Drie gewonden bij verkeersongelukken DPA-man uit Moskou Groene Kruis in Oegstgeest kreeg een gift van 5000.- Ledental bleef constant financiële toestand goed (ronken op de kraanwagen TUINBOUW EN PLANTKUNDE GENIET VAN ALPENWEIDE Schooljeugd plant bomen Ir. W. H. B. van Dunné blijft aan als waarnemend voorzitter Dr. R. L. Zielhuis benoemd tot hoogleraar te Amsterdam VVD tegen wijziging beginselen BEURS VAN AMSTERDAM LEIDSCH DAGBLAD DONDERDAG 16 APRIL 1964 Zuidhollandsche Vereniging net Groene Kruis, afd. Oegstgeest, tld gisteravond in het wykgebouw ar jaarlijkse ledenvergadering on- i voorzitterschap van mevrouw n den Bos-Buurman. Deze maakte haar openingswoord melding van 25-jarig bestuurslidmaatschap D mevrouw dokter E. C. Hoogen- orn. Zij bracht de jubilaresse de nh over van het bestuur voor haar ardevol werk in het belang van I Groene Kruis, waarna een fraaie lembak werd aangeboden, waaraan wijkzusters haar bloemenhulde jroegden. In haar dankwoord deed dokter ogendoorn de voor de vereniging %iet bestuur verheugende medede- IVie bestuurde op dc avond van 1 ruari de kraanwagen, waarmee in Doezastraat en Raamsteeg te Lei- werd gereden? )it was de vraag, welke aan de igse rechtbank ter beantwoording rd gegeven, want de verdachte, i 40-jarige koopman uit Leiden van niets te weten, al erkende hij dat het zjjn kraanwagen betrof. j)aar is zeker die avond iemand e vandoor gegaan", zei hij. iaar twee Leidse politiemannen ten uit een ander vaatje. Iet was een merkwaardige com- atie van gebeurtenissen die avond. )e echtgenote van verdachte zat het politiebureau om aangifte te jr van een auto, die zou zijn ge en. Op hetzelfde moment kwam melding binnen, dat de bestuur- van een kraanwagen vreemde dolen uithaalde in de Doezastraat. lat. fwee politiemannen gingen er op er troffen de kraanwagen in de amsteeg aan. ij openden het portier van de 0 en zagen volgens hun verklaring verdachte achter het stuur zitten. Niets van waar", betoogde ver- hre, „Ik zat niet achter het De agenten hadden verdach- uit de cabine gehaald; hij strub- ie nogal tegen en deed allerlei reigingen. )at zijn we van hem wel ge- d", aldus de politiemannen, hi zat er geen andere man in abine," informeerde de verdedi- Dat hadden getuigen niet ge want het was donker, i/pisschien zat er dan toch wel andere man in of was die er net sprongen", opperde de raads- L e officier van Justitie hechtte niet veel geloof aan. iferdachte heeft met zijn elf ver delingen wel ervaring, hoe hij politie en Justitie moet om togen en dus trekt hij zich nu ig op een fundamenteel verweer", is constateerde de officier, die .noodverweer" van verdachte zwakjes vond. eis luidde twee weken gevan- en ontzeggen der rübe- heid gedurende een jaar. verdediger, mr. A. de Groot, 1 erop, dat verdachte nog nim- f wegens dronken autorijden met lechter in aanraking is geweest pij betwijfelde het bewijs in deze it tot vrijspraak werd geconclu- rd. Vonnis op 28 april. Ziekenverpleging n de huiskamer" Ie maandelijkse oijeenkomst van H Chr. Plattelandsvrouwen en sjesbond, afdeling Leiden, die eravond in de bovenzaal van het eformeerd Jeugdhuis werd gehou- mocht zich in een zeer grote be- elling verheugen, een korte meditatie sprak de lente, mevrouw W. Dorrepaal- vllet, een woord van welkom, in jzonder tot zuster F. Wolters, jïleegster te Leiden, die met lezing „Huiselijke ziekenverple- in hoge mate bijdroeg tot het en van de avond. Enkele idelijke punten werden hierna i afgewerkt, er Wolters wees er in haar allereerst op, dat het bij een jke ziekenverpleging van groot is in welk vertrek de patiënt i de praktijk komt het er meestal dat een kamer, die aan de er grenst als ziekenkamer dt ingericht, het geen voor de ênt meestal het prettigst is en de