.Ik WEET NOG NIET WAT IK GA DOEN' Engeland heeft thans ook zijn Radio Veronica u Robeco optimistisch vitamol Gabri de Wa gt naar tv, maar. Hoyte Voor V.P.R.O.-tv Fred terug met chansonniers J „Eet niet J terwijl u kijkt" J Malinowski op bezoek in Oost-Duitsland 35 procent der aandelen is in buitenlandse handen Nog een Engelse piratenzender GEDEELTELIJKE AMNESTIE IN SPANJE X RADIO EN TV VANAVOND MET EEN ENKEL WOORD c! LEIDSCH DAGBLAD WOENSDAG 1 APRIL 1964 L.O. OVER RADIO EN T.V. L.D. OVER RADIO EN T.V. L.D. OVER RADIO EN T.V. Televisie wordt nu voor vol aangezien (Van onze rtv-medewerker) Een aantal radiomannen in Hilversum hoopte, dat het een 1 april-grap was en dat radio- voorman Gabri de Wagt van daag (1 april) om 9 uur gewoon VARA's radio-studio zou bin- stappen om er te doen wat hij 20 jaar lang niet heeft kunnen laten: radio-werk. Maar het was géén grap. Gabri de Wagt is overgelopen naar de televisie. HIJ is sinds oktober 1944 in hart en nieren een radioman en in gretig naar televisie overstappend radio-Hilversum was hU tot voor kort de man. aan wie de aarzelaars zich vastklampten. Iedere zich res pecterende radioman in Hilversum, die geen uitnodiging kreeg uit de televisie-wereld, of die wel werd be naderd maar de stap niet aandurf de, suste de stem van zijn hart ten die van zyn vrouw» tot nu toe met de opmerking: ..Kyk eens, zolang mensen als Gabri de Wagt niet zyn overgelopen, hoeft het voor my niet". Maar nu is zelfs Gabri de Wagt, sinds medio vorig jaar chef van VARA's afdeling reportage en klank beelden, overgegaan naar het nieuwe medium. En voor Hilversum is deze stap van een ras-radiomaker zoiets als de officiële erkenning van de door radio-vaklieden nog altyd niet voor vol aangeziene nieuweling, televisie. Uitdaging Gabri de Wagt (43), in heel Ne derland bekend door zyn voortreffe- ïyke klankbeelden en by de fijn proevers gewaardeerd als de maker van het militante radio-programma „Marimba" zegt zelf van zUn over stapje naar televisie: „O, ik hoor het dageiyks van collega's. Ze zeggen al lemaal: „Waar begin je aan?" Als radio-man ben je nu iets en waar om zal je daar aan iets beginnen, dat je helemaal niet kent en waarin Je van voren af aan moet gaan op bouwen?" Maar ik beschouw het als een uitdaging, televisie boeit me enorm en ik heb nu de leeftijd om nog een gokje te wagen. Als ik het nu niet doe, komt het er niet meer van!" Het is voor Gabri de Wagt inder daad een stap. Hy wordt ingedeeld by de afdeling documentaires van VARA-televisie en hy gaat er dus zyn beroep van maken in beelden te denken. Maar hy heeft geen en kele opleiding als filmer achter de rug en hy weet weinig of niets van filmtechniek af. „Ik heb het afge lopen half jaar wel een beetje met een filmcamera gestoeid, zuiver voor genoegen," bekent hy. Afwachten „En ik ga de regisseurs-cursus van de N.T.S. volgen. Maar verder moet ik helemaal afwachten wat het gaat worden. Ik heb ook geen flauw idee wat ik by de televisie ga doen. Het enige zinnige, dat ik ervan kan zeg gen, is: ik wil mensen laten zien. Mensen in al hun vormen en sa menstellingen. Ja, het wordt iets met mensen!" HU heeft op dat terrein zyn verle den mee. Gabri de Wagt's klankbeel den van mensen (hy heeft als eer ste in Nederland de „Verborgen microfoon" gebruikt, hy zyn histori sche uitzendingen over kwakzalvery en waarzeggers» waren