Nederland uur via radio „verkocht 12 FOTO'S OP HUN PAASBEST Foto Ciné Jan Wolfslag H.V. HAAGSE AGENDA Plasticolor...^ prachtige kleuren Wonder aan de Donau in een strakke regie Will Simon gunt ons blik achter schermen van televisietoneel Verf? Plasticolor! Een programma als een V.V.V.-folder Niet de functie van Paasspel Leerzame documentaire Interessant Artiestenkiml Tegenstaan Pro en contra de verticale prijsbinding Kerkelijk Leven MET EEN ENKEL WOORD RADIO EN TV VANAVOND LEIDSCH DAGBLAD DONDERDAG 26 MAART 1964 LD. OVER RADIO EN t.V. LD. OVER RADIO EN T.V. L.D. OVER RADIO EN T.V. 99 KUNT U MAKEN MET EEN Automatische camera, prijzen van f 99,af. Vraag vrijblyvend inlichtingen bij Breestraat 123 - Leiden - Haarlemmerstraat 102 Paasuitzending voor militairen uit Amerika f (Van onze Amsterdamse correspondent) De A.N.V.V. (Algemene Ne derlandse Vereniging voor Vreemdelingen Verkeer) zal za terdag en zondag in totaal 12 uren Nederlandse propaganda ..afschieten" op de in Europa verblijvende Amerikanen. Zo wel op paaszaterdag als op Eer ste Paasdag zullen de Europese zenders van de A.F.N., Ameri can Forces Network, van 12—6 uur onder de titel "Weekend- world" onafgebroken over Ne derland vertellen en zingen. Het programma wordt samengesteld in de studio van de Wereldom roep in Hilversum en via een lijnverbinding naar Frankfort gebracht, vanwaar het onmid dellijk wordt uitgezonden. Klompendansjes Het wordt een programma als een VW-folder, met klompen-dansjes en draaiorgels en koren die zingen van ..Amsterdam, er is geen stad die ook maar even aan je tippen kan". De AFN heeft zelf een groot or kest ter beschikking gesteld. Van Nederlandze zijde wordt o.m. meege werkt door artiesten als Pia Beek, Rita Revs, Pim Jacobs, Teddy Schol ten en Melle Weersma. De presenta tie is in handen van AFN-medewer- ker Jim Stutzman en Guus (John) van der Steen van de Wereldomroep. Teruggang ANW-directeur J. Risseeuw heeft er tydens een bijeenkomst in het Hiltonhotel in Amsterdam, geen doekjes om gewonden, toen hij sprak over de noodzaak om Nederland on der de aandacht van de Amerikaan se gemeenschap in Europa te bren gen. Er is namelijk een tijd geweest, dat de Amerikaanse militairen in Amsterdam wat betreft het aantal overnachtingen bovenaan de rang lijst van buitenlandse gasten ston den. Amsterdam was toen het meest geliefde verlofcentruim In 1956 werden er in Nederland 157.000 over nachtingen van Amerikaanse verlof gangers in hotels geregistreerd, in 1963 was dit aantal gezakt tot 143.000. Opleving Voor die teruggang zijn vele oor zaken aan te wijzen, zoals het weg vallen van de reducties bij de Duitse spoorwegen, de vele vermaakmoge- lykheden van Brussel en Kopenhagen enz. De ANVV hoopt nu dat de paasuit- zendingen van de AFN een opleving zullen brengen in het bezoek van de Amerikaanse verlofgangers aan Ne derland. Hoewel de Amsterdamse VVV er geen geheim van maakt, dat de Wal letjes de grootste trekpleister zijn voor de Amerikaanse militairen, is niet te verwachten dat zij in de toe ristische tips zullen voorkomen. Mis schien dat er meer wordt gemikt op het aantrekken van hele gezinnen. Leidens ontzet Als goede Nederlanders mogen wjj althans verwachten dat deze diep onder de indruk zullen komen van boeiende klankbeelden over het vrouwtje van Stavoren, Leidens ont zet, de Keukenhof. Adriaan Block, de man die zich als eerste Euro peaan vestigde op de plaats waar nu New York ligt. Maar er blijft gelukkig ook nog tijd over om de luisteraars te vertellen over de Del tawerken, het nieuwe Rotterdam, de scheepsbouw, het luchtverkeer van Schiphol, enz. t.o. het Stadhuis, telefoon 21851. Naast Bata, telefoon 32778 DONDERDAG 26 MAART Kon. Schouwburg. 20.15 uur. Haag sche Comedle, ..Othello". ZATERDAG 28 MAART Kon. Schouwburg. 20.15 uur. Haag- sche Comedie, ..Mesalliance". Kurhaus Paviljoen. 20.15 uur. Studio, „De wijze kater". K. en W. 20 uur Het Nationale Ballet, o.l.v. Sonja Gaskell. ZONDAG 29 MAART (eerste paasdag) Kon. Schouwburg. 