75 jaar Leger des Heils Ondanks smaad en hoon gaf God vele overwinningen Wernink verwacht een hogere omzet COTTON STRETCH ANKLETS kunst kAleiöoscoQp Opgericht 1 maart 1860 Dinsdag 19 mei 1964 Tweede biad no. 31263 Jubileumviering in teken van vreugde en dankbaarheid Met grote vreugde en dankbaarheid heeft men zaterdag in Leger des Heilskring 's middags tijdens een receptie in restaurant Van der Heijden en 's avonds in de korpszaal aan de Hooigracht het feit herdacht, dat voor 75 jaar ook in de Sleutelstad de Leger des Heilsvlag werd ontplooid en ee nperiode van door God gezegende arbeid aanbrak. Het waren kapiteins 'cirs. F. A. G. de Klark en kapiteine E. Bei-man, die momenteel met de leiding van het Leidse korps zijn belast, die in de middaguren de felicitaties in ont vangst namen. Gelukwensen o.m. van de burgemeester, jhr. mr. F. H. van Kinschot en diens echtgenote, dr. P L. Sohoonheim vertegenwoordiger van de Centrale Kerkeraad der Leidse hervormde gemeente en van het Open Deurwerk van deze ge meente, zuster Anspach, besturend In Leiden opgelost RAADSEL VAN VERDWENEN SLAAPZAK Een Noordwijkse bollenkweker heeft de vorige week gedurende een etmaal in zak en as gezeten. Enkele dagen voor Pinksteren kwa?n deze Noordwijker met zijn vrouw naar Leiden om bood schappen te doen. De man ver keerde kennelijk al in vakantie stemming, want hij kocht in deze stad een donzen slaapzak en een opblaasbaar hoofdkussen alsmede een overtrek voor de slaapzak. Hij deponeerde deze kampeerar- tikelen in de kofferruimte van de auto, die op de Breestraat stond geparkeerd. Aangezien de echtge note van de bollenkweker ook enkele boodschappen had te doen gingen man en vrouw verder de stad in. Zij keerden na ruim een kwartier bij de auto terug om ook deze boodschappen in de koffer ruimte te bergen. Tot zijn ontstel tenis merkte de Noordwijker toen, dat de kofferruimte leeg was: Van enig kampeer artikel was niets meer te bespeuren. Het ver moeden bestond, dat een dief zich van de slaapzak en het hoofd kussen had meester gemaakt, zo dat aangifte bij de politie volgde. Het onmiddellijk ingestelde poli- tie-onderzoek leverde echter geen enkel resultaat op. De volgende morgen echter, vervoegde zich aan het politie bureau in Leiden een inwoner van Voorschoten, die meedeelde, dat hij tot zijn grote verbazing in de kofferruimte van zijn wagen een slaapzak met overtrek en een op blaasbaar hoofdkussen had aan getroffen. Het raadsel was toen spoedig opgelost. Zowel de auto van de Noordwijker als die van de Voorschotenaar waren van het zelfde merk en van een zelfde kleur en bovendien stonden zij op de bewuste dag vlak achter el kaar geparkeerd. De Noordwijker had, zo bleek later, zijn kampeer- benodigdheden bij vergissing in de verkeerde kofferruimte gela den... zuster en dokter Coumou, geneesheer directeur van het Diaconessenhuis, ds. Joh. Poort, wykpredikant van de hervormde Kooiwijk, de heer H. Zunderman, voorzitter van de Leid se Jeugd Actie, kolonel Th. H. Wes- sels, commandant van de Koksschool dr. K. Dronkert en de heer S. Melse namens de kerkeraad van de Geref. Kerk. luit.kol. P. Deurloo, divisie officier van Centraal Nederland, zus ter Remmelts van het Sociaal Chari tatief Centrum en mej. Laken van de Raad voor de Kinderbescherming Tegenspoed en overwinningen Evenals de receptie stond ook de avondsamenkomst in het teken van dankbaarheid. Nadat alle onderafde lingen zich in de korpszaal hadden gepresenteerd sprak kapiteine Eer man een kort inleidend woord, waar in zU er op teruggreep,, dat in het begin veel tegenstand moest worden overwonnen. Luit.