verzorgster het gemakkelijkst, raard speelt de aard van de ziek- a het ziektebeeld eveneens bij de van het vertrek een grote rol. et behulp van een flanel-demon- tiebord gaf zuster Wolters de da- een duidelijk inzicht van de wijze fop, naar gelang de beschikbare ate en ligging, een ziekenvertrek doelmatigst kan worden inge- Na enkele ziektebeelden aan nadere beschouwing tc hebben H «worpen gaf zuster Wolters een cnvatting van de methoden, patiënten efficiënt kunnen verpleegd en waarbij zowel aanwijzingen van de medicus als wijkverpleegster stipt dienen te opgevolgd. MARKTBERICHTEN H IRNEVELD, 16 april Coöpera- Veluwse Elervelllng Ede. Week- "~r 419.384 stuks. Handel stuk. (In gld per 100 stuks). Eieren 48-52 gram f8.91 tot f 10,23 52-56 a f 10,17 tot f 10,70, 56-61 gram 20 tot f 11.51. 61-66 gram f 11,33 '11,66. I «veiling SBE. Aanvoer 621.938 st„ I lel traag. Prijzen (In gld per 100 1 eieren van: 38-46 gram f 6.04 '8.11, 48-61 gram f8,71 tot f 11,30. I 3 gram f 11,10 tot f 12,61 Eenden- in van 66-68 gram f 9,81 tot f 10,10 A 1 gram f 10,16 tot f 10.35 «markt Barneveld. Aanvoer ca. 3000 stuks. Handel kalm. Prijzen per 100 stuks). Eieren van gram f 10.90-f 11.85. alg. prijs kg-prljs f 1,84 op basis 62 gram. -eieren van 40-55 gram f 7.60- A. 16 april Kaasmarkt. 21 partijen. Noteringen: eerste "telt f 2.?- tot f 2.70 Tweede kwa- '12.50 tot f2.60. Extra kwaliteit tot f 2,75. Handel kalm. ling, dat zij een bedrag van f 5.000,- schenkt, een mededeling die met een dankbaar applaus werd begroet. Nadat de voorzitter de wijkzuster dank had gebracht voor haar ambitie en het vele verrichte werk, gaf de secretaris, de heer Jac. de Visser, een overzicht van de voornaamste feiten uit 't afgelopen jaar. De rijksgoedkeu ring voor de nieuwbouw was aange vraagd. Op verzoek van de Stichting voor Huishoudelijke voorlichting en van de Stichting Schooltandverzor- ging i.o. werden vertegenwoordigets in de besturen dezer Stichtingen aan gewezen. Dokter Eltbacher, die ontslag nam als leider der consultatiebureaus, werd opgevolgd door mevrouw Sachs, kinderarte. Door de wijkzusters wer den bij 143 patiënten 5765 verpleeg- bezoeken afgelegd en in het wükge- bouw werden 675 behandelingen ver richt. Voor het meer eenvoudige werk werden zij bij gestaan door mevrouw Van Veen. Wat het zuigelingenbureau betreft werden 591 consulten gegeven. Er waren 68 nieuwe zuigelingen. Het kleuterbureau hield 40 zittingen met 479 consulten. Op 1 jan. 1963 waren 23 gezinnen ingeschreven voor t.b.c.- bestrijding. Er kwam 1 gezin bij en er gingen er 18 af. Aan mevrouw Scheffer- Wildschut, kleutertandarts werd dank gebracht voor haar be langeloze medewerking. Voor de hoogtezonbestraling waren er 6 pa tiënten. Deze werden 80 maal be-1 straald. 850 stuks materialen werden I uitgeleend. Het diëtiste-spreekuur had geringe belangstelling. De heer W. J. de Tombe gaf een uitvoerig financieel overzicht. Door de verhoging was de contributieop brengst beduidend hoger dan vorig jaar en passeerde het bedrag van f20.000,-. Het ledental bleef vrjjwel constant en bedroeg 2072 Het batig saldo over 1963 bedroeg bijna f 10.000, mede door een legaat van f 1450,-. De nieuwe gemeentelijke subsidie regeling werd als zeer gunstig aan gemerkt. mede door deze regeling zal de financiering van de voorgenomen nieuwbouw worden vergemakkelijkt. Het kapitaal dat buiten de schen king van dokter Hoogendoorn ruim f 35.000 bedraagt lean te zijner tijd worden verhoogd niet de opbrengst van het wijkgebouw, dat geheel on belast is. Onder leiding van mevrouw Kuindersma vindt deze week te Em- mabloem-collecte plaats. Als be stuursleden werden herbenoemd me vrouw Bolhuis en de heer Van der Gugten. L. lm mi nk nieuwe L.R.B.