Jlir. dr. L. W. E. van Heurn ridder in de Orde van Oranje Nassau Melkhandelaren uit Leiden en omgeving krijgen geldboetes ..dit is NESTOR MARTIN en óók dit is HESTOR MARTIN NESTOR MARTIN Koninklijk zilver voor W. Hakkaart OLVAST Opgericht 1 maart 1860 Donderdag 21 mei 1964 Tweede blad no. 31263 JSant na 29 jaar afscheid van Hoogheemraadschap In verband met het bezreiken van de pensioengerechtigde leef tijd heeft jhr. dr. L. W. E. van Heurn gistermiddag tijdens een druk bezochte en geanimeerde receptie afscheid genomen van het Hoogheemraadschap van Rijnland. Jhr. dr. Van Heurn, die sinds april 1935 rentmeester van Rijnland was. werd bij deze gelegen heid benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje Nassau. Op de receptie, die in het Rijn landhuis gehouden werd, sprak als «rste de burgemeester van Oegst- jttst, H. L. du Boeuff. Deze schetste ln het kort de levensloop van jhr. Van Heurn. Hierna speldde hij hem het Ridderkruis van de Orde van Oranje-Nassau op. Vervolgens sprak de Dijkgraaf, mr. F. M. A. Schok- Hng, die aan de hand van enkele 11 cijfers de werkzaamheid van de idieidende rentmeester toelichtte. Namens het college van Dijkgraaf _n Hoogheemraden drukte mr. gchokking zijn spijt erover uit, dat Van Heurn het Hoogheemraad schap ging verlaten, maar hij was jelukkig met de gedachte, dat deze to zijn functie als secretaris bij de Rijnlandse Molenstichting bleef. Als jeschenk bood de Dijkgraaf Hierna kwamen velen jhr Van frof. Van Peurseu naar Japan en Philippijnen Een dezer dagen is professor Van Peursen, hoogleraar in de wijsbegeer te aan de Leidse Universiteit, naar Japan vertrokken. Op uitnodiging Tan enkele Japanse universiteiten zal h|j voordrachten houden over heden daagse stromingen in de Europese vijsbegeerte, het moderne mensbeeld in de wijsbegeerte en de plaats van de natuurwetenschappen in de heden daagse wijsbegeerte daagse wijsgerige bezinning op de cultuur. De uitnodiging is illustratief toor de grote belangstelling die Ja pan koestert voor de Europese wijsbe geerte. Dit geldt eveneens voor de Philippijnen. Ook aan de universiteit tan Manilla zal professor Van Pedr- len. die ongeveer een maand in het Verre Oosten verblijft, enkele voor drachten geven. Oecumenische wandeltocht In Nijmegen waar behalve de wan delsport ook de oecumene veler be langstelling heeft, wordt vrijdag avond de eerste oecumenische wan deltocht gehouden. Jongeren van verschillende kerke lijke richting, georganiseerd in jeugd en Evangelie" „De Oecume nische Jeugdraad" en „Pax Christi" zullen in een rooms-kabholieke kerk luisteren naar een korte toespraak tan een leraar van de protestantse christelijke Klokkenbergschool. Daarna gaan de deelnemers in groepjes van vijf op pad voor een mars van tien kilometer, waarbij on derweg over de causerie zal worden gedebatteerd. Na de mars leidt een hervormd predikant een gebedsdienst rooms-kabholieke kerk, ge- door een gedachtenwisseling. Burgemeester H. L. du Boeuff speldt de Koninklijke onder scheiding op. (Foto L.D./Holvast) Heurn gelukwensen. Onder hen be vonden zich o.m. de oud-voorzitter van de Rijnlandse Molenstichting, de heer Menken, de heer A. Bicker Caarten namens dezelfde Stichting en Oud-Leiden, mr. P. van Loon, van de Provinciale Griffie en de burge meester van Warmond, drs. F. K. Langemeijer. Koto Radja geopend Nog juist voor de grote invasie van toeristen, die veelal ook belangstelling hebben voor Chinees-Indische „eet huisjes", vond de