Stakenbu alle grote r g verrast favorieten Geen enkel voor Hajer winstpunt en Okker Triomf voor Zoet Ronde van Hank administratieve hulp Koppel Van der Lans-Zoet toont bijzondere kwaliteiten zijn Filiiijollenzeilér Van Want (met been in gips) won bij Valken.... wajang- LEIDSCH DAGBLAD DINSDAG 19 MEI 1964 Ronde van de Haarlemmermeer De klassieke Ronde voor de Haarlemmermeer voor ama teurs. is in een hoog tempo betwist. Alle aanvallen werden door het hoge tempo in de kiem gesmoord en daardoor kreeg deze anders zo boeiende wegkoers een vlak en eentonig karakter. Niettemin lever de de ontknoping van deze temposlag een verrassing op. want de onbekende Amsterdammer Henk Stakenburg nog nimmer eer der triomfator in een open koers greep aan de finish in Zwa nenburg de volle winst. Demarrage Met een felle demarrage had de 21-jarige tegelzetter uit de hoofdstad de favorieten Coen Visser, Gerben Karstens, Henk Comelisse, Bert Zoet Ad van Kemenade, Henk Peters, Ni co Lute, Piet Cooremans en Jan Pieterse, die door een klein valparty- tje uit positie waren gebracht, vol komen verrast. De slagvaardige Hen- nv Schouten sleepte op het nipper tje de tweede prys in de wacht. Van stryd is ditmaal in de Ronde om de Haarlemmermeer mede ais gevolg van het byzonder fraaie en windstille weer vrywel geen spra ke geweest. Alleen ae slouase, ont sierd door een paar fikse valparty- en, bood de volgers nog enige span ning. Het begin van de koers was niet temin hoopgevend, want de renners zaten nog maar amper in het za del of Visser, Heynig, Van Middel koop, Van Ryn, Pos en Leyten snel den reeds met een paar honderd meter winst voor de „meute" uit, Het bleek slechts een strovuurtje, want na dit hoopgevende begin weru de strydvlam geuoofd. Het peloton zette in gesloten gelid de race voort. Aan ontsnappen viel niet meer te denken. Daarvoor la# trouwens het tempo veel te hoog. Alleen de slacht offers van valpartijen of lekke ban den moesten van de hoofdmacht af haken. Niet stormrijp Aan het hoofdfront „.even de de marrages elkaar weliswaar afwisse len, maar het peloton bleek in deze race niet stormrijp te krygen. Zelfs de grote favorieten Jan Pieterse Ger ben Karstens, Bert Zoet, Martin van Gmneken, wat later door een lekke band geveld, en Piet Cooremans zagen geen kans om een afscheiding te forceren. Vooral Karstens en Pie terse bleken fel op winst belust en probeerden van alles om de strijd naar hun hand te zetten. Het mocht evenwel niet baten. In de omgeving van de Sloterbrug met nog amper zeven kilometer te fietsen zwenkte een tegemoet komend automobilist uit een langs de kant van de weg staande file betrokken en onder hen bevonden zich Jaak v. d. Kloot (winnaar in 1962), Theo Rutten, Fred Liebregts en Cok van der Hulst uit Zoeterwoude. Nauwelyks enkele kilometers verder, aan de rand van Zwanenburg, werden ook de Hille- gommers Cok Stroombergen en Myn- Ontsnapt De sterke streekrijder Henny Schouten was inmiddels uit het nog altijd zestig man sterke peloton ont snapt en had een voorsprong van 300 meter genomen. Zijn vele sup porters langs de route juichten hem hartstochtelijk toe en de slanke Bad