radio-jour nalistiek van onvergetelyke klasse. En het voortreffehjke magazin „Ma rimba", dat reacties aan hon derden. onder ministers ontlokte, zal zelf in een door televisie ver overd Nederland worden gemist. Want het was zozeer een persoon- lUk bezit van Gabri de Wagt, dat de VARA-radio het uit de ether neemt. (Van onze Haagse correspondent) Fred Hoyte zal voor de VPRO- televisie weer zijn chansonpro gramma gaan presenteren, waar in hij vorig jaar vele sterren van het Franse lied bij de Nederland se kijkers heeft geïntroduceerd. Zoals bekend had de Algemene Nederlandse Vereniging voor Vreemdelingenverkeer, waar Fred Hoyte werkt, bezwaar gemaakt tegen zijn tijdrovende tv-activi- teiten. doch bij nader inzien heeft de ANVV haar bezwaren toch maar laten varen. De eerste chansonnier die door Fred Hoyte op het scherm ge bracht zal worden is Jean Ferrat, die in Frankrijk al tweemaal voor een langspeelplaat de Grand Prix du Disque heeft gekregen. Het programma, dat gisteren werd opgenomen, zal waarschijn lijk door de VPRO-tv op 15 mei worden uitgezonden. Fred Hoyte voert momenteel ook onderhandelingen met Geor ge Brassens, van wie hij nog voor deze zomer een programma op het scherm hoopt te brengen. 0 j ,JEET NIET terwijl u kijkt", t waarschuwt het Westduitse mi- nisterie van Voedselvoorziening f f de mensen die aan de televisie f verslaafd zyn. Het ministerie r zegt in een verklaring, dat deze j) verslaafden dikivyls liever haas- f 1 tig wat hapjes naar binnen a werken, dan een programma te i a moeten missen door normaal a J een goede maaltijd aan tafel te J J genieten. v Hierdoor eten zy veel te veel r verkeerd voedsel, waardoor zij te f dik worden, wat weer verschei- r i dene ziekten veroorzaakt. jl j Eten voor het beeldscherm Is f vooral schadelijk voor kinderen, a omdat z(j zo gespannen toekij- a ken, dat zü hun voedsel inslik- a J ken zonder het te kauwen, al- J r dus de verklaring. f Zelf zegt Gabri de Wagt met de verbeten trek op het (Friese) gelaat van de man, die tot nu toe voor een miskend medium heeft gezwoegd „Nu ik ermee ophoud, zegt ieder een plotseling, dat het zo'n fijn pro gramma was. Alle journalisten zeg gen tegen me: „Jammer, dat je Ma rimba de das omdoet." Myn ant woord is dan steevast: „Nou, daar heb ik in het verteden dan weinig van gemerkt. Jullie hebben er nooit een goed woorde voor over gehad." De Sowjetrussische minister van Landsverdediging Malinowski is vandaag als leider van een Russische militaire afvaardiging in Oost-Ber- lUn aangekomen. Hy brengt een of ficieel bezoek van tien dagen aan Oost-Duitsland. De minister zal in Oost-Duitsland eenheden der Oostduitse weermacht bezoeken. Bezoeken aan fabrieken en universi teiten staan eveneens op het pro gramma. In welingelichte Oostberiynse kringen acht men het waarschynhjk dat Malinowski ook besprekingen zal voeren met Oostduitse politieke lei ders. waarby in de eerste plaats wordt gedacht aan Ulbricht, die staatshoofd en voorzitter van de Oostduitse nationale verdedigings- raad is. De aandeelhoudersvergadering van het Rotterdamsch Beleg gingsconsortium (Robeco) NV heeft gistermiddag het dividend, evenals vorig jaar. vastgesteld op f 9.25 (18,5%) per aandeel van nominaal f50.- (koerswaarde f235.