Soebandrio verwacht nu nieuwe bindingen Indonesië-Nederland Raad Leiderdorp wil ulo-school bouwen Verbetering van gymnastiekzaal Bronzen eremedaille Oranje Nassau voor de lieer J. B. Smits Vliegramp op de Vesuvius: 45 doden TIEN JAAR VOOR MOORD IN ARCEN Indonesische journalisten naar ons land Amerikaanse kolonel Small ontslagen BEURS VAN AMSTERDAM LEIDSCH DAGBLAD DINSDAG 31 MAART 1964 In de directiekamer van N.V. van Wijk en Heringa werd hedenochtend de bronzen onderscheiding, verbon den aan de Orde van Oranje Nassau uitgereikt aan de heer J. B. Smits, ter gelegenheid van zyn 40-jarig jubi leum als werknemer by deze N.V. De onderscheiding werd hem overhan digd door wethouder C. J. Piena. De heer Smits kwam veertig jaar geleden by de N.V. in dienst als „rondloper" in de kammery, vanwaar hij een aantal jaren later verhuisde naar de spinnery. De jubilaris is nu als vele jaren werkzaam by het pre ventieve onderhoud van het uitge breide machinepark, welk hy naar de verzekering van zyn chefs, uitstekend verricht. De heer K. Wildeboer, directeur, overhandigde de jubilaris, wiens ge hele gezin bij de plechtigheid aan wezig was. de draagmedaille beho rende by de door wethouder Piena uitgereikte onderscheiding, en na mens de directie een geschenk onder couvert. De heer R. de Jong. ad junct-directeur uitte zyn waardering door het overhandigen van het ver erend getuigschrift van de Maat schappij van Nyverheid en Handel en de daarbij behorende legpenning. De personeelschef, de heer N. Brouwer, sprak de jubilaris in har- teiyke bewoordingen toe, waarna hem namens de „kring van gedecoreer den" een enveloppe met inhoud werd overhandigd. Wethouder C. f. Piena speldt de koninklijke onderscheiding op. De heer Van Leeuwen, voorzitter van de personeelsvereniging „De Spil" tenslotte dankte de heer Smits voor zyn werk in het belang van de personeelsvereniging en overhan C. Spaanderman verliet L.D.M. Na bjjna 42 jaar de Leidsche Duin water Maatschappij trouw te hebben gediend, heeft de heer C. Spaander man, belast met de incasso, vandaag deze maatschappij met pensioen ver laten. De directeur van de LJD.M.. ir. C. de Jong, merkte in zyn toespraak tot de heer Spaanderman op dat de laatste jaren, waarin een andere vrij ze van incasso werd toegepast, als een waardige afsluiting van de car rière van deze medewerker kunnen worden beschouwd. „Wy verliezen in u een goede kracht", zei hij. hem dankend voor de vele jaren van trouw en toewyding. De heer M. B. de Jong, die mor gen zyn 40-jarig jubileum by de L.D.M. hoopt te vieren, noemde de heer Spaanderman een waardevol collega, en dat niet alleen wat het werk betreft. Hy sprak zyn bewon dering uit voor zijn integriteit en fenomenale geheugen. Verder spraken de heren E. Bins- bergen, kassier, J. A. P. Moonen na mens de Jubileumcommissie, W. B. M. Jansen, die enige maanden waarne mend kassier is geweest, M. van Dul- venbode als wisselloper en meterop- nemer en W. Handgraaf namens het Katwykse personeel. Allen brachten de scheidende functionaris dank voor De minister van Buitenlandse Zaken van Indonesië, dr. Soeban drio, is ervan overtuigddat een nieuwe binding zal ontstaan tus sen zijn land en Nederland. De betrekkingen zullen, naar hij ver wacht, nauwer worden dan die tussen Indonesië en andere Wes terse landen. Volgens hem zal deze binding in wijder verband moeten worden gezien dan alleen maar het uitwisselen van ambas sadeurs. Dr. Soebandrio, die morgen in ons land arriveert, zei dit in een interview met een Nederlandse verslaggever in Parijs, dat gister avond door de VARA-radio is uit gezonden. Tussen onze landen bestaat een we. derzydse sympathie. Bovendien ken De Generale Synode van de Nederlands-Hervormde Kerk heeft ds. F. Rosingh, predikant by de Re monstrantse Broederschap in Oegst- digde hem een geschenk onder cou-geest, beroepen tot zendingspredikant vert. Voor mevrouw Smits was er een zyn arbeid komt ten dienste van de fraai bloemstuk. I