Huub Zilverberg neemt de leiding in Romandie Alleen Leidsche Hout 2 kwam tot overwinning Vroeg of laat geeft de ptotestanfs-christfiliike vrouw de uoorkmir aan 61 Ej 61 Nederland: Vuilnisbak voor oude auto's Zeventig Sporttoto Lugdunum-Olympia NIEUW! VELPON SPRAY-Lijm in spuitbus N Afschuwelijk Storme niet naar ADO? Wielerwedstrijden kris - kras door Europa RAC-Leiden opgericht VVS NEEMT REVANCHE Tenniscompetitie tweede klassers „Jong Oranje" naar Rusland Opgericht 1 maart 1860 Zaterdag 9 mei 1964 Derde blad no. 31256 V nu rciiuc J (Van onze correspondent). In de sport laaien de men selijke hartstochten soms nog hoger op dan in de andere sectoren van het maatschap pelijk leven. Een kras en af- schuwekkend voorbeeld ont moette de Helmondse politie bij 'n plaatselijke duivenlief- hebber, eigenaar vo.n 'n veer tigtal geselecteerde en ge zochte duiven. Drie van zijn beste dieren hebben zich de laatste tijd bij gehouden voorjaarsvluchten regelmatig onderscheiden. Waarschijn lijk heeft dit de jaloezie van enkele ontgoochelde kenners opgeroepen, die in de nacht van donderdag op vrijdag een bezoek aan het hok brachten. Zij hebben in enkele minu ten het gehele hok praktisch uitgeroeid. De drie beste die ren rukte men de kop af De jonge duiven werden de staartveren en de slagpennen uitgetrokken en de duivinnen drukte men de leggerbalk ka pot. Het was een deskundige vernieling op een ongelooflijk gemene grondslag. De dui- venlief hebber, een eenvou dige arbeider die zijn zon dagscentjes al jaren aan zijn dieren besteedde, verloor door deze wreedheid een on vervangbaar bezit, waarvan de waarde op f 3000 moet worden geschat. oni - De besprekingen tussen het bestuur van de Haagse ere-idivsieclub ADO, het bestuur van de Belgische ver eniging FC-Brugge en de spil van de Belgische club Storme, zijn afgebro ken. ADO, dat met Storme, die zeven tien maal voor het Belgische natio nale elftal uitkwam, in onderhande ling was over een mogelijke transfer, kon enkele voorwaarden van Storme zelf niet accepteren. Hoewel de onderhandelingen nog niet definitief zyn beëindigd, ziet het er niet naar uit dat de Belg in het nieuwe seizoen de kleuren van de Haagse eredivisieclub zal dragen. Advertentie BEZOEKT ZONDAG A.S. DE BELANGRIJKE WEDSTRIJD Terrein Haarlemmerweg. Cricketcompetitie Morgen zal reeds een bescheiden begin worden gemaakt met de com petitie 1964 van de Koninklijke Ne derlandse Cricketbond. Voor morgen zijn de volgende eerste-klassewed strijden vastgesteld: Eerste klasse a: ACCRood en Wit. Eerste klasse Ij: Hermes DWS SOHC; Quick (Nijmegen)Sparta. I Sportagenda Leidse Hout (2.30 uur) Rooden- I burg—LFC. Haarlemmerweg (2.30 uur) Lug- I dunumOlympia. Montgomerystraat (2 uur) korf- balwedstrljd DanaïdenDe Alge mene. Leidse Hout (2 uur) korfbalwed- strjjd Vicus Orientis—Quick. Zoeterwoudse Singel (2 uur) FluksSperwers. De Nederlander Huub Zilverenberg bezet na de gisteren ver reden tweede etappe van de Ronde van Romandië de eerste plaats in het algemeen klassement. Eindigde hij donderdag in de eerste etappe als vijfde, in de gis teren gehouden rit van Ovronnaz naar Lausanne over een afstand van 233 km, gewonnen door de Italiaan Marino Vignac in 6 uur 4 min. 40 sec., plaatste hij zich in dezelfde tijd als de winnaar vierde. By de eerste twaalf, die in dezelfde tyd als Vignac over de eindstreep gingen, bevond zich ook onze land- genoot Martin van den Borgh (elfde). Verder waren