Woningverordening voldoet niet meer Mevrouw Soebandrio bezoekt rijksinstituut Feestprogramma voor 30 april, Leiderdorp Raad Oegstgeest is tegen afschaffing Van goedkope naar dure woningen Groots plan van Reuther Nieuwe telefooninstallatie voor politiebureau Wassenaar GEEN WAPENSTILSTAND MET DE TUBERCULOSE N. v. cl. Keur nam afscheid van Universiteitsbibliotheek BEURS VAN AMSTERDAM LEIDSCH DAGBLAD DONDERDAG 2 APRIL 1964 IEen jaar geleden heeft de raad van Oegstgeest een verordening ngesteld die de doorstroming van huurders van goedkope naar luurdere woningen moet bevorderen. Deze verordening voldoet liet. In februari werd de verordening geschorst. De raadsleden, die listeravond onder voorzitterschap van burgemeester H. L. du loeuff bijeen waren, hadden er echter bezwaar tegen de verorde- ling geheel af te schaffen. Prof. P. J. G. Kapteyn meende it het pre-advies niet erg overtui gd was. Hy waarschuwde er voor, verordening: niet te lichtvaardig: p tc heffen. De heer J. P. Brouwer ►rzette zich tegen verlenging van t schorsing. Drs. J. A. Bouland icrkte op dat het aantal verschui- ngen niet groot was geweest. Beslo- •n werd een door B en W toegezeg- nota over verschillende aspecten »n 'l huisvestingsbeleid af te wach- •ji opdat kan worden bezien of an- ►re maatregelen voor de in te trek- ;n verordening in de plaats kun- tn worden gesteld. In bespreking kwam het adres aan raad van de heer A. J. Grooten per inzake de afwijzende beschik ing van B. en W. tot het verlenen m vergunning voor de bouw van in bungalow aan de Lange Voort. W. H.B. van Dunné kon geen (wondering hebben voor het inzicht in het Instituut Stad en Landschap it had geadviseerd een tvpe met ideldak af te raden. B. en W. wilden jenwel dit advies opvolgen, waar- lee de raad instemde, doch wel werd op aangedrongen dat by aankoop in bouwgrond aan de koper wordt ►nbaar gemaakt wat en hoe er ge- >uwd zal moeten worden overeen- knstig de zienswyze van de wel- andscommissie. _De raad ging akkoord met een ediet van f 575 hetwelk bestemd als bydrage voor het geschenk r Zuidhollandse gemeenten by de 1 ening van het nieuwe provincie- lis. Aan ir. O. J. Schreuders zal n subsidie van f 1666,65 zynde 1/3 n de Rykssubsidie, worden toege- nd voor de restauratie van het nd Rhyngeesterstraatweg 91 Bij de toekenning van het krediet or aanschaffing van vuilnisemmers rd door de heer Brouwer de aan- cht gevestigd op emmers van een paalde kunststof, die gemakkeiyker inteerbaar zouden zyn. Wethouder eenmetser zal zich hierover laten orlichten. omclul) Oegstgeest zal f. 12.000 aan de op richten Stichting Schooltandver- rging voorschieten. Over het ge- niik van stal en terrein door de nyclub „Pegasus" werd langdurig sproken, voornameiyk omdat niet lidelijk was wie namens deze club treedt. De raad wil wel een „adres" ibbcn. aldus de heer P. v. Nieuw- >op. Besloten werd de gevraagde edkeuring te verlenen tot 1 januari 65 tot continuering van het gebruik n de stal, plaatsing van een lin- ntent, plaatsing van een caravan e bewoond zal worden door een keur en tot beschikbaarstelling van n terrein als buitenmanege. Voor de gemeente zullen hieruit en kosten voortvloeien, hetgeen tor de heer Bouland aanleiding was vragen voor welke sporten wèl en ?n overheidsgelden beschikbaar brden gesteld. Hij kreeg daarop nu gevraagde antwoorden niet. Later 1 wel blijken of de ponyclub een fcroep zal doen op de gemeentekas. De uitbreidingsplannen van de oolwaterzuiveringsinrichting was »or de raad een zwaar te verteren ■ok, omdat in april 1963 een kos- nraming was gemaakt van 1.820.000 lilden en nu, nauweiyks een jaar iter f. 2.282.000 was geraamd. Een exorbitante verhoging achtte men et aanvaardbaar. Men was niet zo genomen met het Ingenieursbureau it de voorbereiding in handen (eft, mede door het feit, dat er in et rapport over de uitbreiding fou- n werden geconstateerd. doorlichting Besloten werd van het gevraagde (ediet niet meer uit te geven dan Jong talent presenteert zich Tentoonstellingen