Presbyterian Church of Ghana, LEIDERDORP Sierduiven gestolen Van de heer W. Ra mak, Burg. Brugplein, zyn vyf sierduiven gesto len. De vyf gestolen duiven verte genwoordigen een waarde van f. 125. Mevrouw Ramak zag deze week twee jongelui achter de hokken wat rond scharrelen. maar vermoedde nog geen kwaad. De politie is gewaar schuwd. De ringnummers van vier van de ontvreemde duiven zyn: 10669 1 15822 - 14163 - 15848. Eén doffer is tonder ring het ras van de vermiste duiven is „Norwich". „Leidsche Hout"' geopend In verschillende tennisparken werd zaterdag het tennisseizoen Ingeluid. Bij „De Leidsche Hout" gebeurde dat extra feesteiyk. Er is nameiyk een vierde baan by gekomen en een oefenmuurtje. Ter gelegenheid daar. van geschiedde de opening van het park door de voorzitter van de Leidse Sportstichting, drs. J. P. van der Reyden. Ook het bestuur van de kring Leiden van het District Den Haag van de KNLTB was vertegen woordigd. De jeugd van de Leidsche Hout had zich kranig geweerd by het speelklaar maken van de banen. Op alle vier banen kon een balletje wor den geslagen. Dokter Van Luypen neemt afscheid Dokter Van Luypen gaat afscheid nemen van Leiderdorp. Gedurende bijna 18 jaar is zy wekeiyks voor vele jonge moeders de trouwe vraagbaak geweest. Het bestuur van het Groene Kruis heeft gemeend mevrouw Luypen een onvergetelyk afscheid te moeten aanbieden, en wil daarmee zyn er kentelijkheid bewyzen. De afscheidsmiddag zal worden ge houden donderdag 2 april in het Dorpshuis. Het bestuur nodigt iedere moeder, eventueel met haar door dokter Van Luypen behandelde kin deren, uit om 's middags om 3 uur aanwezig te zijn. Tot ongeveer half vijf zal een toneelstukje worden op gevoerd, alsmede zang en ballet. Daarna zal men gelegenheid krygen persooniyk afscheid te nemen! Binnenkort in Oegstgeest nesië geen onbekende toestanden, terwyi de Indonesiërs op hun beurt gewend zijn met de Nederlanders sa men te werken Geen wrok De raad verleende vorig jaar reeds een krediet voor dc verbouwing van het gymnastieklokaal aan de Juffer- mansstraat. Deze verbouwing houdt een gehele modernisering in, aange zien dit ruim 30 jaar oude lokaal niet langer aan de tegenwoordige eisen voldoet. Het is B. en W. vorig jaar echter niet gelukt rijksgoedkeuring voor de ze verbouwing le krygen. In oktober 1963 hebben zU een mededeling ontvangen, dat er een goede kans was dat de ryksgoed- keuring in het eerste kwartaal 1964 zou worden ontvangen. Hoewel genoemde goedkeuring nog niet ontvangen is, willen B. en W. er ernstig rekening mee houden, dat zfj binnenkort af komt en de ko mende zomermaanden, waarin de meeste vakantietyd valt en het ty- deiyk uitvallen van een gymnas tiekzaal dus hét minst storend is, gebruiken voor de verbouwing. zy willen met spoed overgaan tot aanbesteding, doch in verband met de inmiddels gestegen pryzen niet het risico lopen, dat de gunning niet door kan gaan wegens onvoldoende zyn van de raming. zy vragen een aanvullend krediet van f 9.000.- beschikbaar te stellen. In het verbouwingsplan is niet de verbetering van de vloer begrepen. De aanwezige vloer is duurzaam, maar voor gymnastiek veel te hard. De inspecteur van het lager onder was heeft tot vernieuwing van de vloer reeds in 1959 geadviseerd. In dertijd waren B. en W. van mening, dat de vloer nog wel wachten kon. Nu inmiddels weer enigë jaren zyn verstreken, is hun huidige oordeel dat het beter is nu toch modernise ring plaats vindt, een belangrijk on derdeel van de zaal als de vloer ook te verbeteren. Hiervoor is een krediet van f 7.000,- nodig. Aan de kredietverlening kan de voorwaarde worden verbonden, dat het uit te geven bedrag niet hoger mag zyn dan de inspecteur van het lager onderwys In z{jn nader uit te brengen advies zal goed keuren. B. en W. stellen de raad voor een aanvullend krediet van in totaal f 16.000 te verlenen. Het verleden vormt, volgens dr. Soebandrio, geen hinderpaal voor het aanknopen van betrekkingen op een nieuwe grondslag. 