Grandioos samenspel van rivalen Scholte en Wijnen Scylla brengt Nedlloyd eerste nederlaag toe Mauri Colthoff verbeet zich bij Nederland—WestDuitsland (0—5) Dramatische strijd Delft blijft in het bezit van de Leidsch Dagblad-bokaal Titel 47/2 voor Scholte Einde van een vete Gouden beker Stedeiiontmoeting volleybal Reserves van Leiden kunnen na zege wat rustiger ademhalen Drie overwinningen van Bakker LEÏDSCH DAGBLAD MAANDAG 23 MAART 1964 De Europese biljart-titel in het anker kader 47/2 is in Neder land gebleven. De 31-jarige Eindhovenaar Henk Scholte heeft haar overgenomen van de twee jaar oudere Tini Wijnen, die reeds op de voorlaatste dag van het toernooi in Bilbao zijn land genoot de titel in handen speelde. Zijn overwinning op Tonny Schrauwen brak de spanning voor een als een zwarte panter in zijn kooi de zaal in- en uitbenende Scholte, die met een magistrale serie van 345 de Spanjaard Galvez allang naar een nederlaag had gespeeld. Dezelfde Galvez die bij de begroe ting van Wijnen op het vliegveld van Madrid onze landgenoot dadelijk vroeg of hij de gouden Verloop-be ker (een eeuwig durende zeer kost bare wisseltrofee voor de Europese kampioen in het lp/2) bij zich had Wijnen nam hem mee, Scholte keert er mee terug. In de beker, die voor de eerste keer (in 1925) op naam kwam van de Nederlander Jan Dommering, zal de naam Henk Scholte worden gegraveerd Scholte en Wijnen hebben zater dagavond een overweldigende de monstratie van hun grote kunnen gegeven. De Spanjaarden kwamen ogen te kort. Op het ene biljart leidde Henk Scholte de ballen van de ene caram bole naar de andere waarvoor hy slechts enkele vierkante centimeters van de tafel nodig had. Tini Wijnen hield de Belg Schrauwen aan zijn stoel gekluisterd. Ook hij hield de ballen als gehypnotiseerd ln zijn (vaste) greep. In een korte spanne tijds kwam het Nederlandse tweetal, vrijwel gelijkscorend, tot de totale produktie van 596 punten, 345 voor de nieuwe Europese kampioen die hiermee de hoogse serie van 't toer nooi op zijn naam bracht en 251 voor de oud-kampioen. Tegenover het totaal van Scholte na twee beurten: 345 en 152, stonden zeven punten van Galvez. Tegenover dat van wynen 255 tegen 0 voor Schrauwen. Scholte's kampioenschap stond op dat moment scherp afgetekend. Er I zou echter nog een zeer slopende pe- riode aanbreken, voordat Henk Scholte en Tini Wijnen in eikaars armen vielen. Beiden uitgeput maar j dolgelukkig. De verbroedering na het conflict in Vlaardingen waar in het toernooi om de nationale titel 47/2, zoals nooit tevoren dit tweetal vlijm- scherp tegenover elkaar stond j werd hier in Bilbao bezegeld op waarlijk prachtige wijze. Wijnen heeft tegen Schrauwen ge vochten als een leeuw, waarbij hij na zijn hoogste serie in de party een ge weldige depressie overwon. De vreugde over het Europees kam pioenschap van Scholte straalde eveneens af op wynen. In deze stryd hebben Scholte en wynen elkaar weer gevonden. het toernooi. Scholte, die wel iets aan wynen verplicht was, kwam boven dien tot een nieuw Europees record algemeen gemiddelde. De Eindhove naar heeft wederom alles gegeven. Schrauwen, die voortreffeiyk begon met een reeks van 196, werd erdoor overdonderd. Met een serie van 290 trok de Eindhovenaar de party tot zich en gaf deze niet meer uit han- den. De Nederlandse vlag ging om hoog. Het Wilhelmus klonk