-), plus ditmaal weer 2.5% in aandelen uit de agio-reserve. Het bestuur heeft goede hoop vol gend jaar over het vergrote kapitaal een zelfde contant dividend te kunnen uitkeren. Bij een uitkering van 2,5 in aan delen zal geen vermogen worden in- geheerd. De waarde van het aandeel zal ook na verkoop van het stock- dividend hoger zijn dan een jaar ge leden. Naar schatting bevindt zich 35 van de aandelen Robeco in bui tenlandse handen, waarvan in Enge land 13, België 9, Duitsland 6, Zwit serland 4,5 Frankryk 3,6 en Luxem burg 1,7 Op de vraag waarom ruim f 90 mil joen liquide is gehouden, antwoordde directeur, mr. E. A. Brouwer, dat geld nodig is om het dividend te kunnen uitkeren, maar bovendien is het pret tig over liquide middelen te kunnen beschikken by onverwachte koersda ling. Bij de moord op president Ken nedy had Robeco limieten uitstaan waardoor het mogelijk is geweest van de heel even lagere koersen gebruik (Van onze Londense correspondent- Engeland heeft nu ook zijn „Ra dio- Veronica". De Britse kustwacht- Stations van de oost- en zuidkust hebben zondagavond al geprotes teerd tegen non-stop tienermuziek van het drijvende radiostation „Ca roline", omdat deze de radio van het reddingswezen stoort en daardoor levens op zee in gevaar brengt. Ook de radioverbindingen van de licht schepen zouden hinder ondervinden. „Radio Caroline" bevindt zich op het ogenblik op de Noordzee, negen kilometer van Felexstone buiten de territoriale wateren. Het station maakt gebruik van een verbouwd Zwitsers passagiersschip van 763 ton. Het is zaterdagavond met proefuit- zendingen begonnen. De werkelijke programma's zullen over een week of veertien dagen beginnen. De kwestie zal worden opgenomen met de minister van Posterijen Re ginald Bevins. De Engelse P.T.T. ver klaarde. dat zy deze piratenuitzen- dingen in strijd met de internatio nale reglementen acht. Maar het is moeilyk er een eind aan te maken, omdat het schip zich buiten de ter ritoriale wateren bevindt. Men voegt er echter aan toe, dat de Raad voor Europa op middelen zint om in de naaste toekomst dit soort radio-uit zendingen te voorkomen. De man achter de „Caroline" is de 23-jarige Ier Ronan O' Rahilly, die er 2] miljoen gulden in gesto ken heeft. Hy verklaarde zaterdag, dat „Caroline" een goudmijn zal worden. Volgens hem is het station gebaseerd op golflengten, die zijn toegestaan door de overeenkomst van Genève in 1959. Zijn perschef zei nog, dat indien de klachten gefun deerd mochten blyken, maatregelen zullen worden genomen. „Wy wen sen het normale radioverkeer niet te hinderen". Thans zendt het schip uit op 199 meter, waardoor mogelijk dus ook programma's van Radio Veronica gestoord zullen worden. De zender is in een groot deel van ons land te beluisteren. Radio Veronica is niet bang voor de Engelse concurrentie. De heer D. Verwey een van de drie broers, die Radio Veronica ex ploiteren zei ons: „Ik heb ze in het weekeinde gehoord en ik geloof niet, dat wy voor de mensen van Caroline bang behoeven te zyn. De muziek, die de Engelsen draaien, zal het hier in Nederland toch niet doen. De hele dag door maar dat gejengel is niets voor ons". Wy vroegen de heer Verwey of hij niet beducht was voor medewerking van Nederlandse reclamemensen aan Caroline. In dat geval zou Veronica toch gevoelige concurrentie onder vinden van Caroline, dachten wy. „Ze zullen zich beslist niet op Nederland gaan richten", zei de heer Verwey hieromtrent