'De Indonesiërs koesteren geen wrok tegen Nederland. Wat in het verleden is geweest, zei hy. beschouw ik niet als tragisch. El ke Jonge staat maakt, na het verkry- gen van de onafhankelykheid, een moeilyke tyd door. Er zyn dan im mers, zowel op sociaal als op poli tiek gebied, veel problemen op te lossen. Op de vraag of zijn bezoek zal lei den tot het aanstellen van ambassa deurs antwoordde minister Soeban drio, dat de uitwisseling van ambas sadeurs al in New York was overeen gekomen. Gebrek aan een geschikte persoon aan Indonesische zyde was, volgens hem. de reden, dat deze af spraak nog niet was nagekomen. „U weet", zei hfj. ..WU vinden Neder land een belangrijk^ post. Wij kun nen daar niet de eerste de beste naar toe sturen". Naar Koningin De Indonesische bewindsman ver klaarde, dat de regering en volk van MARKTBERICHTEN ROTTERDAM,'31 maart. Week- ianvoer 5240. Vette koeien en osaen 700. Gebrulksvee 8.20. Vette kalveren 2(0, Graskalveren 248, Nuchtere kalve ren 2830. Varkens 257.. Lopers 30. Big gen 24. Paarden 20. Veulens 5, Scha pen of lammeren 47. Weide-zuiglamme- ren 8, Bokken en geiten 11 Prijzen: (ln centen per kg): le kwal. (00-430. 2e kwal. 330-390. 3e kwal 290- 310. Vette kalveren 310-3330. 280-300, 260-280. Graskalveren (in gld per stj 575, 475. 376. Nuchtere kalveren 150. 130. lio. Varkens (lev. gew.) (lnct p. *g) 215. 210. 200. Lopers (ln gld per «uk) 125. 115. 100. Blggeo 80. 70. 60- Slachtpaarden (ln ct per kg) 320. 290. 260. Cchapen (ln gld per stuk) 145. 120. 100. Lammeren 155 130. 120- Kalf- en melkkoeien 1275. 1175. 1000. Vare koelen 9975. 375. 7 i 1000. 850. 750. Pinken 750, 650. 550. Handel: Vette koelen: aanvoer kort. handel vlug. prijzen 6tijver ln Prijs, "ima's boven notering. Vette kalveren. >rt, vlot, constant. Graskalveren. aie rorlge week. kalm. ruim Prijshoudend. Nuchtere kalveren: ruimer, tamely*, «taande prtjzen. Varkens (lev- ge* «anmerkelljk minder. vlug. hoger, «lachtzeugen f 1.85-f 1.90 prima v!ees- farkens boven notering. Lopers en big gen: matig, flauw, als vorige week. Slachtpaarden: klein. goed. ruim prijs houdend Schapenden 'edeiyk, stabiel. Kalf- en ^elkkMlen. 'ets meer. kalm. ruim Vare koeien: even ruimer, tamely*. *at stijver ln prijs. Vaarzen en pinken tewoon, redeiyk, goed pryshoudend. OEGSTGEEST Aankoop nieuwe vuilnisemmers De voorraad vuilnisemmers, ter uitreiking aan bewoners van nieuwe panden of aan gegadigden voor een extra emmer, raakt uitgeput. Het is nodig een 500-tal emmers te bestellen. De kosten worden ge raamd op f4.500.-. welk bedrag in 9 jaren dient te worden afgeschre ven. B en W stellen de raad een kre diet hiervoor beschikbaar te stellen. Betere lozing By een onderzoek is gebleken, dat de lozing van de percelen Haarlem mertrekvaart nummers 22b en 22c die dicht by de zweminrichting Poelmeer zyn gelegen, via een ge- meenschappeiyke beerput met over- sort op de Poel geschiedt. Ii verband met de kwaliteit van het water is dit minder gewenst. B. en W. hebben hierin aanleiding gevonden naar een oplossing te zoe ken, waardoor ln deze toestand ver betering komt. Dit kan geschieden wanneer de overstort van de beerpunt via een duiker onder de weg wordt doorge voerd naar de Haarlemmertrekvaart. Bovendien dient een septictank aan gebracht te worden. De gemeente Leiden, die eigena res is van de weg en het Hoogheem raadschap Rynland hebben hiervoor inmiddels toestemming verleend. De kosten aan het maken van een en ander verbonden zyn op f2.500,- geraamd. B. en W. stellen de raad voor dit bedrag beschikbaar te stellen. Succes voor scholieren In het gebouw voor Christeiyke Belangen vond de jaariykse ouder avond plaats van de Clir. Nat. Groen van Prinstererschool aan de Hoge Morsweg. De heer van Steenwijk die de avond opende, droeg de lei ding over aan het hoofd der school, de heer H. Warnar. In vlot tempo werden muziek-, zang- en toneel stukjes naar voren gebracht, waar aan leerlingen uit alle