Nereus start favoriet in hoofdnummer VARSITY Spektakelstuk op i Leidse sintelbaan Cornelisse snelste in massale spurt L.Z.C. slaat eerste paal voor de titel administratieve hulp Hl gericht 1 maart 1860 Vrijdag 22 mei 1964 Vijfde blad no. 31266 LFC ontmoet Londens team LFC zal zondag de competitie be sluiten met het spelen va.n de uit gestelde wedstrijd togen Velo. Maan dagavond komen de kanaries weer binnen de lijnen en wel als gastheer van de Watling F.C. (Londense ama teurclub). Deze wedstrijd zal worden voorafgegaan door een voorwedstrijd van de LFC-jun. A en een jeugdelftal van Watling F.C. LFC zal zowel zondag als maandag met haar competitie-elftal aantreden. Het Chr. muziekgezelschap ..Concor dia" zal de wedstrijd van maandag avond muzikaal opluisteren. Voorts vernemen wij dat de KNVB in overleg met de resp. clubbesturen de beslissingswedstrijden tussen de ■•gelijk geëindigde clubs Laakkwartier j—LFC 2 en ONA 2 als volgt vastge- ateld heeft. Zaterdag 23 mei: ONA 2 m -LFC 2 terrein Laakkwartier 30 mei: ONA 2LFC 2 (terrein LFC)6 juni: LFC 2Laakkw. 2 'terrein ONA). De aanvangstijden zijn ge field op 7 uur n.m. Prognoses zaterdagvoetbal Rijnsburgse Boys tweede klasser? In de tweedeklasse A kan morgen df beslissing vallen. Als het Rotter damse Zwart Wit de uitwedstrijd te- ten het OudbeUerlandse SHO wint Ai NDSM de uitwedstrijd tegen Spa kenburg verliest, dan is Zwart Wit kampioen. Maar of dit zal gebeuren? De Rotterdammers zelf zullen met angst en beven deze wedstrijd tege moet zien. want om SHO op eigen terrein te kloppen is een moeilijke opgave. Ook ten opzichte van de laatste plaats kan morgen de beslising val len. Als Heerjansdam op eigen ter rein van ZCFC wint en daar is alle kans op) dan degradeert de Zaanse ploeg. In de tweede klasse B zal morgen de beslissing nog niet kunnen vallen, a omdat IJsselmeervogels nog steeds een wedstrijd achterstaat. De Spa kenburgers spelen uit tegen Hoog vliet en deze wedstrijd behoeft voor de ..Vogels" geen onoverkomelijke M moeilijkheden op te leveren. Iets f moeilijker krijgt Quick Boys het in uitwedstrijd tegen Voor- dubbel en dwars tevreden mogen zijn Noordwijk moet op eigen terrein kunnen winnen van Zwaluwen. Dit zelfde geldt voor de wedstrijd in 2A tussen Apeldoorn en Ter Leede. De roodgelen zijn de laatste wedstrijden goed op dreef. In Delft wordt morgenmiddag om half vier de beslissingswedstrijd tus sen Rijnsb. Boys en De Zwerver ge speeld. De inzet is het tweede klas- serschap. Technisch zjjn de Kinder dijkers wat beter, maar daar staat tegenover, dat Rijnsburgse Boys een sterke verdediging heeft. Van het re sultaat valt weinig te zeggen. NJORD DEED RITMISCHE GYMNASTIEK DEN HAAG ROTTERDAM AMSTERDAM EINDHOVEN Het eerste optreden van de Leidse Zwemclub met Ad Mooi- huyzen in de gelederen is ondanks de' 2-4 overwinning in Wad- dinxveen op De Gouwe geen éclatant succes geworden. Weliswaar nam Moolhuyzen drie van de vier Leidse treffers voor zijn reke ning. maar 't spel dat LZC de toeschouwers voorschotelde, was nu niet bepaald om enthousiast over te zijn. Er werd vrij matig ge speeld. In De Zijl was het niet beter. De Zijl en DJK speelden er zelfs een uitgesproken slechte wedstrijd, waarin de Amsterdam mers een meer dan verdiende 1-6 overwinning