Lex Karamoy steun voor Roomburg „Die Leythe" succesvol in aantal skifnummers Opnieuw uiterst kleine overwinning van LDV J. Bodegraven werd 'primus inter pares' Veteraan wint in Zuiderpark Tenniszege op Oostenrijkers Van Coningsloo triomfeert in Parijs-Brussel Zege van Heemskerk beslissend IEIDSCH DAGBLAD MAANDAG 27 APRIL 1964 TENNISCOMPETITIE Van de Leidse Overgangsklasse-teams zijn Roomburg 1 en de Ledische Hout 1 met overwinningen van start gegaan. Roomburg 1 verpletterde Maas-Vlaardingen 1 met 9-0! en de Leidsche Hout 1 won via twee winstpunten in de G.D. met 5-3 van een verrassend sterk Heemstede 1. Voor de LLTC 1 en Roomburg 2 waren geen overwinningen weggelegd. LLTC 1 moest met 3-5 haar meerdere erkennen in ULTC 1 en Roomburg 2 kon het niet redden tegen Zandvoort 1, 2-6. Roomburg Lex Karamoy in de gelederen be tekent in deze regionen in feite al een 3-0 voorsprong. Dat is een heer lijke ruggesteun voor de rest van het Roomburg-team. Jean Monod de Froideville heeft het in de wedstrijd tegen Maas Vlaardingen heel moeilijk gehad. Zijn tegenstander bleek de sterke service van de Roomburg-spe ler zeer behoorlijk te verwerken en waar ook het andere grote wapen van de tweede man van de Roomburg- elite nog kuren vertoonde in dit eer ste competitie-treffen, ontstond een gelijkopgaande strijd die Maas-Vlaar dingen een winstpunt leek te zullen gaan opleveren bij 10-12, 4-5 een matchpunt tegen. Zichzelf verbijtend kwam Monod de Froideville door de crisis heen en won met 10-8! 6-2. Ook Peter Tiele kwam tegen de ge routineerde R. Stork op 1 set gelijk, 6-2, 7-9, maar in de beslissende set was de Maas-Vlaardingen speler niet meer in staat tot enige tegenstand van betekenis, 6-0. De dames Jodie O verdij kink en Anja Pino wonnen zonder te worden bedreigd, zowel hun enkelspel als hun dubbelspel. De H.D., en de twee G.D.'s leverden geen moeilijkheden op. Leidsche Hout Een wedstrijd van verrassende uit slagen. De Leidsche Hout dames stuitten op sterke tegenstand. Inge Nijeboer ging na hevige strijd met 5-7, 6-3, 7-9 ten onder tegen mej. E. van Scherpenisse en mevr. Van Berge Henegouwen kon geen vat krijgen op de rechtopstaand" geslagen forehands en backhands van mevr. Hiddinga 4-6, 6-4, 1-6. Aad van Zuuren stak in grote vorm en dat- moest Hiddinga tot schade en schande ei-varen in het tweede H.E., 6-1, 6-0. Een slijtageslag in het eerste LGB zegeviert zonder moeite De Leidse Golfbrekers is zaterdag avond in het Amersfoortse Sport- fondsenbad met groot verschil als eerste geëindigd in de voorwedstrij den-serie om de NKS-titel. De LGB voegde aan haar voorsprong na de eerste twee ontmoetingen een veer tigtal punten toe, waardoor het ver schil met het Utrechtse Wilskracht tot ruim 280 werd vergroot. Onnodig te zeggen, dat de Leidse ploeg, even als vorig jaar, de grootste kansheb ster voor de NKS-titel is. Wanneer er waar de finale wordt gehouden, is op het ogenblik nog niet bekend. Een ruime overwinning dus voor de LGB, maar de tijden, van de Leidse zwemmers en zwemsters toonden dat er van een opgaande lijn in de LGB- prostaties geen sprake meer is. Ted Heemskerk heeft de 100 meter schoo slag sneller afgelegd dan de 1.31.9. waarin hy