoe ma, om in Vientiane een conferentie te houden van de veertien staten die twee Jaar geleden de garantie van de neutra liteit van Laos ondertekenden. Ook de regering in Londen zou het meest voor dit voorstel van Soevanna Phoe ma voelen. Opmerkelijk is, dat ook generaal De Gaulle in deze rich ting schijnt te denken. Hij is name lijk een voorstander van „de streng ste eerbiediging van de neutraliteit, gewaarborgd door de grote mogend heden, die zich moeten onthouden van Inmenging in de binnenlandse aangelegenheden van die landen". Overigens ls er wel degelijk verschil tussen het plan van Soevanna Phoe. ma en een soortgelijk voorstel van Parijs: de prins wenst onderling overleg, terwijl De Gaulle een for mele conferentie wil van de staten, die de Geneefse overeenkomst in zake Laos hebben ondertekend. De communisten zullen intussen wel po gen de beraadslaging uit te stellen tot op een ogenblik, dat zij nóg gunstiger militaire posities zijn gaan innemen. Het ziet er echter niet naar uit, dat Washington zich in een hoek zal Dr. Berghuis op A.R. - partijconvent (Van onze parlementaire redactie) In de televisiekwestie gaat het niet om bescherming van monopolieposi ties. „Het omroepbestel, zoals wtf dat in ons land kennen, weerspiegelt vrij goed het algemene organisatiepa troon, zoals dat vanuit de vorige eeuw is gegroeid. Het wordt gesmaad om zijn zuilen, maar ik zal het organi satiepatroon dankbaar moeten zijn, dat het ons organisatie-leven heeft verdiept en dat het als geheel door het Nederlandse volk sterker wordt gedragen dan welke spectaculair aangekondigde commerciële organi satievorm ook. En het rekening hou den door de Nederlandse regering met deze omstandigheid kan moeilijk als ondemocratisch of in strijd met Deze woorden sprak de voorzitter van de Anti Revolutionaire Partij, dr. W. P. Berghuis, vanmorgen in Utrecht op het voorjaarsconvent van zijn partij. Hij ging uitvoerig op de t.v.-kwestie in, aangezien zij, naar zijn mening, van veel verdere strek king is dan bij voorbeeld de belas tingverlaging en de AOW-verhoging, en daarom niet voor verdoezeling in aanmerking mag komen. Indien er binnen de huidige rege ringscombinatie bepaalde spannin gen zouden zijn en de redevoering van mr. Geertsema (WD) in Eind hoven gaf daarvan toch wel blijk dan zou het, aldus mr. Berghuis, eer lijker en politiek ook belangrijker zijn. indien zij zich zouden toespitsen op dit punt van de commerciële tele visie dan op het punt van de belas tingverlaging en de AOW-verhoging, ten aanzien waarvan men elkaar op basis van het Akkoord van Wasse naar toch altijd wel zal moeten en kunnen vinden. Advertentie Culinaire horoscoop voor de komende 2 weken voor ti die geboren is onder het teken AC* Indische rijstschotel met appelmoes Boeuf braisé a la bourgogne, verse groente en aardappelpuree W Kalfslapje a la paysanne, aardappelpuree D Duitse bietstuk, tyrolienne, gebakken aardappelen V Gebakken kabeljauw, salade, pommes frites Z Varkenscotelette, verse groente en gebakken aardappelen Er staat u deze week veel verandering van spijs te wachten. En dat doet eten. U zult vlot worden bediend en veel geld sparen, want eten in Albert's Corner is voordelig. CORNER Stationsplein 24 Leiden Rv*7.nrcrri tnnnde rir Rprphi Details Overigens vond dr. Berghuis het