meisjes net top •Leidse niet aan de Autobotsing in Leiden: groot aantal gewonden GOLDEN FICTION DOB op planken met negervraagstuk Eervolle plaats in Shakespeare-toernooi 1<J Eervolle plc Eerste prijs 1 voor school in Bergen Voor rokers met een eigen stijl •m Loop der bevolking van Leiden Over de kop geslagen tP8er" icht 1 maart 1860 Maandag 13 april 1964 Tweede blad no. 31233 - »iT Advertentie Ho» De ploeg van de middelbare :5 2 eisjesschool te Bergen (N.H.) tlco. :eft zich zaterdagmiddag met 17. "casket-scene" uit de „Mer- Brankant of Venice" aan de top ge kaatst in de finale van het lan- fox lelijke Shakespeare-toernooi ,erior leerlingen van v.h.m.o.- i Je :holen, die in het Haagse Dili- '«"èntia is gehouden. Ook in de live finale van deze wedstrijd, onejoor het Genootschap Neder- 2*3o nd—Engeland georganiseerd z gelegenheid van het ..Shake- )eare-jaar", had de groep uit [MA ergen al een eerste prijs be- hoofeald. Tweede in de landelijke finale werd het Nieuwe Lyceum J'JJit Hilversum met een geestig 200 sprankelend weergegeven SÏÏJialoog tussen Julia en Lucetta it "Two Gentlemen of Vero- ?n De verdere rangorde werd door de i.fjiry niet bekend gemaakt. Naar ons brdeel chter plaatsten de meisjes ce an de Louise de Coligny-hbe te Lei- Amsterdamse oratie prof. Uhlenbeck dr. George E. Uhlenbeck. den zich onder de zes finalisten als eervolle derden met haar acèn« uit „As you like It", met Imogeen Braat en Nettie Blanken als Cel ia en Rosa lind In kleurrijke en slagvaardige dia loog en Inez Bulthuis als een zeer goede Duke Frederico. Regisseur J. Bartelsman heeft voldoening van zjjn kundig werk gehad. De overige deelnemers waren het r.-k. missie-gymnasium uit Weert, het Apeldoornse gymnasium met een levendige Touchstone van Bruno Raeven in „As you like it") en het PC. Hooft-lyceum te Amsterdam, welke groep een zuiver aangevoelde Lady Macbeth (Olla Hlousek» en een wat te sterk aangezette vertwijfelende Macbeth Wladi Donze) liet zien. Op enkele individuele uitzonderingen na lag vooral de dictie op een hoog ni veau en vielen er opmerkelijke spel- prestaties te genieten. Zonder uitzon dering getuigden alle bijdragen van de geestdrift en toewijding, waarmee de jongelui deae Shakespeare-scènes hadden ingestudeerd. De jury bestond uit prof. mr A. G. Bachraoh uit Leiden, mr. P. Cleverin- ga. voorz. van de NATU, de heer F. Vasen van de Nieuwe Komedie/ Arena, de toneelrecensent Elfred van der Vliet en mevrouw P. de Prezde Waal, allen in Den Haag. Boek Professor Bachrach sprak bij de prijsuitreiking zijn grote vreugde uit over het succes van deze jeugd-com petitie, waaraan ruim 120 scholen hebben meegewerkt. Het winnende team kreeg een reis van een week naar Engeland aangeboden door de heer James namens de British Travel Association, de Hilversumse groep ontving een medaille uit handen van de heer Wayment, die de British Council vertegenwoordigde. Voor alle anderen was er bovendien het boek „Rondom Shakespeare" als herin nering. 