hoevedorper tastte nog eens wat die per in zijn krachtenreservoir. Het was niet voldoende. De dap perste strijder van de slotfase zwenk- a) de finish door WIELRENNEN Nijdam wint in Oirscliot Henk Nijdam (Zundert) is maan dag op overtuigende wyze winnaar geworden van de Torenronde van Oirscliot, een wielerwedstrijd voor profs op een 1200 m. lang parkoers over een afstand van 110 km. De wedstrijd, die door ongeveer 7000 toeschouwers werd bijgewoond, had aanvankelijk een nogal mat verloop. Nijdam was een van de weinigen, die uitlooppogingen ondernam. Dertien ronden voor het einde slaagde hij erin aan het peloton te ontsnappen. Hij eindigde met een voorsprong van 26 sec. op nummer twee. De uitslag luidt: 1. Henk Nijdam (Zundert) 110 km in 2.36.27; 2. Jo de Haan (Ossendrecht) op 26 sec; 3. Joop Kapteijn (Amsterdam)4. Cees van Amsterdam (Breda); 5. Piet van Steenvorde (Heemstede)6. Wim van Est (Willibrord)7. Leo Coehorst (Tilburg); 8. André van Aert (Zun dert); 9. Jos Linders (Roozendaal) 10. Leo van Dongen iMade). By de amateurs, die een afstand van 90 km moesten afleggen, zege vierde de Vlaardinger A. Koever mans in een tijd van 2.07.33. jonge Amsterdammer nende hand. Schouten bleef in de stryd om de tweede plaats op het nippertje de meerdere van het fel aandringende peloton. De uitslag luidt: 1. H. Stakenburg. Amsterdam, de 180 km. in 4 uur 13 min. en 3 sec.; 2. H. Schouten, Badhoevedorp; 3. H. van Rooy, Zeelst; 4. J. Gisbers, Eindhoven; 5. H. Koopmans, Halfweg; 6. W. de Jager, Den Haag; 7. J. Fransen, Halfweg; 8. C. Visser, Santpoort; 9. H. Cornelisse, Amsterdam; 10. A. van da. De Leidenaar Henny van Gent werd als 22ste geklasseerd. De Sas- senheimer Bert Zoet daarentegen werd in de massasprint van het com pacte peloton waarin zich ook Nol Kloosterman moest bevinden over het hoofd gezien. De Ronde van Zwanenburg voor nieuwelingen, die in afwachting van de aankomst der Haarlemmermeer ronde op het Cirkelparcours werd gehouden, leverde een overwinning op voor de Amsterdammer Harry Jansen. Hy reed de 60 km. in 1 uur 28 min. en 45 sec. Klaas Balk uit Badhoevedorp was de beste aspirant en legde de 25 km. af in 47 min. en 32 sec. verbonden, kwam in het bezit van het hoofdstedelijke „Olympia" met de renners Staken burg. Koopmans en Comelisse. Hockeyuitslagen KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND Heren: PWAmsterdam 14 AmsterdamPW 60 (Amsterdam kampioen) BredaHMC 5—0 Amsterdam 5 5 0 0 10 284 PW 5 3 0 2 6 12—12 Breda 5 1 1 3 3 8—12 HMC 5 0 14 1 4—24 UnionGroningen 11 BMHC 5 4 1 0 9 14— 1 Union 5 2 2 1 6 8—2 Groningen 5 1 2 2 4 813 EMHC 5 0 14 1 4—18 Amsterdam is hockeykam- pioen van Nederland geworden. Na afloop van de strijd tegen PW dronken de hoofdstedelin gen champagne uit de kam pioensbeker Franse tenniszege op Nederland Okker w on set van Darmon De Nederlandse Daviscup-ploeg heeft in de strijd tegen Frankrijk geen enkele partij tot een goed einde kunnen brengen. In het dubbelspel boden Hajer en Okker uitstekende tegenstand aan het duo Darmon-Contet. dat met veel moeite in vier sets won: 63, Na sterke eindsprint Bart Zoet telt weer mee. De Sas- senheimer, die