-kolonel Deurloo, die de leiding van deze avond had, zeide. dat het Leger des Heils onder jongeren en ouderen nog springle vend is. De heilsboodschap wordt door allen nog met enthousiasme ge bracht. Het Leger aldus spreker, zal men ook nu nog moeten zien als een brug om de mensen tot een leven met God te brengen. Duizenden, ook in Lei den, hebben zich van die brug be diend. Dankbaar voor de in het ver leden ontvangen zegen, gaan wij, al dus spreker, met wapperende banie ren voorwaarts. Korpssecretaris Weisz gaf vervol gens een historisch overzicht van de Legerarbeid in Leiden. Reeds kort na de oprichting in 1889, bracht Wil liam Booth op 23 april van dat jaar een bezoek aan Leiden. In de begin periode hebben vele officieren smaad en hoon moeten doorstaan maar, al dus spreker, er werden zielen gered. Tegenspoed en overwinningen waren ook het deel van het Leidse Leger, dat thans algemeen wordt gewaar deerd. Na omzwervingen in een pand aan de Lammermarkt en de Lange- brug, heeft men thans sinds maart 1930 al jaren de beschikking over het korpscentrum aan de Hooi gracht. Luit .kolonel Deurloo, die deze avond aan de hand van Psalm 75 ook nog een korte meditatie hield, merkte o.m. op, dat de trouw van de heilsoldaat niet ligt in zijn beste voornemens, doch in de kracht van God. Namens het gemeentebestuur woonde wethouder P. S. Harmsen deze herdenkingssamenikomst bij. Burgemeester biedt geluk wensen aan. V.l.n.r kapiteine E. Betman, kapiteine drs. F. A. G. de Klark, luit.-kolonel P. Deurloo ,mevr. Deurloo. mevr. J. M. van Kinschot—Dor hout Mees en jhr. mr. F. H. van Kin schot. (Foto L.D./Holvast) In het kader van deze Jubileum viering zijn er ook heden- en don derdagavond bijeenkomsten, terwijl de viering a.s. zaterdagavond wordt besloten met een uitvoering van het Stafmuziekkorps in de Stadsgehoor- HALF AND HALF SHAG Pinksterspel in Diaconessenhuis Advertentie Toneelgroep „Imperium" op eerste pinksterdag des avonds in de kapel een opvoering gegeven van het pink sterspel „Des Heilands Tuin" van M. NJjtoff. Zowel lopende als bedlegerige patiënten woonden de opvoering bij. Het spel werd op indrukwekkende wijze opgevoerd. Ds. J. de Wit ver tolkte de dank van de patiënten aan .Imperium". Ds. K. Dronkert was ook orrder de belangstellenden. De resultaten over 1963 van Wer- nink's Beton en Aannemingsmaat- schappü NV zijn, blijkens het verslag, ondanks de nadelige gevolgen vai Advertentie Zoekt een GOED ANKER HORLOGE voor f30.- tot f40.- of het allerbeste van f200.- en f 400.- Horloger v. d. WATER Haarlemmerstraat 207 heeft het Eterna - Certina - Prisma Junghans - Ewe - Anker. Kerkbouwactie 1964 De generale financiële raad van de Ned. Herv. Kerk heeft het initia tief genomen tot uitvoering van een gemeenschappelijke kerkbouwactie van negen kerken. Het zijn de Geref. Kerken, de Chr. Geref. Kerken, de Doopsgezinde Broederschap, de Evangelisch Lutherse Kerk, de Re monstrantse Broederschap, de Bond van vrije evangelische gemeente, de Unie van Baptistengemeenten, de Oud-Katholieke Kerk en de Ned. Herv. Kerk zelf. De genoemde negen kerken om vatten, volgens de laatste volksrel- ling van 1960, ongeveer 5.710.000 zie len. elke woensdag jongensmarkt 2 paren verkoop per 2 paar kleine stijging per maat IftXffilSiiiPitfi] I tel EERSTE