klassen heb ben meegewerkt. Hun deel was een dankbaar applaus. De heer Warnar hield vervolgens een lezing over schooltandverzorging, welke in dit najaar ter hand wordt genomen in samenwerking met de gemeente Rynsburg en Warmond. De ouders kregen gelegenheid het werk van hun kinderen te bezich tigen. De ingerichte tentoonstelling van werkstukjes (handarbeid en handwerken) trok grote belangstel ling. De raad van Leiderdorp, die he denavond om kwart voor acht byeen komt zal een 40 punten tellende agenda af moeten werken. Het eerste voorstel betreft de ver hoging van de salarissen der beide wethouders. De laatste jaren verlieten gemid deld 10 leerlingen de openbare lage re school die aansluitend een open bare ulo-school ln Leiden bezochten. Over een tydvak van ongeveer vier jaren gerekend bezoeken dus 40 leer lingen uit deze gemeente een open bare ulo-school buiten de gemeente. Bovendien bezoeken circa 30 leerlin gen de chr. ulo-school in deze ge meente, hoewel zy afkomstig zyn van de openbare lagere school. Aan genomen mag worden dat deze leer lingen de openbare ulo-school in deze gemeente zouden hebben be zocht, indien deze aanwezig was. Resumerend kan worden gesteld dat ongeveer 70 leerlingen uit deze gemeente op het openbare ulo-on derwijs georiënteerd zyn. Daarom stellen B. en W. de raad voor, te be sluiten tot stichting van een open bare ulo-school en deze school te doen bouwen in het uitbreidingsplan Zyilaan- en MeUepolder. Voor het organiseren van kinder feesten op Koninginnedag en school reisjes wordt jaariyks aan de Oran jevereniging Leiderdorp een subsidie van f 0.75 per leerling toegekend. B. en W. willen deze subsidie per 1 januari 1964 brengen op f 1. Ter realisering van het ter gelege ner tyd vast te stellen komplan is het nodig dat de gemeente eigena resse wordt van de panden Hoofd straat nrs. 86 en 88. eigenaars me vrouw C. Koning-Boot en de heer P. Koning te Zoeterwoude. De te betalen koopsom bedraagt f 20.000. Regelmatig worden er brandweer- wedstrijden georganiseerd voor de vrijwillige brandweerkorpsen. Op 23 mei zouden deze wedstrijden in Lei derdorp kunnen worden gehouden, mits de raad daarom f 500 beschik baar wil stellen. Raadsagenda De raad komt op woensdag 1 april te 7.30 uur nam. in de raadzaal bij een. Op de agenda staan o.m. de vol. gende punten vermeld: Voorstel van de burgemeester met betrekking tot de salarissen der wethouders. Advies van B. en W. over het beroepsschrift van de heer A. J. Grootenboer tegen de afwyzende beschikking op zyn verzoek om vergunning voor de bouw van een bungalow aan de Lange Voort. Voorstel van B en W. tot in trekking van het raadsbesluit van 22 december 1963 tot wyziging van de Algemene Politieverordening en tot opnieuw vaststelling van dit besluit. Idem tot intrekking van de verorde ning ter bevordering van de door stroming van huurders van goedkope naar duurdere woningen. Idem tot het verlenen van een bydrage voor het geschenk der gemeenten bij de ingebruikneming van het nieuwe Provinciehuis. Idem tot verlening van subsidie voor de restauratie van .et pand De Voscuyi 17. Idem tot be schikbaarstelling van een krediet voor de aankoop van vuilnisemmers. Idem tot verkoop van een strook grond by het perceel Wilhelminapark I aan de heer W. Kreeft. Idem tot toekenning van een voorschot-kre diet ten behoeve van de schooltand verzorging. Idem tot beschikbaarstel ling van grond aan de Ponyclub ..Pe gasus". Idem tot verlening van een verhoogd krediet voor de voorberei ding van de uitbreiding der rioolwa terzuiveringsinrichting: Idem tot het maken van een lozing ten behoeve van de percelen Haarlemmertrek vaart 22b en 22c. idem tot verlening van een aanvullend krediet voor de verbouwing van het gymnastieklokaal aan de Juf ferm ansstraatIdem tot beschikbaarstelling van een krediet voor verbetering van de oprijlaan naar kasteel Oud-Poelgeest. Idem in zake continuëring van het subsidie voor het middelbaar en voor het