Judoteam legt de Russen vuur na aan de schenen naar Fortuna'54? Scores in eredivisie Geesinks positie nog onaangetast SpOrttOtO Bekerfinale Boudewijn Heidenrijk opnieuw aan de top Semiprofs KLEINE NEDERLAAG IN DRAMATISCHE FINALE HERSTEL PIKANTE NIEUWTJES UIT HET ZUIDEN Bergholtz weg bij Feijenoord? Gelijk'; op 14 mei Opgericht 1 maart 1860 Maandag 27 april 1964 Vierde blad no. 31247 Blauw WitAjax 01, rust 00. Petersen 01. Scheidsrechter A. van Leeuwen, Toeschouwers 11.000. De eens zo grote Amsterdamse derby is gedegradeerd tot een heel middelmatig duel. Ajax had ken nelijk weinig interesse voor het eindresultaat en Blauw Wit te weinig klasse om hiervan te kun nen profiteren. DOS—PSV 2—3, Van der Linden 10, Van Zoghei 20, rust, Brus- selers 21, Verdonk 22, Giesen 23. Scheidsrechter Arkenbout. Toeschouwers 10.000. Toen DOS ook na 20 minuten spe len in de tweede helft nog met 20 voorstond (en beslist niet on verdiend) meenden de Utrechters het wat rustiger aan te kunnen doen. Dit bleek een vergissing. SpartaHeracles 21, Adelaar 10, Knocf 11, Van Miert 21, rust. en eindstand. Scheidsrechter Boogaerts. Toeschouwers 20.000. De zenuwen voerden in deze be langrijke ontmoeting de boven toon. Sparta won verdiend. De Rotterdammers misten in de tweede helft drie opgelegde kan sen grandioos. Spel. EnschedeFeyenoord 22, Kohn 10, rust, Bergholtz 11, Janssen 21, Kruiver 22. Scheidsrechter Wim Schalks. Toe schouwers 27.000. Feyenoord speelde aanvankelijk te traag en kon daardoor Lagarde zelden bedreigen. De sportclub maakte de fout, na het nemen van een 21 voorsprong en het uit vallen van Kraay, een te afwach tende houding aan te nemen in- plaats van door te drukken. ADOFortuna '54 12, Aarts 10, Beenen 11, rust, Van Rhiin 12. Scheidsrechter Van Gemert. Toeschouwers 19.000. Een van beide zijden lusteloos ge speelde wedstrijd, die enigszins gelukkig door de Geleense ploeg werd gewonnen. NAC—DWS 2—1, Lenz 1—0, rust, Luyten, Van der Hurk 21, Scheidsrechter Leo Horn. Toe schouwers 15.000. Een vrijwel gelijk opgaande ont moeting, gespeend van goed voet bal, maar spannend van het begin tot het eind. Go Ahead—GVAV 2—2, La Crois 10, rust, Bosschieter 11, Wee ring 12, Borghuis 22. Scheids rechter Van Male. Toeschouwers 8500. Een slechte wedstrijd die met ere divisievoetbal weinig te maken had. MVVVolendam 31, Coenen 10, Fey 20, rust. Tol 21, Brinkhuis 31. Scheidsrechter Piet Roomer. Toeschouwers 2000. Volendam was zwak en ook MW, dat verscheidene invallers telde, werkte er aan mee dat deze wed strijd beneden peil bleef. ATLETIEK Roniaiii in vorm Jan Romani (V. en L.) de enige Nederlandse kogelslingeraar van klasse komt weer in vorm. De Haag se atleet bereikte zaterdagmiddag tijdens wedstrijden op het Haagse IJsclubterrein met de 7 V\ kg zware kogel een afstand van 56.43 meter. Tweemaal goud voor Anton Geesink, zilver voor Theo Hoo- gendijk, Anton Linskens, Huub Schaefer, Poglajan en het Neder landse team, bovendien twee bronzen medailles, behaald door de gebroeders Jan en Peter Snijders. Ziedaar de rijke oogst van de Nederlandse afvaardiging bij de Europese judo-kampioenschap pen, die voor onze landgenoten eigenlijk een