Sun silk flinke verpleeghulp BRAADKUIKENS i.n BRAADSTUKKEN 2.os KIPPEPOELET t.75 KALKOEN 1.98 Koele ontvangst van Papoea-jongeren in ambassade Indonesië Engelse reders tegen door Amerika geëiste hogere vrachttarieven WEL OF GEEN BEBOUWING IN HET LANGE VELD? MATERIALISME BEDREIGT HET ONDERWIJS Proces tegen Wennerström op 9 april VERPLEEGHULP B VERPLEEGHULP C huishoudelijke hulpen TEEKENS kippenbar VERSE LANGE MARE 94 NETTE MEISJES In U5 landen gébruikt om hun zachtheid! Met die Sunsilk die past bij Uw type haar! KIES DUS UW EIGEN SUNSILK UIT 6 SOORTEN LEIDSCH DAGBLAD DONDERDAG 2 APRIL 1964 Kroon moet beslissen „Kapellebos" bij Raad van State De Raad van State heeft een be roep behandeld van de gemeente Noord wijk tegen het besluit van Ge deputeerde Staten van Zuid-Holland, waarbij het uitbreidingsplan „Ka pellebos" niet goedgekeurd is. Het plan Is vastgesteld door de gemeen teraad op 18 juli 1961. Gedeputeerde Staten hebben tegen het plan aangevoerd, dat het in het Langeveld aanwezige recreatiegebied naar het oordeel van hun college on voldoende is om in de grote en nog steeds toenemende behoefte aan kampeerterreinen te voorzien. De ge projecteerde bebouwing betekent een aantasting van het ter plaatse aan wezige en bij uitstek geschikte re creatieterrein in het duingebied. Een verzorgingskem wordt door het col lege onnodig geacht in verband met de nabijheid van het dorp Noordwy- kerhout en van het te stichten win kelcentrum Langevelderslag aan zee. Ook acht het Provinciaal Bestuur de bestemming gemengde bebouwing en oprichting van bedrijven in strijd met het streekplan Bollengebied (dat juist dezer dagen door de Kroon gro tendeels is goedgekeurd). Daarbij zijn de betrokken gronden tot recrea tie bestemd. Op al deze gronden zo werd be toogd wordt het plan niet voor goedkeuring vatbaar geacht. De gemeente bleek het met dit alles niet eens te zijn. Zij wees op de grotp ruimte, welke er nog is voor recreatie en eventuele kampeerter reinen, o.a. ten noorden van de be bouwing van Noordwijk aan Zee, een oppervlakte van 460 H.A., het gebied tussen de Noraweg en de Langevel derslag, voor zover niet in gebruik bü de Marineluchtvaartdienst, met een oppervlakte van 90 H.A., in be zit van „Het Zuidhollandse Land schap". Tenslotte zijn daar nog in de gemeente gelegen gebieden van de Amsterdamse Waterleiding ter grootte van 900 H.A., die mede beperkt toe- gankeiyk zyn. De Amsterdamse Wa terleiding wil haar gronden by de Kuigenhoek bestemmen voor kam peerterrein. Het onderhavige plan beslaat slechts 7 H.A. en vormt, naar het inzicht der gemeente, slechts een te verwaarlozen onderdeel van het gehele recreatiegebied. Wat de bebouwing betreft, wordt gedacht aan enkele kampeerwinkels, een kapel, een politiepost, een hulp- VVD richt in Voorhout een afdeling op Op initiatief van enkele inwoners van de gemeente Voorhout, leden van de Voiksparty Voor Vryheid en Demooratie, heeft zich een comité gevormd tot stichting van een afde ling van de WD te Voorhout. Het oprichtimgscomité zal binnen kort een vergadering beleggen, waar in tot definitieve oprichting zal wor den overgegaan en een bestuur zal worden gekozen. Het voorlopig secretariaat is ge vestigd: Leeuwerikenlaan 6 te Voor hout. Radio-Moskou over Malenkow Radio-Moskou heeft een luisteraar naar de uitzendingen in de Engel se taal geantwoord op diens vraag naar het lot van oud-premier Ma lenkow. „Hij is niet slechter af dan Truman of