land- en tuinbouwonderwys. Idem tot verlening van een aanvullend bouw- voorscljot c.a. voor verbetering van bouwplan I van de woningbouwver eniging „Buitenlust". Stal en terrein ponyclub Pegasus De ponyclub „Pegasus" gebruikt sinds 1961 de stal en het terrein ge legen achter de Mariahoeve aan de Abtspoelweg. Het bestuur heeft her- haaldelyk gevraagd aan dit gebruik een meer permanent karakter te ge ven. B. en W. hebben het bestuur ge antwoord. dat inwilliging van de ver zoeken bepaalde consequenties mee brengt, waarvan de gevolgen moei- ïyk te overzien zyn zolang het uit breidingsplan Oegstgeest Noord-Oost 1962 nog niet is goedgekeurd en dat wy derhalve aanleiding gevonden hebben de behandeling aan te hou den tot de goedkeuring op dit uit breidingsplan is verkregen. Biykens een kortgeleden gedane mondelinge mededeling van het be stuur is het voor het voortbestaan der ponyclub in deze gemeente nood- zakeiyk dat op zeer korte termyn goedkeuring wordt verleend aan: a. continuering van het gebruik van de stal, b. plaatsing van een linnen tent. c. plaatsing van een caravan die zal worden bewoond door een pikeur die de vereniging voornemens is in dienst te nemen. d. beschikbaarstel ling van een terrein als buitenma nege. B. en W. stellen de raad vooruit lopende op een definitieve regeling met de ponyclub de gevraagde goed keuring tot 1 januari 1965 te verle nen met bepaling, dat hieruit voor de gemeente geen kosten mogen voortvloeien. Brunhilde-wedstrijden Ter afsluiting van de onderlinge wedstrijden van ,3runhilde" waren de groepen in de binnenstad aan de beurt. Ook hier werd met veel en thousiasme gewerkt. De uitslagen waren: Meisjes 68 jr.: 1. Karin Bergman 34.8 p.; 2. Syl via Jonk 34.6 p.; 3. Kitty v. Oosten- ryk 34.2 p. 8—11 jr.: 1. Evelien Re- naud 45.0 p.; 2. Joke Ladan 41.5 p.; 3. Marian Stouten 41.3 p. 1115 jr.: Groep A: 1. Carla de Groot 51.0 p. 2. Berry Dingjan 48.2 p.; 3. Yvonne Brandt 47.9 p. Groep B: 1. Hanneke Jonker 40.6 p.; 2. Ans Wydeveld 39.0 p.; 3. Janreke Jonker 36.8 p. Groep C: 1. Gea Salman 38.0 p.; 2. Ilonka Janssen 37.4 p.; 3. Jannie Honsbeek 37.1 punten. Familieberichten (Overgenomen uit andere bladen) Geboren: Catharine P. d. v. Van VlietBlanken, Heerjansdam; Niko- lien, d. v. Van Wijkv. d. Berg, Utrecht. Overleden: G. Halbertsma, 87 jaar, Zeist: A. C. v. d. Ven, 92 jaar, Rot terdam: E. J. RosendaalSchippers, 79 jaar, Castricum. Indonesië het zeer op prijs stellen, dat hy door Hare Majesteit de Ko ningin in audiëntie zal worden ont vangen. Hij bevestigde, dat hij het afleggen van wederzijdse staatsbezoe ken op het hoogste niveau ter sprake zal brengen. Op een vraag, of het zwaartepunt van zyn bezoek zal komen te liggen op financiële en economische pro blemen of op diplomatieke of poli tieke problemen, antwoordde dr. Soebandrio. dat hy zich niet in poli- tieke aangelegenheden zal verdiepen. Onze belangen op politiek gebied doorkruisen elkaar niet. De buiten landse politiek van Indonesië is vooral gericht op de jonge staten in Afrika en Azië. Nederland daaren tegen is op Europa georiënteerd. Uiteraard zei hij, beschouwt het de betrekkingen met Afrika en Azië al leen uit economisch oogpunt. Zijn. collegialiteit en samenwerking, nen de Nederlanders Indonesië goed 1 met name de economische en de technische gesteldheid van het land, aldus de minister. Ze vinden in Indo- (Van onze Roermondse correspondent! De rechtbank van Roermond, ge presideerd door mr. J. Franquinet, heeft vanmorgen een 43-jarige land bouwer uit het gehucht Hanik by Arcen veroordeeld tot 10 jaar gevan genisstraf met aftrek van voorar rest. wegens moord op de 46-jarige landbouwer Pierre G. H. Knippen berg. De echtgenote van het slacht offer, die van medeplichtigheid aan de moord werd beschuldigd, werd door de rechtbank veroordeeld tot zes jaar onvoorwaardelijke gevange nisstraf met aftrek. Veertien dagen geleden stonden beide verdachten voor dit misdryf terecht. Op 8 maart van het vorig