Stunt met B.B. ging niet door RIEMERSMA Squazzardi bekent moord op Colombo RUDI CARRELLS SHOW GEREED Gisteren al op 2cle net Esther Ofarim Hongersnood in Nepal Eerste procesdag in Rome In Boston „Hardhandige'' begroeting van Liz Taylor Kleuters met vinger tussen schuifdeuren MET EEN ENKEL WOORD LEIDSCH DAGBLAD DINSDAG 24 MAART 1964 L.D. OVER RADIO EN T.V. L.D. OVER RADIO EN T.V. L.D. OVER RADIO EN T.V. (Van onze rtv.-medewerker i In het Schvenlngse circus is voor het eerst sinds een jaar weer een televisie-show van Rudi Car- rell opgenomen. En niet zo maar een show. Rudi Carrells terugkeer is min of meer bedoeld voor af vaardiging als Nederlandse inzen ding naar het internationale te- tevisieconcours in Montreux. De afvaardiging van Rudi's show staat niet helemaal vast. Theore tisch is het nog steeds mogelijk, dat er een ander reeds uitgezon den Nederlands televisieprogram ma meedingt naar de zege van Montreux. Maar die kans is zeer gering. Officiéél heeft iedere omroep het recht een programma aan de werk groep amusement der N.T.S. voor te leggen als gegadigde voor Montreux. De gezamenlijke amusements afge vaardigden van de omroepen kiezen uit de binnengekomen inzendingen het programma, dat namens de Ne derlandse televisie zal deelnemen. De V.A.R.A. heeft echter niets na gelaten het aanvankelijk nog niet verwezenlijkte programma van Rudi Carrell naar voren te schuiven als de enige reële kandidatuur voor Mon treux. Terwijl Rudi nog pas druk bezig was met de voorbereidingen van zijn show, werd met een mini mum aan reserve wereldkundig ge maakt, dat Rudi's show bij de N.T.S. zou worden aangeboden als gegadig de voor Montreux. Intussen heeft Rudi Carrell giste ren in Scheveningen de show ge maakt. Het zou niet aardig van ons zijn, als we onthulden wat hy er zoals in doet en laat, want vooral dit Carrelprogramma moet het hebben van het verrassingselement. Maar wij behoeven ons toch niet helemaal in het duister te hullen. Aanvankelijk was het Rudi's- plan op te treden met niemand minder dan Brigitte Bardot. Dat is hem he laas niet gelukt. Onbereikbare BB. liet Rudi via haar impresario weten, dat ze best naar Nederland had willen komen, ware het niet dat zij in zonnig Zuid-Amerika vertoefde en dat klimaat verkoos boven Neder lands nattigheid. Aan Rudi's zyde schittert nu Esther Ofarim. Hoe blijft geheim, maar wij verzekeren u dat het een ideale oplossing is. B.B. zou het optreden van Esther Ofarim stel lig niet geëvenaard hebben. De shoto is gisteravond om 5 voor half twaalf „in alle stilte" totaal onverwacht al op het twee de tv-net vertoond. Op deze wijze heeft de VARA voldaan aan het reglement van het internationale tv-festival van Montreux, dat eist dat een inzendin gten minste een maal in eigen land via tv is ver toond. We zeiden het al, deze shoio is eigenlijk niet zozeer voor u en ons gemaakt, maar voor Montreux. Televisie houdt velen thuis Het aantal bezoekers van biosco pen, voetbalwedstrijden, concerten en toneelvoorstellingen neemt af. Dit geldt eveneens voor de actieve mu ziekbeoefening. Het aantal personen dat een of meer muziekinstumenten- bespeelt, is de laatste jaren gedaald. Deze ontwikkeling dateert van kort na de tweede wereldoorlog. Het tem po is echter van ongeveer 1956 af merkbaar versneld, wat voor een be langrijk deel aan de opkomst van de televisie kan worden toegeschre ven. Het is echter ook gebleken, dat het museumbezoek de laatste jaren voortdurend is toegenomen. Deze gegevens zijn ontleend aan een publikatie van het Centraal Bu reau voor de Statistiek. de mooiste