op een falend Leids team boekten. (Van een speciale verslaggever Er is dit jaar iets bijzonders aan de hand met de Varsity, de eerste grote wedstrijd van de stu denten-roeiverenigingen van het seizoen. Deze krachtmeting op het Amsterdam-Rijnkanaal bij Jutphaas over de ..gespierde" afstand van 3000 meter, wordt enige weken later gehouden dan gebruikelijk is, hetgeen een niet geringe inbreuk is op de traditie, waaraan het studentenroeien zo rijk is. De Kon. Ned. Studenten-roeibond heeft dit besluit echter genomen in verband met de voorbereiding op de Olympische Spelen in To kio. die pas in oktober worden gehouden. Het wordt derhalve een bijzonder lang en zwaar sei zoen voor de roeiers, als men daarbij niet ver geet. dat in augustus ook nog de Europese kam pioenschappen voor de deur staan op onze eigen Bosbaan in Amsterdam. Het zal derhalve een ware krachttoer zijn om de roeiers niet al leen al die maanden gretig naar de riemen te doen grijpen, maar hen ook in topvorm te hou den. Bijna onmogelijk. sn onmogelijke op- geleden waren dt wereldkampioenschappen Dat is gave. Tw eerste op de Rotsee in Luzern. Deze werden in september gehouden; derhalve ruim een maand eerder dan nu To kio. Welnu, verscheidene ploegen, o.m. enige van Nederland, kwamen in Luzern overtraind aan de start, met als gevolg ..collapses" op de beslis- waarschuwing inhouden ers die in dit belangrijke jaar in de boten zitten. Zij zullen hun krach ten angstig nauwkeurig dienen te verdelen en er is weinig deskundig heid voor nodig om te kunnen stellen, dat het een onmogelijke opgave zal zijn om het gehele seizoen in vorm te zijn om dan nog maar niet over topvorm te spreken. Met bovenstaande moge genoeg zaam zijn verklaard waarom de Var sity enige weken later wordt gehou den dan anders. Misschien dat de roeiers er bovendien het voordeel van hebben, dat het weer een stuk beter is dan gewoonlijk bij de Var sity, want het kan spoken op het Amsterdam-Rijnkanaal. Ingespeeld" In roeikringen is het gebruikelijk te zeggen, dat men voor de Varsity maar niet al te zekere voorspellingen moet doen zulks dan ook weer in verband met het vroege tijdstip van deze krachtmeting en de weersom standigheden. Maar we geloven toch niet. dat het te gewaagd is te ver onderstellen. dat de bijzonder gerou tineerde roeiers van Nereus als fa vorieten in de boot stappen. Coach Pennink verwachtte op het tijdstip dat we dit schreven, dat hij de vol gende formatie het water zou op sturen: boeg: Veenemans. Wartena. Blaisse en slag Casteleijn met als stuurman Strobosch. De andere ploe gen zullen van goede huize moeten komen om dit ..ingespeelde" kwartet voorbij te streven. In 1962 was de grootste Varsity-eer eveneens voor dit viertal. Voorts heeft deze ploeg Nederland vertegenwoordigd op de wereldkampioenschappen in 1962, Rome. De Amsterdammers weten dus hoe men de riemen moet han teren. Gouden Spike wordt bestseller I de sintelbaan in de Leidse Hout! Om namelijk maakt de AV „Hol- een aanvang met haar Natio- Inale Sterren Toernooi om de Gouden ISpike. Deze wedstrijd begint ge- |tuige de belangstelling van vrijwel I de gehele voorlopige selectie voor de Olympische Spelen hoe langer 'oe meer een „bestseller" te worden, 'iet alleen de goede organisatie, haar ook de