KW 173 „Aquarius werd overgedragen MONACO ZORGDE VOOR VERRASSING Indrukken uit de Sowjet-Unie Na proefvaart op Nieuwe Waterweg Het Paroolvraagt een zendmachtiging SAMMY DAVIS: ONVERGETELIJKE SHOW IN CARRE Mr. A. C. A. Dake voor de Viro Chr. onderwijzers lieten zich voorlichten over Suriname LIEFDE VOOR MEDEMENS IN GEVANGENISWERK Leidse verfhandel „de Valk" n.v. Songfestival-zenmven TERLENKA GEBORDUURDE VAL 11.50 STORES GORDIJNEN 19.75 21.75 Opgericht 1 maart I860 Zaterdag 21 maart 1964 Tweede blad no. 31213 Het beleid, dat op het ogenblik in de Sowjet-Unie wordt gevoerd, zal zich waarschijnlijk nog geruime tijd voortzetten, maar dan in een zigzag beweging, waarbij de touwtjes afwis selend los worden gelaten en strak ker aangehaald. Dat zei mr. A. C. A. Dake, die drie jaar in Moskou als dagbladcorrespon dent werkzaam is geweest, gister avond op een bijeenkomst van de Ver eniging voor Internationale Rechts orde, afdeling Leiden-Oegstgeest, in het gebouw van de Nationale Levens- verzekerings Bank aan het Rapen burg. Mr. Dake vertelde op deze avond allerlei bijzonderheden over het leven ln de Sowjet-Unie, dat sterk wordt beïnvloed door de machtsconcen tratie aan de top en de gericht heid op de produktie. Het gaat in Rusland in de eerste plaats om de ontwikkeling van de economie en de Industriële vooruitgang. Zolang er echter een partij monopolie is mogen wij ons van de huidige verbeteringen in het Russische levensmilieu niet al te veel voorstellen, hoewel zij voor de bevolking dat spreekt vanzelf toe te juichen is, aldus mr. Dake. HU wUdde vervolgens enige aandacht aan de modernisering in het communisti sche staatssysteem, die op het ogen blik in de Sowjet-Unie aan de gang is. Croesjtsjow is minder dogmatisch dan zyn voorganger Stalin, hU is bovendien veel kieskeuriger in de mid delen om de bevolking te beïnvloeden. De politie terreur bUvoorbeeld is sinds de dood van Stalin in 1953 zo goed als verdwenen. Mr. Dake sprak hierna in het kort over de Russische lonen en prUzen, die over het algemeen sterk uiteen lopen, over het huurpeil, dat zeer laag ligt, over de sociale zorg, die dertig procent van het inkomen vraagt, over het onderwUs, dat gratis wordt ge geven en voor kinderen van zes tot zestien jaar verplicht is gesteld, en over het wetenschappeiyk onderzoek, waar hoge bedragen voor wordt uit gegeven. Overeenstemming België - Kongo (Van onze correspondent in Brussel) De betrekkingen tussen België en Kongo zUn sedert gisteravond be langrijk verbeterd. Minister Spaak heeft in Leopoldstad besprekingen gevoerd met de Kongolese regering over een aantal hangende vraagstuk ken, zoals dat van de Kongolese staatsschuld en het aandelen-belang van de regering van Kongo. BU een aantal in het land opererende oor- spronkelyk Belgische ondernemingen. Het communiqué is nogal vaag en men heeft de indruk dat België wel offers heeft gebracht in de verwach ting van een mogelUke nieuwe ont wikkeling van de Belgische belangen. Drie militaire bases zUn aan Kon go overgedragen. Met de Verenigde Naties bestaat terzake nog geen dui- delUke overeenstemming, doch dat probleem zal min. Spaak met zUn bekende slimme soepelheid wel we ten te regelen. Met betrekking tot de openbare schuld van Kongo is een regeling getroffen: België en Kongo zUn be sloten tot een verdeling naar rato daarvan. Hoe dat financieel, voor België zal uitvallen, is nog niet be- kend. De zogenaamde Kongo portefeuil le zal in haar geheel aan Kongo worden overgedragen, of zoals het communiqué zegt: de eigendomsrech ten op deze portefeuille van Kongo zUn door België bevestigd. Een aan tal Belgische banken, zoals de Ban- que Lambert, is daarbU betrokken. Het is niet onbekend, dat ook het Belgische koningshuis in deze porte feuille niet te verwaarlozen belan gen bezat, waarvan het voor een deel afstand schUnt te hebben ge daan. LEIDERDORP Burgerlijke Stand Geboren: Maria J„ dr. van A. J. Rietkerk en K. van Bostelen: Arle. zn. van A. de Groot en B. C. de Bruin: Hendrik Chr., zn. van H. Kamlade en M E. Spruit: Robert B„ zn. van J. H. van Osnabrugge en C. S. Boonstra. Ondertrouwd: Michel Vleeschhou- wer, 56 J. en Corstlna F. Lange, 49 J. Zoekt U een GERO-CASSETTE van f40.