en van de tafel beladen met zilveren tro feeën ging het merendeel naar de twee Nederlanders. Uitslagen De uitslagen van de zevende ronde luiden Van Hassel (Belg) Hibon (Fr.) 400 9 164 9 122 43 44.44 18.22 Burgener (Zwits.) Spielmann (Did.) 168 17 400 17 38 149 9.88 2352 Galvez (Sp.) Schrauwen (Belg.) 155 6 400 6 66 169 25.83 66.66 Scholte (Ned.) Aquillera (Sp.) 400 7 95 7 161 41 57.14 13.57 Spielmann Aquillera 400 5 83 5 248 34 30.00 16.60 Burgener Van Hassel 400 24 400 24 111 113 16.66 16.66 wynen Schrauwen 400 13 270 13 251 70 30.76 20.76 Scholte Galvez 400 3 70 3 345 61 133.33 23.33 Van Hassel 208 10 92 20.80 Aquillera 400 10 212 40.— Spielmann 400 9 181 44.44 Galvez 246 9 113 27.33 Hibon 101 4 72 25.25 Wynen 400 4 333 100.— Schrauwen 306 5 196 61.20 Scholte 400 5 290 80 De eindstand ziet er als volgt uit: pnt hserie alg.gem. 1. Scholte 16 345 65.30 2 Wynen 10 333 40.56 3. Schrauwen 10 196 30.35 4. Van Hassel 9 177 23.48 5. Aquillera 9 212 23.10 6. Spielmann 8 248 22.38 7. Galvez 6 256 34.46 8. Burgener 4 144 15.36 9. Hibon 0 111 14.87 Voor Henk Scholte betekende het algemeen gemiddelde van 65.30 een nieuw Europees record. Het oude stond met 57.56 op naam van de Belg Emile Wafflard Uiterrard betekende de prestatie van Scholte eveneens een nieuw Nederlands record, daarmee Piet van de Pol (57.42) overtreffend. Inzinking Terug echter naar het dramatische gevecht, dat zich ontspon na die prachtige reeks van 251 tussen wy- nen en de voor behoud op zyn kans voor de titel vechtende Tonny Schrauwen, wiens antwoord bestond uit een serie van 70. Doordat Scholte inmiddels was uitgespeeld (met een slotserie van 48). begon de spanning op Wynen te drukken. Hy kwam slechts tot twee punten en in zyn volgende beurt knabbelde Schrauwen weer 57 punten van zyn achterstand af. Drie voor wynen, vyf voor Schrauwen (260—132 na vijf beur ten). De grote beheersing, die wynen tevoren in zyn spel had gelegd was zoek. Verkrampt probeerde hy de ballen in het gelid te houden langs de kaderiynen, waarmee hy tevoren geen enkele moeite had gehad. Het lukte niet en met veel pijn trok hy 25 punten uit zyn keu. Schrauwens repliek: 64, daarop gevolgd door een serie van 44 caramboles: 294240 na 7 beurten. Het gevaar kwam naderby. Voor Wynen, en voor Scholte. En een Belgische zege in de finale zou leiden tot een barrage met alle risico's van dien. Wynen trachtte zich te wapenen. Hy ging in de ver dediging. „Oog om oog", „tand om tand", zo luidde het parool en de produktie in de volgende vier beur ten was ernaar: dertien punten voor Wijnen, twaalf voor Schrauwen (307 —252). Uitgeblust Onze landgenoot vond zichzelf het eerste terug. Met een serie van 39 in de twaalfde beurt breidde hy zyn voorsprong uit. Schrauwen was uit geblust. zyn 16 punten legden geen gewicht meer in de schaal. Met een slotserie van 54, waarin hy tegen het einde met een aantal kunststoten nog door een tranendal moest, maak te wynen de 400 vol. Scholte was Europees kampioen, zelfs by een re mise. Schrauwen, leeggestreden, haal de uit de nas toot nog slechts twee puntenDe spanning was gebroken. Voor wynen was deze te veel. Hy vluchtte uit de zaal om in een stil hoekje tot zichzelf te komen. Scholte stond hem hierby by Drama's in de sport. Dit was er één met een ge lukkige afloop. De finale mocht door de ontwikke ling op zaterdag slechts een