generaal Eisenhouwer. De tyden dat er met iemand iets gebeurde zyn voorby om nimmer te rug te keren", aldus de radio, die zei dat er in de Sowj et-Unie geen politieke gevangenen meer zyn. „Malenkow werd uit zyn ambt ont slagen volgens de wettige procedure van een democratische instantie. Waarom zou er iets met hem gebeu ren?", aldus de Russische radio. postkantoor en enkele woningenvoor jachtopzieners, hetgeen alles Juist dienstbaar zal *yn aan recreatieve bestemmingen van het gehele duin gebied. Deze bebouwing acht de gemeente noodzakeiyk naar zü voor de Raad van Staten aanvoerde van de dui zenden kampeerders, die jaariyks het Langeveld bezoeken, maar ook voor de kwekers, die zich eerlang in het door middel van ruilverkaveling ver kregen cultuurgebied in het Lange veld zullen vestigen. De strekking van het streekplan wordt naar het oordeel der gemeente niet aangetast. De bestemming bedryven, waar voor noch Noordwyk, noch Noord - wykerhout binnen haar bebouwing ruimte hebben, beoogt te voorzien in de behoefte aan enkele exportonder nemingen. waarvoor de kostbare cul tuurgronden niet mogen worden op geofferd. Zou daarvan geen 3 H.A. voor mogen worden bestemd? Deze bedryven komen te liggen in de on- middeliyke nabyheid van honderden hectaren nieuwe bollengrond, die in de laatste 20 jaren zyn verkregen. De gemeente heeft op grond van al deze argumenten aan de Kroon verzocht, het besluit van Gedepu teerde Staten te vernietigen. De Kroon zal hierover binnenkort beslissen. Zuidpoolexpeditie heeft het zwaar De Belgisch-Nederlandse Zuidpool expeditie, die zich nu by na drie maanden in Antarctica bevindt, kampt met ernstige tegenslag. Felle sneeuwstormen verhinderen het op zetten van de veertig meter hoge an tenne die nodig is om de radio-instal latie te kunnen gebruiken. Via de noodzender hebben de veertien expe ditieleden echter laten weten dat zy het uitstekend maken. De Koning Boudewynbasis is al geheel door sneeuw bedekt. Toch wordt het wetenschappeiyk werk vol gens programma uitgevoerd en be ginnen de expeditieleden ook overi gens aan hun barre levensomstan digheden te wennen. Bison-fokkerij bij Moskou Moskouse fokkers zijn van plan om grote kudden Europese bisons op te fokken. Dit dier, dat nog een tydge- noot is geweest van de al lang van de aardbol verdwenen mammoet wordt met uitsterven bedreigd. Op de gehele wereld leven nog maar 502 exemplaren. Het blad „Lininskoje Znama" meldt, dat op een reservaat by Moskou 51 Europese bisons leven. Zij zyn de nakomelingen van een viertal dat vyftien jaar geleden hierheen werd gebracht. Men verwacht dat de kudde in 1972 zal zyn aangegroeid tot 2000 stuks. Gerichte pedagogiek tot geen enkele prijs vergeten „Als op school het industrieel perspectief allesbepalend is en geestelijke waarden van opvoeding, persoonlijkheid en geloof op de achtergrond raken, doen wij onze kinderen ontstellend veel tekort. Dan wordt de school een stoomcursus voor de maatschappij en meer niet". Dit verklaarde de voor zitter van de Schoolraad voor de scholen met de bijbel, prof. dr. G. P. van Itterzon, gistermorgen op de algemene vergadering van deze raad in Utrecht Aanleiding tot zyn beschouwing over onderwijs en materialisme was het „schooldebat" dat op het ogen blik in rooms-katholieke kring wordt gevoerd. Prof. Van Itterzon herin nerde aan het mandement van de rooms-katholieke bisschoppen, waar in deze krachtig opkwamen voor het behoud van r.