14 uur. Haagsche Comedle, ..Othello". Kon. Schouwburg, j 20.15 uur, Haagsche Comedle. „De Ma- xibulen" MAANDAG 30 MAART (2de paasdag) Kon. Schouwburg. 14 uur. Haagsche Comedle. „Mésalliance". Kon. Schouw burg. 20.15 uur. Haagsche Comedle. „Horen en zien". Kurzaal. 20.15 uur. Opera- en ope rette concert, Zuldhollands opera-koor o.l.v. Holtman. 99 99 In 1936 maakte de film "Green pastures" (..Grazige weiden") soortgelijke emoties los als het onderdeel ..beeldreligie" van ..Zo is het" in 1964. God werd er in uitgebeeld als een vriendelijke wijze oude neger, en wat we nu als een allerbeminnelijkst sprookje van ganzer harte aanvaarden, werd toen voor blasfemie uitgekreten. De tijden zijn veranderd, ze zijn echter toch niet zozeer veranderd, dat de beschuldiging van Godslastering (zie ..Beeldreligie") nooit weer wordt gehoord. lustreren maar vaak slechts begelei den: een boot die esthetisch verant woord voorby vaart, een vliegtuig dat vliegt, een machine die draait, enz. Nico Scheepmaker. Op het eerste net („Grazige wei den" maakte van het tweede net een avondje filmmuseum, en nie mand zal dat betreurd hebben) kon men zien hoe een bekwame Ameri kaanse toneelfabrikant als Maxwell Anderson de verschijning van Chris tus aan een Duitse officier tydens de tweede wereldoorlog, zo had weten in te passen, dat de KRO meende met een geschikt spel voor de Paasdagen te doen te hebben. We zagen hoe een Duitse officier, van wege zijn ter reur in zyn gebied ook wel „De maaier" genoemd, achtervolgd wordt door een Christusfiguur, die hem steeds te slim af is. Hy verzet zich tegen deze verschijning. probeert hem dood te schieten, maar de ko- (Van onze rtv.-medewerken In AVRO's televisieprogramma presenteert Will Simon vanavond een film-documentaire van een half uur over het ontstaan en de opbouw van een televisietoneel- produktie. Hij heeft er de toepas selijke naam „Achter de scher men" aangegeven en hoopt 'er de kijkers iets van de problematiek, de inspanning en de geladen sfeer rond het totstandkomen van een dramatische televisieproduktie mee over te brengen. „Achter de schermen" is ge filmd tijdens de repetities en de opnamen van Dimitri Frenkel Franks oorspronkelijke tv-spel „De dertig seconden", dat onmid dellijk na de documentaire wordt uitgezonden. Voor de kijkers zal deze programma-indeling de sug gestie wekken „er van het begin tot het eind bij te zijn". De docu mentaire werd gefilmd door Si mons vriend en vaste cameraman William Vogler. Scenario en com mentaar zijn van Hans Keiler. Will Simon (35) heeft in een be trekkelijke korte tyd de naam gekre gen van een televisiefilmer, die de kijkers werkelyk iets te kijken geeft. Eind vorig jaar opende hy zijn serie documentaires over de opbouw van produkties met een nauwgezet came ra-volgen van het theaterevenement „De Perzen". In februari liet hy zien hoe een ballet ontstaat en groeit met „pas voor pas". Beide even interes sante als leerzame programma's heb ben terecht de aandacht gevestigd op een consciëntieus werkende filmer, die weet wat hij wil en die blij is met de hem geboden kans dat ook te laten zien. Door zijn voorgaande pro- dukten zijn de verwachtingen van ..n-hter de schermen" hoog gespan nen. vVill Simon en cameraman William Vogler (beiden afkomstig uit de commerciële filmerij) hebben „achter de schermen" in 12 en een halve dag gefilmd, gesynchroniseerd en gemon teerd. Voor het zelfde karwei zouden ze in de filmindustrie stellig 4 tot 5 maanden ingezet zijn. Ze maakten ruim tweehonderd shots <van de dro ge repetities in „De Brakke Grond" in Amsterdam, in televisie-Vitus. in de decorbouwateliers en in de grime kamer) met een en dezelfde camera. Zij namen tegelykertyd zelf het ge luid op omdat het in dienst nemen van een geluidstechnicus net even boven het door de A.V.R.O. beschik baar gestelde budget ging. Hoe wordt men televisiedocumen- tarist? Will Simon is de zoon van een artiesten-echtpaar zijn vader was acrobaat, zyn moeder goochelaar 1 en hij zou op het toneel zijn gewor teld als hij zich daartegen niet zo verzet had. Zyn belangstelling voor de beeldende kunst bracht .hem in de