Waarom alleen in Katwijk-Zee meer tapvergunningen Bronzen beeld voor de KEUKENHOF Ruimere grenzen voor particuliere bouw CHAUFFEUR IEMC0 N.V. ƒ648,- Humanistisch Verbond TENTENSHOW RAAD VRAAGT ZICH AF yoorstel toch aangenomen .Verblijfplaats van Goulart is onbekend Sinaasappelen Russisch ruimtevaartuig van een nieuw type gelanceerd Gemeente Lisse biedt geschenk aan Afsluiting van sloten Philips tevreden over 1963 KNEGTEL's ADVOCAAT EEN NIEUWE PHIL1PSTELEVISIE-0NTVANGER Noordwijk a/Zee mooi zomerhuis 2 halfwas timmerlieden verkoopster leerling-verkoopster GRONHEID - Stoffenspecialist GEMEENTE LEIDEN: VRL. ADMINISTRATIEVE KRACHT LEIDSCH DAGBLAD VRIJDAG 3 APRIL 1964 De gemeenteraad van Kat wijk, die gisteravond om half acht onder voorzitterschap van burgemeester H. Duiker bijeen kwam, had zeer veel tijd nodig om de tweeëntwintig punten tel lende agenda af te werken. Het was reeds ver na het midder nachtelijk uur toen de voorzitter voor de laatste maal de hamer kon laten vallen. Uitvoerig werd gesproken over de z.g. droog leggingsverordening, waardoor de mogelijkheid werd geopend om een tapvergunning te verle nen aan drie restaurantbedrij ven, die uit een oogpunt van vreemdelingenverkeer belangrijk kunnen worden geacht. TAAK De heer H. J. Grimbergen (KVP) vroeg zich af waarom thans, nu bin nenkort de inwerkingtreding van de nieuwe drankwet kan worden ver wacht, nog een wijziging van de be staande situatie noodzakelijk wordt geacht. Behalve de drie bedrijven, waarover in het preadvies wordt ge sproken, zijn er nog wel meer gega digden voor een tapvergunning. De voorzitter antwoordde hierop dat het zeker nog wel tot 1 mei 1965 zal du ren, alvorens de nieuwe drankwet, die nog door de Eerste Kamer moet worden aanvaard, in werking zal tre- ■den. In verband met het vreemde- lingenbezoek willen B. en W. dit niet afwachten. De heer J. J. Timmer- [jmans (CH/RJjn) was het in begin- 11 sel wel eens met de voorgestelde uit- m breiding van het aantal tapvergun- ningen, doch had liever gezien dat I een restaurant te Katwijk aan den Rijn eveneens voor een vergunning in aanmerking zou zijn gebracht, waarbij dan een der door B. en W. voorgestelde bedrijven, waarin een bioscoop wordt geëxploiteerd, niet in i aanmerking zou kunnen worden ge bracht. De heer N. J. van DuiJven- bode (CH/Zee) was het ook niet eens met het verlenen van een vergun ning aan het laatstgenoemde bedrijf. De heer H. J. M. van Elten (SGP) verzette zich tegen het voorstel om- j dat hij bezwaren zag tegen de uit- u breiding van het aantal vergunnin gen. De heer dr. G. W. Overdijkink (CH/Zee) had ook gaarne gezien dat Katwijk aan den Rijn bij de uit breiding van het aantal vergunnin gen werd betrokken. 41 In Brazilië Itykt het nieuwe bewind de toestand volkomen meester te zijn. De nieuwe president, R&nlerl Mazzilli staat nu voor de taak op korte ter mijn een voorlopige regering te vor men. Over de verblijfplaats van oud- president Goulart is niets bekend. De enige officiële aanwijzing temid den van een stroom van geruchten is de mededeling van de minister van Binnenlandse Zaken van de staat Rio Grande do Sul, dat de afgezette president naar het buitenland, waar schijnlijk Uruguay of Paraguay, is vertrokken. In Montevideo en Asuncion, waar de autoriteiten maatregelen hadden getroffen met het oog op de mogelij ke aankomst daar van Goulart, heeft men echter Goulart noch de gene raals, die hem zouden vergezellen, zien arriveren. Het wordt niet uitge sloten geacht dat Goulart zich nog steeds in Rio Grande do Sul, waar hij veel aanhangers heeft, bevindt. In de hoofdstad van deze staat, Por to Alegre, is overigens alle verzet ge staakt. Gouverneur Meneghetti, die zich tegen Goulart had gekeerd is weer in zijn paleis getrokken, dat tij delijk in bezit is geweest van Lionel Brizzola, een zwager van Goulart, die