-voorzitter j In „De kleine Burcht" werd de I jaarlijkse algemene ledenvergadering j gehouden van de Leidse Reddingsbri- i gade. Voorzitter A. van Egmond had de leiding. In de Overdekte blijkt liet woekeren met tijd en ruimte te zijn. Men heeft nog steeds slechts éen uur oefentijd de beschikking. De heer H. C. Brummelkanip be dankte als bestuurslid. In zijn plaats koos men de heer C. Lancel. In ver band met het aftreden van de hui dige voorzitter werd een nieuwe voor zitter gekozen en wel de heer L. Im- mink. De heer L. Plug werd herbe noemd. Hü blijft secretaris van de technische commissie. Uit de versla gen bleek, dat in het afgelopen sei zoen verscheidene examens zijn ge houden. De heer L. Lans en zijn kerps instructeurs zijn tevreden over de resultaten. Praatje bij een plaatje De afdeling Leiden van de Kon. Ned. Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde heeft gisteravond in het Jeugdhuis (Breestraat) haar maan delijkse bijeenkomst gehouden, welke ditmaal werd opgeluisterd door een lezing van de heer B. Schouten over het. onderwerp „De grootste Alpen weide van Europa. Na het welkomstwoord van de voorzitter, de heer J. H. Smit, wijdde de vergadering eerst aandacht aan de beschrijvingsbrief van het hoofd- WASSENAAR In het kader van de „boomfeest dag" hebben gisteren 175 jongens en meisjes uit de hoogste klassen van de Alchvinschool, de Bloemcamp- school, de Chr.-school aan de Bloem- camplaan, de Kievitschool en de Plus X-school jonge bomen geplant langs de nieuwe asfaltbaan van de Witten- burgerweg. Voordat de 106 essen on der toezicht van personeel van de plantsoendienst werden geplant, kwam dc jeugd bijeen in de zaal van de school aan de Bloemcamp- laan, waar de boomfeestdag officieel werd geopend met een toespraak van wethouder ir. G. A. P. de Kort. Wethouder E. M. Schade, de di recteur van Gemeentewerken, ir. H. de Kiewit, mej. Van den Boom van het ministerie van Onderwijs, Kun sten en Wetenschappen en de heer J. Deelder van het Staatsbosbeheer waren daarbij aanwezig. Nadat het boomfeestdaglied was gezongen, ver telde wethouder De Kort, dat hij in zijn jeugd eens een kastanje plantte, die nu was uitgegroeid tot een flinke boom. Hij sprak de hoop uit, dat de jongens en meisjes later met even veel plezier zouden terugdenken aan de jonge boompjes, die zij mochten planten. „Het is een goede gedachte", zei de wethouder, „de jeugd te laten mee werken aan de verfraaiing van de nieuwe Wittenburgerweg, die op het ogenblik wordt gereconstrueerd. Zon der bomen zou de nieuwe weg een saa' aanzien hebben". Het ontwerp voor de beplanting van de nieuwe Wittenburgerweg werd gemaakt door architect, ir. Otto. De wethouder vertelde de jeugd tenslotte iets over de zorg van het gemeentebestuur voor het behoud van de bomen in Wassenaar. Als een of meer bomen worden gerooid, zoals onlangs aan de Lange Kerkdam het geval was geven burgemeester en wethouders hier pas toestemming voor na een grondig onderzoek en na het inwinnen van deskundig ad vies. Na een kort woord van de heer A. Vaandrager begaf de jeugd zich naar de Wittenburgerweg, waar de jonge bomen werden geplant. Bij hun terugkeer in de zaal aan de Bloemcamplaan werden de jongens en meisjes getrakteerd op limonade en een reep chocolade. Tot slot werd een fraaie Hongaarse natuurfilm in kleuren vertoond. Gisteravond in LEIDEN Bü een botsing tussen een perso nenauto en een bromfiets, gister avond omstreeks kwart voor acht op de Lage Morsweg. is een zestienja rig Leids meisje gewond. De aanrijding ontstond doordat de automobilist, die uit de richting van de Morsweg kwam, rechtsaf de Von dellaan Insloeg, onmiddellijk nadat hij de bromfiets had ingehaald. De bestuurder van de bromfiets, een 23 Jarige Leidenaar, liep bij de botsing geen