kring van schilders, tekenaars en fotografen. Met behulp van een sim pele camera en oorlogs-papiermate- riaal leerde hij zichzelf de grondbe ginselen van de fotografie. Bij de Amsterdamse artiestenfotograaf John van der Meer werd hij een all- rounu fotograaf en later een goedon derlegd fotojournalist. Eenmaal in dat stadium kwam hy in contact met de film en daar wilde hy dan best weer eens van onderen af aan begin nen om dat gloedniuwe en boeiende metier in de vingers te krijgen. Hij begon als kabeldrager, werd assistent belichter, decorschilder en eindigde tenslotte als cameraman-cutter bij een commercieel filmbedrijf. Na een paar jaar had hij daar genoeg van en stapte over naar televisie. „Weet je", zegt hij nu. „het maken van commerciële films gaat op een gegeven moment tegenstaan. Je krijgt er geen artistieke vrijheid voor en dat kan ook niet. De man. die het laatste zegje heeft, gaat over de uit gegeven centen en die centen moeten met die film terugverdiend worden. Artistieke pretenties van de filmma ker zelf kunnen daar niets aan af doen. Daarom ben ik naar de tele visie gegaan. Ik realiseerde mij heel goed, dat het daar ook niet alles koek en ei zou zijn, maar ik heb gekregen wat ik zocht: volledige artistieke vrijheid. En daar offer ik graag an dere winstpunten zoals meer tijd, meer geld, meer mogelijkheden aan op. De A.V.R.O. laat me hele maal vrij in het uitwerken en maken van mijn produkten en daar ben ik dankbaar voor". We hebben nog iets te goed van Will Simon Niet meer in dit seizoen, maar wei zo spoedig mogelijk. Hjj heeft de plannen voor achtergrond documentaires van circus, cabaret, musical en opera en wij geloven, dat we naar al deze produkten met ver langen mogen uitkijken. gels vervolgen ongehinderd hun weg. Tydens een zitting van een militaire rechtbank, waarvoor hy zich moet verantwoorden wegens onverklaar baar falen op sommige momenten, verschijnt weer die Christusfiguur, niet echt, maar doorschijnend, zoals de televisie dat zo mooi kan doen. Deze aan Giotto ontleende Christus is geen oude neger, maar lijkt pre cies op alle bidprentjes, en is ook niet tastbaar maar ijl, ook al spreekt hij met langzame duidelijke stem. kortom deze Christus is ver verwijderd van het naieve. maar eer lijke beeld dat in „Grazige weiden" van de hemelbewoners werd gege ven. Het moet mij zelfs van het hart, dat in de documentaire „Gebedsgene zers" van Jan Vrijman, die gisteren voor een aantal journalisten door de Vara werd vertoond, mede om te la ten zien, waarom hy niet op de tele visie zal en kan worden uitgezonden, een scène bevatte van een doop plechtigheid in een zwembad door Evangelist Johannes Maasbach, die met de lange witte gewaden a la „Green pastures" een wel zo oprech te. zij het tegelijk ook simpele en naieve indruk maakte als de ge- trucqueerde Christus in Andersons stuk. Overigens hadden de spelers van „Wonder aan de Donau", onder de strakke regie van Luc van Gent, er van gemaakt wat er van te maken viel, met Tom van Beek en Wim van den Brink als de meest overtuigend ste spelers in het goed in elkaar zittende, maar toch „onware" stuk, dat alleen aan het feit dat de mas samoordenaar tenslotte geloof was gaan hechten aan zyn „innerlijke stem" en daaraan de kracht vond in vrede te sterven, niet de functie van een Paasspel had mogen ontlenen. Er zyn met Pasen wel grotere wonde - ren gebeurd dan dat het geweten van een Duitse officier begon te spreken. Van een echt wonder was immers geen sprake, de ijle Christusfiguur (Frans Vorstman) materialiseerde zich niet aan het slot, alleen werden de rechters doorzichtig (in feite: ne gatief), een mooie neutrale oplossing waar iedereen mee kon instemmen. „Brandpunt" had de hand gelegd op een uitstekende reportage over Trinidad met een voortreffelijke in terviewer erin. Voorts werd aandacht besteed aan het wel en wee van de Ealzanstichting. „Piste" bood goed gepresenteerd, het vertrouwde beeld van „Piste", en „Het land van onze kinderen" (derde deel), lijkt ondanks elle kwaliteiten toch wat bloedeloos te worden door