formali teit zijn geworden, toch hing er nog veel van af: de bezetting van de tweede plaats. Deze is tenslotte toch nog aan Wijnen, ondanks een slechte start in het toernooi met drie ver- llespartyen, ten deel gevallen. Een alleszins verdiende beloning voor zyn prachtige spel, dat hy ook zondagmiddag demonstreerde tegen Hibon en verankerd lag in een serie ,Het was enkele jaren geleden veel gezelliger bij die stedenwed- strijden. Er was toen veel meer sfeer". Dat zei zaterdagmiddag Alice Rijsbergen van Argos. Alice kan het weten, want zij is in de Leidse vertegenwoordigende for maties nu al ruim tien jaar een vaste keuze. Zoals we haar in deze stedenontmoetlng zagen spe len, zal zij nog wel een jaartje aan blijven. De CSVD-formatie, die tegenover de Leidse dames-senioren binnen de lynen werd gebracht kon met goed serveren en verdedigen wel een set- voorsprong boeken de eerste set was met 1512 voor Delft maar in de tweede en derde set was Leiden mede door het stimulerend enthousi asme van aanvoerster Alice Rijsber gen en goed serveren duideiyk de sterkste. Klasien Jonker drukte in de derde set haar stempel op dit treffen met zes regelrechte punten uit de service. Van 94 voor Leiden werd het 154. Leiden won met 12—15. 15—5, 15—4! Daarmee was de stand 11. De Leidse meisjes-junioren hadden het, het ervaren spel van Xandri Kikkert ten spyt, niet kunnen redden tegen hun Delftse tegenstanders. 815. 12—15. Vinnige strijd De Leidse jongens-junioren leken Leiden een winstpunt te bezorgen. Met maar liefst 110 kwamen zy voor in de eerste set, om toen een vooral op de service ingespeeld ge raakte Delftse ploeg niet alleen ge- Ujk te zien komen, 11—11, maar zel's te zien winnen, 1513. Volkomen aangeslagen moest Leiden in de tweede set tegen een 2—8 achter stand aan kyken. Vinnig oplaaiend verzet bracht echter weer ritme in de formatie. Via 7—8 en 9—11 werd het gelijk, 11—11. Een serie zeer aan vechtbare beslissingen van de arbiter kostte de Leidse jongens een bepaald verdiende setwinst. 1115 en 02 voor Delft. Met dat resultaat was Delft al zeker van het behoud van de LD-bokaal, conform de gemaakte af spraak dat de bezoekende formatie aan een puntenverdeling voldoende heeft om beslag te leggen op de tro- fee. Intussen was dit voor de Leidse heren-senioren geen aanleiding om er dan maar een gezellig onder onsje van 333, de op één na hoogste van van te maken. Integendeel, de Delft- Veldstra (Leiden) smasht het leer hard door het Delftse blok. Een spelmoment uit de steden- ontmoeting om de LD-bokaal in het Gymnasium. (Foto L.D./Holvast) se-senioren die naar de Delftse offi cials zeiden „de sterkste formatie van Delft" was, moest in drie hevig om streden sets het hoofd buigen voor onze stadgenoten, 1614, 715, 15—13! Het waren in de eerste en derde set de uitstekende set-ups van aan voerder Rob Weise iLUSV), die de Leidse aanval het pleit op de kritieke momenten, 1314 in de eerste set en Volleybalcompetitie SYRENA-KVC 0-3 KVC heeft in de overgangsklasse zowaar leider Syrena in eigen huis weten te kloppen. Een voortreffelyke prestatie. De gastheren begonnen overigens overdonderend en KVC moest in een oogwenk tegen een 4-12 achterstand aankyken. Het was be- gryjjeiyk geweest als KVC door de knieën zou zyn gegaan. De basis- ploeg van de Katwijkers Pieter Bas van Duyvenbode, Theo Tuinstra, Piet