koets voor uw prins prinses In het gebied van Dhaulagiri, in het westen van Nepal, heeft de be volking te lijden van ernstig voedsel tekort. Wortelen, bladeren en wilde planten uit de wouden zijn nog de enige eetbare zaken die voorhanden zijn. De minister voor de Voedselvoor ziening van Nepal heeft een bezoek aan het getroffen gebied gebracht. Volgens hem is de voedselschaarste te wijten aan mislukking van de oogst. Van andere zijde werd vernomen, dat het tekort is ontstaan door enor me verkopen van voedingsmiddelen aan de Chinezen, die hun mensen in Tibet moeten voeden. De regering van Nepal heeft de uitvoer van rijst en ander voedsel nu stopgezet. Ei van Columbus gevonden Nu de Paasdagen naderen, hebben duizenden huisvrouwen de verheu gende ontdekking gedaan dat een dure tijd heel wat goedkoper kan zijn. Wij spraken met verscheidene huisvrouwen die dit feit ten volle beaamden. Zij doen al hun inkopen voor de komende feestdagen op de markt. Daar vinden zij een over vloed van smakelijke zaken - heer lijke traktaties, maar ook gewone levensmiddelen. Zij verklaarden dan ook zonder uitzondering dat kopen op de markt geld-verdienen is. Op de markt is van alles véél - en stukken voordeliger. Markt koopman en straathandelaar we ten vanouds wat een huisvrouw toekomt en dat is te merken aan d9 ruime keus en de prijzen. Om van de gezelligheid van het mark ten nog maar niet eens te spreken. Verstandige huisvrouwen, menen wij, gaan dan ook voor de Paas dagen volop inkopen doen op de markt, want OP DE MARKT IS UW GULDEN EEN DAALDER WAARD Morgenavond zal de KRO- T.V. het spel Wonder aan de Donau" van de Amerikaan Max wel Anderson uitzenden. De vertaling is van Jan Har- denberg, de regie van Luc. van Gent. Op de foto een scène met v.l.n.r. Jan P. Koenraads (bewa- I ker), A. v. d. Kwast. Ben Aer- i den (majoor). Wim van den Brink (generaal Merck), Albert Abspoel (de luitenant)a- rends en Tom van Beek (kapi tein Kassei). (Van onze correspondent in Rome) In Rome is gisterochtend het proces begonnen tegen Sergio Squazzardi en Enrico Prisco, die beschuldigd worden van de moord op de Italiaanse schoen handelaar Bruno Colombo, die in 1961 in Amsterdam om het leven werd gebracht. In deze zaak, die wordt behan deld door het eerste hof van assisen, wordt Squazzardi door vier en Prisco door drie advocaten verdedigd. Ver der is er, zoals in Italië gebruikelijk is, een advocaat voor de civiele par ty, de familie Colombo. Onder het publiek bevond zich een zuster van het slachtoffer en onder de getuigen zijn broer Italo, die des tijds in Amsterdam de identificatie heeft verricht. De verklaringen van Geen compromis in protestants getuigenis In het Amerikaanse blad „Christia nity Today" schreef prof. Norman V. Hope. kerkhistoricus aan het Prin ceton Theological Seminary over de ..New Look" In de betrekkingen tus sen protestanten en rooms-katholie- ken. Hij verklaarde, dat de protes tanten een zeer bepaald getuigenis te brengen hebben, dat geen compromis toelaat. „Verwatering van dit getui genis zou voor ons protestanten bete kenen, dat wij ons erfdeel verloochen den en verraad pleegden tegenover het aan ons toevertrouwde. En. daar het rooms-katholicisme ondanks al zijn vriendelijke gebaren nog niet in het minst bereid lijkt onze uitleg van de boodschap van het Nieuwe Testa ment te aanvaarden, is een vereni ging van rooms en protestant in de nabije toekomst niet in uitzicht". De reformatorische uitleg van het evangelie vatte prof. Hope samen in drie punten- 1 Rechtvaardiging uit genade door het geloof ..wat bete kent dat in de verlossing van een christen alles van God komt en dat het enige wat de mens kan doen is dankbaar en nederig de verlossing, die God in Jezus Christus geeft, aan vaarden". 