een teveel aan ar tistieke plaatjes, die de degelijke maar weinig beeldende tekst niet il- De Nederlandse Huishoudraad en het consumenten Contact Orgaan hebben in een brief aan de staats secretaris van Economische Zaken aangedrongen op maatregelen, die de geleidelijke opheffing der verticale prijsbinding tot doel hebben. De con sumentenorganisaties menen, dat het stelsel van vaste prijzen de concur rentie beperkt en aan de consument minder keuzemogelijkheden biedt. Zy vertrouwen er op. dat de staats secretaris zich niet zal laten weer houden „thans alle maatregelen te nemen .die een kritieke ontwikke ling van het prijspeil kunnen tegen werken" en dat hij niet zal schromen op te treden tegen de verticale prijs binding in de daarvoor in aanmer king komende sectoren. Het vrijwillig filiaalbedrijf ..De Spar" heeft daarentegen namens ruim 2000 levensmiddelendetaillisten en de 15 levensmiddelengroothande laren in ons land in een adres ge richt tot de minister en de staatssec retaris van Economische Zaken en aan de leden van beide Kamers der Staten Generaal, geprotesteerd tegen het voorgenomen optreden tegen de verticale prijsbinding. Opheffing van de vaste prijs zal een „merkeninflatie" meebrengen bij de handel en 'n prijsbokserij met lok artikelen. waarvan de lagere prijzen door prijsverhoging bij oncontroleer bare artikelen zullen moeten worden gecompenseerd. DINSDAG 31 MAART Kon. Schouwburg. 20.15 uur. Het Nieuw Rotterdams Toneel, „Schakels". WOENSDAG 1 APRIL Kon. Schouwburg. 20.15 uur. Haag sche Comedle. „Wie is bang vooi m. - glnia Wooll". Geb. K. en W. 20.15 uur. Het Resi dentie-Orkest o.l.v. Willem van Otter- loo. BIOSCOPEN Apollo. 56 dagen in Pek.ng. 14 Jr. Acta. Geef er de brul(d) aan. Al. Bijou. The third man. 14 jr. Camera. De nacht van de kouwe neu zen. Al. Capitol. De ztgeunerprlnses. A.l. Cineac. Actualiteiten. City. De zoon van Spartacus. 14 Jr. Corso Muiterij op de Bounty. 14 jr. Du Midi, D'r moet nu maar eens ge trouwd worden. A.l. Euro Cinema. Jouw beurt, schatje. 14 Jaar. Flora Gunflght at comanche greek. 14 Jaar. Hollywood. Hercules tegen Odysseus. 14 Jaar. Krlterion. De grote stilte. 18 Jr. Mfctropole. Irma la douce. 18 Jr. Odeon De man met de 5 paspoorten.. 14 Jaar. Olympia. Spartacus. 14 Jr. Passage. De roze panter. A.l Rembrandt Taras Bullja. 14 Jr. Rex. Beach party. 14 Jr. Roxy. Caesar Borgia. 14 Jr. Seinpost. De titanen. 14 jr. Studio. De onderwereld slaat toe. 18 jr. Thalia. De vlam en de pijl. 14 Jr. De Uitkijk Echtscheiding op zijn Ita liaans. 18 Jr. West-End. De slag om Napels. NED. HERV. KERK Beroepen te Vrlezenveen (toez.) J. H. Blnnekamp te Goudrlaan te Ooltgensplaat P. J. Bos te Sprang te Hengelo (Gld (2e pred. pi.) J. J. van Thiel te Delfstrahulzen te Ga rijp Jac. Smit te Ee c.a. Bedankt voor Bovenhardlnxveld J. Smit te Lopik. GEREF. KERKEN Beroepen te Hilversum (7e pred.pl.) ar. G. P. Hartvelt te Delft te Wes- terbork J. W. Broersma te Vijfhuizen. GEREF. KERKEN (VRIJGEMAAKT) Beroepen te Ten Boer B. van Riet te Pleterburen te Rouveen T. Boers- ma te Urk. ('HR. GEREF. KERK T6 etal te Harderwijk J. Brons te Bunschoten-Spakenburg en J. Keuning te Veenendnal. GEREF. GEMEENTEN Bedankt voor Yerseke A. Vergunst te Roterdam-C. Advertentie BINNENLAND Burgemeester mr, G van Hall ln zyn kwaliteit van president-curator van de universiteit van Amsterdam en dr. F. Bender, kanselier-directeur van aeze universiteit, zullen woensdagoch tend 1 april namens tien Instellingen van wetenschappelijk onderwijs ln ons land aan de ambassadeur van Joego slavië ln Den Haag een bedrag van f 50.000 aanbieden, bestemd voor de herbouw van de universiteit van Skop je. Dit bedrag ls het resultaat van een actie, waartoe dr. Bender het Initiatief nam, kort na de aardbevingsramp die Skopje in Juli 1963 heeft getroffen. Een 45-Jarlge ex-gemeenteont vanger van Kloosterburen en Leens uit Kloosterburen ls vanmorgen wegens verduistering ln dienstbetrekking door de rechtbank ln Groningen veroordeeld tot een Jaar gevangenisstraf met af trek van voorarrest. De officier van Justitie