PAAL WERKPLAATS Morgenochtend zal op een terrein in de Gabriël Metzustraat de eerste paal worden geheid voor een nieuwe werkplaats. Voordat de plechtigheid begint, houdt het bestuur van de Stichting „Leidse Werkplaatsen" (tot voor kort Stichting Nazorg werkplaat sen) eena ontvangst in restaurant Van der Heijden. Het is gebruikelijk, dat men in een tuin voor een villa of een bungalow een beeld of een bloe- menbak plaatst. In het bunga lowpark in het bos achter het raadhuis te Katwijk aan Zee is men van deze gewoonte afge weken. Wij zagen daar een wa gentje compleet met bezem en voorzien van het wapen van Katwijk staan, dat vroeger door de gemeentereiniging werd ge- btuikt. Wel een heel bijzondere vorm van tuinversiering Leidse auto in Hoogmade over de kop In de bocht van Ofwegen te Hoog made is gistermiddag omstreeks rijf uur een personenauto, bestuurd door een Leidenaar, btf het afremmen ge slipt, over de kop geslagen en in een sïoot terecht gekomen. De bestuurder heeft de auto via de achterruit ver laten. Hjj liep geen verwondingen op. Het ongeluk geschiedde doordat de Leidenaar, die uit de richting Wou- brugge kwam, in de bocht moest uit- w ijken en afremmen voor enige bromfietsers, die van het daar ter plaatse eindigende rijwielpad de rij weg opkwamen. Vermoedelijk door 't gladde wegdek het had geregend Is de auto geslipt. Het dak van de wagen werd beschadigd. Met be hulp van een kraanwagen is de auto vanmorgen op het droge gezet. Van der Werf-stam te Anloo in actie Een volgens alle regels der padvin derskunst van palen en met knopen opgebouwde poort, waarop de vader landse driekleur geflankeerd door de vlaggen van welpen en verkenners fier wapperde, vormde gedurende de afgelopen drie dagen de entree van het 35ste noordelijke pinksterkamp, dat evenals voorgaande jaren in An loo werd gehouden. Het kamp werd begunstigd door goed weer, een goede stemming en een record aantal deelnemers (2000), radio en telefoonverbindingen. strenge winter, bevredigend ie noe men. Zoals bekend, wordt voorgesteld een dividend van tien procent (v.j. eveneens tien procent) in contanten dan wel naar keuze in agio-aandelen. Het brutosaldo exploitatierekening steeg blfjkens de geconsolideerde winst- en verliesrekening tot f 3,30 min (v.j. f 3,12 min). De algemene kosten liepen op tot f 2,13 min (f 2,1 min). Na afschrijvingen etc. resteert een winst van f 252.337 (f 216.940). Verwachtingen: de afdeling bouw werken verwierf in de tweede helft van 1963 en in de eerste maanden van 1964 een aantal belangrijke opdrach ten, waardoor haar bezetting redelijk is. Het fabrieksbedrijf is goed van or ders voorzien. Verwacht mag woerden, dat die omzet hoger zal zijn dan vorig jaar. De bezetting van het natuur- steenbedrijf VONK is, als gevolg van ontvangen orders, voor de eerstko mende paar Jaar gewaarborgd. De af deling bouwmaterialen blijft streven naar uitbreiding, de verkopen ont wikkelden zich in de eerste maanden 1964 bevredigend. De afdeling Wer- nink's tennlsvloeren en sportvelden is belangrijk beter van opdrachten voor zien dan vorig Jaar. 1964 kan voor deze afdeling met optimisme worden tegemoet gezien. De ontwikkeling van het nieuwe produkt „spring-ton" voor atletiekbanen, tennisbanen, kinder speelplaatsen e.d. kan, aldus de di rectie voor de toekomst vele nieuwe mogelijkheden opleveren. De bezetting van de afdeling bouw werken is in 1963 bevredigend ge weest. Het totaal resultaat van deze