Lou van Rees met vijf zangeresjes in Knokke Londen machteloos tegen radioschepen Televisie uit zee nu pas na 1 september? Basoetoland krijgt onafhankelijkheid Seebohm noemt het Sudetenland Duits' LEIDSCH DAGBLAD WOENSDAG 20 MEI 196* L.D. OVER RADIO EN T.V. L.D. OVER RADIO EN T.V. L.D OVER RADIO EN T V. Een commerciëleploeg Weer jazztrio naar festival Juan les Pins [Van Haagse correspondent) REGLEMENT VERBETERD Uitgenodigd (Van onze Haagse correspondent Lou van Rees, ploegleider van de vijf zangeresjes, die van 10 tot en met 16 juli ons land zul len vertegenwoordigen songfestival in Knokke, Van Rees acht het een teken aan de wand, dat de Casiondirectie on danks alles juist hem weer heeft uit genodigd met een Nederlandse ploeg te verschijnen en dat bovendien het reglement ingrijpend is gewijzigd. Weliswaar heeft men zijn voor stel, om voortaan te stemmen in het openbaar door het opsteken van een cijfer net zoals bij het kunstrij- den van de hand gewezen. Men vindt dit systeem- niet passen in de het j deftige Casino-sfeer. Maar daarvoor in de plaats is in het reglement op- genomen de bepaling dat de organi- gistermiddag in zijn riante bun- satoren van het festival kunnen in- oalnw aan de Vinkeveenst» Plas- terveniëren, indien naar hun oor- gaiow aan ae vinkeveense nas- onregelmatigheden voorvallen, sen al de eerste repertoire- Dit jaar vertrekt Lou van Rees besprekingen met zijn discipelen met zijn ploeg weer welgemoed. „Ik .1 l j M ,ga niet naar Knokke om een rel te gehad en hen daarna voorgesteld j maken. Integendeel. Maar ik kom aan de pers: Shirley Zwerus, op voor de rechten van mijn men- Ilnnlra Rilnclra Troa van dor I sea- Dat ben ik hen Verplicht: 1 Ion ka üiluska, Irea van der j tenslotte vertrouwen zij mij in zeker Schoot, Willeke Alberti en Rita;opzicht hun reputatie toe en dus hen vechten als dat Hovink. ih«. Grote prijzen „Dit jaar spelen wij op zeker", zei Lou van Rees. „Ik bedoel natuur lijk niet, dat wij zeker zijn van de overwinning, maar in ieder geval ayn wij verzekerd van goede presta- De inzet van het festival is weer ties. Dit is een puur-commericiële de moeite waard: 200.000 Belgische ploeg, die in geen enkel opzicht een franken voor de proeg. die als num- experimenteel karakter heeft". Lou mer 1 eindigt (f 14.000) en 100.000 b. van Rees is om meer dan één reden frs. voor de tweede pleog. Verde zijn vol goede hoop op een gunstige uit- er nog vier prijzen van telkens de olag voor onze zangeresjes in het helft van het bedrag van de voor- Casino van Knokke. Zichtbaar te vreden vertelde hij dat het regle ment, volgens hetwelk de stemmen der juryleden worden uitgebracht, dit jaar aanzienlijke verbeteringen heeft ondergaan, waardoor de kans onrechtvaardige partijdigheid veel Dit charmante kwintet hier spelend met een surf-hoard zal van 10 tot en met 16 juli ons land vertegenwoordigen op het zangfeest van Knokke. Van links naar rechts Willeke Alberti, Ilonka Biluska, Rita Hovink. Trea van der Schoot en Shirley Zwerus. gaande prijs, zodat er geen ploeg met lege handen naar huis gaat. Aan dit zesde in de reeks van Knokke-songfestivals wordt verder deelgenomen door zangers en zange ressen uit België, Frankrijk, Enge land, West-Duitsland en Oostenrijk in plaats van Italië). Vele van de deelnemende landen zullen een of- meer avonden uitzenden via radio of televisie. De A.V.R.O wijdt een televisie-uitzending aan het optreden van de Nederlandse ploeg op 14 juli. De andere dag, waarop de Neder landse zangeresjes zich zullen laten horen is 13 of 15 juli en hopelijk natuurlijk in de finale. Aan het slot van elke avond zal (buiten mededl- ging) wordt opgetreden door sterren als Los Muchacambos, Jean