— of f400. v. d. WATER, Haarl-Straat 207 heeft het. De Gero-specialist. Officiële publikatie VERKEER. Burgemeester en Wethouders van Lelden brengen ter openbare kennis, dat ln verband met de vernieuwing van de Groenebrifg. met Ingang van 24 maart 1964 tijdelijk de volgende Verkeersmaatregelen zullen gelden: 1. voor de Groenebrug: geslotenver klaring voor het verkeer met alle voertuigen, rij- en trekdieren en vee en voor voetgangers; B. voor de belde zijden van het Steen9chuur, voor zover gelegen tussen de Hogewoerdsbrug en de Groenebrug. geslotenverklaring voor het verkeer met alle voertul- fen, rij- en trekdieren en vee. ens de uitvoering van vorenbe doeld werk zal nabij de Groenebrug een noodbrug over het water van het Steenschuur worden gelegd. Deze brug zal alleen toegankelijk zijn voor voet gangers. HUISVUIL. De Directeur van de Gemeentelijke Relnlglngs- en Ontsmettlngsdienst te Leiden maakt bekend, dat, ln verband met de Goede Vrijdag en de 2e Paas dag, het huisvuil op de volgende da gen zal worden opgehaald. Donderdag 26 maart wordt woens dag 25 maart. Vrijdag 27 maart wordt donderdag 26 maart. Maandag 30 maart wordt dinsdag 31 maart. Dinsdag 31 maart wordt woensdag 1 anrll. Het weghalen van vuil op woensdag tegen het speciale tarief van f 0.5Ö vindt voor het eerst weer plaats op Woensdag 8 april. Kenmerkend voor de Sowjet-Unie is volgens mr. Dake het gebrek aan communicatiemiddelen, vooral met het buitenland. De Russen kunnen geen Westeuropese bladen lezen, af gezien van de communistische. De houding van de Russische regering tegenover de buitenlandse pers is er uitsluitend één van tolereren. Na deze inleiding liet mr. Dake een groot aantal plaatjes zien, onder meer stadsbeelden uit Moskou en Lenin grad. Partij aardappelen bedorven Gemeente aansprakelijk? De heer A. Koster, landbouwer in Zevenhuizen, heeft de gemeente ge dagvaard tot betaling van een bedrag van f. 18.278.wegens schade, die hy geleden zou hebben als gevolg van storingen in de elektriciteitsvoorzie ning. Door deze storingen zouden ventilatoren in zyn aardappelopslag plaats zijn uitgevallen, waardoor een party aardappelen bedorven zou zyn. De heer Koster stelt, dat hier sprake is geweest van nalatigheid van de Stedelijke Fabrieken van Gas en Electriciteit, die de stroomlevering in Zevenhuizen verzorgen. Met de rechtsgeleerde raadsman der gemeente zyn B. en W. van oor deel, dat tegen bedoelde vordering verweer dient te worden gevoerd. Maandag a.s. zal de raad hierover een besluit moeten nemen. De bUeenkomst van de Prot. Chris- telyke Onderwijzersvereniging, afde ling Leiden, welke gisteravond in restaurant Van der Heyden werd ge houden. stond ditmaal in het teken van „Suriname", van welk prachtig, doch nog vrij onontwikkeld land, de heren R. Venetlaan en O. A. Hewitt, beiden geboren Surinamers. tal van interessante en leerzame bijzonder heden vertelden. Na een korte meditatie en het ge bruikelijke welkomstwoord van de voorzitter, de heer W. van den Engh werd een kort huishoudelijk gedeelte afgewerkt. Het voornaamste punt betrof de verkiezing van een secretaris BU enkele kandidaatstelling werd de heer C. Bakker (Vliet N.Z. 48) te RUnsburg in deze functie gekozen De heer Venetiaan sprak een kort inleidend woord, waarin hU de his torie van Suriname onder Nederlands bewind aan een nadere beschouwing onderwierp. HU wees met nadruk op de hetero