afdeling is bevredigend. De dochter onderneming Wernlnk's Industrie- en Handelsonderneming N.V. leverde een bevredigend^ bijdrage tot het eind resultaat, hoewel in mindere mate dan vorig Jaar. Drie ha terrein werd aangekocht in Koudekerk aan den Rijn. E>oor deze aankoop zijn verdere uitbreidingsmogelijkheden voor de vestiging de N.V. Electrische Kleiwa- renfabrieken voorheen Gebr. Oppe- Dr. S. J. Ridderbos bedankt voor beroep Dr. S. J. Ridderbos, gereformeerd predikant te Amsterdam, die in de a.s. vacature van dr. G. R. Rothuizen bij de Geref. Kerk alhier beroepen was tot studenltenpredikant. Ijeeft voor dit beroep bedankt. Première „La Mamma" te Rotterdam Zaterdagavond heeft het Nieuw Rotterdams Toneel In de Rotterdam se Schouwburg de première gegeven van het blijspel „La mamma". Andrè Roussin, de schrijver van het stuk, heeft zijn gegeven ontleend aan de roman „II bel Antonio" van de Ita liaanse schrijver „Vitaliano Bran- catL De stad Catania op Sicilië is het toneel waar tegen een ach tergrond van hartstocht, geloof en bijgeloof Rosario Magnano (La Mamma) de eer van haar familie en het huwelijksgeluk van haar zoon An tonio verdedigt. Luc Lutz vertaalde het stuk en verzorgde ook de regie, de decors wa ren van Hans Hollenbach. Van de medespelenden noemen wij Elly van Stekelenburg als „La Mamma", Henk van Efferen als Antonio, Louis Borel als oom Gilde en verder Pieter Lutz, Ida Bons. Robert Sobels, Pleuni Touw en Hans Pauwels. Een talrijk publiek beloonde de medespelenden met een langdurig applaus en veel bloemstukken. SbenV^erbrUi*' reeds na ;a^ch%f8 van een 8nieu«e banden. Nedertand De raPb°J^n Jriaeven aenden u gaarne op aanvraag 10** J Voor Leiden en omstreken in voorraad bjj: Firma BERK ZN., Kaasmarkt 6 - Telefoon 25341 ,HEKLA LEIDEN EN OMSTREKEN NIEUWE RIJN 34 TELEFOON 24087—34887 Levering uitsluitend voor de handel. Ned. Dans Theater terug uit Ierland Het Ned. Dans Theater is zondag middag met een charter-vliegtuig uit Ierland teruggekeerd, waar het in het Mei-festival van Belfast zeven voorstellingen heeft gegeven. Uitge voerd werden twee verschillende pro gramma'^ die uit hedendaagse cho reografieën werden samengesteld. De Ierse minister van opvoeding, c!e heer Ivan Neill, ontving het Ned. Dans Theater woensdag 13 mei in het Parlementsgebouw te Belfast, Schilderijenbezit P. de Boer in Stichting De bekende Amsterdamse kunst handelaar Pieter de Boer is dezer dagen 70 jaar geworden. Zijn niet on aanzienlijke kunstverzameling is thans ondergebracht in de Stichting ..Collectie P. en N. de Boer". Deze omvat o.a. schilderijen van Rubens, De Momper en Vincent van Gogh. Deze collectie is te zien op de Am sterdamse Herengracht 512, doch er is niets van te koop. De collectie zal in Nederland bltf- Pleter de Boer begon als jongetje reeds afbeeldingen van schilderijen te verzamelen. Hij studeerde eerst biologie voor hij later beroep koos. In 1923 begon hij samen met zijn broer een kunsthandel. Van de aan vang af hebben zij de waarde van de primitieven bepleit. Figuren als De Momper en Bosschaert zijn door hen naar voren gebracht en niet zonder Pieter de Boer was in een opzicht bepaald geen échte kunsthandelaar, want bijzonder mooie stukken hield hij graag voor zichzelf. Hij verza melde liever dan hij kocht, zijn grote wetenschappelijke kennis stelde hij graag in dienst van anderen. Bij een goede kunsthandelaar worden de planten tenslotte vrienden. Pieter de Boer heeft