Het was bar en boos op de Kagerplassen.... Nederlaag tegen Swift fataal voor Algemene? SAMSON De koning van de shag Joke Stam, een reusje van pas twaalf jaar... Kangoeroes - reserves falen tegen Blokkeer Derde plaats Holland in de DOS-estafette Albert Hofland vergat iets Averij Lustrumtocht Die Leythe Competitie CKB Jeugd turnde in Stadsgehoorzaal Slechte start baanseizoen Alwin snelste skiffeur op AMSTEL LEID8CH DAGBLAD MAANDAG 4 mef 1964 (Van onze zellmedewerker) De KZRMV „De Kaag" opende op traditionele wijze het zeil- seizoen op de Kagerplassen met de Voor-Kaag. Het was een ope ning. die men nog lang zal heugen. Hoewel de 240 inschrijvingen een belofte inhielden voor interessante wedstrijden, kwamen velen niet eens toe aan het zeilklaarmaken van hun schepen vanwege de van veel regen vergezeld gaande stormachtige wind. Reeds zater dagmiddag bij de eerste wedstrijd bleven tal van zeilers aan de wal. Zondagmorgen was het nog veel minder aanlokkelijk om te starten. Verscheidene boten sloegen om. Gebroken masten en gescheur de zeilen bleven evenmin uit. hem zagen omkeren wendden ook zij de steven en Hofland werd derde! Na drie wedstrijden, waarvan de beste twee voor de eindstand in aan merking kwamen, hadden G. Hegie jr. en H. F. v. d. Rest een gelijk aan tal punten, maar de eerste werd win naar door zijn zege in de laatste race. In volgorde kwamen vervolgens J. C. de Winkel, R. Kagchelland en H. M. Snoeck. In de Valkenklasse ontbrandde al dadelijk de strijd tussen twee oude rivalen: E. J. Hoppe en Rolf v. d. Baumen. De Leidenaar won de eer ste race en scheen ook de tweede op zijn naam te zullen brengen. Op het laaste rak werd hij echter door zijn concurrent naar de tweede plaats verdrongen, zodat beiden in punten gelijk stonden. In de laatste wed strijd slaagde Rolf v. d. Baumen er spoedig in de leiding te nemen. Hop pe gaf de str^d op. Einduitslag: 1. Rolf v. d. Baumen 2. E. J. Hoppe, 3. E. E. Th. Kolff van Oosterwjjk, 4. K. van Schagen, 5. R. Poons. Minimaal was de deelneming in de Olvmpiajollenklasse, waar R. Wes ten vrijwel alleen over de baan ging en gemakkelijk won. Beste prestatie De beste prestatie van deze Voor- Kaag werd geleverd door F. H. A. Beck in de Solo-klasse. HU slaagde Een fikse averij liep de Rotterdam mer J. Hofland op in de Regenboog klasse, waarin hij uitkwam met een van J. de Jong overgenomen boot. In de zondagmiddagwedstrijd waren de windvlagen somtijds verrassend sterk en bij een dezer sloeg zijn mast over boord; op 2 meter hoogte afgeknapt. Daarmee was de strijd voor Hofland onverwacht ten einde. Of hij meer bereikt zou hebben dan de derde plaats geloven wij niet, want toen de averij kwam, lag hij op de derde laats achter ir. G. A. Bakker en lek Postema, die als gewoonlijk het schip van Hans v. d. Velde stuurde. Postema won zaterdagmiddag, Hof land werd eerste in de tweede race, doch was zaterdag vierde geworden omdat hij de eigenschappen van het schip natuurlijk nog moest onderzoe ken. Ir. Bakker werd in het eind klassement winnaar met Postema als tweede en een geiyk aantal punten. Oude finishlijn De Finjollenklasse, waarmee zater dagmiddag de eerste proef werd ge nomen voor de nieuwe flnirfihjn (omdat deze schepen slechts één ron de voeren In tegenstelling