o.a. hierbij d( Belg Pauwels, de Italianen Nencin; en Pambianco, alsmede de Zwitsei Rolff Maurer. Het algemeen klassement na de tweede etappe: 1. Huub Zilverberg (Ned.) 11 uui 46 min. 24 sec; 2. Gastone Nencin (It.), 11,46,52 3. Rolf Maurer (Zwits 11,47,07; 4. Pauwels (Belg.) en Pam bianco (It.), beiden 11,48,46 6 Mar tin van den Borgh (Ned.) 11,49,35. SPANJl De Spanjaard Luis Otano heeft gis teren de negende etappe van de Ronde van Spanje gewonnen. Otant was uit een kopgroep van zes man gesprongen en finishte met een halvi minuut voorsprong op zjjn landgenoot Barrutia, die tweede werd. De leidej in het algemeen klassement, dc Spanjaard Jose Perez Frances, ein digde op de tiende plaats met eer achterstand van ruim vijf minuten Door deze etappe-overwinning nan Otano de leiderstrui van Perez Fran ces over. De uitslag van de negende rit luidt: 1. Otano, de 196 km van Pamplons naar San Sebastian in 5,26,19; 2 Barrutia (Sp.) 5,26,49; 3. Betran (Sp.); 4. Armand Desmet (Belg.); 5. Sanchez (Sp.). Onze landgenoten eindigden in de negende etappe voor het merendeel op grote afstand van Otano. Voor de Limburger Fons Steuten werd het zelfs een letterlijke „afgang", want hy gaf, samen met onder andere Jean Claude Annaert, op. Overigens was veteraan Wim van Est de best geplaatste Nederlander. Hy eindigde als 26ste met een achterstand van byna acht minuten. Het algemeen klassement ziet er na de negende etappe als volgt uit: 1. Otano 42.18,39; 2. Perez Frances 42,20.11; 3. Velez (Sp.) 4220,57; 4. Poulidor (Fr.) 42,2128; 5. Manzan- eque (Sp.) 42.22.02 21. Wim van Est 42,35,43; 35. Stolker 42,46,47 44. De Jong 43,03,52. WEST-BERLIJN De Belg Swerts heeft de individuele tydrit over 31,5 km in de vier-etap- penstrüd in West-Berlyn gewonnen en heeft daarmee tevens de leiding in het algemeen klassement genomen. Swerts legde de afstand af in 43 min. 37,8 sec. De volgende plaatsen werden bezet door: 2. Koecher (Did) 44,22,8 3. Schoen (Did) 44,49,7 4. Dolman (Ned.) 44,54,5; 7. Schuring (Ned.) 45.02,5. In de avonduren werd een crite rium over een afsftand van 84 km (40 ronden) gehouden, dat werd gewon nen door de Belg Walter Godefroot. Uit de groep van 47 renners, die op de eindstreep aanstormde, sprintte de Nederlander Dolman naar de tweede plaats. Het algemeen klassement: I. Swerts (Belg.) 5,38,43; 2. Dolman Neder-Oostenryk voor amateurs droeg, heeft de gisteren gereden der de etappe in de eindsprint van een grote groep renners gewonnen. Csenar legde de 157 km tussen Gmuend en Wieselburg af In 4 uur 16 min. 18 sec. Hy werd op de tweede en derde plaa-ts gevolgd door de Hongaar Jozsef Mezej en de Oosten- ryker Kurt Schattelbauer. Van de Nederlanders eindigde Dute als elfde n dezelfde tijd als de winnaar, ter- vyi Ad Kraan met een achterstand 'an 6 min. 5 sec. ex aequo als 25e >ver de eindstreep ging. De derde Nederlander, de Zeeuw Dies Kosten, \eeft de stryd moeten staken. By en ernstige val heeft hy een sleu- "•lbeen gebroken. Het algemeen klassement na de "rde stappe: 1. Csenar (Oost.) 1,54,35; 2. Dippolt (O.-Dld.) z t 3. lutzke (O.