z Medische taak met betrekking tot benauwende bevolkingsgroei Leidse volkstuinders (ioo) nog dit jaar op eigen (tijdelijke) tuin Zelfstandigen de dupe van loonsverhoging LZC-waterpoloteam geklopt in Solingen Wat weet de juwelier van tafel zilver? Juwelier voor tafelzilver Prof. Brand in Medisch Contact Voorkom leven zonder ontplooiingskans Amateurfotografen hielden een praatje bij een plaatje In Oostvlietpolder Raad dringt aan op aanleg permanente complexen P. G. VAN DER WEELE VOOR C.H. U.-STA TENKRING LEIDEN 'Opgericht 1 maart 1860 Dinsdag 14 april 1964 Tweede blad no. 31236 ■lil- In „Medisch Contact" het officieel orgaan ran de Kon. Ned. My. tot Bevordering der Geneeskunst, wydt prof. dr. W. Brand, hoogleraar aan de ttidse Universiteit in de staathuishoudkunde der niet-westerse bescha- ringsgebieden, een artikel aan „het bevolkingsvraagstuk". In *Un belich- 'l«i ting van verscheidene facetten van dit vraagstuk, vooral die welke samen- hangen met de snelle groei van de wereldbevolking en In het bUzonder in 22; de ontwikkelingslanden aandacht en aanpak nodig maken, segt de auteur 'Ni ojn. dat vele landen tot de overtuiging komen dat sU niet alleen de eco- yp. nomfccta© ontwikkeling en de gezondheid moeten bevorderen, maar ook A moeten trachten het geboorte peil te reduceren. ïykheden voor de kinderen, die zy meehelpen te doen geboren worden? Waarom zou hun taak behalve de bestryding van ziekte en dood niet tevens omvatten het vermyden van leven, dat geen kans heeft op een menswaardige ontplooiing? De acti viteit van de Wereld Gezondheids Organisatie tendeert naar het zoeken van een optimale gezondheidszorg binnen het kader van de economische en sociale structuur in elk land". M Moeilijkheden der geboortebeperking „Onverüiydeiyk wordt een ieder te i die peinst over het vraagstuk van de f geboorteregeling, aldus prof. Brand, geconfronteerd met de etische kant iVan het probleem. Wij zijn allen voorstanders van methoden en tech- (rtnieken die geen afbreuk doen aan de inijfmenselijke waardigheid. Men be- denke echter dat in vele landen de regeringen, en ook individuele fami lies geloven, in een noodsituatie te verkeren, die om drastisch ingrijpen vraagt. Gezien de aberraties of on kunde omtrent de afwyking, die in onze samenlevingen op seksueel ter- ^Jrein bestaan, past het ons evenmin, een gemakkelijk oordeel te vellen of middelen, die in andere culturen worden aanvaard, af te keuren. Arme landen, die met een bevolkingsgroei d«]van 2,3, of zelfs 4 procent per jaar belast zijn, hebben daardoor met economische en sociale problemen te kampen, waarvan wy geen weet .hebben. Optimale zorg b4Ij Prof. Brand besluit zyn artikel: jPJArtsen hebben de elementaire plicht en sterfte te voorkomen, maar liij behoren ook mee te denken over de gevolgen van hun werk op het ge- tinubied van de gezondsheidszorg. Heb- Voen zy niet allereerst belang by het scheppen van gezonde levensmoge- V; Hij weet, dat een Nederlands bestek een prijs won in Milaan. Hij weet qua prijs en ont werp mogelijkheden te scheppen die variëren van zeer tij exclusief tot gang baar en goed. Hij weet dat men tafel zilver in alle rust moet bespreken en bekijken. Hij weet wat de etiquette eist, wat men het best als cadeau geeft en hoe men over langere tijd een JJ cassette kan opbouwen. De juwelier weet er felles van. persoonlijk adviseur „Brengt de consequentie van deze idee niet mee, dat artsen hun aan deel moeten leveren in het streven naar beheersing van de gezins grootte speciaal in die landen, waar de belangen van de levenden in het nog niet zal zijn overbrugd". gedrang komen als gevolg van een ongeremde bevolkingsgroei? In di verse arme landen ontmoette ik reeds medici, die tot het inzicht waren ge komen dat naast de bestryding van morbiditeit en mortaliteit tevens een teruggang van