heer Jang gelegen heid om in het perceel Stationsweg 30 het restaurant „Kota Radja" te ope nen. Het pand. waarin eertijds de praktijk van tandarts Stapel was ge vestigd. is daartoe geheel gemoderni seerd en in een passende sfeer ge bracht. Een groot aantal genodigden woonde gisteravond de officiële ope ning bij. Advertentie Ruim 190.000 voor aankoop nieuwe vuilnisauto's Enige jaren geleden i een aanvang gemaakt met het geleidelijk vervan gen van de bij de Gem. Relnigings- en Ontsmettingsdienst in gebruik zijnde oude roltrommelvuilnisauto's door draaitrommelvuilnisauto's van het fabrikaat Kliko. De vernieuwing van dit gedeelte van het wagenpark van de dienst is inmiddels zodanig ge vorderd, dat nog slechts in één van de acht bediemingswjjken het stads vuil wordt opgehaald met een vuilnis auto van het vroegere model. Ook deze auto moet thans noodzakelijk worden vervangen. Aangezien de oude roltrommelauto's geheel zijn afgeschreven en ook niet meer als reserve materieel kunnen worden gebruikt, is het voorts nood zakelijk tot de aanschaffing van een nieuwe reserve-vuilnisauto over te gaan. De nieuwe Kliko-vuilnisauto's voldoen in de praktijk zeer goed. Mede uit een oogpunt van uniformi teit zijn B en W dan ook van oordeel, dat het aanbeveling verdient weder om tot de aankoop van dit type auto te besluiten. De prijs van één vulilnisauto be draagt f 52.000,In totaal is derhal ve een bedrag nodig van f 104.000, Voorts brengen B en W de raad in herinnering, dat bij raadsbesluit van 18 juni 1962 is overgegaan tot de aan koop van een speciale vuilnisvracht auto van het fabrikaat Netam, met 14 bijbehorende grote vuilnisbakken zogenaamde containers met een inhoud van 5 m3, voor hét afvoeren van vuilnis van het grossierscentrum aan de Rooseveltstraat. van fabrie ken, sloopwerken enz. Deze contai ners worden op verzoek op fabrieks terreinen e.d. geplaatst en regelmatig geledigd. Het aantal aanvragen tot het beschikbaar stellen van contai ners is inmiddels dermate toegeno men, dat hieraan vaak geen gevolg Kon. brons voor J. Lasschuit en P. A. Kooyman Aan de heer J. Lasschult, die veertig jaar bjj de Ned. Rotogravure Maat schappij werkzaam is, werd vanmorgen in de koffiekamer van het Stadhuis de bronzen ere-medaille, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau uit gereikt. In aanwezigheid van beide direc teuren van de Rotogravure, de heren mr. S. C. H. Coebergh en J. C. Staf- leu, speldde wethouder S. Menken LASSCHU1T het ere-metal op de revers van de jubilaris. De heer Menken herinner de er aan, dat de jubilaris in 1924 als drukker aan één der rotatiepersen is begonnen. Hij heeft het in de loop der jaren door eigen inspanning, tot drukker gebracht. Later werd de heer Lasschuit, mede als gevolg van zijn gezondheidstoestand, aangesteld op de montage-afdeling, waar hij nu de functie van diepdrukmonteur ver vult. De wethouder prees de jubilaris in het bijzonder om diens toewijding Te hoge prijzen berekend Een aantal melkhandelaren uit Ocgstgeest, Zoetermeer, Leider dorp, Warmond en Zoeterwou- de stond gistermorgen voor de Konomische politierechter te Den Haag terecht wegens het krekenen van te hoge prijzen v"oor melk en melkprodukten. De melkhandelaren hadden dit kwust gedaan, omdat zij meen den, dat zij met de officiële prij zen niet uitkwamen. Dit was ook «et geval met een groot aantal ®elkhandelaren uit Leiden, maar deze hebben de zaak geschikt en kwamen er af met een boete van f 50,- de man. Ook na de officiële prijsverhoging van melk en melkprodukten per 1 januari 1964 waren de melkhande laren doorgegaan met het berekenen van te hoge prijzen. Pas op 14 maart waren zij teruggevallen op de offi ciële prijzen. Zij werden veroordeeld tot een boe te van f250.