ERICHTEN Misdaad om een erfenis DUET ,eidóe ®4. cjenda Nlroeg onaaf ne'êtt de protestantscfmstfilttkëvro"w de voorkeur aan PKIN SE S LEIDSCH DAGBLAD ZATERDAG 23 MEI 1964 Dagelijks vervolgverhaal Roman van Jane England (Oorspronkelijke titel ,,The Peach Orchard") Julie begon thee te schenken. Van liet eerste ogenblik af, dat zy by de peindales geweest was. had zij thee geschonken. Mevrouw Ferndale ging in een oude teakhouten stoel zitten haar hed af, zodat haar korte grijzende slordige krullenkop volledig te zien kwam. Ztf stak sigaret op en keek met ilik naai- haar dochter. Anns ronde gezichtje had een ny- dige, gemeenlijke uitdrukking. Zy zag er moe en bleek uit onder haar bruine tint. Julie vroeg zich vaaglijk af, wat er aan de hand was. Zij wist heel goed hoe gemakkelijk Ann van haar stuk raakte. In de laatste twee jaar was Ann met een wonderbaar se veelvuldigheid verliefd gewor- jen en ook weer van die liefdes nfizen. Steeds wanneer er iets met van haar liefdesgeschiedenissen de hand was geweest, had zij ïïf, ogenblik was er niemand. Ann w helemaal vrij van liefdesbeslomme- ringe- en er was geen jongeman, die aar in de war kon brengen. Gaan jullie met het aanbreken ui de dag weg? vroeg Ann met die zelfde ruwe, scherpe stem. Ja, zei Julie. Ann lachte onverwachts. Denkt u niet, dat zij voor derweg gezelschap nodig heeft, r der? vroeg zij. Denkt u niet, dat Da- e nd behoort mee te gaan? Het zou misschien een goed idee ii)n, antwoordde mevrouw Fern- 'ile. In ieder geval, vervolgde Ann met diezelfde eigenaardige stem, Rob niet komen opdagen. Hij wordt niet verwacht voor zonsondergang, zei Julie zachtjes. Je zult dol zijn op oude moeder Iimball, zei Ann luid. Zij is een schat. Ann, zei mevrouw Ferndale, ajwat is er in vredesnaam met je aan de hand? Oh, niets. Alleen vind ik het ulendig. dat Julie weggaat. Waarom toegeven aan die oude moe ier Timball? Waarom zou Rob haar toestaan dat te doen? Ik vind, dat bet allemaal heel verkeerd is. Julie gaf haar een kop thee en ei beleefdAnn, ik geef niet toe. Haar tenslotte is mevrouw Timball 1 Hd en Rob haar enige zoon. Ik zal ild laar moeten leven, als ik met hem getrouwd ben. En ik geloof, dat het leel verstandig is om een proeftijd 'e maanden te hebben. Zie je, bet zit zo. Mevrouw Timball zal bij s inwonen en het is wel goed eens zien, hoe we kunnen opschieten, idat een huwelijk toch een ernsti- zaak is, nietwaar? Ik zie helemaal de noodzaak rt;, zei Ann heftig. En als Rob bkelijk een kerel was, zou hy je meteen trouwen en niet toegeven 1 dat ouwe mens. Hy zou. Maar ik zou niet meteen met lib trouwen, zei Julie bedaard. Dan kun je ook niet van hem louden, zei Ann. - Ann, zei mevrouw Ferndale, k vind, dat jy je slecht gedraagt. - Oh, ik weet wel, dat ik dat doe, Ann en uit haar stoel opsprin- end, rende zij de kamer uit. Wat is er toch aan de hand? iroeg Julie op weifelende toon. Mevrouw Ferndale keek haar na- - enkend aan en zei toen: Eerlijk geloof ik, dat Ann zelf een fkere neiging voor Rob had. Ik heb et misschien mis, maar ik dacht och zoiets. Maar zei Julie, terwijl zij een