HUIGBRUG IS WEG EN... BLIJFT WEG Leidse automobilist zaait paniek op de weg AAN ALLE MANNEN DIE 00K AAN DE SIGAAR GAAN Stadhuisplein GEEN privé-parkeerplaats stadliuispersoneel Leidse racul beslist: Raad acht een uitgave van 81.000 niet verantwoord Uit den boze Pech gehad Te kostbare geschiedenis (en vroiiwen...) Hoge boete opgelegd Kon. zilver voor J. L. Wolsink Opgericht 1 maart 1860 Dinsdag 24 maart 1964 Tweede blad no. 31220 Ondanks het krachtig pleidooi, dat de heren Lambermont (K.V.P.) en Zitman (V.V.D.) gistermiddag in de Leidse raad hielden voor een nood- of hulpbrug over de inmiddels over de Maresingel verdwenen Huigbrug, is zonder hoofdelijke stemming het voorstel van B. en W. aangenomen om niet over te gaan tot het maken van deze nieuwe en tijdelijke verbinding, hetgeen een uitgave van circa f81.000 zou hebben gevraagd. Met de oppo santen tegen dit voorstel, wenste de heer Fakkel (P.v.d.A.) aan tekening tegen te hebben gestemd. Zoals bekend achtte reeds in 1962 het toenmalige College van en W. het niet verantwoord om voor wielrijders en speciaal voetgangers, na afbraak van de huigbrug, een tijdelijke verbin ding tot stand te brengen aange zien ook deze brug toederom, met het oog op de belangen van de SLF, beioeegbaar zou moeten zijn. Hoeioel de raad in 1962 akkoord ging met het verwijderen van de brug, leefde in deze kring alge meen de loens, dat voor het voet gangersverkeer in deze omgeving als nog naar een oplossing werd gezocht. Nog meer reliëf kreeg deze wens toen bij de behande ling van de gemeentebegroting roor het jaar 1964 door B. en W. een voorstel van de heren Lam bermont en Ten Broek (KVP) in pre-advies werd genomen, waar in de wenselijkheid werd uitge sproken om tot een tijdelijke oeververbinding te komen. Vele mogelijkheden, alle met een negatief resultaat, zijn sindsdien on der ogen gezien. Zo is aanvankelijk de mogelijkheid nagegaan een pon tonbrug te plaatsen, doch deze con structie bleek vanwege onvoldoende stabiliteit de veiligheid in gevaar te brengen en zou ook in andere op- ichten overwegende bezwaren mede engen. Ook een schipbrug en een rerhoogde voetbrug bleken geen aan- leveling te verdienen. Met de Commissie voor de Open bare Werken waren B. en W. van lordeel, dat wellicht alsnog een- ver binding. welke tevens geschikt zou lijn voor bakfietsen e.d., in aanroer ing zou kunnen komen. Bij het voortgezette onderzoek is derhalve nede een eenvoudige stalen ophaal- Advertentie Zoekt U een schoorsteenklok, wandklok of wekker. v. d. WATER, Haarl.str. 207 heeft het. De beste merken Junghans - Kienzle - Mauthe. Broetlerscliapsdag Zondag 24 mei wordt in de Remon- trantse kerk een Broederschapsdag ehouden. In de ochtenddienst zullen e beide plaatselijke predikanten, dr. A, W. Cramer en ds. J. Th. Masken- tie voorgaan. Na de lunch in de Stadsgehoorzaal volgt de opvoering an het spel van Christopher Fry „De ongen met de kar". De dag wordt «sloten met een lezing van prof. dr. J. van Holk getiteld „naar een wereldwijd levensbesef". Tentoonstelling van briefhoofden Ter gelegenheid van de twaalfde lies Natalis van de Alg. Leidse Stu- lentenver. ..Catena" organiseert .Quibi". het Catena-dispuut, dat zich «zighoiidt met de Nederlandse folk- ore, in d>e sociëteit «„Horus" aan het iapenburg een tentoonstelling van irief hoof den. iulks op grond van de overweging, at het briefhoofd een belangryke unctie vervult in de relatie tussen iet bedrijfsleven en zijn leveranciers tti afnemers en in zekere zin kan 'orden beschouwd als het visite aartje van het bedrijf. De tentoonstelling duurt van 30 ipril tot en met 13 mei a.s. Eerst als de Noord-Zuidver binding geheel is gerealiseerd B. en W. houden rekening met een tijd van ten hoogste acht jaar zal in deze omgeving van een vaste oeververbinding sprake zijn. (Foto L.D./Holvast) brug aan de orde gekomen. De kos ten daarvan zijn geraamd op f81.000 inclusief alle bijkomende