-katholieke organisa ties. Merkwaardig noemde de hoog leraar het, dat het antwoord dat de r.-katholieke raad van overleg voor sociaal-economische aangelegenhe den verleden jaar in het standaard werk „Welvaart, welzyn en geluk" op dit mandement gaf, een geheel andere kant scheen uit te wyzen. Er werd onder meer in gesteld, dat de school niet verder mag gaan dan de leerling handreikingen te geven om zelf tot een eigen levensovertui ging te komen. Volgens prof. Van Itterzon blykt hieruit duidelyk, dat men de voorkeur geeft aan een schooltype waarbij leerkrachten van diverse kerken en overtuigingen voor de verschillende klassen staan, een school die evenals de maatschap- py zelf, geestelyk pluriform is. Hy voegde hieraan toe, dat ook door an dere rooms-kattholieken soortgelijke gedachten zyn verdedigd. De hoogleraar noemde het niet toevallig, dat de titel van het rooms- katholieke standaardwerk begint met het woord „welvaart". In dit ver band merkte hy op, dat we onge merkt toegroeien naar de situatie, waarby de maatschappy en niet het kmd de toekomst en het ambacht van velen bepaalt, omdat het, zoals de verhoudingen in de wereld thans liggen, geen onverschillige zaak is wat de jonge mensen gaan doen. Prof. Van Itterzon vroeg zich af, wat er moet gebeuren als de belan gen van de samenlevingen haar be scherming de maatstaf worden voor de richting waarin het onderwys zich noodgedwongen zal moeten be wegen. Men cyfert yverig, zo zei hy, maakt prognoses over bevol kingsaanwas en schoolexplosies, en beziet van de maatschappy uit wat het nuttig rendement kan zyn van het onderwysprogram voor de ont wikkeling van hetnationale leven. School geen forum Prof. Van Itterzon meent, dat een principieel-gerichte opvoeding nage noeg alle betekenis verliest, als de school toch niet veel anders is dan een instituut waar men de vaardig heid moet krygen die weldra in techniek en industrie vereist zyn. Daarom mag men, volgens hem, juist in deze tyd de gerichte pedagogiek tot geen enkele prUs vergeten. Wie de school als een puur neu trale instelling propageert, aldus de hoogleraar, zal duidelyk moeten ma ken wat een neutrale pedagogiek is, een pedagogiek zonder enig beginsel, uitgangspunt of doel. De Schoolraad is van oordeel dat de school geen fo rum is, waar onderwyzers van ver schillende confessie, inzichten en meningen hun geesteiyke inventaris kunnen uitstallen en waarby de jon ge kinderen zelfstandig kunnen kie zen voor de mening die hun het beste ïykt. Terugkomende op de „doorbraak- discussies" in rooms-katholieke kring zei hfj tenslotte, dat het prysgeven van de rooms-katholieke school on- vermydelyk consequenties zou heb ben voor alle r.-katholieke instellin gen en verenigingen, tot in de poli tiek toe. En daarmee, aldus prof. Van It terzon, zou men uitkomen by het omgekeerde van wat de bisschoppen in hun mandement als noodzakelijk hebben aangewezen. In de tweede plaats meent hy, dat men als men langs deze weg een zekere oecu mene (onder leiding van de r.