de laatste weken steeds door pech werd achtervolgd, heeft gistermiddag in het Brabantse Hank een nieuwe triomf aan zjjn zegelyst toegevoegd. Bart Zoet won de elfde ronde van Hank in de eind. sprint van een zes man sterke kop groep, die een ronde voorsprong had genomen op het peloton met een groot aantal kopstukken van de nationale amateurwielrennerij: Ger ben Karstens, Coen Visser en Martin van Ginneken. Elkaar beloerend begonnen de /es vluchters aan hun laatste twee rondjes. De beslissing zou, daar was het volmondig 100 kilometer lange wedstrijd. De beslissende slag viel kórt- na het startschot. De Vlaardinger Arie Drop voelde zich in het peloton niet zo best thuis en liet dat voor wat het was. Henny Peters sympathiseerde met de vluchtpoging en ging Drop achterna. Zestal bijeen Toen na 10 kilometer ook Bart Zoet en daarna nog Nico Lute, Wim Breeuwer en Evert Dolman volgden keek men elkaar tenslotte eens veel betekenend aan. Hard ging het zestal door en gezamenlijk werd een voor sprong van ruim dertig seconden op gebouwd. Arie Drop was inmiddels door pech teruggevallen, maar een vervanger was in aantocht: Jaques van der Kloot, De man uit Zundert had reeds met Gerben Karstens en Coen Visser geprobeerd de vluchte lingen terug te pakken, maar toen dit op niets uitliep en men in het niemansland tussen peloton en vluch ters was blijven hangen, ging Van der Kloot er alleen op af. Halverwege de course kreeg hij aansluiting. MOTORSPORT Redman opnieuw onfortuinlijk Jim Redman, de tweevoudige we reldkampioen 1963, heeft het geluk dit seizoen niet aan zijn zijde. Na de voor hem weinig succesvolle Spaanse Grand Pri* kon de man uit Rhode- sie ook zondag in Clermont Ferrand in de Grote Prijs van Frankrijk niet tot zijn eerste Grand Prix-zege van het nieuwe seizoen komen. Zowel in de 125 cc-klasse als bij de kwart li ters moest de Honda-rijder in gun stige positie de strijd wegens motor- pech staken. In de lichste klasse toonde de Nieuw- zeelander Hugh Anderson dat zijn nederlaag in Barcelona een vergis sing was geweest. Evenals Luigi Ta- veri verbeterde hij zijn positie in de strijd om de titels aanmerkelijk. De uitslagen luiden: 125 cc: 1. Ta- veri (Zwitserl.) met Honda 104.715 km in 53 min. 17.6 sec. (117.892 km/ h); 2. Schneider (Oost.) met Suzuki 53.38.7; 3. Perris (Can.) met Suzuki 54.06.9; 250 cc: 1. Read (GB) met Yamaha 128.880 km in 63.46.2; 2. Ta- veri (Zwitserl.) met Honda 65.27.7; 3. Schneider (Oost.) met Suzuki 66.43.3 50 cc: 1. Anderson (Nw-Zeel.) met Suzuki 64.440 km in 36.31.1 (105.875 km/ht; 2. Anscheidt (Did) met Kreidler 36.58.8; 3. Beltoise (Fr.) met Kreidler 37.49.6; zijspannen: 1. Scheidegger <Zwits.) 