de nataliteit moest worden bevorderd, al wisten ze dan nog niet op welke maniet". Adaptie „Evenals ln het economische vlak. geldt voor het bevolkingsvraagstuk dat niet ons kennen en kunnen van primair belang zyn, maar wel waar en hoe onze ideeën kunnen en zullen worden geadapteerd aan de omstan digheden, zoals die worden aange troffen in de minder ontwikkelde maatschappyen. Ik neem aan dat vooralsnog onze zich uitbreidende kennis tot vermindering van de sterfte gemakkelyker kan worden overgedragen dan eventueel nieuwe mogelijkheden tot limitatie van het geboortecyfer. Aldus voorzie ik dat er in elk ge val tegen het jaar 2000 6 a 7 mil jard mensen op aarde zullen zijn en de grote kloof in welstand, die thans bestaat tussen ryke en arme landen, In het kader van de bestuursactiviteiten der Leidse Amateur-Fotografen* vereniging werd in het winterseizoen 1961'62 een diapraat-avond geor* ganiseerd, waarmee de LAFV tevens een Novum in Nederlandse amateur* fotografenkringen introduceerde. Nadien hebben verschillende fotoclubs in ons land dit evenement van da LAFV overgenomen, wydde het bondsorgaan er zelfs een artikel aan en heeft het een vaste plaats in de LAFV-winterprogramma's gekregen. Indien het aan het Leidse College van B. en W. ligt dan zullen nog dit jaar ruim 100 volkstuinders kunnen profiteren van het derde in de Oostvlietpolder onder Zoeterwoude aan te leggen (tijdelijke) volkstuincomplex. De raad voteerde gistermiddag in zijn zitting voor de aanleg van dit complex reeds f 52.000; het wachten is nu nog slechts op de toestemming van Ged. Staten. Komt deze spoedig af, aldus deelde wethouder Piena mee. dan zal snel met de aanleg worden begonnen, zodat de tuinders nog dit jaar vaste grond onder de voeten hebben". Ook B. en W. voor vast complex Met de raad, die bij monde van de heren Molle (PvdA), Portheine (VVD), Van Egmond (KVP) en De Kier (Prot. Chr.), pleitte voor de aanleg van permanente volks tuincomplexen, was ook wethou der Piena het eens dat een vast complex als het meest ideale moet worden gezien. De volkstuinders, aldus de heer Piena, verdienen het, dat er uiteindelijk ook voor hen iets permanents uit de bus komt. Vooralsnog moet aan dit complex, volgens de wethouder een tijdelijk karakter worden ge geven, hetgeen niet weg neemt, dat B. en W. van Leiden in deze omgeving streven naar een per manent complex. Thans is Leiden, ook wat betreft de plaatsing van tuinhuisjes, nog aangewezen op de inzichten van Zoeterwoude en de door deze gemeente af te ge ven vergunningen. Op een vraag van de heer Molle in zake het vervangen van koolaspaden door harde, stofvrije paden, deelde de wethouder mede dat dit nog in over weging is. Het huidige, thans door de raad aanvaarde plan voorziet in de aan- leg van 104 volkstuinen, elk groot 300 vierkante meter. Het complex zal toe- gankeiyk worden gemaakt van de Vlietweg af. Nabij de molen zal een verenigingsgebouwtje worden opge richt. bestaande uit een houden di- rectiekeet ter grootte van 3 x 5 m2, dat zal worden voorzien van een toi let met een aansluiting op het wa terleidingnet der gemeente Zoeter woude. Voor het gebouwtje is een parkeerterrein, groot plm. 600 m2, geprojecteerd. Het zuidoosteiyk uit einde van het complex is van de rijksweg 4a gescheiden door een smalle sloot. Teneinde te voorkomen, dat onbevoegden zich toegang tot het complex zullen verschaffen, zal deze sloot worden verbreed. Voorts zal langs de toegangsweg, rondom het verenigingsgebouwtje en by het par keerterrein een beplanting, bestaande uit heesters, worden aangebracht en langs de paden een ligusterhaag. Shakespeare voorstellingen Z.h.s. kon de raad deze middag ook akkoord gaan om een garantie van maximaal f 3.250 te verstrekken in een eventueel tekort van een serie Shakespeare-voorstellingen van „De Getemde Feeks", op