Claude Pascal, Philippe Clay, Collette Re- nard en het Spaanse tienerzangeres je Leni Escudero. Ook de man, die vorig Jaar onze ploeg in Knokke aanvoerde, Willem G.Duys, is van de partij, zij het dit maal als Nederlands jurylid. De an dere Nederlandse afgevaardigde in de jury is A.V.R.O.'s Jef de Groot. Londense correspondent) kleiner is geworden. Zoals men zich wellicht kan herinneren trok Lou van Rees twee jaar geleden de Ne derlandse ploeg halverwege het song festival terug, omdat het bij heit stemmen oneerlijk toeging. Eerlijk stemmen Dit jaar zal elk van de zes deel nemende landen met eenzelfde aan- toen zij onlangs de banvloek uitsprak tal juryleden komen (twee) die niet over de illegale radioschepen „Ca- op kandidaten \an eigen land mo- roline" en „Atlanta", een stemmen. Bovendien zal direct Want ook de Brilse aut„riteiten na elk optreden gestemd worden, zo- kwamen tot de slotsom, dat zij op dat de Juryleden met eerst eens „de het OKenblik hoegenaamd niets te- kat uit de boom kunnen kijken In deze dobberende reclamezenders voorgaande jaren was het namelijk kllnnen uitrichten. Afgewacht wordt schering en Inslag, dat de prestaties mternationale maatregelen, welke der deelnemers en deelneemsters thans door de Raad van Eur geen eerlijke beoordeling.kregen, om- worden uitgewerkt, het nodige effect dat anders een bepaald land een 2uUen sorteren „te grote" voorsprong zou krijgen, 2U,len sorteren- Een voorsprong waarop dat land dan we! alle recht had, doch die niet Inmiddels roeren zich degenen, die strookte met de wensen of afspra- al jaren de oprichting van regionale ken van de juryleden commerciële radiostations in Enge- Toen Lou van Bees de Nederlandse 'and hebben bepleit. Zij voeren thans ploeg twee Jaar geleden terugtrok als argument aan, aan dat de rege- hadden onze sterren een enorme rmg de onwettige radioschepen ge- voorsprong moeten hebben - krach- makkelijk financieel kan torpederen tens het enthousiaste beoordeling door normale reclameradio op het van het publiek en van de insiders, land toe te staan In de conserva- maar uit de puntenwaardering tieve fractie wordt sterke druk m tan de Jury bleek het tegendeeld. deze richting op de regering uitge- V/at ook bleek was dat een Bel- oefend en een echo ervan klmkt glsch jurylid onzé sterren consequent zelfs binnen het Britse kabinet. Maar nul punten had gegeven! Lou van het staat wel vast, dat de regering Rees werd toen zo kwaad, dat hij deze hete aardappel niet wenst aan met heftige ruzie vertrok. Dreige- te raken voor de komende algemene menten met processen waren over verkiezingen Bovendien zijn de 7 en weer niet uit de lucht. i miljoen luisteraars van radio ,,Ca- roline" in korte tijd een politieke factor geworden. De Labour-opposi- tie zou zeker, indien de regering op ni ii i Idit ogenblik met commericiële radio Lhllbby beglllt Zijn zou komen aanzetten, met de be- J J schuldiging komen, dat de conser vatieven de zakken van him vrien den willen spekken. Binnen enkele weken zal echter een groep geest driftige voorstanders van reclame radio een grootscheepse campagne I ontketenen om de regering de belof- De populaire Amerikaanse twist- te af te dwingen commerciële radio zanger Chubby Checker en zijn in te voeren wanneer de conserva- mooie Nederlandse echtgenote Rina tieven de verkiezingen winnen. Ver- Lodders (ex-Miss World» komen der hopen zij, dat deze belofte als naar ons land. Op 17 juni organi-lokaas in het verkiezingsmanifest seert impressario Lou van Rees een van de conservatieve partij zal wor- concert voor Chubby Checker in de den opgenomen. De voorstanders van Kurzaal. commericiële radio gooien het over De K.R.O.