generale repetitie, een laatste test zijn geweest voor de Olympische Spelen in Tokio. Wanneer wij terugblikken naar een jaar geleden in Oenève, dan is het duidelijk, dat de Neder landse judoka's zich hebben her steld van de terugslag en zonder nu uitgezonderd dan wat An ton Geesink betreft met grote verwachtingen naar het land van de rijzende zon te gaan, kan men zeggen, dat onze landgenoten zich weer bij de top van Europa heb ben geschaard. Want al is Anton Geesink nog steeds een klasse apart in het Europese judo, ook de bovengenoemde knapen, ge hard in de Geesink-school, heb ben laten zien, dat techniek en een enorm sterke conditie tot goetfe resultaten kunnen leiden. Tevens is duidelijk geworden, dat de Russen, die judo een ander gezicht hebben gegeven, precies op tijd klaar staan voor de Olym pische Spelen. Want niet alleen veroverden zij voor de hoeede maal, nu na een keiharde finale met de Nederlanders, de titel van sterkste judonatie ook in maar liefst drie geioichtsklassen voer den de Russen de boventoon. Gigantisch In een dramatische eindstrijd be wees het Nederlandse judoteam za terdag in de Werner Seelenbinderhal in Oost-Berlyn zijn ongekende veer kracht. In een gigantische stryd, die ongetwijfeld het hoogtepunt beteken de van de Europese judokampioen schappen 1964, toonden onze land genoten in de teamwedstrijden dat zij de verleden jaar opgelopen ach terstand geheel teniet hebben ge daan. Zowel de Nederlanders, die na de Geesink-training over een voor treffelijke conditie beschikken, als de Russen die en dat is reeds lang bekend hun judo op conditie en kracht hebben geschoeid, plaatsten zich op eminente wyze. Onze land genoten met een aantal overtuigende overwinningen tegen landen, die ons altyd het vuur na aan de schenen legden zoals Engeland, dat met 51 ten onder ging, Hongarije, dat met 31 werd verslagen en de Oostduit sers die verrassend sterk naar vo ren gekomen met een 41 neder laag de catacomben konden opzoe ken. Ook Rusland gaf les. De Zwit sers werden maar liefst zesmaal het slachtoffer van een armklem, de Tsjechen werden met 50 onder de voet gelopen en Frankrijk, met Ne derland het judobolwerk in Europa, ging met 32 ten onder. Geen wonder dus dat zaterdag avond ruim 5.000 bezoekers met gro te interesse de finale tussen deze twee landen tegemoet zagen. Zy zijn niet bedrogen uitgekomen. Zelden hebben wy in een teamwedstrijd een dergelijke spanning meegemaakt. Een spanning, die zyn hoogtepunt vond in de laatste strijd tussen de 23-jarige Amsterdammer Willem Ruska en de besnorde Anzor Kiknad ze, de steunpilaar van de Russische ploeg. Het werd een overwinning voor Kiknadze op beslissing scheids rechter nadat Ruska zyn tegenstan der tweemaal had geworpen en hij zichzelf uit een verwurging had ont worsteld. Met 32 won Rusland. Onvergetelijk Het was een strijd om nooit te ver geten. Lichtgewicht Koos Bonte, de veteraan in de ploeg die steeds weer de spits moest afbijten, begon al direct goed tegen Stepanow met een laag ingezette euthimata. De Rus. antwoordde met een sutemi, een op offeringsworp waarmee hij zichzelf en de tegenstander naar de tatami's brengt óm dan door middel van