in Boshuis geopend Dc algemene jeugdouderling Freek achs heeft gisteravond in Het Bos- uis (achter Hoflaan 76) de tentoon- .JteUing geopend van artistiek werk ^an jongeren (tekeningen^childerij- n, aardewerk en boetseerwerk) en an foto's en tekeningen van moder- kerkbouw. Onder de belangstellenden waren H. Bouter en enige kerkeraadsle- en van dc wykgemeente Boshuizer- ijk alsmede een vertegenwoordigster ön de Hervormde Jeugdraad en le en van de in deze wykgemeente pgerichte commissie Kerkbouw. De eer Sachs vond het belangryk, dat ïngL mensen, die tot een dergeiyke reatlviteit zijn gekomen, op deze Üzt naar buiten treden. Hier. presenteert zich jong talent, at enerzijds duidelijk blijk geeft &n een ontwikkeling naar rHpheid anderzijds van een schuchter 'aar toch veelbelovend begin. Ty- ens een rondwandeling konden ve in zich hiervan overtuigen. D. heer Sachs hoopte dat ook 5 tentoonstelling over Kerkbouw Tuchten zal afwerpen. Hy dankte net name de architect Leeuwen- targh die er de promotor van is. De tentoonstellingen zyn nog open anavond en morgenavond van 8 0t io uur en zaterdag van 2 tot en 8 tot 10 uur. nodig is ter verkryging van de goed. keuring van G.S. op het plan tot uit breiding der installatie. De heer G. Blansjaar achtte het nuttig dat in de raad door het ingenieursbureau des kundige voorlichting wordt gegeven. B. en W. hebben er geen bezwaar tegen dat dit gebeurt. Door dc kre dietverlening kan in elk geval nu verder aan het plan worden gewerkt. Een aanvullend krediet van f 9.000 voor de modernisering van het gym nastieklokaal aan de Juffermansstr. werd goedgekeurd, eveneens de ver hoging van de post tot verbetering kasteel van de opryiaan naar het Oud-Poelgeest. Besloten werd een aflopende reke- ling inzake de subsidiëring van het middelbaar onderwys t.z.t. aan de orde te stellen. Met de voorstellen inzake de verbetering van de 27 wo ningwetwoningen van het. oudste bouwplan van „Buitenlust" ging men akkoord. De door de heer Brouwer gestelde vragen over het gebruik van een voetbalveld naby de r.-k. kerk kon den door B. W. kort worden afge daan omdat het een terrein betreft dat geen gemeente-eigendom is. Walter Reuther, de voorzitter van de Organisatie van arbeiders in de Amerikaanse auto-industrie, heeft voorgesteld dat de V.S. 20 miljard dollar (ongeveer 70 miljard gulden beschikbaar stellen voor een totaal vredesoffensief" in de minder ont wikkelde gebieden. Zyns inziens zou de Sowjet-Unie dan tot ontwapening worden gedwongen om met de V.S. te kunnen concurreren. De bondgenoten van de V.S. zou den gezameniyk vyf miljard dollar voor het vredesoffensief kunnen by- dragen. Als de Russen zouden in stemmen met vermindering van de bewapeningsuitgaven met tien mil jard dollar, zou Amerika de helft van deze bezuiniging voor zyn re kening kunnen nemen. Reuther was van oordeel, dat een dergelyke po litiek een eind zal maken aan de werkeloosheid en nieuwe markten in de minder ontwikkelde gebieden zal openen voor een volledig gebruik Zwembad Mevrouw Samkalden vroeg naar de stand van zaken omtrent het nieuwe zwembad. Nieuws hieromtrent was er niet daar het plan nog by de Ver. v. Ned. Gemeenten berust. De heer Bouland verzocht of B. en W. wilden informeren naar de re sultaten van de bouw van z.g. Bo- gaers-woningen in enkele omliggen de gemeenten. Dit werd door de voorzitter toegezegd. Mr. Bergmeyer vroeg aandacht voor de slechte toestand van het wegdek van de afrit van de Ryks- weg, komende vanaf Amsterdam. Hiermede heeft het RUk bemoeienis, dus zal aan de bevoegde instanties om verbetering worden gevraagd. Ual de raad te behandelen krijgt De ongeveer 30 jaar oude telefoon- ren L. de Leeuw en J. Volder te installatie in het politiebureau is, zo delen burgemeester en wethouders de gemeenteraad mede, zodanig verou derd, dat verscheidene reserve on derdelen niet meer beschikbaar zyn. Als gevolg daarvan moest een ge deelte van de automaat buiten dienst worden gesteld. In het telefoonver keer