-Dld.) 11.54.41; 4. Lute Ned.) 11,55,12; 29. Kraan (Ned.) 2,20,26. In het ploegenklassement leidt Jost-Duitsland met een tijd van '3,49.16, op de tweede en derde plaats evolgd door Oostenrijk (23,58,27) en "Tongarije (24.04,43). Nederland bezet met 24,15,01 de evende plaats. DUINKERKEN De jonge Belg Jos Haeseldonckx heeft de derde etappe van de Vier- laagse van Duinkerken gewonnen. TIU won de sprint van een groot leloton. De Belg Gilbert Desmet 1 lam een leiderstrui van Televizier- •ijder Jon de Haan over, die 1 min. sec. op de koplopers verloor. De uitslag van de 3e etappe: 1. Haeseldonckx (B.) 5,11,39; 2. Wllly Altig (Did); 3. Beheyt (Belg.); 4. Daems (Belg.); 5. Gilbert Desmet 1. Het algemeen klassement na de derde etappe van de vierdaagse van Duinkerken: 1. Gilbert Desmet 1 (Belg.) 15,20,19; 2. Beheyt (Belg.) 15,20,21; 3. Willy Altig (Did) 15,20,21; 18. Jo de Haan (Ned.) 15,21,12; 19. Bas Maliepaard (Ned.) 15.21,32; 22. Cees van Espen (Ned.) 15.23,05 27. Jaap Kersten (Ned.) 15.27.10; 32. Ab Geldermans (Ned.) 15,28.00 33. Plet van Est (Ned.) 15,28.44; 34. Arie den Hartog (Ned.) 15,29,06. AUTOMOBILISME Eindeiyk is het zo ver. Leiden heeft haar eigen automobielclub. Gisteravond werd in de vergaderzaal van .Alberts Corner" de Regionale Automobiel Vereniging Leiden opge richt, Een vereniging, die zich ten doel heeft gesteld het automobilisme en in het byzonder het rallyrüden te bevorderen. Achtenveertig ent housiaste beoefenaars van deze sport hebben zich als lid aangemeld. Het voorlopige bestuur, bestaande uit de heren J. Hesünga, voorzitter, C. Barning, secretaris, C. van Steyn, penningmeester, L. Schalks en A. J. Kortekaas jr., werd in zyn geheel door de vergadering geïnstalleerd. Statuten en reglement werden zon der al te veel moeiiykheden aange nomen. Na enige discussie werd be sloten by de eerstkomende ritten het KNNV-reglement aan te houden, hoewel op korte termyn zal worden gestreefd naar een eigen reglement. Het lidmaatschap zal 10 gulden per jaar bedragen, terwyl het inschrijf geld op 5 gulden is vastgesteld. Voorts werden er enkele commis sies in het leven geroepen, die het bestuur zullen assisteren. Dit zyn een sport- en technische commissie bestaande uit de heren R. Groenen. A. J. Kortekaas jr., L. Schalks, J. Verberg, P. v. d. Burg, R. Rosier, en een redactie voor het maandblad, waarin zitting hebben de heren J. Heslinga, A. J. Kortekaas jr., C. Bar ning, P. Jansen, K. Damstra en J. Wurzer. De sportkalender voor dit jaar ziet er als volgt uit: 20 sept. Openings- rit (oriëntatie): 17 okt. Clubrit (bol- letje-pyltje)14 nov. Clubrit (oriën tatie)20 dec. Clubrit (strip-bolletje -pyltje). Verder staan nog op het program ma een theorieavond op 12 juni en een technische avond op 11 septem ber. In de Hamburgse Ernst Merck- Halle heeft de Nederlandse bokser Nelis van Oostrum in een party over acht ronden op punten verloren van Klaus Stockmann, kandidaat voor de vakante Duitse middengewicht- titel. HUUB ZILVERENBERG (Ned.) 5,41,00; 3. Koecher (Did) 5,41,08; 4. Bollenberg (Did) 5,41,18; 5. Schoen (Did) 5,41,35. OOSTENRIJK De Oostenrijker Robert Csenar, die reeds de leiderstrui ln de Ronde van Volleybalcompetitie WIELRENNEN Sterk rennersveld voor zesdaagse Voor de zesdaagse, die van 11 tot en met 16 juni door de Stichting Eurosport in Amsterdam, Veldhoven, Medemblik, Beek (Limburg). St.