- waarvan f125,- voor waardelijk, met een proeftijd van 2 jaar. Enige melkhandelaren, die al eer der hun prijzen hadden aangepast, zagen zich een boete opgelegd van f 150.- waarvan f 75,- voorwaardelijk, met een proeftijd van 2 jaar. bij het werk. „U bent een koninklijke onderscheiding zeker waard", aldus de heer Menken. Nadat de wethouder de 'jublaris mede namens de burgemeester had gefeliciteerd, was er gelegenheid om de heer Lasschuit de hand te druk ken. Veertig jaar bij N.Z.H. Tegelijkertijd ontving ook de heer P. A. Kooyman, conducteur I bjj de NZHVM een Koninklijke onderschei ding. Voor deze plechtigheid waren de jubilaris en diens familie, de di recteur van de NZHVM, de heer N. Hortensius, de chef vervoersdienst, de heer F. van Randwijk en de heer C. Jongejan, chef vervoersdienst in het rayon Zuid-Holland in de kamer van B. en YV. bijeengekomen. De burgemeester, Jhr. mr. F. H. van Kinschot, herinnerde er aan, dat de heer Kooyman voor veertig jaar als poetser bij de NZH in dienst trad. Na enige tijd werd hij aangesteld als remise-beambte om daarna werk zaam te zijn als wagenvoerder, resp. conducteur. In al deze functies hebt U op voortreffelijke wijze uw plicht gedaan, aldus de burgemeester, die tevens sprak jn zijn kwaliteit van commissaris van dit vervoersbedrijf. Het was spreker een vreugde te kun nen meedelen, dat het H.M. de Ko ningin had behaagd de heer Kooy man te onderscheiden met de bron zen eremedaille verbonden aan de Orde van Oranje Nassau. De direc- P. A. KOOYMAN teur, de heer Hortensius, sloot zich bü deze woorden van waardering aan en overhandigde de Jubilaris de bij deze onderscheiding behorende draagmedaille. Nadat de koffie was rondgediend, verplaatste de feest vreugde zich naar de woning van de jubilaris, waar de heer Van Rand wijk de heer Kooyman namens de directie een enveloppe met inhoud aanbood en namens de Ned. Maat schappij voor Nijverheid en Handel het vererend getuigschrift en de gou den legpenning. Voor mevr. Kooy man was er een prachtig boeket bloemen. kan worden gegeven, of dat het Êlaatsen en ledigen van de containers uiten de normale diensttijden om moet plaats vinden. B en W achten het dan ook alleszins verantwoord tot de aankoop van een tweede vuilnis vrachtauto en vier bijbehorende con tainers over te gaan. De prijs van de vrachtauto bedraagt f 36.781,40. ter wijl de containers een uitgave van f 1100,per stuk vergen. Met die aankoop van de auto met vier con tainers is derhalve een uitgave ge moeid van rond f 42.000, In verband met het sterk toegeno men aantal aanvragen voor het op halen van bedrijfsvuil is het voorts noodzakelijk een vierde vrachtauto aan te schaffen. Bij het bepalen van het type vrachtauto is uitgezien naar een auto. waarmee zo veel mogelijk arbeidsbesparend kan worden ge werkt. Het afvoeren van grote hoe veelheden vuil, die veelal met hand- kracht moeten worden opgeladen, is immers zeer arbeidsintensief. De keuze is gevallen op een driezijdige kipper vrachtauto met laad- en loskraan en een gesloten segment-gr ij per, waar van de kosten f 36.500.bedragen. Het is derhalve gewenst eveneens 10 laad kisten aan te kopen, waarmee in totaal een bedrag van f 8000,is ge moeid. Het