2. Het priesterschap der gelovigen, „alle christenen zijn ge schapen naar hetzelfde goddelijke beeld verlost door hetzelfde offer en geroepen tot dezelfde goddelijke be stemming: tegenover God hebben zy allen een gelijke positie en dus de zelfde verantwoordelijkheid en voor rechten in het leven". 3. Het uitein delijk gezag van de bijbel als de enige regel voor geloof en leven. Zó onstuimig werd de filmster Elizabeth Taylor zondagavond in de Amerikaanse stad Boston door haar bewonderaars begroet, dat zij met rug-, nek- en armklach- ten naar haar hotelkamer moest worden gebracht, waar haar pijn stillende middelen werden toege diend. Liz en haar man, Richard Burton, waren aangekomen uit Canada, waar zij kortgeleden in het huwelijk zijn getreden. Ook Burton werd door de opgewonde menigte toegetakeld. Jeugdige be wonderaars trokken Liz Taylor aan het haar. De filmactrice was, volgens haar woordvoerder John Springer, bijna bezweken. Ze was over haar zenuwen heen". Enkele jaren geleden heeft ze een zware rugoperatie ondergaan. Burton was „woest" over de ma nier, waarop ze ontvangen waren. Springer vertelde, dat de duizen den mensen voor het hotel niet in toom gehouden konden wor den. „Ik heb al die tijd maar tivee politiemannen gezien", zo zei hij, maar hij voegde eraan toe: „Het was een vriendelijke menigte, en wij vinden het jam mer, dat het zo gelopen is. Wij vonden het prettig, dat er zoveel mensen waren gekomen maar wij zouden wel graag gezien hebben, dat alles wat ordelijker was ver lopen". de Nederlandse getuigen, in Holland afgelegd, werden voorgelezen, het geen zowel door het openbaar minis terie als door de verdediging vol doende wordt geacht. Nadat dit gebeurd was, verzocht de president, La Bua, Squazzardi zijn le zing van het geval te geven. Deze be vestigde alle verklaringen die hij tegenover de rechter van instructie had afgelegd en gaf een vrij duide lijke uiteenzetting van zyn levens loop. Hij sprak zeer zachtjes, zodat het in de zaal moeilijk was hem te volgen. Moeilijke jeugd Squazzardi vertelde hoe zijn ouders in 1947 besloten naar Aosta te gaan, omdat zijn vader hartpatiënt was en men meende dat het klimaat in dit bergachtige gebied beter voor hem was dan de zware lucht van Rome. Hij moest toen. wegens de moeilijke omstandigheden waarin het gezin kwam te verkeren, van de middelbare school af en werd brievenbesteller, waarna nog tal van andere baantjes volgden. Squazzardi raakte betrokken bij een kleine diefstal door één van zijn vrienden. Het betrof niet meer dan een doos met caramels, maar hy werd veroordeeld tot een voorwaar delijke straf van drie maanden en twaalf dagen. Daarna is het hem nooit meer gelukt ergens gedurende i langere tijd werk te vinden. Het ge- j zin verhuisde zelfs naar Frosinone omdat Sergio in Aosta nergens meer werk kon vinden, maar ook in de nieuwe woonplaats werd zyn werk gever steeds na enige tijd ingelicht over zijn veroordeling en ook werd hy verschillende keren aangehouden wanneer er in het stadje een dief stal was gepleegd. Hy kon steeds be wijzen er niets mee te maken te hebben gehad. Verdachte onwel Het was volgens deze beklaagde Prisco die op het idee kwam Colom bo te vragen hen met zijn wagen naar Brussel te rijden, onder het voorwendsel dat Squazzardi daar een partij horloges moest halen, die hij Nederland wilde binnensmokkelen. Squazzardi vertelde nauwkeurig