letsel op, maar het meisje, dat bij hem achter op zat, kreeg ver woningen aan beide benen en een lichte hersenschudding. De brom fiets werd zwaar beschadigd. Twee gewonden waren er bij een aanrijding tussen een scooter en een bromfiets, die gisteravond om streeks kwart voor twaalf op de Bos- buizerkade plaats had. De scooter reed in de richting van de Boshuizerlaan, toen er plotseling, achter een passerende autobus, een bromfiets de Boshuizerkade overstak. Beide bestuurders merkten elkaar te laat op, waardoor de botsing ont stond. De bestuurder van de scooter een 24-Jarige opticien uit Leiden, Bezichtiging van aquaria „De Natuurvriend" kwam gister avond bijeen in de kantine van de Olga-matrassenfabriek aan de Han senstraat. Reden van deze samen- okmst waren de fraaie aquaria, die lil deze moderne kantine staan opge steld. Na een welkomstwoord door voorzitter W. Zwart leidde men de aanwezigen langs aquaria, waarin vele niet alledaagse vissen en plan ten zijn ondergebracht. Bij ieder armarium werd uitvoerig gediscus sieerd over inrichting, opbouw en bivolking, waarbij bijzonder mooie exoten domineerden. Na de pauze werden de aanwezigen In gelegenheid gesteld vragen te stel len aan een forum, samengesteld uit leden en enkele bestuursleden. Pro blemen en vragen betreffende water- samenstelling. kweek, voeder e.d. wer den voortreffelijk behandeld. Bijzon der veel belangstelling trok de fil terdemonstratie. Ver. voor facultatieve crematie Leiden kreeg een buil op zyn voorhoofd en schaafwonden aan de rechterknie, de bromfietsberijdster, een 65-jarige inwoonster van Leiden, een bloeden de wond aan het rechteronderbeen. De gewonden zijn door de E.H.D. naar het Academisch Ziekenhuis ver voerd. Zakenjubileum De heer W. Nieuwenhuys van Ho- gendorpstraat 4, herdenkt maandag het feit. dat hij voor veertig Jaar een slagerij opende. In verband met dit jubileum wordt er die dag van 4 tot 6 uur in 't Karrewiel een receptie ge houden. In het Stadhuis heeft de bur gemeester, jlir. mr. F. H. van Kinschot. hedenochtend de bronzen ere-medaille verbonden aan de Orde van Oranje Nas sau uitgereikt aan de heer P. J. Jansen, wagenwasser van de N.Z.H.V.M.. die deze dag het feit herdacht, dat hij voor veer tig jaar bij deze vervoersmaat schappij in dienst trad. Op de achtergrond de directeur van de N.Z.H.. de heer N. Hortensius. (Foto LD/Holvast) bestuur voor de 112de algemene ver gadering, die op 22 april a.s. te Utrecht zal worden gehouden. De verkiezing van de afgevaardigden naar deze vergadering leverde geen moeilijkheden op, daar met meerder heid van stemmen de heren N. de Leeuw (bestuurslid) en H. Veendorp (lid) hiervoor werden verkozen. Inzake de komende afdelingsac tiviteiten kon de voorzitter vervol gens meedelen, dat pogingen in het werk zullen worden gesteld om in de komende maanden en bloem schikcursus voor de amateur-leden te organiseren, zodat de afdeling zich zo sterk mogelijk kan laten vertegen woordigen bij de landelijke bloem schikwedstrijden. welke waarschijn lijk in september a.s. zullen worden gehouden. Hoewel het gebruikkelijke excursie-programma voor het ko mende zomerseizoen nog niet geheel comp'eet is. staat nu wel reeds vast. dat de afdeling een bezoek aan het Boskoopse proefstations voor de boomkwekerij en de Leidse Sterre- wacht zal brengen. Voorts zullen en kele afdelingsleden per autobus op J J4 juli a.s. de jaarlijkse vriendschap- I pelijke bijeenkomst te Arnhem be zoeken. Tot slot kon de voorzitter nog bekend maken, dat vandaag te Zwolle de 100ste afdeling van de j maatschappij wordt opgericht. De heer Schouten bracht vorig jaar een veertiendaags bezoek aan de Dolomieten (Zuid-Tirol) en wel in I bet bijzonder aan de daarin gelegen Alpenweide, die met