voorzienin gen, doch zonder kosten van bedie ning en onderhoud. B. en W. hebben gemeend laatst bedoelde oplossing eerst ter bespre king te moeten voorleggen aan de Commissie voor de Openbare Werken en voor de Financiën. Eerstgenoemde commissie heeft B. en W. medege deeld, dat zij. bij gebreke van een aanvaardbaar alternatief, alleen in bedoelde ophaalbrug een mogelijk heid ziet. De Commissie voor de Financiën is eenstemmig van oordeel dat een uitgaaf van f 81.000 voor dit doel niet verantwoord is. B. en W. en dit bleek ook gistermiddag tijdens de be handeling van dit voorstel konden zich met deze laatste opvatting ver enigen. Bovendien achtten z(j 'n tij delijke verbinding op deze plaats uit verkeerstechnisch oogpunt uit den boze. Men zal moeten wachten op de definitieve brug welke is opgenomen in de noord-zuid-verbinding. B. en W. houden rekening met een tijd van ten hoogste 8 jaar. De heer Lambermont, die de dis cussies over dit voorstel opende, was van oordeel, dat een deel van de be volking in dit geval rond de Huig- brug door deze gang van zaken toch wel „zwaar pech heeft gehad". Waren in 1962 alle fracties van me- i ning, dat er voor het voetgangersver keer (plm. 2500 personen per dag) in deze omgeving toch wel iets moest gebeuren, na twee jaar komt dit te leurstellend voorstel. Aangezien een tijdelijke" verbinding toch zeker nog wel voor circa tien jaar geldt, achtte hij persoonlijk een uitgave van f81.000 wel verantwoord. Met het voorstel van B. en W. aan te nemen, aldus de heer Lambermont. duperen wij een deel van de bevolking. Het is thans wel laat, doch nog niet te laat om aan een rechtvaardig verlangen, mede in het belang van de school jeugd, tegemoet te komen. De heer Zitman brak eveneens een lans voor een tijdelijke verbinding, mede gelet op de plannen, welke Lei den heeft met zijn noord-zuid ver binding. Leiden-noord moeten wij nu ontsluiten. Bovendien: de nood brug is z.i. ook straks nog wel elders te gebruiken, zodat de totale kosten niet alleen op deze tijdelijke vervan ging dienen te worden afgeschreven. Wethouder Plena, die by z(jn ver dediging met nadruk in het licht stelde, dat alle mogelijkheden in het verleden en heden zjjn bekeken, achtte een uitgave van f 81.000 voor een tijdelijke voorziening niet ver antwoord. Het zou een te kostbare geschiedenis worden Ook uit ver keerstechnisch oogpunt: een drukke voetgangersoversteekplaats op een voorrangsweg, raadde spreker een dergelijke oplossing ten sterkste af. In het bijzonder t.b.v. de schoolgaan de jeugd zijn B. en W. echter wel be reid na te gaan of de Oude Heren gracht (trottoirs) en de Herenpoort brug nog kan worden beveiligd, b.v. door verdere uitbreiding van het aantal oversteekplaatsen en het aan brengen van een betere verlichting. Na re- en dupliek, waarbij de he ren Lambermont en Zitman op hun standpunt bleven staan, werd het voorstel z.h.s. aangenomen. Ook met alle overige door ons reeds gepubli ceerde voorstellen was dit het geval. Minister Toxopeus sprak in Leiden Minister Toxopeus sprak gister avond voor de samenwerken de afde lingen der WD Leiden, Leiderdorp, Oegstgeest-Warmond en Voorschoten in restaurant Van der Heijden. De opkomst was groot. De minister behandelde in een helder betoog de binnenlandse poli tiek, onder meer waaron in 1959 de VVD van oppositie- tot regerings partij werd en dit in 1963 conti nueerde. Na de pauze beantwoordde de mi nister uitvoerig de vele vragen, die hem werden gesteld. De aanwezigen betoonden zich door een warm applaus dankbaar voor het gebodene. De voorzitter der bijeen komst onderstreepte dit met de over handiging van een ets van de Leidse Academie. De samenwerkende afdelingen kun nen op een zeer geslaagde avond terugzien. Klinkerbestrating op Breestraat? MeJ. A. J. van Nienes (PvdA) heeft zich met de volgende vragen tot het College van B. en W. gewend: Is het College niet van mening, dat na het wegnemen