Landelijke stijging lonen ligt nu op 13,58 procent Nederlandsche Bank honderd vijf tig jaar oud W. PERSONEEL Geen angst zwarte lonen nu te tonen Moeder van Britse luchtaanval op fort in Jemen gouverneur gearresteerd Sterke uitbreiding van de handel tussen Engelsen en Russen ZES MENSEN AAN DOOD ONTSNAPT RUIM HERENHUIS Gesprek met voorzitter looncommissie mannelijk en vrouwelijk op diverse afdelingen HOUT-BOARD-en TRIPLEX a. een TIMMERMAN-MEUBELMAKER b. EEN ADMIN. KRACHT Hogewoerd 99 Leiden E5TEN - chef technische dienst SLEUTELS CONSERVEN Adverteert in het Leidsch Dctgblac LEIDSCH DAGBLAD WOENSDAG 1 APRIL 1964 Dc landelijke loonstijging voor 1964 ligt op het ogenblik na het goedkeuren van de bouw-CJV.O. op 13,58 procent. De tot nu toe goedgekeurde C.A.O.'s omvatten ruim een driekwart miljoen werknemers. De belangrijkste collectieve overeenkomsten, die de Stichting van de Arbeid, nog te beoordelen krijgt in dit jaar zijn die voor de koopvaardij (1,3.000 werknemers)), de horeca-sector (1,2.000 werk nemers), de witwasserven (20.000 werknemers), de kruideniersbranche (20.000 vierknemers) en de schilders (25.000 werknemers mans lacht als hij vertelt, dat er aan de Stichting nog C.A.O. -voor stellen zijn aangeboden met kosten berekeningen tot vier vijfers achter de komma. Er was er zelfs een in zes decimalen nauwkeurig Optimistisch Dit bleek ons in een gesprek met de voorzitter van de looncommissie van de Stichting van de Arbeid, de heer L. G. Nelemans. De heer Nele mans is zeker niet ontevreden over de gevolgen, die het mammoet-ak koord ten aanzien van de lonen tot- nutoe heeft gehad. Niet alleen, dat een belangrijk deel van de zwarte lonen wit is gemaakt, maar naar zijn mening hebben de voorstellen uit de bedrijfstakken ook bewezen, dat er nog meer loonmogelijkheden beston den dan aanvankelijk werd veron dersteld. „Toen wij het akkoord in de Stichting op sinterklaasdag einde lijk rond hadden", aldus de heer Ne lemans, „Zeiden wij onder elkaar: nu moet worden afgewacht, welke bedrijfstakken de 10 procent niet kunnen binnenhalen. Maar het is aardig gelopen". Modelakkoord „Meteen al kregen wy in de Stich ting een aantal modelvoorstellen op tafel, voorstellen, die geheel binnen de grenzen van het akkoord lagen en waarmee wij geen moeite konden hebben. Ik denk bijvoorbeeld aan het verzekeringsbedrijf en de metaal met zijn 9 procent en twee vakan tie dagen. Via de werkclassificatie en de extra beloning voor verzwa rende omstandigheden voerde men daar tevens direct een onder nemingsgewijze differentiatie in. Later kwamen dan de akkoorden, die een eind boven de tien procent uitgingen zoals het streekvervoer (18 procent), de AKU (16 procent), de havens (19 procent), Van Gend en Loos (15 procent), en de schoon maakbedrijven (18 procent). „Maar wat wil je", aldus de heer Nelemans „De sectoren vervoer en dienstverlening hebben jarenlang door het hanteren van dit kriterium van de produktiviteitstijging en door de prijspolitiek klem gezeten. We wisten van tevoren, dat ze nu meer zouden vragen". De heer Nelemans constateerde, dat ook van de zijde van de werkgevers In de commissie de loonvoorstellen realistisch zijn benaderd. Er is in tegenstelling tot het vorig jaar met zijn 2.7 procent ook in werkgevers kring geen behoefte aan krampach tig gecyfer Voorstellen aan de hoge kant zijn vaak in verband met de omstandigheden bekeken. De heer Nelemans noemde als voorbeeld de drankindustrie met zyn 15 procent. De hoogst betaalde en hoogst geschoolde arbeiders halen daar na het akkoord net de f 100 bruto per week, waarop dan nog 25 procent tarief kan komen. De werk gevers hebben de 15 procent stijging dan ook tegen deze achtergrond ge ïnterpreteerd. Geen angst „Er was ook geen angst meer om zwarte lonen van voorheen te ver stoppen" zei de heer Nelemans. „Vele werkgevers hebben totnutoe 'laten zien hoe ze tot voor kort de lo nen opvyzelden buiten de CAO