104.715 km in 57.42.4 (108.876 km h)2. Deubel (Did) met BMW 57.45.9; 3. Auer- bacher (Did) met BMW 58.31.0. GEVRAAGD voor onze ABONNEMENTEN ADMINISTRATIE Schriftelijke sollicitaties aan de N.V. LEIDSCH DAGBLAD, Witte Singel 1, Leiden. Steeds verder liepen de vluchters van het verslagen peloton weg. Zij haal den het zelfs weer in! De strijd was gestreden en nadat de meute twee ronden te vroeg de eindsprint om de zevende plaats had betwist, waarin Karstens als derde eindigde, begonnen de vluchtelingen aan de laatste twee rondjes en aan de eindsprint, die tenslotte door Bart Zoet werd gewonnen. Uitslag; 1. B. Zoet (Sassenheim) 2. W. Breeuwer (Utrecht); 3. E. Dol man i Rotterdam); 4. H. Peters (Heemstede); 5. N. Lute ('s-Grave- land); 6. J. v. d. Kloot (Zundert); 7. op een ronde: M. Peters 'Wijchen); 8. T. Mertens (Breda)9. G. Karstens (Leiden); 10. M. van Ginneken Schijff 13—11, 3—6, 6—3. In de laatste enkelspelen kreeg Okker klop van Darmon (36. 46, 16. 16), waarna Hajer nogal smadelijk werd verslagen door Barthes: 63. 61. 61. De einduitslag werd. dus 50 voor Frankrijk. Darmon was de grote man van het Transe team. Zonder hem zou de zege in het dubbelspel vermoedelijk met bij Frankrijk zijn terechtgeko men. Zijn partner Contet bleek her haaldelijk te traag voor de volleys en de verrassend goede lobs van de Nederlanders, van wie Okker de bes te was. Het soepele volleren, het an ticiperen en het kansen benutten van de Haarlemmer, maakten het cok Darmon lastig. Vaak wanneer de Nederlanders Contet in een moei lijke positie hadden gemanoeuvreerd zag Darmon kans zijn partner uit de nesten te halen. Hajer had sterke momenten, maar zijn backhand bleef een zwak punt. Met de eigen service ging het veel beter. Okker en Hajer verloren hem elk driemaal, tegenover Darmon en Contet ieder tweemaal. Een ver schil dus van twee games, hetgeen bijna het ty te beslissen. Geen verschil Wielerwedstrijden op Duinhorst Dc wedstrijden op de Wassenaarse wielerbaan „Duinhorst" hebben zondag duidelijk aangetoond, dat de Sassenheimer Bart Zoet naast wegrenner ook tot de beste vaderlandse baanrenners behoort. Zoet behaalde samen met Arie van der Lans een impo nerende overwinning in een 30 kilometer lange koppelwedstrijd voor amateurs. Imponerend niet alleen omdat de tegenslag van diskwalificatie bij het eerste klassement moest worden overwon nen, maar ook omdat het Sassenheimse duo bijna een ronde voor sprong op de concurrentie veroverde. En om dit in de drukkende warmte te presteren, moet men van goede huize komen. Uitslagen Na het tweede klassement, waarin Zoet en Van der Lans als tweede eindigden, begon de opmars. Onweer staanbaar trok Bart Zoet, afgewis seld door Arie van der Lans. het ren. nersveld uiteen en wat de samenge bundelde krachten in het peloton ook probeerden, er was geen houden aan. Steeds verder liep het tweetal uit om tenslotte met ruim 300 meter voor sprong te finishen. Ondertussen had den Van der Lans en Zoet voldoende punten verzameld voor de eindzege. Nieuwelingen Er had nog meer Swift-succes kun nen komen. De ploegenachtervolging over 4 kilometer had een onverslaan bare Leidse ploeg aan de start kun nen brengen met als hoofdmannen Bart Zoet en Gerben Karstens. Swift had echter ingeschreven met een nieuwelingenteam, dat overigens voor zijn doen goed voor de dag kwam, maar zich niet kon meten met de amateurploegen van Sparta (Den Haag) en De Bol lens treek, die als eerste en tweede eindigden. Swift kwam niet verder dan de zesde plaats. De premiewedstrijd voor amateurs leverde Juist geen overwifïTHng op voor Zoet, die op de streep