hoe zij Colombo hadden kunnen bewe gen hen mee te nemen en hoe zij tenslotte vertrokken. Op dat ogenblik vroeg Enrico Pris co de president of hij de zaal mocht verlaten, omdat hij zich onwel voel de. Hij zag doodsbleek en het zweet brak hem aan alle kanten uit. Hij kreeg toestemming te vertrekken en werd weggeleid. Squazzardi vertelde hoe de man nen eerst gedrieën op de voorbank van de auto zaten en hoe hU, toen even gestopt werd, had voorgesteld dat hij achterin zou gaan zitten. Voordat de wagen zich weer in be weging zette, zou Prisco hem veelbe tekenend hebben aangekeken: „Nu moet het gebeuren, of nooit". „Wat er toen over mij is gekomen, weet ik niet", aldus Squazzardi, „maar ik heb geschoten, doch het was Prisco die mij daartoe heeft aangezet". Op een vraag van de president zei de verdachte zich niet te herinneren of hij nauwkeurig had gericht. Hierna volgden de gruwelijke de tails van de wijze waarop men zich van het lichaam van Bruno Colombo had ontdaan. Vandaag zou Enrico Prisco aan het woord komen om zijn lezing van de zaak te geven. Amerikaans Hof geeft Cuba gelijk Met acht stemmen tegen één heeft het Hooggerechtshof in Washington gisteren een uitspraak van een fede raal hof van appèl vernietigd en be paald dat Cuba wel degelijk het recht heeft buitenlandse eigendom men te nationaliseren. Het Hooggerechtshof heeft voorts gemachtigd tot betaling aan Cuba van 175,250 dollar, de prijs van een lading suiker waarop Amerikaanse aandeelhouders van een door Cuba genationaliseerde onderneming beslag hebben laten leggen. Het bedrag zal evenwel niet zonder meer worden uitbetaald, want de Amerikaanse regering heeft alle activa van Cuba in de V S. bevroren teneinde de Cubanen te dwingen tot het uitkeren van schadeloosstelling aan de Amerikanen wier bezittingen zijn genaast. RADIO EN TV VANAVOND Willem Duys neemt deel aan de geschiedenisles, die dr. A. J. Vis om 8.20 uur geeft aan leerlingen van het Willem de Zwijgerlyceum in Bus- sum en die de A.V.R.O. onder de titel „Uit de school geklapt" op het scherm brengt. „Naked City" (9.10 uur) gaat dit keer over het parkeer probleem in New York, dat aanlei ding is tot een ernstig meningsver schil. De Amerikaanse televisie maakte een reportage van Ethiopië, die om 10 uur op het scherm wordt gebracht. In het voorprogramma kan men kijken naar „Combo", een programma voor jonge mensen, die van dansen en muziek houden. Voor de K.R.O.-radio concerteert om 8 uur het Radio Filharmonisch Orkest o.l.v. Jean Fournet m.m.v. Ka rin Hoffmann, piano. Leo Nelissen presenteert om 10.40 uur „Vreemd". Disco-rendezvous" wordt geleid door Victor Conselman. (11.10). A.V.R.O.-artiesten zorgen om 8.05 uur voor „kleurrijke klanken". Ilse Wessel en Hans Veerman presente ren om 9 uur de periodiek „Radar". Om 9.45 uur zingt Louis Neefs ca baretliedjes. VOOR WOENSDAG 25 MAART Hilversum I. 402 in. NCRV: 7.00 Nws. en SOS-ber. 7.10 Dagopening. 7.20 Klass. gram. 7.45 Ra diokrant. 8.00 Nws. 8.15 Lichte ork - muz. 8.30 Internationale volksliederen en -dansen. 9.00 V. cl. zieken. 9.35 Wa terstanden. 9.40 V. d. huisvrouw. 10.10 Moderne kaïnermuz. 10.30 Jezus steeds eenzamer, overdenking. 11.00 Gewijde muz. 11.15 De Jeugd op eigen wieken, hoorspel (34). 11.45 Lichte gram. 12.30 Meded. t.b v. land- en tuinbouw. 12.33 Licht lnstr. kwart. 12.53 Gram., event, act. 13 00 Nws. 13.15 Licht instr. trio. 13 35 Moderne ork.muz. 14 00 The Cru cifixion, Passiemuziek v. Stainer. 14.55 Moderne gram. 15.20 Samenzang: gees telijke liederen. 15.50 Bijbelvertelling v. d. Jeugd. 16.00 V. d. Jeugd. 