tot Valken en Regenbogen), bewees dat alle veranderingen moeliykheden opleve ren. Albert Hofland, die de kop van het Flnnjollenveld bezette, ging automatisch naar de oude finishlijn. Toen hU *Un fout bemerkte, kwamen er al twee achter hem aan. Toen zU Leids jeugdelftal Het Leidse jeugdvoetbalelftal dat za terdagmiddag in de Kikkerpolder uit komt tegen de stedenteams van Delft en Amersfoort ls als volgt samenge steld: Doel: O. Onvlee (ABC); echter: Ooijendijk (Roodenburg) en Verbrug- gs (DOCOS)i midden: Filippo (Lug- dflnum), P. de Bruin (UVS) en Klihn (ftoodenburg)voor: H. de Goey ASCM. Kan/tebeen (UVS), Holl (UVS), R. de Roo (Roodenburg), Chang (Lugdunium). De wedstrijden, die twee jaar gele den voor de laatste maal zijn gehou den en toen een Leidse overwinning opleverden, worden gespeeld in het kader van de stedenontmoeting Lei denDelf tAmersfoort. ROEIEN Hoogmade was en leek zover. Voor de onverschrokken roeisters en roeiers van de Roei -en Zeilvereni ging „Die Leythe", die gisteren wind en regen hebben getrotseerd, was deze afstand echter maar een peule schilletje. Maar liefst zestig roei- enthousiasthen waren naar het club gebouw aan het Galgewater geko men, om aan de jubileumtocht, wel ke in het kader van de viering van het 50-jarig bestaan werd verroeid, deel te nemen. Omstreeks half twaalf stapten de „dapperen" van de wal in de „sloot", om de tocht naar Hoogmade aan te vangen. Nadat de Leidse grachten waren genomen, werd de botensliert in tweeën gesplitst. Terwijl het ene gedeelte de kortste weg nam en over Leiderdorp naar de Does roeide, gaf het andere gedeelte er de voorkeur aan om met een omweg via de Zijl en Driegatenbrug naar de Does te keren. Behoudens enkele wat ach terop geraakte boten, voegde hier de „flottielje" zich weer bijeen om ge zamenlijk naar het eindpunt Hoog made op te trekken. Daar werd in restaurant „De Does" voor de rest van de dag het bivak opgeslagen. Omstreeks half drie, toen het zon netje door de wolken begon te gluren, werd een aanvang gemaakt met het door de lustrum-commissie in elkaar gezette programma. Allereerst konden de leden hun krachten meten in een bootrace te gen de klok. Het tweede punt van het het programma vermeldde een puz- zeltocht. De fijne kneepjes, die de heer B. David voor de roeisters en roeiers had uitgezocht, bleken voor velen een te moeilijke opgave. Na weer op het „honk" te zijn terugge keerd, werden de deelnemers in staat gesteld de hongerige magen bij te vullen. Voorzitter ir. G. J. Flim maakte tijdens het diner van de gelegenheid gebruik om dank te brengen aan de heren B. David en J. van Alphen als mede de lustrumcommissie, voor het vele werk, dat was verzet. De terugtocht door Leiden werd gemaakt in door bootsman Piet fees telijk met lampionnen verlichte bo ten. Uitslagen. WestrUd roeien: 1. J. Klerks. B. Spronk, stuurman H. Luyendijk. 2. B. Sauer W. Kooiman, stuurvrouw A. M. van Alphen. 3. J. van Alphen, G Ruhaak, stuurvrouw E. van der Heide. 4. W. Flim. C. Matzer, stuur vrouw I. Verhoeven. 5. A. Ligthart J. Tinkelenberg. stuurvrouw P. Ort. Puzzeltocht: 1. H. Clavan. A. de Jong. Anneke Klerks. K. van Dijk. 2 J. van Alphen, J. Tinkelenberg, A. M. van Alphen. G. Ruhaak. 3. T. Gelderbloem. E. Litjens. H. Vermeer, E van der Heide. 