een houdgreep of een armklem zijn tegenstander tot overgave te dwin gen. Maar Bonte, die geen enkele match in de teamwedstrijden ver- Op deze telegrafisch overge brachte foto ziet men links An ton Geesink in gevecht met de Rus Chikwiladza en rechts Wil lem Ruska (op de tatami lig gend) in duel met de Rus Kik nadze. loor, liet zich niet intimideren en hield de stand gelijk. Manfred Kuypers echter werd in de eerste seconden verrast door een houdgreep waaruit hij zich echter kon ontworstelen. Ondanks enkele goed ingezette worpen waren de scheidsrechters, terecht van mening dat Bogoljubow de sterkste was. Joop Mackaay verloor door resultat tech nique van Karutchuk maar Jan Snijders, in een voortreffelijke vorm stekend, boekte tegen armklem-spe- cialist Bondarenko een magnifieke overwinning met een waza-ari na een prachtige eerste armworp. Het scheelde niet veel of de Rus was met een vol punt uitgeschakeld geweest. Anton Geesink, zwaarder gewor den (hij weegt nu 130 kg), heeft iets van zijn snelheid ingeboet terwijl ook zijn mentale instelling hij moest als coach ook de andere judo ka's stimuleren niet voldoende was om zo maar over de Rus Chikwiladze te lopen. Het gevecht duurde vier minuten, waarin de Rus als een razende Roe land tekeer ging om toch maar uit de handen van de wereldkampioen te blyven. Zelfs moest Geesink tot verbazing van de toeschouwers een maal naar de grond. Maar toen hy na enkele vergeefse tiende heupwor pen met een tani-otoshi zyn rivaal naar de mat bracht was het gedaan met de Rus, die zich niet uit de wurgende houdgreep kon bevrijden. Onze junioren brachten het er op de eerste dag minder goed af. Theo Hoogendijk bracht het tot de finale van de lichtgewichten maar verloor van de Fransman Tangiy na beslis sing van de hoofdscheidsrechter, aangezien de twee andere jury-leden van mening verschilden. Een zilve ren medaille werd zyn deel. Bij de middengewichten won de Engelsman Jacks van de Tsjech Vanadko ter wijl de jonge Nederlander Huub Schaefer in de eerste ronde verloor, evenals de Haarlemmer Tom Geels bij de zwaargewichten. In de finale stonden hier de Joegoslaaf Smolni- kar en de Fransman Rychoff tegen over elkaar. De Fransman won. Speels Anton Geesink drukte dit weekein de in de Werner Seelenbtnder-hal zijn stempel op het toernooi. Zijn reeks overwinningen in Oost-Duits- J. 1. 1J.J.O i op de vuist Mogen wU ons overzicht beginnen met een paar pikante nieuwtjes uit het zuiden? In Geleen doet het gerucht de ronde, dat Ko Prins van Kaisers- lautern en Ripkens van F.C. Köln naar Fortuna '54 willen. Ko Prins is zaterdag in de wedstrijd tegen FC Köln met de Duitser Pott op de \uist geweest. Niettegenstaande de k.o. die hy uitdeelde werd hU niet van het veld gestuurd. Ko'tje Prins schynt dus in Duitsland een Pott-je te kunnen breken. Even sensationeel is in Geleen het gerucht, dat Bergholtz weg wil by Feyenoord en contact zoekt met Fortuna '5', r? Krijgen do pessimisten, die altoos be weerden dat DWS te licht is om kampioen van Nederland te wor den, toch gelijk? Na de nederlaag van de Amsterdammers tegen NAC begint het erop te lijken. PSV en Sportclub Enschede zijn nu wel heel