chte kleur kreeg. Oh, viel mevrouw Ferndale haar de rede, hij was nooit werke lijk in Ann geïnteresseerd. Je behoeft je nergens bezorgd over te maken, Julie. Je hebt niet op andermans ter rein gestroopt. Ik geloof, dat dit de uitdrukking er voor is. Ann zal trou wens wel weer verliefd worden op iemand anders. Maar ik geloof, dat er inderdaad wel een lichte neiging aanwezig was. Rob en ik begon Julie. Zijn van elkaar gaan hou den besloot mevrouw Ferndale. En waarom niet? Ann zal in de toekomst nog heel wat keren verliefd worden en het weer te boven komen ook. Ik hoop, dat zij ook nog eens iemand zal ontmoeten, die haar de baas kan worden. Ik spreek nu, zoals je wel begrijpen zult, vertrouwelijk met je, maar zij is inderdaad erg moeilijk. Er is echter nog iets, wat ik zeggen moet. Ik ben zelf helemaal niet op mevrouw Timball gesteld. Rob is haar enige zoon, maar ik vertrouw haar niet. Dus dring ik er nog eens op aan, dat je regelrecht naar ons toekomt, als er zich enige moeilijkheid zou voordoen. Dat zal ik doen. zei Julie. Zy zweeg meteen, toen er uit de veranda een schaduw over de vloer viel en een bedaarde, lage stem zei: Is er nog thee over? Mevrouw Ferndale keerde zich half om en keek over haar schou der. Zo, David, riep zij uit, wat ben jij stilletjes komen aanzetten. Allicht, wanneer jij met alle geweld matten op de veranda wilt hebben, Alice. Waar is Ann? Dat weet ik niet, zei mevrouw Ferndale. Ik denk, dat zij wel in haar kamer zal zijn. Wil je nog thee hebben, David? Ik heb al om thee gevraagd, zei hij. Ik vroeg zo juist, of er^1 nog wat over was. Heb je mi gehoord? Ik vrees, dat ze koud i Julie. Ik zal Jumbo zeggen thee te zetten. Doe geen moeite. Alles wat nat is mij best. Alice, die vergadering a.n farmers heeft het voorstel over die weg verworpen. Ik heb John daar achter gelaten, terwijl hij nog druk aan het argumenteren was. Hij blijft maar doorpraten, al weet hy ook, dat het verspilling van adem is. Die arme John, zei mevrouw Ferndale vriendelijk. Maar hij zal toch wel voor zonsondergang terug zijn, denk ik. Julie begon een kop thee in te schenken. Zy kon de figuur van Da vid Baxter tegen de deuropening zien afsteken. Zijn lange, ietwat ge bogen gestalte, was net een don kere schaduw en maakte de kamer somber. Achter hem spreidde de on- i een achtergrond van groen, zodat zijn hoofd, smal ;n met kort geknipt haar, zich scherp egen de donker wordende hemel af tekende. Met een ietwat sarcastische into natie zei hij: De jonge Lotharie intussen op weg hierheen met zijn muildieren vol schuim en zweet, en met een nieuw geverniste wagen. David, zei mevrouw Ferndale tegen haar broer ik weet niet, wat er met jou en met Ann aan de hand is. Julie permitteren je beiden goedkope steken onder water en ik ind het helemaal niet vriendelijk tegenover Julie. Oh, die arme Julie! zei hij. Julie, jij geeft toch zeker geen klap wat ik zeg, is het wel? - Ik geef er wel om, zei Julie liep op hem toe met de kop thee, die zij ingeschonken had. Ik geef zelfs heel wat om. Je zegt altijd onaangename dingen over Rob en dus geeft ik er wel