jammer, dat de aandacht in de tele visiekwestie vaak van de hoofdzaak de organisatievorm is afgeleid naar het bijkomstige punt, de vraag of reclame in de televisie moet wor den toegelaten. Aan deze afleidingsmanoeuvre heb ben naar zijn mening de omroepor ganisaties ook schuld, omdat zij zich niet tijdig hebben ingesteld op het accepteren van reclame in de t.v. Thans is het echter nog niet te laat, dat de omroeporganisaties re clame in de t.v. aanvaarden, of schoon blijkbaar mr. Geertsema vindt dat dit op grond van het Ak koord van Wassenaar niet meer zou kunnen. „Ik deel deze mening van mr. Geertsema niet". RADIO EN TV VANAVOND „Happy end" heet de Zwitserse inzending naar het televisie-festival in Montreux. Dit programma was dus volgens de jury nog een graadje be ter dan de Rudi Carrel-show, want het kreeg de Gouden Roos (VARA, 8.45 uur). Dick Powell presenteert om 9.25 uur „De grote Anatole" Dit keer verdwijnt er een atoomgeleerde. Om 10.15 uur kan men weer kijken naar „Zo is het toevallig ook nog eens een keer", geregisseerd door Leen Timp. In het voorprogramma wordt „Top of flop" uitgezonden. Het Radiodansorkest o.l.v. Charlie Nederpelt begeleidt om 9.20 uur een aantal artiesten in de VARA-band- show. Son ja Oosterman treedt op in „Muzikale commentaartjes" (10.15 Jo Leemans is gaste in het weke lijkse „Rieleksen". H. ten Brink re gisseert om 9.30 uur „Buurmans Zondag Dr. Berghuis toonde zich in zijn rede uitermate bezorgd over de tech nische ontwikkeling in het bedrijfs leven. die de zondag als normale constante rustdag gaan bedreigen. Hij meende, dat van de technische wetenschap, die in onze tijd tot vrij wel alles in staat is, moet. worden verlangd, dat zij een zodanige oplos sing vindt, dat zowel de zondag als de economische voordelen van de in dustriële ontwikkeling worden be houden. Over de kwestie-Irene zei dr. Berg huis, dat zij heeft geleid tot een con frontatie tussen protestanten en rooms-katholieken. Hoewel men wel eens is geschrokken van eikaars re acties, betreurt hij deze confronta tie niet. Het is op zich zelf nuttig te weten hoe de situatie over en weer lisrt, als zij zich op een gegeven ogen blik toespitst. Naar zijn mening is de confrontatie niet negatief uitgeval len. Ze kan integendeel positief wor den gewaardeerd in de richting van een nader tot elkaar komen van rooms-katholieke en reformatorisch- katholieke christenen in ons land. „Wat dit betreft heb ik eerlijk ge zegd de noodzaak van de eigenlijk door de KVP aanhangig gemaakte na-schermutselingen, die hebben ge leid tot een correspondentie tussen de voorzitters van de P.v.d.A. en de KVP en tot discussie voor de VARA- televisie niet goed begrepen", aldus dr. Berghuis. Ook heeft hij wel eens het gevoel gehad dat de P.v.d.A. de geloofs overgang van prinses Irene gebruikte om de christen-democratische sa menwerking op de proef te stellen, maar hij had niet de indruk, dat dit geschiedde op een niet passende wijze. De feitelijke gang van zaken heeft z.i. bewezen, dat de christen democratische samenwerking wel tegen een stootje kan. (Van onze Haagse correspondent) Johnny Lion en de Jumping Jewels hebben hun verblijf Maleisië een week Verlengd en nu reeds zijn alle voorstellingen voor die periode uitverkocht: twee per avond, mei telkens vijftienhonderd