-k. kerk) zou denken te kunnen bewerk stelligen direct al zou stuiten op het verzet van hen die zo'n oecume nische school allerminst begeren en misschien wel allereerst op verzet uit de kringen van het huidige onder wys. Koel en onvriendelijk was de ontvangst, die drie bestuursleden van de Papoea-jongerenorganisatie „Koble Oser" gistermiddag in de Indonesische ambassade ten deel viel. Ze werden, na wachten in de hall, ontvangen door de secretaris van de Indonesische mi nister Soebandrio, en boden een petitie aan. Hierin wordt kritiek geoefend op de Indonesische regering. De Indonesi ërs zouden in Nieuw-Guinea geweld daden plegen, Papoeabezittingen na tionaliseren, dwang uitoefenen op vooraanstaande Papoea's en de schooljeugd pressen politieke en mili taire vormingslessen te volgen. „De opbouw en de ontwikkeling in alle lagen van de bevolking is tot stil stand gekomen", aldus de petitie. Ongeveer dertig leden van de Pa poea-organisatie waren voor deze de monstratie met veel spandoeken en met de vlag van Nieuw-Guinea voor op. naar de Indonesische ambassade getrokken, 's Ochtends waren de Papoea's op Schiphol, om by de aan komst van dr. Soebrandrio te demon streren, maar ze verlieten toen op aandrang van de marechaussee on- verrichterzake de luchthaven weer. De petitie is ook aangeboden aan minister Luns en gezonden naar de secretaris-generaal van de Verenigde Naties. Oe Thant. Vrees Juan Carlos in gezelschap van generaal Franco Generaal Franco heeft gisteren de voorbereiding van wetten aangekon digd. die scheiding van de functies van staatshoofd en regeringsleider beogen. Franco die beide posities be kleedt, deelde dit mede in een onder houdt met het Spaanse monarchisti sche dagblad „ABC", dat gisteren werd gepubliceerd ter gelegenheid van het feit, dat 25 jaar geleden de burgeroorlog eindigde. De generaal woonde samen met zyn echtgenote een herdenkings plechtigheid by in de Vallei der ge vallenen, ongeveer 60 kilometer bui ten Madrid. Daar waren ook aanwe zig prins Juan Carlos van Bourbon en zyn echtgenote prinses Sophia. Vele Spanjaarden menen dat prins Juan Carlos Franco's belangrijkste kandi daat is voor de Spaanse troon. Ook op vele andere plaatsen in Spanje werden gisteren herdenkings plechtigheden gehouden. Ter gelegenheid van de viering van het einde van de burgeroorlog heeft de regering een amnestie ver leend van een zesde der opgelegde straffen. Zeven zonen van Saoed moeten land verlaten Zeven zonen van Koning Saoed van Saoedi-Arabië moeten het land tydelijk verlaten wegens hun aan deel in het geschil tussen de koning en premier Feisal over regeringsbe voegdheden. Dit is gisteren door Li banese dagbladen gemeld. De Ko ning, die binnenkort om gezondheids redenen naar het buitenalnd ver trekt, verblyft in zyn paleis in Riad. De maatregel zou zyn getroffen om premier Feisal gelegenheid te geven zyn regering te vormen volgens de besluiten die onlangs werden geno men door de raad van twaalf wijze mannen. Drie-en-zestig Prinsen van de ko ninklijke familie hebben een ver klaring ondertekend, waarin zy zeg gen akkoord te gaan met de over dracht van de regeringsbevoegdhe den aan Prins Feisal, de premier, zy stemden in met diens hervormings plannen en verzochten hem deze in het landsbelang te bespoedigen. De verklaring werd via de radio bekend gemaakt, die tevens een besluit van de Raad van Wyzen verspreidde. In dat besluit werd gezegd, dat de raad had bepaald dat Prins Feisal de re geringsbevoegdheden in handen moet houden, waarby rekening werd gehouden met de gezondheidstoe stand van Koning Saoed. Prins Fei sal kreeg de titel Onderkoning. De Papoea-jongeren zeggen te wil len biyven vasthouden aan de over eenkomst van New York van 1962, waarvan zelfbeschikkingsrecht voor Nieuw-Guinea de kern vormt. „Laten Nederland en Indonesië handen schudden en elkaar vriende lijk glimlachend begroeten, maar laat de