Sol y Sombrameer theater dan ballet wil je een stuk uitliet kunst kalei öoscqqp OMDAT ZOVEEL MANNEN Tentoonstelling van Nederlandse meubels „WOONKOERS-'64" „De Bontwerker" hij vervoer beschadigd (...en vrouwen) AAN DE SIGAAR GAAN Erliard trekt partij voor Schroder in een geschil met Strauss Presidentsverkiezing in Duitsland wordt bittere partijstrijd Première bij Ned. Dans Theater Gebrek aan innerlijke bewogenheid De Piëta kwam gisteren in New York aan Manifestaties in Kunstmaand Amsterdam '64 Even een paar adviezen om onbekommerd te genieten: Scherpe terechtwijzing LEIDSCH DAGBLAD DINSDAG 14 APRIL 1964 Benjamin Harkarvy, de trou we choreograaf en balletmeester van het Ned. Dans Theater, is een zeer bekwaam kunstenaar. Aan de glorie van dit jonge, energieke balletgezelschap heeft hij in de afgelopen vijf jaar met een opmerkelijk groot gevoel voor artisticiteit bijgedragen. Hij heeft in deze periode niet alleen bewezen een balletmees ter van klasse te zijn, maar te vens een man van het theater. Harkarvy werkt dikwijls met uiterlijke effecten, waarbij hij gretig gebruik njaakt van de mo gelijkheden, die de moderne be lichtingstechniek en de eigen tijdse decors hem bieden. Dit houdt het behoeft nauwelijks gezegd grote gevaren in. Wel heel duidelijk is dat gebleken bij de Haagse première van "Sol y Sombra", gisteravond in de uit stekend bezette Koninklijke Schouwburg. Het nieuwe, driedelige dansdrama van Harkarvy is meer theater dan ballet. Het mist te enenmale de in nerlijke bewogenheid, die van een dergelijk drama dient u't te gaan. Het ballet is gezet op het concert voor gitaar en orkest van de moderne Spaans-Engelse componist Mauricio Ohana. Het is geen Spaans ballet, maar wel in een kleine Spaanse stad gesitueerd. Het gitaargetokkel, het ple ndecor en het vingergeknip van de dansers en danseressen geven het inderdaad een zuidelijk en tempera mentvol karakter. De bedoelingen van de choreograaf zijn niet helemaal duidelijk. Heeft hij het licht willen doen schijnen op be paalde sociale (wan) toestanden in het arme. trotse Spanje of heeft hU met de twee contrastrijke meisjes figuren dieper willen graven? Dit laatste is onwaarschijnlijk, omdat het h'er bepaald geen abstract, maar een zeer concreet ballet betreft. Het gaat dus om twee meisjes. De é'n. opgevoed in een milieu van vro- me deftighe'd, wordt door de familie u'trrehuweljjkt aan een man met geld, ds ander, grootgebracht in de ar- van die romig-jonge, j geurig-betegeri, pittig-óude moede van de straat, wordt voor geld overgeleverd aan de praktijken van een .madame". Het eerste meisje als slachtoffer van strenge vormelijkheid hunkert naar wat zon, het tweede meisje als slachtoffer van de allerlaagste harts tochten verlangt naar wat schaduw. Beiden ontmoeten elkaar in een danswedstrijd als rivalen, maar plot seling, terwijl iedereen met een soort pervers genoegen toekijkt, worden zij één in hun stil verdriet. Dit is in het kort de inhoud van het weinig ge slaagde dansdrama van Harkarvy. waaraan vrijwel het gehele ensemble te pas komt. Over de danstechnische prestaties van de uitvoerenden, Mar- tinette Janmaat en Marian Sarstadt in de hoofdrollen, slechts één w^/d: wereldklasse Voorts werd deze avond een re prise gegeven van Glen Tetley's „Pierrot Lunaire", die wederom een schitterend:) vertolking kreeg, even dichterlijk als grotesk. Van de drie executanten, Glen