18.0» 32 auz Je«j Prof. I oogleraar in de theoretische natuur- d*Junde aan het Rockefeller Institute h New York en eerste gasthoog- ajJWar op de Leidse Lorentzleerstoel joor theoretische natuurkunde in Tanj955, heeft vandaag in Amsterdam en gasthoogleraarschap op de Van Waalsleerstoel aanvaard met een ratie over „Van der Waals revisi- .rkf1"- Halte Kort Rapenburg joh verdwijnt luli Zoals reeds bleek uit de in ons Blad ).30 an donderdag gepubliceerde nieuwe 30 omer dienst regeling van de NZHVM 40 (al de halte Kort Rapenburg van jn I en II, resp. in de richting Lei- k.l erdorp en Vijf Meiwjjk, m.i.v. 31 mei s. komen te vervallen. Beide lijn- iensten stoppen na de halte Steen- traat ('t Karrewiel) eerst weer bij de Stadsgehoorzaal In de Breestraat. De N,directie van de NZH heeft hiertoe xz. esloten om het oponthoud bij de nu erkeerslichten bij De Gyselaarsbank ot een minimum te beperken en aardoor een vlotte doorstroming van ek iet busverkeer te bewerkstelligen, sa. hans komt het veelvuldig voor dat uz. >ij het uitlaten van passagiers bij ek leze halte het groene verkeerslicht enfoj vertrek op rood springt. Tevens eeft het vaak oponthoud om bij ver rek van de bus weer in de verkeers- ile te komen. sn. .00 ra Hoewel wij moeten erkennen, dat N:(het. bestaan van de halte kort-Rapen- es. fourg niet bevorderlijk is aan een :z- flotte doorstroming van het verkeer, ^«achten wij de opheffing ervan niet- 'dz.' temin een aanzienlijke vermindering Dst<van de dienstverlening. Er werd van deze halte een druk gebruik gemaakt, 1S o.a. door passagiers uit de richting 5 jOegstgeest (scholen en universiteit). »Deze hebben na 31 mei de keuze om °0 Uit te stappen op de Steenstraat nabij rs het Pannekoekhuisje of op de Bree straat voorbij de Stadsgehoorzaal, ecl in beide gevallen moeten zij aan- 3 «zienlijk verder lopen om hun bestem- .jjtilng te bereiken, hetgeen vooral bjj [n)|jSlecht weer, wanneer er u iteraard het meeste gebruik van de bus wordt ge maakt, nu niet bepaald aangenaam Waarom lijn 42 niet in professorenwijk? lil Alle goede bedoelingen ten spijt, zo .jLjchrijft ons de heer Jansen, begrijp »klfik het niet, dat de N.Z.H. lijn 42 I [Noordwijk) niet door laat rijden tot het station Lammenschans, doch •tt slechts tot de Uhlenbeckkade (omge- fj hng Gymnasium). Op deze wijze wa ren vele bewoners van de dichtbe- rjijvolkte Professorenwijk in hoge mate gediend. Doch zij niet alleen. Bewo- 77! here van de Witte Singel (met rust- i huis Groenhoven) en de vele op deze -lf singel corresponderende straten zien ^n& 31 mei hun rechtstreekse verbin- hing met deze wijk plotseling verbro- i ken. Voor een dienstverleningsbedrijf als de NZHVM toch wil zijn, is dit j geen service, aldus de heer Jansen. De heer B. H. Topper, die vrij dag zijn zilveren jubileum vierde bij N.V. Verhulst, is niet alleen direc teur van de Leidse vestiging, doch van het gehele bedrijf. 