had veertien dagen geleden een Jaar gevangenisstraf met aftrek waarvan drie maanden voorwaardeiyk (proeftyd drie Jaar) geëist. Volgens de tenlastelegging had hy zich schuldig gemaakt aan verduistering van 30 000 gulden ten nadele van Kloosterburen en van 2000 gulden ten nadele van Leens. BUITENLAND De arbeiders bij de Britse energie bedrijven zullen model blijven werken en geen overwerk verrichten, zo ls van daag door een vakbondsleider meege deeld. Het besluit was genomen na de mislukking van de besprekingen, gis teravond in Londen gevoerd tussen vertegenwoordigers van de vakbonden en de werkgevers. President Nasser van Egypte heeft gisteren zyn goedkeuring gehecht aan een nieuw kabinet onder AU Sabrl. Veldmaarschalk Abdel Haklm Amer. ls eerste vice-president geworden. Het nieuwe kabinet telt elf vlce-premlers. tweeëntwintig ministers en drie onder ministers. Er zyn negen nieuwe na men bij. De Italiaanse minister van Begro ting, Antonio Giolittl, heeft gisteren bekendgemaakt, dat het Italiaanse nationale Inkomen ln 1963 met 4,8 procent ls gestegen ondanks de econo mische moeilijkheden die het land on dervond. Het Italiaanse nationale In komen ls daarmee meer toegenomen dan dat ln andere landen van de Europese Economisch Gemeenschap en grote Industrie-landen daarbuiten. De bevelhebber van de provincie Din Toeong in Zuld-Vietnam, luite nant-kolonel Thranhoang Kwoean ls dinsdag om het leven gekomen toen zyn auto op een door opstandelingen gelegde landmyn reed. Een Amerikaanse organisatie van Joden, waarby 24 van de belangrijk ste Joodse verenigingen ln de VS zyn aangesloten, heeft Chroesjtsjow ln een telegram verzocht persoonlijk in te grijpen om te verzekeren dat de Rus sische Joden de matses het ongede semde Joodse brood krijgen dat hun door Amerikaanse e.a. Joden is toe gezonden. De toegezonden pakjes mat ses zouden volgens bepaalde berichten door de Russische douane worden vaat- gehouden. Men schat dat er in totaal 41.000 kilo matses naar Rusland ls ge zonden. Tussen de Belgische filmactrice Catherine Spaak en haar man Fabri- zlo Capuccl, eveneens aan de film ver bonden. ls gisteren in Rome scheiding van tafel en bed uitgesproken. Echt scheiding ls ln Italië niet mogelijk. Hun eenjarig dochtertje Sabrina zal tot haar zesde Jaar worden opgevoed door haar grootmoeder van vaders kant. mevrouw Ida Capuccl. Beide ouders zullen het kind mogen zleu wanneer zij willen. De 18-Jarlge Ca therine ls een nicht van de Belgische minister van Buitenlandse Zaken. De regering van het onder be stuur van Pakistan staande deel van Kasjmier deelt mee, dat Indiase troe pen dinsdag drie dorpen aan de Pa kistaanse kant van de bestandslijn hebben aangevallen. Drie „burgers" ver loren het leven en twee werden mee gevoerd. Deze zijn later doodgeschoten. „Men had de lijken een militair uni form aangetrokken", aldus de mede deling. In Seoel demonstreerden gisteren voor de tweede achtereenvolgende dag ongeveer 20.000 studenten tegen de on derhandelingen der Zuldkoreaanse re gering met Japan over herstel der di plomatieke betrekkingen. De politie moest traangas gebruiken en in de lucht schieten om zich tegen de met stenen gooiende studenten te verwe ren. Een zestal ln 1961 van Engeland geteochte Viscounts zullen geregelde passagiersverbindingen gaan onderhou den in communistisch-China. De voor dien gebruikte Russische Iljoesjlns wa ren aanmerkeiyk langzamer. De Britse schroefturblne-toestellen zijn de eerste die communlstisch-China bulten de communistische wereld kocht. Will Simon laat de televisieky- kers om 8.30 uur in de documentaire „Achter de schermen" zien hoe een televisiespel tot stand komt. Dimitri Frenkel Frank schreef in opdracht van de A.V.R.O. het toneelspel „De dertig seconden", dat om 9 uur wordt uitgezonden. De televisiecamera was portage van het stuntteam van de Koninklijke Landmacht worden ge maakt. die om 10.15 uur zou worden uitgezonden. De televisiecamerawas bevestigd aan een hef schroef vlieg tuig. De filmsignalen zijn via een P.T.T.-straalverbinding op de beeld band vastgelegd. De N.C.R.V.