- Jansteen (Zeeland) en Helmond wordt gehouden, is een sterk renners veld gecontracteerd. In deze zesdaag se zullen acht ploegen van vier man starten, specialisten in koppelwed- stryden, stayers en sprinters. De ploegen zyn als volgt samenge steld: België A: van Steenbergen. Lytoke (Denemarken), Proost en Debakker. België B: Verschueren, Severeyns, Deloof en Sterk. Zwitserland: Plattner, Tiefenthaler, Zoeffel en Weckert. Duitslajnd: Potzernheim, Rudolph, Gieseler en Gieseler. Nederland A: Post, Pfenninger (Zwitserland), Captein en Marinus. Nederland B: Damen, Van Dongen, De Haan, en Escallas (Spanje). Nederland C: Sythof, Steenvoor- den, Solaro en Van der Putten. Nederland D: Wim van Est, Van Campen Legrand en Harings. Advertentie Nu ook in grote flesl Kangoeroes heeft de zege aan WS moeten laten in de tweede wedstrijd die beide teams in de promotie-de gradatie competitie tegenover elkaar bracht. VVS, dat de eerste wedstryd had verloren, nam revanche voor de nederlaag, die toen werd geleden en won met 30. De aanval van Kangoeroes 2, door het ontbreken van Bert Niessink al leen aangewezen op de set-up van Lex Karamoy, zag geen mogelykheid om het WS-blok te omzeilen. Teun de Reede trachtte veelvuldig met plaatsballen tot succes te komen maar ook de dekking achter het blok was by VVS goed verzorgd Boven dien bleek de VVS-aanval met Henk Kleingeld als meest scorende smasher wel in staat om het Kan- goeroes-blok te omspelen. Kangoeroes 2 nam in de eerste set een veelbelovende 8—3 voorsprong, maar toen zakte de ploeg, 't enth ousiasme van Lex Karamoy ten spyt, sterk terug. Het onderhands stoppen van de VVS-service, vooral die van Ron Baronner, leverde onbe speelbare set-ups voor Lex Karamoy op. Via 108 en 1313 nam VVS met 15—13 een 1—0 set-voorsprong. Sneller verliep de tweede set tegen een zichtbaar teleurgestelde kangoe roes 2: 1512. Met 13—7 kwam VVS voor in de derde set om toen te worden inge lopen 1414. Het was VVS, dat ten slotte toch het laatste woord had 16—14. Zeilers definitief aangewezen Het bestuur van het Nederlandsch Olympisch Comité heeft het voorstel van de Koninklijke Verbonden Ne derlandse Watersportverenigingenj tot aanwyzing van de zeilers voor de Olympische Spelen in Tokio aan vaard. Ons land, zal in drie klassen verte genwoordigd zyn: in de Firanjohen door H. Willems, in de FD-klasse door G. Verhagen en N. de Jong, in de Draken-klasse door W. P. van Duyl, J. M. Jongkind en H. J. Scholtz. Aanwyzing van reserve-beman ningsleden zal alsnog geschieden. Met de KVNWV is het bestuur van het NOC van mening, dat het komende seizoen voor een intensieve verdere voorbereiding van de Olympische zei lers moet worden benut en dat door hen ook nog eruige belangrijke inter nationale wedstrijden gevaren moe ten worden. Zoals by elke tot nu toe aange wezen équipe geldt ook voor de zei lers, dat het bereikte prestatie-peil minstens moet worden gehandhaafd. Van het tweede-klasse front in de tenniscompetitie kan alleen een succes worden gemeld van de Leidsche Hout-reserves. Zij bleven op eigen banen met 62 de baas over Keep Smiling I. Unicum en Roomburg 3 kregen ten tweede male een nederlaag te incasseren. Roomburg 3 kan nog hopen op herstel, want de twee nederlagen kwamen met minimale marge (35) tot stand. Somber ziet het er uit voor Unicum. Vorige week een 08 score, nu een 13 achterstand tegen Park Marlot II. - De Duitse bokser Willi Quator is gisteren Europees kampioen licht gewicht geworden. Quator veroverde de titel in Berlyn, waar hy de Itali aan Michele Gulotti in de veertiende ronde knock out sloeg. Zenuwslopend De Leidsche Hout-reserves zullen ongetwijfeld na afloop van de ont moeting tegen Keep Smiling I een luchtsprong hebben gemaakt. De zege van aanvoerder Ed Oost c.s. kwam tot stand na de nodige zenuw slopende momenten. Wat te zeggen van de moeizame overwinningen van mej. De