'Van een ander ras' De toneelvereniging „Door Oefe. nlng Beter" heeft zaterdagavond in „Den Burcht" een goede beurt ge maakt met de opvoering van het Amerikaanse toneelstuk „Van een ander ras". De Amerikaanse schrij vers James Gow en Arnaud d'Usseau hebben kort na de oorlog tezamen dit dramatisch spel geschreven. Het heeft tot thema: de strjjd en eerzucht tussen blanken en kleurlingen in de Nieuwe Wereld. Met „Van een ander ras" hebben Gow en d'Usseau weer eens bewezen, dat ervaren schrijvers op een niet origineel grondidee toch nog zo kun nen voortborduren, dat er een, ook voor een amateur-toneelgroep, goed bespeelbaar stuk ontstaat. De auteurs creëerden met vakman schap dramatische tafereeltjes en flitsende dialogen, terwijl de eenheid van plaats en vaart van het geheel zeer ten goede komt. Het verhaal speelt zich af ln een der Zuidelijke Staten van Noord - Amerika en wel ten huize van sena tor Langdon, een weduwnaar, wiens huishouden al ruim 23 jaar door de negerin Bella wordt bestierd. Bella's zoon Brett, bij zijn moeder in het huis van Langdon opgegroeid, is juist teruggekeerd uit Europa waar hij als officier de oorlog heeft meegemaakt en viermaal eervol werd onderschei den. Alice, de oud6te dochter van Lang don, die weliswaar altijd veel voor Breit heeft gedaan, maar zich toch haar superioriteit als blanke sterk bewust blijft, weet door bemiddeling van haar neef en advocaat Roy Max well gedaan te krijgen, dat de neger- oorlogsheld Brett wordt toegelaten op de universiteit van Chicago. Edoch Brett, die in Europa heeft gezien en meegemaakt, dat een neger daar als mens behandeld wordt, wei gert deze gunst en wenst met zijn verworven bevoegdheden, hoofd van de plaatselijke school voor negers te worden, teneinde langs deze weg strijd tegen de rassendiscriminatie te leveren. De haat van de senator tegen de negers bereikt door Bretts fiere houding een hoogtepunt en hij zoekt naar een motief om zijn haat bot te vieren. HU krijgt zijn kans als het horloge, een kostbaar familiestuk, dat hij aan Alice's verloofde, de schrijver Howard Thomas, ten ge schenke heeft gegeven zoekt raakt. Hij beschuldigt Brett zonder meer van diefstal en voert als enig bewijs aan een op Bretts kamer gevonden spoorkaartje voor een reis naar het Noorden, langs welke weg „de dader" dus wil vluchten. Dat het hier een retourkaartje be treft voor een bezoek aan een neger- congres wordt zowel door de senator als de sheriff volkomen genegeerd. Aanvankelijk verzet Alice zich tegen haar vaders beschuldiging hierin gesteund door Howard maar als zij via een anoniem schrijven ver neemt, dat haar jongere zus Genevra Newy voor haar vrienden hei melijk met Brett gaat zwemmen, vindt zij dat dermate afschuwelijk, dat zij de sheriff opbelt en Brett laat arresteren. Als Honey, een negermeisje in dienst van de Langdons, het horloge vindt en het de senator verheugd ter hand stelt, omdat Bretts onschuld hiermede bewezen is, betaalt deze het meisje 10 dollar „zwijggeld". Brett ziet kans te ontvluchten en zou in het senatorhuis teruggekeerd. Alice in een bui van opgekropte woede en haat hebben gewurgd, als zijn moe der niet op het laatste moment tus senbeide was gekomen. Bella verwijt Alice haar hoogmoed en bekent het meisje, dat de senator haar, een negerin, jaren