komen steeds meer storingen voov. B. en W zeggen in een pread vies aan de raad, dat met het ver nieuwen van de telefooninstallatie niet gewacht kan worden op het gereed komen van het nieuwe poli tiebureau. Voorgesteld wordt daarom nu over te gaan tot het plaatsen van een nieuwe telefooninstallatie, die later op eenvoudige wyze naar het nieuwe bureau kan worden over gebracht. De keus is gevallen op een installatie voor 7 netlynen en 52 huistelefoonaansluitingen, met vol doende uitbreidingsmogelykheden. Daarnaast wordt een afzonder- lyke telefoonaansluiting voor al arm- gesprekken noodzakelyk geacht. Bo vendien wordt voorgesteld een op- roepinstallatie aan te brengen die het mogeiyk maakt politiefunctiona rissen die zich elders in het politie bureau bevinden op te roepen. De kosten van een en ander worden geraamd op f41.000. B. en W. stel len de raad voor dit krediet beschik baar te stellen. Vuilnislaadkisten Enkele in de gemeente gevestigde instellingen en bedryven maken voor het verzamelen van huis- en be- drijfsvuil gebruik van gemetselde bakken, die op gezette tyden door personeel van de reinigingsdienst moeten worden leeggeschept. Om van deze tydrovende en bovendien uit hygiënisch oogpunt ongewenste gang van zaken af te komen willen b. en W. deze bedryven van gemeen tewegen yzeren laadkisten beschik baar stellen, waarin 1500 kg. vuil kan worden geborgen en die met behulp van een vrachtauto, voorzien van een hysinstallatie, gemakkeiyk kunnen worden vervoerd. Een proef in 1963 met enkele van deze laad kisten genomen leverde gunstige er varingen op. Voorgesteld wordt voor f 9100- 13 van deze yzeren laad kisten te kopen. Deze zullen beschik baar worden gesteld tegen een ver goeding van f2.50 per week. Voor het omwisselen van een volle voor een lege kist zal f 8.50 in rekening worden gebracht. Gemeenterekeningen Aan de gemeenteraad zyn overge legd de gemeenterekening en de be- aryfsrekeningen over het dienstjaar 1962. De raad zal een commissie van onderzoek benoemen. De gemeente rekening over 1962 geeft een totaal aan uitgaven te zien van f 15.306.000 en sluit met een nadelig saldo van f511.600.-. De kapitaaldienst over 1962 heeft een batig saldo van by- na f2 miljoen. Biykens de bedryfsrekeningen be droeg de winst van het elektrici teitsbedrijf over 1962 f 72.500-, van het gasbedryf f31.500,- en van het waterbedryf f 64.10. De dienst buitenplaatsen heeft een verlies opgeleverd van f 44.400.-. Ruiling van grond De gemeente kan door een ruil- transactie de beschikking krygen over een zestal onbewoonbaar ver klaarde panden in het Tuinpad, die te zyner tyd, als het Tuinpad aan verbreding toe zal zyn, zullen moe ten worden afgebroken. Het zyn de woningen met de nummers 25, 27, 29, 33, 35 en 37 die met ongeveer 500 ca grond eigendom zyn van de he- Den Haag. zy hebben zich bereid verklaard deze grond aan de ge meente af te staan in ruil voor 1163 ca bouwgrond aan de van der Marckstraat, bestemd voor woning bouw, met bybet-aling aan de ge meente van f 33.435, B. en W. stellen de raad voor deze transactie goed te keuren. Ontslag en benoeming Aan de raad wordt voorgesteld aan de heer J. Onderdelinden op zyn ver zoek. in verband met een benoeming elders, eervol ontslag te verlenen als onderwyzer aan de Schout by Nacht Doorman-Uloschool. Ter voorziening in deze va kat ure hebben burgemees ter en wethouders een voordracht op gemaakt waarop achtereenvolgens voorkomen 1. de heer J. Huizinga. hoofd van een openbare uloschool te Dieren; 2. de heer N. Tiel, onder wyzer aan een openbare uloschool te Alkmaar; 3 de heer G. Brouwer, on derwyzer aan een openbare uloschool te Rotterdam. Voorgesteld wordt voorts de heer W. M. van den Broek, onderwyzer in tydeiyke dienst aan de Wethouder Huibregtseschool met ingang van 1 mei a.s. in vaste dienst te benoemen. Subsidie voor Tuinbouwschool De Middelbare Tuinbouwschool voor Meisjes. Huis te Lande te Rys- wyk heeft subsidie uit de gemeente kas gevraagd voor de uit Wassenaar afkomstige leerlingen. B. en W. stel len de raad voor, aan de school een subsidie toe te kennen van maximaal f 50,per Wassenaarse leerling per jaar. De school wordt op het ogenblik door 3 Wassenaarse leerlingen be zocht. B. en W. achten subsidiering billijk omdat Wassenaar geen tuin bouwschool voor meisjes bezit. MARKTBERICHTEN BARNEVELD. 