jaar heeft de landbouwer de heer Knippenburg met een steen de her sens ingeslagen, en na hem door wurging om het leven te hebben ge bracht, in ccn vyf meter diepe wa terput gegooid. De vrouw die een verhouding had met de landbouwer had ervoor gezorgd dat de landbou wer die avond haar man alleen zou aantreffen op het erf van hun wo ning. Haar oudste zoon zou die avond een by eenkomst van de padvindery bezoeken. Zy zelf ging met haar jongste zoon winkelen in het dorp. Haar man had zy gevraagd in die tyd water voor de was te gaan put ten. Na een uitvoerige bewysvoering had de officier van Justitie in Roer mond veertien dagen geleden tegen de landbouwer 12 jaar en tegen de vrouw 8 jaar onvoorwaardelyke ge vangenisstraf geëist. Een groep van tien Indonesische journalisten onder leiding van de heer A. Alatas, plaatsvervangend hoofd van het directoraat voor voor lichting en culturele betrekkingen van het Indonesische ministerie van Buitenlands Zaken, zal naar Neder land komen ter gelegenheid van het bezoek van de eerste vice-premier en minister van Buitenlandse Zaken van Indonesië, dr. Soebandrio. De journalisten zyn thans in West-Duitsland op uitnodiging van de bondsregering, zy zouden vandaag per vliegtuig van Hamburg naar Schiphol reizen, een dag dus voor de aankomst van dr. Soebandrio. zy blyven hier drie dagen. Intussen wordt aangenomen, dat de ministers Soebandrio en Luns, op 2 april in Den Haag zullen spreken over de diplomatieke vertegenwoordi ging van beide landen. Nederlandse technische hulp aan Indonesië .fi nanciële vraagstukken. en pro blemen. die in verband staan met de repatriëring van Ambonnezen naar Indonesië. Daarnaast is het waarschynlyk. dat ook de mogelyk- heiJ van een staatsbezoek van presi dent Soekarno aan Nederland niet onbesproken zal blyven. Een passagiersvliegtuig van de Ita liaanse luchtvaartmaatschappij Al italia is zaterdagavond Iaat tegen de Vesuvius te pletter gevlogen. Alle passagiers, veertig in getal, en de vijf bemanningsleden hebben het le ven verloren. De Viscount was on derweg van Rome naar Napels. Tot de passagiers behoorden achttien Fransen, zes Zwitsers, zeven Ameri kanen, één Engelsman en acht Ita lianen. Toen de redders het wrak bereikten, bleken alle inzittenden overleden te zyn. Glenn trekt zijn kandidatuur in De Amerikaanse astronaut John Glenn heeft maandag in San An tonio in Texas meegedeeld, dat hy zyn kandidatuur voor een senaats zetel voor de staat Ohio intrekt. Oorspronkelyk had de 42-jarige voormalige luitenant-kolonel mee willen doen aan de Democratische voorverkiezingen op 5 mei a.s. Op 26 februari maakte Glenn een val in zyn woning te Columbus, als ge volg waarvan hy aan evenwichts stoornissen Iydt. Hy had op 1 maart ontslag uit de dienst willen nemen, maar hy had zyn besluit daarom trent opgeschort totdat hy zou zyn hersteld. Glenn zei gisteren, dat me dische proeven hadden aangetoond, dat het nog wel verscheidene maan den zal duren voordat hy geheel zal zyn hersteld. Rust houden zou het herstel bevorderen. Kolonel Arthur Small is op 25 maart ontheven van zijn functie van bevelhebber der eenheid waartoe de RB-66 behoorde, die op 10 maart boven Oost-Duitsland werd neerge schoten. Hij heeft een andere func tie gekregen. Dit bRjkt uit een mede deling van het Amerikaanse ministe rie van Defensie. Een woordvoerder van het ministe rie weigerde elke commentaar. HU ging o.m. niet in op de vraag of er verband tussen de vervanging en het vliegtuigincident bestaat. In welingelichte Amerikaanse krin gen gelooft men dat de bemanning van de RB-66 zich schuldig heeft ge maakt aan onachtzaamheid tydens de betrokken vlucht. Eén van de na- vigatie-instrumenten werkte niet. De Amerikaanse luchtmacht verwyt de mannen dat zy geen gebruik hebben gemaakt van andere navigatiemid delen. aldus deze kringen. De Izwesta, het orgaan van de Sow- jetrussische regering, meldde maan dag. dat de fotografische uitrusting van het Amerikaanse