om, door ranginflatie en door irreële toe slagen etc Dit is voor de voorzitter van de looncommissie dan ook de groot ste winst van de loonoperatie. „Het staat voor mij als een paal boven water dac we thans een groot aan tal versiersels boven water 'hebben gebracht, die bij geringere loonstij gingen onzichtbaar zouden zijn ge bleven". Hoewel men dit jaar van het irreë le gecyfer af wilde en de loonvoor- stellen naar de geest wilde interpre teren, was men nog niet in alle be drijfstakken zover. De heer Nele mans zich eveneens optimistische. Hierbij achtte hij vooral de mede werking van de minister van belang. Het rijk is zelf een grote opdracht gever en kan hiermee invloed uit oefenen. Er zijn al bepaalde grote ondernemers van inschrijving op rijksprojecten uitgesloten." In de brief, waarin het ministerie de medewerking van de Looncon- troledienst toezegt voor de controle Dup de bouw-CAO, liet het ook zo door schemeren, dat er altijd via de bouw vergunningen maatregelen te nemen zijn tegen onwillige bouwpatroons. „Tegenover meer soepelheid in de vrije sector," aldus de heer Nele mans. „Eist het ministerie duidelijk medewerking van de bouwpatroons voor het loonbeleid". De loonoperatie is de laatste di recte bemoeienis van de heer Nele mans aan het loonfront geweest. Op 1 mei neemt hij afscheid als voor zitter van de looncommissie in de Stichting van de Arbeid. H(J wordt opgevolgd door de nieuwe N.V.V.- secretaris. de heer A. de Boon, be kend geworden uit het staklngscon- flict in de Scheveningse visserij. De heer Nelemans zal zich bij het Over de sanering van de collec- N.V.V. voortaan gaan wijden aan tieve arbeidsovereenkomst in de I de scholing, de vakopleiding, de ar- bouwvakken toonde de heer Nele- I beidswetgeving en de p.b.o. Na sinds t Vandaag is de dag, waarop alle CAO's mochten worden ver- f nieuwd, ook die collectieve ar- beidsovereenkomsten die nog t geen jaar lopen. t i Dit was een der onderdelen a a van het loonakkoord, dat begin november tussen werkgevers en werknemers organisaties werd v gesloten. I In verband met deze belang- f A rijke datum en om te vernemen i wat het loonakkoord tot nu toe a a in de praktyk heeft uitgewerkt, had onze Utrechtse correspon- dent een gesprek met de voor- f zitter van de looncommissie van de Stichting van de Arbeid (het j orgaan dat in eerste instantie j) de loonvoorstellen doet) de f l NV V-secretaris L. G. Nelemans. 1961 de looncommissie te hebben voorgezeten komt zijn afscheid juist op het ogenblik, dat zijn wijze van benaderen van de problemen niet te cijfermatig, maar geënt op een praktische situatie geheel door de omstandigheden werd gedekt. De moeder van de gouverneur van de Amerikaanse staat Massachusetts, de 72-jarige mevrouw Malcolm Pea- body, is gisteren in de Californlsche plaats Saint Augustis gearresteerd. 7ij was naar deze stad gekomen om deel te nemen aan betogingen tegen de rassenscheiding, die daar sedert een week worden gehouden. Mevrouw Peabody werd aangehou den toen zij zich met vyf neger vrouwen in de eetzaal van een hotel bevond, ondanks het feit dat dit ho tel alleen toegankelijk is voor blan ken. In haar gezelschap bevonden zich verder de echtgenote van een protestantse geestelijke en een hoog leraar in de godgeleerdheid aan de universiteit van Harvard. Toen allen weigerden de zaal te verlaten werden zy in hechtenis ge nomen. Indianen in Peru zijn agr essief FEEST MOET WACHTEN OP NIEUW GEBOUW Diner met hel: Koninklijk paar (Van onze A'damse correspondent) De Nederlandsche Bank, ons aller bankier, is vandaag hon derdvijftig jaar oud. Er wordt geen feest gevierd. De directie wil daarmee wachten tot het nieuwe hoofdkantoor in gebruik zal worden genomen. Dat zal in 1966 zijn. De verjaardag blyft vandaag een interne zaak. Het Koninklijk paar, de raad van commissarissen, de bankraad en enkele autoriteiten zyn voor een diner uitgenodigd en zater dagavond zal het personeel (800 man) een gezellig avondje worden aangeboden. Parlementsleden ongerust over tie apartheid Het socialistische lid van de Tweede Kamer, de heer J. J. Voogd uit Haarlem, heeft 91 leden van de Eerste en Tweede Kamer bereid ge vonden een verklaring te tekenen, waarin aan ongerustheid over de Zuidafrikaanse apartheidspolitiek uiting wordt gegeven. Deze kamerleden behoren tot de tractie van de P.v.d.A. (54 K.V.P. (23). P.S.P. (5). V.V.D. (4), C.H.U. (3) en A.R.P. (2). De heer Voogd heeft niet aan C.P.N.