-televisie zal van dit de boeg van het beginsel van de concert een filmopname maken, die vrijheid in de ether, dat immers ook zal worden voorafgegaan door een j de basis vormt voor de commercie- interview met Rina Lodders. De da- ie televisie. Overigens geldt ook voor turn van uitzending is nog niet pre-1 de regering bij haar tegenzin om cies bekend, maar zal waarschijnlijkiets tegen de radioschepen te onder- binnen een week na het concert val-1 nemen, het loffelijke standpunt dat len. I optreden tegen „Caroline" en „At- Chubby en Rina zullen dit begin lanta» een veel te sterke inbreuk van Chubby's Europese tournee te- zou betekenen op de burgerlijke vriJ- vens te baat nemen om een bezoek held Dlt zou bijvoorbeeld het geval te brengen aan de ouders van Rina zljn indien besloten werd firma's te Lodders in Haarlem. Daarna vertrekt verbieden via deze illegale zenders f-* r^aar Stockholm en En- t adverteren of een verbod uit te Chubby eveneens zal vaardigen voor personeel om op de Europese tournee in Nederland schepen te werken. Dergelijke mid delen worden terecht erger geacht dan de kwaal. De regering vergeet echter dat formeel op grond van de radiobepalingen het reeds wettelijk verboden is naar de piraten te luis teren, maar niemand denkt er na tuurlijk aan dit verbod na te leven. Nog geen oplossing bij de „Sabena" In het conflict tussen de direc tie van de Belgische luchtvaartmaat schappij „Sabena" en het bij de liberale vakbond aangesloten vlie gend personeel is nog steeds geen oplossing bereikt. Besprekingen over de eisen van de stakers, die o.m. be- gelopen dagen geen resultaat op. Sinds de vorige week zijn dage lijks vele vluchten afgelast. Naar de maatschappij gisteren mededeel de, zou vandaag echter slechts een viertal diensten niet kunnen wor den uitgevoerd. Nederland zal dit jaar weer een afvaardiging sturen naar het be faamde Jazzfestival van Juan les Pins, waar vier jaar geleden op het concours de eerste prijs in de wacht werd gesleept door het trio Pim Ja cobs met zangeres Rita Reys. Dit jaar zal het RoosendaaJse trio Jack der Poll ons land in Juan les Pins vertegenwoordigen, met als zan geres Leddy Wessel uit Den Haag, die bekendheid verwierf bij Pia Beek en. die nu ook te horen is op een enkele dagen geleden verschenen langspeelplaat van Johnny Lion en de Jumping Jewels. Jack van der Poll is een voortreffelijke moderne jazzpianist, wiens stijl doet denken aan die van Oscar Peterson. Hij won het door de Haaigse Jazz Club in de Kurzaal georganiseerde jazzconcours. Op het jazzfestival van Juan les Pins, dat eind juli gehouden wordt, zal onder anderen ook worden op getreden door sterren als Mahalia Jackson. Ray Charles en John Col- trane. Het Jack van der Poll-trio er te beluisteren zijn op 25 en 26 juli. Na het eerste jaar is het wed strijd-element in dit jazzfestival af geschaft, omdat er door te veel onvergelijkbare grootheden aan pleegt te worden deelgenomen. Toen voor de tweede keer werd ge houden maakte het Nederlandse trio Louis van Dijk een voortreffelijke indruk. Vorig jaar was er geen Ne derlandse afvaardiging. Pipo met vakantie in zomermaanden (Van onze Hilversumse correspondent) Nu de tap van de omroepengeld- kist toe is, heeft de V.A.R.A. zich beraden over de beschikbare finan ciële middelen voor het nieuwe sei zoen. In verband hiermee is o.a. be sloten de Pipo-avonturen gedurende de zomermaanden te onderbreken en in de plaats van deze populaire t.v.