gillend- enthousiaste tieners! Ook in Karachi waar de tournee was begonnen is de bevolking enthousiast voor Johnny en de Jewels. Zó enthousiast zelfs, dat de orga nisatoren van de tournee (Phonogram en de K.L.M.j de jeugdige musici daar nog een week willen hebben, zodat het ensemble, na afloop van de reeks voorstellingen in Maleisië, nog niet naar huis zal terugkeren. Bezorgd toonde dr. Berghuis zich om dat in de toenadering tussen de beide protestantse partijen geen schot zit. Hij was het met mr. Beernink van de CHU eens. dat een samengaan niet mag worden geforceerd, maar hij vroeg zich af, of de CHU wel een samengaan wil. Op deze vraag ontbreekt totnutoe nog steeds een antwoord. „Mijns in ziens zal de CHU toch kleur moeten bekennen". Advertentie VERZEKERD KAPITAAL: MÉÉR DAN V/i MILJARD GULDEN! HAV LEVENSVERZEKERINGEN - SCHIEDAM - TELEFOON (010) 69304 - HAV LEVENSVERZEKERINGEN, BINNENLAND, eopereerd De burge- voorgedaan en dat de toestand eer bevredigend was. Onderscheiding Bij K. B. Nijmegen. onderscheiding werden prof. Post gis termiddag uitgereikt bij zijn afscheid voorzitter en als hoogleraar door minister van Onderwijs, Kunsten Wetenschappen, mr. Th. H. Bot. Zwavelzuur op rijksweg Van een vrachtwagen, geladen met 50 flessen *- «n de vooravond op niKsweg 10 uuuei Dubbeldam één fles afgevallen, waardoor de Inhoud op de 5 ls terechtgekomen. De brandweer ■ft het wegdek schoongespoten, ar voordien zijn vele automobilis ten door het zwavelzuur gereden. De politie ln Dubbeldam adviseert hen, dlf tussen 18.45 en 20 uur ln de rich ting Moerdijk over rijksweg 16 zijn ge laten manoeuvreren. En dat niet zo- uit overwegingen van nationaal gezag, maar om het feit, dat Amerika jaar naar de stembus gaat en de regering-Johnson derhalve een mili taire débècle ten koste van alles dient t« vermijden. Er zijn trouwens, voordat Amerikaanse bommenwer pers de bases van de agressors in Noord-Vietnam zouden aanvallen, zowel op politiek als op militair ge bied gelukkig nog andere mogelijk heden dan deze uiterste „remedie". Ooievaar aangereden In Sprang- Capelle is gistermiddag een ooievaar slachtoffer van het verkeer geworden. Het dier kwam zo laag de polder uit gevlogen. dat het tegen een over de Waspiksedijk rijdende vrachtwagen dierenarts ln Sprang-Capelle gebracht. arts Kraanen ln Waspik moest. Daar aangekomen stierf de ooievaar. Hoofdredacteur Volkskrant De in de N.V. De redactievergadering medegedeeld, tot hoofdredacteur van De Volkskrant is benoemd drs. J. M. M. van der Pluym. Sinds 1 maart de dag waarop de vorige hoofdredacteur van De Volkskrant, de heer J. M. Lücker de krant verliet trad de heer Van der Pluym reeds op als waarnemend hoofdredacteur. Voordien was hij, dert 1953, als sociaal-economisch krant verbonden. het personeel zonder rouleersysteei Onder dit motto zullen maandag - nrlchting bedrijve Den Haag SSSTc ncuden. Verwacht wordt, dat ook i gemeente Haarlem, aoor een mjarage van het Rijk aan koop van de nleuw-ontdekte Frans Hals en daarmede behoud ervan voor ons land mede mogelijk BUITENLAND. ilken- recht en met de vriendschapsbetrek kingen welke tussen Italië dochtertje, dat op 28 april i Onderwater-ravijn Russische ge leerden, die een onderzoek Instellen ;rond ontdekt, opticien Lucy Bal- de Jongste van de twee dochters van president Johnson, gaat in de zomervakantie, evenals veel van hnar leeftijdgenoten, een baantje ne men. De 16-Jarlge pre6ldentsdochter gaat een opticien ln Washington as- landse Zaken van Italië en Oostenrijk volgende week daar een ontmoeting zullen hebben om te spreken India India wil van de Verenigde Staten drie squadrons rsonische straaljagers van het type ?