-radio zendt om 8 uur de Matthaeus Passion uit. De vocale solisten zyn: Josef Traxel. Heinz Rehfuss, Horst Gunther, Ingeborg Reichelt .Marga Hoffgen en Lode Devos. Het Groot Omroepkoor, het Christelijk Haags Knapenkoor en het Radio Filharmonisch Orkest staan onder leiding van Kurt Thomas. Voor de A.V.R.O.-microfoon con certeert om 8.05 uur het Keiler Kwartet. Isabel Garcisanz zingt om 9.35 uur Spaanse liederen. Om 10.05 uur speelt het Belgische Variété-Or kest o.l.v. Fernan Terby. VOOR VRIJDAG 27 MAART Hilversum I. 402 111. KRO: 7.00 Nws. 7.10 Morgengebed. 7.15 Ouvertureradio voor vroege mensen. 7.55 Overweging. 8.00 Nieuws. 8.15 Amus.muz. 8.30 Gospel songs 9.00 Ik geef het uit mijzelf, overweging rond Goede Vrydag. 9.35 Waterstanden. 9.40 Requiem, van Fauré. 10.20 In de platensoos: progr. voor oudere luis teraars. 11.00 V. d. zieken. 11.40 Mo derne orkmuz 12 00 Angelus. 12.04 Licht lnstr. ens. en zangsolist. 12.30 Meded. t.b.v. land- en tuinb. 12.33 Modern en klass. ork.werken. 12 55 Ka tholiek nws. 13.00 Nws. 13.15 Lichte gram. 14.00 V. d. vrouw. 14.15 Om- roepork., groot omroepkoor en solisten: Klaagzangen van Jeremlas. 14.55 Or- tgelm.uz. 15.C0 R.-K. Goede Vrydag- dlenst. 16.30 Gewijde muz. 17.00 V. d. Jeugd. 17.40 lnstr. octet. KRO: 18.05 Promenade ork. en so listen: amus.muz. 18.50 Azië en de nieuwe wereld, lezing. 19.00 Nws. 19.10 Act. 19 20 Johannes Passion. Bach. 21.40 Kath. Parallellogram, klankbeeld. 22.00 Kamermuz. 22.25 Boekbespr. 22.30 Nws. 22.40 Muziek en voordracht. 23.30 Moderne ork.muz. 23.55-24.00 Nieuws. Hilversum II, 298 m. VARA: 7.00 Nws. 7.10 Ochtendgym. 7.20 Soc. strijdlied. 7.23 Lichte gram. (Om 7.30 Van de voorpag.). 8.00 Nws. en soc. strydlied. 8.18 Lichte gram. 9.00 Ochtendgym. v. d. vrouw. 9.10 Klass. strykkwartet. VPRO: 9.40 Morgenwy- dlng. VARA: 10.00 Gram. IKOR: 10.30 Passiedienst. VARA: 11.30 Gram. 11.40 V. d. kleuters 11.55 Orgelspel: lichte muz. 12.20 Regeringsultz.Ultz. v. d. landb. AVRO: 13.00 Nws. 13.15 Meded. event, act. of gram. 13 30 Klein koor en orgelbegeleiding: Gewijde muz. 14.00 Paasprogr. 14.45 Gewijde klass. muz. VPRO: 15.45 V. d. Jeugd. 16.15 Voor Jonge mensen. 16.45 Mattheus Passion, H. Schütz. VARA: 18.00 Nieuws. 18.15 Moderne gram. 18.20 Na drie uren duisternis..., een progr. gewyd aan de indruk, die het ïyden van Jezus heeft gemaakt op kunstenaars en denkers. 19.30 Avond maalsdienst ln Doopsgez. kerk. 20.40 Tijd eil dood ontbonden, progr. van poëzie over de Goede Vrijdag. VARA: 21.00 Promenade ork.: amus.muziek. 22.00 Machten ln onze economie: le vensverzekering. documentaire. 22.30 Nws. 22.40 Marimba, wekelijks nieuws in Esperanto. 23.55-24.00 Nws. GRAMMOFOONPLATENPROGRAMMA DRAADOMROEP (Over de 4* iyn van 18-20 uur) Orlando di Lasso. Sep tem Psalml Da- vldls Poenltentlales (7 Boetepsalmen). Domine, ne ln furore tuo... miserere (Ps. 6). Beati, quorum remtssae sunt (Ps. 31). Domine. ne ln furore... quo- nlam (Ps. 37). Miserere mei. Deus (Ps. 51). Domine exaudi... non avertas (Ps. 101). De profundls (Ps. 129). Do mine exaudi... auribus percipe (Ps. 142). Helmut Krebs, tenor; Hans Joa chim Rotzsch, tenor; Hans-Olaf Hude- mann, bas; Aachener Domsingknaben; Instrumentaal Ensemble; Dirigent: Ru- dolf Pohl. TELEVISIEPROGRAMMA IKOR: 19.00 Oud-Katholieke dienst van Goede Vrijdag. NTS: 20.00 Jour naal. NCRV: 20.20 Attentie. 20.45 HIJ leeft..., documentair progr. 21.55 Am sterdams kamerork.: klass. muz. 22.25 Dagsluiting. NTS: 22.35-22.40 Journaal. BUITENLANDSE PROGRAMMA'S Engeland, BBC Home Service. 330 m. 12.25 Brlevenbeantw. 12.55 Weerber. 13.00 Nws. 13.10 Hoogtepunten uit de programma's van de afgelopen week. 14.00 Goede Vrijdag-dienst. 15.00 Lich te muz. 15.30 Voordr. op de gram. 16.00 Klass. en moderne muz. 17.00 Voor de Jeugd. 17.55 Weerber. 18.00 Nws 18.10 Reg. progr. 18.35 Dansmuz. 19.00 La- tyns-Amerikaanse gram. 19.30 Klass. muz. 21.30 Gevar. progr. 22.00 Nws. en journaal. 22.30 Berichten uit de dag bladen. 22.45 Epiloog voor Goede Vrij dag. 22.59 Weerber. 23.00 Nws. 23.02 Voordr. 