Guyt, Piet Parlevliet, Dick Geels en Pieter van der Plas, zette zich schrap. Syrena werd aan het net af- geblokt en de eigen aanvalsmogelyk- heden werden beheerst afgerond. Met 1513 nam KVC een 10 voor sprong. Een ontredderd Syrena kreeg in de tweede een stortvloed van Kat- wykse smashes te verwerken. Zy boog voor het geweld van KVC (7—15). Koel spelend ving KVC in de derde set een fanatiek aanvallend Syrena op met een ge sloten defensie, en een serie verras sende uitschieters op de smash. Toen ae kruitdamp was opgetrokken wees het score-bord 1816 aan voor KVC. De kans op een kampioenschap voor KVC en uiteraard promotie naar de hoofdklasse is sterk geste gen. De stand is thans: 1. KVC 19—29. 2a Syrena 19—28, 3. Zandvliet 1726. Zandvliet moet nog 3 wedstrij- den spelen tegen Syrena, KVC en Blokkeer. KVC heeft dus de kans volkomen in eigen hand. 1313 in de derde set, in zjjn voor deel deed beslechten. Taco Veldstra en Teun de Reede van het reserve-team van Kangoe roes deden aan het net herhaalde- lyk uitstekend werk. Tot slot een vraag: Waarom zowel bij de dames- en heren-senioren geen A-ploeg binnen de lynen ge bracht? Dat kan met de verschil lende overgangsklasse-ploegen in Delft en overgangs- en hoofdklasse teams in Leiden best. Het zou de be langstelling voor deze wedstrijden slechts doen toenemen. Hockey-interland werd waterballet Het Nederlands B hockeyteam heeft in Reading pas kort voor het einde gecapituleerd voor de Engelse reser ves, die zich beter bleken aan te pas sen aan de uiterst moeilijke terreins omstandigheden dan de jonge Ne derlanders (2-1). Het was overigens een aantrekke- ïyke wedstryd waarin Nederland B met ere de vlag streek. Acht dagen sneeuw en regen waren voor het veld in Reading niet te verwerken geweest en van goed hockey kon dan ook geen sprake zyn, al hebben juist de Nederlanders vooral voor rust alles geprobeerd goed hockey te spelen. Een laatste slagregen had het veld doordrenkt en zo ontwikkelde de strijd zich tot een water- en modder- ballet. In de 28ste minuut kon doel man Brederode de bal na een hoek- slag nog wel bereiken, maar niet naar behoren wegwerken. Barham, de En gelse linksbinnen, was er snel by om de van keepershand terugkomende bal in het doel te werken. Met grote yver vochten de Neder landse reserves voor de gelykmaker, die in de 12de minuut van de tweede helft een feit werd, teen linksbuiten Van Duivenbode Varkevisser een straf bal mocht nemen en dat feil loos deed. Het doelpunt, dat de Engelsen de zege bracht, ontstond negen minuten voor het einde. Spil Marshall, plaat ste de bal uit een hoekslag zo scherp in de hoek, dat Brederode's glydende uitval kansloos was. In de Nederland se ploeg was aanvoerder-rechtsback Ykema de uitblinker. Nederland B speelde in de volgen de opstelling: Brederode. Ykema en Offers. Hagedoorn, de Muinck, Kei zer en Mulder. Van Rooyen, Hylke- ma, F. Spits, Westdyk en Van Dui venbode Varkevissers. Hockey ui tslagen Promotieklasse A (heren»: Groen Geel 2Leon id as 21: HGC 2 Leiden 2 0—2; MRHCHudito 2—3; VictoriaAeolus 40. Tweede klasse C: DSHC 4Groen Geel 4 0—2: HDM 3—TOGO 4 4—1: Ryswyk—HGC 3 1—2; HDS 3—Lei den 3 0—2. Tweede klasse D: Ever Swift HHIJC 4 3—1; Leiden 4—HDS 4 17VCL—HDM 4 afg. Eerste klasse (dames): Be Fair— Kieviten 0—2; Gooi—BDHC 0—4; HBS—Amsterdam 1—2 RBC—Al liance 1—1. Tweede klasse B: Ever