Bronzen schouders van Rembrandt gekranst I W arm o n ds raad over bouwvoorschriften Beroep ongegrond van Raad van Zoeterwoude Laatste schooldag Rembrandt-Lyceum Bazaar in Zuid-West nieuw: onverslijtbare tapijtweelde - arwick Uitbreidingsplan II eipoort Telegram naar de Koningin BEURS VAN AMSTERDAM LEIDSCH DAGBLAD WOENSDAG 29 APRIL 1964 Voor speeltuin Onder grote, vooral jeugdige, be langstelling heeft de voorzitster van het damescomité van de speeltuin vereniging ,Zuid West', mevrouw L. Momiis vanmiddag de tweedaagse bazaar in de Bevrijdingskerk ge opend. De baten van deze bazaar zijn zoals bekend voor de inrichting van de nieuwe speeltuin, die nog deze zomer op een terrein aan de De Bazelstraat zal verrijzen. Mevrouw Monfils dankte in haar toespraakje al degenen die aan de totstandko ming van deze bazaar er zijn heel wat goederen gratis ter beschikking gesteld hun medewerking hebben gegeven. Ook toonde zij zich dank baar jegens het kosterechtpaar, dat bergen werk heeft moeten verzetten. Zij sprak tenslotte de wens uit, dat deze bazaar een succes wordt. Het komt de jeugd alleen maar ten goede! De opening werd bijgewoond door de voorzitter van de ruim 180 leden tellende speeltuinvereniging, de heer J. Koldenhof. Deze twijfelde er niet aan of het ledental zal straks nog veel groter worden. Het ging er van middag al bijzonder gezellig toe. op de bazaar. Er is veel te koop en er zijn bovendien tal van attracties. Een bezoek aan deze bazaar is dus zeker de moeite waard. De bazaar is vanavond tot elf uur en morgen de gehele dag geopend. Op zebrapad aangereden I Een 53-jarige inwoonster van Lei- i den is gisteravond omstreeks negen uur op de voetgangersoversteekplaats I bij de Turfmarkt aangereden door een fietser. Zij liep een hoofdwond 1 en een hersenschudding op. De E.H. D. bracht haar naar het Academisch Ziekenhuis. Leerlingen van het Leidse Rembrandtlyceum hebben van daag de bronzen schouders van liet borstbeeld van Rembrandt van Rijn aan de Witte Singel, bek Noordeinde, met een krans getooid. Zij deden dit omdat het vandaag voor de eindexamenkandidaten de laat ste schooldag is geweest. Tijdens de plechtigheid wer den een pirateniied en het schoollied gezongen. \Lezers schrijven.. Omroepen in de knel In uw gewaardeerd blad stond op 28 dezer een artikel over de omroe pen. Daarin bleek dat de omroepver enigingen een ernstig geldtekort heb ben. Het geld, dat door luisterbijdra gen en kijkgelden bijeen wordt ge bracht, gaat voor een flink deel naar de omroepen. Dit zijn er vijf in totaal. Ieder van die vijf heeft een direc teur, onderdirecteur chef omroep enz. Ook wat de rest van het personeel be treft zijn er bij alle vijf de omroepen programmastaven, zowel voor radio als t.v. Allemaal hebben Ze een of meer studio's, die onderhouden moeten worden. Zo is b.v. de VARA, om er maar eens een te noemen, bezig een enorm studiocomplex te voltooien. De programma's door deze omroepen ge bracht, zijn alle even slecht om van de beruchte praatprogramma's maar te zwijgen. Iemand zei mij eens: „Je kunt nog beter naar de kinderpro gramma's kijken, daarin is het nog het leuksite". Wordt het nu geen tijd om een wet te maken die een echte nationale omroep tot leven brengt, want door die zelfde zuilen wordt te veel verspild. In het buitenland zijn ook natio nale omroepen: daar kan ieder voor zijn mening uitkomen en er is geen verdeeldheid zoals hier. Waarom hier dan niet? Ze zijn uit de tijd. We hebben een radio Veronica, die de gehele dag gezellige muziek brengt; de bouw van een t.v.