Tetley (Pierrot), Kathy Gosschalk (Colombine) en Charles Czarny (Brighella), werd het uiterste gevergd, maar zij kregen er dan ook een langdurige ovatie voor. „Er is een grote schaarste aan goede meubelmakers. Voor dit vak bestaat tegenwoordig bij de jeugd nog maar weinig animo. Dit is de mening van dr. F. Ullmann, directeur van de UMS-Pastoe NV, die gisteren ter gelegenheid van de opening van de expositie „Woonkoers '64" in het „Centrum voor industriële vorm geving" te Amsterdam zijn zienswijze gaf over de problematiek die zich voordoet bij het ontwerpen van meu bels. In de laatste vijftig jaar is er vol gens de heer Ullmann een explosie gekomen in de behoefte aan meu bels. Het meubel is thans geen kunst werk en pronkstuk meer maar in de eerste plaats een gebruiksvoorwerp. Het mag niet overheersen, maar moet een achtergrond vormen en worden aangepast aan het bestek van de woning. Sprekende over de eisen die aan de industriële vorm gever worden gesteld zei dr. Ullmann dat deze niet vrij kan scheppen. Hij is zeer sterk gebonden. De rol van de kunstenaar ligt geheel buiten de sfeer van de industriële vormgeving. De industriële vormgeving van een goed doorgewerkt meubelontwerp duurt Jaren. De Piëta, de bekende beeldengroep van Michel-Angelo, voorstellende Maria met in haar armen de dode Jezus, is gisteren in New York aan gekomen. De groep zal ten toon wor den gesteld in het paviljoen van het Vaticaan op de wereldtentoonstelling in New York. De reis over de Atlan tische Oceaan werd gemaakt aan boord van het Italiaanse passagiers schip „Christoforo Colombo". Vandaag zou de metalen kist, waarin het kunstwerk schokvrij is verpakt, van het sloependek van het lijnschip op een bark worden geta keld, die voor het vervoer naar het tentoonstellingsterrein op Long Island zal zorgen. Drie sleepboten met spandoeken met het opschrift „New York ver welkomt de Piëta" begeleidden de „Christoforo Colombo" naar de aan legplaats aan de oever van de rivier de Hudson, terwijl een hefschroef- vliegtuig van de politie boven het schip vloog. De voor de 14de maal door de stichting „Kunstmaand Amsterdam" georganiseerde kunstmaand, die van zaterdag 9 mei tot en met vrijdag 12 Juni zal worden gehouden, omvat in. totaal 19 manifestaties. Het door Louis Andriessen in opdracht van de stichting gecomponeerde werk Sweet for recorders" voor blokfluit en mag- netofoonband zal zaterdag 30 mei ten gehore worden gebracht. Van de componist Lex van Del den zal „Pic- cola musica concertata". een viool sonate, op zaterdag 9 mei voor de eerste maal worden uitgevoerd. Voor deze kunstmaand zijn dit keer heel jonge dirigenten geëngageerd. Het zyn, behalve de vaste dirigent Anton Kersjes, de jeugdige Fons Rats, Frits en Joop van Zon. De solisten zijn over het algemeen ook heel jonge mensen, van wie er enkelen hier in Nederland vrijwel nog niet hebben gespeeld. Tot hen behoren Mariette van Wijk, Ronald Hoogeveen en Alwin Bar. Tot de overige solisten behoren o.a. André Gertler, Theo Olof, Nap de Klijn, Jo Juda, Gerard Hengeveld, Erna Spoorenberg, Herman Kreb- bers, Jan Huckriede, Ronald Masing en Geza Frid. Behalve vele Neder landse werken zal er ook een serie symfonieën van Mozart en werken van Bach en Beethoven worden uit gevoerd. Het programma vermeldt voorts toneelopvoeringen van „De bouwers van de macht" van Boris Vian (1959) door de toneelgroep