Swift Victoria 2 12; LeidenKieviten 2 0—0; Rood Wit 2—BDHC 3 6—4; TOGO 2—Hudito 2—2. Ray Moore, een 43-jarige voor malige Engelse Speedway-ry der, die op Oulton Park zijn debuut maakte iii de autorennery is zaterdag veron gelukt toen zijn Brabham Ford slipte en tegen een boom botste. Hockeycompetitie Door een 0—2 overwinning op het Haagse H.G.C. heeft Leiden 2 zich gedeeltelijk vrijgesteld voor degrada tie. Gedeeltelijk, want het laatst ge plaatste elftal heeft twee westrijden meer gespeeld dan onze stadgenoten. Er bestaat nog altijd de kans dat de Leidenaars op de laatste plaats ein digen, maar na de wedstryd van gis teren nemen wy aan dat die kans zeer klein is. Tegen H.G.C. had Leiden steeds overwicht waaruit in de eerste helft twee doelpunten werden gemaakt. Midvoor De Maas nam het eerste voor zyn rekening, waarna linksbui ten Robert! het tweede maakte uit een doelworsteling. Ook in de tweede helft was Leiden overwegend sterker; doelpunten werden er echter niet meer gemaakt. Na de eigenhjke com petitie in de westeiyke eerste klasse is men een na-competitie begonnen. Deze competitie is bedoeld als aan vulling en wordt gespeeld op drie verschillende velden in het westen. De elftallen spelen gehele wedstry den in toernooiverband. Leiden I ont moette H.D.M. en S.C.H.C. op het veld van eerstgenoemde. In deze wed stryden kwamen onze stadgenoten uit met een sterk gewyzigd team. Spil Ykema was naar de backplaats verhuisd. Van Hees nam zyn plaats in. Als linkshalf speelde Frits Philips van H.T.C.C. mee en Rob Deutman verving zyn broer op de rechtshalf- plaats. Op de linksbuitenplaats stond Just Kerkhof. Dit alles leverde een goed samenspelend elftal op, hetgeen vooral tot uiting kwam in de wed strijd tegen H.D.M. Het resultaat hiervan was een geiykspel, 00. Phi lips bleek een welkome versterking Reserves KNVB Res. tweede klasse A: ONA 2Ce- Ier i tas 2 2—2; ADO 4—GDA 2 0—0. Res. derde klasse B: Archipel 3 Lugdunum 3 31 Olympia 2Blauw Zwart 3 20; Gouda 3Tonegido 2 5—2; RKAVV 3—RVC 2 1—1. ZATERDAGVOETBAL Res. tweede klasse: Noordwyk 2 CSVD 2 4—2; SSS 2—ARC 2 3—1; Zwaluwen 2Excelsior P 2 20; RVVH 2—Zwart Wit.'28 2 3—1Ex celsior M 2Quick Boys 2 24. Res. derde klasse A: Zwaluwen 3 Jodan Boys 2 niet gesp.; Quick Boys 4SHS 2 31; 's Gravenz. SV 2 Monster 2 3-2- HBSS 2—CSVD 3 2—4; Katwyk 2—RCL 2 3—3. Res. derde klasse B: Zwart Wit '28 3—Ter Leede 2 2—5; Oegstgeest 2— Die Haghe 2 13; DUNO 2Quick Bovs 3 27; DOTO 2Unicum 2 6—0; DEVJO 2—Noordwyk 3 (V—3. voor Leiden. De tweede wedstryd te gen S.C.H.C. werd een 41 neder laag. Het ging in de eerste helft ge- lyk op. Pas twee minuten voor rust zag Frank Zweerts kans met een prachtige backhand Van Waveren te passeren. Leiden zag menige kans te niet gedaan door de internationale backs van S.C.H.C. Vooral Jaap Leemhuis was zeer resoluut. Na de rust speelde de conditie een grote rol. Van Waveren verkeek zich nu keer op keer. waardoor Van Vroonhoven driemaal kon scoren. Tien minuten voor het einde redde Just Kerkhof met een prachtig schot de *«r voor Leiden. De Leidse dames brachter het gis teren niet verder dan een gelykspei, voornamelyk door het uitstekende spel van de achterhoede vAn Kievi ten. Talryke schoten werden gelost, maar niet één ervan ging langs de doelvrouwe van Kieviten. Vooral de ruimte naast het doel oefende grote aantrekkingskracht