werd ge klopt door de Haagse sprinter Joop Nolten. Bij de nieuwelingen werd Ton van der Valk op dit nummer derde, terwijl Ravensbergen, Zoete melk en Bakvis op de achtste, negen de en elfde plaats beslag legden. VOLLEYBAL Celebes-dames kampioen De SFC—Kweekschool 0-3," PSVCele bes 1-3, SFC—Celebes 0-3, PSV— Kweekschool 0-3, PSV—SFC 3-0, Ce lebesKweekschool 3-1. De titel voor de meisjesafdelingen was voor Eindhoven, die bfj de jon gens voor Amsterdam. Voorts werden bij de heren de pro motie-degradatiewedstrijden van de eredivsie gespeeld. De resultaten wa- poule a: KweekschoolHEVOC 3-2, KweekschoolLycurges 3-1, Ly- curgesHEVOC 0-3; poule b: Tor nadoEAVV 3-1, TornadoOrawi 3-2, Orawi—EAVV 3-0. Finales: KweekschoolOrawi 2-3, Tornado HEVOC 3-2. Door deze resultaten blyft- Torna do in de eredivisie, promoveert Ora wi en degradeert Kweekschool. Koppelwedstrijd voor amateurs over 30 kilometer: 1. Bart ZoetArie van der Lans (Sassenheim) 15 pun ten, tijd 40.57.4; 2. op 3/4 ronde Leo StamPiet de Wit (Zaandam) 9 punten/; 3. Chris KippingEdwart Kroon (Den Haag) 4 punten; 4. W. HoutmanD. v. d. Helm (Den Haag) 4 punten; 5. KissnerNice (Enge land) 4 punten. Pelotonwedstrijd nieuwelingen P. de Wit 6"2 km i pert; 3. H. Tot. Sprint nieuwelingen: 2. J. Thom- dam (Honselersdijk)2. Arie Duijn- dam (Honselersdijk). Wedstrijd achter lichte motoren: 1. Wil Riksma (Den Haag), 2. Frans Veldhoven (Den Haag), 3. Joop van der Putten (Den Haag). Afvalwedstrijd amateurs: 1. Joop Nolten (Den Haag) 2. Arie van der Lans (Sassenheim); 3. T. Du ine wijk (Hilversum) Persoonlijke achtervolging: 1. P. van Geer (Oudewater) 4 km in 5.33.4, 2. Cor Aarts (Hillegom). Premiewedstrijd nieuwelingen: 1. A. Duijndam (Honselersdijk)2. C. Janmaat (Den Haag), 3. A. van der Valk (Voorschoten). Ploegachtervolging: 1. Sparta 4 km in 5.07.7 (serie 5.04.7), 2. De Bollen streek 5.09.4 (serie 5.06.1), 3. Ulysses 5.15.8. (serie 5.20.8), 4. Amersfoort 5,21.8 'serie 5.13.2), 6. Swift-combina- tie 5.23.3. Premiewedstrijd amateurs: 1. Joop Nolten (Den Haag), 2. Bart Zoet (Sassenheim), 3. Leo de Coo (Den Haag) 4. P. van Engelen (Alphen a d. Rijn). Recordrit voor dames over 500 me ter: Trudy Steen voort 45.9 sec. (nw. record, oud: Irene Paul 46.9 Uit die cyfers spreekt tevens, hoe weinig beide combinaties elkaar in sterkte ontliepen, terwijl de 41 op servies gewonnen games een indicatie vormen voor het spelpeil, dat van behoorlijk internationaal gehalte was. Er waren enkele zwakke momen ten, met name van nederlandse zijde in de tweede set, toen eerst een voorsprong van 50 en vervolgens twee setpoints bij 1110 verloren gingen en Tom Okker na 4015 in de 23ste game plotseling vier smas hes achtereen buiten de lijnen sloeg. Daardoor ging de set alsnog naar Frankrijk. Daar tegenover staat dat Hajer direct erop in het begin van de derde set een achterstand van 0—40 goedmaakte en de Neder landers vervolgens de service van Darmon namen. Zoiets zegt wat, als men bedenkt dat Darmon drie da gen lang geen enkele dubbele fout sloeg en. hoewel niet hard, uitermate geplaatst serveerde. De pauze na de derde set haalde onze landgenoten echter uit