23.15-23.45 Kamermuz. Engeland, BBC Light Programme, 1500 en 247 m. 12.00 Kerkdienst. 12.31 Sportparade 12.50 Gevar. progr. 13.45 V. d. kind. 14.00 Hoorspel. 14.45 Planorecital. 15.00 Verzoekprogr. 15.30 Lichte muz. 15.50 Voetbalrep. 16.45 Gevar. muziek. 17.00 Sportrep. 18 00 Amus.progr. 18.45 Hoor spel. 19.00 Nieuws en Journaal. 19.25 Voetbalultsl. 19 31 Hoorspel. 20.00 Lich te muz. 20.30 Nws. en act. 20.40 Dis cussie. 2130 Gevar. muz. 22.31 Lichte muz. 23.40 Voordr. 23.55-24.00 Nws. Nordwestdentsclier Rundfunk, 309 m. 12.00 Finse muz. 13.00 Nws. 13.10 Operamelodieën. 14.00 Klass. planomuz 15.05 Gewyde muz. 15.15 Klass. muz! 16.00 Nws. 16.40 Johannes-Passion. 19.00 Nws. 19.10 Klass. muziek. 20.00 Hoorspel. 21.30 Nws. 21.40 Klass. en Walter P. Reuther ls gisteren ln Atlantic City ln de Amerikaanse staat New Yersey voor een termijn van twee Jaar herkozen tot voorzitter van de machtige Amerikaanse vakbond van arbeiders ln de auto-Industrie die ruim 1.250.000 leden telt. Van de 29 mynwerkers die ver leden Jaar oktober ln de myn „Mathil- de bij Lengede het leven verloren, zul len er tien voor altijd in de ongeluks mijn begraven biyven. De berging van de stoffelijke resten zou naar het oor deel van deskundigen te grote geva ren met zich brengen. Op de voorbereidende conferentie van nlet-verbonden landen, die nu ln Colombo wordt gehouden, heeft men besloten ln de eerste week van oktober ln Cairo een topconferentie te houden. Deelnemers zullen zyn: landen die cte eerste topconferentie ln Belgrado ln 1961 bijwoonden, landen die op de conferentie ln Addis Abeba van Afri kaanse staatshoofden (1963) waren vertegenwoordigd en deelnemers aan de ln Januari van dit Jaar gehouden top conferentie van Arabische staten ln Cairo. moderne muz. 22.50 Klass. muz. 24 Nws. 0 15 Romantische ork.muz. i, I.15 Weerber. Frankryk, 280 en 235 m. 12.02 Gevar. muz. 12.30 Nws. ij Ork.conc. 13.37 Orgelrecital. 14.12 wijde muz. 14.35 Gevar muz. u Kamermuz. 15.15 Passiemuziek. muz. 23.49 Gram. 23.52-24.00 Nleu Brussel, 321 en 484 ni. 324 ui.: 12.00 Nws. 12.05 Gij 12.06 Lezing. 12.15 Klass. muz. ij Beursber. 13.00 Nws. 13.20 Fragn ten uit Parsifal, opera. 14.00 Nieu 14.03 Klass. muz. (Orn 15.00 15.25 Kcrkorgelconc. 16.00 Nws. i( Beursber. 16.09 Klass. muziek. i( Gram. 17.00 Nws. 17.15 Ork.cona 17.45 Duitse les. 18.00 Nws. 18.03 d sold. 18.30 Godsd. ultz. 19.00 K en radlokron. 19.30 Prot. kerkdie; 20.15 Pianorecital. 20.15 Theaterb 20.40 Muz. voor Goede Vrydag. 2; Boekbespr. 21.15 Koorprisma. 2: Muziek uit Cambodja. 22.00 Nws berichten. 22.15 Kamermuz. 22.35 23.00 Nws. 23.05 Gevar. muz. 23 24.00 Nws. 481 ni.: 12.30 Gevar. muz. en i 14.03 Gevar. muz. progr. 17.00 5 17.15 Gevar. muz. 18.03 V. d. s 19.08 Nwe gram. 19.30 Nieuws. 2i Hoorspel. 21.45 Gram. 22,00 Weit nws. 22.15 Lichte maiz. 22.55 Nsi VOOR ZATERDAG 28 MAART Hilversum I, 402 m. KRO: 7.00 Nws. 7.10 Morgenge! 7.15 Klassieke en moderne gram. Geesteiyke liederen. 7.55 Overwef 800 Nws. 8.15 Popul. ork.werken. Het licht verborgen, overweging j paaszaterdag. 9.35 Waterst. 9.40 wijde muz. 10.00 Djlnn: gevar. pr 12.00 Angelus. 12.04 Kath. nieuws.] Liedjes over het verre Westen. 1 Meded. t.b.v. land- en tuinbouw. 1 Licht lnstr. kwartet en zangsol! 12.50 Regerlngsuitz.Zinvolle ai'; voor lichamelijk en geesteiyk gel dlcapten. Vraaggesprek met de hei Mos, Chef afd. soc. werkvoorzie handarbeiders van het ministerie Sociale Zaken en Volksgezond! 13.00 Nws. 13.15 Marktber. 13.18 slcerende dilettanten. 13.40 Franse 14.00 V. d. Jeugd. 15 00 Mannen! zang. 15.30 Lichte ork.muz, koe» solisten. 16.00 Grensland, progr. Jonge mensen. 16.15 Jazzmuziek comm. 16.40 De Springplank. 17.05 portage hockeywedstrijd Ierland- derland. 17.25 Gram. 17.30 Boekbi 17.40 Licht lnstr. ens. KRO: 18.00 Kunstkron. 18.30 I: septet. 18.50 Lichtbaken, lezing. 1 Nws. 19.10 Act. 19.22 Sportperlsc 19.30 Klass. ork.werken. 20.00 Han Egel, hoorspel. 21.35 Zangrecital. 2 Buurman's krant: berichten van tenlandse correspondent. 22.20 1 22.25 Boekbespr. 22 30 Nws. 22.40 Paaswake. 