zaterdag zegevierde en ook Hans Dieben kan harder dan de 118, die hij nu nodig had. De grootste tegenvaller was wel de tijd van Mar van Beukering op de 100 meter rug- slag. Weliswaar won de LGB'er dit nummer, maar erg overtuigend was de 1.14.7 niet LGB won deze derde ontmoeting met 2362.6 punten, vóór Wilskracht uit. Utrecht dat 2408.4 punten ver zamelde en het Amersfoordse Sedna, dat tot 2435.1 punten kwam. De belangrijkste uitslagen luiden: 100 meter schoolslag dames: 1. Th. Heemskerk (LGB) 1.31.9; 2. J. de Heyden (LGB) 1.32.5. idem heren: 1. H. Dieben (LGB) 1.18; 3. H. Geertsma (LGB) 1.24. 50 meter vrije slag meisjes: 1. C. lom (LGB) 34.7. idem jongens: 1. M. Beminck <DWT) 28.1; 3. T. Timp (LGB) 30.1. 100 meter rugslag dames: 1. M. Dirkse (DWT) 1.28.3.: 2. E. van Brus sel (LGB) 1.31.4. idem heren: 1. M. van Beukering (ijGB) 1.14.7. 100 meter vrije slag dames: 1. C. Blom (LGB) 1.17.2. idem heren: 1. M. Beminck (DWT) 103.1; 4. R. Kortekaas (LGB) 1.04.4. 4 x 50 meter wisselsl. est. meisjes: 1. LGB) 2.48.8. idem jongens: 1. Sedna 2.24; 2. LGB 2.29.6 10 x 50 meter vrye slag est. ge mengd: 1. Wilskracht 5.24.5; 2. LGB 5.32.3. Eindstand na de drie voorwedstrij den: 1. LGB 6561.3 pnt; 2 Wilskracht 6840.9 pnt; 3. DWT 6852.5 pnt; 4. Sedna 6945.5 pnt. ATLETIEK Jan van Ginkel, de 46-jarige lange- af standloper van het Hilversumse GAC, heeft zaterdagmiddag in het Haagse Zuiderpark op overtuigende wyze een vijftien kilometer wegwed strijd gewonnen. Van Ginkel kwam vooral in de laatste van de zes ron den sterk naar voren. In de eind sprint moest de ruim twintig jaar jongere Rudi Mol zijn meerdere er kennen in de Hilversumse veteraan. De uitslag luidt: 1 v. Ginkel (GAC, Hilversum) 50.39.2; 2. Mol (Altis, Amersfoort) 50.43.6- 3. Smits (AAV '36, Alphen) 5106.0; 4. Schoonen (Minerva, Rot terdam) 51.13.4; 5. Soeterboek (Hel las Utrecht) 51.14.2: 6. De Vries (Fit, Zeist) 51.40.2. Er kwamen 41 lopers over de eindstreep. De tennisploeg van de Ph^P- piinen heeft te Manilla de finale Aziatische zone van het toernooi om de Davis Cup gewonnen. De ploeg van India werd met 3—2 verslagen. H.E. tussen de twee slimme manoeu- vreerders, Bob Lim en H. Borgerding werd door laatstgenoemde na 15-13 voor Lim in de eerste set opgegeven! Daarna volgden een verloren H.D. van Aad van Zuuren'Frank Bonte tegen Borgerding/Hiddinga, 6-2, 4-6, 5-7 via 6-2, 3-0 en 40-15! voor eerst genoemde combinatie. De D.D. be tekende een revanche voor de Leid sche Houtdames, op hun enkelspel rivalen, 3-6, 6-3, 6-3. De twee G.D. gaven twee duidelijk sterker Leidsche Hout combinaties te zien. Bob Lim manoeuvreerde zo slim en Inge Nijeboer vond zo goede topsp n forehands dat de Heemstede-dubbel van meetaf kansloos was, 6-2, 6-1. Minder goed ging het in de tweede G.D. van mevr. van Berge-Henegou- wen en Frank Bonte. Teveel wilde laatstgenoemde in de eerste set de winst forceren en dat gaf 3-6 voor Heemstede. Dat veranderde toen Frank Bonte wat rustiger optrad en mevr. van Berge-Henegouwen de ge legenheid bood te spelen, 6-2, 6-0. LLTC Een gelijkspel zou er zeker uit zijn gekomen als Jaap Temminck tegen Van Straten in het eerste H.E. één van de liefst 6 matchpunten had be nut, 6-1, 