-zender op een eiland (met reclame) wordt tegengewerkt. En nu komen de omroepen met de noodkreet ..Als We geen reclame krij gen, gaan we er onderdoor". Steeds zijn de omroepen gekant ge weest tegen reclame en nu opeens zou die reclame hen verlossen uit de na righeid. Is het niet om te lachen, als het niet zo droevig was? U dankend voor de plaatsing. Hoogachtend, A. H. van Es, Uiterste Gracht 184a, Leiden. Vuilnisophaaldienst Maandag 27 april kennisgegeven omtrent het ophalen van een divan. Kan eerst plaats hebben op woens dag 14 mei d.a.v. De divan moet aan de openbare weg worden gezet. Niet aldaar aanwezig wordt, doorgereden. Hoe laat zal worden afgehaald voor- of namiddag kon niet wor den aangegeven. Wanneer aan de openbare weg te zetten dus moeilijk te bepalen. Dat voor een dergelijke bediening ook nog moet worden betaald is wel grappig. Abonné. Naschrift van de Redactie Men moet redelijk blijven met betrekking tot de eisen, welke men aan een openbare dienst, welke met grote per_ soneelsmoeilykheden worstelt, kan en mag stellen. Terwille van degenen, die twee donderdagen achtereen (Ko ninginnedag en Hemelvaartsdag) met hun huisvuil zouden blijven zitten, wordt des daags tevoren een extra- dienst ingelegd, zodat hier volledige service wordt verleend. De schaarste aan personeel noodzaakt ertoe de extra-afhaaldiensten in verband met het bovenstaande uit te stellen tot 14 mei. Dat reeds nu zou kunnen worden toegezegd hoe laat het vuil wordt af gehaald, lijkt vrijwel onmogelijk. Dat hangt af van het aantal aanvra gen en de ligging van de percelen, aan de hand waarvan pas de route kan worden vastgesteld. Kritiek is goed en gezond, maar men moet er ook begrip voor hebben dat ook de directeur van de Reinigingsdienst moet roeien met de riemen, die hem ter beschikking staan. Met veertien roeiboten zyn de ly- ceisten vanmorgen van het Utrechtse Jaagpad door de Nieuwe Rijn, Oude Ryr., Galgewater en Witte Singel gevaren. Zij waren verkleed als zee rovers. Het afscheid van de school is in het schoolgebouw met enige plechtighe den gepaard gegaan. De leerlingen gingen in groen de klassen rond en zongen 'n zelfgemaakt zeeroverslied. Hanneke v. d. Spek (18) las'n procla matie voor, waarbij de leraren Over- eem (Frans) en Schouten (klassieke talen) tot admiraal en vice-admiraal van de zeeroversvloot werden be noemd. Op de binnenplaats werd een vuurwerk afgestoken. De amateur-zeerovers waren in een uitgelaten stemming. De komen de dagen zullen zij zich in hun stu deerkamers terugtrekken om de laat ste historische feiten en Franse on regelmatige werkwoorden in de toch al zo moede hoofden te persen. Afscheid tijdens kapdemonstratie Tot besluit van een actief en ge slaagd winterseizoen organiseerde de afdeling Leiden van de Ned. Kath. Kapperspatroonsbond gisteravond in de grote zaal van het Jeugdhuis (Breestraat) een kapdemonstratie, waarvoor grote belangstelling be stond. Na een welkomstwoord van de af delingsvoorzitter, de heer E. M. Lan- gezaal, gaven mej. W. Peters en de heer H. Servaas, resp. lerares voor het damesvak en leraar voor het he renvak bij de technische werkgroep van de Leidse afdeling, een vakkun dige demonstratie van enkele nieuwe moderne voorjaarskapsels. Niet minder succes oogstten hierna de bekende concourswerkers, de he ren P. Braun (Wassenaar) en H. Schellevis (Amsterdam), die met ver schillende modellen enkele demon straties van hun uitzonderlijke vak bekwaamheid gaven. Daar mej. Peters gisteravond voor het laatst in