te voeren op het binnenplein van de Academie. De heer Portheine (VVD), die zich niet tegen deze garantieverlening verzette, wenste echter wel te weten of er voor de gemeente nog conse quenties aan verbonden zyn indien subsidie van andere zyde uit blyft. Wethouder Sannes zeide te ver wachten, dat de „Stichting Leids Co mité 400 jaar Shakespeare" hierin ze ker zal slagen. Mocht dit echter niet het geval zyn hetgeen spreker niet gelooft dat zullen B. en W. het dan in te nemen standpunt nader aan een beschouwing onderwerpen. Conform wordt dan besloten. Dat was ook het geval met alle overige door ons reeds gepubliceerde voor stellen, w.o. een voorstel tot de bouw van tien bejaardenwoningen aan de Stu v/straat. N.Z.H. voorbarig? Raadslid stelt vragen Mr. F. Portheine (VVD) heeft zich met de volgende vragen tot het colle ge van B en W gewend: 1. Hebben B en W kennis genomen van de berich ten uit het Leidsch Dagblad d.d. 3 en 9 april j.l. waarin de plannen van de NZHVM m.b.t. het Leidse autobusnet voor de naaste toekomst, waarin vele wijzigingen op het huidige net zyn 2. qe- vervat, worden weergegeven? 2. Zo deze vraag bevestigend wordt beant woord. willen B en W dan mededelen, wat hun mening terzake is? 3. Achten B en W, zo deze mening nog niet ge vormd is. onder inschakeling van de bevoegde advies-commissies, deze pu- blikatie, waarin van eventuele mede werking der gemeente niet wordt ge rept, niet voorbarig en niet strijdig met de door de Maatschappij in acht te nemen procedureregels? De bovenzaal van restaurant ,X>e Doelen" was gisteravond tot de laat ste plaat bezet met LAFV-leden tot by woning van de dia-praatwedstrijd in dit seizoen, waaraan ditmaal zes leden deelnemen met als inzet twee prijzen t.w. een kleurenfilm van 36 en 20 opnamen. Het waren mevrouw N. van Dyk, en de heren J. F. S. van Blyswijk, N. L. van Dalsen, J. Tin bergen, U. M. Ubbens en J. A. de Vries, die over de „sprekersdrempel" waren heen gestapt en het bewys le verden, dat de LAFV ook op het ge bied van het improviseren steeds meer prominente krachten gaat tel len. Ook nu fungeerden alle aanwezigen als juryleden, die hun beoordeling door middel van stembriefjes kenbaar maakten. Bij de beoordeling werden niet alleen de fotografische prestaties van de circa 20 kleurendia's der mededingers (sters) kritisch beoor deeld. doch eveneens de wijze, waarop zy hun „praatje bij een plaatje" vlot en onderhoudend konden voeren. Alvorens de heer Ubbens als eerste in het strijdperk trad. opende de voorzitter, dr. J. Versteeg, de avond met een hartelyk welkomstwoord, waarna hij met een toepasselijk woord de pryzen (diverse fraai gecal- ligrafeerde diploma's) aan de geluk kige winnaars*essen) van de onder linge competities „kleuren" en „zwart-wit" uitreikte. Nadat de heer Ubbens en mevrouw van Dijk hun diapraatbydragen hadden geleverd, volgde de bekendmaking van de uit slagen van de jaarlijkse onderlinge zwart-wit en kleurenfotowedstryden, waarvan de inzendingen ook ditmaal door een zowel neutrale als deskun dige jury. gevormd door leden van de Leiderdorpse amateur-fotografenver eniging. werden beoordeeld. Nadat de voorzitter ook t.a.v. deze wedstrijden de uitslagen-spanning had gebreken, reikte hy de prijzen aan de ,.top- fotografen" van de LAFV uit. Voor deze wedstrijden bestonden de prijzen uit zilveren- en bronzen medailles. Aan het eind van de ditmaal bij zonder spannendie dia-praatstryd bleek, dat de jury ditmaal de hoogste lof had toegekend aan de heer Tin bergen. die niet alleen een fraaie serie kleurendia's van het Kriigerpark in Zuid-Afrika projecteerde, doch eveneens succes oogstte met zyn zeer onderhoudend en leerzaam praatje over flora, en faunapracht in dit park. De heer De Vries legde met zijn zeiltochtserie en praatje beslag op de tweede prijs. Hoewel mevrouw Van Dijk (onderwerp „Oud-Delft"), en de heren Van Dalsen („Op foto-vogel jacht"), Ubbens („Winter '62'63en Van Blijswyk („Vakantie in Venetië) niet in de pryzen vielen, waren de onderlinge verschillen betrekkelijk gering, Uitslagen Advertentie Zoekt U een schoorsteenklok, wandklok of wekker. v. d. WATER, Baarl.str. 207 heeft het. De beste merken Junghans - Kienzle - Mauthe. De heer P. G. van der Weele. die als enige lid het akkoord van de Stichting van de Arbeid ondertekende, heeft gisteravond voor de Statenkring Leiden van de C.H.U. zijn standpunt in deze verduidelijkt en tevens enige waarschuwingen geuit. Hij sprong op de bres voor de zelfstandigen in het midden- en kleinbedrijf, die er door de loonsverhogingen maar bekaaid zijn afgekomen. Voorts was hij het niet eens met het streven van de regering de verticale prijsbinding geleidelijk af te schaffen. De heer Van der Weele is voorzit- Europees loonpeil. „Als men ter van de Middenstandscommissie argument uiteenrafelt van de CHU en van de Kon. Ned. Middenstandsbond. Hy zei dat de Stichting van de Arbeid twee argu menten voor de loonronde had ge hanteerd, waarmee hij het niet eens was. Argument 1: de loonsverhoging was nodig om te komen tot een Prof. dr. L. Bosch gewoon hoogleraar By K b. is dr. L. Bosch, sinds vorig Jaar Leids lector ln de biochemie, be noemd tot gewoon hoogleraar in de faculteit der wiskunde en natuur wetenschappen met dezelfde leerop dracht. Professor Bosch is sinds vorig jaar te vena buitengewoon hoog leraar aan de Vrye Universiteit te Amsterdam. Universitaire benoemingen By onderscheiden besluiten van cu ratoren der Leidse Universiteit zyn herbenoemd: drs. Go Lam San. tot wetenschappeiy k ambtenaar le klasse in tydeiyke dienst by de farmacie en dra. F. C. Maatje, tot wetenschappe lijk ambtenaar in tydeiyke dienst by de conflictsychologie. De heer D. Janssen, oud-hoofd van de Pestalozzischool alhier, is aan gewezen als ryksgecommitteerde by de eindexamens van de tweede leer ling by de rijkskweekschool te Hil versum. Dit zijn de Amerikaanse ruim tevaarders, die als bemanning en plaatsvervangers zijn aangewe zen voor de eerste bemande tweèling-ruimtevlucht in een Ge- mini-capsule. Links-voor de ve teraan-astronaut Virgil Grissom en rechts voor de nieuwe ruim tevaarder John W. Young, die als bemanning voor de Gemini zijn aangewezen, achter links Walter Shirra en rechts Tho mas P. Stafford, die als reserves uitverkoren zijn dit is er geen goed woord voor", zei hij. „Het Europees loonpeil bestaat niet". De lonen in de onderscheidene Europese landen liggen zeer ver uit elkaar en de koopkracht er van nog verder. Argument 2: Loonsverhoging was ook noodzakelijk om ont spanning te brengen op de ar beidsmarkt. Want, zo redeneerde de Stichting, sommige onderne mers zouden de financiële draag kracht voor de verhoging niet kunnen opbrengen, en personeel gaan afstoten. „Maar dit is niet te verwachten, temeer daar ook de prijzen zijn verhoogd", aldus de heer Van der Weele. Nee, ontspanning op de arbeids markt kan volgens hem wel worden verkregen door produktieverhoging en uitbreiding van het arbeidspoten tieel, byv. door stimulering van het overwerk. Het overwerk had daarom belastingvry moeten worden gemaakt. Geen loonplafond Een loonronde van 10 procent, zo als de Stichting van de Arbeid had voorgestaan, is het niet geworden. De lonen werden nog meer verhoogd, met gemiddeld 14 procent. Er is in wezen geen loonplafond meer, zo stelde de heer Van der Weele Van de geleide loonpolitiek is men over gegaan tot de zich vry ontwikkelen de loonpolitiek een structuurveran dering die men maar fluisterend mag uitspreken, zei de heer Van der Wee le. De regering, noch de Stichting van de Arbeid is nu in staat een evenwichtige loonpolitiek te bewerk stelligen. De lonen zyn omhoog gegaan en het kan niet