6-5Het werd helaas 6-1, 7-9 en 4-6. Pim Punt bleef Bühler met 6-4, 6-0 gemakkelijk de baas. Een nederlaag die met wat meer veine een winstpunt had moeteh opleveren was de partij van mej. I. Bal tegen mej. Van Straten, 1-6, 6-2, 4-6 na 4-1! De dubbelspelen werden gedeeld. Het H.D. en het tweede G.D. waren voor de LLTC. Roomburg 2 Kees Koole wees resoluut S. Has- sink terug, 6-2, 6-4 en dat deed ook Marjan Wieriks t.o.v. mej. Blom, 6-1. LEX KARAMOY ruggesteun 6-2. De tweede H.E. en D.E. leverden evenwel winst op voor Zandvoort 1. Johan Kluivers moest D. Brandse de eer gunnen, 4-6, 2-6 en mevr. Kasten, ondanks fel verweer, mevr. Wijcker- held-Bisdom, 3-6, 3-6. In de dubbelspelen zat echter het venijn. Mede door de nog altijd sterk spelende ,,Todi" Hughan, oud-kam- picen van Nederland, oogstte Zand voort 1 vier winstpunten en dat gaf dus 2-6. Gememoreerd mag overigens wel worden de taaie tegenstand van de Roomburg'dubbel Joh. Kluivers/ Kees Koole tegen Hughan/Hassink, 6-3. 0-6, 6-8! Een dubbeltje op zijn kant. Sterk spel van Hajer en Okker De vier kandidaten voor de Neder landse Davis Cup-ploeg, Jan Hajer, Tom Okker, Piet van Eysden en Evert Schneider, hebben het afge lopen weekeinde in de oefenwed strijd tegen het betrekkelijk zwak ke Oostenrijkse drietal Pokorny- Herdy-Blanke duidelijk hun sterke en zwakke punten gedemonstreerd. Het totale resultaat is na de stevige aanpak van de voorbereiding niet meegevallen, al werden de Oos tenrijkers overtuigend met 63 verslagen. Eelangrijker althans wat de Davis Cup betreft is de positieve con clusie die getrokken kan worden na deze eerste drie dagen van ten nis onder de meest uiteenlopende omstandigheden: van regen en ve nijnige koude tot ideaal zonnig lenteweer. Het totaalbeeld is ongunstig door het teleurstellende spel van Schneider en vooral van Van Eysden, het positieve resultaat van de test is het sterke spel van Hajer en Ok ker en met die winst zal de niet- spelend aanvoerder Lysen voorlo pig al blU genoeg zyn. Beiden beschikken naast hun technische vaardigheid over conditie, lichaam techniek en vechtlust. Misschien heeft ook Schneider conditie, maar hij mist de lichaamstechniek, mis schien heeft Van Eijsden die li chaamstechniek, maar dan toch geen conditie. De beste partij werd gespeeld door Hajer tegen de Oostenrijkse num mer 1 Pokomy. De cijfers 61, 60 geven een groter krachtsver schil aan dan er in werkelijk heid bestond. Pokomy had in zyn backhand-drive een machtig wa pen en zijn backband-volley was bijna even sterk. Hajer omzeilde die barrières echter op kundige wyze met veel vaart in zijn machti ge drives en met een sterk aan vallende service. Na een matige partij van Schneider, die met 36. 64, 46 van Blan ke verloor, werd de ontmoeting be sloten met een overwinning van een verrassend goed sluitende com binatie Hajer-Okker op Pokomy- Herdy (6—3, 6—0, 7—5). Het goede netspel van de snel rea gerende Okker vormde een prach tige aanvulling op het power-play van Hajer. Aanvoerder Lysen heeft het laatste woord, de keuze lijkt niet moei lijk te zijn. Start van de kampioen op de Braassem. (Foto Leldsch Dagblad) De Glasgow Rangers hebben zaterdagmiddag in het Hampden Park te Glasgow