geleden heeft aange rand. Deze bekentenis doet Alice wel iswaar ineenstorten, doch ook tot een reëler inzicht komen. De senator, hoewel een gebroken man, blijft zijn instelling tegenover het negerras onverminderd handhaven. Het publiek heeft van de opvoering die slechts een enkele zwakke plek en een niet geheel aanvaardbare type ring had, genoten. De DOB-tonelis- ten hebben onder de bekwame regie van David Vylbrief, die het stuk aan de nagedachtenis van wijlen presi dent Kennedy opdroeg, ongetwijfeld hard gestudeerd en gerepeteerd om het geheel tot een succes te maken. Van de spelers en speelsters noemen wij allereerst Nico de Graaf, die op overtuigende wijze gestalte wist te geven aan de rol van Brett. Na hem traden direct op de voorgrond Bep de Graaf, Dien de Graaf en Aafje Koster, die een vlekkeloze vertolking gaven van resp. de zich superieur voelende Alice, de zorgzame en trotse moeder Bella en het pittige, recht vaardige, heimelijk op Brett verliefd zijnde Nevvy. Sam Fuchs bewees weer zijn talent als de ten koste van alles recht-door-zee gaande schrijver Thomas en Bep Kling speelde haar kleine rol van Honey ook goed. Chris de Graaf had zo nu en dan moeite met de zelfverzekerde aristo cratische senator Langdon, mede om dat hij niet altijd even rolvast was. Hetzelfde geldt voor Wim de Graaf, die nog wat gevatter had kunnen zijn als de advocaat Maxwell. Met de bijrollen hadden Jan Gijzenij (she riff Serkin), Bert King en Frans Vink weinig of geen moeite. Het décor «ontwerp van D. Vijl- brief) droeg tot het welslagen van het geheel veel bij. U kunt 'n Amerikaan roken U kunt ook 'n Virginia roken Maar u kunt ook- een eigen stijl kiezen: de onvergelijkbare Golden Fiction melange... Waarom onvergelijkbaar? De tabakken van Golden Fiction zijn meer uitgerijpt, warmer van kleur en dus zachter van smaak. Ze worden niet gesausd. Geen extra aroma wordt toegevoegd. Alleen GF heeft deze aparte, pure melange. Voor rokers met een eigen smaak. EEN LAURENS PRODUKT Gew. A.V.R.O.-bestuur Onze stadgenoot, de heer J. Neijenhuys, is herkozen in het ge westelijk bestuur Zuid-Holland van de AVRO. Succes voor Rob (en de „Lords") Rob de Nijs en zijn Lords vormden het luidruchtige hoogtepunt van de feestavond, die de ontspanningsver eniging van Smit Röntgen zaterdag in het Sint-Antonius-Clubhuls hield. Behalve het „Stil verdriet" waren het de (keiharde) klanken van de „Ham mer" en vanMone", die de propvolle zaal op haar grondvesten deed schudden. Trouwens na de pauze kwam het tieneridool met nog meer nummers voor het voetlicht. Ook tijdens dit tweede optreden waren de kreten van opwinding niet van de lucht. Rob de Nijs, die nog niet zo heel lang geleden in het zuiden van het land rotte tomaten naar zijn hoofd kreeg gegooid, oogst te op deze avond in ieder geval een „daverend" succes. Al deze populariteit ten spijt was het toch aangenamer om te luisteren naar de zoetgevooisde stem van Anita Berry. Haar liedjes waren goed gekozen en veel meer een streling voor het oor dan het geluid van de Lords met hun