degelijk om. (Wordt vervolgd) Weer relletjes in Engeland In verscheidene Engelse steden is het gisteravond en vannacht weer tot moeilijkheden gekomen tussen de „Mods" en de „Rockers", elkaar be strijdende tienergroepen. De politie wist ernstige botsingen te voorkomen en arresteerde een vijftigtal jonge heethoofden. Prof. James Franck (82) overleden De Amerikaanse Nobelprijswin naar voor natuurkunde, prof. James ftanck is in de ouderdom van 83 jaar in Göttingen overleden. De in Hamburg geboren fysicus kreeg in 1925 de Nobelprijs. In 1934 verhuisde hij naar Kopenhagen en een jaar later naar de VS, waar hij hoogle raar werd aan de universiteit van Chicago. Prof. Franck wasin Göt tingen voor een bezoek aan de e.toomfysicus prof. Otto Hahn, toen hfi in zijn hotel een hartaanval Advertentie brengt een nieuwe kous! elegante, o zo sterke wandel-nylons de legendarisch sterke nylons van na de bevrijding keerden terug in elegante vorm. DUET extra sterke wandel-nylons 15379. Nauwelijks was de agent vertrokken of de knaapjes lieten hun aanhankelijke houding varen. Zij snuffelden brutaal in Mr. Vlijmens bureauverdeelden zijn sigaren en speelden werp- pijltje met zijn vulpen. Laat dat!" riep de advocaat overspannen. „Uit mijn kantoor jullie!" „Nou zeg," zei een der ventjes dreigend. „Als je vervelend wordt, roepen we de agent Ome Joop! En je weet wat die gezegd heeft!" De procureur verbleekte. „Ach", smeekte hij. zich handenwringend naar Joris wendend. „Kunt U ze niet tot de orde roepen? Ze ruïneren me!" „Tut tut sprak Joris ...Waarom zou ik mij ermee bemoeien Gij zijt hun voogd, niet ik. Hier is het bewijs". En hij hield de ander het papier voor. „Maar ik wil niet langer hun voogd zijn!" riep de rechtskun dige welhaast schreiend. „Toe. vernietig dat afschuwelijke be wijsstuk! Ik ik zal u er duizend florijnen voor geven!" „Kom. kom", sprak Joris. „Als rechtskundige behoort ge te weten, dat dit document groter waarde heeft. Hiermede kan ik immers aantonen, dat gij degene zijt. bij wie ik het achterstallige schoolgeld kan innen. Als eerlijk schoolhoofd wil ik niet meer dan me toekomt, doch ook niet minder. Vijftigduizend florijnen en elke maand komt er wat bij." De advocaat kromp ineen. „Vijftigduizend kreunde hij. „Nee! Dat is Dat is oplichterij!' f 295 Vervolgverhaal voor de kleintjes 3031. En terwijl het paleis een zenuwachtig gedraaf en onthutste ministers te zien gaf. was doctor Mago inmiddels gereed gekomen met de drank. Hij hield het flesje goedkeu rend tegen het licht en knikte tevreden. Dit moet het doen. Sire! zei hij. Gebruikt u deze drank enkele dagen lang. driemaal per week; en ik verzeker u. dat ze zal werken! De koning nam de fles over en lachte dankbaar naar dê doctor. Dank, doctor Mago. zei hij. Ik zal u rijkelijk belonenl Harmoniekapel T i namiddag. Het Honk (Tltus Brandsmalaan 150): Feestavond Hum. Jongeren verbond. Schouwburg. Toneelgroep Euripides. korfbalver. „De Dr. Van Voorthuyzenschool (aula) Pinkstergemeente te 3 uur nm. Hogewoerd 175: Wachttorenstudie Jehovahs Getuigen, 3.15 en 6.30 uur de ...gelicht door dr. D. Jongmans, 3 Station irS: Excursie Kon. Ned. Na tuurhistorische Ver. naar het Linscho- ter bos, 8.38 uur vm. Steenschuur: Kerk van Jezus Chris tus van de heiligen der laatste dagen, rumavond Ned. Ver. Toonkunst Orkest, Gemeenteraad, 2 Natuurreservaat. 