17.15 Euro- Jazz: jazzmuz. uit het hoge Noorden. 17.45 Klass. planomuz. NCRV: 18.10 Meisjeskoor: Geestelijke liederen. 18.30 Het Spektrum: lezingen. 18.45 Moderne kamermuz. 19 00 Nws. en weerpraatje. 19.10 Op de man af, praatje. 19.15 Leger des Heils kwartier. 19.30 Radiokrant. 19.50 Koorzang. 20.00 Passie-Kerkdienst. 20.35 Mattheuspas- sion van Johan Theile. 21.25 Actuali teiten 21.40 Klass. kamermuziek. 22.30 Nws. 22.40 Avondoverd. 22.55 Klassieke gram. 23.15 De levensstijl van protes tanten in de stille week. lezing. 23.35 Oude kamermuz. 23.55-24.00 Nws. Hilversum II. 298 m. VARA: 7.00 Nws. 7.10 Oclitendgym. 7.20 Soc. strijdlied. 7.23 Lichte gram. (Om ca. 7.30 Van de voorpag.). 8.00 Nieuws en soc. strijdlied. 8.18 Lichte gram. 8.55 Kookpraatje. 9.00 Ochtend- gvm. v. d vrouw. 9.10 Moderne muz. VPRO 9 40 Morgenwijding. VARA: 10 CO Lichte gram. 11.00 V. d. vrouw. 11.40 Licht ens. met zangsoliste. 12.10 Planoduo: lichte muz. 12.30 Meded. t.b.v. land- en tulnb. 12.33 Voor het platteland. 12.38 Orgelkwartet: lichte muz 13.00 Nws. 13.15 Klein vrouwen koor. 13.35 Licht ens. 14.00 Kamerork.: klass en moderne muz. 14.45 Gram. (Van onze Venlose correspondent) De populariteit van een melkventer in het Peelplaatsje Llessel Is er Indirect oorzaak van, dat van drie kleuters binnen zeer korte tijd een deel van de rechterwijsvinger moest worden geamputeerd. De kinderen, 3, 4 en 7 jaar oud, lie pen altyd en overal achter hem aan en hielden zich vast aan de accu-wagen, wanneer deze weg reed. Tot driemaal toe raakte een kind met een of meer vingers bekneld tussen een schuifdeur die dicht sloeg wanneer het wagentje zich in beweging zette. Opmerkelijk is het, dat het telkens de rechterwijs vinger was. De politie deelde ons mee, dat men de bevolking wil gaan waarschuwen. Nu er al drie kinderen een deel van een hunner vingers missen, zullen de schuifdeuren van de wagen door de zorg van de melkinrichting worden veranderd. .Uitdegrap' In 1959 vertrok Squazzardi naar Frankfort, hij werkte vervolgens eni ge tyd in Parijs en Hamburg en ging tenslotte naar Amsterdam, met de bedoeling te monsteren op één of ander schip. Ook dit lukte niet. Hij raakte verzeild in de uiterst kwalijke kringen die de bar Milano aan de Leidsestraat frequenteerden. Squaz zardi meende dat hij zich dit gezel schap van internationale onderwe reldfiguren waardig moest tonen en gaf zich uit voor een smokkelaar met grote kwaliteiten. In die tyd heeft hij daar de stu dent Calapse leren kennen, die een maand later weer naar Amsterdam kwam, toen in gezelschap van Prisco. De twee studenten ontmoetten Co lombo. die in de Milano-bar ken nismaakte met Squazzardi. Toen de schoenhandelaar altyd over flinke bedragen bleek te beschikken, kwam by de anderen de gedachte op hem zfjn geld afhandig te maken. Al gauw vielen daarbij de woorden: „We zullen Colombo wel uit de weg moeten ruimen". Toen de president vroeg wie daar over het eerst gesproken heeft, zei Squazzardi dat hij zich dat niet her innert, maar dat hy met misschien zelf wel geweest is. Hij zei zulke dingen wel meer, „uit de grap". Hy was nu eenmaal gewend in de Mila no-bar op te scheppen over zyn hel dendaden als zware jongen. BINNENLAND De 62-Jarige schipper P. W. A. M. erschuren uit Rotterdam ls gisteren in Utrecht dodelijk verongelukt, tij dens het lossen van grint uit zijn 6chlp. HIJ stond op de kade toen de vrachtwagen waarin het grint werd ge stort, achteruit reed. De schipper kwam onder het rechterachterwiel terecht. Geschrokken door het geschreeuw van de omstanders reed de chauffeur van de