optimistisch. „Waarom zouden ze dat doen? Ze hebben toch in Engeland een vol ledig braak terrein. Vergeet niet, dat Radio Luxemburg al op het vaste land is georiënteerd. Zo zie je zelfs, dat Luxemburg geen enkele opdracht uit Engeland accepteert omdat het geen zendtyd meer vrij heeft. Caro line is trouwens voorlopig nog niet aan reclameboodschappen toe. Laat ze eerst maar eens bewyzen, dat ze het aankunnen. Plaatjes draaien kan iedereen, maar reclame is een hard vak en het valt heus niet mee je programma's te verkopen". (Van onze Londense correspondent). Radio Caroline, de Engelse pira tenzender in de Noordzee, zal binnen enkele weken worden gevolgd door een tweede soortgelijke zender, radio Atlanta, die naar verwacht wordt voor de kust van East Anglia zal worden verankerd. Caroline is in grote haast met de uitzendingen be gonnen om de concurrerende Atlanta voor te zyn. Een woordvoerder van Atlanta wei gerde te antwoorden op de vraag of er nu een niets ontziende adverten tie-oorlog zal ontstaan. Hij zei dat At!°- orooramma's iets geheel Aan de vooravond van de her denking van het feit dat 25 jaar geleden de burgeroorlog eindigde, is in Spanje een gedeeltelyke amnestie afgekondigd, de negende sedert de burgeroorlog. De straf van politieke en andere gevangenen wordt met een zesde verminderd. Uit de officiële registers zullen de straflysten wor den geschrapt van mensen die wa ren veroordeeld wegens militaire re bellie of misdrijven jegens de staats veiligheid of openbare orde, begaan vóór het einde van de oorlog. Dit laatste wordt in Madrid gezien als een poging om een einde te maken aan de last die nog drukte op velen die aan de verliezende republikeinse zyde vochten. Spanje viert vandaag de „25 ja ren van vrede" met plechtigheden waaronder kerkdiensten ter nage dachtenis van de doden die in de oorlog aan beide zyden vielen. nieuws op het gebied van radio-amu- sument zullen bieden, maar hij kon bijzonderheden geven. f li Dc piratenzender ..Radio Ca- roline"die ter hoogte van Har wich buiten de Engelse territo riale wateren voor anker is ge gaan en met proefuitzendmgen is begonnen. Deze foto van het schip werd in een Engelse ha ven genomen. te maken om voordelig te kopen. Het bedrag aan liquide middelen lijkt groot, maar het percentage is laag. Als nieuwe commissarissen werden gekozen de heren mr. A. Ruys, lid van de firma R. Mees en Zoonen, dr. B. Pruyt, directeur van de Steenko len Handels Vereniging en Jhr. P. R. Feith. lid van de raad van bestuur van Heinekens Bierbrouwery Maat schappij. Jo Leemans presenteert het maan delijkse AVRO-muziekprogramma „Scala". Byzondere gast is Bobby Vee. De Zaaiers o.l.v. Gerard van Krevelen zorgen voor de muzikale il lustraties. In „Literaire ontmoetin gen" (10 uur» spreekt H. A. Gom- perts met Adriaan van der Veen. Om 8.35 uur presenteert Gerton van Wageningen het tweede deel van het programma „Voor export". In het voorprogramma kan men kU- ken naar de Dick van Dyke Show. Marinus Voorberg leidt het Am sterdams Kamerorkest, dat om 8.10 uur via de NCRV is te beluisteren. Om 10.55 uur speelt het Metropole Orkest o.l.v. Dolf van der Linden. „Saint Just glimlachte" is een hoorspel van Dick Dreux, dat de VARA om 8.35 uur onder regie van Jan C. Hubert uitzendt. Om 9.45 uur volgt „Jazzmagazine". Het is niet uitgesloten, dat de in- terlandvoetbalwedstryd Nederland Oostenryk, die op 12 april in Amster dam wordt gespeeld, op het televisie scherm te zien zal zyn. De KNVB heeft de NTS meegedeeld geen be zwaar tegen een uitzending te heb ben, mits het stadion is uitverkocht. VOOR DONDERDAG Hilversum I 402 ni KRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Morgengebed, 7.15 Ouvertureradio voor vroege mensen, 7.55 Overweglug, 8 00 Nieuws, 8.15 Strip voor de Jeugd. 