VEEL VARIATIE TIJDENS DE PAAS DAGEN IN CHRISTUS WORDT PLAN GODS GEREALISEERD Tass kritiseert een antisemitisch boek Belgische artsen nog in de contramine Dertien arrestaties in haven Rotterdam Greep uit het belangrijkste Zuidkoreanen anti Japan GESTOLEN SCARABEEEN WEER TERUG 5 Misverstand op Cyprus Paasboodschap Paus Paulus JEF LAST stond al een maand op hand Diefstallen uit geborgen schip MET EEN ENKEL WOORD Starket-vloerei LEIDSCH DAGBLAD DINSDAG 31 MAART 1964 L.D. OVER RADIO EN T.V. L.D. OVER RADIO EN T.V. L.D. OVER RADIO EN T.V. Drie avonden T.V. op het eerste net. twee avonden op het tweede net, drie middagprogramma's op het eerste net, men zou het mij niet euvel duiden dat ik een greep doe uit het belang rijkste. Beginnen we bij het begin, zaterdag: Een goede aflevering van ..Achter het nieuws", met de schadelijke, maar vriendelijke mus kusrat als dijkdoorbreker, met welsprekende tekeningen uit het geruchtmakende Oekraïnse anti-semitische boekje, en met als grootste attractie beelden uit het titelgevecht tussen Cassius Clay en Sonny Liston, gevolgd door een tumultueus portert van de eerste. Bijzonder aantrekkelijk was de ruime samenvatting van het Parijse Gala des artistes, met als enige smet, dat Joop Simons bij het bekorten de mislukkingen van Johnny Halliday eruit had geknipt. Juist de kans op mislukking bij deze circusamateurs maakt de charme van dit gala uit. „Zeven uur thuis" tenslotte, begon als een uitstekende extra-ordinaire thriller, maar eindigde enigszins als een ordinaire thriller. Dat kon re gisseur Eimert Kruidhof niet hel pen, die zolang het stuk niveau had ae spelers (vooral Julien Schoenaerts en Andrea Domburg) langs zulke strakke lijnen leidde, dat alles een grote logica uitstraalde. Deze logi sche lijn ontbrak volkomen bij de t.v.-bewerking van de Maupassants verhaal „Boule de suif", waaraan gisteravond regisseur Huib de Vries zich vertilde. Het was. bij mijn weten zijn eerste spelregie, en dat was he laas te merken. Schools, soms nog al krampachtig was zijn cameraregie, en de acteurs en actrices leken te veel op eigen gezag te handelen, waardoor iedereen precies zichzelf kon zijn, zonder dat men de indruk kreeg met een onverbeterlijk staaltje van type-casting te doen te hebben. Nu had De Vries het niet gemakke- lilk met de gebruikte bewerking, die het verhaal eerder leek uit te rekken dan samen te vatten. Een paar per sonen hadden zonder schade ge schrapt kunnen worden. Onnodige rim ram als het fraai laten voorrij den van de koets door de sneeuw ihet leek wel een slechte Russische film) maakte verder dat men zich slleen maar afvroeg hoe in zo'n klein koetsje tien mensen konden zitten! Terug naar eerste paasdag. Omer Grawet was ziek, ontmoette dus niet Jan de Cler, hoewel een ontmoeting wet deze, onlangs tot dokter gepro moveerde cabaretier, in de gegeven omstandigheden voor de hand leek te ligeen. In hun plaats kregen we het Spaanse danspaar Susana y José. Erik Sikkes zorgde voor een half uur onbezorgde lach in situaties die aan de laatste „Herrie om Harry" deden denken. Het was aardig te zien, hoe Willy Walden op eigen terrein door Kees Brusse werd ge klopt „Kiekeboe" bood het vertrouwde beeld van geschrokken en „goedwil lende mensen, opgejut door mister ..Kiekeboe" een vlerk met „flair". De Zilveren Roos-winnaar in Montreu* 1963 (over enkele weken begint het festival van 1964. we zijn niet snel met het overnemen! „Stilte, a.u.b.!", toonde niet alleen aan dat de Tsje chen gevoel voor show hebben, maar zal ook het beeld dat menigeen zich van de atmosfeer in een communis tische staat gevormd heeft, op zijn minst gecorrigeerd hebben. Over „Boule de suif". met enkele onverstaanbaar sprekende oudere ac teurs hebben we het al gehad. Voor een aantrekkelijke Paasuit- srnyter zorgde Simon van Collem, die een interview met Peter Sellers en diens Bardot-achtige echtgenootie doorschoot met goed gekozen frag menten uit films waarin Sellers een of meer hoofdrollen speelde. De Zuidkoreaanse Nationale Ver gadering heeft met algemene stem men een motie goedgekeurd waarin stopzetting wordt geëist, van de on derhandelingen met Japan. Voor het parlementsgebouw had den duizenden studenten voor de vierde dag achtereen betoogd voor staking van de onderhandelingen en bestraffing van de Zuidkoreaanse „profiteurs". In de door de Nationale Vergade ring goedgekeurde motie heet het, dat Japan zich niet houdt aan de Zuldkoraanse visserij grenzen. Geëist wordt verder een verhoging van de Japanse schadevergoeding aan Zuid- Korea en opzegging van alle nog van kracht zijnde Japans-Zuidkoreaanse verdragen. De studentenbetogingen in Seoel kregen eind vorige week een openlijk anti-Japans karakter. Een duizendtal studenten trok door de straten met spandoeken waarop stond: „Japan ners gaat naar huis". Het regeringsgezinde Zuidkoreaan se blad „Daily News" heeft gisteren gemeld, dat de regering heeft beslo ten iedere Japanse zakenman uit te wijzen, die transacties aangaat die in strijd met de wet zijn. Ook Van Collem trad in meerdere rollen op. We zagen hem als inter viewer, pantertemmer en meteoro- luog: ook met Pinksteren zal het re genen, voorspelde hij. Tenslotte een goed woord, tevens een goed woord van afkeuring voor de film „Indische jongen" van Johan van der Keuken, naar het scenario van Remco Campert. Goed was de keuze van de hoofd persoon Dany Huffenreuter. Goed was de onbezorgde, sprongsgewijze manier van filmen in het begin, ook al werd ons veel te raden overgela ten. Goed was het gebruik van de ver tellende stem van de vader en de moeder als achtergrond voor hun handelingen. Uit hun verhalen kwam een ont hutsend verrassend bewustzijn te voorschijn, waardoor de film als do cumentaire opeens belangrijk werd. Slecht en onbruikbaar, waren de spelmomenten tussen de hoofdper soon en diens vader, moeder en vriend. Dat lag niet aan die hoofdpersoon, maar aan de anderen. Van der Keu ken had moeten zien dat die frag menten onbruikbaar waren. Jammer was het tenslotte, dat „Indische Jon gen" als film te documentair was en als documentaire te filmisch, zonder dat het een „documentaire" film (of omgekeerd) werd. Het bleef bij goede aanzetten die resulteerden in onaf gewerkte sprongen. Nico Scheepmaker. Zeven ruim 3.000 Jaar oude scarabeeën uit het graf van Toe- tanchamon zijn terug bij hun ei- ?:enaar, de Amsterdamse tapijten- abrikant H. P. Keijzer uit de Ha- ringvlietstraat in Amsterdam. Deze kunstvoorwerpen en bovendien een bedrag van fl. 6.000 aan contanten werden op 25 februari uit zijn wo ning gestolen, terwijl de heer Keij zer zijn vakantie in Oostenrijk door bracht. Het geld is nog niet terecht. Naar de heer Keijzer meedeelt zijn de scarabeeën hem zaterdagnacht om vier uur in een pand aan de Zeedijk overhandigd door bemidde ling van een nachtclubeigenaar. De ze zou alleen op speurtocht zijn uit gegaan en in contact zijn gekomen met een onbekende man, die van de diefstal afwist. Deze onbekende zei bereid te zijn de kunstvoorwer pen terug te bezorgen, mits hij de beloning van fl. 1.000 zou krijgen, die de heer Keijzer had uitgeloofd. De nachtclubeigenaar maakte daar op een afspraak met de onbekende man, die hem naar het huis bracht, waar de scarabeeën zich bevonden. De Amsterdamse politie heeft ver klaard, dat de zaak voor haar alles behalve is afgehandeld. „De dader is nog niet gevonden en daar gaat het ons om," aldus de politie. BETALING PER Onze KWARTAALABONNEE' die de voorkeur geven aan be i taling per giro, verzoeken wij i de f 10.05 voor hun abonnement i gedurende het 2e kwartaal 1964 zo mogelijk vóór 1 april a.s. aan ons over te maken. Onze MAANDABONNEES, die per giro betalen (f 3.35) ver- zoeken wij ter voorkoming van aanbieding van oen kwitantie. het abonnementsgeld vóór de 1 éérste van de betreffende maand i voldoen. Ons gironummer is 57055. DIRECTIE LEIDSCH DAGBLAD. I A llc Paus Paulus heeft zondag zijn paasboodschap uitgesproken nadat hy op de trappen voor de St. Pieter in Rome een mis op gedragen. Zijn woorden werden via radio Vaticaan uitgezonden en overgenomen door talrijke stations van West-Europa, Canada, de Ver. Staten en Zuid-Ame- rika. De Paus besloot zijn toespraak met de traditionele zegen Urbi et Orbi aan de stad Rome en aan de gehele wereld. Er bevonden zich naar schatting 200.000 mensen op het plein voor de- St. Pieter. Men moet. zo zei de Paus. over de j kwaad, het ontstaan van een nieuwe universele waarde van Christus' ver- j levensvorm: het christendom. In Je- rijzenis veel nadenken, want van deze waarde wordt de zin van het mense lijk drama afgeleid. Zij betekent de oplossing van het probleem van het Mgr. Mindszenty spoedig vrij? Het Milanese blad „H Giorno" meldt uit Boedapest, dat de vrijla ting van kardinaal Mindszenty, de Hongaarse r.