wagen weer vooruit, waarbij hij de schipper voor de tweede maal over reed De heer Verschuren was op slag dood. Op voordracht van de minister van Binnenlandse Zaken. m.r. E. H. To- xopeus, ls, wegens strijd met het alge meen belang, het besluit vernietigd van B en W. van Amsterdam, waarbij de brandweersalarissen in die gemeen te werden verhoogd. Het besluit van B en W. van Amsterdam van 15 maart 1963 tot hogere indeling van een aan tal brandweerfuncties werd reeds eer der geschorst, BUITENLAND President Johnson van de V.S. heeft gisteren het ontslag aanvaard van Henrv H. Fowler, onderminister van Fi nanciën. Fowler had in een brief aan de president de wens te kennen gege ven zich uit het ambtelijke leven terug te mogen trekken. Hij maakte sinds het begin van Kennedy's bewind deel uit van de regering. President Nasser van de VAR (Egypte) heeft een decreet uitgevaar digd waarin veldmaarschalk Abdel Ha- kim Amer benoemd is tot eerste vice- president. Maarschalk Amer. die op perbevelhebber Ls van de Egyptische strijdkrachten, zal, volgens „Al Ach- ram", „als het eventueel nodig mocht zijn" gedurende 60 dagen als president optreden ln afwachting van de verkie zing van een nieuwe president door de nationale vergadering. Russische artsen hebben met suc ces een hand aangehecht die vier maanden geleden bij een ongeluk vrij wel geheel van de arm was gescheiden, zo meldt Tass. Het slachtoffer van het ongeluk, een Russische boerenarbeider, ls nu weer aan het werk en pols en hand functioneren nagenoeg weer nor maal. De produktle van de prototypen van het Frans-Britse supersone ver keersvliegtuig Concorde zal verschei dene maanden worden vertraagd als gevolg van wijzigingen ln het ontwerp, zo ls gisteren ln luchtvaartkringen te Parijs vernomen. Met name zal de In houd van de brandstoftanks worden vergroot, terwijl voorts het motorver mogen met vyftlen procent zal toe nemen. Tenslotte zal het vleugelopper- vlak worden uitgebreid. Het gewicht van het toestel zal door een en ander van 120 tot 145 ton toenemen, aldus genoemde kringen. Bij een ongeluk in een kolenmijn te Whitehaven, ln Engeland, zijn gis teren 37 mijnwerkers gewond. Het on geluk gebeurde toen een lorrietrelntje tegen een omlaaggezakte stutbalk reed. Een tachtigtal mijnwerkers werd uit de lorries geworpen. Het merendeel der gewonden kon na een medische behan deling naar huls gaan. Een eenheid Vletcong-rebellen ter grootte van een compagnie heeft zon dagavond ln de buurt van Doesjon, on geveer dertig kilometer ten westen van Saigon, een tiental autobussen aange houden en alle Inzittenden, onder wie militairen en leden van de burger wacht, ontvoerd. Om hoeveel mensen het hier gaat ls niet bekend. De stad Aken heeft de Keizer Kare!-prijs voor 1964 toegekend aan president Segnl van Italië. De pr\)s wordt, sinds 1950, Jaarlijks toegekend voor bijzondere verdiensten op het ge bied der eenwording van Europa. Een Joegoslavische rechtbank heeft gisteren een stationschef tot acht Jaar en een wisselwachter en een hoofdconducteur ieder tot zes Jaar ge vangenisstraf veroordeeld wegens ern stige nalatigheid. De drie worden ver antwoordelijk gesteld voor een van de grootste treinrampen ooit in Joego slavië gebeurd. De ramp gebeurde ln tanuari, niet ver van Belgrado, toen wee treinen met elkaar in botsing kwamen, waarbij 61 doden en 162 ge wonden vielen. President Brezjnew van de Sow- Jet-Unle en president Abdoellah al Sallal van Jemen hebben ln het Krem lin een vriendschapsverdrag getekend. De belde landen werden het voorts eens over maatregelen voor economi