-uK6C n.oeldX officiële Amerikaanse krin gen bestaat echter nogal wat verzet de Amerikaanse betrekkingen Dr. Somoekil Tenslotte bepleitte de heer Berg huis clementie voor dr. Somoekil. Hij wilde niet treden in de beoordeling van het over hem uitgesproken von nis. „Wij moeten ervan uitgaan, dat het overeenkomstig de wetgeving en de jurisprudentie van het land waar in het is geveld rechtvaardig is". Wel echter is er reden om voor cle mentie te pleiten omdat ons land zich medeverantwoordelijk moet voe len voor de houding, die de Ambon- nezen uit volle overtuiging en op ju ridisch moeilijk aanvechtbare gron den in hun strijd voor zelfbeschik king hebben aangenomen. VN- vliegtuig boven Kongo neergeschoten Een verkenningsvliegtuig der Ver enigde Naties, met zes inzittenden, is gisteren boven de Middenkongolese provincie Kivoe omlaag geschoten, na door opstandelingen met automa tische wapens beschoten te zijn. De Zweedse bestuurder wist het vlieg tuig aan de grond te zetten. Hij kon zittenden, een Amerikaanse en een Kongolese kolonel, een niet nader ge noemde burger en de uit drie koppen bestaande Zweedse bemanning, ble ven ongedeerd. Een gemotoriseerde colonne der V.N. zag het toestel omlaag komen. Zij reed er in volle vaart heen en bevond dat het door de inzittenden verlaten vliegtuig door een twintig tal opstandelingen was omgeven. De colonne zorgde ervoor, dat de op standelingen ter plaatse bleven, om de inzittenden in staat te stellen zich in veiligheid te brengen. Zij werden later opgepikt en naar de provinciale hoofdstad Boekavce overgebracht Het vliegtuig maakte een verken ningsvlucht naar een V.N.-colonne, die vergeefs had gepoogd een door de opstandelingen bedreigde post van Zweedse zendelingen te berei ken. De zendelingen hadden verzocht hen uit het door dc rebellen onveilig gemaakte gebied af te voeren. De post bevindt zich te Lemera, onge- Poor trein gedood Door overdreven voorzichtigheid is de 67-jarige mevrouw M. J. Muires- Dupont uit Venray gisteren door een trein gegrepen en gedood. Het slacht, offer stapte bU 'n onbewaakte over weg in haar woonplaats van de fiets. Ofschoon er helemaal geen verkeer was, wilde zij voorzichtigheidshalve liever te voet en met de fiets aan de hand de overweg oversteken. De vrouw was echter zeer slecht ter been en toen zij een trein zag aan komen. aarzelde zij zolang, tot ze werd gegrepen. Smyslow blijft aan de leiding De uitslagen van de gisteren ge speelde partijen in de derde ronde van het interzone-schaaktoemooi van de FIDE in Amsterdam luiden: Lengyel (Hongarije)Portisch (Hon garije» Y2—V2. Reshevsky VSBi- lek (Hongarije) Evens (VS) Berger (Australië) 10, Vrasenic (Canada)Benkoe (VS) Yt, Iv- kov (Z.-Sl.)Perez (Cuba) 10, Ros se tto (Arg.)Porath (Israël) 01, Larsen (Denemarken)Gligoric (J.- Sl.) 1-2Quinones (PeruiFogu- elman (Arg.) 10, Darga (W.Dld) Pachman (Z.