Studio in de Brakke Grond, een „kolderavond" met een muzikale quiz, optreden van het instrumentaal sextet Alma Musica, het Nederlands strijkkwartet en het Gaffino kwar tet. Na de oorlog is er een grondige wijziging gekomen in de materiaal keuze. Het massieve hout is bijna verdwenen. Hout vindt men nog te rug in verwerkte vorm. Aangezien het niet meer in voldoende mate be schikbaar is, moet in vele gevallen namaakhout worden aangewend. Naast hout zijn er talrijke andere materialen gekomen, die meer dan 50 procent van de prijs van het meu bel uitmaken. Metaal, plastic en rub ber spelen een grote rol bij de ver vaardiging van meubels. Aan de expositie „woonkoers '64", die tot 15 juli voor het publiek blijft geopend, nemen zeventig Nederlandse industriën deel. Het aantal door een keuzecommissie aanvaardbaar ge achte produkten bedraagt 208. Daar toe behoren o.m. stoelen, bergmeu bels tafels, lampen, bedden, kasten, speelgoed, kapstokken en woningtex tiel. Aan de expositie is een wedstrijd verbonden „Kies de vier goede stoe len", waarbij van een van de goede stoelen vier exemplaren als prijs be schikbaar worden gesteld. Achthonderd jaar Zweedse kerk De feestelijke viering van het 800- jarig bestaan van het aartsbisdom Uppsala betekent tevens de herden king van het 800-jarig bestaan van de nationale Zweedse kerk. In 1164 werd de uit Engeland afkomstige cis terciënzer monnik Stefanus uit het Zweedse klooster Alvastra In het Franse Sens door de toenmalige Deense aartsbisschop Eskil-Lund in tegenwoordigheid van de uit Rome gevluchte paus Alexander III tot bis schop gewijd. Daarmee werd Zweden in de grote kerkelijke gemeenschap opgenomen. Het hoogtepunt van de feestelijk heden van dit jaar ligt tussen de 12e en de 15e juni. Na een openingssa menkomst in de aula van de universi teit op 12 juni begeeft zich op 13 Juni een stoet van 8 aartsbisschoppen, 30 bisschoppen en ongeveer 400 predi kanten naar de Domkerk, waar aarts bisschop Gunnar Hultgren de dienst leidt. In het kader van de viering vin den verder nog concerten en leke- spelen plaats en worden er over his torie en heden van de Zweedse kerk tentoonstellingen ingericht. De Lu therse Wereldfederatie heeft ter ge legenheid van het Jubileum een zen dingsconferentie in Uppsala bijeen geroepen. Verder is er een internatio nale conferentie over liturgie en kerkmuziek voorbereid. De Scandina vische zusterkerken, de Lutherse ker ken uit, Europa en Amerika, de ortho doxe kerk en de oecumenische kerk verbanden zijn alle uitgenodigd. Dr. Visser 't Hooft kreeg een persoonlijke uitnodiging even als bisschop Dibelius (Berlijn), ds Mare Boegner (Parijs) en professor doctor Hamilc&r Alivi- satos (Athene, die allen reeds in 1925 deelnamen aan de door aartsbis schop Söderblom te Stockholm bij eengeroepen wereldconferentie voor Leven en Werken (praktisch chris tendom). De oecumenische patriarch uit Konstantinopel en de Russische patriarch zullen vertegenwoordigers zenden. Verder wordt ook dr. Frank lin Clark Fry (Faith rod Order) uit Amerika vernacht en wordt de Ny- borg-rorf-" vertegenwoordigd door r-^sbi-schop Kiivit uit Tallinn. Tenslotte zal naar verwacht wordt de roomskatholieke bisschop van Stock holm aan de plechtigheden deelne men. Kort geding tegen Ned. Opera De Nederlandse Beroepsvereniging voor muziekdramatische kunst heeft het bestuur van de Nederlandse Opera in kort geding