2 april. Coöperatieve Eiervelllng Ede. Wsekaanvoer circa 1 200.000 stuks, waarvan 337.815 in veiling werden gebracht. Handel rustig. Prijzen (in gld per 100 stuks): eieren van 49/54 gram f 10.60-f 12.18, van 54/ 59 gram f 12.20-f 12.95. van 59/63 gram f 13.08-f 13.56. van 63/66 gram f 13.39- f 13.40. Eiervelllng S.B.E. Aanvoer 490.867 st. handel rustig (Prijzen in gld per 100 stuks) eieren van 38/50 gram f6.72- f 11.01. van 52/63 gram f 12.17-f 13.28, van 63/72 gram f 13.13-f 14 25. Eende- eleren van 63/67 gram f 9.50-f 10.01. van 68/73 gram f 10.12-f 10 60 Eiermarkt Barneveld. Aanvoer onge veer 2.000.000 stuks, handel kalm. Pryzen (In gld per 100 stuks). Eieren van 57/65 gram f 12.65-f 13.80, alg. prijs f 13.30. kg-prljs f 2 16 op basis 61'2 gram. Kievitseieren: aanvoer 1050 prijzen 35 tot 45 cent per stuk. GOUDA. 2 april, Aanvoer 13 par tijen. Ie kwal. f 2.75 tot f 2.80, 2e kw. f 2.75 tot f 2.80, 2e kw. f 2.69 tot f 2.74. RIJNSBURG. 1 april. Bloemen veiling Flora. Narcissen: koude grond 600-700. Anemonen 1000-1400. Am. Anjers: Arthur 4000-4300. Sim wit 6000 -6900, Sim rood 4000-4300. Shocking Pink 4000-4200 per 100. Tulpen Dan- ton 240-255, Apeldoorn 250-300, Bo nanza 250, Lefebers favoriet 350-385, Christmas Gold 250- 285, V. d. Eerde 250-300. Bellona 250-290. Pink Charles 250-285. Cordell Huil 280-300. Basca 220- 235, Couleur Cardinal 240-260, V. d. Hoeff 155, Joh. Gay 185-195. Aureool 250-280. Narcissen Alfred 200- 230, Carlton 200-220 alles per bos. medici. Indonesië neemt geen bui tenlandse artsen meer op. behalve specialisten. De rondleiding van het Indonesi sche gezelschap door het instituut moest drastisch worden bekort door de late aankomst van de gasten en de lange rede van mevrouw Soeban drio. Om twaalf uur vertrokken de In donesische dames naar Scherpenzeel voor de lunch. In de namiddag werd de Johanna Stichting in Arnhem be zichtigd. (Van onze Utrechtse correspondent) Als een lentebode, die de uitwisse ling van experts op het gebied van de Volksgezondheid tussen Nederland en Indonesië voorafgaat, zo noemde vanochtend staatssecretaris Bartels van Sociale Zaken en Volksgezond heid het bezoek van mevrouw Soe bandrio, echtgenote van de in ons land vertoevende minister van Bui tenlandse Zaken, aan het Ryksin- stituut voor Volksgezondheid in Bilt- hoven. De als zeer kordaat bekend staande mevr. Soebandrio bleek toch aanvankelijk onder de indruk toen zü in het licht der tv-Iampen onder het snorren van camera's en het ge klik van fototoestellen om vyf minu ten voor tien de riante ontvangstzaal betrad van het Bilthovens instituut. Maar er was van verlegenheid geen spoor meer toen ze met uitgestrek te armen de hand greep van prof. dr. P Muntendam, directeur-generaal van de Volksgezondheid. „O. wat leuk, dat ik u hier weer terugzie!" zei mevr. Soebandrio. De echtgenote van de Indonesische be windsman is arts en zelf vice-minis ter van Volksgezondheid in haar land. zy kent prof. Muntendam uit de Wereld Gezondheidsorganisatie, waarvan zy vice-voorzitster is. Het ys was toen direct cebrokrn De beleefde mevrouw Soebandrio geldt ook voor ons land. „De sterfte stond erop. dat de serveersters niet aan tuberculose is nog steeds hoger zouden wachten met het ronddienen i dan van welke andere besmettelyke van de koffie toen zy het woord ziekte ook en nog steeds betekent de had genomen. „Ik spreek alleen maar Kleinhandelaren in groenten en fruit Ter gelegenheid van het 50-jarig bestaan van de Eerste Leidse Ver eniging van kleinhandelaren in groenten en fruit wordt dinsdag 14 april van 3 tot 5 uur in café-restau rant „In den Vergulden Turk" een receptie gehouden. Jubilea bij de N.E.M. De