4. R. Raaff, R. Hekster. M. Sobels, M. Dresden. 5. B. Spronk. B. Sauer. W. Stuurman. J. Klerks. Persoonlijk klassement: 1. en 2. B. Spronk en J. Klerks. 3. A. M. van Alphen. 4. B. Sauer. erin een drievoudige overwinning te behalen. Twee ervan waren reeds voldoende voor de eerste plaats. Tweede werd R. W. F. Meijer, der de G. V. Ritman, vierde Ph. v. d. Zanden, vijfde mej. F. Pot. In de Pampusklasse kwamen H. J. Duchateau en R. van Asten met een gelijk aantal punten in het eindklas sement. De eerste won de laatste race en daarmee de eerste prijs. Mr. D. van Eek eindigde op de derde plaats, terwijl G. K. Pauli en J. H. C. Sie- verts de volgende plaatsen innamen. In de Vrijheidsklasse had L. P. J. Willemsen aan de twee overwinnin gen genoeg, waarna hij zondagmid dag maar aan de wal bleef. Als twee de eindigde Th. Stas, derde werd W. H. Taconis. C. Guldemond, die in de laatste race zijn mast overboord zag gaan, kwam toch nog op de vierde plaats. De Leidenaar J. P. van Dijk begon zaterdag uitstekend met een over winning, doch boekte daarna een vijfde en derde plaats. J. v. d. Kooy die tweemaal tweede was geworden, won echter de laatste race en bezette daarmee de eerste plaats in het eindklasement. Daarna kwamen P. J. Kempeneers, P. J. van Dijk en W. Kreukniet. De zege in de Flying Juniors was voor G. Lamsvelt met twee eerste plaatsen. H. E. Timermans was met twee tweede zijn naaste concurrent. R. van Thiel werd derde en R. van Leeuwen kwam als vierde op de ere lijst. Verdere uitslagen: Schakelklasse: I. R. Tetteroo, 2. P. van Wijk, 3. Th. van Noort, 4. P. Korstenbroek. 5. W. van Bergen. Sternklasse: 1. P. M. de Bruyn, 2. I. de Vos, 3. S. Bakker, 4. P. Warners. Vaurienklasse: 1. H. A. Davidson, 2. A. J. Rooyakkers, 3. A. Pons. 12 Voetsjollenklasse: 1. mej. L. Jansen, 2. mej. M. Drosten, 3. P. J. Burgel, 4. W. Huisingh, 5. J. L. J. Gaillard. Jeugdklasse: 1. A. Santman, 2. J. Krediet, 3. K. H. Beukema, 4. E. Kong 5. mej. H. Huurman. Xerxes liet UVS struikelen 1—0 Het regionale jeugdelftal van UVS heeft in de laatste competitiewed strijd tegen het Rotterdamse Xerxes de kans op het kampioenschap vrij wel verspeeld. De Rotterdammers I hadden voor de overwinning slechts één doelpunt nodig, dat enkele minu ten voor tijd werd gescoord. Hoewel de tweeëntwintig spelers op het slecht bespeelbare veld moeilijk uit de voeten konden, is het toch een leuke en spannende wedstrijd gewor den. Beide ploegen, UVS met kam pioenskansen en Xerxes in degrada tiegevaar, werkten bijzonder hard. De beslissing viel enkele minuten voor tijd, toen de blauwwitte defen sie voor vermeend buitenspel bleef staan. De linksbinnen van de Rot terdammers, vrij voor Honsbeek ge komen, had niet veel moeite de Leidse doelman te passeren 10 Quick Boys Het is jammer, dat de Quick Boys wat laat aan de eindspurt is begon nen. Nu is de situatie zo geworden, dat Quick Boys het spelen van degra datiewedstrijden nog kan ontlopen als zaterdag van Sparta wordt ge wonnen en Excelsior verliest van Feijenoord. Dan is een beslissings wedstrijd nodig tegen CVV. De laat ste ploegen zullen n.l. degradatiewed strijden moeten spelen. Quick Boys heeft tegen Overmaas hard moeten vechten voor de over winning. Na 10 minuten spelen