-k. primaat die sedert de opstand van 1956 asiel in de Ameri kaanse legatie geniet, op handen zou zijn, na de besprekingen die mgr. Casaroli van het Vaticaan met de Hongaarse regering heeft gehad. Langs de kruisweg in Jeruzalem Ongeveer 15.000 christenen uit de Arabische landen en een tienduizend pelgrims en toeristen hebben op Goe de Vrijdag in processie de „Via Dolo rosa", de lijdensweg van Christus, afgelegd. Iedere groep pelgrims de groepen waren naar nationaliteit gevormd droeg een zwaar kruis. Verscheidene mensen liepen op blote voeten. In de basiliek van het Heilige Graf werd een rouwdienst gehouden. „Dit is uw leven zus Christus wordt het plan Gods ge realiseerd. .Mens knap genoeg' De Paus richtte zich in het bijzon der tot de velen, wier godsdienstig bewustzijn In een crisis Is geraakt door factoren, die volgens hem juist dat besef hadden moeten opwekken. Hij doelde hierbij op de culturele, we tenschappelijke en sociale en tech nische vooruitgang, „welke het be wustzijn van de moderne mens heeft beneveld". Deze vooruitgang heeft de overtuiging in de hand gewerkt of schoon deze overtuiging al reeds op een teleurstelling begint uit te lopen dat de mens knap genoeg is om zichzelf te verlossen en anderen niet nodig heeft om de principiële en nog steeds duistere problemen van zijn leven op te lossen. De menselijke geest van sommigen is verward door deze „karakteristieke ervaring van deze tijd" en houdt zich verbitterd vast aan een verouderde wetenschappelijke opvatting. Van an deren is de geest onrustig. Maar velen interesseren zich nergens meer voor en hebben zich erbij neergelegd, dat voor hen het leven geen doel en zin meer heeft. Maar velen ook, en dat zijn degenen, die diep nadenken, ma ken zich bezorgd over het verval van het godsdienstig bewustzijn, omdat zij Maar hoe u ook tegenover de gods dienst staat, zo riep de Paus uit, tot u allen richten wij de uitnodiging het licht te aanvaarden, dat de verrijze nis van Christus over de wereld uit straalt. RADIO EN TV VANAVOND Doris Day speelt de hoofdrol in de wild-west-film „Calamity Jane" die de N.T.S. om 8.30 uur op het scherm brengt. Dat jonge eenden zich geamkkeljjk laten bedriegen moet blijken uit de film „Een voet bal als eendenmoeder", die om 10.10 uur wordt vertoond. In het voor programma kan de jeugd kijken naar „Logboek", een programma over de bijbel. Roelof Krol leidt het radio Ka merorkest, dat om 9 uur met mede werking van George van Ren esse, piano, voor de K.R.O.-radio concer teert. Leo Nelissen presenteert om 10.40 uur „Vreemd". André Carrell is gastheer in „A.V.R.O.'s Radio Revue" (8.05 uur;. Klaasjan Hindriks stelde een docu mentaire over de reuma-bestrijding samen (9 uur). Dolf van der Linden dirigeert het Metropole Orkest, dat om 9.30 uur m.m.v. het Klein Radio koor speelt. Om 11 uur wordt in de rubriek „Modern toneel" aandacht besteed aan het toneelstuk „Wie is bang voor Virginia Woolf" van Ed ward Albee. De Paus zei vervolgens, dat elke godsdienst licht in zich heeft, „ook al is dit licht niet voldoende om de mensheid klaarheid te geven". Elke - |i echte godsdienstige waarheid is zijns j joen dollar rekenen die in de voor- De Cyprische regering heeft gis teravond toegegeven, dat Griekse veiligheidstroepen „door een misver stand" op Britse troepen van de V.N. hebben geschoten. Het incident deed zich in de middag voor in Ha- lefka. 25 km ten Noordoosten van Nicosia. Een woordvoerder van de re gering zei, dat men de Britse pa trouille voor „Turkse terroristen" had aangezien. De Grieken schoten op de tien gewapende mannen, die zij op hun post zagen afkomen. De Britten schoten terug maar de Grie ken staakten het vuren toen zij hun vergissing bemerkte, aldus de woord voerder die zei dat de V.N. de lezing van de regering hadden aanvaard. Er zijn geen slachtoffers gevallen. De Cyprische regering en de V.N. zijn na dit incident overeengekomen dat de veiligheidstroepen in het ver volg tevoren van elke operatie der V.N. op de hoogte zullen worden ge- I eventueel actualiteiten steld. Een woordvoerder van de Griek se regering verklaarde, dat „Turkse terroristen" in Saint Hilarion Castle. ongeveer twintig km. ten noordwes ten van Nicosia, op een bus met schoolkinderen hadden geschoten. Cyprus heeft V.N.