sterk gestegen faam van ie sintelbaan Leidse Hout, doen atleten uit alle hoeken van ons land naar Leiden stromen. Een blik over het programma doet verwachten, dat op alle nummers terst na felle strijd zal worden beslist *ie zich winnaar zal mogen In de meeste gevallen is e spelling niet mogelijk. Natuurlijk maakt Eef Kamerbeek, onze tien- kamptroef, de meeste kans op een zege op de 110 m. horden, maar de jeugd stormt aan: Peter Dellensen, Jan Heek, René v. d. Water! Onze discusreus Cees Koch werkt hard aan het hervinden van zijn vorm. maar hij is nog onzeker. Onze speerwerp- kampioen, de bekende handballer, Frans v. d. He.vden. zal met Piet Olofsen, die reeds goed op dreef is. Eef Kamerbeek en v. d. Wiel heel wat te stellen hebben, waarbij Jan van Heek voor een verrassing kan zorgen. Zwaar bezet GEVRAAGD voor onze ABONNEMENTEN ADMINISTRATIE Schriftelijk© sollicitaties aan de N.V. LEIDSCH DAGBLAD, Witte Singel 1, Leiden. kampioenschappen kan spreken. Op de sprint zien we nieuwe namen als Jansen (Metro) en Heemskerk <PH) het opnemen tegen routiniers als De Winter, Popma, Beker, Tamminga en Jaap Noordenbos. Volkomen open is de strijd op de 400 meter met Schuit, Vellinga, Loman, Blijleven, Kalkman, Gouda, Selier en veie anderen. Op de 800 meter zien we de Nederlandse kampioen Chris Konings onder de deelnemers. Hoogtepunten Wat er gaat gebeuren op de 100 meter dames met Truus Cruiming, Lenie Boele, Jos v. Duffelen, Corrie Bakker, Joke Bijleveld en Ellen gewaagd dat drie vraagtekens overbodig zijn. En dan te bedenken de strijd die te wachten staat op de 400 meter met o.a. Gerda Kraan Tilly v. d. Zwaard. Janny v. Eyck— Vis en Bep Biljardt. Wie hier in het bezit komt van de Leidsch Dagblad beker is eveneens een open vraag. De 3000 meter en de Royal Relay over 2100 meter zullen de gemoede ren echter wel het meeste beroeren. De 300 meter zal met namen als Henk Snepvangers, Jacques v. Eeke- len. Dik de Bruin In Leiden allen welbekend Giling, Scliyen en Clement, de kampioen 5 km, een daverende tijd op de klokken moeten brengen. Aan het einde van deze interes sante sportmiddag volgt dan de Royal Relay, een estafette over 6. 5, 4. 3, 2 en 100 meter, aan welke strijd door de sterkste clubs zal worden deelgenomen. Piepjong Voor de ploeg van Laga uit Delft wordt deze Varsity een bijzonder ge beuren. In het hoofdnummer van deze grote wedstrijd hebben de Delf tenaren namelijk nog altijd het grootste aantal overwinningen op hun naam staan. Nereus kan bij winst ditmaal echter gelijk komen Laga. Er is de mannen uit Delft wel wat aan gelegen de Amster dammers achter zich te houden. Maar of dit zal gebeuren?. De Delft- se equipe is piepjong met een gemid delde leeftijd van 19 jaar. Hiervan maken deel uit boeg: R. v. d. Graaf, J. H. M. Lindenbergh. J.G v. d. Graaff, slag A. G. Mullink en stuur- J. W. Rieschke coach ir. E. Statema. Het is de gehele overnaad- ier van vorig jaar, die toen met groot vertoon van macht de Varsity en op de 4 km. van Hollandia veel succes had. In de Oude Vier zyn _,aga-roeiers echter nog groen tjes, al laat de mentale voorberei ding en de conditie weinig te wensen Behalve vry zware interval - trainingen om de andere dag. heeft in tweetjes geoefend. De con ditietraining is van de winter