functie was, richtte de voorzitter aan het eind van de de monstraties een hartelijk afscheids woord tot de scheidende lerares. Hfj legde hierin de nadruk op de voor beeldige wijze waarop mej. Peters drie jaar lang de dameswerkgroep heeft geleid en het feit, dat de afde ling Leiden slechts node afscheid van haar neemt. Namens het bestuur overhandigde hij mej. Peters als blijk van hulde en dank. een fraai inge lijst schilderstuk. Hierna vertolkte mej. I. van Lammen die gevoelens, die de leden van de werkgroep voor de scheidende lerares koesteren en bood daarbij een zilveren siervaas aan. Tot besluit van de avond maakte de voorzitter onder grote bijval be kend, dat de jaarlijkse ere-prijzen van verdiensten ditmaal gewonnen waren door de heren H. Smit (Noord- wijk), P. Mingers (Voorschoten) en T. Verver (Leiden). Met een toepas selijk woord reikte de voorzitter deze ere-prijzen (drie boeken) aan de ge lukkige winnaars uit als beloning voor hun activiteiten in het belang van de afdeling. In Leiden ALGERIJNSE HOTELDIEVEN AANGEHOUDEN Een 21-jarige elektricien en een 23-jarige klerk, beiden van Algerijn se nationaliteit, zyn gisteren door de Leidse politie aangehouden. Zij zouden in een hotel in deze stad geld hebben gestolen van an dere hotelgasten, met een totale waarde van bijna honderdvUftig gulden. Bij het politie-onderzoek is geble ken, dat de paspoorten van de Al gerijnen niet waren voorzien van de vereiste visa, zodat zij op illegale wijze Nederland zijn binnenge komen. Ook is gebleken, dat het tweetal al enige malen door de Am- si erdamse politie over de grens is gezet. VICTORIE-DRUMBAND OP KONINGINNEDAG De Victorie-drumband zal morgen muzikale medewerking verlenen aan de gymnastiekdemonstraties op het Stadhuisplein. En dus niet zoals wij gisteren abusievelijk schreven aan de sportmiddag in de Leidse Hout. De eindexamenkandidaten van het Rembrandtlyceum tij dens de kranslegging. (Foto LD/Holvast) Maar vandaag kaai het nog. Om 5 uur wordt in het Rembrendtlyceum een (bescheiden) glaasje geschonken en om 6 uur begint het diner, waar aan 104 feestgangers, leerlingen en leraren, zullen aanzitten. Vanavond wordt er een slotfeest gevierd, dat tot diep in de nacht zal duren. Academische examens Aan de Leidse Universiteit zijn geslaagd voor het examen kandidaats wijsbegeerte jkvr. J. C. van Nispen tot Sevenaer (Leiden) en mej. M. J. W. H. Jager cum laude (Den Haag). Onze oud-stadgenoot, de heer drs. S. Buys, vroeger als redacteur aan ons Blad verbonden en sinds 1940 werkzaam bij de Ned. Spoor wegen, waar hij thans de functie ver vult van chef personeelsdienst, is bij K.b. benoemd tot ridder in de Orde van Oranje-Nassau. Barwick tapijt van 100% Acrilan-vezel. Verwe zenlijkt alle wensen: Is onverwoestbaar sterk, makkelijk te reinigen en geeft de weelde die alleen écht tapijt u kan schenkenI HIDDEN TREASURE exclusief gemaakt voor INTERTEST door de "finest carpetmakers of America WYERS - AFO. TAPIJTEN. VRAAG UW WONINGINRICHTER Onder voorzitterschap van burge meester drs. F. K. Langemijer kwam de raad van Warmond in openbare vergadering bijeen. Afwezig met be richt van verhindering was wethou der P. F. Vergeer. Na het vaststellen van de notulen volgde allereerst de beëdiging van de Heer H. Scheltens als lid van de raad namens de PvdA ter voorziening in de vacature ont staan door het overlijden van de heer J. van Bladel. De voorzitter schetste in zyn toespraak tot de heer Scheltens nogeens de kwaliteiten van de heer Van Bladel als raadslid en sprak de hoop