-secretaris-gene- raal Oe Thant meegedeeld dat het ruim een miljoen gulden zal bijdra gen aan de kosten die verbonden zijn aan de legering van de V.N.- macht op het eiland. Hierdoor kan Oe Thant op vijf van de zes mil ten: muziek voor kenners én lleffc bers, 23.55-24.00 Nieuws. GRAMMOFOONPLATENPROGRAMJ (Over de 4« HJn van 18 tot 20 uq Sel. .ia Belle Hélène" (Offenbs Devo Dassy. Lilia ne Berton, Mlc Roux, Claude Devos, Willy Clem Bernard Demlgny, Gaston Rey. a Donlat, Choeurs Raymond, Saint P Lamoureux Orkest o.l.v. Jules Gresi Elisabeth Serenade (Binge), Güt Kallmann Koor. O. meln Papa (Bv hard), id. Laura (Paksln), Don B* Orkest Jecques Denjean. Autumn New York (Duke) ld. Amor, a amor (Ruiz), Orkest Almé Barelli. rla de Bahla (Mlsriikl),'ld. La run tlene valor (Cairo). Carrlbeon Con Juan Serrano. Bonifacio (Marques), La Despedlda (Flores) Id Rosita bonlta (Grenet), Orkest Almé Ban Rumba t-ambah (Hernandez) id. M krat ramble (Ory), The Swe Da: After you've gone (Creamer) Id. hit the spot (Gordon), Sarah Vauj Polka dots and moon beams (Bur Id. All of me (Marks) id. The late blues (Jackson), Milt Jackson, J( Coltrane, Hank Jones, Paul Charnb Connie Kay. I got It bad and that 't good (Ellington), Red Garland, Ridley, Frank Gant. inziens de ochtendschemering van het lopige periode van drie maanden geloof. v nodig zijn. Het officiële Russische persbu reau „Tass" heeft een artikel ge publiceerd, waarin felle kritiek geleverd wordt op een Oekraiens boek over het jodendom, dat in het buitenland als antisemitisch is be stempeld. Volgens een boekbespre king in het te Kiew in de Oekraiense taal verschijnende blad „Radianska Kultura" (Russische Cultuur) heeft het werk „Judaïsme zonder vernis" van T. K. Kitsjko „Enkele aan zienlijke tekortkomingen". De schrijver wordt verweten: „de onwaardige gedragingen van individuele leden van de Joodse geestelijkheid op te sommen" om „het door de godsdienst veroorzaak te kwaad" aan te tonen; te beweren dat de oude joden weten dat dit bewustzijn de grondslag noch in de industrie noch in de is van het meest solide en echte landbouw noch In de cultuur iets bouwwerk van de menselijke geest. bijzonders hebben gepresteerd, ter- (Van onze correspondent in Brussel) Vanavond laat en eerder nog mor- genochtend bij het zogeheten och- I tendkrieken, zullen de Belgische rege ring en de vertegenwoordigers van Een doorgaans niet gemakkelijk de medici en van de vakbonden een om de tuin te leiden Jef Last liet zich I overeenkomst moeten hebben bereikt, (Van onze rtv-medewerkerj maandag 2 maart met een smoesje naar de Singer Concertzaal in Laren brengen om daar midddelpunt te zijn in een opname van VARA's „Dit is uw leven". Gistermiddag kon heel Nederland deze voorproduktie via de radio beluisteren. Presentratrice Letty Kosterman confronteerde Jef Last met tal van persoonlijke vrienden en levensgezel len onder wie zeeman Gerrlt Grashoff, filmer Joris Ivens, drukker W. Storm, en ex-vive president van Indonesië, dr. Mohammed Hatta. We hebben de opnamen op 2 maart (bijna een maand voor de uitzen ding!) bijgewoond en wy blijven het bijzonder spijtig vinden, dat dit prachtig ingespeelde programma van het televisiescherm is verwijderd. De menselijkheid van „Dit is uw leven" bood zeer veel bekijkenswaards en de verstokte kijkers, die de radio als verouderd „links" laten liggen, heb ben aan deze aflevering van Joop Koopmans sublieme staaltje van vak manschap zeer veel gemist. De recherche van het bureau rivierpolitie in Rotterdam heeft der tien mannen .merendeels Rotterdam mers gearresteerd, die ervan worden verdacht uit de lading van het vorig Jaar na een aanvaring op de Nieuwe Waterweg gezonken Duitse zeeschip „Eilbeck" grote hoeveelheden levens middelen en gebruiksvoorwerpen te hebben gestolen. De diefstallen zou den zijn gepleegd na de berging van de „Eilbeck". Tot op heden is by de gearresteer den voor een bedrag van 20.000 gul den aan goederen in beslag genomen. De rivierpolitie verwacht, dat in deze zaak nog meer arrestaties zullen wor den verricht. willen de artsen niet in staking gaan. Er is de laatste dagen nogal wat over de staking te doen geweest en de berichtgeving erover is