geniteit van de ruim 300.000 personen tellende bevolking, die in de loop der eeuwen was ontstaan en die door het grote onderlinge verschil der groepen, zowel in zeden en gewoonten reeds een Surinaams probleem op zichzelf vormt. Spreker schonk ook aandacht aan enkele details van de problematiek, die de huidige Surinaamse regering tot een oplossing moet brengen om de gehele bevolking een middel van bestaan te geven. Daar zowel o.m. door de afschaffing van de slavernU en het hierdoor ontstane tekort aan werkkrachten, als door de primitivi teit van de methoden het land niet voldoende ontgonnen werd, ligt de oplossing voornamelyk op het agra risch vlak en wel door een drasti sche ontginning van tal van vrucht bare gronden. Ook hoopt men met hulp van Nederland aan de reeds be staande, doch nog slechts kleine in dustrieën. uitbreiding te geven. De heer Howitt nam hierna de aan wezigen mee op diverse tochten door zUn land, waarby niet alleen de ruim 100.000 inwoners tellende hoofdstad Paramaribo, doch ook vele gebieden in het binnenland, waaronder een van de machtige oerwouden, waaraan Suriname nog ryk is, werden bezocht. Spreker vertelde tal van merkwaar dige byzonderheden over het land en de bevolking, waarbU hU het gespro ken woord toelichtte met fraaie zelf vervaardigde kleurendia's. Deze gaven Prof. mr. Diepenhorst sprak in Leiden Besturen, directies en maatschappelUke werkers (sters) van bU de Contactcommissie Kinderbescherming Leiden en omstreken aangesloten verenigingen en instellingen, waarby zich ook gezinsvoogden(essen) en personeel van kindertehuizen voegden, waren gisteravond in de R.-K. Lidwinaschool aan de Lammenschansweg bUeen, om daar de laatste con tactavond van dit seizoen en van deze Commissie bU te wonen. In een boeiend betoog gaf prof. mr. I. A. Diepenhorst, hoogleraar aan de Vrye Universiteit te Amsterdam, deze avond een inzicht van de ontwikkeling en vooral verbetering van het gevangeniswezen. Na een begroteingsavond van sport in 't gevangeniswezen tot ont- de voorzitter van deze Contactcom missie. de heer A. J. D. van Oosten, ging prof. Diepenhorst deze avond speciaal in op de straf der vryheids- beroving. Een straf, weke reeds de Romeinen kenden en die men vooral in de middeleeuwen zeer vindingrUk toepaste. Het tucht- en spinhuis ken de men ook in ons land reeds in de zestiende eeuw. Tot aan de tweede wereldoorlog hebben zich in ons land de vernieuwingen op het terrein van het gevangeniswezen niet snel vol trokken. Een belangrUke verbetering was evenwel in het begin van de twintigste eeuw de invoering van de kinderstraffen; ook minister Heems kerk voerde in 1924 enkele verzach tende omstandigheden in: gedeti neerden mochten een krant lezen, roken in de celgangen werd toege staan en er kwam een stoel in de cel. Het feit, dat vele vooraanstaande Nederlanders, o.w. ministers, in de bezettingsjaren de cel van binnen leerden kennen, heeft tot gevolg ge had, dat men na de bevryding streef de naar een krachtdadige hervor ming van de gevangenisstraf en het gevangeniswezen. Geconfronteerd als men was met de vernedering van de afsluiting, brak meer en meer de gedachte dooi van een meer humane straf. In vele gevallen koos men voor het doorbrengen van een straf in gemeenschap van anderen. Ook werd de psychiatrische zorg uitgebreid, werd de hygiene verbeterd, kwam de o.m. een uitstekende indruk van de zeden en gewoonten van deze groe pen en van de prachtige Surinaamse landschappen. In zyn toelichting merkte de heer Hewitt o.m. op, dat de Surinaamse regering via een des kundig opgesteld 10 jaren-plan, de onderscheidene problemen, die Suri name op velerlei gebied heeft, af doende op te lossen. Na een geslaagde proefvaart, die door een aantal technische proefvaarten werd voorafgegaan, is gistermiddag