Jager in het tweede D.E. tegen mej. Voorwin de, 3—6, 64, 62 en de winst van het tweede GD. van mej. De Jager/ W. van Wyk op mevr. Houtstaai/ Beyer, 6—4, 0—6, 8—6. Voor hetzelf de geld had hier een puntenverde ling uit de bus kunnen komen. Mej. De Jager had ln de eerste set van het tweede D.E. zo weinig in te bren gen tegen mej. Voorwinde de linkshandigheid van de Keep Smi- ling-speelster gaf de nodige moei iykheden dat men langs de iyn al op een verliespunt rekende voor de Leidsche Hout. Maar mej. De Ja ger is een vinnige vechtster, en bo vendien had zy in haar team-aan voerder E. Oost een tacticus, die na de verloren set een spelplan maakte voor de tweede set dat vruchten af wierp. Hoge, vaartloze ballen op de backhand luidde zyn advies. Het werd na 64 in de tweede set tegen heel en al van haar stuk geraakte mej. Voorwinde, een triomfale 62 ln de derde set voor de Leidsche Hout-speelster. Mevr. Westerhout gaf mevr. Koutstraal na een zware eerste set, 75, geen kans meer, 1 en Max Harteloh wist na 68 in de eerste set tegen Beyer hoe hij naai' de zege moest; gedurfde en doorgezette aanval, 6—3, 62. In het eerste H.E. had W. van wyk met all-round-spel geen enkele moeite met Meyer, 62, 64. De dubbelspe len leverden twee winstpunten op voor de Leidsche Hout, n.l. het D.D. en het tweede G.D. U nicum Unicum's eerste dame, mej. Reef, is nog niet op temperatuur. Wei speelde zy in het D.E. beter dan in de eerste competitie-wedstrijd. Maar ook nu was geen winst voor haar weggelegd. De forehand, in de vorige competitie een trefzeker wapen van de Unicum-speelster kan nu op kri tieke momenten ineens zoek zijn. Dat was ook het geval tegen mej. Roozenburg, 97, 4—6, 46. H. Meyer zorgde na 46 voor een Unicum tegenpunt door Vinkenstein met gedegen spel uit het achterveld in de tweede en derde set gedeci deerd terug te wyzen, 61, 62. Heel goed begon J. Noordman te gen Wesseling, 60 in de eerste set. In het begin van de tweede set ver stuikte de Unicum-aanvoerder zyn enkel en dat resulteerde uiteraard in een Groen-Geel winstpunt, 36. 3—6. In het H.D. moest Vreeburg de plaats van Noordman naast Meyer innemen. De niet ln gespeelde „nood"-dubbel bood nog kranige te genstand, maar verloor met twee maal 46. De regen verhinderde een verder afwerken van het programma, zo dat Unicum de wedstryd komende zaterdag zal moeten uitspelen by de stand 1—3. Geen prettig vooruit zicht.; Roomburg 3 Vier drie-sets-partyen vielen er ln de wedstrijd van Roomburg 3 tegen Brederode I. Eén party slechts kon in een zege voor Roomburg worden omgebogen. Voor dat winstpunt zorgde H. Mul der met 63. 46. 64 tegen H. Müller. Een zege behaald door beter manoeuvreren en grotere beheer sing op de momenten, die doorslag gevend waren. Mej. E. Heymans boekte een duidelyke zege, 64, 61 op mevr. Van den Broek, maar zus ter A. Heymans moest het afleggen tegen mej. Van den Broek, 06, 2—6. Samen namen Roomburg - speelsters het derde winstpunt voor de Leidenaars voor hun rekening. De overige partyen gingen even wel naar Brederode, 53 dus voor de gastheren. Ongeveer 100.000 gebruikte auto's zyn in de afgelopen vier jaar in ons land geïmporteerd, aldus het R.AJ.-orgaan „De laatste tijd". Vorig jaar kwamen er zelfs 36.000 gebruikte wagens ons land binnen. „Naar de kwaliteit van deze wagens is het niet moeilijk gissen, als men bedenkt dat de gemiddelde waarde nog geen 640 gulden bedraagt. Er zuilen dus heel wat kneuzen bij zijn", aldus het R.A.I.