hun concentratie. Zij kwa men met 30 achter en verloren vervolgens regelmatig met 36 na ruim 2 uur spelen. In vorm Op de laatste dag dwong Okker Darmon in de eerste sets alles in de strijd te gooien. Matig begonnen, groeide de Haar lemmer in de tweede set naar een grootste vorm. Darmon zwoegde wat hij kon, haalde stopvolleys en smas hes op het onmogelijke af, maar hij kon het service-verlies van de derde game niet goedmaken. By 35 op ei gen service kreeg hij het eerste set- point tegen. Met een overhead-vol ley gevolgd door twee aces, hand haafde hij zich. Maar de service van Okker die volgde, was hem te sterk: twee setpoints. waarvan de eerste- een doodvallende stopvolley-voldoen de was. Het onverwachte was gebeurd Darmon had een set verloren. Op dat moment zat er een kansje in, dat Okker zelfs de party zou pakken. Darmon had last van de hitte. Hij liep naar adem te snakken met het geliud van een blaffende woestijn hond. Okker had door moeten druk ken. Maar in plaats daarvan verslapte zijn tempo. Voor kort weliswaar, maar net voldoende om Darmon over zijn inzinking heen te helpen. De geroutineerde Fransman kwam met 30 voor en liep op gelukkige wijze door naar 61. Na de tien minuten rust was hij volslagen sou- verein (61) Met deze demonstratie op hoog niveau had de match eigen lijk afgelopen moeten zijn, maar het programma vermeldde nog de partij HajerBarthes. Het werd een fiasco voor de Nederlandse kam pioen. Barthes speelt hetzelfde spel type als hijeen harde service, eventueel gevolgd door een daveren de smash. Maar de Fransman heeft bovendien de beschikking over goede groundstrokes en dat is iets dat Ha- Overladen Goudse Zeihveek Het is bij de Goudse Zeilweek elk jaar hetzelfde: de resultaten van de over twee plassen verdeelde wedstrijden komen steeds zo laat af. dat het wachten op de einduitslagen veel te lang duurt. Te meer was dit nu het geval, daar er in tegenstelling tot vorige jaren ook nog een tweede wedstrijd op de laatste dag moest worden ver zeild. Toen deze begon, waren bovendien enkele protesten uit de ochtend wed strijd nog niet afgehandeld, zodat eerst laat in de avond de totaalstand kon worden opgemaakt. Verscheidene zeilers maakten in tussen kennis met de verscherpte maatregelen van de K.V.N.W.V. voor wat betreft de noodzakelijkheid, dat elk schip een meetbrief heeft. Daar op werd nauwkeurig toegezien. Wie niet aan de eisen voldeed, werd bij voorbaat uitgesloten. Op de eerste twee dagen stond er maar heel weinig wind, zodat meer gelukzeilen kon worden gespro- een volkomen outsider met de hoofd prijs ging strijken. Het betrof de Finnjollenzeiler Rik v.d. Want, die met een been in het gips liep en niet in staat was zijn eigen Finnjol te besturen. Daarom had hy geruild met zijn vader, die Valkenzeiler is. De zoon deed het be ter dan de vader. Rik v.d. Want be gon met een derde plaats, er volgde een overwinning en een tweede plaats, dan nog een negende positie en een vierde. Van der Want slaagde er hiermede in met één punt voor sprong op H. Verdonk winnaar te blyven. De Leidenaar E. J. Hoppe, die za terdagmiddag na een valse start van de hele