gedagvaard, op maandag 4 mei voor de president van de rechtbank te Amsterdam te verschijnen. De vereniging eist dat het operabestuur wordt verboden het voorgenomen besluit tot ontbinding van de stichting ,JDe Nederlandse Opera" te nemen of, indien dat be sluit reeds genomen is, daaraan geen uitvoering te geven zolang het dienstverband tussen leden van eiseres en de stichting niet op de daarvoor wettelijke en contractueel voorgeschreven wijze is beëindigd. Zulks op straffe van een dwangsom van f. 25.C00 voer ieder der gedaag den verschuldigd voor elke overtre ding. If eer kunstdrama in Zaandam „De Houtwerker", het gipsen beeld \an de Joegoslavische beeldhouwer Slavomir Miletic, is tydens vervoer in stukken gevallen. Het beeld stond op het GEB-terrein in Zaandam, naar kon daar niet langer bljjven. Het moest dus vervoerd worden naar een afgesloten terrein van de reini gingsdienst. Om een rel te voorko nen is dit vervoer in de nacht van zondag op maandag geschied, in aan- zjgheid van gemeente-architect M. G. Bakker en commissaris van politie A. B. J. Prakken. Tijdens dit ver voer is het model beschadigd. De afdeling voorlichting van de gemeente Zaandam verklaarde, dat de beschadiging in feite de schuld is van de heer Miletic zelf. aange zien deze verzoeken om adviezen be treffende het vervoer naast zich Italianen bij Ned. Opera Twee bekende Italiaanse solisten, Rosanna Certerl en Luciano Saldari, zijn per vliegtuig uit Milaan op Schiphol aangekomen. Zy zullen de hoofdrollen vertolken in de opera „Amico Fritz" van Pietro Mascagnl, wiens 100-jarige geboortedag thans wordt herdacht. Deze opera, die slechts door Italiaanse solisten zal worden gespeeld, is nog nooit eerder in Nederland opgevoerd. De première zal plaats vinden op vrijdag 17 april. Tsjombe wil aan Kongo-regering deelnemen De vroegere leider van Katanga. Moise Tsjombe, heeft een brief ge schreven aan de eerste minister van Kongo, Cenrilla Adoela, met het aan bod hun tegenstellingen te vergeten en deel te nemen aan de centrale regering. Tsjombe verklaarde aan United Press International, dat premier Adoela zijn brief nog niet heeft be antwoord. Hjj ontkende bezig te zijn met het rekruteren „in Angola of waar dan ook" van een nieuwe strijd macht, zoals is beweerd door de se cretaris-generaal van de Verenigde Naties, Oe Thant. Tsjombe zei nooit meer te zullen trachten een onafhankelijk Katan ga te vestigen. Hij zei dat hjj Adoe la had geschreven zijn „wijsheid en ervaring" in dienst te willen stellen van de centrale regering. Alvorens zich naar Leopoldstad te begeven zou Tsjombe echter eerst van Adoela een garantie voor zijn persoonlijke veiligheid willen hebben. Tijdens het onderhoud werd duide lijk, dat Tsjombe, hoewel hij zich zeer zelfverzekerd voordoet, kennelijk bevreesd is door de centrale regering te worden gearresteerd. Hij legde er de nadruk op, dat er voor zijn terugkeer een amnestie moet worden afgekondigd. neergelegd had. Gevraagd naar de aard van de beschadiging werd me degedeeld, dat het bovenste deel van het beel dnagenoeg niet beschadigd is, de rest is in brokken gevallen. Van kapotslaan is geen sprake geweest. Miletic weet nog niet wat hij gaat doen. Hij beschikt nog over de houten mallen, die hij nog kan gebruiken om het beeld te herstellen. De wens van de gemeente Zaan dam om een beeld te krijgen met als onderwerp een houtwerker en dat