uit: daarheen verdween menige bal. War neer de snelle voorhoede van Kieviten een uitval deed op de achterhoede van Leiden, werd ook deze snel door de backs gekeerd. Geen centinféter gaf men elkaar toe. Scylla heeft rich volledig gerehabiliteerd van de zware neder laag, die het vorige week kreeg te slikken. Hoewel nu zelf zonder kampioenskansen, versloegen onze stadgenoten de grote favoriet voor de titel, Nedlloyd uit Amsterdam, in een spannende en dik wijls op hoog peil staande wedstrijd. Jammer, dat zij hiervan zelf niet meer zullen kunnen profiteren. Dit prachtige resultaat vormt desondanks de kroon op een zeer succesvol seizoen. Het zag er overigens in het begin echt niet naar uit dat dit door coach Will van Zoelen kundig geleide team, Nedlloyd de eerste nederlaag zou gaan toebrengen. Een hypernerveuse Van der Helm begon met een nederlaag tegen Bert Schoofs, na in de derde game nog met 18—12 te hebben voorgestaan. Bakker deed in de volgende party geen misstap en bracht De Vries met 2114; 24—22 een nederlaag toe. In de twee volgende partijen lie pen de Amsterdammers naar een 1-3 voorsprong. Springer was kans loos tegen Bert Schoofs en in het dubbelspel vormden de bezoekers een duidelyk betere combinatie met de gebroeders Schoofs. Het was in feite Frans, die in de derde game met zyn flitsende backhand-aanval, de beslissing afdwong. Nadat Bakker de eerste game te gen Bert Schoofs op zyn sloffen had gewonnen, 218, ondervond hy in de tweede zóveel tegenstand, dat hy met 16—21 aan het kortste eind trok. Pas PAARDESPORT 'Grand National' voor Team Spirit Met een halve lengte verschil heeft Team Spirit, gereden door de Brit Robinson, zaterdagmiddag de Grand National Steeple Chase, 's werelds zwaarste hindernisren, gewonnen. De race over 7216 meter op de veel- bekritiseerde baan van Aintree by Liverpool leverde de eigenaar van het paard, John Goodman, een be drag van 20.000 pond sterling zo'n f200.000,- dus aan prijzen geld op. De tweede plaats was voor Purple Silk en de derde voor Peace- town. Tot de laatste hindernis zag het ernaar uit dat Peacetown de zege zou behalen. Het paard was toen echter aan het eind van zyn krach ten. Een ongelooflyke eindsprint bracht Team Spirit toch nog de zege. De overwinning was voor een groot deel te danken aan het voortreffe lijke rijden van jockey Willie Robin son. Zonder ook maar eenmaal in moeiiykheden te komen nam Team Spirit de dertig hindernissen. Dat kon lang niet van alle paarden wor den gezegd want van de 33 gestarte deelnemers haalden er maar vyf- tien de finish. Paddy Farell, een in Ierland ge boren jockey, is by de Grand Na tional ernstig gewond geraakt. De 34-jarige Farell kwam met zyn paard Border Flight by de vyftiende hindernis te vallen. Farell werd on- middellyk naar een ziekenhuis over gebracht. waar men een breuk in de ruggegraat constateerde. Het onder lichaam van de jockey is daardoor volkomen verlamd. in de derde game hervond hy het juiste spel om de stand tot 2—3 te verkleinen. De zesde party was van beslissen de betekenis. Zou het Van der Helm gelukken Frans Schoofs opnieuw te verslaan? Ook hier een weinig hoop vol begin 19—21 voor Schoofs. In de volgende game veegde de Scylla - speler Schoofs echter van de tafel, (218), om in de derde game met subliem spel niet alleen duidehjk te maken, dat de overwinning hem ten volle toe kwam, maar tevens dat in hem de mogelyke opvolger van Schoofs schuil gaat. Via de overwinning van De Vries kwam Nedlloyd weer aan de leiding. 