klasse, ook in de nieuwe start te vroeg wegging, begon met een vierde plaats en dat was zijn beste resultaat behalve in de laatste wed strijd, die hem een overwinning op leverde, waardoor hij tenslotte derde in de totaalstand werd. W. v.d. Veer werd met een zelfde aantal punten vierde. N. Both werd vijfde met weer een punt minder. Kraan won wedstrijden. F. Imhoff won de twee laatste wedstrijden en plaatste zich daarmee tweede, terwijl de derde plaats was voor G. A Vroege. Ook in de Finnjollen heeft het da nig gespannen, doch de jonge Hof land slaagde er tenslotte in met twee punten voorsprong op H W. van Ber- kel als eerste te eindigen, terwijl B. Wiegers de derde plaats veroverde. De protesten in 16 M2 en Vryheids- kiasse waren oorzaak, dat de resul taten hier zeer laat bekend waren. In de eerste klasse was de zege voor de kampioen J. N. Bodegraven, twee de werd J. v.d Kooij en derde Joop de Ruyter W. Graafland Jr. zegevierde in de Vrijheidsklasse vóór J. R. Tigchelaar en de Kaagzeiler C. Guldemond ter- wy' Beer Willemsen met pech te kampen had. In de eerste wedstrijd finishte hij verkeerd, in de tweede was hij te vroeg gestart en niet te ruggekeerd, terwijl hij in de derde wedstrijd opgaf. Daarna volgden nog eer eerste en een derde plaats, doch het was te weinig om tot een behoor lijke plaats in de rangschikking te te komen. in de jonge Klomp had afgeseind. Tweede werd G. Brouwer, derde B. Haagman, zodat Aegir hier niet on verdienstelijk te voorschijn kwam. Met ruime voorsprong slaagde M. Heineke erin wederom de Flying Ju niorklasse te winnen. Zyn drie eerste plaatsen stelden hem ook volledig boven de concurrenten. Tweede werd A. T .T. Schimmer, derde J. Sterk en vierde F. Groeneveld, zodat de Goudse zeilers zich hier ook goed weerdem. Ook mr. D. van Eek begon in de Pampusklasse weer uitstekend met drie overwinningen, de twee andere waren voor zijn oude concurrent G. K. Pauli, die bovendien driemaal tweede werd. Mr. van Eek werd eer ste, Pauli tweede. De overige resultaten waren: Hornetklasse1. Gebr. v.d. Hoven, 2. A. van Mesdag. Olympia jollen1. B. Benschop, 2. P Ouwehand, 3. C. A. A. Visser. Sternklasse: 1. P. M. de Bruijn, 2. I.. V Arnold Jr., 3. J. Metselaar. Vaurienklasse: 1. A. de Wilde, 2. A. J Sarabèr, 3. C. J. in 't Veld. Jeugdklasse: 1. A. de Wilde, 2. B. J. J. van Kesteren, 3. Almar Koning. frit dagbladen breeduit vermeld als „pro. fesseur d'éducation physique" vrywel elk van de korte rallies ge. slagen. Hij was niet by machte om te schakelen en verloor met 3— 1—6, 1—6. Overige uitslagen voor de tweede ronde van de Davis Cup luiden: Tsjeeho-Slowakye Zweden 0—5 Tweede plaats voor jeugd hockeyteam Het Nederlandse jeugd-hockeyteam is in het vierlandentoernool tt Rouaan tweede geworden. De eerste plaats was voor West-Duitsland, dat evenals Nederland uit drie wedstrjj. den vyf punten vergaarde, doch gun. stiger doelcijfers had. West-Duitsland kwam tot 134, Nederland tot 10—4. Nederland won zaterdag zyn eerst* wedstrijd met 21 van Frankrjj^ West-Duitsland zegevierde met 8—0 over Zwitserland. Zondag speelden de jeugdhockeyen 33 tegen West-Duitsland. Ook de wedstrijd