elektrische gitaren. Zij zong bijna voortdurend naar het publiek toe. dat hierop plezierig reageerde. Het cabaretprogramma vermeldde verder nog het optreden van een acrobatenpaar en van twee komische cascadeurs. Henk Bukman had de conferences voor zijn rekening ge nomen. Hij trad bovendien in enkele schetsjes op. De muzikale omlijsting was bij Herman Teunissen in ver trouwde handen. Na de voorstelling was er een ge zellig samenzijn met het dansorkeet „The Mixers" onder leiding van A. C. v. d. Woerd. In de week van 3 t.m. 9 april 1964 GEVESTIGD i der Plas, bedrijfsverpleger. De tstraat 120, J. D. de BoolJ, tlm- Ad verten a» Zoekt U een GOED ANKER HORLOGE voor f30.- tot f40.- of het allerbeste van f200.- en f400.-. Horloger v. d. WATER Haarlemmerstraat 207 heeft het. Eterna - Certina - Prisma Junghans - Ewe - Anker. Officiële publikatie VERKEER Burgemeester en wethouders van Lelden brengen ter openbare kennis, d«t zij hebben besloten een wachtver- bod vast te stellen voor het Rapen burg. oostzijde, voorzover gelegen tus sen de Kloksteeg en de Universiteits bibliotheek, aan de zijde van het wa ter. Afschriften van dit besluit zijn ge- tonden aan de Hoofdingenieur-Direc teur van de Rijkswaterstaat ln Zuid- Holland. aan de door de Minister van Verkeer en Waterstaat aangewezen ver enigingen behartiging van verkeersbe- hngen ten doel hebbende en aan Ge deputeerde Staten van Zuid-Holland. Onderscheiding voor kapitein vlieger „Matje" Janssen In tegenwoordigheid van de staatssecretaris van Defensie (Ko ninklijke Luchtmacht), luitenant- generaal W. den Toom, zal de chef van de Luchtmachtstaf, luitenant- generaal H. P. Zielstra, dinsdagmid dag op de Vliegbasis Twenthe voor het front van de ongewapende troep zijn tevTedenheldsbetulginr uitreiken aan kapitein-vlieger M. G. Janssen. Kapitein „Masje" Janssen, invlie- ger der Koninklijke Luchtmacht, heeft op 16 januari j.l. zijn in brand gevlogen „Starfighter" op de basis Twenthe met gevaar voor eigen leven geland, omdat hu vreesde dat, wan neer hij het vliegtuig met de schiet stoel zou hebben verlaten, de straal jager op Enschede of op Hengelo zou terechtkomen Vijf personen moesten gister middag tengevolge van een auto botsing op de wegkruising Churchilllaan-Vijf Meilaan naar het Academisch Zieken huis worden vervoerd. Boven dien liepen bij dit verkeersonge luk, dat omstreeks half drie ge beurde, drie kinderen lichte ver wondingen op. Het ongeluk zou zijn veroorzaakt door de bestuurder van de auto, die op de Vfjf Meilaan in de richting van de Churchilllaan reed. Volgens de po litie verleende deze automobilist geen voorrang aan de wagen, die van rechta uit de richting van de Haag- weg kwam. In deze wagen, die ln de flank werd gegrepen en over de kop sloeg, zat een gezin uit Leiderdorp, bestaande uit man, vrouw en drie kinderen. De vrouw kreeg een bloed uitstorting boven het linkeroog, de drie kinderen klaagden over inwen dige pijnen. De inzittenden van de aanrijdende auto waren er wellicht erger aan toe: de bestuurder kreeg een wond aan het