van de tramrails en de bovenleiding het aanzien van de Breestraat aanmerkelijk is verbeterd en dat hierbij de klinkerbestrating een voorname rol speelt? Is het College bereid in verband met de op handen zijnde reconstructie van het wegdek, te laten onderzoeken of er een klinkerbestrating gehandhaafd kan blijven, zij het dat er speciale voorzieningen worden getroffen, die een trillingsvry verkeer mogelijk maken? Hoe verhouden zich de kosten van een klinker bestrating en een gesloten wegdek? LAFV-leden kregen les in fotografie De grote belangstelling voor de I bijeenkomst van de Leidse Amateur- fotografenvereniging in restaurant „De Doelen" ging gisteravond uit naar de visie en het oordeel, dat de heer Maschhaupt had over het foto werk van de LAFV-leden. De heer Maschhaupt, docent in de kleuren leer, verzorgde in januari voor de LAFV een lezing over „Psychologie en esthetica der kleuTen keuze" en gaf toen de leden reeds tal van waardevolle tips over de juiste kleu- renkeuze en de combinaties van kleuren bij de kleurenfotografie. Enige tientallen leden hadden gister avond hün fotoprestaties meege bracht om deze aan het deskundig oordeel van de heer Maschhaupt te onderwerpen. Alvorens hiertoe over te gaan gaf de heer Maschhaupt een uiteenzet ting van de velerlei facetten, die zowel tesamen als afzonderlijk door de amateur-fotograaf in acht dienen te worden genomen om tot een zo fraai mogelijk resultaat te komen. Spreker was er bepaald een groot tegenstander van om eigen narig heden en zuivere privézaken op de gevoelige plaat te vereeuwigen en deze aan anderen openbaar te maken. In dit kader wees hij op de z.i. vaak afschrikwekkende foto's in tijdschriften en zg. „boulevardbla den", die vaak op sensatielust en z.g. sociale bewogenheid zijn afgesteld en aan het oorspronkelijke doel ver voorbijschieten. Vervolgens gaf spreker een inte ressante en leerzame beschouwing over de vaak verwaarloosde, doch zo uitermate belangrijke details, waarop de amateur-fotograaf moet letten om de beste resultaten te bereiken. Hij wees daarbij o.m. op de verschil lende standpunten (hoge of lage), van waaraf de fotograaf zijn opna men kan maken, de keur van de juiste objecten en belichtingstijden, de juiste regie indien men b.v. men sen in het landschap fotografeert, het gebruik van de filter, ook bij kleurenfoto's en het goede moment van afdrukken teneinde b.v. door een voorbijvarend schip e.d.. een aardig décor te krijgen. Aan de hand van de in zijn inleiding genoemde en resultaten-verrijkende details gaf spreker hierna een beschouwing over de geprojecteerde prestaties van de LAFV-leden gepaard gaande met een leerzame opbouwende kritiek. Dat de inzenders en met hen alle anderen een en ander bijzonder waardeerden, bleek wel uit de spon tane reacties, die steeds weer opklon ken. De voorzitter, dr. J. Versteeg maakte nog bekend, dat zich voor de onderlinge diapraatwedstrijd, welke volgende maand zal plaats vinden, 5 deelnemers hadden opgegeven. Kerkelijk Leven NED. HERV. KERK Beroepen door de classlcale vergade ring van Heusden (voor het Jeugd werk) K J. Jansen te Schellulnen. die dit beroep ook aannam. Bedankt voor Papendrecht J. v. d. Heuvel te Ede Kond. A. Schipper te Doeveren, werk zaam ais Jeugdleider in de classis Heusden ls aangezocht als studenten predikant te willen optreden te Makas sar, waarbij hij dan zal worden uitge zonden door de geref. zendlngsbond in de Ned. Herv. Kerk. HIJ heeft dit ver zoek aangenomen en zal door de Gene rale Synode worden beroepen. GEREF. KERKEN Beroepen te Harderwijk (vac. wijlen ds. A. Dercksen) en te Amsterdam-W. (vac. J. Wlersema) Jac. Boonstra te Middelburg. Aangenomen naar Wate ringen W. J. Markus, kand. te Vlaar- dlngen. Advertentie Even een paar adviezen om onbekommerd te genieten: Voor Je Leidse kantonrechter Zowel een 67-jarige vertegen woordiger uit Den Haag, als een 66-jarige machinist uit Leiden, oogstte