aanschaffen van het bovenge noemde materieel vergt een totale uitgave van f 190.500,Dit bedrag kan ln 10 jaren worden afgeschreven. Bijna 7 miljoen geldleningen B en W stellen de raad verder voor om een aantal geldleningen tot een totaal bedrag van f 6.850.000 aan te gaan. Voorzieningen in woonwagenkamp Sedert geruime tijd bestaat drin gend behoefte aan uitbreiding van de sanitaire voorzieningen op het ter rein van het regionaal woonwagen kamp. Te dien einde hebben Ben W een plan doen ontwerpen voor die ver bouwing van het bestaande, thans ge heel vervallen, waslokaal annex paar. destal tot een eenvoudig bad- en was gelegenheid, alsmede een plan voor de bouw van een tweede toiletgebouw. Eerstgenoemd plan omvat de in richting van een waslokaal, 2 douche cellen en een ruimte voor geisers, een meterkast en een bergplaats. Het toi letgebouw zal bestaan uit 10 toiletten en 2 wasplaatsen. Met het aanbren gen van deze voorzieningen zal in to taal een bedrag van f 78.900,— zijn gemoeid, t.w. f 40.500,voor de ver betering van het waslokaal en f 38 400,voor de bouw van het toi letgebouw. Voorts komen in de zitting van as. maandag de volgende voorstellen aan de orde: het brengen van een onder geschikte wijziging in de Verordening op de straatpoli tie, het verlenen van een garantie t.b.v. geldleningen voor het Diaconessenhuis, het verlenen van medewerking aan het bestuur van de Vereeniging voor Christelijk Onderwijs, voor de aanschaffing van gymnastiekmateriaal voor het gym nastieklokaal van zijn school voor blo aan het Plantsoen 99a; idem aan het bestuur van het Liefdewerk van de H. Cunera. voor de aanschaffing van 240 leerlingensets en 8 klassebureaus met bijbehorende stoelen ten behoeve van zijn school voor gewoon lager onder wijs aan de Lorentzkade 15a; de uit breiding van het leerplan van de eer ste R.-K. Vakschool voor Meisjes aan het Galgerwater, met een opleiding voor inrichtingsassistente, nodig te oordelen: in het belang van die volks huisvesting aan te kop>en van de N.V. Leidsche Schelpkalkbranderij „Trio" te Leiden de perceelsgedeelten grond en water, gelegen tussen de Trekvliet en de Zoeterwoudseweg. tezamen groot 400 m2 voor een bedrag van f 100,idem het huis met erf aan de Oranjegracht 27, en het huis met erf ban de Uiterstegracht 133, voor een bedrag van rond f 10.875,ln totaal; aan mevrouw H, J. Pouwde Vogel, alhier, ten behoeve van de bouw van een vrijstaande eengezins- _woning te verkopten een perceel bouw terrein, gelegen aan het Kasteelhof, voor de prijs van f 12.500,— idem aan de NV Ned. Bouwmaatschappij te 's-Gravenhage, ten behoeve van de bouw van 96 flatwoningen, te verko pen het perceel bouwterrein, gelegen tussen de Voorsohoterweg en de Jaoob van Campenlaan voor de prijs van f 420.000; het brengen van een wijzi ging in de begroting voor het Jaar 1963 en tenslotte de beslissing om trent het ontwerp van het partiële uitbreidingsplan „Leiden-Morskwar- tier 1963', hetwelk van 31 Januari 1964 tot en met 27 februari 1964 voor een ieder ter gemeente-secretarie ter inzage heeft gelegen, voor ten hoogste drie maanden te verdagen. Benoemingen en ontslag Teneinde in enkele vacatures van ambtenaar van de Burgerlijke Stand, uitsluitend belast met het voltrekken van huwelijken, te voorzien, stellen B het grandioze Miami Grand Luxe gasfornuis Grand Luxe, Inderdaad! Alleen al de gedachte aan dit unieke 5- vlams gasfornuis maakt u blij en gelukkig, 't Is op en top NESTOR MARTIN... Europa's topmerk voor koken, bakken en grilleren. VIIAMI GRAND LUXE 5-vlams :entrale aansteekinrichting. allampje. MIAMI LUXE 5-v t infrarood-grill f 10.