34, maar daarna was het alles Scylla wat de klok sloeg. Bakker bracht Frans Schoofs de tweede nederlaag toe en deed dat in twee games met grote overmacht. Verrassing Voor de grootste en aangenaamste verrassing zorgde echter Springer die zichzelf en iedereen verbaasde door Bert Schoofs te verslaan. Daarmee was de halve winst reeds in Leidse handen. (5—4) De Scylla-ploeg was hiermee ech ter niet tevreden. Van der Helm versloeg De Vries. Met 21—11 in de derde game zorgde hy tenslotte voor een gelukkig slot, dat de talryke toe schouwers het vertrouwen in de Scylla-ploeg teruggaf. Uitslagen: Ereklasse: AMVJDe Treffers 8—2; BatswingersSmash 3—7; ScyllaNedlloyd 6—4; SVE—Po- Vac 8—2; WIBO—PSV 6—4: Hoofdklasse a: AtoomAMVJ. af (AMVJ kampioen); DOCOSVrien denschaar 55; DordrechtBats wingers 2. 5—5; OTTCSt. Cathrien 73; Smash 2Never Despair af. Mijlpaal historie gewichtheffen Voor een myipaal in de historie van de gewichthefsport zorgde zon dagmiddag in Moskou de jonge Rus Leonid Zhabotinsky. Niet langer is zyn landgenoot Yuri Vlassov „de sterkste man ter wereld" want hy vestigde met een totaal van 560 kg een nieuw wereldrecord voor de drie Olympische oefeningen in de zwaar gewichtklasse. Het oude record stond met 557,5 kg op naam van Vlassov, die tot deze prestatie kwam tydens de wereldkampioenschappen 1963 in Stockholm. Leonid Zhabotinsky, de 150 kg wegende reus uit de Oekraïne, bereikte dit resultaat door 180 kg Damkampioenschap Bronstring dicht hij de top Het toernooi om het persoonlyk damkampioenschap van Nederland is in Amsterdam voortgezet met de partyen van de derde en vierde ron de. De Leidse student Bronstring speelde tegen Laros en Okrogelnik zeer sterk en behaalde de volle winst. Met Bom deelt hy de tweede plaats met zes punten. Van Dyk leidt met zeven punten. Uitslag derde ronde: Van DykBergsma 2-0; Roozen- burgBom 1-1; W. de JongGor- dyn 1-1; LarosBronstring 0-2; v. d. Sluis—Van Silfhout 1-1; D. de JongVan Snippenburg 2-0; Vos Okrogelnik 2-0; SteensmaHobbe len 2-0. Vierde ronde: BergsmaLaros 2-0; Van der Sluis W. de Jong 1-1; D. de JongRoo- zenburg 0-2; VosVan Dyk 0-2; SteensmaBom 1-1; Hobbelen-Gor dijn 1-1; OkrogelnikBronstring 0-2 Van SnippenburgVan Silfhout 1-1. De stand luidt: 1. Van Dijk 7 pt; 2. Bom en Bronstring 6 pt; 4. Bergsma Roozenburg en Steensma 5 pt; 7. Gordyn, Van Silfhout en Van der Sluis 4 pt; 10. Hobbelen, D. de Jong W. de Jong en Vos 3 pt; 14. Laros. Okrogelnik en Van Snippenburg 2 punten. Pech voor Karstens en Kloosterman Het heeft de Leidse wielerama- teurs Gerben Karstens en Nol Kloosterman in de eerste koersen nog niet erg meegezeten, zy hadden dit weekeinde steeds het „pechdui- veltje" op de hielen. Zaterdagmiddag namen zy deel aan een koers over 125 kilometer in het Belgische plaatsje Uitenhout. Daarin werd Karstens weliswaar tiende, maar Kloosterman verspeelde zyn kansen op een prysje door een val in de laatste ronden. Zondag gingen zy van start in de Ronde van Klein-Zundert in Brabant en daarby verliep aanvankelyk alles naar wens. De felle Karstens sleep te een paar premies in de wacht en voelde dat het best ging. Helaas sloeg toen de „pechduivel" weer toe en door een klapband kwam de Lei- denaar midden