na men de Katwijkers de leiding. Een voorzet van Wim van der Plas ver oorzaakte een hevige scrimmage voor het doel van Ovennaas, waaraan Mar Boonekamp een einde maakte door hard in te schieten: 1-0. Na de rust werd de wedstrijd harder. Overmaas was nu meer in de aanval, maar door goed verdedigen van Quick Boys en in het bijzonder van doelman Floor Schaap kon Quick Boys haar voor sprong behouden. Mar Boonekamp maakte aan alle onzekerheid een eind door na een goed genomen hoekschop van Wim van der Plas de bal hard langs de Overmaas-doelman te plaat sen: 2-0. Uitslagen van zaterdag: Xerxes UVS 1-0, OvermaasQuick Boys 0-2, NeptunusCW 0-3. Programma voor zaterdag: Quick BoysSpartaFeijenoordExcelsior ADO— HDVS. Hemelvaartsdag: NeptunusHDVS. Stand UVS 20-26 Neptunus 19-24 ADO 18-23 Sparta 19-23 Feijenoord 19-21 Xerxes 19-19 Overmaas 20-18 CW 20-17 Excelsior 19-16 Q. Boys 19-15 HDVS 18-8 Rondom de korf De enige wedstrijd, n.l. die tussen De Algemene en Swift, is in een 52 nederlaag voor onze stadgenoten ge. eindigd, waardoor de witblauwen vrijwel zeker naar de 2de klasse zul len afdalen. Alleen In het geval dat Quick haar laatste vier wedstrijden zou verliezen en De Algemene haar laatste wedstrijd tegen De Danaïden wint, zou de club van Harteveld c.s. gelijk met Danaïden en Quick ein digen en via beslissingswedstrijden zich het vege lijf kunnen redden. Doch daarin zal ook de meest ver stokte aanhanger van de witblauwen niet meer geloven. De nederlaag tegen Swift was volkomen verdiend. De Zeeuwen vormden een beter ge heel en toonden een beter spelinzicht. Enkele Leidse heren gaven de indruk zich reeds met de degradatie ver zoend te hebben en misten vooral het nodige enthousiasme, dat voor zulke wedstrijden nu eenmaal on ontbeerlijk is. Het Leidse dames- zestal treft in deze beslist geen schuld, doch het „zwakke geslacht" kon het nu eenmaal niet alleen doen. Wel nam De Algemene door Hans Filemon al spoedig een 10 voor sprong, doch dat ontmoedigde de gasten geenszins. B. de Vries maakte na een kwartier spelen gelijk en in de tweede opstelling keek de thuis club al spoedig tegen een 31 ach terstand aan, daar Brevet en de Ru elk eenmaal voor Swift scoorden. De jeugdige Ineke Thfjssen, een speel ster waarvan de witblauwen nog veel plezier kunnen beleven, deed kort voor rust nog even de hoop op een gunstig Leids resultaat herleven. Rust 23 Na de hervatting wilde het niet meer lukken. Swift kwam door Van Leerdam op 24 en dat was in feite de beslissing. Een minuut of zeven voor tijd was het definitief bekeken, toen de Middelburgers, die ook nu weer een sportieve indruk achter lieten, door Kallemijn hun voor sprong tot 512 opvoerden. Korfbaluitslagen Hoofdklasse B: Allen Weerbaar— Westerkwartier 011. Zuid-Holland I: SwifU-HKV 2 26 (op Koninginnedag gespeeld) De Algemene—Swift 2—5. Zuid Holland wint districtentoernooi Het senioren-team van Zuid Hol land is zondag in Eindhoven win naar geworden van het districten- toernooi, dat onder bijzonder slechte weersomstandigheden werd gespeeld ongeslagen. Bij de junioren ging de toernooizege naar het district noord. Eindstand senioren: 1. Zuid Hol land 8 punten uit 4 wedstrijden; 2. Noord 5 uit 4; 3. Noord-Holland 5 uit 5; 4. Amsterdam 3 uit 4; 5. Oost 3 