- figuur een filmserie op het scherm te brengen. Liga wil Aden „bevrijden" De raad van de Arabische Liga heeft gisteren een resolutie aanvaard waarin de Arabische staten worden opgewekt spoedig alle mogelijke hulp te verlenen voor „de bevrijding van bezet Zuid-Jemen" (bedoeld wordt: Aden) De raad, die in Cairo bijeen was. zei in zijn resolutie, dat dé Arabi sche staten onmiddellijk contact moesten opnemen met alle landen, in het bijzonder de Aziatische en de Afrikaanse, aan te dringen op mate riële en morele steun voor „de ge rechtvaardigde opstand in het be zette zuiden van Jemen." De Ara bische staten moeten Engeland vra gen de bloedige moordpartijen in dit gebied te beëindigen. De concen tratie van Britse troepen in Aden vormt een bedreiging voor de vrede en de veiligheid van de Arabische landen en voor de wereldvrede, al dus de raad. Als de herstelwerkzaamheden aan de kraan niet vóór 1 juni gereed zijn, zal het wel september worden voor de televisiezender op het R.E.M.-eiland in de lucht kan komen. RADIO EN TV VANAVOND Jos van der Valk presenteert om 8.45 uur weer „Piste", het variété programma uit Treslong in Hille- gom (KRO). De NTS brengt het scherm. Regisseur is Frits But- zelaar. Daarna kan men nog kyken naar de vijfde aflevering van „Het land van onze kinderen". „Café Het paradijs" is een hoor spel van Milo Anstadt naar de ge lijknamige film. De VARA zendt het om 8.40 uur uit. S. de Vries jr. voert de regie. Om 11.10 uur is „Jazzmagazine" weer te beluisteren. Voor de NCRV-microfoon con certeert om 8.10 uur het Omroep orkest o.l.v. Maurits van den Berg m.m.v. Adriaan van Woudenberg, hoorn. Vanavond zal de KRO-t.v. van half acht tot acht uur de enige film uitzenden, die van de in 1928 te Amsterdam gehouden Olympi sche Spelen is gemaakt. Deze des- gema tijds door een Italiaan gemaakte reportage is dus uniek in de wereld. De Italiaanse maker van deze nog stomme rolprent had toen de al leenrechten hiervan. De KRO heeft in de film verschillende interviews ingelast met ruiter Pahud de Mor- tanges, Denis (voetbal), die in 1928 de eed aflegde. Rein de Waal (hockey-aan voerder)De Jong (schermen)mevrouw Veendam Gisolf (hoogspringster, die toen de tweede prijs behaalde) en de sport journalist Geudeker. VOOR DONDERDAG 21 MEI Dit heeft teravond gezegd na aankomst het bouwschip „Global Adventurer" op de werf van Verolme op Rozen burg. Het schip zal, zodra de repa ratiewerkzaamheden zijn uitgevoerd, naar Ierland vertrekken. Maar, komen deze werkzaamheden niet 1 juni gereed, dan heeft het schip ander werk het plaatsen booreiland voor Mobiloil ten noorden van de eilanden in het Duit- deel van het continentale pla- au. Het ongeluk met de 61 meter lange kraanarm is zaterdagmorgen om 8.40 uur gebeurd, zo deelde ir. Hee- e. Toen de onderbouw van S. Heerema gis- het t.v.-eiland omstreeks drie en een halve meter boven het dek hing, klap te de boom samen en viel de last op de z.g. draaitafel, een apparaat op het dek, waarmee de lasten op de juiste plaats onder de kraan worden ge bracht. De oorzaak van het ongeluk is nog steeds niet geheel duidelijk, aldus ir. Heereman. Er moet, zo zei hij, een slingering zijn geweest. Toen de kraanarm niet meer draaide, is de last gaan doorzwaaien, waardoor de kraanarm werd ontzet en samen klapte. De Glbball Off-Shore Structu- Samenzwering in Indonesië De procureur-generaal in Djakarta Soeleiman, heeft meegedeeld, dat een aantal personen is gearresteerd op beschuldiging van ondermijnende ac tiviteit, gericht op het omverwerpen van de Indonesische regering, zo meldde het persbureau Antara gis teren. De gearresteerden waren lid van bij de wet verboden partijen. Enke len onder hen bekleedden regerings functies. Uit bekentenissen was ge bleken, dat het hier een wijdvertak te organisatie van samenzweerders betreft, die op verscheidene plaat sen in Indonesië opereert, met name 'lieden op Borneo die gren- Mali heeft nu wijzigingen in de bouw de kraan voorgesteld, die in sa menwerking met de Amerikaanse fa brikant van de kraan worden uit gevoerd. Gisteravond was men op de werf druk bezig met het opruimen van de ravage. VPRO: 7.50 Dai Nieuws. 