Nederlanders niet vergeten dat het Papoea-volk lydt", zei de vice-voorzitter van Koble Oser. „Wy vrezen dat, als de vriendschapsban den tussen Nederland en Indonesië hecht zullen worden, de ons beloofde zelfbeschikking voor Nieuw-Guinea vergeten zal worden", voegde hy er nog aan toe. Belgen in Parijs vrezen nieuwe bomaanslagen Na de dinsdag gepleegde bomaan slag op de Belgische ambassade in Parys, waardoor drie personen lichte verwondingen opliepen, heeft de am bassade gisteren een brief ontvan- ?en van het „Nationalistische Actie- ront", waarin met nieuwe acties te gen het ambassadepersoneel wordt gedreigd, als België nog meer leden van de OAS. de Franse „Organisatie van het geheime leger", aan Frank rijk mocht uitleveren. Het actiefront, dat de verantwoor delijkheid voor de bomaanslag op zich neemt, is een onderdeel van de OAS, hoewel de Juiste betrekkingen tussen deze twee verzetsgroepen niet duide lyk zijn. Op 9 april zal in Stockholm het proces beginnen tegen de vroegere Zweedse luchtmacht-attaché in Mos kou en Washington, kolonel Stig Wennerström, zo heeft de president van de rechtbank, Ingvar Aagren, gisteren bekendgemaakt. De 58-jarige Wennerström werd vorig Jaar Juni gearresteerd op beschuldiging van spionage voor de Sowj et-Unie. Van de zyde van het openbaar ministerie is meegedeeld, dat het tegen Wenner ström levenslange gevangenisstraf zal eisen, de zwaarste straf, die Zweden kent. De aanklacht omvat drie punten: Van januari 1949 tot Januari 1952 heeft Wennerström als luchtmacht attaché in Moskou voor geld zyn diensten aangeboden aan de Russi sche inlichtingendienst en documen ten betreffende de defensie van zyn land aan de Sow Jet-Unie overhan digd; Van april 1952 tot mei 1957 ging hy als luchtmacht attaché in Wash ington voort tegen betaling te wer ken voor de Russische inlichtingen dienst. Evenals in Moskou verzaakte hij zyn plichten als officier en voor zag de Russen van gegevens over de Zweedse defensie: Van 1 oktober 1957 tot 19 Juni 1963 (toen hy werd gearresteerdver strekte hy in zyn functie by het de- fensiecommando en by het Zweedse ministerie van Buitenlandse Zaken de Russen opnieuw gegevens waardoor ernstige schade is toegebracht aan de defensie van Zweden. Ter staving van deze drie punten zal de openbare aanklager de geheime stukken, die de kolonel aan de Sow- Jet-Unie heeft verkocht de rechtbank ter hand stellen te zamen met ver klaringen van het defensiecommando en van de opperbevelhebber van de Zweedse strijdkrachten. Venus-schoten van Russen mislukt? Volgens de New York Times heb ben de Russen eind februari en me dio maart mislukte pogingen gedaan om een ruimtevaartuig naar Venus te lanceren. In beide gevallen zou de mislukking te wyten zyn geweest aan het niet functioneren van een der trappen van de gebruikte raket. Gezien de gunstige positie van Venus in de komende weken kan volgens het blad worden verwacht, dat de Sowjet-Unie in die tyd nog een nieu we poging zal wagen. (Van onze Londense correspondent) De Engelse reders zyn voornemens een Amerikaans ultimatum in de wind te slaan tot onmiddellyke ver hoging van vrachttarieven, welke vrydag ingaan. By gebreke daarvan zal een boete van 1000 dollar per dag worden gegeven. De eis betekent een groot gevaar voor Engelands bloeien de exporthandel naar de Verenigde Staten, welke een bedrag van meer dan 3 miljard gulden per jaar ver tegenwoordigt. Meer dan 75 procent van deze export gaat per