er vele! Liedjesschrijver Lawrence Wright -76- overleden De „vader van de Londense Tin Pan Alley de muziekuitgeverc en liedjesschrijver Lawrence Wright, is zaterdag in een ziekenhuis te Black pool, Engeland, overleden in de leef tijd van 76 jaar. Wright is meer dan 50 jaar gele den begonnen muziek uit te geven in Denmarkstreet in de Londense wijk Soho, die de bijnaam Tin Pan Alley kreeg. Onder de naam Horatio Ni- cbolls schreef hij een duizendtal lied jes. Zijn liedje „Among my souve nirs" beleefde een „comeback" in 1959 toen het, gezongen door de Ame- Wright werd als een van de grote muziekuitgevers van de wereld be schouwd. Hij was 15 februari 1888 te Leicester geboren, waar zijn vader muziekleraar was. Als 17-jarige jon gen begon Wright in zijn geboorte plaats als muziekhandelaar. In 1906 had hij zijn eerste winkel. Later vertrok hij naar Londen. Horatio Nicholls was zijn pseudo niem als componist van vele liedjes die over de hele wereld bekendheid kregen. In Nederland werden ver scheidene ervan, voorzien van Neder landse tekst, bekend o.a. door Kees Pruis. Het „Among my souvenirs" is de herkenningsmelodie van het orkest van Jan Corduwener. terwijl de gouverneur van Noord- Ierland, Lord Wakehurst, vrijdag 15 mei in het gouvernementshuls te Hillsbourough een gemeenschappe lijke ontvangst bereidde aan de leden van het danstheater en aan een aan tal officieren van de Kon. Marine. Tijdens het pinksterweekeinde bracht namelijk een smaldeel van de Ned. Marine, waaronder de kruiser H.M.S. De Ruyter, een bezoek aan Belfast. Naar aanleiding van het optre- den in Belgast ontving het dans theater uitnodigingen om in drie andere festivals op te treden en wel op 22 en 23 juni in het Festival van Angoulème in Zuid-Frankrijk, op 31 augustus en 1 september in het Festival van Vlaanderen in de Kon, Opera van Gent en op 6 en 7 sep tember in het festival van Besancon. J. P. Laro directeur Marinierskapel Rotterdam (Van onze correspondent). Binnenkort is de benoeming Ie verwachten van de kapitein-directeur J. P. Laro van de Jan Willem F"riso Kapel tot directeur van de mariniers- kapel te Rotterdam, in welke kapel hy geruime tijd geleden muzikant was. De kapitein zal eerstdaags de Drentse hoofdstad verlaten, waar hU in 1953 benoemd werd tot eerste luitenant-directeur van J. W. F., die toen nog stafmuziek werd genoemd. Hij was toen de jongste dirigent van de militaire muziekkorpsen in Nederland. De kapitein, die in 1927 in Breda werd geboren werd in 1943 els leerling ingeschreven aan het Kon. conservatorium te Den Haag. waar hij piano en klarinet studeer de Inmiddels was hij tevens muzi kant bij de Marinierskapel. In 1950 ontving hy het ondenrijsdiploma Cl en in juli 1952 het directiediploma Zyn studie werd bekroond met de benoeming tot directeur van de Johan Willem Friso Kapel. Geduren de zyn directie groeide de kapel uit tot een sterkte van 45 muzikanten die een hoge graad van muzikaal kunnen bereikt hebben, waardoor de kapel ook in het buitenland een grote populariteit verwierf. Een uit stekende naam kreeg de J.WF. ka pel ook door de radioconcerten. Kapi tein-directeur Laro heeft verschil lende composities op zyn naam staan o.a. de mars van de eerste divisie 7 december, de nieuwe deflleermars. Hy werd benoemd tot ridder lrt de orde van de Witte Olifant. Aan de kwaliteiten van de kapitein-directeur dankt de J.WF. kapel de culturele Prils Drente.

Leidsch Dagblad | 1964 | | pagina 3