dichtbij gekomen. Maar overal in het betaalde voetbal stijgt de spanning; behalve bij de tweede divisieclub Longa. De Tilburgers weten na gisteren waar ze aan toe zyn. Van een fusie met Willem 2 en NOAD horen we nog steeds niet veel. De eisen aan de KNVB en de gemeente schynen dermate hoog te zyn, dat ze ternauwernood voor inwilliging in aanmerking komen. Enfin één van Longa is gelukkig, namelijk de secretaris Piet de Beer. Hy krijgt van Leo Horn een kaartje voor de Cup-final het kaartje dat hy eigenlyk van een Tilburgse krant te goed had als de beste poolvoorspeller, maar dat die krant hem niet kon geven. Horn stond, toen hy het hoorde, onmiddellyk een van de twee kaartjes, die hij bezat, af. Roes Sportclub Enschede heeft tot drie minuten voor het einde in een overwinningsroes geleefd. De volg orde van de goalgetters was tot dan toe: Kohn, Bergholtz en Jan sen. Toen maakte Kruiver zich van de Enschedcse bewaking los en scoorde nog de gelijkmaker, terwyl Feyenoord, door uitvallen van Kraay, op dat moment met tien man voetbalde. Kraay heeft een lelyke botsing gehad met de En- schedese midvoor Jansen. Hy werd op een draagbaar van het veld ge bracht en moest naar het zieken huis om de scheur boven zijn oog te laten behandelen. Het lykt ons twijfelachtig of hy woensdag met het Nederlands elftal tegen Zwe den kan spelen. Somber begint het er uit te zien voor de clubs, die voor degradatie in aanmerking komen. Sparta stelde zich verder in veiligheid door Heracles na een spannende stryd met 21 te verslaan. Een score, die hoger had kunnen zyn. De positie van Heracles blyft, ondanks de nederlaag, vrijwel onaangetast om dat Blauw Wit verloor van Ajax, zy het slechts met een doelpunt verschil van Petersen. Volendam moest met 31 het moede hoofd buigen voor MVV. Geen raad weet me geen raad als we naar de eredivisie promoveren..", heeft de Rotterdamse trainer van Telstar Toon van den Enden, eens gezegd. Wel. het begint er steeds meer op te lyken. Het was een benauwde zaak, die 10 overwinning op het kind van de rekening BW, maar de zege van Sittardia op RBC kwam ook maar met een doelpunt verschil tot stand. Het was allemaal beter dan de 41 nederlaag van Elinkwyk tegen DHC, waarvan men in Utrecht alleen maar hoopt, dat de Elink- wykers in verband met de Utrechtse fusieplannen een toontje lager zullen zingen. Beter was de 20 overwinning van Velox op de Volewijckers, al blyven de geelzwarte kansen met één wed strijd meer gespeeld dan de kop land toonden ondubbelzinnig aan, dat alle prestaties hoe voortref felijk ook als het ware wegvielen bij de kracht, souplesse en speelse techniek, waarmee de Utrechtse reus zijn tegenstanders voor het oog van de spiedende Japanse camera's uit schakelde. In totaal behaalde An ton Geesink nu 22 Europese titels. Zijn wereldkampioenschap daarbij gevoegd is dat een staat van dienst, waarop geen enkele judoka kan bo gen. Jammer was het dat Huub Schaefer en Poglajen in de klassen van Geesink uitkwamen, want nu was er voor hen niet meer wegge legd dan het zilver. En al zullen zij dan onder elkaar hebben afgespro ken het Geesink zo moeilijk moge lijk te maken, toen het eenmaal zo ver