-kamerleden gevraagd de ver klaring te ondertekenen. Aan deze verklaring hebben twee honderd Nederlanders onder wie tientallen hoogleraren, juristen en geestelijken, adhesie betuigd. De verklaring is toegezonden aan de ambassadeur van Zuid-Afrika in Nederland. Gevangenis Anderhalve eeuw lang is de Ne derlandsche Bank al gevestigd op dezelfde plaats aan de stille zijde van het Rokin in Amsterdam, de oude Turfmarkt geheten. Buiten landse toeristen zullen in het trieste gebouw vermoedelijk een gevange nis zien, welke indruk mag worden verstrekt door de met revolvers ge wapende portiers bij de ingang. Zij zorgen er voor dat onbevoegden niet doordringen tot de kelders waar ons geld ligt opgeslagen. Van het bank gebouw naar de wallekant loopt een smal spoor, waarover men vroeger dc karretjes zag rijden met geld. dat per schip van de Rijksmunt in Utrecht werd aangevoerd. Sinds jaren wordt een veiliger methode toege past, door voor deze transporten ge pantserde auto's te gebruiken die in het gebouw zelf, achter vele geslo ten deuren worden gelost. Dat is bijna alles wat de overbu ren waarnemen bij dat grote grau we gebouw. Van tyd tot tijd kringelt er rook uit een van de schoorstenen en dan weet men dat er oude. uit de circulatie genomen bankbiljetten worden verbrand. Tekenen Dr. M. W. Holtrop. de huidige (14de) president van de Nederland sche Bank behoeft bij de uitgifte van de nieuwe serie bankbiljetten maar één keer zijn handtekening te zetten. Zijn voorgangers in de eerste tien tallen jaren van het bestaan van de bank moesten ieder bankbiljet teke nen. Deze biljetten waren trouwens grotendeels met de hand ingevuld. Het publiek had het in den begin ne niet zo begrepen op die papiertjes. Menigeen ruilde zyn biljet dan ook snel in bij de bank voor „contante specie", welke mogelijkheid tot 1848 bestond. Pas in 1860 kwamen de eer ste geheel gedrukte bankbiljetten in omloop. Hoewel de invloed van de staat van de eerste dag af vry groot was, is de Nederlandsche Bank tot het jaar 1948 een particuliere bank ge weest. Toen werd een zo goed mo gelijke structuur gevonden, waarbij de aandelen aan de staat toevielen en het bedrijfsleven een sterkere stem kreeg in de bankraad, het ad viescollege. Vele taken Het bewaken van de voorraad goud, is maar één van de vele ta ken van de Nederlandsche Bank.die jaren geleden al uit haar jasje is gegroeid en tal van dependances el ders in de stad heeft. Over twee jaar als het nieuwe gebouw aan het Frederiksplein in gebruik wordt ge nomen, komen alle afdelingen weer onder één dak. Tot de taken van de Nederlandsche Bank behoren het uitgeven en in trekken van bankbiljetten, het be heren van de goud- en deviezen voorraad, het be invloeden van de rentestandaard door middel van het disconto, het toezichthouden op. par ticuliere banken en kredietinstellin gen, het bewaken van de wisselkoer sen van de gulden, het bijhouden van de kas van de staat en het voor komen van inflatie. De Nederlandsche Bank dankt haar bestaan aan een initiatief van Koning Willem 1. Zy kwam als na tionale instelling in de plaats van de uit 1609 daterende en toen we- reluberoemd geworden wisselbank va nde stad Amsterdam. In de Zuidperuviaanse provincie Madre de Dios belegerden 500 In dianen een „haciënda" talleenlig- gend landgoed en de woning daar op), waar 50 mensen hun toevlucht hebben gezocht. Volgens in Lima ontvangen berichten zijn