gisteren geen succes, toen zij dwars tegen de oogge tuigen-verklaringen in hun schuld categorisch bleven ont kennen en de gevolgen van hun onverantwoordelijke wijze van rijden nogal laconiek bleken op te vaten. De vertegenwoordiger, die werd bijgestaan door een raadsman, haal de met zijn auto op Rijksweg 4 on der Oegstgeest een voor hem rijden de auto in en wel op het punt waar de Rijksweg van een vierbaansweg overgaat in een driebaansweg. Leidenaar verliest „proef-proces" „Die agent kon mij ook niet pre- afgehaald was gewaarschuwd, om- cies vertellen waarom ik fout was en I dat liü volgens de parkeerschijf zijn daarom liet ik deze zaak voorkomen auto te lang op het Stadhuisplein bij wijze van een proef-proces", aldus een 38-jarige gemeenteambtenaar uit Leiden, die terecht stond wegens overtreding van het parkeerverbod. Uit het onderzoek van zijn „proef proces" bleek, dat de gemeenteambte naar in de ochtend van de 18de de cember door een politieagent na van zijn administratieve taak te zijn parkeerde. „Wel bedankt, ik rijd met een maar weg", reageerde de over treder ongeveer. De agent zag echter uit de verte, dat de gemeenteambte naar zijn auto enige meters optrok, opnieuw parkeerde, zijn parkeer schijf op het overeenkomstige tijdstip instelde om zich vervolgens weer aan zijn dagtaak ten stadhuize te gaan wijden. Een proces-verbaal en het bevel zich nu definitief van het Stadhuisplein te verwijderen volgden prompt. „Ik ben na die waarschuwing toch van die parkeerplaats afgegaan en dinxveenternauwernood Veertig jaar geleden kwam de heer J. L. Wolsink als wegwerker in dienst bij de Noord Zuid Hollandse Vervoers Maatschappij, die hem als standplaats Rijnsburg aanwees. Een aantal jaren later werd hij overge plaatst naar zijn huidige standplaats, Leiden, waar de jubilaris tot op he den werkzaam is in de autobus garage. In verband met dit jubileum werd hij met zijn naaste familie leden hedenochtend door de Leidse loco-burgemeester, wethouder S. Menken, ontvangen in de koffie kamer van het Stadhuis, waar hem als blijk van waardering, die de di rectie hem voor zijn ijver en plichts betrachting toedraagt, de zilveren medaille verbonden aan de Orde van Oranje Nassau werd opgespeld. De heer Menken had in een toespraak, dat aan deze ceremonie voorafging, in het kort de loopbaan van de ju bilaris geschetst en enkele persoon lijke herinneringen betreffende con tacten met de NZH opgehaald. By deze plechtigheid was ook de directeur van de NZH, de heer Hor- tensius, aanwezig. voldeed dus aan de voorwaarden in zake het eerst weer deelnemen aan het verkeer alvorens opnieuw te par keren", meende verdachte zün on schuld te hebben bewezen. „U reed maar enige meters en ging niet van die parkeerplaats af en overtrad af doende opzettelijk de wettelijke rege ling. Op de door u toegepaste wijze wordt het Stadshuisplein een privé- parkeerplaats voor het Stadshuisper- soneel en worden de kort-parkeer- ders ernstig gedupeerd", repliceerde de kantonrechter vrjj scherp. „Ik deed het niet met de opzet de wet te ontduiken, maar met de vaste over tuiging, dat ik ook na enige meters rijden weer opnieuw op een parkeer- strook mocht gaan staan", hield ver dachte vol. „Een zeer afkeurenswaar dige methode, waarmede de wette lijke parkeerregeling totaal werd ge- frusteerd", vond de officier en eiste f 25 boete subs. 5 dagen. „Volgens mij is het Stadhuisplein een openbare weg en maakt het geen verschil of men 10 of 1000 meter rijdt alvorens opnieuw te parkeren", aldus gebruikte verdachte zijn laatste woord om uiting te geven aan zijn égocentrische zienswijze. „Van parkeervak tot par keervak rijden kunt u toch moeilijk een deelneming aan het openbare verkeer noemen, luidde het laatste antwoord van de kantonrechter. Deze achtte het bovendien zonderling als alle auto-bezittende stadhuisbeamb ten inderdaad door hun chefs in de gelegenheid worden gesteld het werk neer te