daar het verzet tegen de opstan delingen wilde organiseren. Brizzola is onvindbaar. De bevelhebber van het derde legerkorps, generaal Tel les, die Goulart tot het laatët toe trouw is gebleven, is gevangenge nomen. In de rest van het land is van werkelijk verzet tegen de nieuwe machthebbers nauwelijks sprake ge weest. Wel hebben arbeiders in de federale hoofdstad Brasilia een radio station vernield, is in Rio de Janeiro een aanval gedaan op de militaire club, waarbij twee doden vielen en hebben zich bij de arrestatie van de gouverneur van Pernambuco inci denten voorgedaan, die eveneens aan tv.ee mensen het leven kostten, maar aan de oproep tot een algemene sta king. uitgegaan van de vakbonden, is vrijwel geen gehoor gegeven In Rio de Janeiro werd donderdagmid dag een „mars met God en voor de vrijheid" gehouden, die door r.-k. en zich patriottisch noemende ver enigingen was georganiseerd om ,.God te danken, Brazilië van het oommunisme te hebben bevrijd". Aan de optocht namen naar schat ting een miljoen mensen deel. Intus sen werd de jacht op communistisch georienteerde vakbondsleiders giste ren voortgezet. SASSENHE1M Burgerlijk* Stond Geboren: Margriet J- d. v. J. van Ooeverden en E. L. Stemfoort. Egbert, 2. v. Egbert Dijkstra en Jacobs C. Stam Jacobus M„ z .v. Jacobus M Meiman en Geertruida A. A. Mulder. Ronald, z. v. Simon Vliem en Elizabeth van der Linden. Ondertrouwd: H. M. Jorna, 31 1 en A. W. van Dijk, 23 Jaar. D. van Bie den. 20 Jaar en H. H. O. van Asselt, 18 Jaar. Overleden t Mathleu O, M. Beggen, «5 Jaar. In zijn uitvoerig antwoord merk te de voorzitter in de eerste plaats op dat het gebouw Musica zich de laatste jaren heeft ontwikkeld tot een bedrijf dat een belangrijke taak in de bevordering van het vreemde lingenverkeer heeft. Vele zomergas ten plegen hier hun middagmaal te gebruiken en B. en W. willen daar om de eigenaar in de gelegenheid stellen om een aperitief te schenken. Dat in het gebouw ook een oloscoop wordt geëxploiteerd staat hier volko men buiten. Om in de wijziging ook Katwijk aan den Rijn te betrekken wilde de voorzitter ten stelligste ont raden, omdat dit tot gevolg zou heb ben dat het besluit van hogerhand zou worden goedgekeurd. Over de drie onderhavige bedrijven is met de drankwetinspectie overleg gepleegd, waarbij is gebleken dat hiertegen geen bezwaren bestaan. Dit is dan ook het maximaal haal bare en zou de raad hieraan iets willen toevoegen, zou de goedkeuring niet worden verleend, waardoor dan ook de drie in het geding zijnde be drijven zouden worden gedupeerd. In tweede instantie diende de heer J. J. Timmermans (CH/Rjjn) een voorstel in om voorlopig aan twee van de genoemde bedrijven een tapvergunning te verlenen en het ge bouw Musica niet daarvoor in aan merking te brengen. B. en W. zouden dan alsnog kunnen onderzoeken of voor het restaurant te Katwijk aan den Rijn alsnog een oplossing kon worden gevonden. Eerst werd even wel het voorstel van B. en W. in stemming gebracht, dat werd aange nomen met 18 tegen 5 stemmen. Tegen stemden de heren J. van Dyk (SGP), H. J. den Haan (SGP), H. J. Grimbergen (KVP), H. J. M. van El- ten (SGP) en K. van der Metf (8GP). Tuinbouwgronden Het voorstel tot het aangaan van een overeenkomst met de heer J. van der Marei, waarbij de gemeente in de gelegenheid wordt gesteld pachters aan te wijzen voor een hem toebe horend perceel grond in Voorhout ontlokte eveneens een uitgebreide discussie. Volgens deze overeenkomst krijgt de gemeente het recht om aan belanghebbenden, die op grond van stedebouwkundige maatregelen, hun gronden moeten ontruimen, een perceel grond van de heer Van der Marei als compensatie ter beschik king te stellen, zulks met ingang van 1 januari 1965. Hiervoor zal de ge meente aan de heer Van der Marei een vergoeding betalen van f 0.25 per m2, terwijl daarenboven een be