heren Montanus en De Wete ring resp. werkzaam in de expeditie en kraandrijver bij de NV Ned. Elec- trolasch Maatschappij, herdachten het feit. dat zy voor een kwart eeuw by de NEM in dienst traden. Tydens een huldiging werden zy toegesproken door de heren Stockman, adjunct- directeur en Van Es namens de Jubi leumcommissie. Enkele geschenken werden overhandigd. „De tuberculose is ook in ons land nog steeds een ziekte van grote so ciale betekenis". Aldus prof. dr. P. Muntendam, directeur-generaal van de volksgezondheid. Hy sprak gister morgen in Den Haag ter gelegenheid van het feit, dat op de „wereldge- zondheidsdag" dit jaar op 7 april te houden de aandacht zal wor den gevraagd voor één der ernstige bedreigingen van de gezondheid: de tuberculose. „Geen wapenstilstand met de tu berculose", zo luidt het motto voor deze wereldgezondheidsdag en al dus prof. Muntendam dit motto om de tyd een beetje te vullen", zei ze lachend. Desalniettemin bleef zy drie kwartier aan het woord. zy vertelde, dat Indonesie's groot ste probleem ten aanzien van de volksgezondheid niet het gebrek aan materialen, maar aan mensen was. De medische scholen leveren sinds de afgelopen drie jaar 500 artsen per jaar af. Maar dat is nog te wei nig, zei zy. Een deel hiervan gaat namelyk weer terug naar het onder wys als docent. Mevr. Soebandrio verwachtte een verbetering als de laatste zes van de twaalf medische scholen, die Indonesië ryk is. ook artsen gaan afleveren. Nu bestaan zy daarvoor nog te kort. Indonesië begon na de oorlog met 900 inheem se artsen, het land telt thans 3500 4. Kruidenier voorzitter Oranjever. In het clubgebouw „De Munnik" hield de Oranjevereniging gisteravond een ledenvergadering. Het enige agendapunt was te voorzien in de bestuursvacature, die is ontstaan "door het bedanken van de heer E. Kro nenburg. Voorzitter W. D. C. v. d. Wijngaard sprak zyn dank uit voor het vele werk .dat de heer Kronen burg voor de vereniging heeft gedaan. In zijn plaats werd de heer A. Krui denier met grote meerderheid van stemmen gekozen. Het programma voor 30 april is als volgt samengesteld: 8 uur: De kinde ren uit het Zylkwartier gaan met muziek van het Leidse jeugdorkest „De Burcht" naar de Acacialaan; 8.30 uur: Verzamelen van alle school kinderen op de Acacialaan: 9.00 uur: Aubade voor het gemeentehuis; 9.00 uur: Spelen voor de leerlingen van de 5e en 6e klassen op het RCL-ter rein; 10.00 uur: In „Irene" en de openbare kleuterschool filmvoorstel lingen voor de kleuters; 10.00 uur: Dorpshuis film voor leerlingen der lagere scholen; 1.30 uur: Dorpshuis en „Irene" film voor leerlingen der lagere scholen; 2 uur: Start Oranje puzzelrit voor auto's; 3 uur: Fiets puzzelrit voor de jeugd boven de 12 jaar: 4 uur: Demonstratie drumband op nog nader te bepalen plaatsen: 8 uur: Instuif avond voor de leden der Oranjevereniging in het Dorps huis. BEURSOVERZICHT Hoogovens vast AMSTERDAM, 2 april. De Hoogovenwaarden hebben van middag in de belangstelling gestaan. De stukken werden voor Duitse reke ning uit de markt genomen, terwijl daarnaast ook het publiek met koop orders actief was. Hierdoor opende dit fonds 4 punten hoger op 650. Aanhoudende vraag, waartegenover niet voldoende aanbod stond, deed de koers zelfs oplopen tot 658. Op deze pry.s vonden wat winstnemingen plaats. Ook Philips lag bepaald gun stig op f. 148.30. tegen gisteren als slotprijs f. 147,10. Aku gaf een her stel te zien van 3 punten tot 525 De Amerikaanse dochter van Aku „Ame rican Enka" blijft ln Wall Street zeer vast. Gisteren sloot dit fonds byna twee dollar hoger. Unilever was goed prijshoudend op f. 138,30. Kon. Olie stelde teleur met een notering op f. 148,70 (f. 149.50). Deze waarden lagen gisteren in Wall Street zwak. De handel ln de hoofdfondsen was levendiger dan men de vorige beurs. dagen gewend ls geweest. Het publiek komt schoorvoetend met kooporders opdagen. Wall Street sloot gisteren Iets hoger. De Westduitse beurzen gaven vandaag ondanks forse winstnemin