leggen teneinde hun auto's even te verplaatsen en de tijd op de parkeerschijven te wijzigen. Na verdachte er nog eens met na druk op te hebben gewezen, dat hy diens destijds toegepaste methode om het parkeerverbod te ontduiken zeer onbehoorlijk vond, vonniste hij hem conform de eis. De gemeenteambte naar verloor dus zijn „proef-proces" radicaal. Hoewel zich op de inhaalbaan reeds een tegenligger bevond zette de vertegenwoordiger toch door. waarop prompt een frontale botsing en een grote materiële schade volg den. Hoewel drie getuigen unaniem ver klaarden, dat verdachte pas ging in halen toen de tegenligger zich al ge ruime tijd op de inhaalbaan bevond, ontkende hij dit ten stelligste. „Niet ik maar hij had even moeten wach ten want ik reed al minstens over een afstand van 50 meter op de middenbaan", was verdachte van oordeel. De officier, mr. N. J. Out, zag geen enkele aanleiding om de getuigen-verklaringen in twijfel te trekken en achtte het feit, dat ver dachte een grove verkeersfout had begaan wettig en overtuigend genoeg bewezen. Mede gezien de grote ma teriële schade en de gevolgen, die hieruit voor de bestuurders hadden kunnen voortvloeien, eiste hij een boete van f 150 subs. 30 dagen. Verdachtes raadsman bestreed op enkele punten de getuigen-verklarin gen en nam zonder meer aan, dat zijn cliënt de enige juiste lezing van het geval had gegeven. Het in het proces-verbaal geuit vermoeden, jdat zijn cliënt alcohol had gebruikt al vorens op weg te gaan, wees hij als „een grove onwaarheid" van de hand. Hij vroeg derhalve om een vrijsprekend vonnis. De kantonrechter, mr. W. de Ko ning, bleek hiertoe niet bereid te zijn. „Het vooraf gebruik van alcohol is hier niet voldoende komen vast te staan en daarom zal ik ditmaal het rijbewijs nog niet in het geding brengen, doch van enige clementie inzake de geldboete kan geen sprake zijn", diende hij de raadsman van repliek. „De geëiste boete komt verdachte ook volledig toe", vond hij en von niste derhalve conform. Slingerend De Leidse machinist tornde met zijn pertinente ontkenning op tegen vier getuigen, die volgens hun in het proces-verbaal vastgelegde verklarin gen voor elkaar niet onderdeden in het uiten van hun verontwaardiging over de reeks van levensgevaarlijke stunts, die verdachte op 16 decem ber jl. met zijn auto had uitgehaald. Uit deze verklaringen bleek, dat de machinist het traject Provinciale weg te VVaddinxveen, Hoge Rijndijk, Zoeterwoude slingerend had afgelegd en een paniek onder de automobi listen had gezaaid. Twee getuigen- automobilisten, die reeds onder Wad- aan een botsing met verdachtes auto waren ontsnapt, zetten een achtervolging in teneinde te trachten verdachte tot staan te brengen. „Onderweg zagen wy, dat hij rakelings langs tegen liggers schoot en dat enige automo bilisten nog juist bijtijds de wegberm konden inrijden om een botsing te voorkomen. Toen zij er niet in slaagden ver dachte tot staan te brengen, had een van hen de achtervolging voortgezet en de andere de Rijkspolitie te Ha- zerswoude gewaarschuwd. Deze zette eveneens een achtervolging ln, slaag de er op de Hoge Rijndijk in ver dachte uiteindelijk tot stoppen te dwingen. „Hij kwam toen waggelend uit zijn auto en was kennelijk niet nuchter meer", luidde het eenslui dend oordeel van verbalisanten en getuigen. Verdachte ontkende ten eerste dat hij enig gevaar op de weg had opgeleverd. „Door een manke ment aan de benzinetoevoer moest ik weliswaar de gehele weg met m'n linkerhand choken en met m'n rech terhand «turen, doch mijn afwijkin gen van de rechte weg waren zo mi nimaal, dat er van enig gevaar voor botsingen geen sprake was", ver klaarde hij. Voorts ontkende hij ook maar één druppel alcohol te hebben gedronken. „Ik gebruik nooit sterke drank, dus ook toen niet", zei hij op verontwaardigde toon. „U staat an ders bij de politie bekend als een stevige drinker en uw vrouw heeft zich hierover blijkbaar