drag van f 1.35 moet worden betaald voor elke M2 grond die door de heer Van der Marei aan door de gemeente aan te wijzen pachters zal worden gepacht. De heer L. A. Kreft (AR) vroeg hoe de kwaliteit is van de ver vangende grond. Hij had namelijk vernomen dat deze minder gunstig was. De heer G. van der Does (CH/ Rijn) meende dat het argument, dat door het beschikbaarstellen van ver vangende grond hoge schadeloosstel lingen worden voorkomen, niet hele maal opgaat. Immers het onderha vige perceel is in de gemeente Voor hout gelegen en de langere afstand naar de veiling brengt een z.g. om- rijschade mee, die toch gecompen seerd zal moeten worden. Hij kon weinig voor het voorstel voelen en meende dat er heus nog wel andere middelen waren om onredelijke schade-eisen tegen te gaan. De heer J. van Dijk (SGP) uitte zich in ge lijke zin. De heer D. J. Kleen (CH/ Zee was wel met het voorstel inge nomen. De heer J. J. Timmermans (CH/Rijn) kon zich er wel mee ver enigen, mits men deze overeenkomst niet zou gaan gebruiken als een wa pen tegen de tuinders, die een hoge schadeloosstelling vragen. Wethou der mr. J. van der Plas merkte in zijn antwoord op dat de motieven, welke tot dit voorstel hebben geleid, zijn gebaseerd op het belang van de tuinders en op het scheppen van een betere onderhandelingspositie voor de gemeente. Merkwaardig achtte spreker het dat de bezwaren tegen het voorstel Juist uit de kring van de tuinders afkomstig zijn. Immers de tuinde rij heeft juist altijd acties gevoerd tegen het verlies van tuinbouwgron den. Voor wat het belang der ge meente betreft, wees de wethouder er op dat het belangrijk is wanneer de gemeente vervangende grond kan aanbieden. Immers de uit te betalen schadeloosstellingen zijn grotendeels gebaseerd op het gemis van de grond. Wanneer er echter grond kan wor den aangeboden vervalt het motief voor schadevergoeding voor een groot deel. Er zijn reeds onderhandelin gen met betrokkenen begonnen en tot dusver met opmerkelijk succes. Uit een oogpunt van gemeentebelang kan dan ook moeilijk bezwaar tegen het voorstel worden gemaakt. Dat de kwaliteit van de grond minderwaar dig zou zijn ontkende hij ten stellig ste. Ook in tweede instantie volgde nog een uitvoerige gedachtenwisse- ling, waarna, op verzoek van de heer Van der Does. het voorstel in stem ming werd gebracht. Het werd aan genomen met als enige tegenstem mer de heer G. van der Does (CH/ RUn). Het voorstel tot aan- en verkoop van grond, gelegen aan de Valken- burgseweg, resp. van de heer H. N. van Paridon en van de heer W. S. J. Aanhane, deed verscheidene sprekers aandacht vragen voor de belangen van de pachter van de gronden, wel ke aan de heer Aanhane worden ver kocht. Deze zal de gepachte grond moeten verlaten. Over het algemeen vond men dat betrokkene in de ge legenheid moest worden gesteld el ders zijn bedrijf voort te zetten. Het voorstel werd tenslotte met al gemene stemmen aanvaard, nadat gebleken was dat B. en W. al het mogelijke hadden gedaan om betrok kene te helpen, terwijl hij bovendien van de nieuwe eigenaar toestemming krijgt om de grond nog drie Jaar te gebruiken. Besloten zitting Voor de behandeling van het be roepschrift van de heer H. J. Oost- dam tegen de afwijzende beschik king van B. en W. op zijn verzoek De bedragen van de stichtingskos- ten resp. huren, die de limiet vormen voor toekenning van een premie voor eigen woningen en van een premie en jaarlijkse bijdrage voor de huurwo ningen in de particuliere sector zijn m.i.v. 1 april verruimd. De minister van Volkshuisvesting en Bouwnijverheid, drs. P. Bogaers, heeft hiertoe besloten wegens de stij ging van de bouw- en grondkosten, die in de afgelopen jaren is opgetre den en het oplopen van de rente op de kapitaalmarkt. Bovendien acht de minister het ongewenst, dat bij de huidige welvaartsontwikkeling