in het peloton ten val. Verschillende renners duikelden over hem heen. Daarby kreeg Kar stens een pedaal in zyn kuitbeen, zodat de oude wond van het schaat sen weer open ging. Hy hoopt ech ter te kunnen biyven fietsen. Om de pech volledig te maken werd Kloos terman door een lekke band uitge schakeld. zy gaan donderdag weer naar Ge- nappe in België. Het Deense badmintonteam heeft zondag in de finale van het toernooi om de Thomas Cup (Euro pese zone) een 81 zege behaald op Engeland. drukken, 167,5 kg te trekken en 212,5 kg te stoten. Zyn 212,5 kg stoten betekende een evenaring van het wereldrecord van Vlassov en in een extra beurt ver werkte hy 168,5 kg bij het trekken, een halve kg meer dan het record van zyn landgenoot. Yuri Vlassov bereikte in 1963 in Stockholm 187,5, 160 en 210, totaal 557,5 kg. Te zware druk voor Bert v. d. Helm Mauri Colthoff zat zich te verbijten. De Amsterdamse tafeltennisser, die bij NederlandBelgië een grandioos debuut maakt, vxis deze zondag tijdens het prestige duel tegen West-Duitsland naar het reserve-bankje verwezen. Vervangen door de vijftienjarige Scylla-speler Bert van der Helm, zat hij machteloos toe te kijken, hoe Nederland in nog geen twee uur naar een kansloze 5—0 nederlaag werd gevoerd. Met Mauri Colthoff was alle vecht lust uit het team verdwenen. Frans Schoofs, minder fit dan anders, deed pogingen zich te handhaven, maar gehandicapt door een te geringe speelruimte, miste zyn spel het flit sende dat er altyd het kenmerk van was. Bert van der Helm, gekozen door zyn opzienbarende prestaties in de competitie, voelde de druk van de interland te zwaar op de jonge schouders en was geen party voor de Duitsers. Gerard Bakker tenslotte mankeerde het aan zelfvertrouwen. Op het moment dat alles verloren scheen, ontwaakte de Leidse verde- digings-specialist uit zyn lethargie. Met felle fore- en backhand aanval len pakte hy in de vyfde party de opera-zanger een spervuur van tweede game tegen de verbouwereer de Dieter Mlchalek (21-13). Maar zodra was het tot de Nederlander doorgedrongen dat er nog een kansje was, of de angst greep hem by de keel en krampachtig verdedigend, verloor hy ook deze party, waardoor de wedstrijd bij de pauze geëindigd was. Revanche Hans Mlchailoff nam revanche voor de nederlaag die hjj tydens de demonstratie „30 uur topsport" in Rotterdam tegen Frans Schoofs had geleden. Met flitsende polsbewegin gen onderhield de gezette Duitser smashes, waartegen Schoofs by lan ge na niet opgewassen was. In twin tig minuten en met cyfers 17-21, 10-21 werd de executie voltrokken. De nederlaag tastte het toch al zwakke moreel van de Nederlanders nog verder aan. Dieter Michalek kreeg van Bert van der Helm de punten als het ware toegeworpen. Frans Schoofs vocht zich nog in beide games tegen Weitz naar 20-20, maar maakte de nederlaag tot een feit door onzuiver te smashen. Ge rard Bakker bracht er in de eerste game van de vyfde party tegen Mi chalek weinig van terecht. De plot selinge ommekeer in die party werd boven reeds beschreven. Het redde Nederland niet van een zware 5-0 ne derlaag. De gedetailleerde uitslagen luiden: Ge BakkerDieter Weitz 13-21 15-21; Frans SchoofsHans Mi- chaillof 17-21 10-21; Bert van der HelmDieter Michalek 15-21 14-21; Schoofs—Weitz 20-22 20-22; Bakker —Michalek 16-21 21-13 16-21.

Leidsch Dagblad | 1964 | | pagina 10