verkennings vliegtuig was ingeschakeld, toen Rus sische straaljagers het omlaaghaal den. De Amerikanen hebben steeds gesteld, dat het vliegtuig uit de koers was geraakt en daardoor onbedoeld boven Oostduits gebied vloog, toen het door Russische jagers werd on derschept. Kerkelijk Leven GEREF. KERKTN I Aangenomen naar Amersfoort (vak. G. V eeneman) B. Scholten t« Zutphen. CIIR. GEREF. KERKEN Beroepen te Hamilton (Ont. Can. Free Chr. Ref. Church) J. Brons te Bunschoten-Spakenburg. BAPTISTEN GEMEENTEN Bedankt voor Alblasserdam en voor Zwljndrecht W. Veenstra te Mussel- kanaal. BEURSOVERZICHT Teruglopende markt Amsterdam. 31 maart. Het Damrak heeft vanmiddag de nieuwe beursweek ingezet met een licht verdeelde stemming voor de in ternationale waarden. AKU en Hoog ovens zetten hoopvol in. daarentegen gaven Philips, Unilever en Kon. Olie by de opening lagere koersen te zien ten opzichte van het voorgaande slot- niveau. Het publiek heeft blykbaar gedurende de feestdagen niet vol doende inspiratie opgedaan om van daag tot flinke kooporders over te gaan. De handel in alle hoeken van de hoofdfondsen was zeer kalm. Dit was trouwens niet alleen het geval met de internationale waarden, in de overige afdelingen was het eveneens stil. De handel in de nieuwe 5% Staatsobligaties was eveneens kalm. De beurs heeft stimulansen van be tekenis nodig om tot een levendige affaire te komen. Hoogovens schom melde gedurende de gehele beursduur rond de 644 of wel ruim 3 punten boven de voorgaande slotkoers. Hoe wel AKU aanvankelyk een punt ho ger noteerde op 528 viel dit de beurs toch tegen. Immers, de American Enka, dochter van het AKU-concern, sloot maandag in New York liefst ruim drie dollar hoger. Later daalde de koers van AKU zelfs nog tot 526. Philips zakte in van f 148,30 tot f 147.80 om op circa f 148 de beurs te verlaten (f149). Unilever daalde van f 138.40 tot f138 (f 139.80). Kon. Olie ging van de f 150.20 naar f 149,80 (f 150,70». Het lichte aanbod in de hoofdfondsen had toch nog de over hand. KLM werd op f 77/78 geadvi seerd (f77). De Scheepvaartsector begon kalm met een licht verdeelde stemming. Kon. Boot begon 214 punt lager op 150%, doch kon zich later verbeteren tot 152, Holl. Amerika Lyn, welk fonds de laatste beursdagen steeds gevraagd was, verbeterde van 11814 tot 119*4 (117*4). Scheepvaart Unie liep op van 141% tot 142*4 (141%), Van Nievelt van 116*4 tot 118 (116). Aanvankelyk bestond er in de lei dende cultures voor HVA belangstel ling op 168*4 en 169 (166%). Dit fonds verliet de markt op circa 168. Am sterdam Rubber een punt hoger op 118*4. In de Staatsfondsenhoek werdi de nieuwe 5% Staatslening 1964 ver handeld op 100*4 tot 1004 (ÏOOAL De stemming voor de overige staats fondsen was eerder aan de vaste kant. In de aandelen van de Landbouw- bank werd op last van het beursbe- stuur geen notering opgemaakt. Sla- venburg's Bank doet een bod op de aandelen van de Landbouwbank door middel van aandelenruil. Ned. Am. Fittingfabriek lag hoger op de divi dendverhoging van 4 tot 6Cr. Ook Schokbeton werd hoger geadviseerd op het dlvidendvoorstel van 12Tr. waarvan 5% in agio-aandelen (12^ in contanten). Apeldoornse Netten werd hoger gewaardeerd op de zeer forse winststyging over het afgelo pen boekjaar. Gouden doctoralen Donderdag 2 april a.s. zal het vyf- tig Jaar geleden zijn dat prof. mr. J. P A. Francois, geboren en wonende te Den Haag, aan de Leidse Univer siteit promoveerde tot doctor ln de rechtswetenschap. Vrydag 3 april a.s. is het eveneens vyftig jaar geleden dat mr. W. M. Ouwerkerk. geboren te Arnhem en thans wonende te Driebergen, aan de Leidse Universiteit promoveerde eveneens tot doctor in de rechts wetenschap. Badmintons pelen niet succesvol Leidse spelers hebben op het paas- toernooi i. d. eierstad Bai neveld niet veel geluk gehad. Hoewel niet min- minder dan vyf demifinale plaat sen werden bereikt, wist slechts de jeugdige Therese Diepstraten (kort geleden van „Stadhuis" naar