een oppervlak - te van ruim 62 km2 tot de grootste I van Europa wordt gerekend, i Alvorens de aanwezigen in ge dachten mee te nemen op enkele I wandelingen door deze Alpenwei- I de, hield de heer Schouten eerst een korte inleiding waarin hij onder meer vertelde .dat de Dolomiten zijn I ontstaan uit een oorspronkelijk in zee gelegen kalkrif, dat gedurende vele miljoenen Jaren werd opgebouwd uit schelpen van gestorven zee diertjes. Met een schat van zelfvervaardig de kleurendia's illustreerde de heer Schouten duidelijk, dat deze grote Alpenweide voor wandelaars een waar paradijs vormt, waar men bij een heerlijke temperatuur dagenlang langs en door een feeëriek bloemen- tapijt kan lopen. Nadat de heer Schouten nog enkele interessante bij zonderheden over de zeden, gewoon ten en folklore van de bevolking had verteld, vestigde hij er nog d aandacht op, dat aan de alpenbloe- men vele sagen en legenden verbon den zijn. Ook kende men naast een bepaal de geneeskracht vroeger ook andere minder prettige uitwerkingen aan bepaalde alpen-bloemsoorten toe, welke bijgelovige toekenning ook nu nog niet geheel is uitgestorven. Zo zullen de bijgelovigen onder de be volking van de alpenweiden de klei ne blauwe gentlaan (Gentiana Ver- na) ook wel genoemd „Donner und BUtznagel" niet in huis halen, want dan slaat bü onweer vast en zeker de bliksem in De persafdeling van het Russische ministerie van Buitenlandse Zaken heeft het Westduitse persbureau ,.DPA" verzocht het kantoor van zün correspondent in Moskou te sluiten „naar aanleiding van het verspreiden van provocerende valse berichten over de Sowjet-Unle", zo meldt het Russische persbureau „Tass". De cor respondent van DPA moet de Rus sische hoofdstad binnen 24 uur ver laten. Familieberichten (Overgenomen uit andere bladen) Geboren: Reinoud P.. zn van V. d. Heyden-Jurgens, Rotterdam; Hendrik J., zn van Eykman-Delgorge, Rhoon; Jorden A.. z. v. Henkemans-Harms- ma, Utrecht; Elizabeth J. A., dr van Bosma-Heederik, A'dam. Overleden: B. Gast, 47 jr. Ede; W. E. v. Putten-Aeckerlln, 49 jr, Schie dam; G. Massink, 86 jr, Utrecht. Opvolger van In hotel Central werd de jaarver gadering gehouden van de afdeling Leiden van de Ver. voor Facultatieve Crematie. In zün openingsrede her dacht de voorzitter, ir. \V. H. B. van Dunne, het feit dat op 1 april 1914 voor het eerst In Nederland een cre matie werd toegepast. Deze betrof hel sloffelyk overschot van de Schiedamse arts, dr. C. J. Vaillant. Volgens de regering was dit een onrechtmatige daad en tegen de ver eniging werd een vervolging inge steld. Via het Kantongerecht en de Arrondissementsrechtbank in Haar lem besloot de Hoge Raad tenslotte op 1 maart 1915 tot vrijspraak, om dat in de wet niemand was aange wezen, die met de zorg voor het be graven was belast. In diezelfde maand deelde de toenmalige minister van Justitie aan het hoofdbestuur mee dat er uit justitieel oogpunt geen bezwaar be stond tegen verassing in een oven inplaats van begraven. Oogluikend moest men dus crematie wel toe staan. Op waardige wijze en met grote energie hebben de hoofdbestuurders der vereniging er bij regering en autoriteiten op aangedrongen aan deze toestand een einde te maken. Het resultaat was. dat op 1 april 1956 de wet op de lijkbezorging van kracht werd, waarin echter de ver plichting voorkwam dat men van te voren de wens tot crematie schrifte lijk moest vastleggen. Tegen deze discriminerende bepa ling voert de vereriiging nog steeds strijd en er Is nu een commissie aan het werk om de gehele wet nog eens onder de loep te nemen. De behandeling van de agenda ver liep op vlotte wijze. Uit de jaarverslagen van de secre taris-penningmeester bleek, dat er op 31 december van het vorige jaar 2172 leden waren