uit, dat de heer Schel tens een waardige opvolger zou zfjn. Bij de ingekomen stukken was een beroepschrift van de heer Th. J. Lee- nen tegen de besluiten tot weigering van bouwvergunningen voor het bou wen van een pakloods by het pand Burg. Ketelaarstraat 42 en het aan bouwen van een wasruimte met dou checel aan de woning Lockhorstlaan B. en W. stelden voor deze beroep schriften ongegrond te verklaren daar de desbetreffende bouwplannen in strijd -zijn met de bebouwings voorschriften, behorende bij het ter plaatse vigerende uitbreidingsplan in onderdelen. De heer Van Vliet was het wel eens met de ontsierende wer king van de pakloods, maar vroeg voor de wasruimte, gezien de kleine uitbreiding met zo'n groot sanitair- voordeel, voor de bewoners uitzonde ring. De heer Van der Kroft. was van mening, dat men wat te snel in strijd komt met het plan bebouwde kom en dit geeft steeds weer spanningen. Het was er een voorstander van wat gedurfder gebruik te maken van ar tikel 20. De voorzitter zei, dat in deze art. 20 niet eens ter sprake was geweest, maar dat het plan alleen al was af gekeurd, omdat het een zeer ontsie rende werking ter plaatse zou geven en dus in strijd is met de bouwvoor schriften. De discussie had echter wel tot resultaat, dat het plan Lock horstlaan 9 werd teruggenomen om te bezien of toepassing van art. 20 toch nog niet mogelijk was. Voorschriften bebouwing Een volgend punt was een voorstel tot herziening van de voorschriften met betrekking tot zowel de aard der bebouwing als het gebruik van gron den in de bebouwde kom. Dit voorstel heeft de bedoeling de toestand om het bedrijf van de NV Houthandel Van der Willik jr. te sa neren. Dit bedrijf is de laatste jaren dermate uitgegroeid, dat men van de openbare weg gebruik moest gaan maken voor houtopslag e.d. hetgeen uitermate ontsierend werkt en boven dien overlast bezorgt aan de omwo ners. Het voorstel voorziet in het op trekken van een gebouw voor opslag en bewerking van het hout. De heer Van Vliet zei, dat hij het jammer zou vinden als een derge lijk bedrijf zou moeten verdwijnen door gebrek aan geschikte gronden voor industriële doeleinden. Van de andere kant hoopte hij wel, dat men met deze uitbreiding tot het uiterste is gegaan en er later nog niet eens een uitbreiding plaats zal moeten vinden. De gemeente heeft haar goodwill voldoende geïllustreerd en een verdere uitbreiding zou in strijd komen met andere belangen. Ook zou de heer Van Vliet gaarne een scheiding zien tussen de opslag en de werkruimte en wel zodanig, dat de geluidshinder tot een mini mum zou worden beperkt. Verder hoopte hh dat er door dit plan de finitief een einde zou komen aan de opslag op de weg en op dekschuiten. Vooral over het punt scheiding van werk- en opslagruimte zag hij gaar ne nog een nader overleg met de NV Van der Willik. omdat de raad moei lijk kon oordelen over de meest gun stige situering. De heer Groenendijk j merkte op, dat dit overleg dus eerst plaats moet vinden, omdat men de j mogelijkheden die het huidige voor- I stel biedt, later niet kan beperken. Hierdoor raakte de zaak dus in een jasse en werd besloten, dat het college het voorstel terug neemt voor overleg en een nieuwe procedure. Ook het volgend agendapunt werd op verzoek van de heer Willemsen ingetrokken voor een maand. Het be trof hier het verlenen van een lig plaats aan de heer J. Kolk te Reeu- wijk. Verkocht werden voorts een stuk bouwterrein aan de Beatrixlaan aan het aannemingsbedrijf Joh. Noorlan- der en Zn, eveneens aan de