was, kregen beiden niet meer dan enkele seconden toe gemeten om staande contact met de mat te hou den, toen de Utrechter zyn werke lijke kracht demonstreerde. Lichtgewicht Anton Linskens ver sloeg op uitstekende wyze de Zwit ser Reichhart, de Brit Jenkins, de Fransman Desmet en de sterke Oost duitser Wiesner, alvorens in de fina le op de drievoudige Europese kam pioen, de Fransman Armand Bour- reau, te struikelen. De verwurging, waarin Linskens terecht kwam bete kende het einde van het toernooi voor de uitstekende Nederlandse ju doka. Met Huub Schaefer en Poglajen heeft Anton Geesink wat gestoeid, maar toen het publiek na de scha- terlag nu eindelijk wel eens een ech te worp wilde zien, wentelden Gee sinks slachtoffers hoog door de lucht. Van de 526.548 deelnemers aan de voetbalpool van deze week (inleg f 616.683.had zich zondagavond nog niemand gemeld voor de eerste prys van f 111.927. Voor de tweede prys (f 61.052. vas meer belangstelling. Er waren tenminste al twintig meldingen van twaalf punten. Eenzelfde aantal „poolers" komt in aanmerking voor de extra-prys van de gelyke spelen, die ditmaal f 30.526 bedraagt. Juist ingevuld zag het totofor mulier er als volgt uit: 2-1-2-1- 3-3-1-2-1-2-1-3-1. De finale van het toernooi om de KNVB-beker, waarvoor zich ADO en Tortuna 54 hebben geplaatst, zal worden gespeeld op donderdag 14 mei. Het is zo goed als zeker dat de ont moeting op het ADO-terrein in het Haagse Zuiderpark zal worden ge houden. Na twee operaties Boudewyn Heidenrijk kwam terug. Twee jaar geleden had men dc Am sterdammer, kampioen van Neder land in 1960 en 1961, in feite afge schreven voor de wedstrydsport. Bot splinters m zijn enkel maakten het te riskant om te blyven schermen. Van opgeven wilde Heidenrijk echter niet weten. Een operatie, in Enge land ondergaan, leek aanvankeiyk goed geslaagd te zyn, maar na enige tyd ging het opnieuw mis. In septem ber 1963 liet Boudewijn zich opnieuw opereren. Heel voorzichtig begon hy daarna weer met de training en en kele maanden geleden kwam hij voor het eerst weer in wedstryden uit. Onfortuinlijk Jan en Peter Snijders lieten in hun klasse voortreffelijk judo zien. Peter Snijders was wel zeer onfortuinlijk toen hij tegen de Fransman Norris tweemaal zijn tegenstander wierp om tenslotte zelf door een uchi-mata te worden verslagen. Jan Snijders, die tijdens de teamwedstrijden gebles seerd raakte aan zijn knie, verloor van de Rus Bondarenko op beslissing van de scheidsrechter met zeer klein verschil. Al met al prestaties, waarmee wij tevreden mogen zijn. De Russische trainer was bijzonder te spreken over de 23-jarige Willem Ruska, die overi gens in de kwart finales alle catego rieën na voortdurend aanvallen tot verliezer werd verklaard tegen de Oostduitser Howiller, van wie hy in de team-wedstrijden met gemak had gewonnen. Ook Coos Bonte, die niet geheel fit aan de start verscheen, werd uitgeschakeld, terwyi Jan van Ierland in de' latere Europese kam pioen, de Oost-Duitsers Neumann, zyn meerdere moest erkennen. De uitslagen in de eindstryden lui den: Amateurs: Lichtgewicht: Boureau 'Fr.) ver- si. Linskens (Ned.), middengewicht: Bondarenko (Rusl. versl. Zipurski (Rusl.), zwaargewicht: Niemann 'O. Duitsl.) versl. Tsjikwiladse (Rusl.) alle categorieën: Kiknadze (Rusl.) versl. Dessailly (Fr.). Open klasse: Bogoljubow (Rusl.) versl. Reisinger (Oost Duitsl.), middengewicht: Gros- sain (FY.) versl. Norris (FY.), zwaar gewicht: Geesink (Ned.) versl. Schaefer (Ned.) alle categorieën: Geesink versl. Poglajen (Ned.). De finale op degen werd een geheel Duitse aangelegenheid. Hakon Stein werd ongeslagen eerste voor zyn landgenoten Zimmerman, Bohnen en Jung. Opvallend Heizaburo Okawa en Kazuhiko Ta- buchi waren de meest opvallende deelnemers van de heren-florettisten. De beide Japanners verbiyven in verband met de naderende Olympi sche Spelen al anderhalf jaar in Frankryk, waar zy in de fyne kneepjes van het schermen worden onderwezen door maitre Pecheur. Ta- buchi. die voor zyn vertrek naar FYankryk in eigen land reeds een re putatie had opgebouwd, werd in Am sterdam na hevige stryd door de been Per Andersen van de finale afgehouden, maar de kleine links handige Okawa kwam wel by do 'aatste vier. De 24-jarige Japanner, loor zyn vreemde capriolen en zyn kundige schermen de favoriet van het publiek, bracht het zelfs tot een barrage met de Fransman Pierre Bos, maar moest tenslotte toch met de tweede plaats tevreden zyn. Uitslagen - standen EREDIVISIE Heracles-doelman Hentenaar in duel met de Spartaan Van Miert. Boudewijn Heidenrijk wilskracht Uiteraard was hy achterop ge raakt. niet alleen by zyn grote rivaal Kasper Kardolus, maar ook by de andere Nederlandse topschermers. De Amsterdamse verzekeringsagent wilde echter persé weer aan de top komen. Zondag, tydens de sterkbe- zette internationale wedstrijden in Amsterdam, bereikte hy zyn doel. Na ten koste van zware strijd hy moest o.a. de Engelse Olympische kandidaat Rolf Cooperman uitscha kelen tot de finale te zyn doorge drongen, zegevierde hy daarin op duideiyke wyze op zyn drie tegen standers, de Duitser Klaus Allisat en onze landgenoten Hans Haenen en Kasper Kardolus. Laatstgenoemde maakte het Nederlandse succes nog groter door op de tweede plaats be slag te leggen. Teleurstelling Op de overige nummers kwam Ne derland er niet aan te pas. Vooral de dames stelden teleur door de vier fi naleplaatsen floret aan buitenlandse deelneemsters te laten. Het werd nu een Brits-Duits duel, waaruit de 24- jarige Engelse Janet Kathie. die in de elimination directe Elly Botbyl had uitgeschakeld, als ongeslagen winnares te voorschyn kwam. DOS—PSV MVVVolendam Blauw WitAjax SpartaHeracles Spel. EnschedeFeyenoord Go Ahead—GVAV NAC—DWS ADOFortuna '54 DWS 26 15 5 6 35 PSV 26 15 4 7 34 Spel. Ensoh. 26 13 8 5 34 Feyenoord 26 13 5 8 31 NAC 26 12 6 8 30 Ajax 26 11 7 8 29 DOS 26 11 5 10 27 Fortuna '54 26 9 9 8 27 ADO 26 11 5 10 27 GVAV 26 10 7 9 27 MW 26 9 8 9 26 Go Ahead 26 7 9 10 23 Heracles 26 7 5 14 19 Sparta 26 5 8 13 18 Blauw Wit 26 4 7 15 15 Volendam 26 4 6 16 14 EERSTE DIVISIE 2—3 3—1 0—1 2—1 2—2 2—2 2—1 1—2 41—25 55—37 55—38 63—27 48—48 55—34 46—44 42—42 41—43 41—37 3645 36—48 38—57 31—48 36—60 36—67 lopers, klein. De nederlaag van SHS tegen Veendam doet voor de club van Denis Neville wel de deur dicht. Willem 2 bezorgde