de Beatrixbrug zou sieren, leid de geruime tijd geleden tot een ver zoek vaan Miletic om er een ontwerp voor te maken. Miletic maakte even wel geen model, maar wel een gip sen beeld op ware grootte. Dit beeld werd afgekeurd. Er ontstond beroe ring toen Miletic alles in het werk st.elde om zijn beeld toch geplaatst te krijgen. Het gemeentebestuur wilde evenwel geen enkel contact meer met de beeldhouwer. Intussen was het eerste beeld vernietigd en was een nieuw gipsen beeld gemaakt. Miletic nam mr. R. Kokoski uit Amsterdam in de arm, die een pro ces tegen het gemeentebestuur van Zaandam voorbereidde, waarbij het o.m. gaat om plaatsing van het beeld van Miletic op de Beatrixbrug en betaling van f 15.000 salaris aan Mi letic. Twee bekende Italiaanse ope ra-solisten Rosanna Carteri en Luciano Saldari zijn gisteren uit Milaan op Schiphol aangeko men voor optreden in ons land. Zij werden verwelkomd door de impresario Minacapelli. (Van onze correspondent in Bonn) Bondskanselier Erhard heeft met een ongewoon scherpe terechtwijzing ingegrepen in de affaire Schroder Strauss. Die affaire ontstond tO'°n Franz Josef Strauss, chef van de CSU de Beierse zusterpartij van d, CDU, zijn krant, de Bayern Kurier liet schrijven, dat „de visies van de mi nister van Buitenlandse Zaken Schroder niet langer representatief zijn voor de meerderheid van het Duitse volk". Erhard heeft dit ge schrift vandaag bestempeld als „een ongerechtvaardigde aanval". Schroder, aldus Erhard, werkt in de buitenlandse politiek de richtlijnen van de bondskanselier zelf uit. Schrö- ders rede over de oostelijke politiek in München, die de rel ontketende, werd door d« regering goedgekeurd en Schroder geniet het volste vertrou wen van de bondskanselier, aldus Erhard. Die voegde er nog aan toe, dat iedereen, die in de toekomst lust heeft Bonns buitenlandse politiek te kriti seren, dan maar meteen de bonds kanselier zelf moet aanvallen. Strauss, die zich als minister van Defensie in de Spiegel-affaire al niet te fris had gedragen, heeft met de aanval op Schroder opnieuw getoond, dat vrijheid en verantwoordelijkheid in de pers voor hem geen bijzonder heldere begrippen zijn. Eerst moest de schrijver van het artikel, een ze kere Nieuwirth, verklaren dat hij het stuk op eigen houtje had vervaardigd en dat Strauss er niets van wist. La ter deelde een woordvoerder van de CSU mee, dat Strauss geen reden zag zich van het artikel te distancieren en dat „Neuwirth met zijn opvattin gen in de CSU niet alleen staat". Pas na Erhards terechtwijzing kroop Strauss gistermiddag in zijn schulp. Hij zei van het artikel niets af te weten en hij zette zijn handte kening onder een verklaring van de parlementaire fractie van de CDU- CSU, die volledig vertrouwen in Schroder uitspreekt! Het werd on dei- deze omstandigheden voor Erhard noodzakelijk in te grijpen in de in terne intriges van de CDU-CSU, want daar is een ontwikkeling aan de gang die herinnert aan die beginperiode van de twist tussen Moskou en Pe king. die elkaar aanvielen via derden: namelijk Joego-Slavië en Albanië. Achter Joegoslaaf Schröder en Alba nees Strauss staan in laatste instan tie Erhard en Adenauer zelf. De gematigde protestantse groep ln de CDU-CSU, Erhard, Schröder, Von Hasselt (Defensie), Dahlgrühn (Fi nanciën), Gerstenmaier (voorzitter Bondsdag) wint steeds meer aan In vloed, trekt steeds belangrijker posten naar zich toe. Zij laten zich eerder door de An- gelsaksers dan door de Fransen inspi reren en wensen een betrekkelijk ge matigde politiek Jegens het Sowjet- russische blok. De leidende r.