Beatrix laan aan mevr. W. C. Otten-Korpers- hoek, ook aan de Beatrixlaan aan de heer J. W. Stol en aan de Bern- hardstraat aan de woningstichting Warmunda voor de bouw van 16 wo ningwetwoningen. De vergoeding voor werkelijke brandweerdiensten tussen 8 en 19 uur op werkdagen werd verhoogd tot f 6 per uur voor brandmeesters en f 5 per uur voor het overige brand weerpersoneel. Ook krijgt de brand weer voortaan ter bevordering van de korpsgeest een jaarlijkse uitkering van f 100. Ook aan de wethouders viel een salarisverhoging ten deel met terug werkende kracht van 1 januari 1963 en 1 januari 1964. Aangenomen werd een voorstel betreffende een garan tiesubsidie voor de harddraverij om het kampioenschap van Nederland, korte baan te houden i.v.m. het 100- jarig bestaan van de harddraverij in deze gemeente. Het beroep van de raad van Zoe terwoude tegen het besluit van Ged. Staten v. Zuid-Holland, waarby voor een gedeelte goedkeuring is onthou den aan het uitbreidingsplan Wei poort is door de Kroon ongegrond verklaard. Het plan beoogt de agrarische be bouwing langs de Weipoortseweg zo danig te regelen, dat het bijzonder aantrekkelijke landelijke karakter van deze weg blijft. Bij het vast stellen van het plan is echter geen rekening gehouden met het toekom stige tracee van rijksweg no. 11. Voor de kruising van deze weg met de Weipoortseweg dient een strook grond onbebouwd te worden gelaten. Daartoe moest, volgens het provinci aal bestuur, aan de betreffende per celen, danwel een bestemming tot toekomstige weg te worden gegeven. De raad van Zoeterwoude voerde in zijn beroep onder meer aan. dat vanwege de Rijkswaterstaat bij de De Vereniging Koninginnedag Leiden heeft een telegram aan de Koningin gestuurd met de volgende inhoud: Majesteit, met het Huis van Oranje-Nassau in hechte trouw ver bonden, bieden bestuur en leden van de Vereniging Koninginnedag Lei den Hare Majesteit en Haar Gezin op uw verjaardag eerbiedig hun ge lukwensen aan. W. DE GAST, J. C. J. LAMBERMONT. BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN GEBOREN Enrico, zn van W. G. Douwes en M J. Hes; Johannette, dr van H. Klein geld en J. W. de Wolf; Adrlana The- resla, dr van J. van Houten en M. T. Aniba; Dominique, dr van B. Ververs ,en H. Zondag: Nlcolaas, zn van C. van DuiJvenvoorde en P. G. van Leeuwen; Cornells Wilhelmus, zn van C. Dreef en J. W. de Jong; Edith Maria Caro lina, dr van F. J. van Houten en A. M. C. van Deursen. GETROUWD A. Stadt en C. J. C. Ravensbergen. OVERLEDEN H. M. Staal, 60 Jr. w.v. C. Welling; P. J. Tingelaar, 65 jr, man; E. Speel- penning, 88 Jr, w.v. R Rijnveld. eerste aanleg van behandeling geen bezwaar tegen het plan is ingediend en dat het tracee van de nieuwe rijksweg no. II op de datum van de vaststelling van het plan en ook thans nog niet is opgenomen in het rijkswegenplan. In haar besluit heeft de Kroon toegegeven, dat omtrent het beloop van rijksweg no. 11 binnen het ge bied van de gemeente Zoeterwoude nog geen zekerheid bestaat, doch zij oordeelt, dat het wenselijk is bij de bestemmingsregeling de mogelijkheid open te laten, dat deze weg de Wei poortseweg zal kruisen op het door G.S. aangegeven punt. Ged. Staten hebben naar het oor deel van de Kroon dan ook terecht aan de in het uitbreidingsplan aan de desbetreffende grond gegeven be stemming goedkeuring onthouden. Door deze onthouding van goed keuring is de mogelijkheid niet afge sneden, dat by de definitieve be stemming over het beloop van be doelde rijksweg alsnog voor het door de gemeente Zoeterwoude beoogde tracee gekozen wordt, aangezien de in het uitbreidingsplan voor de daar- by eventueel te betrekken gronden gelegde bestemming een kruising, welke past in bedoeld tracee, moge lijk maakt. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 29 april Coöp, Groente en Fruitveiling: andijvie 55-88, snij bonen 280-480, kroten, gekookt 35, pos telein 90-94, prei 20-50, rabarber 18- 31, spinazie 11-27, stoofsla 25-32, kom kommers 48-80, tomaten 150-256, uien 4-12, waspeen 34-40, witlof 86-112 per 100 kg, bloemkool 30-112, komkommers 25-72, sla 6-29 per 100 st„ radijs 12-29 per 100 bos. ,,'s Avonds bij de bak" Ook planten in een aquarium De grote belangstelling, die de le den van de vereniging van aqua riumhouders „De Leidse Aquarium- vrienden" gisteravond in de recrea tiezaal van de HCW en NEM voor de maandelijkse bijeenkomst toon den, ging ditmaal uit naar de lezing van de heer W. Hoogendoorn, die on der het motto ,,'s Avonds bij de bak" zijn ervaringen over het houden van aquaria vertelde. Nadat de voorzitter, de heer M. van Dijk, de bijeenkomst had ge opend. werden in snel tempo enkele huishoudelijke punten afgewerkt. De heer Hogendoorn releveerde de leerzame ervaringen, die hij had op gedaan, sinds hijzelf destijds zyn eerste bakje van 60x40 cm inricht te. Op een duidelijke wijze besprak hij de moeilijkheden, die de aqua riumhouder kan ondervinden bij ziekten van vissen en planten en preventieve maatregelen, die hierte gen kunnen worden genomen. Uit gaande van het feit, dat aquarium- houders over het algemeen de me ning zijn toegedaan, dat er veel vis sen en weinig planten in 'n aqua rium thuishoren, legde spreker er de nadruk op. dat planten zeer nood zakelijk zijn voor het in stand hou den van een goed aquarium. Met be hulp van kleurendia's toonde hij aan welk een groot belang een gezonde en niet te krappe plantengroei voor de visstand is. Tot slot ging hij min of meer uitvoerig in op de juiste verlichting van het aquarium en de grote rol die een goede bodemgrond bij het in stand houden van een aquarium speelt. BEURSOVERZICHT INTERNATIONALS MERENDEELS VAST AMSTERDAM, 29 april. De stemming voor de internatio nale waarden is vanmiddag meren, deels aan de vaste kant geweest KLM was zelfs zeer vast. De handei in de hoofdfondsen had een geani meerd karakter, dit niettegenstaande het feit, dat Beursplein 5 morgen, wegens het vieren van Koninginne dag gesloten blijft. De beroepshandel alsmede het publiek namen de hoofd- fondsen uit de markt. Daarnaast toonde Zwitserland enige belangstel ling. Hoogovens echter vielen tegen, terwijl Aku geen enkel herstel te zien gaf op de flauwe dag van gisteren. De vaste stemming voor de hoofd - fondsen werd in de hand gewerkt door Wall Street, alwaar de markt dinsdag een goed herstel te zien gaf na de twee flauwe voorgaande beurs, dagen. Ook de Nederlandse hoofd fondsen gaven op de Newyorkse beurs hogere koersen te zien, waarvan KLM zelfs zeer vast was met een koersverbetering van liefst twee dol lar. Dit resulteerde vandaag in Am sterdam tot een willige stemming voor de aandelen KLM. De Scheepvaartsector was met weinig handel gemakkelijker. Aan delen Kon. Boot konden zich echter goed handhaven. Van de leidende cultures moest Amsterdam Rubber de gisteren behaalde koerswinst praktisch geheel prijsgeven. Ook HVA lag aangeboden in de markt. Evenals gisteren, gaf de staatsfond- senhoek ook vandaag weinig ver andering te zien. In deze hoek blijft de handel aan de schrale kant. Maandag, 27 april 1964 ACTIFVE