gen, koersverbeteringen te zien. Van de leidende cultures ontmoet ten certificaten Dell wederom goede lokale belangstelling waardoor f 1.50 hoger werd geopend op f 132. Ook tuberculose een ernstige bedreiging voor de arbeidsproduktiviteit". De directeur-generaal voor de volksge zondheid illustreerde deze stelling aan de hand van enige cyfers. Van de 5.000 nieuwe gevallen van tuber culose in 1962 kwamen er 3455 of meer dan 2/3 voor in de leeftyd tus sen 15 en 60 jaar, dit wil zeggen in de zogenoemde produktieve leeftyd. Prof. dr. Muntendam, die de daling van het aantal tuberculose-sterftege- vallen markant noemde gaf een ont kennend antwoord op de vraag of de tuberculose in ons land is overwon nen. „De voortdurende zorg en waak zaamheid van en regering en volk biyft geboden", zo zei hy. Het aantal latent besmette perso nen, die de t.b.-kiem dragen zonder zelf ziek te zyn, omvat nog een 5 miljoen Nederlanders. Ook dit feit is reden tot bezinning op de tuberculo se, die met de malaria nog steeds de ernstigste besmettelyke ziekte in de wereld is, die leven en gezondheid be dreigt en de werkkracht ondermynt, aldus prof. dr. Muntendam. hier steeg de prys als gevolg van de vraag tot f 133. Ook HVA kon zich verbeteren en wel tot f 1694 (168%). Amsterdam Rubbers daarentegen moesten, door winstnemingen. Iets prijsgeven van de gisteren behaalde koerswinst van 5 punten. De aanwe zigheid van de Indonesische minister van Buitenlandse Zaken dr. Soeban drio ln ons land voor o.m. besprekin gen op economisch terrein, heeft het publiek de aandacht doen vestigen op de aandelen van de op Indonesië gerichte fondsen. De scheepvaartsector was aan de vaste kant, speciaal voor aandelen KPM die tegen oplopende pryzen uit de markt werden genomen. Dit fonds verbeterde circa 5 punten. De han del in deze hoek bleef binnen nauwe grenzen. Scheepvaart Unie stelt een dividend voor van 73% <v.J. 77e). De staatsfondsenmarkt was prijshou dend zonder meei met weinig zaken. De dlvidendvoorstellen van Holl. Constructie, Electrolasch, Gebr. Naeff, Thomassen en DrUver en die van Daalderop vermochten niet veel invloed te hebben op de koersvorming van de aandelen van genoemde maatschappyen. Aandelen Stoom vaartmaatschappij Zeeland werden hoger geadviseerd. Familieberichten (Overgenomen uit andere bladen). Geboren: Jan-Willem Peter, z. v. Jongert-Bruinsma, Rotterdam.' Peter Jan-Jaap, zn van Schreuder-Fleumer Eindhoven. Monica d. v. Bremer- Kraayvanger. Amsterdam. Otto Leo nard z. v. Bremer van Vrijenes-De Koster. Wageningen. Overleden: G. Leonard. 65 jr., Rotterdam. D. Wittermand. 68 Jr, En schede. J. Siderlus, 78 jr. Den Haag. Tegen herbewapening Onder auspiciën van de Leidse af deling van het „Comité voor de vrede 1961" zullen zaterdag circa 300 stad genoten deelnemen aan de ln Am sterdam te houden demonstratieve mars tegen de kernbewapening. Na afloop van deze mars vindt in het RAI-gebouw een byeenkomst plaats, waar het woord zal worden gevoerd door dr. J. J. Buskes, prof. dr. J. de Graaf. mevr. A. Romein—Verschoor en Theun de Vries. Na 36 dienstjaren In de kring van medewerkers van de Universiteitsbibliotheek en Medi-, sche Bibliotheek werd afscheid geno men van de heer N. van der Keur, die de pensioengerechtigde leeftyd heeft bereikt. De bibliothecaris mr. J. R. de Groot, kon tot zijn vreugde ook de echtgenote en de kinderen van de scheidende medewerker verwelkomen. Hy memoreerde in zyn toespraak dat de heer Van der Keur 36 jaar geleden als „librarius" was gekomen by de leeskamers, in die tyd een aparte instelling. Drie jaar later ging Van der Keur over in dienst van de bibliotheek, waar hy concierge werd. zyn latere werkzaamheden voor de theologische studiezaal echter kwa men het meest overeen met zyn be langstelling en zelfstudie. Want op dit terrein verwierf zich de heer Van der Keur geheel op eigen krachten een benydenswaardige kennis, die o. m. Hebreeuws omvatte. Dat de heer Van der Keur al de hem opgedragen werkzaamheden verrichtte tot