sche, technische en culturele samen werking. De Russen zullen als ge schenk een ziekenhuis en drie scholen ln Jemen bouwen. Ketema Yfroe, de Ethiopische minister van Buitenlandse Zaken, is naar de Soedanese hoofdstad Khartoem vertrokken, waar hij vandaag bespre kingen is begonnen met zyn Somali sche ambtgenoot, Abdoellahl Issa, over het grensgeschil tussen Ethiopië en Somalië. Bovendien zal hy met de Soedanese autoriteiten spreken over een uitleveringsverdrag tussen Soedan en Ethiopië. Volgens de minister van Defensie van India zyn in de grensoorlog tus sen China en India in het najaar van 1962 ln totaal 3080 Indiase militairen gedood. In Hamburg ls gisteren de eerste speciaal voor de Westdultse marine ge bouwde torpedoboot Jager overgedragen. De 2850 ton metende „Hamburg" zal met een bemanning van 250 koppen een hoogste snelheid van 35 knopen per uur kunnen behalen. Het schip is o.m. uitgerust met vier vol-automati- sche .door radar gelelde, 10-centimeter kanonnen die zich in geschutstorens bevinden. De „Hamburg" kan verder anti-onderzeeboottorpedo's en -raket ten meevoeren, terwijl er zich ook een mynenlegultrustlng aan boord bevindt. 14.50 Le»e\.^.. js leuk. toespraak. l> V. d. Jeugd. 16.40 V. d. zieken, y Tango-rumba-ork. 17.50 Regerlngsm Geven en nemen. Tips voor en weggebruikers. VARA: 18.00 Nsw. 18.15 Lichte g 18.20 Ultz. van de A.R. Party. To( spreekt dr. W. R. van der Sluis, s« tarls van de A.R. Party. 18.30 Lie lnstr. kwartet 18.50 Muziek voor deren. 19.00 V. d. kind. 19.10 1 vrouwen bereiden Pesach voor. J(x uitz. 19.30 Dansork. met zangsolis 20.00 Nws. 20.05 Licht ork. 20.35 Ik u lief, mijn Nederland, klankb. Concertgebouworken solist: klass moderne muz. In de pauze (plm. 21 21.50) Voordracht. 22.30 Nieuws, z Balans: hoofd- en bijzaken uit het gelijks gebeuren. 22.55 Jazz-uitz. 2i Lichte gram. 23.30 Licht ln6tr. set 23.55-24.00 Nws. GRAMMOFOONPLATENPROGRAV DRAADOMROEP (Over de 4e lijn van 18-20 Sancho Pancho (Berklng), Ori Willy Berklng; Gltarren splelt SchmidsederOrkest Alfred Ha; Steig' in das Traumboot der li (Gletz), Orkest Adalbert Luczkow El Cumbanchero (Hernandez), Ori Max Greger; Clementine (Harris), kest Günther Fuhlisch; River i dlxie (Berking), Orkest Willy Berfc Blue moon (Rodgers), George Sheai Quintet; Siboney (Lecuona), Lo6 ft beros; All through the day (Ke George Shearing Quintet; Maria D res (Garcia), Los Rumberos; Say t (Lecuona). George Shearing Quit La queu du chat (Marcy), Frères ques; Oui, oui, oui (Glraud), Ori Franck Pourcel; Le lanceur de pig (Pichaud). Marie Claire Pichaud; Aj, gultare (Pichaud), id.; Petite f (Bechet). Orkest Franck Pourcel; viens Lisa (Deguelt), Compagnom la Chanson d'Orprée (Bonfa), Steyn; Bye bye blackbird Hender» Blue Diamonds: Baby face (Davis), Only you (Ram). Cor Steyn; Gri sleeves. Norman Luboff Choir; Ci dlan sunset (Heywood), Eddie wood; Nancy (v. Heusen). Frank natra; Have I told you lately ttai love you (Wiseman), Orkest Vaughn; Dedicated to yox» (Cahn), King Cole; Night train (Forrest), car Peterson. Ray Brown, Ed Thlgj Bag's groove (Jackson), id.; Me swing (Moten), id.; Moonlight ln 1 mont (Suesdorf), Ella Fitzgerald, U Armstrong, Oscar Peterson, Ray Bro Herb Ellis, Buddy Rich; Can't we friends (Swift), Id.; Stompv Jo (Ellington), Johnny Hodges. Duke llngton, Harry Edison. Al Hall, U Spann, Jo Jones; Squeeze me (l Hams), Id.; Going up (Ellington), TELEVISIEPROGRAMMA NTS: 17.00 De Verrekijker, inte tionaal Jeugdjournaal. KRO: 17.10-1 V. d. kind. 19.30 Het Kruis, onze ei hoop. documentaire film. NTS: 3 Journaal en weeroverz. KRO: 2j Brandpunt. 