ook al enkele malen beklaagd", ontdekte de kan tonrechter in het proces-verbaal. „Hoe komen ze daarbij want bij mij komt nooit alcohol in huis en in een café kom ik ook nooit", reageerde verdachte nog verontwaardigder. „De politie vond ook een lege Jenever kruik in uw auto" las de kantonrech ter verder. Terwijl verdachte bedoel de kruik uit zijn tas haalde en om hoog hield verklaarde hij dit feit als volgt: „Dat was een monsterkruik want ik zit op het ogenblik in de kurkenbranche en heb dus monsters bij mij voor de verschillende maten". „Waarom weigerde u dan om een bloedproef af te leggen", informeer de de officier op zijn beurt nieuws- dierig. De machinist bleek niet voor een gat te vangen: „Ik ben licht- diabetes en wilde geen gevaar lopen om infectie te krijgen, die na een bloedproef kan optreden". Het requisitoir was kort maar krachtig. „Hoewel ik het gebruik van alcohol hier wel degelijk een straf - bezwarende factor acht. zou zonder deze factor het feit al ernstig genoeg zijn om een gevoelige correctie toe te passen", vond de officier. Een en ander tegen elkaar afwegende kwam hy tot de eis van f150 boete subs 30 dagen en de onvoorwaardelijke ontzegging van verdachtes rijbe voegdheid voor de tijd van 1 jaar. „Ik sta alleen tegen vier getuigen en die worden nu eenmaal geloofd, doch het is al meer voorgekomen, dal iemand op getuigen-verklaringen on schuldig werd veroordeeld", consta teerde verdachte alvorens de kanton rechter erop te wijzen, dat hy voor het uitoefenen van zyn beroep een rijbewijs nodig had. „By intrekking van myn rybewys ben ik tot werke loosheid gedoemd", zo verzekerde hy de rechter. Deze achtte het bewys, dat ver dachte om welke reden dan ook op een hoogst gevaariyke wyze had ge reden afdoende geleverd en zag daar om geen enkele term aanwezig om clement te zyn. „Ik moet hier het algemeen belang boven een particu lier belang stellen en kan het niet in overeenstemming met myn verant woording brengen om u nog langer achter het stuur van een auto op do weg te laten", deelde hy verdachte nog nadrukkeiyk mee, alvorens conform te vonnissen. Daar de ma chinist opvallend langzaam papieren en lege kruik in zyn tas pakte, duur de het nog al even, alvorens hy plaats maakte voor de volgende ver dachte. Geen rijbewijs „Verdachte rydt nu al meer dan 12 jaar zonder rybewys rond en werd voor dit feit enkele malen veroor deeld. onder meer tot een boete van .a'^us de officier in zün re quisitoir tegen een 45-jarige glazen wasser uit Den Haag. De man liet echter verstek gaan. Ditmaal had hy het, aldus de offi cier, wel heel erg bont gemaakt. Terwyi hy op 15 december s avonds in de omgeving van Leiden weer een van zyn clandestiene ritjes maakte liep hy „tegen de lamp" om dat zyn auto geen rood achterlicht voerde. Hy kon by zyn aanhouding rybewys noch kentekenbewijs tonen en gaf bovendien een valse naam en een vals adres op. Naam en adres bleken toe te be horen aan een goede kennis van de glazenwasser, die wel een rybewys had. De glazenwasser kreeg ditmaal dus 4 processen-verbaal gepresen teerd. De officier sprak in dit ver band van een duideiyke minachting voor de wet. Teneinde hieraan ln het vervolg paal en perk te stellen eiste hy dan ook naast een totale geldboete van f 160 subs. 1 maand een week voor- waardelyke hechtenisstraf met een proeftyd van 2 jaar. Het vonnis werd f135 boete en 8 dagen hechtenis, proeftyd 2 jaar. Voor de Haagse glazenwasser staat de celdeur dus al op een kier. Evangelisatiedienst m Bevrijdingskerk In de Bevrijdingskerk (Z.W.) wordt morgenavond een evangelisatiedienst gehouden. Ds. G. Rang uit Haarlem zal in deze dienst spreken over „Deze mens stierf voor mij". Medewerking verleent de muziek- club „Concordia" uit Noordwyk. Academische examens Aan de Leidse Universiteit is ge slaagd voor het examen doctoraal Engels: de heer H. W. van der Wolf (Katwyk aan Zee).

Leidsch Dagblad | 1964 | | pagina 3