8.15 LI—.. Ochtendgym., 9.10 De groenteman. 9.15 Oude kamermuTiek. 9.35 Waterstan Morgenwijding. 10.00 Arbeids- 10.50 Voor de 11.00 Nieuws, kort bulletin, 11.02 Huishoudelijke zaken, lezing. 11.15 Omroeporkest Russische volksmelo dieën, 12.00 Licht instrumentaal Medestander van Johnson wint Bij de Democratische kandidaats verkiezingen voor het Amerikaanse presidentschap in de staat Maryland heeft senator Daniel Brewster, voor stander van president Johnstons po litieke lijn, 52,3 procent van het f tal stemmen verkregen. De gouverneur van de staat Ala bama, Wallace, voorvechter var rassenscheiding, behaalde 43,7 pro cent. Hierdoor weet president John son zich verzekerd van de 48 stem men van de afgevaardigden van de staat Maryland op de in augustus in Atlantic City te houden Democrati sche conventie. In de staat Wiscon sin verwierf Wallace 33,7 procent, in India 29 procent van de Democrati sche stemmen. De eerst minister van Transkei, op perhoofd Kaizer Matanzima, heeft in de wetgevende vergadering ver klaard, dat alle blanken uit het ge bied moeten verdwijnen. Hij zei dat zijn bestuur de geleidelijke terug trekking van de blanken voorstaat „zodat Transkei uitsluitend ons eigen land wordt". Hij verwierp voorts wet ten van multi-racisme en zei dat apartheid de enige politiek is waar- (Van onze correspondent in Bonn) De regering in Bonn raakt lang zamerhand in verlegenheid door de uitlatingen van oudgediende Hans Christian Seebohm, minister van Ver keer sinds het eerste kabinet- Adenauer en voorzitter van de Sude- tendeutsche „Landmannschaft". In deze laatste kwaliteit verkocht hU vlak voor en gedurende de pinkster dagen een stel enormiteiten in de ruines van de afgetakelde Neuren- berger nazi-Congresshalle, die door naar schatting 300.000 Duitsers en andere „verdrevenen" luide werd be jubeld. Op een manier, die een zeer be paalde scholing verried, stelde See bohm, dat het verdrag van Mlinchen 1938) op een volkenrechtelijke manier tot stand was gekomen. Hij sprak over het Sudetenland, dat bij dat verdrag door Duitsland werd ge annexeerd en na 1945 door Tsjecho- Slowaklje geheel van Duitsers werd gezuiverd, als van Duits grondgebied. Tot de gasten behoorde ook Otto van Habsburg, de Oostenrijkse troon pretendent. En de Westduitse minis ter Höcherl raakte op deze bijeen komst in een lastig parket en legde vage verklaringen af over het Sude- tenvraagstuk. De aanwezigheid van Otto van Habsburg legde de nadruk op d.e levensgevaarlijke kant van de Europese gedachte, zoals die leeft in bepaalde rechtse kringen. Seebohm haakte bij die „Europese eenheidsfilo sofie" aan. „Het gaat ons niet om territoriale eisen, maar om een op lossing van het probleem van de ont heemden in Europa". Op Seebohm is nu vrij veel kritiek geuit in pers en radio en t.v. Men is van mening, dat deze politicus,sind 1949 minister, ern stig schade berokkent aan het aan- PRUffi! WÊ i zien van de Westduitse democratie, regeringshoofd worden benoemd. Het Britse protectoraat Basoeto land dat geheel omringd wordt door de republiek van Zuid-Afrika. heeft het recht verkregen om binnen één jaar onafhankelijk te worden, aldus een mededeling van de Britse minis ter voor het Gemeenebest en Kolo niën, Duncan Sandys, in het lager huis. Vier weken lang heeft in Londen de conferentie voor de grondwet Basoetoland vergaderd, om het land bU eventuele onafhankelijkheidsver klaring een constitutie te geven. Sandys vertelde het