ingeschreven en dat het financiële overzicht sloot met een nadelig saldo van f 200. De rekening was gecontroleerd door de heren Joh. G. A. van Sluijs en A. Bakker. Tot controleurs voor het lopende jaar benoemde de ver gadering de heren A. Bakker en J. Ph. van der Bosch. De begroting 1964 vertoonde een tekort van f 320. De aan de beurt van aftreden zijn de voorzitter, ir. W. H. B. van Dunné was niet herkiesbaar en het was het bestuur niet gelukt een kandidaat te vinden. De vergadering verzocht hem daarom voorlopig aan te blijven als waarnemend voorzitter en bracht hem dank voor zijn prettige leiding. Met algemene stemmen werd dit voorstel aangenomen, waarna de eoeri bezochte bijeenkomst werd ge sloten. prof. Burger Aan de Universiteit van Amster dam is dr. R. L. Zielhuis te Oegst geest benoemd tot gewoon hoogleraar In de hygiëne, in het bijzonder de hygiëne van de arbeid. Hij is de op volger van prof. dr. G. C. E. Burger, die sinds 1959 als buitengewoon hoog leraar deze leeropdracht vervulde en aan wie op zün verzoek met ingang van 1 september as. eervol ontslag is verleend. Hü zal prof. Burger ook opvolgen als directeur van het Coro- nellaboratorium voor arbeidshygiëne der universiteit. Prof. Zielhuis, in 1921 geboren in Hattem (Gld.), behaalde in 1948 het artsdiploma na een studie aan Üe Rijksuniversiteit te Groningen en vervulde zün dienstplicht in Indone sië. waarna hü in dienst trad van de BilLiton Mij. Na zijn repatriëring in 1954 werd hij verbonden aan het Ne derlands Instituut voor Praeventieve Geneeskunde te Leiden, waar hij LEIDERDORP N.C.V.B. heeft nu 187 leden i De wükzuster van het Groene Kruis I niej. A. W. Hoogvliet, heeft verleden jaar een familiebezoek gebracht aan Nieuw-Zeeland. Gisteravond heeft zü toegelicht met dia's voor de Ned. Chr Vrouwenbond, afd. Leiderdorp over dit verre land verteld. Het eerste gedeelte van de avond werden huishoudelijke zaken afge handeld. De tweede secretaresse, me vrouw Dijkman, vermeldde in het jaarverslag o.m., dat de afdeling, die nu zes jaar bestaat, nog steeds groeit. Zij telt nu 187 leden. De verschillen de excursies en uitstapjes blijken heel gezellig te zün geweest. De pennlngmeesteresse, mevrouw Reijerse, die bij de bestuursverkie zing bij acclamatie werd herkozen, kon aan het slot van haar jaarver slag een batig saldo van ruim f 187.- vermelden. Op voorstel van het bestuur werd de commissie „Blijde en droeve da gen" herdoopt. Zü heet nu „Lief en leed". Deze dames bezoeken de leden bij ziekte, jubilea enz. Jaarlüks wordt ter versteviging van de kas, een ver loting gehouden, waarvoor alle da mes dan een pakje meebrengen. Dit gebeurde ook gisteravond. Opmerkelijk is. dat, waa men op vele vergaderavonden van ander ver enigingen, altijd klaagt over te wei nig belangstelling, deze avonden tel kens maar weer zo goed bezocht zijn. Ook gisteravond, en het was al met al weer heel gezellig. laatstelijk wetenschappelijk mede werker was by de afd. arbeidsgenees kunde. In 1959 promoveerde hü te Leiden op een proefschrift over „De industriële loodintoxicatie in Neder land". Hü is lid van de redactie van „Mens en Onderneming" en het Ne derlands Tüdschrift voor Sociale Ge neeskunde. Vele leden woonden de vergadering van de VVD afd. Voorschoten bü in „Het Wapen van Voorschoten". Na de opening door voorzitter A. Oos- terbaan werden ln vlot tempo het verslag van de secretaris en de pen ningmeester over het jaar 1963 vast gesteld. Bü de bestuursverkiezing waren periodiek aftredend de heren A. Oos- terbaan, G. A. Alers en mr. H. B. Koetser welke laatste zich niet her kiesbaar stelde. Bü acclamatie wer den herkozen de hee rA. Oosterbaan, voorzitter de heer G. A. Alers, 2de secretaris. In de plaats van de aftredende secretaris