onover zichtelijk, omdat de dokters het niet eens schijnen over de te volgen tac tiek. Zaterdagochtend was er bijna een breuk tussen de regering en de ver tegenwoordigers van de medici geko men, omdat premier Lefèvre van hen eiste dat zij zouden intrekken hetgeen op een protestvergadering te Antwerpen vrijdagavond was beweerd nl. dat er vorderingsbevellen klaar zouden liggen op de stadhuizen voor het geval de staking zou doorgaan. Dat is, zij het met een wat ont wijkende formule, gebeurd en daar na zijn de besprekingen voortgezet. Na afloop heeft de premier voor de radio en de televisie duidelijk laten blijken dat hy schoon genoeg begon te krijgen van de onderhandelings tactiek van de federale kamers van de geneesheren. De toestand is nog steeds verward. In de provincies Luik en Luxemburg hebben inderdaad enkele honderden artsen gevolg gegeven aan het orde woord van hun organisatie en zy zijn voor de paasdagen en mogelijk ook nog voor vandaag over de grens met vakantie gegaan. In andere pro vincies hebben tientallen collega's hun voorbeeld gevolg. Men kan dat echter nauwelijks een demonstratie noemen, omdat eigenlijk de meeste autobezittende Belgen die het kun nen doen. de paasdagen gebruiken voor een kort verblijf aan de Noord zeekust of in het buitenland. In an dere provincies staken de dokters echter niet en één van de argumen ten van de regering is: mochten de federale kamers inderdaad een sta king uitroepen, dan zullen er vele Luik een 60-jarige man overleden nadat men anderhalf uur lang tever geefs op een dokter had gewacht. De man voelde zich niet lekker en raakte plotseling bulten bewustzijn. Een buurman telefoneerde direct een van de noodnummers waarop de wacht van de artsen te bereiken is. Het heeft toen anderhalf uur ge duurd eer er iemand kwam opda gen. En die kon slechts de dood con stateren. In het stadje heeft dit voor val uiteraard grote beroering ver wekt. De Justitie stelt een onderzoek In. wyl dit „door wetenschappelijke gegevens wordt weerlegd"; 9 „ten onrechte" te verklaren, dat alle joden in de Sowjet-Unie na het opkomen van het Zionisme bezeten raakten van nationalisme waar de feiten aantonen, dat het joodse proletariaat een actief aandeel had in de revolutionaire beweging in Rusland zijn kritiek op het Zionisme uit te strekken tot het leven in Israël zelf, dat naast Zionistische organi saties zeker ook „democratische, voorultsbrevtende arbeidersorganisa ties" kent. „Radianiksa Kultura" schrijft verder, dat het boek veel tekenin gen „van laag artistiek peil" bevat en „slechts een belediging kan zyn voor gelovigen". Het bevat ook en kele .slordige formuleringen". Een van de spotprenten in het gewraakte boek toont ex-premier Ben Goerion van Israël bezig met het doorhalen van de woorden „niet" in de Tien Geboden, zodat er komt te staan „gij zult doden stelenenz. In een andere prent staat Ben Goerion op het punt, een contract te ondertekenen voor „de levering van wapens aan de Bundeswehr", maar wordt hem de pen uit de vingers geslagen door een uitgemergelde man in gevan- geniskledij die zich over prikkel draad buigt. Achter de gestalte staat het woord „Oswiecim" (Auschwitz). De Russische autoriteiten spre ken officieel het bestaan van anti semitisme in de Sowjet-Unie tegen. De publikatie van Tass wijst er echter volgens Westelijke waarne mers in Moskou op, dat men zich in Rusland wel degelijk bezorgd maakt over het feit, dat door het Westen formen van antisemitisme gesignaleerd zijn die bovendien van officiële zijde oogluikend schijnen te worden toegelaten. WOENSDAG 1 APRIL Hilversum I 402 m NCRV: 7.00 Nieuws en SOS-berlch- ten. 7.10 Dagopening. 7.20 Moderne or kestmuziek. 7.45 Radiokrant, 8.00 Nws, 8.15 Lichte orkestmuziek. 8 35 Inter nationale volksliederen er -dansen, 9.00 Voor de zieken, 9.35 Waterstanden, 10.10 Oude kamermuziek, 10.30 Mor gendienst. 11.00 Reportage van de Al gemene Vergadering CHU. 12 QO Gram- mofoonmuzlek. 12.10 Licht Instrumen taal kwartet. 12.30 Med. t b.v land- en tuinbouw. 12.33 Triptiek: vakantie- programma. 12.50 Grammoioonmuzlek, eventueel actualiteiten 13 00 Nieuws. 13.15 Fragmenten uit de komische opera Boccaccio. 13.40 Lichte orkest muziek. 