FrankrijkZwitserland eindigde gelyk; 0—0 Op de derde en laatste dag van het toernooi versloeg Nederland d« Zwitsers met 5—0. West-Duitsland klopte Frankrijk met 2—1. De eindstand van het toernooi luidt: 1. West-Duitsland 5 pt, 2. Ne. der land 5, 3. Frankrijk 1, 4. Zwitser, land 1. Advertentie PLANTEN MARGARINE gPjfci. ongezouten - puur plantaardig licht verteerbaar- dus gezond J j North Sea Race Nederland weerde zich geducht De North Sea Race heeft dit jaar weinig wind, maar wel een gladde zee tijdens de hele wedstryd getrof fen. By de start vrijdagmiddag voor Harwich, stond er een oostenwindje van circa windkracht 3. Dat flauwde in de loop van de nacht echter af tot circa 2, terwijl het ruimde naar zuid, Nog minder was tijdens de zaterdag de naar zuidoost gekrompen wind, maar alle schepen waren toen reeds om het Westhinder Lichtschip en ruim aan de wind op weg naar het Smith's Knoll lichtschip. De eerste pinksterdag kregen de schepen iets meer wind, die van zuid oost geleidelijk aan naar noordoost kromp, maar toch kwam het eerste jacht, de „Zwerver" van O. J. v. d. Vorm, pas om even over twee 's mid dags door de finish voor Hoek van Holland. Tijdens de tweede pinkster dag was er weinig verandering in de wind en eerst in het begin van de middag kon het laatste jacht fi nishen. Tijdens beide pinksterdagen konden sommige jachten aardig pro fijt trekken van de overdag naar het noordoosten krimpende (en 's nachts weer ruimende) wind, zodat zy zon der één of meer slagen te moeten maken van Smith's Knoll direct naar de Hoek konden koersen. Klasse 1 (jachten met een wed- strijdmaat van 30 tot 70 voet): 1< Musketeer (Eng.) Peter Green, bere kende tijd 43.43.25; 2. Zwerver (Ned.) O. J. v. d. Vorm 44.42,12; 3. Outlaw (Eng.) G. R. Fuller 44.55.17; 4. Spring time (Eng.) N. G. Watson 45.26.47j Trumpeter (Eng.) A. B. H. Vlielander (tevens lste kruiserklasse) 46.15.03. Klasse 2 (jachten met strijdmaat wed- -30 tot 24 voet): 1. Tonnerre de Breskens (Ned.) P. J- Vroon 42.39.35; 2. Merlin (Ned.) C. H. Kaars Sypesteyn 42.55.17; 3. Tulla (Ned.) S. de Wit 43.12.11; 4. Heph- zibah (Eng.) M. J. Laing 43.58.08; 5. Fair Judgment 3 (Eng.) P. Carter- tevens lste kr. kl.) 44.56.35; 8.Orion (Ned.) dr. A. Blusse van Oud-Alblas (tevens 2de kr. kl.) 45.03.03; 10. Na jade (Ned.) kapt. R. T. van Wely 45.10.19. Klasse 3 (jachten met een wed- strijdmacht van onder 24 tot 19 voet): 1. Hestia (Ned.) H. A. van Beunin- gen 40.50.01; 2. Alcina (Belg.) Assoc Beige d'Equipages de Course Crol- sere 43.52.17; 4. Curtsv (Eng.) J. F- Kentish 44.33.34; 5. Fabius (Eng.) Tom Smith 44.46.04; 6 Golden Sma- phiere (Eng.) maj. B. E. Darby RM 44.48.26. Uitslagen aanbrengwedstrijd Hoek van Holland-Harwich Klasse 1: 1. Zwerver O. J. v. d. Vorm 18.34.35; 2. Wyvern 2 A. B. H. Vlielander 20.28.10; 3. Beltex 4 D. A. de Graaff 21.14.24. Klasse 2: 1. Merlyn, C. H. Kaars Sypesteyn 18.58.17; 2. Orion, dr. A. Blusse van Oud-Alblas 19.41.28; 3. Hawk kapt. A. W. Joppe 19.49.21. Klasse 3: 1. Hestia, H. A. van Beu- ningen 18.29.14; 2. Noordzee, Kühne 18.58.31; 3. 'T Hudink, R- C. Hudig 19.17.42.

Leidsch Dagblad | 1964 | | pagina 10