- Alle Nestor Martin gastoestellen zijn vanzelfsprekend berekend op AARDGAS! TROMMEL- WASCOM BI NATIE Cap. 5 kg. Elektr. of gas- verwarming. Roestvrij me talen trommel. Veiligheids- f 995.- TOONZALEN IN DEN HAAG Noordeinde, hoek Heulstraat. Elke dag, ook 's zaterdags, geopend van 8.30 u. tot 17.30u.Cs maandagsochtends gesloten) i (070) 60 05 09 Verkoopkantoor voor Nederland: NELL STUTTERHEIM N.V. Den Haag. Postbus 1143. Tel. (070) 986760 Geïllustreerde folder met alle bijzon derheden over de NESTOR MARTIN- M collectie is bij uw handelaar gratis ver- krijgbaar. U kunt hem ook aanvragen bovenstaand verkoopkantoor. Zend mi] zonder enige verplichting folder 2500 g NAAM: STRAAT:, PLAATS: tures te benoemen de heer L. Kleve- ring. gepensioneerd referendaris van het Hoogheemraadschap Rijnland en het. raadslid, dr. J. P. Duyverman. In een tweetal vacatures in het onderwijzend personeel van de Thor- beckeschool (school voor ulo aan de Berlagestraat), zouden B en W willen voorzien door overplaatsing van de heren J. W. Schuylenburg en P. J. J. van Weerlee. onderscheidenlijk onder wfjzer aan de Teldersschool (school voor glo aan de Telderskade) en on derwijzer aan de Gunningschool (school voor glo Eian de Driftstraat). Tenslotte is er een voorstel om eer vol ontslag te verlenen aan mej. J. W. de Boer uit haar betrekking van on derwijzeres aan de Pestalozzischool. BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN GEBOREN Franciacua, z. v. A. van Alewijk d. VL. E Pardon, Maria Adriana Julia C. J. Faaa en M. M. van der Aart. NI- collne. d. v. N. van den Hoed en W Nap Joëlla, d. v, W. Huisman en S M. H. Lamoré. GETROUWD P. J. Scheeren en A. B. Mekking. ONDERTROUWD M. J. Koornstra en I. J. E. M Zl- w'C. Rood a en C. Nap. W. L Nobel. G. Landlno Liquidatie van graanhandel: P. G. A. Aalbersberg. J. T. G Serller en D. Dyiing. K. van der Quiet. C. Berk- Woerd. 77 Jaar. wed. P. Vaea. 69 Jaar, eet Breugel. C. Casper6. A. Verhoef. 60 Jaar foto GESPECIALISEERD IN HUWELIJK8REPORTAGES ApothekersdJJk 27, Leiden, iel. Aan de heer \V. Hakkaart, die bijna veertig jaar zijn beste krachten heeft gewjjd aan Blonk's Graanhandel N.V., werd gistermiddag ln de koffie kamer van het Stadhuis de zilveren ere-medaille, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau, uitgereikt. De heer Hakkaart heeft deze Konink lijke onderscheiding nu al mogen ontvangen, omdat de graanhandel op korte termijn wordt geliquideerd. De firmanten hebben het zeer op prijs gesteld om de heer Hakkaart, aan wie zij zo veel dank zijn ver schuldigd, voor een dergelijke onder scheiding voor te dragen. Wethouder S. Menken, die bU verhindering van de burgemeester het eremetaal op de revers van de jubilaris speldde, roemde diens trouw en toewijding, „U moet deze onderscheiding zien als een blijk van oprechte waardering", aldus de heer Menken. Hij herinnerde er tevens aan, dat de heer Hakkaart van 1940 tot 1952 bij langdurige ziekte van de directeur de leiding van het bedrijf heeft gehad. Hij memoreerde tenslotte ook het feit, dat de jubilaris destijds, na overleg met de firmanten, een eigen admi nistratiekantoor heeft opgericht. (Advertentie) Zoekt U een GOUDEN RING voor een dame of heer. JUWELIER v. d. WATER HaarLstraat 207 heeft hem Ook briljanten ringen. Ruime keuze in alle prijzen.

Leidsch Dagblad | 1964 | | pagina 3