o.l.v. de heer J. Klein in het studenten sportcentrum in Delft gehouden. De jeugdige Laga-roeiers hebben er ui teraard een open oog voor, dat spe ciaal met de Nereus-ploeg niet to spotten zal vallen, maar wie weet. Njords Varsity-Vise ton heeft hard getraind en vormt een technisch voortreffelijk samen werkende equipe. Einige weken gele den is er een film opgenomen tijdens de training en aan de hand daar van heeft men de verrichtingen nog eens nauwkeurig gadegeslagen en waar nodig de techniek nog bijge schaafd. De enige angst van de Utrechters is Nereus. Wat de overige ploegen betreft: Aegir bestaat uit jonge roeiers, Ar- n Skadi bezitten roeiers, dip met de Varsity niet onbekend zijn. Argo heeft o.a. de gebr.Olieman aan boord; Skadi heeft zijn ploeg van vorig jaar op een plaats gewijzigd. Al hebben de roeiers dan een lang i zwaar seizoen voor de boeg. ver wacht mag worden, dat er tijdens de Varsity hard aan zal worden ge trokken. Een goed begin is immers het halve werk en de Varsity-eer ordt nu eenmaal hoog aangesla gen. B- vier Njord verschijnt, aan de start met B-vier van vorig jaar, die als zodanig vele successen boekte en met welke ploeg in de tweede helft van het seizoen-1963 bij de senioren geducht rekening moest worden ge houden. De formatie is: boeg: Heij- ning. Zuiderbaan, Faber, slag Van Wermeskerken en stuurman De Wit. De coaches van de Leidenaars, de ts S. J. Vriend en ir. R. Roell heb ben hun roeiers o.m. onderworpen aan ritmische gymnastiek, hetgeen de cadans ten goede moet. komen. Njord heeft enige tijd in de Itali aanse opstelling gevaren, maar de Leidenaars zijn naar de orthodoxe opstelling teruggekeerd. Zij zitten in de extra lichte boot. die speciaal voor de Olympische spelen in 1960 is ge bouwd. Film Met de ploeg van Triton zal e eens geducht rekening dienen te 1 den gehouden. Deze bestaat uit boeg Goslin'ga, Odink, Hovenkamp en slag Ritsema van Eek. Stuurman van de Utrechters is P. Augustinus en trai ner Van Wiemersma Greidanus. Tri- Niet op schot LZC en De Gouwe moeten nog aan de grotere afmetingen van het zo merse waterpolo wennen. Want de Leidse noch de Waddinxveense ploeg wist goed raad met de 30 bij 20 meter, die voor het treffen beschikbaar wa ren. Daarbij kwam nog, dat het juiste richtingsgevoel bij de schoten ont brak, zodat het tot in de tweede speeltijd duurde eer de score werd opengeschoten. De Leidse ploeg was voortdurend sterker, maar het schot ontbrak in de LZC-voorhoede. Toch kwamen de Leidenaars voor. Cees Schoof plaat se de bal naar Ad Moolhuyzen, die geen fout. maakte: 01. Met deze treffer moesten de toe schouwers het voorlopig doen. Ook nadat Simon Ouwerkerk (dit keer geen vooraanstaande rol) en zijn te genstander Hugh Boonstoppel naar de kant waren verwezen, duurde het ge ruime tijd, voordat er in de 0—1 stand wijziging kwam. Pas in de derde speeltijd werd het 02 door Hans Parrel na aangeven van Hans Slooter, maar onmiddellijk had de thuisclub het antwoord klaar. Gijs van der Leeden profiteerde van een misverstand tussen Parrel en Timmermans. Moolhuyzen zorgde hierna voor 1—3, terwijl Boonstoppel nadat hij van Roland Koedoder was los gekomen, Jan Heek voor de tweede maal passeerde. In het laat ste gedeelte viel de beslissing. Koe- doder en Van der Leeden