volle tevredenheid van zyn superieuren, bleek wel in 1948, toen hy werd aan gewezen als „kwartiermaker" voor de Centrale Medische Bibliotheek in het Academisch Ziekenhuis. Na de op- bouw-periode werd de heer Van der Keur er hoofd van de „uitleen", waardoor hy in belangryke mate het „gezicht" van de Medische Biblio theek bepaalde. De heer De Groot dankte de heer Van der Keur voor het vele dat hy heeft gedaan voor de bibliotheek en liet dit vergezeld gaan van een enveloppe met inhoud. Me vrouw Van der Keur liet hy delen in de dankbaarheid voor het werk van haar man door het aanbieden van een bloemenhulde. Vervolgens kreeg de heer Van der Horn, het hoofd van de Medische Bibliotheek, het woord. Ook hy had veel lof voor het werk van de heer Van der Keur. Tevens wilde hy, als arts, in de toekomst zien. Op grond van het feit dat vele oud-medewer kers van de bibliotheek nog een goe de gezondheid genoten, en op het grond van het feit dat het biblio theekpersoneel als ambtenaar sober leeft, voorspelde hU de heer Van der Keur nog lange Jaren in goede ge zondheid. Mej. Bladergroen, voorzitster van de personeelscommissie, hoopte dat de heer Van der Keur ondanks zyn veelzydige belangstelling en zyn ve le hobbles, toch de bibliotheek niet zou vergeten. Als geheugensteuntje bood ze de scheidende medewerker een album aan, waarin foto's van de plaatsen waar hy heeft gewerkt. In zyn dankwoord verzekerde de heer Van der Keur dat hy de Biblio theek niet zou vergeten. De hem toe gezwaaide lof bracht hy terug op zyn ouders, die hem hadden geleerd by zyn werk niet alleen zyn ver stand en kennis, maar ook zyn hart te betrekken. Aan hen dankte hy 00 kzyn uitzicht op de eeuwigheid, dat hem altyd tot steun was ge weest in dit onvolmaakt bestaan en dat ook zal blyven. Minder officieel, maar niet min der gezellig bleef men nog enige tyd byeen. LEIDERDORP COMBODIENST Zondagavond half acht zal in de aula van de Chr. School aan de Splinterlaan te Leiderdorp weer een jeugddienst zyn, waarby de liederen in modern ritme zullen worden ge- rongen. Een combo zorgt voor de be geleiding. De voorganger zal zyn ds. J. P. Honnef. De prediking, die met de jeugd- dienstcommissie werd voorbereid, zal tot tekst hebben: Johannes 20 vers 21 „En Jezus zeide nogmaals tot hen: „Vrede zij U!" Geiyk de Vader my gezonden heeft, zend Ik ook u". Het onderwerp is: „Pasen nu?!" WASSENAAR Kievitsei voor burgemeester Burgemeester mr. W. J. Geertsema heeft dezer dagen het eerste in Was senaar gevonden kievitsei aangebo den gekregen door de heer Van de Vlekkert uit de Louisestraat, rangeer der by de Nederlandse Spoorwegen. De heer Van de Vlekkert vond het ei op eerste paasdag in de vroege mor sen in een weiland aan de Zydeweg. Twee jaar geleden was de heer Van de Vlekkert ook de eerste vinder in Wassenaar. OEGSTGEEST Burgerlijke Stand Geboren: Maria J. G„ d. v. C. P M Juffermans en C. J. A van den Berg Marcus Joh., z. v. P. J. Voskuil en J. M. Kortekaas, Arie H. Joh., z v. A. van D|jk en N. Koolmoes. Frank A., z. v. K. Matulessya en L. Veerman. Anna Chr., d. v. W. C. van Oei en N. Hoeijenbos. Jacobus Th., z. v. J. Vreekeu en S. M. Karstens. Shlao M„ d. v. K. T. Oei en S. S. N. Liem. Michael, z. v. R Boots man en I. M. van der Laan. Patrick J z. v. C. Galjaard en J. M. Seller Ondertrouwd: R. A. Weemhoff en C. H. N. van der Straaten. J. van den EIJkel en M. R. Schonevelti, C. Mus- quetler en I. Lewin. Getrouwd: J. H. G. Frambach en H. P. E. Iesberts. R. de la Court en N. G. van der Voet. J. A. Manusama en K. Akersloot. A. J. Dykstra en L. W. H. Schunselaar. Overleden: J. M. N. van der Wiel. A. C. C. Petri, w. v. C. Rühl. WARMOND Burgerlijke Stand Geboren: Margetha E. M., d. v. C. H. Kouwenhoven en E. J. C. van der Linden. Monica A. M. d. v. J C. Men- tlnk en A. J. Strijk. Ondertrouwd: Petrus Mollers, 26 Jaar en Elisabeth G. de Haas 24 Jaar. Overleden: Van Ramshorst, e. v. G. Labots. 38 Jaar. Donderdag. 2 april 1964 ACTIFVE OBLIGATIES Staatsleningen ad 1000.