-orgaan. Dat de omzetbelasting niet wordt berekend over de verkoopwaarde (in Nederland) maar over de im- Schadevergoeding voor dr. Dering De vroegere arts van het concen tratiekamp Auschwitz, de 61-jarige dr. Wladislaw Dering, die Leon Uris, de schryver van „Exodus", en diens uitgevers had aangeklaagd wegens smaad, is door het hooggerechtshof in Londen een schadevergoeding toe gekend van een „halfpenny", het kleinste Britse muntje (ongeveer 2'i cent). Die halfpenny krijgt Dering niet, want hij zal voor het grootste deel van de proceskosten moeten op draaien, zoals de reiskosten van ge tuigen. Dat wordt een rekening van f. 200.000. De uit Polen afkomstige arts, die thans in Londen werkt, had zich erover beklaagd, dat in een hoofdstuk van het boek wordt beweerd dat hij 17.000 chirurgische proefnemingen had verricht zonder gebruik te maken van verdovende middelen De rechter zei, dat er geen enkel bewys kon worden aangevoerd om de gewraakte beweringen te staven, tragtngsactie. portwaarde, noemt het blad uniek en zeer merkwaardig, omdat door dit systeem de invoer van gekreu kelde wagens wordt gestimuleerd. Deze import voor 90 percent uit Duitsland heeft ongunstige ge volgen voor de verkeersveiligheid, voor de bonafide handel en voor de overheid, aldus het R.A.I.-orgaan, dat zyn artikel besluit met erop te wyzen dat ons land bekend slaat als „De vuilnisbak voor oude auto's". De leider van de republikeinen in de Amerikaanse Senaat, Dirksen heeft een amendement ingediend op het wetsvoorstel inzake de burger rechten. Dit amendement bevat een verbod voor het ministerie van Justi tie om automatisch een gerechtelyke actie te beginnen om opheffing van de rassenscheiding by openbare in stellingen te bewerken. Volgens de leider van de minderheidsfractie moet een eventuele actie eerst 180 dagen aan de afzonderlyke staten worden overgelaten. Pas na deze termyn zouden de federale autoriteiten mo gen ingrijpen. Dit is het zeventigste en laatste amendement, dat Dirksen heeft voor gesteld bij overleg met regeringsver tegenwoordigers en met de Democra tische rapporteur voor het wetsvoor stel. Hubert Humphrey. Dit overleg heeft deze week in Washington plaats gevonden in een poging om de behandeling van het wetsvoorstel te bespoedigen. Zoals bekend voeren de zuidelijke Democraten een ver- Een Nederlands bondselftal zal on der de naam „versterkt Jong Oran je" eind mei, begin Juni een trip door Rusland maken. Hiervoor zyn 18 spelers uitgenodigd, te weten: Doesburg (Sparta), Van Leeuwen (GVAV), Haak (Feijenoord), Tym (Ajax), Schrijvers (DWS), Eyken- broek (Sparta), Pronk (Ajax), Kem per (PSV), Israël (DWS), Muller (Ajax), Bergholtz (Feyenoord), Gie- sen (PSV), Kruiver (Feyenoord), Theunissen (PSV), Bosveld (S.C. Enschede), Nun inga (GVAV), Ver donk (PSV) en Geurtsen (DWS). Chef d'équipe is de heer J. Coler. Voorts behoren tot het gezelschap de heren K. Hartman, H. A. Burgwal, A. A. M. F. Pannekoek (arts), Elek Schwartz en P. van den Akker (mas seur). Het team van Jong Oranje komt op 31 mei ln Kiew uit tegen een Rus- siche selectie-ploeg, op 3 juni in Le ningrad tegen de plaatselyke vereni ging Zenith en op 6 juni in Moskou tegen het Russische Olympische elf tal. Europese selectie voor Kopenhagen De Europese selectieploeg voor de wedstryd op 20 mei in Kopenhagen tegen het Scandinavisch elftal be staat uit de volgende zeventien spe lers: doelverdedigers: Yasjin (Rusland) en