8.25 Lichte grammofoonmuzlek, 8.50 Voor de huis vrouw, 9.35 Waterstanden, 9 40 Lichte grammofoonmuz., 10.00 Voor de kleu ters, 10.10 Gewijde muziek, 11.00 Voor de zieken. VPRO: 11.45 Lichte gr.muz. 12.15 Leven op het land, gesprek, 12.30 Mededelingen t.b.v. land- en tuinbouw, 12.33 Deze week: berichten van bui tenlandse correspondenten en lezingen, 13.00 Nieuws. 13.15 Oude- en klassieke kamermuziek, 13.45 Voor de vrouw. NCRV: 14 15 Reportage van het 50- jarlg Jubileum van de Nederlandse Christelijke Agrarische Bedrljfsbond te Utrecht, 15.00 Oude kamermuz.. 15.15 Kamerorkest en solist: klass. en mod. muziek, 16.00 Bijbeloverdenking. 10.30 Koorzang, 17.00 Voor de jeugd. 17.30 Schoolzang, 17.45 Promenade orkest: Nederlandse werken. Bewaart uw jeugdige charme! Vitamol-produkten zijn snel tot een wereldbegrip geworden. Dit succes is het beste bewijs voor de doelmatigheid van de vitamine huidverzorging. Het ontbreken van vitaminen leidt tot verslapping van de huid. Zij gaat schilferen en verwelkt. Daarom moet u uw huid de waardevolle, „leven" gevende vitaminen door middel van Vitamol toedienen. Vitamol-crèmes dringen snel en diep in de huid door, stimuleren de intensieve bloedcirculatie, vernieuwen en versterken de huidcellen, garanderen het natuurlijke vochtgehalte en houden de huid daardoor jong, strak en gezond. DE SUCCESVOLLE VITAMINE-HUIDVERZORGING Crème Hydratante, een wonder van fijnheid, maakt uw huid jeugdig. Crème Cellulaire doet 's nachts haar werk als een goede fee. Tube f6.75 Gisteren ls besloten het proces tegen de vroegere luitenant-generaal van de SS Karl Dolff, die wordt be schuldigd van medeplichtigheid aan het vermoorden van ruim driehonderd duizend Joden, uit te stellen tot 1 Juni. De beklaagde ls ziek. In Turkije zijn zestien mensen gedood en twaalf gewond toen de autobus waarin zij zaten na een bot sing met een vrachtauto ln een ravijn BINNENLAND Bij KB ls O. F. baron Bentlnck van Schoonheten. benoemd tot gezant en gevolmachtigd minister ln de Tsjecnoslowaakse socialistische repu bliek. De Koningin ls voornemens op dinsdag 14 Juli het aan de onderzee dienst der Koninklijke Marine bij K.B. van '8 augustus 1962 toegekende vaan del uit te reiken. Prins Bernhard zal drie dagen later op 17 Juli het vaandel uitreiken, dat bij K.B. van 18 augustus 1962 aan de Marineluchtvaartdienst werd toegekend. De plechtigheden vin den plaats resp. bij de onderzeedlenst in Den Helder en het marinevliegkamp Valkenburg. Nabij Dordrecht ls gistermiddag een ongeluk gebeurd, dat aan de 24- Jarige hulpljzerwerker F Gamboa Gil uit Ceuta (Spanje) het leven heeft gekost. Tijdens werkzaamheden met een takel, die hij verkeerd bediende, kreeg de Spanjaard de haak, die uit de strop viel. op zijn lichaam. Hij was op slag dood. Het stoffelijk overschot ls naar het roomskathollek zieken huis ln Dordrecht gebracht. BUITENLAND De Verenigde Staten hebben gis teren op de