zes van de belegerden door pijlen van de In dianen gewond. De aanvallers zou den het vliegveldje van de hacienda in handen hebben. Er zijn gewapen de eenheden uitgezonden om de be legerden te ontzetten. Resultaten kotter en garnalenvisserij zijn niet zo best Voor de kotter- en garnalenvisserij is 1963 een slechter jaar geweest dan het jaar daarvoor. Het aanbod was weliswaar redelyk, de prijzen waren echter aan de lage kant. Dit deelde de heer R. Brands, voor zitter van de Nederlandse vissers bond tijdens een vergadering van deze organisatie mee. De resultaten over 1963 waren ge lukkig niet zo slecht, dat het bedrijf niet kon worden voortgezet. De uit bouw van de vloot dit geldt zo wel voor kotter- als garnalenvisse rij gaat nog steeds voort zonder beperkende maatregelen. De heer Brands vreest dat wanneer er niet wordt ingegrepen, deze ongelimiteer de uitbreiding tot moeilijkheden zal leiden. Over de wet op de publiekrechte lijke bedrijfsorganisatie zei hij, dat deze niet heeft gebracht, wat men er in visserykringen van heeft ver wacht. De heer Brands was met na me teleurgesteld over de trage gang van zaken bij het tot stand komen van verordeningen. De heer Brands kondigde zijn af scheid als voorzitter van de Neder landse vissersbond aan. Tot novem ber van dit jaar blijft hij nog aan. Een onbekend aantal militairen van het republikeinse leger van Je men is gedood bij een luchtaanval, die de Britse luchtmacht zaterdag deec op een fort bij het dorp Ha- rib aan de grens van de provincie- Beihan. Volgens uit de Jemenitische hoofd stad, Sana'a, afkomstige berichten zouden bij deze aanval tien militai ren het leven hebben gelaten, terwijl een onbekend aantal is gewond. Ra- dio-Sana'a zei dat 25 personen, voor het merendeel vrouwen en kinderen by de aanval waren gedood. Eerder zouden Jemenitische vlieg tuigen aanvallen hebben uitgevoerd op Beihan, dat deel uitmaakt van de Zuidarabische statenbond. De raad van de Arabische Liga heeft naar aanleiding van de aan val verklaard, dat de Arabische lan den hun betrekkingen met Engeland opnieuw in beschouwing zullen ne men. De raad heeft zijn secretaris generaal, Hassoena, evenals de mi nisters van Buitenlandse Zaken der Arabische staten en hun diplomati- ke vertegenwoordigers te Londen, verzocht de Britse regering in te lichten over zijn standpunt. Op een vergadering van het dagelijks be stuur van de raad is de Britse lucht aanval een „gemene daad van agres sie" genoemd, waaraan werd toe gevoegd: „Een aanval op Jemen wordt als een aanval op alle Ara bische staten beschouwd. Hiertegen moet door alle Arabische landen eensgezind worden opgetreden". „Adelbert" vraagt opheldering over Irene's overgang Het hoofdbestuur van de Sint-Adel - bertvereniging acht de opheffing van de geheimzinnigheid, welke prin ses Irene's toetreding tot de Rooms- Katholieke Kerk heeft omgeven no dig. „Alleen door openheid kan het geschokte vertrouwen tussen de me deburgers en met name de christe nen in Nederland weer worden her steld", aldus het hoofdbestuur in het aprilnummer van „Adelbert", het of ficieel orgaan van deze vereniging voor rooms-katholieke intellectuelen. Het bestuur noemt het een on aangename ervaring, dat men blijk baar gemeend heeft de overgang van de prinses tot do Rooms-Ka tholieke Kerk met zulk een vergaan de voorzichtingheid te moeten om geven, alsof „het een stap betrof, waarvoor het Nederlandse volk geen begrip zou kunnen of moeten op brengen". „Was een dergelijk ver trouwen in ons volk niet gerecht vaardigd?", aldus het hoofdbestuur. Verschil tussen rood en rood De voorzitter van de commissie voor buitenlandse betrekkingen van de Amerikaanse Senaat, Fubright, heeft voor zijn onlangs uitgesproken standpunt., dat de huidige Ameri kaanse politiek tegenover Cuba heeft gefaald en daarom soepeler moet worden, steun gekregen van de De mocratische senator John Sparkman, die lid is van dezelfde