8.30 Hogewoerd 175: Dlenstvergaderlng van Jehovah's Getuigen, 7.25 uur nm. Stadhuis (wachtkamer trouwzaal): Zitting Bouwfonds. Ned. Gem.: 7-8 u. Juventute Rynland, 8.30 Rest. Van der Heijden. Jaarvergade ring C.H.U., 8 uur nm. St.-Antonlus Clubhuls: Padvinders how „WIJ vieren feest", 8 uur nm. Stadhuis. Lelde Jeugd Parlement. Onderwerp „Lonen en prijzen", 8 uur namiddag. Stadsgehoorzaal (kleine zaal). Soc. ad. Spr. dhr. e onderwljszo te kinderen", 8 Steenschuur 6: Leldsche Ver. Postzegelverzamelaars, 8 uur nm. DONDERDAG Het Boshuis: Vergadering Ned. Chr.' Vrouwenbond, afdeling Zuid-West, Hogewoerd 175: Dlenstvergaderlng Rex: „De goudrovers ton". 14 Jaar, dondei zaterdag 2.30, 7.15 zondag 2.30, 4.45, 7.15 - „De worgers Groene Kruis, 8 BIOSCOPEN Trianon: „Irma la Douce", 18 Jaar. Dagelijks 2 en 8 uur. Zondag 2, 5 4.45, 7 en 9.15 u Astra, Wassenaar: Donderdag 8 uur, vrijdag 8 u. zaterdag 7 u: „Sappko de venus van Lesbos", 14 Jaar. Zaterdag 9.15 uur, zondag 7 en 9.15 uur. Dinsdag 8 uur: „Gevaarlijke liefdesbetrekkingen" (Les Liaisons Dangereuses)18 jaar. Woensdag 8 uur „Bonjour trlstesse", 18 Jaar. Zondag 2.30 uur. Woensd. 8 uur „Bonjour trlstesse", 18 Jaar. zondag 2.30 u. en Woensdagmiddag 2.30 uur: Rln Tin Tin de dappere ïond, a.l. TENTOONSTELLINGEN Lakenhal: Tentoonstelling „Shakes peare, hoe en waar". Werkd. 10-4 uur; daan?" a.l. Dag. 2.30, 7 en 9.15 uur. Camera: „De kardinaal", 18 Jaar, don derdag, vrijdag en zaterdag 8 uur. Zondag 4.30 en 8 uur, maandag, dinsdag en woensdag 2.30 en 8 uur. Stan Laurel en Oliver Hardy: „Moe der wat een klap", a.l., donderdag, vrijdag en zaterdag 10.30 en 2.30, Legermuseum (Pesthuislaan)Met j uitzondering van zaterdag van 10-4 u I (zondag 1-4 uur) l Rapenburg 73? Tentoonstelling Lelds Academisch Kunstcentrum (tot 29 mei). Rijksmuseum voor Volkenkunde: Tentoonstelling „Bisonjager en bleek- gezicht". Werkd. 10-5 1-5 uur (tot 10 oktober). Rijksmuseum voor Volkenkunde Nederland. Op werkdagen van 10-12 en 2-4 uur. Zon- en feest dagen 2-4 uur. Rijksmuseum van Oudheden: Dage natuurwetenschappen Dag. 10-4 (Kunstzaal Heuff) Tentoonstellllng vrijdagavond 810 uur. 1ste pinkst dag gesloten; 2de pinksterdag 35 i ZONDAGSDIENST DER Voor spoedgevallen zijn maandagmorgen 38, tel. 30791; Sastrowijoto, Beetho- venlaan 109, tel. 34779: Schnefer, Rijnsburgerweg 11. tel. 50481; Glab- Te Oegstreest dokter J. B. Hugen- holtz, tel. 51390. AVOND- EN NACHTDIENST DER APOTHEKEN. Geopend voor spoedeisende gevallent apotheek Van Driesum, Mare 110, teL 20406. Apotheek R. van Breest Smal- De Oegstgeester Apotheek is op s dag 24 mei gesloten van 8 uur to ep dokterstelefoon 22222. 21 110 n W K. Zeesleepvaart Napla* 21 v Bahrain n c Nederland 21 te Port The Hague 21 75 m ZZW ^,c2.25V.r|l.yN0^gU.,dp0^ Eiio Den Haag 21 v Sldon naar eiland 21 100

Leidsch Dagblad | 1964 | | pagina 17