uit 4; 6. Zuid 2 uit 5. De ontmoetingen Zuid-Holland - Noord en Oost - Amsterdam werden, aangezien ze nauwelijks meer van belang waren voor de eindstand en de regen de velden bijzonder slecht maakte, niet meer gespeeld. Bij de junioren behaalde Noord door drie overwinningen en twee ge lijke spelen 8 punten uit 5 wedstrij den. Amsterdam werd met 7 punten uit evenveel ontmoetingen tweede. In de hoofdklasse zijn zaterdag slechts twee wedstrijden gespeeld, pe koplopers Pernix en VES hadden (Van een onzer redacteuren) Het applaus van de menigte was gistermiddag in de Stadsge hoorzaal voor de 12-jarige dreumes Joke Stam uit Halfweg. Wat dit meiske presteerde tijdens de nationale kampioenschappen voor de jeugd, was de forse bijval ook ten volle waard. Met de onver stoorbare rust van een veterane, de moed van een leeuwin en ook de veerkracht van dat beest sprong zij door de moeilijkheden op brug. paard, balk en vrije oefening. Voor elk toestel posteerde zij eerst zorgvuldig haar gelukspop- petje om daarna, onder toezicht van dat manneke, turnen van ver rassend kaliber te laten zien. De toeschouwers onder wie wet houder Sannes de turndeskundigen en zelfs de mascotte keken er de ogen bij uit den in het buitenland te trainen; een eer, die ook veelbelovende jongeren in andere sporten wel eens te beurt valt (dankzij het Leo v. d. Kar- fonds). Het moet dan op den duur toch mogelijk zijn in internationaal opzicht zo veel hoger te komen, dat onze turnsters - zonder minderwaar digheidsgevoel weer aan Olympi sche Spelen meedoen. 'Maar' tiende Joke Stam werd géén kampioene. Zij werd „slechts" tiende van de 24 deelneemsters, die in leeftijd va rieerden van 12 tot 16 jaar. De ti tel ging volkomen verdiend naar de zeer gaaf werkende Ans Heerschop (16) uit Hilversum, die vorig jaar het kampioenschap verspeelde door een val van de balk. Gisteren viel zij niet. Integendeel, tot dolle vreugde van haar „aanhang" kreeg zij dit keer voor het geleverde op dit toe stel het cijfer negen. Met haar totaal van 35.10 onttroonde zij de kampi oene van vorig Jaar: Reina Ploeger (34.50) uit Alkmaar. Derde werd Ly- da Zwart, uit Krommenie (32.95). Deze kampioenschappen van de „Jonge jeugd", die zeer goed door de Turnkring Leiden met steun van de Sportstichting werden georgani seerd, hebben uitgewezen, dat het KNGV de toekomst niet somber hoeft in te zien. Het heeft, gezien de vaak verrassend goede prestaties, een aantal uitstekende troeven in portefeuille. Te hopen is, dat 't Ver bond er zuinig mee omspringt. Het zou leuk zijn als de talentvolste(n) eens de kans krijgt een paar maan- De enige van de Algemene die het de Swift-verdediging lastig maakte, was Hans File mon. Hier heeft hij. na goed aan geven van Ans Filippo een fraaie kans die hij echter niet zal be nutten. (Foto LD/Holvast) beide moeite met hun respectievelijke tegenstanders, HKC en Rotterdam- Euid. HKC kwam in de tweede helft even naast Pernix (5-5), maar moest toch met 10-7 het onderspit delven. VES had het nog moeilijker, want de Hagenaars keken na tien minuten spelen in de tweede helft tegen een 2-4 achterstand aan. VES won niet temin met 74. Holland en Bataven in eerste klasse? De damesploeg van de „Bataven" met Gerda Kraan in de gelederen komt a.s. donderdag (Hemelvraats- dag) in Rotterdam uit in de strijd om de promotie naar de eerste klas se. De AVG-dames uit Groningen la ten deze keer verstek gaan, zodat de kans groot is, dat de Leidse dames er in slagen zich bij de eerste drie ploe gen te scharen. Deze gaan over naar de eerste klasse. Verder nemen deel: ADA (Rotter dam», Celebes (Den Haag), Minerva (Rotterdam) en de Kometen (Arn hem). Een even zware strijd staat „Hol land" in Tilburg te wachten, waar PSV, VGL, DOS. Kimbria en Nur- mi met de Leidse oranjebroeken moeten uitmaken, welke twee clubs in de eerste klasse zullen mogen uitko men. Gouden Spike De eerste belangrijke atletiekda- tum voor Leiden valt dit jaar op 23 mei. wanneer „Holland" haar vierde nationale sterrentoernooi om de „Gouden Spike" organiseert. Het be looft het eerste treffen te worden van onze nationale cracks in dit sei zoen. Een wapenschouw, die zeker als selectie zal dienen voor de lan- denwedstrijden, welke in Juni voor de deur staan. 14—27 PKC 14—13 15—27 R'dam-Z. 15—13 14—16 HKC 16—11 14—14 Kinderd. 15— 7 14—13 VEO 15— 5 Pernix VES Excelsior Vr'schaar Bolnes Ook in de eerste klasse werd een aantal wedstrijden afgelast. Van de drie gespeelde wedstrijden leverde Fiks—DES een beslissing op. De Oegstgeester ploeg won met 111 en behaalde hiermee het kampioen schap, waaraan automatisch het hoofdklasserschap is verbonden. VES II bleef op eigen terrein met 6-3 de baas over Pernix II en Excelsior II hield Velocitas op gelijke hoogte 9-9. Fiks 15—28 DES 15—13 VES II 15—21 Tonego 14—11 O Eiland 1418. Excels 2 149 Pernix II 14—17 KVS 13—6* Velocitas 1416 Fiks II 141 Twee winstpunten in mindering. In de tweede klasse werd niet ge speeld. Volleybalcompetitie Wie vorige week In het Gymnasium Den Haag. Daarom ook konden de Kangoeroes 2 in actie zag tegen de degradatie-kandidaat van de Over gangsklasse West B, het Haagse Blokkeer, zou zaterdagavond in de knusse gymnastiekzaal aan de Loos. duinseweg in Den Haag vermoedelijk eerst de ogen hebben uitgewreven en daarna tot de conclusie zijn gekomen dat Kangoeroes 2 in deze return wedstrijd een totaal andere formatie in het veld had gebracht. Natuurlijk was dat niet het geval, het waren wel degelijk dezelfde spe lers die voor de tweede maal tegen Blokkeer acte de présence gaven, al leen waren zij niet in staat hetzelfde spelniveau te bereiken als in de eer ste wedstrijd. Toen kwamen er bij vlagen f\ nvalsexplosies die de gerou tineerde Hagenaars als het ware overspoelden, van het kastje naar de muur stuurden. Het deerde de pupil len van Lex Karamoy toen niet als Blokkeer, bepaald geen degradatie- ploeg. evenmin trouwens als WS, een vier, vijf punten voorsprong nam. Vertrouwen was er toen in de gele deren van de Leidse Afdelingskam pioen. Een vertrouwen dat zijn basis had in een beheerste, onderhandse stop van de Haagse services en een weldadig aandoend enthousias me. Deze twee ingrediënten misten we in het gevecht dat Kangoeroes 2 ons voorschotelde tegen Blokkeer in Hagenaars via 15-^6, 19—17 en 15—4 revanche nemen voor de in het Gymnasium geleden nederlaag. Teveel Zonder aan de zege van Blokkeer iets te willen afdoen, durven we te stellen dat de Hagenaars niet tot een revanche zouden zijn gekomen, als de Kangoeroes-reserves deze return-wedstrijd in de loop van deze week zou hebben kunnen spelen. Drie wedstrijden in één week tljds na een veel van de zenuwen en het uithoudingsvermogen vergende com petitie is bepaald wat teveel van het goede. We willen nog even herinneren aan de start van de Leidse Afd. kam pioen in deze prom.