Fortuna VI. de zoveelste desillusie, die des te harder aankwam omdat Ensche. dese Boys van Excelsior verloor. Kaas... In de tweede divisie A verloor Alk maar de hoogste van EDO de laagste, maar dat is voor de Haarlemmers belangrijker dan voor de voetballers uit de kaasstad. Die zyn toch wel zeker van de kaas op hun brood. Spannender is de vraag wie nummer twee wordt, Zwarte- meer en RCH, die er beide aan spraak op maakten, speelden gelyk. ZFC, dat op een na onderaan staat, mag blij zyn, dat het een punt veroverde op HVC. In de tweede divisie B liet Xerxes een kostelyke kans verloren gaan om een voorsprong te krijgen op NEC. De Rotterdammers verloren tamelyk verrassend van Vitesse. Misschien was het van invloed, dat de autobus, waarmee de Xerxanen naar Arnhem reden, onklaar raak te, waardoor de spelers gedwongen waren met supporters naar Arnhem te liften. HDVS, dat NEC versloeg is nu nog een potentiële kandidaat voor het kampioenschap met Roda JC, dat van AGOVV won, op de achtergrond. 2—1 Sittardia—RBC 2—1 BVV—Telstar 0—1 ExcelsiorEnschedese Boys 3—2 Fortuna VI— -Willem 2 0—2 VolewyckersVelox 0—2 DHCElinkwijk 4—1 Eindhoven VVV 10—1 Sittardia 26 16 4 6 35 54—26 Telstar 26 14 7 5 35 40—20 Elinkwyk 27 13 8 6 34 58—43 Velox 27 12 9 6 33 44—35 SHS 26 13 6 7 32 47—37 Eindhoven 26 13 4 9 30 50—36 Volewijckers 26 12 6 8 30 45—33 Excelsior 26 10 10 6 30 41—38 DHC 26 10 9 7 29 41—39 Willem 2 26 10 4 12 24 55—45 Veendam 26 9 5 12 23 42—50 RBC 26 6 10 10 22 30—30 VVV 26 5 9 12 19 24—54 Ensch. Boys 26 7 4 15 13 46—66 Fortuna VI 26 5 4 17 14 24—51 BW 26 3 3 10 9 22—60 TWEEDE DIVISIE A Be QuickHilversum 0—0 Heerenveen— -PEC 5—1 ZFC—HVC 1—1 HaarlemTubantia 2—3 0—1 ZwartemeerRCH 1—1 Zwolse BoysKFC 1—0 't GooiLeeuwarden 2—2 Alkmaar 26 19 4 3 42 63—25 Zwartemeer 26 15 5 6 35 56—25 RCH 26 14 5 7 33 45—32 HVC 26 13 5 8 31 50—34 Heerenveen 26 13 5 8 31 45—35 Tubantia 26 12 5 9 29 55—41 Haarlem 26 10 6 10 26 48—41 Zwolse Boys 26 9 8 9 26 34-40 't Gooi 26 8 7 11 23 33—49 Be Quick 26 9 4 13 22 38—56 Hilversum 26 5 12 9 22 24—37 PEC 26 7 7 12 21 42—49 Leeuwarden 26 7 7 12 21 35—43 KFC 26 8 5 13 21 35—45 ZFC 26 6 5 14 17 31—57 EDO 26 6 4 16 16 28—53 TWEEDE DIVISIE B Longa—SVV 3—3 LimburgiaBaronie 10 Roda JC—AGOVV 3—1 NOADGraafschap 20 VitesseXerxes 30 DFCWagen ingen 33 Helmondia '55Wilhelmina 31 Hermes DVS—NEC 2—0 NEC 26 14 9 3 37 71—32 Xerxes 26 17 3 6 37 52—27 Hermes DVS 26 15 5 6 35 43—23 Roda JC 26 13 8 5 34 58—34 De Graafsoh. 26 12 4 10 28 45—41 Limburgia 26 12 4 10 28 40—50 Helmondia 26 10 6 10 26 47—44 Vitesse 26 10 5 11 25 39—34 AGOW 26 10 5 11 25 53—51 Baronie 26 10 4 12 24 40—40 SVV 26 8 7 11 23 46—50 Wilhelmina 26 9 4 13 22 43—57 Wapeningen 26 7 7 12 21 45—60 NOAD 26 6 9 11 21 32—45 DFC 26 5 10 11 20 38—45 Longa 26 4 2 20 10 29—78 Longa komt eventueel in aanmer king om een beslissingswedstryd te spelen tegen de laagst-geklasseerde club van de tweede divisie A. Indien de kampioen van Nederland der ama teurs naar het betaalde voetbal wil overgaan en er -geen wijziging in het bestel van het semi-profvoetbal komt zal de verliezer van die ontmoeting teruggaan naar het amateurvoetbal

Leidsch Dagblad | 1964 | | pagina 7