de Schotse voetbal- beker veroverd door Dundee met 31 te verslaan. ROEIÏÏEDSTRIJDEN OP GALGEWATER Jeugdig enthousiasme, ideaal roeiweer, een goede organisatie. De drie componenten, die de sfeer op een roeibaan bepalen, waren bijna in overmaat aan wezig. De door de Leidse Roei en Zeilvereniging „Die Leythe" op het Galgewater georgani seerde roeiwedstrijden zijn een groot succes geworden. Op het plankier van Die Leythe was het volop lente: de fleurig ge klede jeugd domineerde. De gekleur de blazers van de studenten, die meestal de toon aangeven, waren nauwelijks te zien. Deze, wellicht in landelijk verband niet zo belangrijke roeiwedstrijden hebben hier hun be staansrecht weer volledig bewezen. Wat aan eerste klas roeien ontbrak werd meer dan gecompenseerd door deze schouw van enthousiast, jong talent. Alleen in de gelegenheidsploe- gen van Njord en Laga zat een aantal, min of meer verdwaalde „oude" roeiers, die op weinig serieu ze wijze hun gebrek aan conditie de monsteerden. Het Rotterdamse „Hades", een nieuwe vereniging van niet georga niseerde studenten, gaf wel blijk van serieuze bedoelingen. Door by de overnaadse vieren na een felle stryd voor „Het Spaarne" te eindigen wonnen zij, behalve de wisselprijs voor dat nummer ook de belangrijk ste verenigings prijs, de beker van de Westelijke Roeibond. De tweede belangrijke verenigings- prijs, de „Golden Fiction" beker werd door „Het Spaarne" naar Haarlem meegevoerd. Deze prys wordt uitge reikt aan de vereniging, die in de overnaadse nummers voor 17-18- jarigen de meeste overwinningen be haalt. Het zwaarst tellende nummer voor deze beker, overnaadse vier jongens over 700 meter werd in 2.22 met een prachtige voorsprong van 5 lengten op Nautilus (Rotter dam) een zege voor de Haarlemmers. Doordat mej. C. v. d. Feltz (met 90 punten) het nummer overnaad se skif stijl won was de voorsprong van Het Spaarne onoverbrugbaar. Dit waren niet de enige overwinningen van de Haarlemmers, de gladde twee. won met een straatlengte van Aso- pos, een nieuwe Leidse studentenver eniging. Doordat de Spaamemeisjes in de C-vier 14-16 jaar zegevierden met het mooie puntenaantal 95 en de overnaadse skiffeur L. J. K. Kleyn in 4.38.1 zijn race won. completeer den de Haarlemmers hun vijf over winningen. Geleende boten Ware er een extra-prys geweest voor de Jongste deelnemers <de groep 14-16-jarigen) dan was deze bij „De Honte" uit Middelburg te recht gekomen. Ondanks het feit, dat deze vereniging wegens de grote kos ten de eigen boten nooit kan mee nemen wisten de jonge Middel burgers de beide overnaadse vier- nummers in hun leeftijdklasse, stijl roeien voor meisjes en 700 meter hardroeien voor de jongens, ln ge leende boten te winnen. De vereniging, die de wedstrijden ter gelegenheid van haar 50-jarig be staan organiseerde, „Die Leythe". was alleen in een aantal skifnummers succesvol. Het door de Leidenaars met goede verwachtingen tegemoet geziene nummer gladde vier dames, waarin een ploeg uitkwam die al in het vorige seizoen een aan tal overwinningen boekte, leverde slechts een derde plaats op. De gro te strijd in dit nummer werd ver wacht tussen Die Leythe en Het Spaarne. De overwinning ging ech