-competitie tweemaal binnen 24 uur tegen ORAWI 2! Een andere „planning" van de pro motie-wedstrijden moet o.i. mogelijk zyn envoor een verantwoorde krachtmeting van de kampioenen en degradatie in spé wenselijk! Standen promotie-competitie: Dames: 1. Aggredior 5—9: 2. AMVJ 56; 3. RVC 2 35; 4. Jodan Bovs 3—3: 5. KVC 4—1; 6. ZVC 2 4—0. Heren: 1. HML 5—9; 2. Kangoeroes 2 7—6; 3. Juliana 4—5: 4. ORAWI 2 5—4: 5 MVC 3—4; 6 Blokkeer 4—3; 7. Achilles 4—3; 8. VVS 2—0. Meed Naast de reeds genoemde turn- stertjes, verdient ook vermelding het werk van Jeanne Flinterman uit Eri ca, die overigens nfet bjj de eerste tien eindigde. De Kwiek-turnster had de moed met onderdelen van een zeer hoge moeilijkheidsgraad op te proppen te komen. Zij beheerste die nog niet van a tot z, met andere woorden: zij greep wel eens iets te hoog. Haar vrije oefening gelukte echter vrij goed en groeide daardoof uit tot een verrukkelijk staaltje turnen. Op de andere onderdelen moest zij enigs zins de prijs voor het risico betalen. Al met al flonkerde haar werk meer dan van turnsters, die boveïi haar eindigden door niet buiten de door en door vertrouwd geraakte paden te treden. Fantasie en durf horen óók bij de turnsport en zeker op de ze leeftijd. Uitslag: 1. Ans Heerschop 35.10 2. Reina Ploeger 34.50 3. Lyda Zwart 32.95 4. Conny Koymans (Rhenen) 32.55 5. Nellie Faber (Huizen) 32.30 6, Ludka Lyskawa (Eindh.) 32.25. (Van onze atletiek medewerker). Het was zaterdagmiddag een alles behalve aangename opening van het atletiekseizoen op de Nenytobaan te Rotterdam, waar de atleten bijeen gekomen waren voor de traditionele DOS- en Victoria-estafettes. De tem peratuur was te laag, het goot pijpe- stelen en koude windvlagen deden een ieder naar kachelwarmte verlan gen. Daarbij genomen een vrij gerin ge inschrijving en een haperende or ganisatie. zodat alleszins gesproken kon worden van een slechte start van het nieuwe seizoen! De strijd tussen de teams onderling heeft er echter niet onder geleden. Voor de 6000 meter verdeeld over 10 verschillende afstanden die de heren hadden af te leggen, gingen 9 verenigingen van start, waaronder „Holland" en „Bataven". De Haagse Trekvogels namen de leiding, gevolgd door Sprint (Breda), terwijl Selier voor „Holland" als derde wisselde. Een snelle 100 meter van Jan van Heek en een prima 200 meter van Frans Beker brachten de oranjebroe ken echter naast Trekvogels aan de leiding. De Bataven streden op dat moment in de achterhoede, waar het wat kalmer aan ging dan voorin in de strijd want op de nu volgende 800 meter begon de oudinternational Aad Steylen een achtervolging die succes had. slechts „Holland" bleef door Hans Peen en de 400 meter van Kees Smit op een tiental meters in het kielzog van de Rotterdammers. De Haas Op dat moment kwam de in de Maasstad studerende Noordwijker Piet de Haas in de baan, die z'n nieuwe club Metro een veilige voor sprong bezorgde van ca. 80 meter die door de