-k. poli tici (Adenauer, Strauss, Gutteberg) hebben zich in de koude oorlog nooit onbehaaglijk gevoeld. Maar de ster van deze „gaullistische groep" is da lende en dat maakt hen bezorgd. Vandaar dat zij af en toe hard uit halen voor slagen onder de gordel, bij voorkeur met de aanduiding, dat er „door een te veel aan toegevendheid jegens de Russen verraad wordt ge pleegd aan Duitslands nationale eisen". Van een teveel aan toegevend heid kan inmiddels nauwelijks sprake zijn. Schröder had de rede, die door zijn medewerker Wickert geschreven was, sterk gematigd omdat hij haar te stoutmoedig vond. W est-Duitsland wenst meer Noortlzeebotlem Van liet „intercontinentale pla teau" onder de Noordzee eist de West- duitse Bondsrepubliek thans 70.000 km2 voor zich op, zo melden Oost- friese kranten. Volgens het nog niet geratificeerde verdrag van Genève, krijgt West-Duitsland 25.000 van de in totaal 575.000 km2 grote Noordzee bodem. Bonn zou dit sinds de gas- en olierush op de Noordzee onduld baar achten. Op korte termijn zullen ook met Denemarken onderhande lingen worden geopend over vergro ting van Westduitse Noordzeebodem, aldus deze Duitse dagbladen. Over de verdeling van het intercon tinentale plateau zijn, zoals reeds gemeld, besprekingen gaande tussen de Bondsrepubliek en Nederland. De argumenten die West-Duitsland aanvoert, zouden zijn: de lengten van de kustlijn, het grote achter land en het bevolkingsaantal in ver gelijking tot dat van de andere Noordzeelanden. Ook zou worden aangevoerd, dat West-Duitsland zee onderzoekingen verricht, die nu een wetenschappelijke basis opleveren voor de speurtochten naar olie en gas. (Van onze correspondent in Bonn) Erich Mende, leider der Duitse li beralen, heeft de knuppel in het hoenderhok geworpen met. de verkla ring dat zjjn F.D.P. definitief weigert een hei-verkiezing van Bondspresident Lübke te steunen. In juli moet de bondsvergadering, samengesteld uit leden van de bonds dag (Tweede Kamer) en kiesmannen uit de landsparlementen, beslissen wie in de komende vijf jaar staats hoofd van West-Duitsland zal wor den. En dat belooft ditmaal een moeilijke keus te worden. De F.D.P. wil Lübke niet. De CDU heeft daarop verklaard alleen Lübke te willen. Rest dus de keuze van de sociaal-democraten. Die zijn op de wip geklommen met de verklaring: „Wij willen een gemeenschappelijke kandidaat der drie partijen. Maar wij zullen die kandidaat niet stellen". Het probleem is nu dit: by de eerste twee stemmingen is een absolute meerderheid nodig en daarover be schikt. de CDU/CSU in de bondsver gadering niet. Pas bij de derde stem ming valt de beslissing voor de kan didaat met de meeste stemmen. Maar zo'n uitslag is niet leuk: de winnaar wordt een party-president en dat komt zyn prestige niet ten goede. Het prestige van president Lübke is, Mishandeling in Zuid-Afrika niet 26 jaar gestraft Vier leden van de Zuid-Afrikaanse politie zyn in Bloemfontein tot zware straffen veroordeeld wegens het mis handelen van twee negergevangenen. Een der gevangenen, Magaise, is hier by om het leven gekomen, de ande re Makhtela, liep zware verwondin gen op. Het gebeurde vond plaats op 3 december van het vorige jaar, op het