schip. Voor al whisky en auto's zouden worden getroffen. In het parlement wordt een woe de-uitbarsting over deze Amerikaan se maatregel verwacht. De Britse re gering zal zo goed als zeker de re ders adviseren de Amerikaanse af kondiging te negeren gedurende de periode, dat de wettige kracht er van door de Engelsen wordt onder zocht. De verhoging vormt de climax van een stryd over de tarieven, wel ke reeds vier maanden aan beide kanten van de oceaan woedt. I nhet Amerikaanse Congres wordit gezegd, dat de organisaties van buitenlandse scheepseigenaren, welke vrachttarieven vaststellen, de Amerikaanse scheepvaart oneeriyke concurrentie aandoen en de Ameri kaanse handel benadelen. Men heeft by zonderheden van Britse handelsgeheimen trachten te weten te komen en Britse scheep vaartkantoren in de Verenigde Sta ten zyn door de politie doorzocht en documenten werden in beslag geno men. De Engelse regering en negen an dere Europese r egeringen hebben hun reders verzocht Amerikaanse vragen over hun handel niet te be antwoorden. De Amerikaanse re gering wil thans een beslissing for ceren. Britse reders hebben protest- telegrammen naar de premier en an dere ministers gestuurd. Een Engelse reder verklaarde; „Elk juridisch en diplomatiek middel zal worden ge bruikt om deze monsterachtige eis te weerstaan". Gestolen brommer gestolen (Van onze Haarlemse correspondent) De Haarlemse politierechter heeft een 18-jarige leerling van de visseryschool in IJmuiden veroordeeld tot twee maanden gevangenisstraf, wegens diefstal van een zo goed als nieuwe bromfiets, die hy had weggeno men toen hy de trein had ge mist. Hy was er op blijven ryden. Op een merkwaardige manier Uep de knaap tegen de lamp. Toen hy ongeveer een half jaar had gereden, in welke tyd hy er 6000 km mee had afgelegd, werd het Instrument hem ontstolen. De knaap deed daarop by de politie aangifte van deze ver missing. Enkele routine-hand grepen van het opsporingsappa. raat waren toen voldoende om de jongeman in de kraag te vatten. Kerkelijk Leven NED. HERV. KF.RK Beroepen te Amsterdam (als pred. voor buitengewonen werkz H. H. Nleuwenhulzen. vlc. te Amsterdam. Aangenomen naar Eethen en Dron- gelen C. S. Verwoert te Schalkwijk naar Brlelle (2e pred.pi.) J. c. Nennle te Rltthem naar Donkerbroek-Haule H. de Wolf te Hlndeloopen. Bedankt voor Muiden (toez.) G. J, Jansen te Benschop. GEREFORMEERDE KERKEN Beroepen te Nleuw-Weerdlnge H. Fransen te Anjum te Kapelle-Ble* zellnge. Oost en West Souburg en te Zwaagwesteinde H. R. Juch. kand te Rotterdam te Blelswljk F. Spoelstra te Scbermerhorn. Aangenomen naar Ermelo (vac. R. J, Beukema) C. Dijkstra te AndUk -J naar Klaaswaal G. Warnlnk te Zaan dijk (verbeterd bericht). GEREF. KERKEN (vrilgem.) Beroepen te Wormer A. H. Algra te Gorlnchem te Nykerk F. F. Pels te Hulzum (Fr.) te Rulnerwold-Koekange S. Braaksma, kand. te Kampen. CHR. GEREF. KERKEN Beroepen te Dokkum M. Vlletstra te IJmuiden te Hardorwyk J. Keuning te Veenendaal. EVANG. LUTH. KERK Aangenomen naar Leeuwarden H. O. O. Ouwerkerk te Tlel. REMONSTRANTSE BROEDERSCHAP Aangenomen het beroep van de Gen. Synode der. Ned. Herv. Kerk (als zen dingspredikant: arbeid t.d.v. de Presb. Church van Ghana) F. Roslngh te Oegstgeest. Ds. J. de Vries overleden In Apeldoorn is gistermiddag over. overleden ds. J. de Vries, hervormd pred. aldaar. Ds. De Vries werd 6 oktober 1909 te Heeg, waar zyn vader preidkant was, geboren. Hy studeerde aan de Ryksuniversiteit te Utrecht en werd in 1932 kandidaat in Drenthe. Nadat hy een jaar als hulppredikant in Utrecht werkzaam was geweest be. vesigde zyn vader hem op 17 decem ber 1933 te Haskerhome <Fr.) in het ambt. Ds. De Vries diende de ge meenten van Nieuw Velp, Beverwijk en RotterdamVreeswyk om op 28 april 1946 als achtste preidkant in trede te doen in Apeldoorn. DOORBRAAK IN SPAANS R.