op de Nieuwe Waterweg de motorkotter ..Aquarius" KW 173 aan de rederij Aquarius van de gebroeders Schaap, overgedragen. Een groot aantal genodigden woon de dit altUd toch weer plechtige mo ment op het middenschip by. De heer P. C. J. Boot van de scheeps- bouwwerf „De Industrie" in Alphen aan den Rijn, waar het schip is ge bouwd, zei de fraaie koter graag te willen overdragen aan de directeur van de redery, de heer A. van der Plas, waarby hy de wens uitsprak, dat dit schip een behouden vaart zal mogen hebben en goede vangsten aan de wal zal mogen brengen. Ver volgens overhandigde hy de scheeps papieren aan schipper W. Schaap. Namens de Vereniging van Schip- pers-Eigenaren sprak de secretaris penningmeester, de heer D. van der Plas. Na zyn gelukwensen aan de directie met deze nieuwe aanwinst te hebben aangeboden, wees de heer Van der Plas op de zorgeiyke tyd. De directeur van de scheeps bouw werf ..De Industrie"de heer P. C. J. Boot overhandigt schipper W. Schaap de scheeps papieren. (Foto Leidsch Dagblad) die de reders momenteel doormaken, in deze snelle motorkotters zag de heer Van der Plas de visschepen voor de toekomst. Op uitnodiging van de heer Boot hees mevrouw J. van der Plas Schaap, echtgenote van de directeur, de rederUvlag in top, ten teken, dat het schip officieel was overgedragen. Vervolgens werd een toost uitge bracht op de goede toekomst van schip en rederij. Deze nieuwe aanwinst voor de Kat- Het fraaie schip op weg naar de thuishaven IJ muiden. (Foto Leidsch Dagblad) wijkse vissersvloot, die gebouwd is onder de Scheepvaart Inspectie Scheveningen, heeft een lengte van 30,83 meter, een breedte van 6,50 m. en een holte van 3,40 meter. Het schip is uitgerust met een In dustrie-dieselmotor van 510 pk. Er is een accommodatie voor acht man aan boord. Voorts is het schip voor zien van een radio zend- en ont- vanglnstallatie, echolood en radar. De „Aquarius", het derde schip van deze redery ,zal maandag ter visvangst uitvaren. Gistermiddag is het schip direct na de proefvaart en het debarkeren van de genodigden in de Wilhelminahaven in Vlaardin- gen uitgevaren naar de thuishaven IJmuiden. Direct na de overdracht nam schipper Schaap zelf het roer in handen. (Foto Leidsch Dagblad) wikkeling en werd meer aandacht geschonken aan de arbeidstherapie. Thans is men met de proef van open instellingen een eind op de goede weg, terwyi dit volgens spreker ook geldt voor de jeugdgevangenissen. Van een arbeidskamp voor arbeids- schuwen is echter nog weinig terecht gekomen, hoewel ook hiervoor de be langstelling van de rechteriyke macht aanwezig is. Een oplossing van het probleem van de recidivis ten is nog niet gevonden, doch dit ontslaat ons niet van de plicht daar voor een oplossing te zoeken. Ook in dit opzicht mogen wy. aldus spre ker, niet bU de pakken neer gaan zitten. Hoe moeiiyk veelal in het kinder- beschermings- en reclasseringswerk de problemen liggen toch zullen chris tenen en niet-christenen zich in de ze arbeid, gedreven door de liefde voor de medemens, elkander en de ontspoorde moeten vinden, aldus spr ker. Advertentie Officiële dealer van: VERF VAN VETTEWINKEL WAGEMAKERS AUTOLAKKEN TEOFLUX NEMI MUURVERVEN HASCO LAKKEN WIENESE LADDERS F.S.A. compressoren, airless en gereed, schappen LAMMERMARKT 3 LEIDEN Verkoop engroo. TELEFOON 33909—33300 Tv.