het peil van de volkshuisvesting achter op zou raken. De bedragen voor nog te bouwen woningen in de particu liere sector zjjn nu geworden: Categorie a: Stichtingskostengreaizen eigen wo ningen: klasse 1 f30.000; klasse 2 en 3 f27.500; klasse 4 f 25.000. Huurgrenzen huurwoningen (per maand), drie grote steden: klasse 1 f120; klasse 2 f 110; klasse 3 f105; klasse 4 f 100. Categorie b: Stichtingskostengreaizen eigen wo ningen: klasse 1 f35.000; klasse 2 en 3 f32.500; klasse 4 f30.000. Huurgrenzen huurwoningen (per maand), drie grote steden: klasse 1 f165; klasse 2 f155; klasse 3 f145; klasse 4 f 140. De bouwkostengrenzen per bed van woongebouwen voor de huisvesting van bejaarden hebben eveneens een verhoging ondergaan. Bij de ingekomen stukken, die tijdens de raadsvergade ring in Katwijk werden be handeld, bevond zich een adres van het Comité Zuid- Afrika om reclame voor een bepaald merk sinaasappel, afkomstig uit Zuid-Afrika, van de gemeentelijke recla meborden te weren. B. en W. hadden voorgesteld dit voor kennisgeving aan te nemen. De heer J. C. de Krijger (PvdA) was het met dit voor stel eens, doch vertrouwde er op dat B. en W. in voorko mende gevallen met de wen sen van het comité rekening zou houden. De heer J. Berg man CH/Rijnwees er op dat men dan ook Spaanse si naasappelen in de actie moest betrekken. Dr. G. W. Overdijkink CH/Zeecon stateerde dat boycotacties als deze worden gepropageerd door personen, die totaal niet 1 bekend zijn met de verhou- 1 dingen in Zuid-Afrika. Mees- 1 ta l zijn dit communistische 1 mantelorganisaties. Hij wees 1 er op, dat er dan ook nog 1 heel wat andere landen in 1 aanmerking zouden komen 1 voor dergelijke acties, zoals 1 bijvoorbeeld Rusland. De 1 voorzitter merkte tenslotte 1 op dat in Katwijk deze zaak 1 niet actueel is, omdat de ge- 1 meentelijke aanplakborden niet voor commerciële doel- einden beschikbaar worden gesteld. ALKEMADE Busje tegen auto: verscheidene lichtgewonden De bestuurder van een Yolkwsa- genbusje uit De Kaag sou h(j de op rit naar de provinciale weg in Nieuwe Wetering aan een auto, bestuurd door een inwoner van Leiden, geen voorrang hebben verleend. Daardoor ontstond een botsing. Door de klap viel een van de passagiers van het busje uit de wagen en kwam hieron der terecht. HU werd, evenals de an dere passagiers, licht gewond. Dokter Van Haselen uit Oude Wetering ver leende eerste hulp. In het busje zaten negen werkne mers van de firma Van Lent in De Kaag, die op de thuisweg naar Dord recht waren. In de personenauto za ten vier mensen. B os „Sonde bedoeld voor Venus 'f De Russen hebben gisteren een ruimtevaartuig gelanceerd van een nieuw type, de „Sonde 1". Een meertrapsraket bracht eerst een zware kunstmaan in een baan om de aarde, en van daar uit werd de Sonde I door een raket gelanceerd naar de interplanetaire ruim te. Als doel van de lancering werd door de Russen opgegeven de „verdere ontwikkeling van uitrustingen voor verre interplanetaire vluchten". Het is niet onmogelijk, dat de Rus sen een poging gedaan hebben een ruimtevaartuig naar de omgeving van de planeet Venus te zenden. Vol gens Amerikaanse bronnen zouden in de afgelopen tijd reeds twee po gingen van dien aard zijn mislukt. De stand van Venus ten opzichte van de aarde is thans gunstig, zodat een derde Venusschot van de Russen al in de verwachting lag. De lance ringstechniek vanuit een .parkeer- baan" om de aarde lijkt veel op de lanceertechniek van de Russische Mars-I, het ruimtevaartuig waarmee men enige tijd na de lancering het radiocontact verloor, en op de tech niek die de Amerikanen gebruikten voor de lancering van de voortref felijk geslaagde Mariner II naar de omgeving van Venus. In westelijke deskundige kringen neemt men aan, dat de Sonde I wel iswaar de „tweede kosmische snel heid" bereikte de snelheid die nodig is om