Koester werd gekozen mevrouw mr. M. E. Schef- fer-Munters. Door de leden waren geen tegenkandidaten gesteld. D" behandeling van de beschrij- vingsfabriek voor de algemene ver gadering van de partü vrüdag en zaterdag in Eindhovern was oorzaak van een langdurig* discussie. Voor als de op deze vergadering aanhan gig gemaakte wyzigingen van het beginselprogramma der partü von den weinig weerklank. Verscheidene leden spraken als hun mening uit dat. deze wüzigingen van het begin selprogramma der partü vonden weinig weerklank. Verscheidene le den spraken als hun mening uit dat deze wüzigingen van het beginsel programma teveel naar rechts wa ren gericht. De heer J. G. Ooster baan sprak er zijn verwondering over uit dat met geen woord werd gerept over hat standpunt van de party t.a.v de buitenlandse politiek ir; het algemeen en t.o.v. het ver enigd Europa in hetbüzonder. Ook biefbezwaar t- bestaan tegen de wel zeer korte tüd die er lag tussen het ontvangen van de beschrüvings- brief en de algemene vergadering in Eindhoven. Met algemene stemmen werd besloten de heer J. G. Ooster baan naar Eindhoven af te vaardi gen om zonodig de bezwaren van de afd. Voorschoten kenbaar te maken, nodig d'- bezwaren van de afdeling Voorschoten kenbaar te maken. Na afloop van het huishoudehjk gedeel te gaf de raadsfractie van de VVD uitvoerige toelichting openige pu - ten van praktische gemeentepolitiek naar aanleiding van enige vragen. WARMOND In het verslag over de legging van een gedenksteen voor de School met den Bübel in Warmond is he laas een onjuistheid geslopen. Er stond, dat de voorzitter, ds. H. J. Boonstra, de heer J. van Dorp her dacht. Dat moet zijn de heer J. Dek ker. BEURSOVERZICHT Philips wederom vast In een by de opening verveelde stemming voor de internationale waarden is Philips vanmiddag we derom aan de vaste kant geweest. De koerswinst ten opzichte van het voorgaande slotniveau bedroeg op f 157,80 ruim twee gulden. De handel in de Philipshoek was gedurende het eerste beurshalfuur actief. Later liep de affaire terug bü gebrek aan ver dere kooporders. Het publiek alsmede de arbitrage nam de Philipsaandelen uit de Markt terwül ook Zwitserland belangstelling in deze hoek ;oonde. Philips kreeg goede ruggesteun door dat Wall Street woensdag voor dit fonds een volle dollar meer betaalde. Dit in tegenstelling tot de overige Nederlandse hoofdfondsen die op de Newyorkse beurs eerder iets aange boden in de markt lagen. Ook Unile ver ontmoette beginbeurs goede vraag waardoor 70 cent hoger werd genoteerd op f 145.70. Aku verbeter de twee punten tot 537' i. Dit op de gepubliceerde, volgens de beurs, zeer gunstige eerste kwartaalcüfers van dit concern over 1964. De koers in Aku werd afgeremd doordat de aan delen van de Amerikaanse dochter „American Enka" gisteren in New York in koers nogaf flink daalden. Hoogovens moesten een stapje terug doen op 666 (6694). In deze hoek bleef vandaag de vraag voor West duitse rekening achterwege. Tegen- '.ver de geringe winstdeling stond Kon. Olie min vier dubbeltjes op f 154 ingevolge Wall Street. In het laatste beurshalfuur werd de handel in de hoofdfondsen zeer stil. Het geringe aanbod kreeg de overhand waardoor de koersen afbrokkelden. Philps liep terug tot f 157,40. Uni lever tot f 145 en Hoogovens tot 664. Aku en Kon. Olie konden het ope ningsniveau goed handhaven. Evenals gisteren was het ook van daag in de Scheepvaarthoek zeer kalm. De stemming was er licht verdeeld. Aandelen Kon. Boot daal den ruim een punt tot 154'$. Ook voor de leidende Cultures bestond weinig belangstelling. Certificaten Deli moesten wederom enig terrein prüsgeven, terwül ook HVA zwakker in de markt lag. De Staatsfondsen- hoek schommelde rond het voor gaande slotniveau. In