ontwapeningsconferentie ln Genéve een voorstel van India van de hand gewezen waarlxi de Russische voorstellen voor vermindering der be wapening „ln beginsel" woraen aan vaard. De afgevaardigde van de Ver enigde Staten. Fisher. zei dat zijn land er niets voor voelde omdat in het Russische plan geen rekening was ge houden met controle op de uitvoering ervan. Amerikaanse diplomaten in het buitenland moeten zich aan de plaat selijke verkeersregels houden en be keuringen. die zy oplopen, uit eigen zak betalen, zo heeft het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken hun laten weten. De maatregel volgt op het onlangs genomen besluit dat buitenlandse diplomaten ln Washing ton zich bij het parkeren op verboden plaatsen niet op hun diplomatieke on schendbaarheid kunnen beroepen. Het Jongste ln de Verenigde Staten verschenen medische rapport over de gevaren van het roken van sigaretten heeft geleld tot een daling ln het sigaretten verbruik van 5.75 pro cent. aldus het Amerikaanse Ministe rie van Landbouw. In 1903 werd het record-aantal van 524 miljard sigaret ten gerookt. Het rapport verscheen op 11 Januari en de daling deed zich ln de rest van die maand voor In de zelfde periode steeg de vraag naar sigaren met 25 procent en die van sigaartje van sigaretten-formaat was 3.5 maal zo groot als ln Januari 1962. Tijdens het paasweekeinde ls op het Philippljnse eiland een liefschroef- vllegtuig van de Amerikaanse marine waarby hy met Tlto Internationale neergestort De twaalf inzittenden ver-1 kwesties en de betrekkingen tussen loren het leven. I Finland en Joego-Slavlé besprak. Voor het eerst sinds het uitroe pen van de Westduitse Bondsrepubliek zal een delegatie van Russische Jour nalisten West-Dultsland bezoeken. Naar van welingelichte zyde te Moskou ls vernomen, komt het gezelschap op 5 april op uitnodiging van de West duitse Journallstenorganisatle naar de Bondsrepubliek. Het bezoek zal drie weken duren. President Soekarno heeft gisteren een bezoek aan Makassar op Zuid- Celebes om gezondheidsredenen afge last zo heeft zijn adjudant, kolonel Widjamarko, bekendgemaakt. By een grote brand in een zieken huis ln de Westjapanse stad Itaml zijn negen patiënten omgekomen. Twee werden gewond. Ongeveer 200 km ten zuiden van de Australische stad Perth hebben de bestuurders van bijna 100 auto's met hun koplampen de verlichting geleverd voor een airstrip. Zy hadden zich daarheen gespoed met een oproep van de plaatseiyke politie aan auiobestuur- ders. Op het nood-vliegveldje kon toen een klein vliegtuig landen met een arts, die daarna een verpleegster naar een hospitaal kon vervoeien, die ge wond was bij een ongeluk. Tien Hongaren, die met Pasen een bezoek aan Wenen brachten, hebben ln Oostenryk asiel gevraagd. In Engeland ls een wetsvoorstel Ingediend, dat voorziet ln gevangenis straffen tot een half Jaar en boeten tot 2.000 gulden voor het onwettig bezit hebben van pillen met een opwekkende werking. Frankryk zal geen wapens meer verkopen aan Indonesië. Volgens een verklaring van de Maleisische regering heeft de Franse ambassadeur ln Ma leisië dit te Jesselton ln Noord-Bor- neo meegedeeld. In Forges-les-Faux ln het Franse departement Seine Inferieure ls ln de nacht van maandag op dinsdag de kluis van het casino „gekraakt De Inbrekers maakten ongeveer een half miljoen franken (omstreeks 360.000 gulden) bult. President Tlto van Joego-Slavlë zal begin Juni op uitnodiging van zijn Finse ambtgenoot Kekkonen een be zoek aan Finland brengen. Vorig jaar mei bezocht Kekkonen Joego-Slavlë. NCRV: 18.15 Sportrubrlek, 18 Koorzang, 18.50 Halve eeuw NCAB: sa menvattende reportage, 19 00 Nws en weerpraatje. 