14.00 Mezzo-sopraan en plano: Klassieke en moderne liederen, 14.40 Klassiek vioolconcert, 15.00 Jeugdcon- cert. 15 50 Bijbelvertelling voor de Jeugd, 16.00 Voor de Jeugd, 17.15 Or gelspel met ritmische begeleiding, 17.45 Klavecimbelspel, 17.55 Geeste lijke liederen. NCRV: 18.30 Het Spektrum: lezin- ?en. 18 45 Nieuwe grammofoonplaten. 9.00 Nieuws en weerpraatje, 19.10 Op de man af. praatje. 19.15 Leger des Hellskwartler, 19.30 Radiokrant. 19.50 Zigeunerorkest. 20.10 Amsterdams ka merorkest: Oude- en klassieke muziek. 21.00 Actualiteiten. 21.15 Lichte gram mof oonmuzlek. 21.30 Operetteklanken. 22.00 Planoduo: moderne muziek, 22.30 Nieuws. 22.40 Avondoverdenking. 22.55 Metropole orkest: romantische muziek. 23.30 Lichte grammofoonmuz., 23.40 Harpspel. 23.55 tot 24.00 Nieuws. Hilversum II 298 m VARA: 7.00 Nieuws, 7.10 Ochtend gymnastiek. 7.20 Socialistisch strijdlied 7.23 Uitgeslapen, lichte grammofoon- muziek. (Om ca. 7.30 Van de voorpag.) 8.00 Nieuws en socialistisch strijdlied, 8.18 Uitgeslapen: lichte gr.muz., 8.55 Kookpraatje. 9.00 Ochtendgymnastiek voor de vrouw. 9.10 Moderne gr.muz. VPRO: 9.40 Morgenwijding VARA: 10.00 Lichte gr.muz., 11.00 Voor de vrouw. 11.35 Speclallteltentheater, maandelijkse radio-show, 12.30 Med. t.b.v. land- en tuinbouw .12.33 Voor het platteland. 12.38 Orgelspel: lichte muziek. 13.00 Nieuws. 13.15 Nederlands koperorkest. 13.35 Licht Instrumentaal orkest, 13.35 Licht Instrumentaal kwintet. 14.00 Kamerorkest* klassieke en moderne muziek. 14.35 Saxofoon kwartet: moderne muziek. 14.50 Uit zending In samenwerking met de vrou wenbond van de PvdA: vraaggesprek over Indonesië, 15.00 Voor de Jeugd, 16.50 Voor de zieken. 17.20 Ritmisch strijkorkest, 17.50 Regeringsuitzending: Geven en nemen. Tips vor.r en van weggebruikers. VARA: 18.00 Nws, 18.15 Gesproken brief uit Vlaanderen, 18 20 Uitzending van de Volkspartij voor Vrijheid en Democratie. 18.30 Dansorkest. vocaal ensemble en zangsolisten. 19.00 Voor de kinderen, 19.10 Meisjeskoor. 19.30 Licht orkest en zangsollsten. 20.00 Nws 20.05 Tango-rumba-orkest met zang sollsten. 20.35 Saint Just glimlachte, hoorspel. 21.45 Jazzmagazine, 22.30 Nieuws. 22.40 Balans: hcofd- en bij zaken uit de actualiteit. 22 55 Contras- cups van fl.- voor Na een ernstige ziekte Is zaterdag ln zijn woning ln Amsteidam-west overleden de heer J. A Heerland, se Jo (CJMV)Hij was 39 jaar. cretarls voor het open Jeugdwerk van het Christelijke Jongeren BINNENLAND luchtvaart de Lenlnmedallle gekregen. Iljoesjin, die vroeger schaapherder was. vierde dezer dagen zijn zeventigste verjaardag. Zijn ontwerpen varleren van het Russische toestel voor lange afstanden ln 1930 tot de huidige 11-62, die vier straalmotoren heeft en plaat-s biedt aan 182 passagiers. Verbond Hoeveel precies? Inspecteur A .van artsen zijn die gewoon doorwerken. Straten van de Rotterdamse recher che. onder wiens leiding het onder zoek staat, kon het niet zeggen. „Als we ieder, die bijvoorbeeld met meer dan vijf blikjes conserven uit de la ding heeft meegenomen gaan grepen, dan begint het er slecht voor de Rot terdamse haven uit te zten", zo zei inspecteur Van Straten, waarmee hy wilde zeggen, dat zeer velen in deze zaak betrokken zyn geweest. Verder wilde hy niets zeggen. De staking, die enkele maanden ge leden by de medici nogal populair was. begint namehjk aan aantrek- keiykheid te verliezen, omdat de be volking het er niet mee eens is. Die vreest moeilykheden by ernstige ge vallen en die krijgt ook langzamer hand de indruk dat over haar hoofd een strijd om hogere honoraria voor de dokters wordt uitgevochten. Bovendien is zaterdagmiddag in het plaatsje Huy ten zuidwesten van In aansluiting op de „Operatie Havik", ondernomen door het Natuur- Noodfonds-Nederlnnd. de Nederlandse afdeling van het World Wildlife Fund, heeft de directie fauuabeheer van het ministerie van Landbouw en Visserij bepaald, dat in 1964 voor leder paar haviken, waarvan de jongen met suc ces het ouderlijk nest hebben verlaten, f 100 zal worden uitgekeerd aan de be treffende terreinbeheerder. Een 47-jarige vertegenwoordiger van de Coöperatieve Landbouwbank ln Meppel is gearresteerd wegens ver duistering van f 30.000. Hij Is ingeslo ten op het politiebureau ln Meppel en zal vandaag voor de officier van Justi tie in Assen worden voorgeleid. Ver dachte incasseerde onder meer de gelden voor voergranen en kunstmest, Hij droeg niet al het geld af. Door