volgende lopers nog aanzien lijk werd uitgebreid. De Trekvogels slaagden erin weer voorbij „Holland" te komen en wat v. Leeuwen, This- sen, v. d. Linden, Vogelaar en Tiese- ma in de Leidse ploeg ook probeer den, zij bleven enkele seconden ach ter de Haagse geelbroeken op de der de plaats. De Batavenploeg was niet constant genoeg om zich naar de middenmoot te kunnen opwerken. In tegenstelling tot de hoofdrace bleef de spanning er bij de 2300 m voor junioren tot de laatste meters in. Rotterdam was hier oppermach tig. want DOS eindigde een fractie eerder dan ALO en SCR, nadat deze laatste ploeg lang de leiding had ge had. Het Utrechtse Phoenix werd vierde, op de voet gevolgd door A.V. „Holland", waarbij door René v. d. Water een snelle 300 meter werd ge lopen in 36.6 seconden. TAFELTENNIS Bert van der Helm jeugdkampioen van BENELUX Tijdens de Benelux tafeltenniskam pioenschappen voor jongens en meis jes, die vrijdag en zaterdag in Ech- ternach zijn gehouden .hebben de Nederlandse vertegenwoordigers en kele fraaie successen geboekt. Bert van der Helm (Scylla, Leiden) ver overde twee titels. Hij werd indivi dueel kampioen door in de finale met 21—19 2118 van de Belg Van Eiewfjck te winnen en bovendien ver overde hij met de Amsterdammer Van de Berg de titel in het dubbelspel.De Nederlandse combinatie versloeg v. Elewijck/Heylen (Belg) met 21—18, 22—20. Bij de meisjes ging de zege in het enkelspel naar Ria Bogmans. die m drie games de Belgische Josiane Cornelis versloeg: 11—21, 21—17, 21 —10. Het jongensteam verover de ten slotte de vierde titel door met 50 en 5—1 van resp. België en Luxem burg te winnen. De meisjes eindig den achter België als tweede. De 10 x 100 meter Victoria-esta- fette, werd glansrijk gewonnen doo* Minerva, dat Celebes in de laatst* ronde geen schijn van kans gaf. Uitslagen Heren: 1. Metro 14.52.8j 2. Trekvo gels 15.23.4; 3. Holland 15.26.1; 4. Sprint 15.31.1; 5. Sparta 15.32.1; 6. DOS 15.35.6; 7. Metro 2; 8. Bataven 16.02.2. Jongens: 1. DOS 6.21.4; 2. ALO 5.22.1; 3. SCR 5..26.3; 4. Phoenix 5:26; 5. Holland 5.26.4; 6. Metro 5.27; 7. Pro Patria 5.27; 8. Minerva. Dames: 1. Minerva 2.12.1; 2. Cele bes 2.15.7; 3. ALO 2.18.7; 4. Victoria 2.22.2; 5. AV '40 2.23.5 10 kilometer: 1. De Bruin (Minerva Rotterdam) 30.57; 3. Arends (Atleta Grouw) 32.42.2; 3. Verkerk (AAV '36 Alphen) 32.54.2; 4. v. d. lest (AV -55 Heerenveen) 32.59.2; 5. Jansen (Osa '20 Den Bosch) 33.07. De skifwedstrijd op de Am- stel eindigde voor de Njord- skiffeur A. F. de Rug ter in het water. Veel maakte dat niet uit: de Leidenaar was toch al natge regend De Willem 3-skiffeur Max Alwin heeft het lange afstandskampioen schap van de Amstel voor de vijfde maal veroverd. Alwin bleef nu 4.3 sec. voor op de Amstel-skiffeur Wienese. die het vorige jaar had gezegevierd. De uitslag luidt: Eerste divisie 8000 m: 1. Alwin (Willem 3) 30 min. 3.5 sec.; 2. Wie nese (De Amstel) 30.07.8; 3. Bots (Willem 3) 30 40.0; 4. Maarten Kloos terman (Nereus) 31.09.2; 5. Jan Kloosterman (De Hoop) 31.23.7; 6. Gunst (Nautilus) 31.48.3. Tweede divisie 8000 meter: 1. Frie (Poseidon) 34.25,1; 2. Van Marken (De Hoop) 36.119; 3. Van Schoon hoven (RlC) 37.SÖ.Ó; 4. Domelax Nieuwenhuis (De Hoop) 38.16,9.

Leidsch Dagblad | 1964 | | pagina 10