zaten reeds aan de kant toe te kijken, toen Ad Moolhuyzen de LZC-zege veilig stel de: 24. Door deze zege zijn de kansen van de Leidenaars op de titel sterk gestegen. Dokteren willen de Kooibewoners dit jaar niet dicht in de buurt van de onderste plaats eindigen. Dit is de allerminst prettige conclusie, die de toeschou wers gisteravond in De Zijl hebben gradeerde DJK uit Amsterdam. In de Leidse ploeg ontbraken twee spelers. Doelman Joop Bodt en Hans van der Moolen, maar dit gemis kan er onmogelijk de oorzaak van zijn dat het team er gisteravond in het ge heel niets van terecht bracht. Het leek wel alsof de spelers zich door de stroop moesten voortbewegen, zo wei nig vaart zat er in het zwemmen. In de eerste speeltijd kwamen de Amsterdammers al met 03 aan de leiding door treffers van Prins <2x) en Vega. In de tweede periode werd het 0—5 dankzij doelpunten van (weer) Prins en Vega en eerst in de laatste speeltyd kon De Zyl iets aan de score veranderen door Gé Rol, maar daar was dan ook een numerie ke meerderheid voor nodig. Vega had met een straf worp het laatste Am sterdamse i woord: 1—6. De heren van de LGB kwamen in hun eerste KNZB-ont.moeting tegen CWP niet op (de aanvangstijden op de spelerskaarten waren door de LGB niet juist ingevuld), hetgeen de Leidse ploeg naast een boete twee winstpunten zal kosten. De Sleutel stad 2 kwam eveneens niet in het water omdat het Haagse bad. waar HZ PC zijn tuhfc wedstrijden speeftt, nog niet gereed was. Degradatiewedstrijden Quick Boys-jeugd gewonnen, zal het juniorenelftal 1 Quick Boys nu degradatiewedstrijden moeten spelen. Morgen speelt Quids Boys thuis tegen Hermes DVS en dinsdagavond .tegen Noordwijk (de kampioen van de afdeling Leiden) wijk. l de Van Panhuysstraat in Noord-» Agent stuurt Zoet c.s. verkeerde straat in Advertentie Hoog gemiddelde j Henk Cornelisse verwierf op de allereerste dag van Olym piad dertiende Tour door Ne derland het recht, zich de rapste spurter van de karavaan te mo gen noemen. De 23-jarige, in Naarden wonende Amsterdam mer veroverde op de Dr. Wiardi Beekman Singel in Vlaardingen de eerste oranjetrui, door in een pakkende spurt, waaraan het nagenoeg voltallige peloton deelnam, zijn concurrenten dui delijk achter zich te laten. Cornelisse, kort voor het in gaan van de laatste bocht inge sloten door enkele andere ren ners, hield even in en kwam ver volgens onweerstaanbaar buiten om .Slechts Coen Visser kon hem enigszins volgen in zijn rush naar de eindstreep, maar zeljs de snelle Santporter kwam nog bij na een lengte tekort. Uit het feit, dat de eerste etappe in een massale spurt beslist werd, moet men niet afleiden dat er weinig strijd is geleverd. Niets is minder waar. Hoewel de amateurs zich ge roepen voelden om de 164 km lange rit van Amsterdam naar Vlaardingen af te leggen met de onwaarschijnlijk hoge gemiddelde snelheid van 45.287 km per uur, volgden de demarrages elkaar snel op. Hetzelfde hoge tempo maakte echter, dat de kans van sla gen zeer gering was. Vlucht Slechts de allersterksten konden zich onder deze omstandigheden enige tijd handhaven, hetgeen o.a. gedemonstreerd werd door een vlucht, die Bart Zoet en Henk Peters in Vo gelenzang (82 km) ontketenden waarbij zij de steun kregen van Eddy Beugels en diens