commissie. Sparkman verklaarde in een toe spraak voor studenten van de univer siteit van Alabama het belangryk te achten dat onderscheid wordt ge maakt tussen communistische staten, die constructieve maatregelen tot versterking van dc wereldvrede wil len nemen en landen die onverzette lijk zijn in hun vyandschap tegen over de vrye wereld. De verstandhou ding met het communistische blok zou volgens hem verbeterd kunnen worden door de handel selectief uit te breiden. De algemene boycot van communistische landen te handha ven terwyl vele van onze bondgeno ten daar niet aan meewerken sor teert geen enkel effect, aldus sena tor Sparkman. Hij achtte het een betere politiek de handel in niet-strategische goe deren met sommige communistische landen uit te breiden, waarbij een volledige economische en diplomatie ke boycot van communistisch-Chi- na en Oost-Duitsland gehandhaafd dient te biyven. Men moet de ver deeldheid in de communistische we reld meer uitbuiten. De leider der Britse afvaardiging bij de Verenigde Naties, Sir Patrick Dean, heeft de veiligheidsraad mee gedeeld dat Groot-Brittannië tot zijn leedwezen genoodzaakt was het fort te doen aanvallen, omdat het zyn taak is de Zuidarabische statenbond te verdedigen tegen de aanvallen, die Jemen herhaaldelijk op federa tieleden uitvoert. „Om het gevaar voor het verloren gaan van mensenlevens te vermin- deen hebben twee Britse vliegtuigen een kwartier voor de aanval begon, een waarschuwingsboodschap uitge worpen. Noch voor, noch geduren de de luchtaanval werd enig teken van leven m of nabij het fort waar genomen", aldus Dean. De Sowjet-Unie en Irak hebben in een bijeenkomst van de V.N.com- missie voor de opheffing van het ko lonialisme scherpe kritiek op de Brit se luchtaanval op het Jemenitische fort uitgeoefend. (Van onze Londense correspondent). Binnen de eerstvolgende weken zal een nieuwe Brits-Russische handels overeenkomst worden afgesloten waarmee verscheidene miljoenen ponden gemoeid zUn. Tot dusver was het Brits-Russische handelsverkeer slechts van bescheiden omvang. Zo als bekend zullen de Russen enkele volledige fabrieken voor de vervaar diging van synthetische weefsels en van kunstmest in Engeland bestellen. Vooral dit laatste is op het ogenblik een grote zorg. Verder staan er sche pen (die in Glasgow zullen worden gebouwd) op hun boodschappeniyst. Courtaulds en ICI zyn de belang- rykste leveranciers van deze fa- brieksinstallaties. Hoewel wat schepen betreft niet aan alle verlangens van de Russen kon worden voldaan, betekent de nieuwe overeenkomst een verdere „doorbraak" op het gebied van de Brits-Russische handel. Een uit vijf personen bestaande Sowjetrussische handelsdelegatie, die gisteren in Londen is aangekomen, zal de laatste besprekingen voeren. De zaak zal dan worden beklonken door de Russische minister voor de Buitenlandse Handel Patolesjew, die op 14 april voor een tiendaags bezoek in Engeland arriveert. Misschien zal hij in Glasgow een voetbalwedstrijd bijwonen. Hij is na melijk een groot liefhebber van deze sport. Het nieuwe handelsverdrag zal dat van 1959 vervangen. Oostduitse scheepswerven bouwen voor de Sowjet-Unie een serie passa giersschepen van één klasse voor 750 personen, bestemd voor het wereld- toerisme. De Sowjetrussische minis ter voor de Koopvaardij verklaarde gisteren in Moskou: „Het is onze droom dat deze schepen tussen Odessa en New York zullen varen". Gas vergiftiging Een gezin met vier jonge kinderen is in Musselkanaal ternauwernood aan dc dood ontsnapt. Toen gis termorgen het winkelmeisje, de ze ventienjarige W. Dijkhuizen, by de zaak van de familie Twickler aan de Marktstraat kwam, bleek alles nog gesloten. Een kort onderzoek wees uit, dat de hele familie Twick ler bewusteloos in bed lag. Gasver giftiging was de oorzaak. Dc vier kinderen van acht maanden tot acht jaar oud, waren er spoe dig weer bovenop. De heer en me vrouw Twickler kwamen pas