-Sl.) Y21A, Tringow (Buig.)Smyslow (Rusland) V2 Bronstein (Rusl.)Spasski (Rusland) VOOR ZONDAG 24 MEI Hilversum I 402 ni VARA: 8.00 Nieuws, sportmedede- Ungen en postduivenberlchten, 8.18 Voor het platteland, 8.30 Weer of geen weer. gev. progr., 9.45 Geestelijk leven toespraak. 10.00 Klass. kamermuziek 10.30 Liti nade-orkest en radiokoor: Nederla: composities. AVRO: 12.00 Lichte grammofoonmuziek. (plm. 12.30 istingen vai 1, 13.07 De gelijke afgelastingen 13.00 Nieuws, 13.07 wereld, lezing, 13.17 foonmuziek, 13.20 Café-chan Adam en Eva. cabaret, 13.50 De toneel groep Studio 10 Jaar. vraaggespre 14 00 Filmmuziek, 14.30 Radio kamer orkest en solist: Moderne en klassieke muziek. 15.30 Tour d'Europe. toui tlsch programma. 16.00 Dansorkest r Voor de jeugd, 17.50 Nieuws, sportuit slagen en sportjournaal. Doopsgezinde kerkdienst. AVRO pole orkest, 22.00 Licht ensemble met zangsolisten. 22.30 Nieuws. 22 40 ilten, 22.55 Am. 23.55-24.00 Nieuws. II 298 m KRO: 8.00 Nws 8 15 Klass. gram- lek, 9.45 Nieuws. IKOR: 10.00 nde kerkdienst, 11.00 Vraag 1 antwoord, 11.10. Oecumenisch KRO: 11.15 Fragmenten uit het ints 1 muzlekreportolre. actuele publlkaties ld. 12.15 Bel Canto-] toelichting. 12.50 Buit* •3.00 Nws, de liedjes, Voor de kinderen. 14.00 Mod. gram mofoonmuziek, 14.15 De hand aan d« ploeg, lezing, 14.20 Reportage Inter land voetbalwedstrijd: Nederland— Albanië te Rotterdam. (15.20-15.30 Ma rinierskapel der Koninklijke Marint gr.). 16.15 Kapel Koninklijke Lucht macht. 16.25 Toto-uitslagen, 16.3C Opestelijke liederen (opn). Convenl Kerken: 17.00 Christelijke Gere- lezing, Wissewassen. Katholieke Unlvers De stand is daarmee na de 3de ron de als volgt geworden: 1. Smyslow 2,-> pnt., 2. Evans. Bron stein. Gligoric. Ivkov, Reshevsky en Porath allen 2 pnt., 8. Larsen, Pach man en Spasski. allen 1V2 punt plus 1 afgebr.. 11. Bilek, Benkoe, Tal. Stein, Perez en Portisch, allen IV2 pnt., 17. Lengyel, 1 pnt. pl. afgebr., 18. Vrase nic en Quinones. beiden 1 punt, 20. Darga, pnt. plus 1 afgebr., 21. Fo- guelman, Tringow en Rossetto allen Yt pnt., 24. Berger, 0 pnt. plus 1 afg. zondag 17 mei 1964. 3.15 uur Klnder- dlenst en 4 uur ds. H. J. Bavinck Heemstede. TELEVISIEPROGRAMMA'S NTS: 14.45-16.15 Reportage van Varsity, de traditionele roelwedstrijc op het Amsterdam-Rijnkanaal bij Jut- geklekt. 21.25 21.5 Kunstmaandorkest: populaire klass muziek. 22.25 Epiloog. NTS: 22.35- 22.40 Journaal. BUITENLANDSE PROGRAMMA'! Engeland, BBC Home Service 330 --- eric 13.40 Praatje, 15.30 Pauze), 16.10 Episch hoorspel, Journaal, 18.45 Lichte kestmuzlek, 19.30 Nieuwsbrief uit ..1 247 12 00 Verzoekprogramma, 13.30 Am- programma, 14.00 Am.programma, 14.30 Hoorspel. 15.00 Fllmkronlek, 16.00 Top Twenty en de beste nieuwe grammo foonplaten, 17.00 Relsreporti Hoogtepunten uit de carrière 22.00 Lichte orkestmuziek, 22.31 Jazzmuziek, 23,50 Avondgebeden en gew. muziek, 23.55-24.00 Nieuws, Nordwestdeutscher Rundfunk 309 1 12.00 Symfonische muziek, 12.45 Orgelmuziek, 13.00 Nieuws, 13.10 Ope rettemelodieën, 14.40 Zweedse volks muziek, 16.05 Am.muziek, 18 00 Klas muziek, 19.00 Nieuws. 19.30 Gev. mu ziek, 21.30 Nieuws. 22.00 Gev. muzle) 22.30 Lichte muziek, 22.50 Lichte rauz 23.15 Dans- en am.muziek. 24.00 N\v 0.15 Klass. muziek, 1.00 Weerbericht en gev. muziek. Frankrijk 3, 280 12.00 Weerbericht en nieuws. 