22.45-01.00 Paaswake Plechtige Nachtmis. Hilversum II, 298 ni. VARA: 7.00 Nws. 7.10 Ochtendj 7.2., Soc. strydlied. 7.23 Lichte gj (Om 7.30 Van de voorpag.). 8.00! en soc. strijdlied. 8.18 Lichte g: 8.30 Wegwijs, tips voor trips en kantles. 8.40 Lichte gram. (verv.). Loon -naar werken. 9.10 Klass. ka: muz. 9.30 Klass. gram. VPRO: 9.40 belse miniaturen, godsd. lezing. De school van morgen, lez. (II). V! 10.00 Buitenl. weekoverz. 10.15 knipt voor herhaling. 11.00 Licht met zangsollsten en vocale ensem II.25 Techniek en leven, discussie. 1 Licht ork. 12.30 Meded. t.b.v. land tuinbouw. 12.33 Sportnws. 13.00 13.15 VARA-varia. 13.20 Lichte g v. d jeugd. 14.10 V. d. twintigers. 1 Artistieke Staalkaart. 15.15 Radio J club. 15.45 Lezing. 16.00 Operat 17.10 Boekenwysheld. 17.30 Saloi en zangsollst. VARA: 18.00 Nws. en comm. Draaiorgelklanken. 18.30 Weerk! muzlekrevue. 19.00 V. d kleuters. Radloraad. 20.00 Nws. 20.05 Spa teitentheater. maandelijkse radios 21.00 Soc. comm. 21.15 Promenade en zangsollsten: amus.muziek. Langs vergeten wegen, hoorspel. Nws. 22.40 Balans: hoofd- en bijz uit de act. 22.50 Waarom niet...?, dlofantasle met muz. 23.20 Lichte 23.55-24.00 Nws. TELEVISIEPROGRAMMA NTS: 14.10-14.55 Roeien, rep. b race OxfordCambridge op de Tb« VARA: 15.00 Rawhide - Schijnt driegt, TV-fllm. 15.50 Expeditie: maden en hun rendieren, TV- 16.20 Stryd ln het woud, documen film. 16.30 Sport. 17.00-17.45 7 kind. 19.30 Top of Flop. NTS: i Journaal. VARA: 20.20 Achter nieuws. NTS: 20.45 Gala de l'u des Artistes. VARA: 21.45 Zeven thuis. TV-spel. NTS: 22.55 Jour 23.00-23.05 Sport in beeld: Ui Jeugdtournool. Experimentele uitzendingen op tweede net (kanaal 27). NTS: 20.15-21.45 Einer wird nen. Europa-quiz. BUITENLANDSE PROGR VMM! Engeland. BBC Home Service. 31 12.00 Kroniek voor automobili 12.30 Interviews. 12.55 Weerber. Nws. 13.10 Vragenbeantw. 13.40 G muz. en interview. 14.05 Klankb Gevar. muz. en rep. over waters 15.10 Hoogtepunten uit de progi ma's van de afgelopen week. 16.00 five. 16.30 Vrolijk progr. in woon muz. 17.00 Gevar. muz. 17.55 Wee 18.00 Nws. 18.10 Reg. nws. 18.15 S; progr. 18.45 Parl.overz. 19 00 G muz. 19.30 Gevar. progr 20.30 I spel. 22.00 Nws. 22.10 Boekbespr. Meditatie. 22 59 Weeroverz. 23.00 23.02-23.45 Kamermuz. Engeland, BBC Light Programi 1500 en 247 in. 12.00 Tentoonstellingskroniek. Sportparade. 12.55 Gevar. muziek. Gevar. progr. 14.50 Rep. van de I bery Stakes te Kempton Park Lichte muz. 15.25 Rep. van de Thousand Guineas Trial Stake Kempton Park. 15.42 Lichte muz. Voetbalrep. 1700 Sportrep. 18.00 gelspel. 18.30 Lichte muz uit Eu 19 00 Nws. en journaal. 19 25 Voe uitslagen. 19.31 Concert 21.30 O wetse dansmuz. 22.31 Jazzmuz 24.00 Nws. Nordwestdeutscher Rundfunk, 3i 12.00 Nws. 12.15 Amusjnuziek. Nws. 13.15 Liedjes. 14 00 Amus.mi 16.00 Nws. 18.10 Amus.muz. 18.551 gelui en koorzang. 19.00 Nws. Klass. muz. 19.50 Koorzang 20 00 derne muz. 21.30 Nws. 22.10 Klaf muz. 22.45 Dansmuz. 23.30 Dam amus.muz. 24.00 Nws. 0.10 Dans 1.00 Jazzmuz. 2.00 Weerber en muz. Frankryk. 280 en 235 ni 12 30 Nws. 12 45 Lili Merveille dlo-opera. 14 05 Hoorspel. 15.10 I A Marc Chagall, muz. gedicht Balletmuz. 18.05 Hoorspel. 20.07 1 kaal spel. 21 47 Hoorspel. 23.20 muz. 23.52-24.00 Nws. Brussel, 324 en 484 m. 324 in.: 12.00 Nws. 12.03 Lichte muz. 12.30 Lichte muz. 12.55 Pi overz. en berichten. 13.00 Nws Gevar. muz. 14.00 Nws. 14.03 Jeugd. 14.20 Filmmuz. 15.00 Nws Hoorspel. 16.00 Lichte muz. 16.20 ken van Belgische componisten. Meuws. 17.15 Gewijde gezangen. Jeugdkoren. 1745 Engelse les. Nws. 18.03 V. d. sold. 18.28 Pa sportber. 1830 Orgelrecital. 19.00 en co£}m- u,t Amerika. 19 40 I muz. 20.00 Cabaretprogr. 21.00 W»1 waardigheden over de wereld va lichte muz. 22.00 Nws. en ber P,a;:m,u,z' 00 23 05 Lichte a? aa ™lchte muz- 23-55 Nws i 01.00 Plechtige Paasnachtmis. •184 m.: 12.18 Lichte muz 12 3C y£rn-In^u,z en ftct- 14 45 L1<*te mi 15.03 Klass. muz. 17.00 Nws. 18 03 x? v „d sold- 19 08 Nwe 19.30 Nws 20 00 Hoorspel 21.00 u sons. 22 00 Wereldnws 22.15 Jaz 22.55 Nws. 23.00 Gevar. muz. 23 55

Leidsch Dagblad | 1964 | | pagina 2