Veglo overgegaan het tot een prijs te brengen. Met Renee van Rosmalen (De Kortenaea» won zy de eerste prys in het dames dubbel C. By het gemengddubbel B waren in de demifinale twee Leidenaars be trokken: Helga Hoffman (Veglo) en Ton Nachtegeller (De Kortenaar), die resp. met Jan Frazer (Vyfhuizen) en Maggi Verhoeven (Den Bosch) uitkwamen. Beide paren misten juist dat sprankje geluk om in de fina le te komen. Ook Norbert Tea (Vegle) strand de tot tweemaal toe in het zicht van de haven: in het heren dubbel met gelegenheidspartner van Rhoon (Arnhem) en in het enkeipsel B. Dinsdag, 31 maart 1964 ACTIEVE OBLIGATIES Staatsleningen ad 1000.— Ned. '58 4*4 Ned. '59 4% Ned '60-1 4*4 Ned '60-12 4*4 Ned '59 4*4 Ned '60 4*i Ned '61 414 Ned '63 4*4 Ned '53 3-4 Ned Gb obi. 3*4 Ned '47 3*4 Ned '51 3*4 Ned '53 I-II "V> Ned *56 3*4 Ned '48 3'4 Ned bel cert. 3*4 Ned '50 I-II 3*i Ned '54 I-II 3*4 Ned '55 I 3*4 Ned '55 II 3*4 Ned '37 3 Ned Gb ob '46 3 Ned dol In *47 3 Ned Inv cert. 3 Ned '62-64 3 Indië '37 3 Tndië *37 A 3 Ned wonbl. '57 6 Ned. wonbl '57 4Va Ned wonbl '60 4 ACTIEVE AANDELEN vorige slotkoers koers v. heden 97*4 97*4 97 9611 97'4 97% 97 9611 94% 94% 93,'« 93 iV 93% 93% 93A 93*4 89% 74% 74% 86% 86 94 94*4 90 90'i* 89% 89% 83% 83% 81 *4 83% 83% 85% 85% 85% 85% 86% 87 87% 86% 87 b 87 90% b 91'lb 97% 97 j». 100% 100 98, 91% 92 104 104 95% 95 A 95% 95% Amst. Rubber 117% 118*4 Ver HVA-my. 166% 167*4 A.K U. 527% 526% Dell My cert. 128.90 129 Hoogovens cert. Philip^ gem bez 640'; 644 149.05 148.15 Unilever cert 139 85 137.90 Dordtse petr 695 691% Kon P (50 f 20) 150.70 149.95 Holl Amer Lyn 117% 119 Java China Pak 157% 157% K1U 77.— 7750 Kon Ned St.boot 153 151 Kon Paket My 159' i 160 Stoomv My Ned 149 - 141*4 Nlev Goudr eert 116 117% v Ommeren eert 287% 285% Kon Rott Lloyd 143% 144% N Scheepv Unie 141% 142% NIET-ACTIEVE OBLIGATIES Prov en Gem.lenlngen A'dam *47 3*4 A'dam '43 3% R'dam "53 1 4% Idem *37 T-m3% Bankwezen Bank N O 85' 5% Idem '58 5 ld N WB-52 4*4 BVG Rspbr -52 BVO Rspbr f500 91% 91% 95 92 101 100 94*: 161 142 92 95 92*4 100 4 991» 944 160'i 141 *4 Irdustr Obligaties Philips Dol '51 8989% VERKLARING DER TEKENS Gedaan en laten I Gedaan en bieden Premieleningen vorige slotkoers koers v heden Alkmaar '56 2*4 84H 85 x A'dam '53 3 117*4 A'dam -51 I 2% 86*4 86% A'dam '56 I 2% 85% 84% A'dam -56 n IV» 91% 91 A'dam '56 III 2% 91% 90% Breda '64 2% 81% 81% Dordrecht '56 2*4 90*4 81% Eindhoven *54 83 x 83 X Enschede "54 2*4 85 b 86% Den Haag '52 I 2*4 90*4 Idem n 2V» 91*4 91*4 R'dam '52 I 2*4 91% Idem n 2% 90% 90% Idem '57 2% 88% 88% Utrecht '52 2% 98' Z.-Holl 1957 2*4 88' 87*4 Zuid-Holl *59 2% 88% 87% NIET-ACTIEVE AANDELEN Bank- en Kredietinstellingen Interunle f 50 208 208 Nefo f 50- no 109.50 Robeco 236 236 Unitas f 50 537 539 Ver Bez v 94 f 50 133.50 133.50 Amst Bank 379 379 Cultuurbank 27*4 27 Holl Bank O eert 237% 237% Ned Handelmy 359 356 Ned Mid bank 212*4 213 Rott Bank 338 335 Twentse he Bank 308 304% Industrie Ondernemingen Albert Heyn 599 600 Berkei's Pat 248'4 244 BorsumU -Wehry 78*4 79 Bronsw 171*4 168% CaJvé Delft cert 937 939 K Pap v Gelder 200' 4 201 K Ned Grofsm 141% 141% Holl Constructie 162 162% De Gruyter 500 Ing bur v B.nilv 158 Interna tlo 271'4 271 v Kemp en Beg 145 1457» Kon Zout Ketjen 873 869 Leidse Wolspry 580 575 Mllller en Co NB 319 315 Ned Kabelfabr 415 411% Philips pref 55 40 55.10 ■tott Droogd My 343*4 340 x Ver Machfabr 205 204 Ver Touwfabr 432 432 Vihamy 169 168 Walvisvaart 56% 57 Wernlnk's Bet.my 259 254 WUton FUenoord 257*4 250 v. wyk Heringa 143 144 Zaalberg 124 127 Mijn boot? en petroleum Blliton 2de r 450 448% Kon Petr (f20) 151.10 151 Amer fondsen Canad Pacific R 37% 37% Intern Nickel 79*4 80% Anaconda 48*1 47% Bethlehem Steel 39% 39*4 Cities Service 64% 64% Genera) Motors 87 f. 81% Kennecott 87% 83% Republic Steel 47 47 Shell Oil 46% 47*4 Union Pacific 39% 41 Un States Steel 60% 60 Exclaim 1 Laten

Leidsch Dagblad | 1964 | | pagina 11