rechterbeen, diens vrouw een lichte hersenschudding en een mede-inzittende man een ge kneusd sleutelbeen. Een andere In zittende man liep geen letsel op. De vier gewonden uit deze wagen werden evenals de vrouw uit Leiderdorp door de EHD naar het Academisch Zie kenhuis vervoerd. De autowrakken moesten worden weggesleept. Nog meer botsingen Een 23-jarige magazijnbediende uit Leiden is in de afgelopen nacht omstreeks drie uur met zijn auto op de Haagweg. bij de spoorwegovergang tegen een steunpaal van de afsluit- (Foto LD./Holvast) bomen gereden. Hij kwam er zonder kleerscheuren af. maar een naast hem zittende 17-jarige Jongeman, eveneens uit Leiden, kreeg een bloe dende wond aan het gelaat. De auto, die in de richting van het Noordeinde reed. werd aan één zijde geheel open gescheurd, de steunpaal werd ontzet. Zaterdagavond tegen het midder nachtelijke uur gedroeg een automo bilist uit Zoeterwoude. die onder In vloed van sterke drank verkeerde, zich op de Herensingel zo eigenaardig tegenover de bestuurder van een te gemoetkomende wagen, dat hfj er pardoes tegenop reed. Bij onderzoek bleek, dat de dronkeman niet in het bezit van een rijbewijs was. Dit bewjjs was hem namelijk bjj een vorige ge legenheid al ontnomen. De politie heeft de auto in beslag genomen en de bestuurder ter ontnuchtering nachtlogies In de cel verschaft. De man mocht de volgende morgen, nadat er proces-verbaal tegen hem was opgemaakt, naar huis terug keren. C. van Genestetstraat 120, J. D. de BoolJ merman. Verdlstraat 175. J. Pen, be tonljzervlechter, Narmstraat 19. G. C. de Boer. Korevaarstraat 6a. A Simons, De Sitterlaan 114, H. J. van den Muy- zenberg. Zouterwoudsesingel 56a, G. J. Nolst Trenlté, Hogewoerd 140. E. M. A. Waszink. Witte Singel 91. J D. Rut- 5ers, Jan van Houtkade 19. E. O. I. ozefzoon, Steenschuur 8. J. Roozen- daal, buffetjuffrouw, Trompstraat 29, W. A. F. Sondermeljer, Hogewoerd 122. J. Zwanenburg, Beethovcnlaan 80. M. M. M. Kneepkens. Hogewoerd 122. L. J. H. Bal waterbk. tekenaar. Oude Singel 224, S. Koolj. militair, Alb. VerwelJ- straat 4. M. M. van der Kwaak-Kreu- ger, Calandstraat 21. H. de Vries, mili tair. Noordelnde 2a. R. T Beesemer- v. d. Putte, Plantsoen 1. G. F. W. Roest. Rapenburg 50. S. F. Rodermond Journalist, Boerhaavelaan 252 C. F. H. Morra, Hoge Rijndijk 192. P. van Hoven en fam.. Hooigracht 38. J. W. Bremmer en fam chef-slager, Jac. Catslaan 12 J. van Zomeren en fam., fabr. arbeider Fr. v. Mierisstraat 16a. P. A. F. Brandt en fam., stoffeerder. Meerhof 32. J. M. C. Lelbrandt en famboekdrukker, Brahmslaan 43 A. van de Rovaart en fam., hoofdonderwijzer, Maredljks 89f. P. C. Souer en fam., onderbrandmees ter. Vijf Meilaan 107, J. de Wit en fam. timmerman, Obrechtstraat 24. P. M. de Vrle6. Zoeterwoudseslngel 81 P. B. M. Bolwerk. Kllkspaanweg 42 S. Kap- teln-Gerrltsma. Hogewoerd 67. H. W. Saaltlnk, bibliotheekbeambte, Stleljes- straat 33. W. F. Vlssclier, verkoper, Boerhaavelaan 9. R. Hulstman. elektro- nlcus. Drulvenstraat 45. H. G S. Nooy van der Kolff, documentaliste, Witte Singel 38. M. N. Verhoeve, lnforma- trlce, Irenestraat 22. I. M. Tijmes, Zoe terwoudseslngel 60. F. E Schaake, Apothekersdljk 15. J. van Peppen, Tnorbeckestraat 60. J. A. C. Smit, de L. de Kanterstraat 11. A. Smit, Hoge woerd 191. E. H van der Werf, Witte Singel 27, S. Feenstra, 1.1 verpleegster. Rijnsburger weg 10. H. B. Plugge, ge meente ambtenaar. Hulztngastr. 