met de datum op de kwitanties te knoeien, slaagde hij erin zyn knoeierijen ge ruime tijd verborgen te houden, maar bij de jongste kascontrole kwam zijn verduistering toch aa«a het licht. De knoeleryen begonnen ln 1962 HUTTEN LAND De politie van Leningrad heeft een bende oplichters aangehouden, die de staat voor 2.400.000 oude roebels (ongeveer één miljoen gulden) hebben benadeeld, zo heeft liet vakbondsblad Troed bekendgemaakt. De beklaagden zouden ln de afgelopen vijftien Jaar klandestlen goederen uit staatsdepots hebben verkocht en hogere prijzen hebben bedongen dan was vastgesteld. Serge Iljoesjin. de Russische vliegtuigbouwer, heeft voor dertig Jaar Een visser, die nabij de Austra lische stad Perth een haai had gehar poeneerd, werd „als een water-skiër" door het gewonde dier ruim 200 me ter ver de zee ln gesleurd. De visser lileld zich krampachtig vast aan de speer, die ln het vlees van de haal was gestoken en werd „met een vaart van een raceboot" voortgetrokken. Na 10 minuten gaf de haal het gevecht op. Eerste minister Nehroe heeft het Indiase parlement gisteren meegedeeld dat hij zich voor het groots! e gedeelte hersteld achtte en dat hij het „nog niet" noodzakeiyk vond een plaatsver vanger te benoemen. Het antwoord van Nehroe, die ln Januari een reis door het land met net oog op zijn zwakke gezondheid onderbrak, werd met gejuich ontvangen. De burgemeester van West-Berlijn, Wllly Brandt, voorzitter van de West- duitse sociaal-democraten, zal op 18 mei in Washington met president Johnson van de V.S. over kwesties be treffende Beriyn en de wereldpolitiek spreken, aldus een mededeling van het Witte Huls ln Washington In de Syrische hoofdstad Da mascus hebben zestien Syxlërs voor een krljgraad bekend te hebben gespio neerd voor Israël, zo is van officiële zijde bekendgemaakt. Zy zouden ln 1952 met hun activiteit zijn begonnen, maar werden pas ln 1960 aangehou den „toen de bewijzen geen ruimte voor twijfel meer overlieten". De sneltrein van Turyn naar deed zich voor doordat tussen Antlg- nano en Querclanella, ongeveer 10 km zuidelijk van Llvorno, grond op de rails was geschoven. Toen de trein ont spoorde. bevonden enkele wagons zich nog ln een tunnel. De spoorwegver binding tussen Rome en Genua langs de westkust ls gestremd. Het verkeer loopt zolang vla Florence en Plsa, De revolutionaire regering van Birma heeft zaterdag alle pol! partijen verboden met uitzondering van de regeringsgezinde Blrmaanse Socialistische Program-partij. De ver boden partijen zijn de Eenheidspartij van de afgezette premier Oe Noe, het Antl-fasclstische Verbond voor Volks vrijheid, dat van 1947 tot 1948 aan het bewind was. en het links Nationale Verenigde Front met zijn zusterpar tij. De Blrmaanse Verenigde Arbei derspartij. De twee communistische partyen werden al in 1949 verboden. Ongeveer 7.000 gezinnen hebben hun woningen ln het Industriebekken van de Donetz ln het oostpn van de Oekraïne moeten verlaten na de ern stige overstromingen ln het gebied sinds mensenheugenis, zo meldt het regeringsblad „Izwestla" De overstro mingen zijn het gevolg van het smel ten van ongewoon veel sneeuw door lentezegens. De fabrieken werken weer normaal, aldus het blad dat geen mel ding maakt van slachtoffers. Edward Kennedy, een broer van wijlen president John Kennedy, die de staat Massachusetts ln de senaat ver tegenwoordigt. heeft zondagavond ln een televisietoespraak verklaard, dat er geen sprake ls van onenigheid tus sen president Johnson en zijn broer Robert Kennedy, de Amerikaanse mi nister van Justitie. „Mijn broer Robert heeft de grootst mogelijke eerbied voor de president", aldus de sepator. Een woordvoerder van het Israë lische leger heeft oekendgemaakt. dat zaterdagmiddag ln de Negeb drie Ara bieren zyn gedood die helmeiyk op Rome ls zaterdag bij Llvorno uit de Israëlisch gebied waren doorzedrongen rails gelopen. Ongeveer 80 passagiers De Arabieren sneuvelden ln een ge arbeid in dienst van de Russische liepen verwondingen op. Het ongeluk vecht met een Israëlische patrouille. Broach (Wood). Gerry Mulligan, Zoot Sin Bod Brookmeyer, Jon Eardley, D: Bailey, Peck Morrison. TELEVISIEPROGRAMMA NTS: 17.00 De Verrekijker: Int nationaal Jeugd-Journaal. AVRO: 17. 17.45 Voor de kinderen. 