steeds meer op de voorgrond tredende provinciegenoot Hans Hesen. De laatste, hoe ijverig ook. was evenwel nauwelijks in staat zijn' makkers te helpen in een poging zoveel mogelijk afstand van het pelO' ton te nemen. Niettemin ging het aanvankelijk vrij aardig met deze vlucht. De opvallend veel over komst met Jan Jansen vertonende Beugels en de eerzuchtige Zoet bogen keer op keer de verbeten kop nog iets dieper over het stuur. Henk Cornelisse flitst vóór Visser over de eindstreep. Toen de voorsprong van de vluch ters de halve minuut had overschre den. kwam abrupt het einde van de vlucht. Een slapende Haagse agent stuurde het leidende kwartet de ver keerde weg in en toen drie straten verder de wegen van vluchters en pe loton weer samenkwamen, was de voorsprong bijna geheel verloren ge gaan. „Dat is toch geen styl", meen de de agressieve Zoet na afloop. „In eens waren ze weer bij ons", zei Beu gels. nog steeds verbaasd, in zacht Limburgs, „dat ls toch zonde hé". Hetgeen door iedereen volmondig beaamd werd. Gebeurd Hoe het ook zij. met de vlucht was het gebeurd. Alleen Henk Peters ging door en voor hem opende zich op- gunstige perspectieven, toen Jan Pieterse, Harry Stevens en Ge rard Deijkers ijlings ter versterking aanrukken. Maar het gewaarschuwde peloton hield de zaken nu beter in het oog, waardoor deze aanval spoe dig tot het verleden behoorde. Zo ar riveerde de nagenoeg voltallige groep in Vlaardingen, waar een circuit van 4 km nog driemaal moest worden afgelegd, toen de renners voor de eerste maal onder het finishdoek doorgingen, Schaatscrack Rudy Lie- brechts bracht nog even de talrijke toeschouwers in verrukking, door daar, in zijn eigen woonplaats, een greep te toen naar de eerste plaats. Achter de leidende Belg Sjors Devael schoot hij met opvallende haast uit de hoofdmacht weg. Maar de poging kwam iets te vroeg, zodat in de laat ste ronde alles weer bijeen kwam. Dit tot genoegen van Henk Corne lisse, die ondanks alle moeilijkheden zijn sprong naar de zege nauwkeurig juist berekende. Uitslag 1. Henk Cornelisse 3.39.17, met bo nificatie 3.38.17; 2. Coen Visser 3.39.17 met bonificatie 3.38.47; 3. Henk van Rooy 3 39.17 met bonificatie 3.39.02; 4. Henk Steevens 3.39.17; 5. Willy Vanneste (België); 6. Roland Strand (Zweden); 7. Rimus Paul; 8. Gerben Karstens: 9. Noel van Clooster; 10. Jaap Oudkerk; 11. Henk Stakenburg; 12. Ad van Kemenode; 13. Jan Tum- mers; 14. Henk Koopmans allen ia dezelfde tyd als Steevensé 2.39.17. De prestatieprtfs werd toegekend aan Henk Peters. Het puntenklassement wordt na de eerste rit aangevoerd door de Belg Devael met 3 punten, vóór Zoet (3>, de Belg Vanneste (3), Van Ginnekea (2), en Beugels (2). Zaterdag B-elftal klopt Saarland Het Nederlandse B-elftal van het zaterdagmiddagvoetbal heeft gister avond in een aantrekkelijke wedstrijd voor 4500 toeschouwers te Zwolle met 20 gewonnen van het amateurelftal van Saarland na een voorsprong van. 10 by de rust. De doelpunten wer den gescoord door rechtsbinnen Van Pijkeren (WHC) en De Kluiver HCSVHet was een over 't alge meen gelykopgaande strijd. De af werking van de Saarlandse aanvallen was echter zeer slecht. Uitblinkers aan Nederlandse zijde waren Ter Tap (WHC) en doelman Dam (ONS).

Leidsch Dagblad | 1964 | | pagina 9