ter naar Nautilus, dat de Haarlem se meisjes drie en de Leidse zes se conden te vlug af was. Skiffeur Rijk Luyendijk deed het beter door bij de 17-18-jarigen de 700 meter in 2.38.4 (4.1 sec. sneller dan van Zanten van Het Spaarne te winnen. Laatstgenoemde verloor ter rein door tegen een piket aan te va ren. Anne Marie van Alphen en Anneke Klerks wonnen voor Die Leythe de nummers overnaadse skif stijl, respectievelijk bij de dames en de meisjes van 1416 jaar. „Gladde" nummers By de gladde herennummers, die eigenlijk niet tot de specifieke num- Een spannende finish tussen de dames vieren van Nautilus winnaar) en Die Leythe voor~ grond (Foto L.D./Holvast) mers by de Westelijke horen, lever den alleen de achten van Proteus en Het Spaarne zware strijd. On danks een zeer fraaie eindsprint van de Haarlemmers moesten zij aan de Delftse studentenploeg met een taf lengte de overwinning laten. De tijd, die de winnende ploeg voor de ki lometer nodig had, was 3.21.5. De gladde vier van de laak was zo duidelijk sterker dan die van Het Spaarne, dat er weinig strijd behoef de te worden geleverd. De Hagenaars wisten echter ook zonder de stimulans van een tegen stander de voor deze bochtige baan mooie tijd van 3.33 te maken. Bij het derde gladde nummer, de skif, overklaste Valentijn van De Adelborsten zijn tegenstander van Njord volkomen. Zyn tijd, 3.53 doet veel van hem verwachten. Bij de skiffeuzes wist Mej. I. can Voorthuyzen van De laak van 700 meter in precies drie minuten uit te roeien, een mooie ronde tijd dus. Een derde overwinning voor de Haagse roeivereniging, werd door de meisjes van 17-18 in de overnaadse vier behaald, met een punten aan tal van 97, het hoogste dat de jury, die naar onze mening vrij lage pun ten gaf toekende. Wat velen vreesden: de instorting of verdere verzakking van loods en plankier van Die Leythe, is geluk kig weer niet gebeurd. Het bouw- probleem wordt voor de enige Leidse burgerroeivereniging steeds urgen ter. De leden voeren een grote ac tie, maar omdat de meesten vrij jong zyn kunnen op hen geen te grote lasten worden gelegd. Wij ho pen dat diegenen in onze stad, die de roeisport een goed hart toedra gen alsmede de overheid deze nood zullen verlichten voordat zy te groot wordt. Njord was zo vriendelijk haar ge bouw voor het roeiersfeest af te staan, want in de loods van Die Leythe zou slechts met direct levens gevaar kunnen worden gefeest. Prestige gered... Het prestige van het machtigste wielerland ter wereld is zondagmid dag gered door een 23-jarige inwo ner van dat land: Georges van Co ningsloo. Deze jonge, veelbelovende prof zorgde voor de eerste Belgische „klassieker"-zege in dit seizoen: de vijftigste Parijs-Brussel. Na de nederlagen in Milaan-San Remo, de Ronden van Vlaanderen en Parijs-Bordeaux werd het voor de vele honderdduizenden Belgische wie lerfans eindelijk een dag. waarop een landgenoot als winnaar kon worden gehuldigd. Onze zuiderburen waren op eigen grond toch oppermachtig. In de eindsprint op de brede Avenue de Domaine in een van de voor steden van Brussel eisten de Belgen de eerste vijf plaatsen op: na Van Coningsloo flitsten Van Looy, Be- heyt, Melckenbeeck en Gilbert Des met over