20.45 Piste, variété-pi 21.25 Wonder aan de Donau, TV-l 22 00 Het land van onze klndei Deel 3: Werk en welvaart. 22.30 Zli mens: 6e Vasten-epiloog. NTS: 22 22.50 Journaal. Experimentele uitzendingen op tweede net (kanaal 27). VPRO: 20 45 Grazige welden, si film. 22.15-22.45 Pianorecital (be BUITENLANDSE PROGRAMMA' Engeland. BBC Home Service, 331 12.00 Volksdansen. 12.30 V. d ren. 12.55 Weerber. 13.00 Nieuws Klankb. 13.40 Radlokron. 14.00 E en moderne muz. 15.00 Hoorspel. Vespers. 16.45 Lezing of voordr V. d Jeugd. 17.55 Weerber. 18.00 18.10 Reg. progr. 18.32 Marktber. Amusmuziek. 19.00 Wedstryd hu E amateurkoren. 19 30 Quiz 20.00 en moderne muz. 21.30 Klankb. Nws. 22 30 Godsd. lezing. 22 45 P overz. 22 59 Weerber. 23.00 Nws 2 Voordr. 23.15-23.45 Liederen. Engeland, BBC Light Programim 1500 en 247 m. 12.00 Populgram. 12.31 Gevar. gramma. 13.31 Licht progr. 13.45 V kind, 14.00 V. d. vrouw. 15.00 O muz. 16.31 Muz. bij het werk. The Dales, dagboek. 16.31 Ultsl 16.32 Gram. v. d. Jeugd. 17.00 Gt muz. progr. 18.33 Sportoverz. 1 Hoorspel. 19.00 Nws. en Journ. 1 o, Gevar. progr. 20.00 Vragenspel tu Jongensscholen. 20.30 Nws. en act. J c' Hoorspel. 11.00 Gevar. muz. 23.40 Vi 0' dracht. 23.55-24.00 Nws. Nordwestdeutsoher Rundfunk. 3d 12.00 Nws. 12.15 Amus muziek. 1 r< Nws. 13.15 Amus.muz. 14.35 Gevax.i ziek. 16.00 Nws. 16.05 Orkestllede f' 17 00 Nws. 17.30 Filmmuz. en di 0< muz. 19.00 Nws. 19.30 Jazzmuz. S Cj Hoorspel, 20.45 Operettemuziek 3 :r Nws. 22.00 Lichte muz. 22.45 Dana" 23 15 Klass. muz. 24.00 Nws. 0.20 D H en amus.muz. 1.00 Weerber en hoé muz. 1 Frankrijk, 280 en 235 m. 12.30 Nws. 12.42 Klass. muz. 1, Gram. 16.00 Kamermuziek. 16 40 klassieke tot moderne muz 17.40 mermuz. 19.58 Nws. 20.52 Hoorsp. I to Gevar. muz. 23.40 Gram. 23 49 G It: 23.52-24.00 Nws. Brussel, 324 en 484 m. br 324 m.: 12.00 Nws. 12.03 Gram. 1 tic Lichte muz. 12 50 Beursber. 13.001 br en meded. 13.20 Kamermuz. 14.00 lye 14.03 Don Carlos, opera (4e bedi kP 14.50 Lichte muz. 15.00 Nws. 15 Carlos, opera (5e bedrijf). 15.22 muz. 15.30 Planorecital 15.45 zang 16.00 Nws. 16.03 Beursber IJ» Engelse les. 16 24 Lichte muziek'. 1 >il Nws. 17.15 Klass. muz. 18 00 Nws.: ij V. d. sold. 18.30 Lekenmoraal en rij sofie. 18.50 Lichte muz. 19.00 Nwf radiokron. 19.40 Jeugd en muziek.: Openbaar kunstbezit. 20.15 Amus: 20.45 Latijns-Amerikaanse muz. n^«zmuz- 21.30 Pluizertjes met Pin 22.00 Nws. 22 15 Griekse volksmu 22.35 De zeven kunsten. 22.50 I muz. 23.00 Nws. 23 05 Chansons. Nws. 24.00-0.45 Progr. v. d. zeelle 484 ni.: 12.03 Chansons. 12.30 0< en act. 14.03 Gevar muz. pi 16.08 Spaanse volksmuz 17.00 Nis 18.40 Lichte muz. 19.30 Nws. 20 00 derne muz. 22.00 Wereldnws. 22.15 var. muz. 22.55 Nws. W *PPORTFN (Van hedenmorgen 7 nur) a p a I d sa BB 8 3* 55 s a a Amsterdam geh bew. 10 4 Den Helder mist 6 3 Ypenburg Vllsslngen mist mist 9 8 4 3 Eelde mist 9 4 De Bilt mist 10 4 Twente mist 11 4 Eindhoven mist 11 6 Z.-Limburg onbewolkt 9 4 Helsinki onbewolkt 2 -10 Stockholm half bew. 2 -8 Oslo onbewolkt 1 -10 Kopenhagen zwaar bew. 3 -3 Aberdeen geh bew. 5 4 Londen regen 9 7 Brussel half bew. 9 5 Luxemburg geh. bew. 11 3 Parys regen 11 8 Bordeaux mist 15 10 Grenoble zwaar bew 11 2 Nice licht bew. 17 9 Beriyn Frankfort geh. bew. 5 -0 rulst 12 2 München regen 9 4 ZUrlch zwaar bew. 9 3 Genëve half bew. 2 Locarno onbewolkt 17 1 Wenen zwaar bew. 10 2 'nnsbruck zwaar bew 14 3 Rome onbewolkt 19 3 AJacclo licht bew. 16 4 Madrid zwaar oew. 21 11 Mallorca half bew. 22 8 Lissabon motregen 19 16

Leidsch Dagblad | 1964 | | pagina 2