19.10 Op de man af, praatje, 19.15 Gees'teiyke liederen, 19.30 Radiokrant, 19.50 Lichte gram mofoonmuzlek. 20.10 De Jeugd op eigen wieken, hoorspel, 20.40 Samen uit Samen thuis, gevarieerd programma 22.00 Kerkorgelconcert, 22.30 Nieuws, 22,40 Avondoverdenking, 22.55 Boek bespreking, 23.00 Rondom het kind: pedagogische etherleergang, 23.30 Vlooi en plano: moderne muziek, 23.55-24.00 Nieuws. Hilversum II 289 m AVRO: 7.00 Nieuws, 7.10 Ochtend gymnastiek, 7.20 Lichte gr.muz. VPRO: 7.50 Dagopening. AVRO: 8.00 Nieuws, 8.15 Programma-overzicht, aansluitend lichte grammofoonmuzlek. 9.00 Och- tengymnastiek, 9.10 De groenteman, 9.15 Klassieke gr.muziek, 9.40 Morgen- wydlng, 10.00 Lichte gr.muz., 10.50 Voor de kleuters, 11.00 Hulshoudeiyke zaken, lezing, 11.15 Kamerorkest: klas sieke en moderne muziek, 11.45 Shake speare en de Burgersdljk, lezing, 12.00 Dansorkest en zangsollbten. 12.30 Med. t.b.v. land- en tuinbouw, 12 33 Prome- nade-orkeat, 13.00 Nieuws. 13.15 Med. eventueel actueel of grammofoon muz., 13.25 Beursberichten. 13.30 Licht en semble en zangsollste, 14 00 Planoreci tal: klassieke muziek, 14.30 AVRO's Radio Revue (herhaling van 31-3-'64), 15.25 Mod. liederen, 15.55 Voordracht, 16.20 Lichte gr.muzlek, 17.00 Voor de Jeugd, 17.55 Gesproken brief. ,AVRO: 18.00 Nieuws. 18.15 Eventueel actueel, 18.20 Uitzending van de Partij van de Arbeid: Partydig. Een program ma van de Partij van do Arbeid, waar- In iedere luisteraar wel ongeveer weet wat hij waagt, met presentator Theo Eerdmans, 18.30 Licht orkest en vocaal ensemble, 19.00 Voor de kleuters, 19.05 Sportparade, 19.30 Muziek uit Joego slavië, 20.00 Nieuws, 20.05 Stereofo- nlsche uitzending: Glulletta e Romeo, opera. In de pauze (21.25-21.40): Na- fels knippen, hoorspel (herhaling). 2.30 Nieuws en mededelingen, 22.40 Actualiteiten, 23.05 Dlscotarla: nieuwe grammofoonplaten, 23.55-24.00 Nieuws. TELEVISIEPROGRAMMA'S NCRV. 15.00 Voor de vrouw. 15.45 Pauze, 16.00-16.15 Voor de kinderen,, 19.30 Voor de kleintjes. 19.35 In gesprek NTS: 20.00 Journaal en weeroverzfcht, NCRV: 20.20 Special Report, reportage, 20.45 Nachttrein naar Hanover, TV- spel, 22.15 'n Liedje met Caroline, 22.35 Dagsluiting. NTS: 22.45-22.50 Jour naal. BUITENLANDSE PROGRAMMA'S Engeland, BBC Honie Service 530 ra 12.00 Klassieke en moderne muziek. 12.50 Lezing, 12.55 Weerbericht, 13.00 Nieuws,, 13.10 Quiz, 13.40 Voordracht, 14.00 Lichte orkestmuziek, 15.00 Kri tieken, 15.45 Klankbeeld, 16.15 Am.- muziek, 16.45 Gev. progr. voor oudere luisteraars, 17.25 Hoorspel. 17.55 Weer bericht, 18.00 Nieuws, 18.10 Regionaal programma. 18.32 Marktber.. 18.35 Am., muziek, 10.00 Kamermuz, 19.30 Hoor spel. 20.15 Literair en Journalistiek programma. 20.30 Wetenschappelijk overzicht. 21.00 Klassieke muz., 22.00 Nieuws. 22.30 Programma over Shet land. 22.59 Weerbericht, 23.00 Nieuwe, 23.02 Voordracht, 23.15-23.43 Klassieke muziek. Engeland, BBC Light Programme 1500 en 247 ni 12.00 Populaire grjnuzlek, 12.31 Grammofoonmuzlek voor de arbeiders, 13.00 Gevarieerd programma, 13.45 Voor de kinderen, 14.00 Voor de vrouw, 15.00 Gev. progr., 13.45 Voor de kinderen, 14.00 Voor de vrouw. 