de lokale afdelingen werden aandelen Kon. Zout/Ketjen een tiental punten hoger geadviseerd. Dit op het gepubliceerde jaarverslag met de gunstige winstcüfers. De di videndverlaging van Rott. Droogdok tot 15 pet (18 pet.) bracht geen ver laging van de koers van de aande len. De beurs had op een nog lager dividend gerekend, nl. van twaalf tot veertien pet. Donderdag, 18 april 1984 ACTIFVE OBLIGATIES Staatsleningen ad -1000. vorige slotkoers koers v. heden Ned. '58 44 964 97 Ned '59 44 95}| 9611 Ned '60-1 44 95H 9611 Ned '60-n 44 95H 964 Ned '59 44 95 95 Ned '60 44 94 94 Ned '61 44 94 94 Ned •63 44 934 93% Ned '53 34 89,', 894 Ned Ob obi. 34 744 Ned. •47 34 86,», 864 Ned •51 34 934 Ned *53 Ï-II "4 904 90% Ned '66 34 894 894 Ned '48 3 4 834 8*4 Ned bel. cert. 34 814 Ned •50 i-n 34 834 834 Ned '54 I-n 34 854 85 A Ned •55 I 34 854 841» Ned •55 n 34 874 884 Ned •37 3 884 874 Ned Ob ob '46 3 87ff 874 Ned dol In. *47 3 914 92 Ned Inv cert. 3 874 974 Ned. •62-64 3 1004 Indie •37 3 98,», 98 Indië *37 A 3 91% 914 Ned wonbl. '57 6 1044 104*» Ned. wonbl '57 44 95% 954 Ned. wonbl '60 44 964 964 1194 118% 1664 1644 5354 536 128.10 128.10 669.30 6624 155.80 157.40 145.10 144 DO 7124 7084 154.40 153.60 120V, 1204- 1624 1614 76 75 1554 155 164 1634 1434 143 1164 1164 1 2784 2824 1484 14911 1444 145% ACTIEVE AANDELEN Amst. Rubber Ver HVA-m\j. A.KÜ Dell Mü eert. Hoogovens eert. Philipo gem bez Unilever cert. Dordtse petr. Kon P (50 k f20) Holl Amer Lijn Java China Pak KLM Kon Ned St.boot Kon Paket Mü Stoomv MÜ Ned Nfev Goudr eert v Ommeren eert Kon Rott Lloyd N Scheepv Urii* NIET-ACTIEVE OBLIGATIES Pro» en Gem.leningen A'dam '47 34 92 92 A'dam '43 34 92 92 R'dam '53 I 44 95 95 Idem *37 T-ÏTJ&4 91 91% Bankwezen Bank N G 85' 6% 1014 Idem '58 6 100% 1001! ld N WB *52 4% 95'i 95% BVG Rspbr '52 163 1634b BVG Rspbr r 500 141% 142% Irdustr Obligaties Philips Dol '51 904 90 VERKLARING DEK TEKENS v-edaan en laten Gedaan en bieden Premieleningen vorige slotkoers koers v heden Alkmaar '56 24 85 82x A'dam *53 8 1174 A'dam *51 I 24 844 84 j A'dam '56 I 24 814 80% A'dam *56 n 24 934 934 A'dam "56 HI 24 92 92 Breda *64 24 814 814 Dordrecht '56 24 814 814 Eindhoven ?4 834 82% Enschede *54 24 87 87b Den Haag "521 24 89*4 89% Idem n 24 944 944 R'daro *52 I 24 904 91 Idem n 24 914 914 Idem '67 24 904 884 Utrecht *52 24 97% Z.-Holl 1957 24 904 894 Zuid-Holl *59 24 944 93 4 x NIET-ACTIEVE AANDELEN Bank- en Kredietinstellingen Interunle f 50 Nefo 1 60.- Robeco Unites f50 Ver Bez 94 f50 Amst Bank Cultuur bank Holl Bank U eert Ned Handelmü Ned Mid bank Rott Bank Twentsche Bank Industrie Ondernemineen Albert Heün Berkel'8 Pat. Borstimü -Wehry Bronsw Calvé Delft cert K Pap v Gelder K Ned Grofsm De Gruyter pref b Holl Constructie Ing bur r B.nÜv Tnternatlo Kemp en Beg Kon Zout Ketlen Leidse Wolsprü Mtlller en Co NB Ned Kabelfabr Philips pref *ott Dro.«rd MÜ Ver Machfabr Ver Tnuwfabr Vlhamy Walvisvaart Wemlnk's Bet.mü Wilton Fllenoord v Wük Heringa Zaalberg Münboow en petrolenm Blllton 2de r. 462 Kon Petr (f20) Amer fondsen Canad Pacific R 40Vs Intern Nickel Anaconda Bethlehem Steel Cl tie? 8ernce Genera' Motors Kennecott Republic Steel Shell Ot) Union Pacific Un States Steel 57** I Bieden Ex dividend Exclaim Laten 201 202 113 113 229 229 535.50 535.50 135 135 377 3754 284 28 238% 238% 360 361 212 2114 334 3314 3034 304 4 lineen 599 599 238 239 774 78 169% 1694 986 9854 200 200 1394 1394 1624 163 5034 503 154 158 289 2854 145 144 8754 889 4 615 622 3394 343 440 435 55.30 55 70' 330'i 331 205 206 4 433 433 179 179 56'', 57 259% 259% 240 2404 142 145 127 1274 155.20 153.50 404 404 814 814 44 "4 44 374 37 66% 664 814 81% 80% 814 464 45% 48,', 484 41% 40 J t 57% 574

Leidsch Dagblad | 1964 | | pagina 15