-KATHOLICISME Aan de benoeming van mgr. Mor- cillo Gonzalez, voorheen aartsbis schop van Saragossa, tot aartsbis schop van Madrid (voorheen was het bisdom Madrid ondergeschikt aan de in Toledo residerende Spaan se primaat) wordt in Spaanse kerke- lyke kringen bijzonder veel belang gehecht. Met name in vooruitstre vende r.-katholieke kringen in Span je ziet men deze geste van de Paus als een open breken van de kerke- Ujke verhoudingen in Spanje. Het ls bekend, dat sinds mgr. Mor- cillo in 1961 tot ondersecretaris van het concilie werd benoemd, zyn aan zien in Spanje sterk gestegen is. Mgr. Morcillo deed zich kennen als een grote voorvechter van de door braak in het Spaanse r.-katholicis me. zyn benoeming tot aartsbisschop van Madrid schuift hem opnieuw naar de voorgrond. Want door de zwakke gezondheid van de kardi naal-primaat van Spanje, mgr. Pla. y Deniel, die reeds 87 jaar is, komt nu automatisch het eerste contact tussen kerk en staat in Spanje by de aartsbisschop van Madrid te liggen. Gevraagd Opleiding tot ziekenhelpster mogeiyk. Met vakantieafspraak kan rekening worden gehouden. Rust- verpleeghuis, Westerhoutpark 20 Haarlem. 02500-12003. Exploitatie Maatschappy „E3I.S.-CONTINENTAL" N.V., vraagt voor het Rembrandt Hotel te Noordwyk HULPEN IN DE LINNENKAMER. Loon f 50.netto per week. 's Zaterdags en zondags vry. HULPKAMERMEISJES. Hoog loon. Persooniyke of schrifteiyke aanbiedingen aan de directie, Beethovenweg 2, Noordwyk. In het Rusthuis „Huize Juliana", Kon. Wilhelmlnaweg 251 te Gouda, kunnen geplaatst worden een voor de ziekenafdeling. Salaris bruto f287,- tot f371,- p mn<4 voor de huishoudafdeilng. Salaris bruto f275,- tot f347,- per maand. Salaris is afhankeiyk van leeftyd, beneden 23 Jaar jeugd* aftrek. Extern of intern naar keuze. Eenmaal per maand reiskostenvergoeding voor bezoek aan ouders. Nadere inlichtingen worden gaarne verschaft door de directrice. In het Zendingshuls der N. H. Kerk, Leidsestraatweg 11, Oegstgeest, kunnen zsm. twee of drie worden geplaatst voor kortere of langere tyd. Meisjes van 16 Jaar en ouder die enige tyd huishoudeiyk werkzaam willen zyn in de gemeenschap van het Zendings huis, kunnen hiernaar solliciteren. Salariëring en secondairs arbeidsvoorwaarden volgens vastgestelde regeling. Inlich tingen en aanmeldingen by de predikant-directeur dr. I. H. Enklaar. DIE U ZO'N OVERVLOED AAN SAPPIG VLEES GEVEN. Byzondere aanbiedingen Gegrilleerde KIP PER STUK f4.—. Groot blik appelmoes 49 ct WILDE KONIJNEN - KIPPELEVER PAKKETJES VOOR DE SOEP enz. J gevraagd voor de banketbakkerij afd. inpakkamer Aanmelden: „Coöp. „Rijnland", Korevaarstraat 30, Leiden. - Tel. 34044. OOK VERKRIJGBAAR IN HANDIGE PLASTIC TUBES! mooi zijn door mooi glanzend haar. BIJVOORBEELD: SUNSILK GOUD is geschikt voor normaal haar! Juist door die bijzonder veilige en zachte samenstelling! Tegen roos is er SUNSILK ANTI ROOS Met een beproefd medicinaal bestand deel dat roos voor komt en bestrijdt. SUNSILK MET El maakt dof en stug haar weer glanzend en soepell

Leidsch Dagblad | 1964 | | pagina 9