de streep. In deze overwel digende Belgische overmacht bleven twee sterke Nederlandse renners vooraan: Jan Janssen (6) en Jo de Roo (8). De trotse winnaar Tan Parys Roubaix, de Amstelvener Peter Post, leverde opnieuw een goede prestatie. Hoewel hij in de buurt van de Frans- Belgische grens kwam te val len zette hy een magistrale achter volging in. Terwyl mede-slachtoffer Rudy Altig ontmoedigd opgaf, kwam Post nog tot een 31ste plaats, op slechts 19 seconden van de winnaar... De uitslag luidt: 1. Georges van Coningsloo (Belg.) 7.05.43. 2. Rik van Looy (Belg), 3. Benoni Beheyt (Belg) 4. Frans Melckenbeeck (Belg) 5. Gil bert Desmet (Belg./, 6. Jan Janssen (Ned.). 7. Willy Bocklandt (Belg.), 8. Jo de Roo (Ned.), 9. Carmen Pre- ciozi (It.) op 5 sec., 10. Jean Fo- restier (Fr.), 11. Theo Mertens (Belg.), 12. De Cabootsr (Bel.), 13. Noel Fore (Bel.), 14. Louis Verbeke (Belg.). 15. Theo Nys (Belg.), 16. Jean Baptiste Claes (Belg.), 17. Norbert Kerkhove (Belg.), 18. André Noyelle (Belg.), Jos de Wit (Belg.). 20. Guido de Rosso (It.) op 10 seconden. 21. Bas Maliepaard (Ned.). 31. Peter Post (Ned.) op 19 seconden. 36. Leo Knops (Ned.) op 32 seconden, 37. Zilverberg Ned.) op 36 seconden, 53 Dick Ent hoven (Ned.) op 5.30. Zeilkampioenen in 16 m2 klasse Het Round Robin-toemooi, waarvoor het Nederlands Golf Comi té op de golfclub Taxandria bij Bre da negen spelers had uitgenodigd, is gewonnen door A. F. Knappert, die zeven van zyn acht partyen won, met een totaal van 14 punten. 2. R. E. van Erven Dorens. 13 punten ,3. A. A. R. Roland Holst, 10 pnt. (Van onze zeilmedewerker) Het initiatief van de 16 M2 klasse organisatie om in samenwerking met de N.V. Braassemermeer jaarlijks een wedstryd te organiseren in 16 M2 jachten, waaraan alle kampioenen \oor het vorig seizoen kunnen deel nemen, blykt een gelukkig initiatief te zyn geweest. De in het afgelopen eekeinde gehouden wedstrijden op de Braassem werden nu voor de der de maal gehouden en zij bleken op nieuw een succes. De zege ging dit keer naar Joop Bodegraven, de kam pioen 1963 in de 16 M2 klasse. Tevoren was op initiatief van Bo degraven besloten, dat, zo de kampi oen van deze klasse de Primus inter Pares-wedstrijden won, de beschik baar gestelde beker naar de tweede BADMINTON. Grote zeges voor Smash en Veglo Zoals werd verwacht, hebben zowel Veglo als Smash in de strijd om de Oxford Cup grote overwinningen ge boekt. Smash versloeg Racketeers met maar liefst 9—0. De uitslagen waren: A. Anker-E. Spadon (Smash)E. Kramers-W. Kramers (Racketeers) 152 156; A. Anker-E. Spadon E. Kret—C. v. Duuren 15—13 18—16; A. Anker-E. SpadonN. Oudshoorn- M. Paling 15—2 15—8; B. Grimber- gen-M. Hofstede—E. Kramers-W. Kramers 151 153; B. Grimbergen •M. HofstedeE. Kret-C. v. Duuren 15—5 153; B. Grimbergen-M. Hof stedeN. Oudshoorn-M. Paling 157 158; M. Meyers-J. MeyersE. Kra- mers-W. Kramers 152 15—2; M. Mefjers-J. MeijersE. Kret-C. van Duuren 15—12 15—7; M. Meyers-J. MeijersN. Oudshoom-M. Paling 15—4 4—15 15—2. Veglo zegevierde met 8—1 over Stadhuis, dat met twee invallers (uit andere verenigingen) uitkwam. De uitslagen waren hier: Y. Sitee-E. Guerin (Veglo)—J. Pi- son-S. Vrijburg (Stadhuis) 15—5 