Lagerhuis, dat nu algemene verkiezingen zullen worden gehouden, waarna onmiddel lijk de grondwet van kracht zal wor den. De volgende stap is de onafhan kelijkheid voor het land. „wannee: de wens hiervoor te kennen wordt gegeven door het volk van Basoeto land, hetzij in het parlement, het zij door een volksstemming." Gedurende de overgangsperiode zal de Britse regering verantwoordelijk zijn voor Buitenlandse Zaken, Finan ciën en Binnenlandse veiligheid en, voor zover noodzakelijk, voor publie ke diensten. vormd, bestaande uit een Lagerhuis dat wordt gekozen door stemgerechtigden en een Senaat, wel ke zal worden samengesteld uit stam hoofden en personen, die door het strumentaal ensemble, en zi 13.00 Nieuws, 13.15 Med., eventu# actueel of grammofoonmuzlek, 13; Beursberichten, 13.30 Dansorkest radioprogramma in 1 tel ijk Historische Unie. Onderwy» 1 bulten het parlement. spreekt dr. H. A. Schuring, lid Tweede Kamer, 18.30 Combo-klanb .00 Gesproken brief, 19.05 Sport® de, 19.30 Voor de Jeugd, 19.55 Oln i's Tour door Nederland, reports» .00 Nieuws, 20.05 Noordelijk FllhJ monisch orkest en solisten: Klassls noderne muziek. In de pauze 20, 21.10 Kunst notities. 21.45 Liet orkestmuziek en zangsollsten. 21 23.55-24.00 Nieuws. Hilversum II 298 KRO: 7.00 Nws, Lichte gr. 7.10 Morgengeld 7.55 Overwegli de jeu _.00 Nieuws, 8.15 Strij 8.20 Lichte gr.muziek, 8.50 Voor huisvrouw, 9.40 Lichte grammoioc 14.40 ne jonz 18.30 Engelse muziek, 16.50 Mod. piano® 17.00 Voor de Jeugd, 17.20 Hawel ensemble, 17.30 Schoolzang, 17.45 tropole orkest. NCRV: 18.15 Sportrubr.. 18.30 8 zang: lichte muz., 18.50 Soc. pen tlef, lez., 19.00 Nws en weerpri 19.10 Op de man af, praatje, 19.15 wijde Muziek uit ame musicals, 20.30 Licht instrument trio. 21.00 Klass. planomuz.. 21.301 beschouwihg en korte reportage 01 de voetbalwedstrijd Nederland-S* land. 22.00 Kerkorgelconcert: klasth muziek, 22.30 Nieuws en herhiS SOS-ber., 22.40 Avondoverdenh 22.50 De dooddoener in de llf spel. 23.55-24.00 Nieuws. TELEVISIEPROGRAMMA 1 klis nentil rdei renbescherming in Nederland. K 20.00 Journaal. AVRO: 20.20 Filmt ook?, documentair progi AVRO's Televizler, 21.1 toneelstuk, 22.20 Repoi grote aardewerkfabriek. 22.50 Journaal. BUITENLANDSE PROGRAMMA) Engeland, BBC Home Service 334 13.40 Klankbeeld, 14.00 Gev. mm r01 14.30 Recital, 15.00 Kritieken, Klankbeeld. 16.15 Am. muziek. Voor oudere luisteraars, 17.25 1 spel. 17.55 Weerbericht, 18.00 NL- 18.10 Regionaal nieuws, 18.32 Bern nel, richten. 18.35 Am.muziek, 19.00 rui deren, 19.30 Klankbeeld. 20.15 Ler 20.30 Wie weet het? Vragenbeant»^^ ding op wetenschappelijke ondei oor pen, 21.00 Klass. en mod. muz'„ Nws., 22.30 Hoorspel, 22.59 Weei 23.00 Nws., 23.02 Voordracht, i 23.45 Kamermuziek. Engeland, BBC Light Prograi 1500 l 247 l 12.00 Populaire Am.t 13.45 Voor de idr: cricket, 16.35 C erbr mofoonmuziek voor de Jeugd, arn Gev. muzikaal progr., 18.33 Sport ar(jf zicht, 18.45 Hoorspel, 19.00 Nieui journaal.' 19.25 Sport, 1951 Ha gymnastiek, 20.00 Gevarieerd 1 ma. 20.30 Nieuws en actui 20.40 Am.progr., 2150 Vragi woordlng van luisteraars, 22.0 muziek. 23.55-24.00 Nieuws. Nordwestdeutscher Rundfunk 31 12.00 Nws, 12.15 Am.muzlek, Persoverzicht, 13.00 Nieuws, 13.15 muziek, 14.30 Klass. orkestmil 16.00 Nieuws, 16.03 Kamermuz., '™e Nieuws, 17.30 Gev. muziek, 19.00 elke 1955 Kamermuziek, 21.00 Jazzmi tag 21.30 Nieuws, 23.30 Dansmuziek, ting Nieuws, 0.20 Dansmuziek, 1.00 1 ak bericht en gev. muziek. Frankrijk 3, 280 en 23! 12.00 Gev. muziek, 1 12.42 Operamuziek, 16.- 18.00 Lichte muziek, 19.58 We« n en nieuws, 20.42 Liederen muziek, 23.20 Gev. Brussel 324 en 484 i 5 5J 16.35 Moderne muziek, 17, 1".15 Voor de kinderen, 17..