15.00 Gevarieerde muziek, 15.31 Muziek by het werk, 16.15 The Dales, dagboek, 1651 Uitslagen races. 16.32 Grammo foonmuzlek voor de Jsugd, 17.00 Ge varieerd muzikaal programma, 18.33 Sportoverzlcht, 18.45 Hoorspel, 19.00 Nieuws en Journaal. 19.31 Hersengym nastiek, 20.00 Gev. progr., 20.30 Nws en actualiteiten, 20.40 Am .muz. 21.30 Brievenbeantwoordlng, 22.00 Lichte muziek. 23.40 Voordracht. 23.55—24.00 Nieuws. Nordwestdeutscher Rundfunk 309 m 12.00 Nieuws, 12.15 Am muziek, 13.00 Nieuws. 13.15 Moderne orkestmuziek, 14.30 Klassieke muziek van Franse componisten. 16.00 Nieuws, 16.05 Koorzang. 16.30 Oude kamermuziek, 17.00 Nieuws. 19.00 Nieuws, 19.25 Dans muziek. 2150 Nieuws, 22.45 Klassieke muziek. 23.30 Dansmuziek. 24.00 Nws, 0.20 Jazzmuziek. 1.00 Weerbericht en. gevarieerde muziek. Frankryk 3, 280 en 235 m 12.00 Gev. muziek, 12.30 Nieuws. 12.42 Fragmenten uit II Barblere dl Se- vlglla., opera. 14.05 Hoorspel, 15.35 Ge varieerd muziek, 16.15 Kamermuziek, 16.45 Klassieke orgelmuziek, 18.00 Lichte muziek. 19.38 Nieuws, 20.42 Klassieke muziek, 22.27 Gev. muziek, 23.25 Gev. muziek, 23.49 Gr.muzlek, 23.52-24.00 Nieuws. Brussel 324 en 484 m 324 m.: 12.00 Nieuws. 12.03 Gr.muzlek. 12.15 Lichte muz., 12.50 Beursberichten, 13.00 Nieuws en berichten, 13.20 Kamermuz.. 14.00 Nieuws, 14.03 Fragmenten uit Isabeau, opera, 14.40 Lichte orkestmu ziek. 15.00 Nws, 15.03 Lichte caslno- muziek. 15.45 Lichte muz., 10.00 Nws, 16.03 Beursberichten, 10.09 Franse les, 16.24 Liederen. 10.44 Grammofoon muzlek, 17.00 Nieuws. 17.15 Voor de kinderen, 17.50 Lichte muziek, 18.00 Nieuws. 18.03 Voor de soldaten, 18.28 Paardesportberlchten, 18.30 Kamer muziek, 19.00 Nieuws en radiokroniek. 19.40 Lichte muziek. 19 50 Politieks lezing. 20.00 Lezing. 20 30 Klassieke en moderne muziek, (In de pauze: liede ren), 21.56 Grammofoonmuzlek. 22 00 Nieuws, 22.15 Jazzmuziek, 22.35 De 7 kunsten, 22.50 Volksallerlel, 23.00 Nws, 23.05 Opera- en Bel Cantoconcert, 23.55-24.00 Nieuws. 484 m.: 12.03 Gev. muziek. 14.03 Lichte mu ziek, 16.08 Klassieke orkestmuziek, 17.00 Nieuws, 17.15 Muziek \oor teen agers. 18.03 Voor de soldaten, 18.40 Lichte muziek. 19.30 Nieuws. 20.30 Operamuziek. 21.30 Gevarieerde muz., 22.00 Wereldnieuws. 22.20 Jazzmuxlek, 22.55 Nieuws. WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 1 nar) la -e! C-" sa BB *4 B gs SS s® fc a Amsterdam regen geh bew. 6 2 0.3 Den Helder 6 3 0.1 Ypenburg Vll6slngen regen gen bew. 5 5 1 3 0.1 0 Eelde geh. bew. 7 2 2 De Bilt geh. bew. f» 3 3 Twente geh. bew. 8 3 1 Eindhoven geh bew. 6 3 0 Z.-Limburg mist 8 3 0.1 Helsinki mist 5 -6 0 Stockholm onbewolkt 5 -6 0 Oslo onbewolkt 0 -6 0 Kopenhagenzwaar bew. 4 -1 0 berdeen half bew. 5 -2 0.2 Londen geh. bew. 5 3 0 Brussel ml6t 6 3 0.2 Luxemburg zwaar bew 5 3 0 Parys geh bew. 6 2 0 Bordeaux zwaar bew 12 3 0 Grenoble geh. bew. 9 6 0 Nice zwaar bew. 17 9 0 Berlhn Frankfort sneeuw 7 2 1 geh bew. 9 5 0 MOnchen mist 5 5 0.5 Zürich geh bew. 7 5 o Genève geh bew. 9 6 0 Locarno mist 10 6 3 Wenen geh bew 14 8 o rnnsbruck zwaar bew. 9 5 2 Belgrado half bew. 21 6 0 Athene onbewolkt 20 13 0 Rome licht bew. 19 8 9 Ajacclo zwaar bew. 19 6 0 Madrid licht bew. 12 3 3 Mallorca geh bew. 17 8 0 Lissabon half bew. 4 6 2

Leidsch Dagblad | 1964 | | pagina 2