anders of een gedeelte van de verhoging is doorberekend in de prijzen. Dat was niet zo moeiiyk, want op de markt was de vraag gro ter dan het aanbod. Door de prys- verhoging is de helft van de loons verhoging teniet gedaan. De koop kracht van de lonen is dus vermin derd. „Waarom dan niet, als er nu zo noodzakelijk een loonronde moest komen, een loonsverhoging van 7 procent, zonder een nrysverhoging?" vroeg de heer Van der Weele. Er tekent zich de laatste Jaren een steeds duidelyker tendens af van herverdeling van het nationale inko men. In 1961 hadden de werknemers een aandeel van 69 procent in het nationale inkomen, in 1962 een aan deel van 72 procent en na de loons verhoging is dit opgeklommen tot 76 procent. Met andere woorden: het inkomen van de zelfstandigen wordt steeds kleiner. ..Dit is een ernstige reden stelling te nemen tegen het sociaal economisch beleid van de re- KOOPLUSTIGE JONGE VROUW AANGEHOUDEN Een negentienjarige, getrouwde, Inwoonster van Sassenheim is giste ren door de politie aangehouden. De jonge vrouw zou zich in de af gelopen winter in Leiden hebben schuldig gemaakt aan flessentrek- kery, waarbij een totaal bedrag van f 6500 is gemoeid. Zy heeft volgens de politie in ver scheidene winkels kleding, meubilair en ander huisraad gekocht zonder te betalen. De politie is tot aanhouding overgegaan nadat er acht aangiften van gedupeerde zakenlieden waren binnengekomen. gering", aldus de heer Van der Wee le. Nieuwe aanslag De vakbewegingen wilden meer, dan alleen een loonsverhoging, zy hebben zich ook sterk beyverd voor het afschaffen van de verticale prijs- blnding. Dit immers zou prysverla- ging betekenen. Hier kantte de heer Van der Weele zich fel tegen. Het onverbindend verklaren van de ver ticale prysbinding zou opnieuw een aanslag betekenen op de winstmarge van de zelfstandigen. De heer Van der Weele was voor het instandhou den van verticale prysbinding, maar hy vond de manier waarop dit ge schiedt niet redelyk. De verticale prysbinding Is nu een systeem ge worden van de fabrikanten, die zon der inmenging van de middenstan ders de pryzen van de goederen vast stellen. Hy meende voorts dat niemand kon voorspellen welk effect het on- verbindendverklaren hiervan zou sorteren". Alleen wordt alles onover zichtelijker", zei hy. Voor de lezing van de heer Van der Weele had de Statenkring zich met enige huishoudelijke zaken bezig gehouden. De financiële positie werd bevredigend genoemd. De heer M. de Ruyter (Leidschendam) werd geko zen in de plaats van de heer C. Rij laarsdam, die niet herkiesbaar was. De uitslagen van de jaariykse on derlinge wedstrijden waren: Kleurenfotowedstrij dselectieklas se: le prys W. M. J. RotteveelHen- kes; 2e prijs U. M. Ubbens; 3e prijs mevr. W. B. WajonStroethoffeer volle vermelding: A. Brinks; wed strijdklasse: le pry's R .Singerling; 2e prijs dr. J. Versteeg; 3e prijs G. L. v. d. Berg; eervolle vermelding: W. J. B. Ziegelaar. Zwart-witwedstrijd. selectieklasse! le prys H. J. Blechstein; 2e prys J. Tinbergen- wedstrijdklasse: 1ste prys R. Singerling; 2e prys F. A. Eradus; 3e prijs H. T. wysman; eervolle ver melding: dr. J. Versteeg. De uitslagen van de onderlinge competitie 1963—1964 werden: Afde ling kleurendia's, selectieklasse: 2de prijs F. A. Eradus (67 pnt)3e pryzen P. H. de Blocq (66 pnt), P. F. v. d. Kley (63 pnt), Jac Raar (62 pnt); eervolle vermeldingen: mevr. W. B. Wajon-Stroethoff, mevr. W. M. J. RotteveelHenkes, mevr. N. van Dijk, en de heren J. A. Brinks, U. M. Ub bens, A. D. J. van Oosten, J. Stoffels, N. L. van Dalsen en P. S. Geertsma; wedstrijdklasse2e prijs R. Singerling (69 pnt), 2e prys W. J. Ziegelaar (68 pnt); eervolle vermeldingen; dr. J. Versteeg: Afdeling zwart-wit: selectieklasse: 2e prijs A. D. J. van Oosten (68 pnt), 2e prys P. F. v. d. Kley '63 pnt). 