aan de Invloed van de aantrekkingskracht van de aarde te ontsnappen maar dat de beoogde baan niet bereikt werd en dat de Sonde dus niet de omgeving van Ve nus zal bereiken, wanneer deze pla neet het doel van de vlucht zou rijn om vergunning tot het herstellen van een door brand beschadigde schuur aan de Molenweg, besloot de raad over te gaan in besloten zitting. Over de overige voorstellen, waarop wij in ons blad van woensdag uit voerig ingingen, werd weinig of niet gesproken en zij werden alle zonder hoofdelijke stemming aanvaard. USSE In verband met de uitvoering van werkzaamheden voor de verbreding van de le Poellaan en de brug in deze weg is de gemeente genoodzaakt om de Voorrijnsloot en als gevolg hiervan de Vennesloot tijdelijk af te sluiten en wel waarschijnlijk voor de duur van ongeveer 11/2 Jaar. Hoewel de afsluitin slechts van tijdelijke aard is, heeft het gemeentbestuur zich,gezien de periode van 11/2 jaar, wel gerealiseers, dat de bloembollen- bedrijven, die per schuit mest, riet of bloembollenafval aan- en afvoe ren naar en van deze bedrijven, be zwaren kunnen ontmoeten Teneinde aan deze bezwaren tege moet te komen heeft het gemeente bestuur zich verstaan met enkele be langhebbende vertegenwoordigers van betrokken bloembollenbedrijven. Dit overleg heeft tot resultaat gehad, dat op verzoek van de vertegenwoor digers die de noodzaak van de tij delijke afsluiting erkenden de da tum van ingang is bepaald op 1 no vember 1964 en niet op 1 septem ber, zoals oorspronkeluk was voorge nomen zodat de aanvoer van mest en riet in dit najaar nog mogelijk is. Belanghebbenden worden derhalve verzocht om hun werkzaamheden zo danig te regelen, dat in dit plantsei zoen moeilijkheden worden voorko- ien. Aangezien vanaf 1 november in ieder geval een geheel seizoen zal zijn gemoeid met de werkzaamheden van de brug, heeft de gemeente op ver zoek van belanghebbenden of schoon hiertoe juridisch niet ver plicht gemeend te moeten zoeken De wereldvermaarde Keukenhof bestaat vijf tien jaar. De gemeenteraad van Lisse heeft het wenselijk geacht om dit derde lustrum te marke ren met een beeld. Een bronzen beeld van de Am sterdamse kunstenaar Nic. Jonk, dat een gehurkte figuur voorstelt en al gedurende twee seizoenen op het tentoonstellingsterrein staat. Het is door de raad aangekocht en symbolisch overgedragen aan het bestuur van Keukenhof. De plechtigheid had gistermiddag tijdens een druk bezochte receptie in het raadhuis van Lisse plaats. De burgemeester van dit bollendorp mr. (Foto LD/HolvMt) Th. M. J. de Graaf, die tevens voorzitter van Keukenhof is, overhandigde de vice-voorzitter, de heer Th. R. de Vroomen, in aanwezigheid van de beeldhouwer, een foto van het kostbare geschenk. Hij sprak de wens uit, dat dit beeld zal bijdragen tot de roem van Keukenhof. De heer De Vroo men die de aanbieding van het geschenk een eve nement noemde, twijfelde daar geen ogenblik aan. Hij dankte de gemeente tenslotte voor deze vriendelijke geste. Dat op deze receptie de glazen werden geheven op de groei en bloei van Keuken# hof spreekt vanzelf. naar een tijdelijke overslagplaats ten wee ten van de Heereweg. Degenen, met wie het gemeentebe stuur reeds contact heeft opgenomen menen, dat de voorgestelde oplossing door middel van ee noverslag op geen bezwaren zal stuiten. Zowel het gemeentebestuur als ver tegenwoordigers van de bloembollen- bedrijven vertrouwen er op, dat de belanghebbenden begrip voor de noodzaak van de tijdelijke maatregel zullen hebbe nen medewerking zul len verlenen om tot een voor een ieder bedredigende oplossing te ge raken. Toegenomen produktiviteit „Wij hebben reden om met tevre denheid terug te zien op de gang van zaken in het achter ons liggende ver slagjaar". Dit zegt de Raad van Be stuur van de NV Philips* gloeilam penfabrieken in haar Jaarverslag 1963. in