Tilkowski (West-Duitsland)ach terspelers: Wilson (Engeland), Ha milton (Schotland) en Bomba (Tsjech); middenspelers: Voronin (Rusland), Popluhar en Gelete (bei den Tsjech) en Baxter (Schotland); voorhoedespelers: Augusto en Euse- blo (beiden Portugal), Henderson en Lew (beiden Schotland), Van Himst (België), Greaves en Charlton (bei den Engeland) Reserve: Masopust (Tsjech). Verwacht wordt, dat de Duitse coach Helmut Schoen de volgende formatie in het veld zal brengen: Yasjin (tweede helft Tilkowski), Wilson en Hamilton, Voronin, Po pluhar en Baxter, Augusto, Eusebio Van Himst, Greaves (Law) en Charl ton VOETBALPROGRAMMA Het voetbalprogramma voor wat de derde klassen B en D betreft luidt voor zondag: Derde klasse B: 's-Gravenzande Excelsior '20; Wilhelmus Oranje- plein; De PostduivenVCS; Alblas- serdamGDA; WestlandiaRKAW ODIAlphen. Derde klasse D: Zuiderster—ASW; OudewaterSchiebroek; Bodegraven UNIO; FlakkeeRCD; Bergam bacht— HION. By de sporttoto heeft rich nog nie mand gemeld, die alle wedstrijden op Hemelvaartdag juist heeft voor speld. Voor de tweede prys hebben zich reeds 20 gegadigden opgegeven en voor de extra prijs vyftig. Voor de extra prijs van f 25.000 hebben zich reeds zeer vele wedders gemeld. P.V. DE RIJNKLIEVERS Wedvlucht vanaf Vilvoorde op 4 mei 1964. Afstand 136 km. In con cours 371 duiven. Gelost 6.45 uur met ZW wind. 1. Lolkes de Beer; 2. A. v. d. Dop: 3. Lolkes de Beer; 4. Gebr. Kok; 5. J. Waasenburg; 6. A. G. Holland; 7. W. Hoogervorst; 8. Gebr. Kok; 9. idem; 10. F. Hoogervorst. Wedvlucht op 4 mei vanaf Vil voorde. In concours 246 duiven. Los 6.45 uur. Aankomst eerste duif 8.13.38 uur. Uitslag eerste 10 prijswinnaars. 1. T. v. Amsterdam; 2. K. Passchler; 3. N. v. d. Dop; 4-5-9. P. Mooten; 6. W Tolboom; 7. A. Singeling; 8. H. d. Haas; 10. D. Bey. LZC-DAMES IN BREDA De Leidsche Zwemclub heeft in Breda met een dames-juniorenteam deelgenomen aan een groots opgezet internationaal zevenhandbaltoernooi van EBHV, waarvan de wedstrijden op negen velden werden gespeeld. De Leidse dames werden met één over winning en twee nederlagen in de voorronde uitgeschakeld voor een finaleplaats. Van EW won de LZC met 32 na een 2—1 achterstand bij de rust. Charlotte van Goor (2x> en Janny Kantebeen zorgden voor de doelpun ten. Tegen Hercules (40) en Soa (31) trokken de Leidse dames aan het kortste eind. Ineke van der Broek zorgde tegen Soa voor het enige LZC-dóelpunt. De 32-jarige Hongaar Istvan Gulyas, die in de Davis Cup-wed- stryd tegen Nederland ln de enkel spelen zowel Hajer als Okker op overtuigende wyze versloeg, zorgde gisteren te Rome voor de verrassing door de kampioen van het vorige jaar in het heren-enkelspel, de Australiër Martin Mulligan, met 6—3, 6—2, 46, 7—5 te verslaan. Eerst wat meer gegevens De groep Afrikaanse landen in de Verenigde Naties heeft besloten er niet op te biyven staan, dat de Vei ligheidsraad nog deze maand byeen- komt om zich weer bezig te houden met de apartheidspolitiek van Zuid- Afrika. Óp 30 april hadden de Afri kaanse leden van de volkerenorgani satie de raad verzocht, zo spoedig mogeiyk de kwestie weer in behan deling te nemen. Nu zou men eerst nog wat meer gegevens over Zuid- Afrika willen verzamelen, met name over de z.g. „bantoestans" (semi- autonome Bantoestaten)waarvan de eerste. Transkei, kortgeleden is ge vormd. Modern! Snöl! En.., zeker In 't gebruik 'n CETA-BEVER produkt

Leidsch Dagblad | 1964 | | pagina 5