12.12 23.15 Gev. bericht en nle Brussel 324 1 23.52-24.00 Weer- overzlcht, 13.00 weerbericht, 13.20 Voor de soldaten, 14.00 Nieuws. 14.03 Opera- en Bel Canto-programma 15.30 Sportprogramma 23.55-24.00 Nieuws muziek, 22 55 Nws., 23.00 Jazzmuziek 23.55 Nieuws. MAANDAG 25 MEI foonmuziek, 8.50 Ochtendgymnastiek Advertentie c-a (ct SNEUÈVJÉitVICE AUTOMOBIELBEDRIJF N.V. 9.35 Waterstanden. VPRO: 9.49 Over. denking op de maandagmorgen. VAR.\ praatje, 13.20 17.00 Oude liedjes. 17.15 Oude dansen 17.25 Dansorkest, zangsollsten en strumentaal trio met zangsollste, 18 35 21.00 Operatie Onbereikbaar, reportage 21.05 Rotterdams filharmonisch c 1 1 11 NCRV: 7.00 Nws. 7.10 Dagopening, Klassieke grammofoonmuziek, 7.35 Sportuitslagen van zaterdag. Radiokrant, 8.00 Nieuws en NCRV- 8.15 Gew. muz., 8.35 Ammuz.. Lichte orkestmuz., 9.00 Verzoekpro- 7.20 zieken, 9.40 Voor de huisvrouw. 10.10 Moderne orkest bouw. 12 33 Orgelspel: populaire i Lichte gr.muziek, 1-4.05 Schoolradio, 14.35 Radio Kamerorkest en solisten: Oude- en klass. muziek. 15.25 Moder ne orkestmuziek, 15.40 Vocaal ble: geestelijke liederen, 16.00 Bijbel- overdenking. 16.30 Planorecital: klass. ringsuitzendlng: Marine. 18 20 Uitzending y ;erd Politiek Verbond oude handschriften, 19.30 Radiokrant, 19 50 Radio Filharmonisch orkest 1 22.15 Pianorecital: Nederlandse componisten, 23.40 Gitaarmuziek, 23.55-2'' GRAMMOFOONPLATENPROGRAMMA (Over de 4de l(jn van 18 tot 26 uur) I: Claude Debus masque. Prelude, lune. Passepied. Jörg Demus. plano. 2. Children's Corner. Doctor Gradu ad Parnassum. Jlmbo's Lullaby. Serf nade for the Doll. The Snow cing. The little Shepherd. Golliwoggi cake-walk. Jörg D( Duparc 12 Liederen, son trlste. Lamento. cloche. Sérénade florentlne. Testa met PlIII°:' mauriut uit P.Mirolrs"). Rudol Firkusny, plano. 3. Le Tombeau Couperln. suite voor piano. Prélude Fugue. Forlane. Rlgaudon. Menuet Toccata. Monique Haas, piano. TELEVISIEPROGRAMMA het veertiendaags Journaal - - weeroverzlchl Socialistische Partij, 20.30 Het leve: hond. film, 20.40 Das glbt e programma-overzicht, 13.00 Nieuw 13.10 Interview en gr .muz., 13.4" dracht, 14.00 Schoolradio, 15.00 Hoor spel, 16.15 Cricketreportage, 16 45 Pro- slcl, 17.55 Weerbericht en programma overzicht. 18.00 Nieuws, 18.10 Regio naal programma. 18.32 Beursberichte:; Hoorspel. 22.00 Nieuws, Journ interviews., 22.30 Klankbeeld. 22.5! Weerbericht, 23.00 Nieuws. 23.02 Voor- 15.31 Muziek bij M werk. 16.15 Dagboek, 16.31 Ultslage: races en cricket, 16.35 Grammofoon- de Jeugd, 17.00 Gev. 19.25 Sportuitz. rspel, - actualiteiten. 20.4! 7.00 Nieuws, 17$ 22.00 Jazzmuziek. 23.00 Lichte mux 24.00 Nieuws. 0.20 Dansmuziek Weerbericht en gev. muziek, Frankrijk 3, 280 en 235 m 12.00 Weense muziek, 12.30 NleuM 12 42 Klassieke en moderne muziek, 17.25 Gev. muziek, 19$ Weerbericht en nieuws. 20.52 Klass moderne orkestmuziek. 23 20 Gev. ziek, 23.52-24.00 Weerbericht en n Brussel 324 en 484 m 324 m.: 12.00 Nws., 12.03 Gr muz., 1-, Lichte muziek (Om 12.25 WeerberlcJI en mededelingen), 12.50 Beursberlcn- Voor de zieken. 17.00 Nieuws c bericht, 17.15 Voor de kinderen. 17" Lichte orkestmuziek, 17.45 Franse let 1.00 Nieuws. 18.03 Voor de soldatet 18.28 Paardesportberlchten, Elisabeth. 23 0 Gev. muziek. 16.08 KlassUW izlek, 17.00 Nieuws, 17.15 MU' teenagers. 1964, 22.55 Nieuws.

Leidsch Dagblad | 1964 | | pagina 2