- .00 Nieuws, 18.03 Voor de soldi "cantoconcert, 23.55-25.00 Nit 03 Gev. progr. en actualit jjjjj 14.03 Gev. muzikaal programma, Mod. muziek. 17.00 Nws, 17.55 C «00 mofoonmuziek. 18.03 Voor de soa w 18.30 Lichte muziek, 19.30 M Me" 22.00 Wereldnieuws, 22.20 Jarzn» H h: 22.55 Nieuws. ivaring Twee metende Streefkerk -generaal MeJ mr. A. A. L. Minkenhof. rechter in de arrondissementsrechtbank in Den Haag. is benoemd tot advocaat-gene advocaat-generaal bij de Hoge Raad der Nederlanden. Het is voor de eerste maal dat in Nederland een vrouw is benoemd tot advocaat- generaal. Ook is nog nooit een vrouw waarnemend advocaat-generaal bij de Hoge Raad geweest. Bezoek uit Kameroen Vice-pre- tarls-generaal zyn echtgenote de ontwikkeling heer Foncha vrjjdag door Koningin juilana in Palels Soestdijk worden ontvangen. „Ik zal haar. maar ook de Nederlandse regering danken MET EEN ENKEL WOORD zaterdag drie fanjllles van deze Jonge mensen, uit gezonden door de Jongeren vrijwilli gersorganisatie, gaan opzoeken: in Voorburg, Rotterdam en Wolfaarts- djjk. BUITENLAND Moord? Een 22-jarlge Amerikaan- vlieger uit Waco, in Texas, wordt den tot vier Jaar, die verdronken dat de auto waarin het gezin was zeten, in een rivier was gereden, vlieger heeft de politie verteld, dat hy uit ie w open raampje wagen hadden kunnen komen. Mariene In Moskou Mariene Dietrich is gisteren per vliegtuig in Moskou aangekomen voor haar eerste optreden in de Sowjet-Unle. Omsingeld In de bossen van de Noordargentljnse provincie Salta zou een groep Castro-gezlnde, communis tische guerrillastrijders door de poli tie zyn omsingeld. De opstandelingen hebben hun kamp verlaten, waar de politie leeftocht, wapens en uit- zyn achtjarige j zonder Inciden ten door het drukke verkeer loodste. Desalniettemin werd het tweetal aangehouden, doordat de politie de bestuurder er byzonder Jong uit vond zien. Onrust in Georgetown By ras- senrelletjes ln de omgeving van Georgetown, de hoofdstad van Brlts- Guyana, hebben vier negers een In- Jen van suikkerrïef 50.000 gulden. krachtige ontplofbare stof fen by net landgoed Bygdö 1 ten westen van Oslo waar t russlsche premier Chroesjtsjow ty> zyn bezoek aan Noorwegen einde Juni zal verbiyven. De explosieve lading was gereed voor ontsteking. Een waker had enige tyd voor de ontdekking een man met een hond ln de buurt ge zien. Op het landgoed worden thans herstelwerkzaamheden uitgevoerd. Uitbreiding Panam Pan American World Airways heeft by de Boeing- fabrleken een order geplaatst voor 10 lange-afstand Boeing 707-32Ob dubbel- stroom straalvliegtuigen, af te leveren ln 1965, en voorts een optie genomen op nog 5 van deze toestellen voor Irag ge- 135 miljoen dollar. .Deze meer vracht en grotere afstand schikbare passagierkilometers Panam-vloot met 22 procent", aldus de president van deze maatschappy. Geen breuk „De Braziliaanse re gering is geenszins van plan haar diplomatieke betrekkingen met de Mexicaanse regering te verbreken. Het feit dat zy ambassadeur Correa heeft ontboden voor overleg betekent abso luut niet, dat het dergeiyke breuk zal komen". Dit heeft de Bra ziliaanse minister van Buitenlandse Zaken, Vasco Leitao de Cunha. giste ren medegedeeld. Etna weer rustig De Etna is gls- centrale krater Er WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 1 oor) Amsterdam licht bew. Den Helder ?eh. bew. Ypenburg zwaar bew. Vlisslngen zwaar bew. Eelde regen bew. Londen onbewolkt Brussel ?eh. bew. Luxemburg regen Bordeaux half bew. Grenoble Nice Beriyn - Dkfl zwaar bew. r bew. Frankfort regen MUnchen regen zeh. bew. onbewolkt 17 1! L1 2 nan Dew. üo 7. onbewolkt 27 2° ï?;1 J «m Om «keli

Leidsch Dagblad | 1964 | | pagina 2