uren later weer wat op verhaal. Er zat een lek in de gasleiding. Wan neer het winkelmeisje een uur later zou zyn gekomen, zou het hele ge zin waarschynlijk om het leven zyn gekomen, zo hebben artsen mee gedeeld. Nieuwe C.A.O. voor liet zwarte korps Tussen de werkgeversorganisaties in de bouwnijverheid en de „Vakver eniging het Zwarte Korps" is over eenstemming bereikt over een nieu we CAO voor het zwarte korps (het machinepersoneel in de water-, spoor- en wegenbouw). Behoudens goedkeuring door de Stichting van de Arbeid treedt deze CAO op 1 maart 1964 in werking. Onder meer zullen hierdoor de weeklonen dei- werknemers met 16 c'o worden ver hoogd. Israël was niet j uitgenodigd J Israël heeft bij de secreta- ris-generaal van de Wereld- handelsconferentie in Genè- ve, de Argentijn dr. Raul Prebisch, een scherp protest ingediend, omdat de leider van de Israëlische delegatie J niet was uitgenodigd aan een banket, dat door de voorzit- J ter van de conferentie, de a Egyptenaar Abdoel Moneim J el Kaissoeni, werd gegeven. J In de briefdie is onderte- i kend door de Israëlische am- t 'bassadeur bij de Ver. Naties t in Genève, Mosje Bartoer, wordt gezegd dat deze „op- f zettelijk discriminerende daad" getuigt van „gebrek aan onpartijdigheid bij de t persoon, die is gekozen tot J het voorzitterschap van de conferentie"J Van het antwoord zal af- i hangen tot welke verdere l noodzakelijke stappen" de l Israëlische delegatie zal be- sluiten, aldus de brief. f i Een woordvoerder van de Israëlische delegatie deelde J mee, dat aan secretaris Oe J Thant was verzocht een be- J j slissing te nemen, maar dat J deze dit had geweigerd. ROYAL McBEE NEDERLAND N. V. heeft voor haar schrijfmachinefabricage te Leiden plaatsingsmogelijkheid voor Geïnteresseerden kunnen nadere informaties in winnen bij onze Afdeling Personeelszaken, dage lijks van 09.0017.00 uur (behalve 's zaterdags) en bovendien iedere donderdagavond van 7-8 u. ROYAL McBEE NEDERLAND N.V. LEIDEN - ROOSEVELTSTR AAT 20 In onze DETAILHANDEL in hebben wy plaats voor: wiens taak zal bestaan uit: le. het gereed maken van werkorders: 2e. het bedienen van klanten; 3e. het verrichten van alle werkzaamheden welke hiermede verband houden. Voor deze zeer afwisselende en prettige werkzaamheden wordt iemand gezocht die goed kan rekenen en by voor keur in bezit Is van een rybewüs. die zal worden belast met: le. lichte administratie (geen boekhouding 2e. daar de administratie geen volledige dagtaak is, hulp ver lenen bij het bedienen van klanten. Voor deze functie zoeken w(J Iemand die reeds bekend is met hout, vlot kan rekenen en typen. Bij voorkeur in bezit van rybewys. BOD GEVRAAGD OP LESSEN IN HUIDVERZORGING EN MAKE-UP worden op 6 APRIL verzorgd door haar assistenten, 's morgens, 's middags en 's avonds. Prys, incl. setje met Elizabeth Arden produkten f 9.50. Telefonische afspraken: PARFUMERIE 8 kamers, 2 keukens, 2 w.c.'a, ruime droge kelder, gunstig I gelegen In centrum. Voorlopig gedeeltelijk leeg te leveren. I Brieven aan het bureau van dit blad onder nummer 27413. BREESTRAAT 45, TEL. 23851—32590 Wij zoeken een die de leiding op zich kan nemen van een afdeling van ongeveer 15 man, van wie wy in de toekomst veel verwachten. Hy moet deskundig zyn, maar ook een prettig mens en een flinke vent. Behalve een doelmatig onderhoud met enige administratie daarvan, zullen ook bedryfstechnische vraagstukken zyn aan dacht moeten hebben. wy denken aan een h.t.s.-er (werktuigbouw) of een machinist g.h.v., by voorkeur met enige interesse voor elektrotechniek. WIJ BIEDEN een prettige, verantwoordeiyke werkkring in onze beide bedryven, met goede sociale voorzieningen. Bemiddeling wordt verleend by het zoeken naar een passende woongelegenheid. Eigenhandig, niet met ballpoint geschreven sollicitatie, met pasfoto en ver langd salaris, te richten aan de directie. POSTBUS 40 LEIDEN.

Leidsch Dagblad | 1964 | | pagina 4