1 VERTROKKEN T. M. M. Hoek- Tamls en fam., Doe- zastraat 4. Beemster. Jlsperweg 142, H. I W Hoekstr-v. Leuken en fam., For- mosastraat 14a. RiJnsburg. Langevaart 61. W. A. v. Tongeren en fam.. Schut terstraat 22a, Breda, Marlalaan 9c. N. P. Steehouwer en fam Jac Catslaan 16, Noordwijk, Boerenburgerweg 1. J. J. van Houte en fam.. Jan v. Goyen- kade 30. Oegstgeest, Deutzstraat 9. G. Rietkerk en fam., W. de ZvMJgerln 245 Breda, Marlalaan 17a. J. Snijder en fam.. Moddermanstraat 13. Roden. Groningerstraat 13a. J. W. van Oude nallen. Levendaal 63. Woerden. Rozen straat 4. C. M. Celle-Vlnk. Janvossen- steeg 32. Rotterdam, Watergeusstr. 75 A. T. A, Sleumer, Kort Galgewater 4, Oegstgeest, Hofbrouckerlaan 7. C. C Suplicic-Devllee, Cosljnstraat 20 Zwitserland. M. O. L. H. Meeuwls, Drie Octoberstraat 49a. Rotterdam Oude Raadhulslaan 57b. M. C Boezaard. de M. v. Streefkerkstraat 30. Oegstgeest. Endegeesterstraatweg 22. C. A. Wenne- ker, Zoeterwoudseslngel 75. Delft Oude Kerkstraat 8. C. van Buuren-ten Hove Soembastraat 63. Weststelllngwerf, Graoht 18. J. A. de Wit. Houtlaan 55. Voorburg, v. Pabstlaan 12 W. N. Bos veld. Mezenstraat 2. Wlsch, Terborg, Vulkaanstraat 6 L. C. Retz-Nleboer, Storm Buysingstraat 8. 's-Gravenhage, Gouverneurlaan 246. N M. Bultenhck- Roos. Beethovenlaan 185, Voorburg, H Heljermanshof 157. W Kraal. Pieters kerkhof 22. 's-Gravenhage, Het Zicht 148. M. E. Wouters-v. d. Walle. Abr. Crljnssenstraat 17, Amsterdam, Splno- zastraat 23III. C. G. Harrewijn, Drut venstraat 24, Rotterdam. Schietbaan laan 26b. E, Guley, H. de Vriesstraat 78. Ned. Antillen. P. A. Luikenaar. Lo- rentzkade 67. Den Helder. Buitenhaven 5. H. C. de Koning en fam, Schelpen kade 24, Bussum. Plet Helnlaan 23. G. W. Assendelft en fam., Bernhardstraat 25. Mellcken Herkenbosch. Hoogstraat 30. L. Regeer-Tlsseur, L. de Collgny- straat 7, Oostvoorne, Zanddijk 3. I. van der Sluijs, Pavlljoenshof 30. Bra zilië. L. G. Suttorp. Kagerstraat 16. 's-Gravenhage. Ooetdulnlaan 195. T. J Lie. Weldehof 27. 's-Gravenhage. Achl- medesstraat 53 J W. van Benten. Doe zastraat 15. Canada. I. C. M. Hebllj, Gerecht 10. Rotterdam, Honlugerdljk 115b. A. M. Jansen, Hogewoerd 74, Canada. M. Aronggear, Levendaal 63. Nleuw-Gulnea. GT L. Slmon6, Haar lemmerstraat 111, 's-Gravenhage, Bere- steinlaan 393. P. Phlllppo en fam.. v. 's-Gravensandestraat 3(, Noordwijk. Voorstr. 