aansluiting op de vóórnaam- Gevraagd in bezit van vrije tijd voor rij instructeur. Brieven bureau van dit blad no. 27619. Vol met eieren. Bereid volgens het juiste recept. Per hele flec slechts f 2,95. Alléén Haarlemmerstraat 213 Tel. 20603. Geschikt voor ontvangst van het tweede programma. Zeer eenvoudige bediening. Geringe afmetingen. Laag gewicht, dus gemakkelijk te verplaatsen Met 43 cm. beeldbuis. Prijs slechts Loopt U ook bij ons eens even binnen om dit toestel te bekij ken; het verplicht U tot niets. NTE7UWE RIJN 30-32 LEIDEN TELEF 24244 TIJDEN8 DE VERBOUWING VAN ONS BEDRIJF GAAT DE VERKOOP GEWOON DOOR. Te huur aangeboden een bev. 8 slaapplaatsen, voorzien van alle comfort. Zeer ge schikt voor 2 echtparen. Vrij van 4/71/8. ZWART, Hooigracht 18 Telef. 23951. Gevraagd speciaal voor burgerwerk. Aanmelden zaterdagmiddag tussen 2 en 4 uur, by de Fa. G. J. VAN KLAVEREN, Nieuwe Rijn 86, Leiden. GEVRAAGD: Prettige werkkring. Gewenst enige kennis van textiel. #mstige vrijetijdsregeling en zomervakantie in overleg. BOERMARKT 18 TELEFOON 22473 Voor het Medisch Secretariaat van de Psychiatrische Inrichtingen „ENDEGEEST" c.a. te OEGSTGEEST, wordt gevraagd een Niet ouder dan 21 jaar. Vaardigheid in typen vereist. Salaris afhankelijk van leeftijd en schoolopleiding. Schriftelijke sollicitaties te richten aan de Geneesheer- directeur van genoemde inrichtingen. Wilt U naar aanleiding van de t.v.-uitzending van HEDENAVOND over het PRACTISCH HUMANISME meer weten over het Humanistisch Verbond Wendt U dan tot de secretaris voor Leiden en omgeving Bevrijdingspleln 39, Leiden, telefoon *"v892. VEURSESTRAATWEG 137 - LEID SCHEND AM Profiteer van SPECIALE WINTERAANBIEDING. Dealer Cabanon Governor, Safari, Rlnco. B. G. VAN GENT Paul Kriigerlaan 153 - Den Haag Telefoon 320073 Ook 's zondags geopend. ste Jaarcijfers, die reeds op 17 maart werden bekend gemaakt. Het be drijf srceiütaut, uitgedrukt in een ■Énnn de unmet, bedroeg 13.4 13.9 hl 1982. Hierin weerspiegelt zich m de eer ste plaats het effect van de concur rentie op diverse activiteitsgebieden. De winstmarge onderging voorts de invloed van de sterke stijging van lo nen. salarissen en sociale kosten in vrijwel alle belangrijke landen waar Philips werkzaam is, Voorts wijst het verslag op een belangrijke toeneming van de omzet in enkele nieuwe arti kelen. waarop in verband met de aanloopkoeten vooralsnog een bene den het gemiddelde liggende winst werd gemaakt. Het effect van deze invloeden kon goeddeels worden ge compenseerd door een aanzienlijke verhoging van de produktiviteit. Uit gedrukt in een percentage van het totale vermogen bedroeg het bedrijfs resultaat 11.1 tegen 115 in 1962. De» daling correspondeert met die van da winstmarge, aangezien de omloop snelheid van het vermogen gelijk bleef. Behalve door de factoren, ia de ontwikkeling van het bedrijfsre sultaat verklaren, werd de nettowinst beïnvloed door een lichte verhoging van de fiscale druk. De wijziging in de rentabiliteit van het eigen vermo gen van 105% in 1962 naar 95% in 1963, houdt mede verband met het feit, dat voor de berekening van de rentabiliteit wordt uitgegaan van het gemiddeld werkzame eigen vermogen, waarin voor 1962 het effect van da laatste emissie slechts voor de helft tot uitdrukking kwam. Wat de toekomst betreft: de voor uitzichten op dit moment wettigen voor 1964 de verwachting, dat een verdere stijging van de omzet zal op treden, die procentueel beneden die van 1963 zal liggen. Prentenboek tijdens preek De kinderen, die met hun ouders zondags de kerkdienst in de Deense plaats Seest bijwonen, krijgen voortaan een prentenboek als de pre dikant met zijn preek begint. De Lu therse voorganger nlels storebjerg hoopt op deze wijze te voorkome: dat de Jeugdige kerkgangers durlg worden en de ouderen r ren.

Leidsch Dagblad | 1964 | | pagina 13