15—3; Y. Sitee-E. GuerinN. Ouds- hoom-W. Doove 15—8 15—3; Y.Sitee -E. QuerinN. Eduard-E. Diepstra ten 15—4 150 15—0; H. Hoffman- M. v. BalgooyS. Vrijburg-J. Pison 15—7 15—8; H. Hoffman-M. v. Bal gooy—N. Oudshoorn-W. Doove 156 152; H. Hoffman-M. v. Balgooy N Eduard-E. Diepstraten 153 152 D. Wiessenberg-J. GuerinJ. Pison- S. Vrijburg 10—15 15—12 10—15; D. Wiessenberg-J. Guerin—N. Ouds- hoom-W. Doove 15—13 18—13; D. Wiessenberg-J. GuerinN. Eduard- E. Diepstraten 15—7 158. De Noor dier se voetbalbeker is zaterdag voor een jaar in het bezit gekomen van Derry City. In de te Belfast gespeelde finale won deze club met 2—0 van Glendoran. prijswinnaar zou gaan. omdat naai zyn mening de kampioen in de 1( M2-klasse toch altyd enigszins be voorrecht moet worden geacht. Wal Bodegraven voorzag, gebeurde. Even- als vorig jaar kwam de overwinning na 3 wedstrijden terecht bu de 16MJ kampioen. De beker ging nu naar dn J. Bier. die tweede werd. J. Bodegra ven. deed zaterdag in de eerste wed strijd al een goede greep naar d( eerste plaats door als overwinnaar uit een vrijwel windstille wedstrijd te voorschijn te komen. De Draken- kampioen drs. J. Bier was hierbij lange tyd zijn ernstigste concurrent maar deze moest zich tenslotte me: een vierde plaats tevreden stellen C. van Staveren nummer twee in 1963 in de Regenboog klasse, bezette de tweede en R. Swart, kampioen de; Vaurienklasse, eiste de derde plaatj voor zich op. Ander beek Zondag gaven de wedstrijden eei geheel ander beeld te zien. In de ochtendrace, onder een behoorlijke zuid-oosten bries verzeild, slaagde 1 v. d. Waal, kampioen der Sternklass erin als eerste te eindigen. Dat wai ongetwijfeld mede te danken aai het feit, dat hij H. Könst als be manning had, die de plaats van \V Spaargaren innam. Van der Wat verwierf de zege slechts na feilt strijd vooral met H. v, d. Rest, dit gedurende de eerste ronde tot het laatste rak de leiding had. De laat ste begaf zich na de derde boei eigen, lyk onnodig in een 1 oefpartij mei de toen achter hem liggende J. di Wilde. Van de Waal trok daarvai handig profijt en nestelde zich aai de kop. Wel slaagde v. d. Rest ei in de tweede ronde nog even in di leiding te heroveren, maar tenslotti was de zege toch voor v. d. Waal terwijl v. d. Rest tweede, Dudok vai Heel derde, J. de Wilde vierde ei J. Bol vijfde werd. Eerst daanu kwamen W. Guldemond en J. Bode graven, die de leiding in het klasse ment behield. In de derde race zeilde J. Bier me H. Könst als bemanning en zij bei den haalden er uit, wat er uit t halen viel. Bier eindigde na eei voortreffelijke race als eerste. Twee de werd D. Dudok van Heel, derdi R. Swart, vierde L. Hommel en vijf de C. de Haas. De zesde plaats waj voor J. Bodegraven, maar ook m kreeg hij hiermede voldoende puntei om zijn eerste plaats te behoudei en dus als eerste te eindigen in he klassement. De eindrangschikking werd tenslot te als volgt: 1 .J. Bodegraven 2118p 2. drs. J. Bier 1993 p., 3. D. Dudok vai Heel 1817 p., 4. I. v. d. Waal 1741 p b. R. Swart 1673 p., 6. H. F. v. c Rest 1583 p., 7. C. van Staveren 158 p..8. L. Hommels 1440 p., 9. C. d Haas 1326 p.. 10. J. Bol 922 p., 11. V Guldemond 914 p., 12. B. Benscho? 