- en radiozender voor Amsterdam (Van onze A'damse corespondent) De Amsterdamse courant „Het Pa rool" heeft het plan bekend gemaakt een eigen omroeporganisatie te stichten naar voorbeeld van een in andere landen reeds veelvuldig toe gepast systeem. Er zyn reeds zend machtigingen aangevraagd om ra dio- en tv-programma's in het stadsgebied van Amsterdam te ver zorgen. Wat betreft de tv-program- (Van onze Amsterdamse correspondent) Sinds vannacht weten de 2.000 men sen, die Theater Carré in Amsterdam tot de laatste plaats bezetten, pas goed wie Sammy Davis jr. is. En zy zullen dat hun leven lang niet meer vergeten. Nooit zag Nederland een zo dyna mische en veelzijdige showman als deze 37-jarige leiyke, kleine Sammy, die reeds als zuigeling met zyn vader, een vaudeville-artiest, en moeder, een danseres, van het ene theater naar het andere trok en als het ware op de planken is opgegroeid. Wy we ten nu, dat hy niet alleen beroemd vocalist en een voortrefielyk film acteur is, maar ook een grandioos Imitator, een fantasieryk tapdanser, een kostelyk humorist, een begaafd drummer en vooral een imposante toneelpersooniykheid. De show van Sammy Davis is een unieke belevenis geworden, waarvan de televisiekykers in Nederland, Bel gië en Frankryk op 11 april een uur- lang mogen meedelen, als de AVRO een selectie van de vannacht opge nomen beeldband uitzendt. Sammy Davis had by zyn aankomst ln ons land duideiyk laten weten twee uur achtereen te zullen optre den, waaruit voor de televisie-uitzen ding de helft zou worden geschrapt. Dit werd ook aan het begin van de voorstelling meegedeeld, doch na anderhalf uur liet hy abrupt het doek zakken, kwam nog twee keer terug voor het applaus en liet het teleurge stelde publiek, dat een kwartier lang bleef juichen, aan zyn lot over. Maar een optreden van anderhalf uur ach tereen, in een tempo van een Sammy Davis, is dan ook al meer dan men van het fysieke uithoudingsvermogen van een artiest mag verlangen. Applaus s.v.p." Het publiek, dat gisteravond om elf uur na de voorstelling „Sound of Music" Theater Carré verliet, kon reeds constateren dat er voor het ge bouw een levendige zwarte handel werd bedreven in toegangskaarten voor de nachteiyk show. Men had wel een veelvoud van het aantal plaatsen van deze grootste schouwburg van ons land kunnen verkopen, maar het aantal was zeer beperkt gebleven omdat vele artiesten en relaties wa ren uitgenodigd. De genodigden waren overigens op de vreemdste plaatsen ingedeeld en dat was niet het enige, waaruit men kon opmaken dat de AVRO deze unieke nachtvoorstelling had georganiseerd alsof het een schoolavondje in Vlagtwedde gold. Pas een half uur na middernacht zat tenslotte iedereen op zyn plaats. Een doodzenuwachtige Karei Prior, die zowel Sammy Davis als zyn pu bliek diep onderschatte, verzocht dringend steeds duidelyk te willen applaudisseren, „zoals het publiek dat ook in het buitenland doet". En toen kon de show beginnen. De AVRO had gemeend haar eigen omroepsters een vrye avond te moe ten geven en had een onduideiyke juffrouw uit België gehaald voor de aankondiging voor de camera's. Zy bleek echter niet ln staat haar lesje op te zeggen en strandde hopeloos, wilde in huilen uitbarsten, maar werd door de heer Prior even moreel op gepord en probeerde het opnieuw. Gelukkig maar. dat dank zy schaar en lUmpot het gebroddel uit de op namen kan worden verwyderd en miljoenen kykers op 11 april een fan tastische show te zien krygen. Voor het eerst Opeens was Sammy Davis daar, voor het eerst op een Nederlands podium en voor het Nederlandse pu bliek. „This is my moment" zong hy enthousiast, een schriel mannetje met een litteken over de neus en een glazen linkeroog, dat maar ten dele op de bewegingen van het rechter reageerde .Het moet een moeiiyk mo ment voor hem zyn geweest te staan tegenover 2.000 mensen wier taal hy niet verstaat en wier houding tegen over de showbusiness hem vreemd is. Een uiterst kritisch publiek, waar onder alle vooraanstaande artiesten jawel, zy hadden zich allemaal vrijgemaakt voor de kleine Sammy zelfs Toon Hermans, Wim Sonneveld en Wim Kan. Sammy Davis had maar twee lied jes nodig. Toen lag de zaal aan zyn voeten en wy geloven niet dat men in de volgende 90 minuten ook maar 30 