19 30 Dlck Dycke Show: NTS: Journaal en we overzicht. AVRO: 20.20 Televlzler, 2( Voor export, documentair program: 21.05 Scala, maandelijks muziek mai zine, 22 00 Literaire ontmoetinc NTS: 22.35-22.40 Journaal. 22.40-23 Sport ln beeld. Experiments tweede net (kanaal 27) NTS: 20.35 De Kapitein van K<jp nlck), speelfilm (geschikt voor t leeftijden) 22.00-22.35 La Montem Brenta, fllmdocumentalr BUITENLANDSE PROGRAMMA'S Engeland. BBC Home Service 330 12.00 Volksdansen, 12.30 Voor boeren. 12.55 Weerbericht. 13.00 Ni 13.10 Quizprogramma, 13.40 Radiota nlek, 14.00 Klassieke en moderne 15.00 Hoorspel, 16.00 Vespers. 16.45 varieerd programma voor oudere lu teraars. 17.25 Literair progr., 17 Weerber.. 18.00 Nws., 18.10 Regions progr, 18.32 Marktberichten, 18 Am.muz., 19.00 Samenzang, 19.30 Qu 20.00 Portret van een Jong meisje, 20, Broadwaymuzlek, 21.45 Gesprekk met kinderen, 22.00 Nws., 22.30 Mu kale lezing. 22.59 Weerber 23.00 N? 23.02 Voordracht 2315-23.45 Koorza: Engeland. BBC Light Programme 1500 en 247 m 12.00 Populaire gr.muz., 12.31 G< progr., 13.31 Am progr.. 13.45 Voor kinderen, 14.00 Voor de vrouw, 15 Am.muz., 15.31 Muziek bij het wei 16.15 The Dales. dagboek, 16.31 üi slagen races. 16.32 Gr.muz. voor Jeugd, 17.00 Gev. muzikaal progr., 18 Sportoverzlcht, 18.45 Hoorspel, 191 Nieuws en Journaal, 19.31 Am.proe 20.00 Wedstrijd tussen Jongensschol* 20.30 Nieuws en actualiteiten, 20 Hoorspel. 21.40 Samenzang, 22.00 Lie te muziek, 23.40 Voordracht, 23.55 24.00 Nieuws. Xordwestdeutscher Rundfunk 809 12.00 Nws, 12.15 Am.muz., Nws., 13.15 Operettemuziek, 14.30 A1 muz., 16.00 Nws., 17.00 Nws., 17. Klass. muz.. 19.00 Nw3, Operettemu 20.45 Hoorspel, 21.30 Nieuws, 22 Planorecital, 22.45 Lichte muzie 23.00 Gev. muz., 24.00 Nieuws, Jazzmuziek. 1.00 Weerbericht en muziek. Frankryk 3, 280 en 235 m 12.30 Nieuws, 12.42 Klass. ea moi muziek, 14.05 Klass. voor cello, 14. Gev. muz.. 16.00 Kamermuziek, 16. iramuziek, 17.40 KnmermuzU )0 Hoorspel, 18.30 Gr.muz., 19. Nieuws, 20.52 Twee hoorspelen, 22. Gev. muziek, 23.40 Gr.muz., 23.52 ti 24.00 Nieuws. Brussel 324 en 484 m 324 m.: 12.00 Nieuws, 12.03 Gr.muz., 12.! Lichte muz., 125.0 Beursber, 13.00 Nv 13.20 Kamermuz., 14.00 Nws., 14.03 I Piccolo Marat, opera (1ste akte), 14.1 Lichte muz., 15.00 Nieuws. 15.03 Llcl casinoconcert, 15.45 Schoolkoren, 16J Nieuws. 16.03 Beursberichten, 16.(' Engelse les. 16.24 Lichte muz., 17.( Nieuws. (Tussen 17.00 en 18.00 Repa tage wielerwedstrijd). 17.15 Kamermu, 17.40 Klass. muz., 18.00 Nieuws. 18.< Voor de soldaten, 18.30 Lekenmoraal t -filosofie, 18.50 Gr.muz., 19,00 Nieui en radiokroniek, 19.40 Gr.muz.. 19.4 Uitzending van de bond van grote gt zinnen. 20.00 Moderne muziek, 203 Tura tijd! 21.00 Jazzmuz., 21.30 Pedi gogisch praatje, 21,40 LatiJr-s-Am. mui. 22.00 Nieuws en berichten, 22.15 Griel se volksmuziek. 22.35 De zeven kun sten, 22.50 Lichte muz. 23.00 Nws 23.05 Klass. en mod. muziek, 23.5 Nieuws, 24.00-0.45 Voor de zeelleden. 484 m.: 12.00 Nieuws, 12.03 Gev. muzlel 16.08 Klassieke en moderne orkestma ziek, 17.00 Nieuws. 17.15 Gev muzlel 18.03 Voor de soldaten. 18 40 Licht muziek, 19.20 Nieuwe gr.platen. 19.3 Nieuws, 20.00 Klass. muziek, 22.00 W reldnleuws, 22.15 Jazzmuziek, 22.5 Nieuws, de meest ideale vloerbedelddnt 10 JAAR GARANTIE! inclusief i -mmr pa per viert legkostenV'Q meter HOGEWOERD 45—47. LEIDEI telefoon 30496; b.g.g. 20779 Geopend v. 26, zaterdag 10—1 urn WÊERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 onr) 9.8. papa t s* 8 cS 8 si ai Amsterdam regen gen Dew. 4 2 1 Den Helder 3 1 4 Ypenburg Vllsslngen regen zwaar bew 4 4 3 3 1 0.4 Eelde mist 4 2 1 De Bilt motregen 4 2 1 Twente motregen 5 3 2 Eindhoven motregen 5 2 04 Z.-Limburg regen 4 2 O.S Helsinki zwaar bew 3 -1 0 Stockholm zwaar bew. 5 -4 0 Oslo licht bew. 4 -6 0 Kopenhagen sneeuw 4 0 0.! Aberdeen regen 6 3 0.1 Londen geh. bew. 6 2 0 Brussel geh bew. 5 2 0 Luxemburg zwaar bew. 3 1 0 Paryt geh bew. 6 2 0 Bordeaux zwaar bew 9 2 0 Grenoble geh bew. 8 4 8 Nice regen mist 15 13 3 Berllin Frankfort 5 3 0 geh bew. 7 3 0 München geh bew. 9 3 0 Zürich geh. bew. 8 3 0 Genève geh bew 8 5 1 Locarno geh bew. 10 6 21. Wenen zwaar bew 13 7 0 Innsbruck geh bew. 13 3 0 Athene licht bew. 12 0 Rome regen 24 11 2 Ajacclo zwaar bew 2 0 Madrid zwaar bew 12 3 0 Mallorca onbewolkt 15 7 1 Lissabon regenbul 16 8 10

Leidsch Dagblad | 1964 | | pagina 2