— vorige slotkoers koers v. heden Ned. '58 4% 97 97 Ned. '59 4% 96% 96 A Ned '60-1 4% 96% 97% Ned '60-11 4% 96% 9613 *Jed '59 4% 94% 94 U Ned '60 4% 93% 93 A Ned '61 4% 93% 93% Ned '63 4% 93% 93 A Ned '53 3% 89% 89% Ned Gb obi. 3% 74% Ned '47 3% 86 86,*, Ned '51 3% 94*4 94', Ned '53 I-II 90't 90% Ned '56 3% 89% 89% Ned '48 3% 83% 83% Ned bel cert. 3% 81*4 Ned '50 I-n 3% 83% 83% Ned '54 I-n 3% 851 84% Ned '55 13% 85 85 Ned '55 II 3% 87 87 Ned '37 3 86%* 87*4 Ned Gb ob '46 3 87% 87% Ned do! In. *47 3 91% '92 Ned Inv cert. 3 97 iV 97 Ned '62-64 3 100 100% Indie *37 3 98^ Indië *37 A 3 92 92% Ned wonbl. '57 6 104% 104*4 Ned. wonbl '57 4% 95 A 95% Ned. wonbl '60 4% 95 A 95% ACTIEVE AANDELEN Maand lang in afgesloten cabine Vyf mannen hebben in Seattle in de Amerikaanse staat Washington een maand lang geleefd in een ge heel afgesloten cabine. De proef, die onder toezicht stond van het bureau voor de ruimtevaart, had tot doel te bewyzen dat de mens in de ruimte of op de maan in leven kan bly ven. De mannen ademden steeds de zelfde lucht in die langs chemische weg was gereinigd. De eerste tien dagen waren zy aan het strengste regime onderworpen, daarna leefden zy als ruimtevaarder in een interpla netair station. De mannen die na afloop van het experiment er enigszins vermoeid uitzagen, verklaarden glimlachend dat zy het het moeilykst hadden ge vonden dat zy al die tyd niet had den mogen roken. Amst. Rubber 123 122% Ver HVA-my. 168 VI 169% AJK.U. 522'i 523% Deli My. cert. 130.50 132.70 Hoogovens cert. Philipo gem bez. 646*4 147.20 653% 148.80 Unilever cert. 137.90 138.20 Dordtse petr 689% 684'4 Kon P (50 f 20) 149.50 148.60 Holl Amer Lyn 118% 119% Java China Pak 159% 160 KL. Al. 78 78.10 Kon Ned St.boot 151% 153% Kon Paket My 164' 168% Stoomv My Ned 141% 144*4 Nlev Goudr eert 117 117% v Ommeren eert. 285%* 285 Kon Rott Llovd 144% 145% N Scheepv Unie 142%| 143'4 NIET-ACTIEVE OBLIGATIES Prov en Gem.leningen A'dam '47 3% A'dam '43 3% R'dam *53 I 4% Idem *37 I-m3% 92 92 95 92*i Bankwezen Bank N G 85' 5% 101% 101% Idem '58 5 99H 100 td N WB *52 4*4 94% 94% BVG Rspbr '52 161 161% BVG Rspbr r 500 141*4 141*4 Irdustr Obligaties Philips Dol '51 90 89% VERKLARING DER TEKENS uedaan en laten Gedaan en bieden Premieleningen vorige slotkoera koers v heden Alkmaar *56 2*,4 84% 85 x A'dam '53 3 117% 117*4 A'dam '51 12% 86% 86'4 A'dam '56 I 2% 84% 82*4 A'dam '56 II 2% 91% 92 A'dam -56 IE 2% 91 91% Breda '54 2% 91% 81% Dordrecht '56 2% 81% 81 Eindhoven '54 2% 83x 83 x Enschede '54 2% 87x 87 x Den Haag '521 2% 90 Idem n 2% 91 91% R'dam '52 I 2% 90% 90 Idem n 2% 90*4 90*4 Idem '57 2% 88% 88 Utrecht '52 2% 98*4 Z.-Holl 1957 2% 87% 87% Zuid-Holl '59 2% 87% 38% NIET-ACTIEVE AANDELEN Bank- en Kredietinstellingen Interunle f 60 208 199 Nefo f 60.— 109.50 110.— Robeco 225 225 Unitas f50 539.50 539 Ver Bez v 94 f50 133 133 Amst Bank 375 378'4 Cultuurbank 28% 29 Holl Bank Ucert 237% 236% Ned Handelmy. 356 359% Ned Mid bank 212% 212 Rott Bank 330 335 Twentsche Bank 300 300 Industrie Ondernemingen Albert HeUn 600 599'4 Berkel's Pat. 241 241% Borsumy -Wehry 80 81 Bronsw169 168% Calvé Delft cert 936 939 K Pap v Gelder 205 205 K Ned Orofsm 141% 141% De Gruyter pref b 165 162 Holl Constructie 500 Ing bur v Bmyv 152 Internatlo 273% 275 v. Kemp en Beg 143% 145*$ Kon Zout Ketjen 866 866 Leidse Wo Is pry 575x 580 MUller en Co NB 312% 312*4 Ned Rabelfabr 411% 412 Philips pref 55.70 56 Rott Droogd My 330 330 Ver Machfabr 208 208 Ver Touwfabr 431 430 Vihamy 169 168 Walvisvaart 57% 58% Wernlnk's Bet.my 249 246 Wilton Fyenoord 247 247 v. Wyk - Heringa 144 145 Zaalberg 125 125 Mijnbouw en petroleum Blllton 2de r. 448 447 Kon Petr f f 20) 151 150 4mer fondsen Canad Pacific R 38% 40 Intern Nickel 80% 81 Anaconda 47% 47% Bethlehem Steel 37% 39 Cities Service 64% 64% General Motors 80% 80*4 Kennecott 83 84 Republic Steel 45% 47% Shell Oil 46% 46% Union Pacific 51% 41% Un States Steel 59% 60 Bieden p Ex dividend d Exclaim Laten

Leidsch Dagblad | 1964 | | pagina 13