OBLIGATIES Staatsleningen ad 1000. OEGSTGEEST KONINGINNEDAG: Dokter Held, telefoon 52255. De ouders van Prins Hugo, Prins Xavier en Prinses Made leine, gefotografeerd bij het ver laten van het hotelop weg naar de kerk. vorige slotkoers koers v. heden Ned. '58 44 96 97 Ned '59 44 96% 96H Ned '60-1 414 96 lil 97 Ned '60-n 44 96% 96} 1 Ned '59 44 94% 951% Ned '60 44 93% 9312 Ned '61 44 93% 93% Ned '63 44 934 934 Ned '53 3% 89% 89% Ned Gb obi. 34 744 86ft Ned '47 34 864 Ned *51 34 93% 93% Ned '53 I-II "4 904 904 Ned '56 34 89% 98% Ned '48 34 83% 83% Ned bel cert. 34 814 Ned '50 I-II 34 83% 83% Ned '54 I-II 34 85 4 85% Ned '55 I 34 85 85 Ned '55 n 34 874 874 Ned '37 3 88 87% Ned Gb ob '46 3 874 87% Ned dol In. '47 3 924 92% Ned Inv cert. 3 97% 97ft Ned '62-64 3 100% Indië '37 3 91% Indië '37 A 3 92 91% Ned wonbl '57 6 104% 104 V4 Ned wonbl '57 44 95% 95% 964 Ned wonbl '60 44 964 ACTIEVE AANDELEN Amst. Rubber 121% 119 Ver HVA-my. 165% 163% A.K U 536% 5364 Deli Mij cert. 127 126.— Hoogovens cert. 656 651 Philip., gem bez 149.60 150.40 Unilever cert 143.80 145.10 Dordtse petr 7284 733 Kon P (50 if 20) 157.65 159.20 Holl Amer Lljn 1194 118 Java China Pak 160 160 KLM 70 74.80 Kon Ned St.boot 152% 1534 Kon Paket Mij 160* Stoomv My Ned 1424 1404 Nlev Goudr cert 115% 116 v Ommeren cert 2784* 277 Kon. Rott Lloyd 144 143% N Scheepv Uni* 138% 1374 NIET-ACTIEVE OBLIGATIES Prov en GemJenlngen A'dam '47 314 92 A'dam '43 34 92 92 R'dam "53 I 4 95 95 Idem *37 Ï-III34 914 Bankwezen Bank N O 85'54 101A 101ft idem '58 6 1004 10015 ld N WB-52 44 95 95 BVQ Rspbr "52 165 1644 BVO Rspbr f500 1424 1424 Irdustr Obligaties Philips Dol '61 904 VERKLARING DER TEKENS GedaaD en laten l Gedaan en bieden Premieleningen vorige slotkoers koers v heden Alkmaar '56 24 814 814 A'dam '53 3 118% 119 A'dam '51 I 2 4 84 844 A'dam '56 I 24 82 81 Va A'dam '56 n 24 94 93 A'dam '56 m 24 924 92 Breda '54 2 4 82 4 Dordrecht '56 2 4 814 81% Eindhoven '54 24 824 Enschede *54 24 874b 87' Den Haag '52 I 24 904 914 Idem n 24 95% 954 R'dam '52 1 24 90 Idem n 2 4 90 4 904 Idem '57 24 88 864 Utrecht '52 2 4 984 Z.-Holl 1957 2 4 88 864 Zuid-Holl '59 24 904 874 NIET-ACTIEVE AANDELEN Bank- en Kredietinstellingen Interunle f 50 201 201 Nefo f 60.— 114 114.50 Robeco 229 230 önltas f50 535.50 505 d Ver Bez v 94 f50 135.50 135.50 Amst Bank 3744 375 Cultuurbank 274 27 Holl Bank U eert 2394 2394 Ned HandelmiJ 345 345 Ned Mid bank 2124 213 Rott Bank 3274 3274 Twentsehe Bank 300% 303 Industrie Ondernemingen Albert Hefjn 599 598 Berkei's Pat 248 4 243% BorsumU-Wehry 79 4 794 Bronsw 1704 171 Calvé Delft eert 975 4 983 K Pap v Gelder 198 197 K Ned Grofsm 132 133 De Gruyter pref b 161 Holl Constructie 493 Ing bur v B.nf1v 1564 156 Intematlo 2874 2854 v Kemp en Beg 1414 1414 Kon Zout Ket1«n 904 910 Leidse Wolspry 600 600 Müller en Co NB 340 4 340 Ned Kabelfabr 440 422 Philips pref 52.70 52 80 Rott Droogd MIJ 326 317 Ver MachfabT 199 200 Ver Touwfabr 422 423 Vihamy 177 177 Walvisvaart 56% 56 b Wernlnk's Bet.my 269 266 Wtlton FMenoord 225 2204 v wyk Heringa 1464 Zaalberg 126 Mijnbouw en petroleum Blliton 2de r466 470 Kon Petr (f20) 157.60 158.— Amer fondsen Canad Pacific R Intern Nickel Anaconda Bethlehem Steel Cities Service General Motors Kenneeott Rep"hl1r Steel Shell OU Union Pacific Un Sta tes Steel Voorlopig genoteerd Bank N. G. 64 5 41% 84% 43% 36% 67% 824 80 44% 45% 4012 564 41% 84% 43f* 37 y4 69 834 80''2 45 V4 464 414 57% 101'.V 101A I Bieden p Ex dividend 4 Exclaim e

Leidsch Dagblad | 1964 | | pagina 17