151. A. H. v. Mourlk, Obrecht straat 67. Leiderdorp, Tuinstraat 20. A. E. van Royen, Witte Singel 79. Delft. Wallerstraat 1. G. J. Wolslnk, Stieltjes straat 61. Haarlem. Leldsevaart 136. M. 5. de Wlnter-Vonk, Heemskerkstraat 72. Suriname. T. Roelofs, Kemperstreat 3, Delft. Kantoorgracht b. W. K. J. Regeer. Aioelaan 25. Oostvoorne. Zand dijk 3. C. de Nle, Drie Octoberstraat 9a, 's Gravenhage, Bezuidenhoutseweg 121. M. H. J. Scheffer, Reynaerdts. Herenstraat 122, Vlnkeveen en Waver- veen. Herenweg 69. F. J. G. M. Kruljs Voorberge, H. de Vriesstraat 78, Voor schoten. van Beethovenlaan 61. G. A. Vlnk-Werter. Fr. v. Mierisstraat 21, Oegstgeest. Salvlalaan 30. G. G. Haas noot. Houtln 55, Katwijk, Karei Door manlaan 14e. W. M. Visser. Mezenstr. 3, Alphen aan den Rijn, Leliestraat 16. I. Parlevllet. Morsweg 22a, Ridderkerk, Reyerweg 139. W. Thljsse, BevrUdlngs- pleln 5, 's-Gravenhage. v. Merlenstraat 68. A. M. Bik, Apothekersdljk 30. Groot-Brlttannle. G. J. Homan. Du Rleustraat 7. Frankrijk.. C. J Barends. A. Paulownastraat 25. Tilburg, Lijster straat 64. M. M. Kastner, Jullanastr. 6, Oostenrijk B. H. Tan. Jan van Goyenkade 37. USA. L. B. van der Veen en fam.. Leeuwerikstraat 18. Kat wijk. Boulevard 26. P. Wester en fam.. Lange Zandstraat 1, Achtkarspelen, Klaproosstraat 11. H. C. L. Capel en fam Scholtenstraat 14. Ned Antillen. H. G. van Loon en fam.. Javastraat 9, Brummen. Nobelstraat 102. Veel botsingen op stralende zaterdag a Er heeft xlch zaterdag J.I. een a opmerkelijk groot aantal aan- J rijdingen in Leiden voorgedaan. Het politierapport vermeldde v namelijk een totaal aantal bot- f singen van eenentwintig. Dit in 4 tegenstelling tot de dag van gis- teren, toen er „slechts" negen f ongelukken op de weg plaats i hadden. Of 't verschil in weers- i gesteldheid hier iets mee te ma- j ken heeft, vermeldt het rapport J niet. MARKTBERICHTEN LEIDEN. 13 april. - Leidse Coöp. groente- en fruitveiling. Per 100 kg.: andijvie 96 124. snijbonen 310—5. kro ten. gekookt 35. prei 48 58, 6plnazle 72—107, stoofsla 30 52. komkom mers 78 110. tomaten 210—320. win terpeen 10—11, witlof 110 156. kom kommers A 30—77, sla A 16 36. ra dijs 22-32. KATWIJK AAN DEN RIJN. 11 april. Groenteveiling. Waspeen (per kist): A-extra 710-790. AI 390-730. AH 200- 690. B-extra 640-650. BI 520-660. Bn 210-230, B-grof 230-270. Aanvoer was peen 120.000 kg. ROTTERDAM. 13 april. Totale aan voer veemarkt 2238. Vette koelen en ossen 1506, varkens 732. Prijzen per kg. Vette koelen le kwal. 400 440. 2e kwal. 330-390. 3e kwal. 300-315. var kens (levend gew.) 200. 195, 190. Vette koelen aanvoer groter, handel zeer kalm. prijzen lager, vooral bij afloop. Enkele prima's Doven notering. Varkens (levend gew.), aanvoer flink, handel flauw, prijzen aanvankelijk bo ven notering, gaande markt dalende pryzen. Zware varkens f 1.80 per kg. SlAchtzeugen f 1.75 per kg. RLJNSBURGO, 11 april. Bloemenvei ling Flora. Tulpen. Brillant Star 60-70, Elm us 150-160. Rijzende Zon 125-155. Pax 125-135. Bellona 200-220. Reforma 130-140, Edith Eddy 120-140. Preludium 150-165. Couleur Cardinal 135. V. d. Eerde 150-170. Paris 150-190. Algiba 120-140. Apeldoorn 160-190. Joh Gay 140-150 per bos. Diverse narcissen van de Koude grond 200-500 Ane monen 200-450. Am. Anjers Sim O.J. 2300. Sim rood 1700-2200. roze 1700- 2300. Arthur 2200, wil 2000-2200 alle# par 100,

Leidsch Dagblad | 1964 | | pagina 3