863 p.. 13. J. de Wilde 814 p.. 14 D. Heineke 770 p. De Leidse Dam Vereniging heeft in de landscompetitie een knappe zege behaald op Treebeek (Limburg): 11-9; opnieuw een zege op het nip pertje dus. De „ups" en „downs" wa ren ook dit keer geen moment van de lucht. De gemiddelde speelkracht van de Leidenaars bleek echter iets hoger te liggen en dat was juist voldoende voor de krappe winst. De eerste opwinding had al na korte tyd plaats en wel aan bord 7, waar Spoelstra een zeer speculatieve combinatie naar de damlijn onder nam. Er bleek echter weinig perspec tief in te zitten, omdat de onstane dam op twee manieren van het bord kon verdwijnen. Het eindspel mond de in remise uit. Van Leeuwen had inmiddels Hoet- jer zodanig in moeilijkheden gedre ven, dat deze niet meer aan opslui ting kon ontkomen. LDV's aanvoer der wist dit voordeel op schitterende wijze uit te buiten en dwong de Lim burger definitief op de knieën. Met de stand 3-1 in het voordeel van de Leidenaars en de wetenschap dat Bronstring De Heus een schijf af handig had gemaakt, zag het er voor LDV allemaal zeer zonnig uit. Maar alras doemden donkere wolken aan de horizon op. Slechtenhorst geraak te in moeilijkheden en het werd ook duidelijk dat Zaalberg niet aan schijf verlies zou kunnen ontkomen, ook al bood zijn stelling voldoende compensatie-mogelijkheden. Afbrokkelend Bronstring zette op vlotte wijze het verkregen materiele voordeel in winst om (5-1), terwijl Slechtenhorst de zaak goed in evenwicht hield (6-2). Door de nederlaag van Zaal berg, die door een aardig tegen-offer plotseling verloren kwam te staan, brokkelde de voorsprong af: 6-4. Tot overmaat van ramp hield Laterveer evenmin stand, terwijl een analyse uitwees, dat hij had kunnen winnen (6-6). Op dat moment waren nog drie partijen aan de gang: Uittenbogaard Jaspers, waarvan de uitslag er on zeker uit zag; KlinkenbergElbert- sen, waarbij de Leidenaar positionele moeilijkheden had en Heemskerk Wassing. In deze partij stond de als een leeuw vechtende Heemskerk zo ongeveer gewonnen. Het eindspel be vatte echter eigenaardige moeilijk heden, die niet eenvoudig waren op te lossen. Toen duidelijk werd dat Klinken' berg en ook Uittenbogaard het spe in remisebanen zouden weten te lei den, ging op Heemskerk een dubbel spanning drukken: van zijn zegi hing immers de overwinning van d gehele wedstrijd af. De LDV-ers be leefden een angstig ogenblik, toei Heemskerk een analytisch door Va: Leeuwen aangetoonde winstgani niet opmerkte. De Limburgers slaak ten een zucht van verlichting. Plot seling nam het eindspel voor Was sing een minder goede wending, totf hij op een bepaald moment de juisti voortzetting miste. Heemskerk haalde de winst toef snel naar zich toe. Op zaterdag 2 mei speelt LDV it Groningen. De gedetailleerde uitslag luidt: J. H. van Leeuwen (LDV 1 Leiden' R. Holtjer (Treebeek 1 Limburg 2-0; E. P. BronstringJ. de Heus 2-4 W. HeemskerkJ. Wassing 2-0; E Slegtenhorst^-B. Kole 1-1; F. Uitten bogaard—J. Jaspers 1-1; Is. Later veer—W. Okrogelnik 0-2; J. J. H Mertens—J. Spoelstra 1-1; J. Klin kenberg—E. Elbertsen 1-1; J. Zaal berg—H. Okrogelnik 0-2; A. Kam- meraatF. Dijkstra 1-1. Totaal 11-»

Leidsch Dagblad | 1964 | | pagina 10