3e prys mevr. N. van Dyk (62 pnt). eer volle vermeldingen: mej. M. Smit, en de heren L. de Bolster, A. A. Rosin en J. Stoffels: wedstrijdklasse: le prijs dr. J. Versteeg (73 pnt), 2e prys W. J. Ziegelaar (68 pnt). 3e pryzen G. Kik kert en W. Wondergem (beiden 65 pnt); eervolle vermeldingen: mevr. W. B. WajonStroethoff en de heren R. Singerling en F. A. Eradus. Waar geen eerste, tweede of derde prijzen zyn vermeld, werden deze we gens het niet behalen van het mini mum aantal punten niet toegekend- „Wat je aan een meisje geeft ben je meestal kwijt" „Ja", constateerde de Haagse po litierechter „wat je aan een meisje geeft, ben je meestal kwyt". Nu had dit niet zoveel te maken met het feit, waarvoor een 34-jarige timmerman uit Leiden terecht stond, nl. mishandeling. HU had een buurt bewoner een stevige klap op diens ge zicht gegeven. „Daar had hy het ook naar ge maakt", stelde verdachte vast en hy gaf een uiteenzetting over het „ge treiter" en „gescheld" van de buurt bewoner. „Dan doet u aangifte by de politie, maar slaan mag niet", waarschuwde de rechter. Het meisje had wel te maken met een ander feit. waarvoor de timmer man zich eveneens had te verant woorden; hy had een ruit ingeslagen in de woning van de ouders van het meisje. De „verkering" was nl. uitge raakt en toen weigerde het meisje om de diverse geschenken terug te geven. Vandaar de opmerking van de po litierechter. De officier vond dat verdachte wel wat te hardhandig in zyn optreden is en eiste daarom een week gevan genisstraf. De rechter volstond met f. 60 boete of 12 dagen hechtenis en een week gevangenisstraf voorwaardelijk. Familieberichten (Overgenomen uit andere bladen). Geboren: Pieter. z. v. Mulderv. d. Hoeven, Rotterdam. Frank Julius, z. v. v. OmmerenGerzon. Rotterdam. Norbert Bastiaan, z. v. MildersHan- rath, Delft. Overleden: prof. dr. E. W. Beth, 55 jr., Amsterdam. N. Oosterveld, 82 jr., Rotterdam. Mr. A, M. 'de Roon, Raamsdonkveer. LZC heeft in het afgelopen week einde een bezoek gebracht aan Solingen, het rustige Westduitse stadje aan de Wupper. De uitwis seling, die reeds enkele jaren met de Schwimverein Solingen '02 bestaat, valt by beide ploegen namelyk bU zonder in de smaak, zodat LZC nadat de Leidenaars verleden jaar februari de Duitsers hadden ontvan gen weer een uitnodiging had ge kregen om tegen Solingen te komen spelen. Het was de vierde wedstrijd van de laatste Jaren en het werd ook de vierde Leidse nederlaag. In 1963 won Solingen in de Leidse overdekte met 63, dankzij het uitstekende spel van Brangs, en dit weekeinde wonnen de Duitsers met 64. De Leidse nederlaag was overigens niet nodig geweest, want wanneer men in de eerste perioden met wat meer overleg had gespeeld, dan zou een overwinning zeker tot de moge lijkheden hebben behoord. Immers, ln het kleine Solingse bad moet men het niet hebben van zwemmen, maar van „tweemeter-spel". Solingen deed dit van het eerste fluitsignaal af en kwam in drie speeltyden met 6—2 voor (2—2, 2—0 en 2—0). Pas toen nam LZC dit speltype over en het resultaat bleef niet uit. Er werden geen Leidenaars meer uit het water gestuurd, maar wel een Duitser wat Koedoder in staat stelde de achter stand tot 63 te reduceren. In de slotfase kwam LZC nog op 64. Verder liet Solingen '02 het echter niet komen. Aan de zwemwedstryden, die aan de waterpolowedstrijd vooraf gingen, nam LZC slechts gedeelteiyk deel. De Leidse vereniging had geen damesteam meegenomen en kwam derhalve alleen op de herennummers uit. Het waren, traditiegetrouw in Duitsland, louter en alleen estafettes Hiervan won LZC er één, eindigde driemaal als tweede en éénmaal als derde. Het waren overigens ook dit keer de vreemdsoortigste estafettes. 8 x 50 meter vlinder-, $chool-, of vrijeslag. Nummers, die alleen ip Duitsland voor kunnen komen....

Leidsch Dagblad | 1964 | | pagina 3