politiebureau van het plaatsje Buitfontein. Magaise en Makhtela waren gearresteerd onder verdenking van diefstal. De 25-jarige politieman Maree, werd schuldig bevonden aan het ver oorzaken van dood door schuld. Hy werd veroordeeld tot negen jaar ge vangenisstraf. Een 19-jarige politie man, Gostzee, kreeg zeven jaar. Een derde, Van Wyk, 18 jaar, werd ver oordeeld tot drie jaar voorwaarde lijk, wegens poging tot moord. De 21-jarige De Brum kreeg drie jaar gevangenisstraf. Allen moeten boven dien zes stokslagen ondergaan. De commissaris van het politie bureau van Buitfontein, de 34-jarige Rossouw, werd schuldig bevonden het recht niet zijn vrjje loop te hebben gelaten. Hy kreeg vier jaar gevange nisstraf. In zyn resumé zei de president, A. J. Smith, dat dergelijke praktijken met kracht moeten worden uitge roeid. Hy vond het onder bedreiging van geweld loskrijgen van inlichtin gen bjj gevangenen, „van primitief gedrag" getuigen. vriendelyk gezegd, toch al niet zo hoog als van zyn voorganger, de li berale professor Theodor Heuss die voor Duitslands morele herstel'veel heeft gedaan. Lübke heeft niet de zelfde „uitstraling". Nu is het niet zo zeer dAt, waar het de liberalen om gaat. Op Lübke's vraag aan Men de: „Wat hebben uw liberale heren toch tegen my?", zei de FDP-chef: „We hebben constitutioneel-politieka bedenkingen. Alleen in uitzonderings- gevallen stemmen we in een tweede termijn van vijf jaar toe". In werke- lykheid schuilt de liberale tegenzin elders. Lübke houdt niet van de libe ralen en is een voorstander van de „grote coalitie" tussen christen-demo craten en sociaal-democraten. Het. ziet er voor president Lübke aus met aangenaam uit. De vriende lijke gryze politicus, die zich aanvan- kelyk tegenstribbelend tot staats hoofd liet benoemen, heeft er mmid- dels de smaak van te pakken gekre- nfn' i nu: "Z0 nodig kandideer ik ook in een verkiezingsgevecht". Maar omdat dit weer slecht voor het prestige is. zoekt men in Bonns poli- tieke broeikas naar een voor iedereen aannemelyk gewas. De FDP heeft twee buitenstaan ders, de vice-president van de bonds- T.homas Dehler, maar die heeft zelfs licht neutralistische aanvallen, en de minister van Justitie, Ewald Bucher, die zowel liberaal als rooms- Katholiek is en decoraratief grjjs haar op het hoofd heeft. Anderen noemen fcugen Gerstenmaier, de vrijzinnige christen-democraat die president van bondsdag is. Hij is aanvaardbaar voor SDP en FDP, maar niet voor zijn eigen partij, de CDU. Een ding staat nu vaster dan ooit: de verhouding tussen de coalitiepart- ners en FDP wordt nooit meer wat zjj was. Of liever gezegd: wat z(j had moeten zjjn en nooit helemaal geworden is. VOLLEYBAL De Valken-dames kampioen Het damesteam van De Valken uit Valkenburg heeft het kampioesnehap behaald in de vierde klasse van de Afdeling Leiden NeVoBo. Dames 3e kl.: Rynsburg 1—KVC 4 3-0; WW 2De Alvo's 3-0; 4e kl.: Rynsburg 2—De Vinnen 2 3-0; Ryns burg 3—De Valken 0-3; WVV 4- Donar 1 0-3; WW 3—Raaphorst 2; Raaph. niet opgekomen; WW 4— Raaphorst 2 2-2; heren 3e kl.: De Valken—WA 3-0; LUSV 3—DES 3-1 In verband met de examens zal het gymnasium van 11 t/m 15 mei niet beschikbaar zyn voor volleybal wedstrijden. Het Afdelingsbestuur zoekt in over leg met de gemeenteiyke instanties naar een oplossing in verband met wedstryden voor het jubileum- en jeugd tournooi.

Leidsch Dagblad | 1964 | | pagina 4