seconden zyn applaus of toejuichingen kon inhouden. Het ïykt wel alsof Sammy Davis zich op het toneel alles kan permit teren. HU gedraagt zich of hy thuis is. steekt de ene sigaret na de andere op en in een krans van uitgetrapte peuken brengt hy zyn repertoire in een moordend tempo. Het hoogtepunt van de show was voor ons een serie verrukkelyke imi taties, die stuk voor stuk een ovatie kregen. Wy zagen onder meer Mau rice Chevalier, Frank Sinatra, John ny Hallyday, James Stewart, Mar lon Brando, Nat King Cole, Louise Armstrong en Frankle Laine. De teleurstelling kan niet uitbiy- ven, de teleurstelling waardoor men wordt overvallen als het einde is ge komen van een voorstelling, die nooit te lang kan duren. Gelukkig is er de t.v.-uitzending van 11 april nog. En verder heeft Sammy Davis be looft volgend jaar weer naar Neder land te komen. Hy moet het vooral niet vergeten. ma's wordt de exploitatie uitsluitend mogeiyk geacht wanneer „in be scheiden mate" ook reclamebood schappen kunnen worden uitgezon den. Het ligt in de bedoeling radiopro gramma's uit te zenden via de FM- banden. Voor de tv-uitzendingen gaan de gedachten uit naar het ge bruik van de zogenaamde decimeter- golven, waarmee slechts een beperkt gebied kan worden bereikt. De radio- en tv-zenders zullen hun draagkracht beperken tot het gebied van Amsterdam met als uiterste grens Weesp-Abkoude en Badhoeve dorp. In dit gebied wonen ruim een miljoen mensen. De radio-program ma's zullen gedurende de gehele dag worden uitgezonden, de tv-program ma's slechts enige uren per dag. Zo wel radio als tv zal in hoofdzaak nieuws en informatieve programma's uitzenden. De studio's en de tech nische installaties zullen worden on dergebracht in het in aanbouw zijn de nieuwe gebouw van Het Parool naby het Amstelstation. Dezer dagen is de notariële acte gepasseerd waar by de stichting radio-omroep- en tv- zender Het Parool werd opgericht. In het bestuur hebben dezelfde leden zitting die ook het bestuur van de stichting Het Parool die het dag blad uitgeeft vormen. ZU zijn prof. mr. P. Sanders. (Veendam) (voorzitter), S. J. Carmiggelt, Am sterdam, F. J. Goedhart, Amsterdam, drs. J. Meyer, Den Haag, drs. W. van Norden. Amsterdam, prof. mr. I. Samkalden, Leiden, ir. H. Vos. Den Haag. en mr. J. C. S. Waxendorf, Amsterdam. Het verzoek om een zendmachti ging is gericht tot de ministers van O., K. en W. en van Verkeer en Wa terstaat. Het stichtingsbestuur geeft daarbU te kennen in een lokale om roeporganisatie een belangrijke aan vullende mogeiykheid te zien voor de hedendaagse functie van een groot landelijk dagblad. De nieuwe om roeporganisatie wil haar aandacht en activiteiten richten op nieuws en informatie over het plaatselyk ge beuren in al zyn facetten, zoals kunst en cultuur, sport, politiek, ver enigingsleven, ontspanning, amuse ment, enz. (Van onze radio- en tv-medewerker) Het begint nu te spannen in het songfestival - strijdperk in Kopenhagen. De zes zangeressen en tien zan gers, die vanavond voor een kij kerspubliek van vele tientallen miljoenen de vlag van hun va derland moeten verdedigen, wor den met het uur nerveuzer en prikkelbaarder. De meegekomen dirigenten proberen het niet al te gediciplineerde orkest met vrien delijke en soms ook wel minder vriendelijke verzoeken over te halen zich nog wat extra voor te bereiden op die ene belangrijke inzending. En de producers kla gen steen en been over de trap. Die trap is een rank geval met een flauwe bocht en zeer smal le treetjes, vanwaar alle solisten tU- dens de uitzending moeten afdalen in de leeuwenkuiL Ze zyn er alle maal als de dood voor en onze Anne ke Grönloh heeft er zelfs gistermid dag 'n paar „aangepaste" schoentjes voor gekocht. Anneke wil niet het risico lopen, dat ze vanavond van oost tot west en noord tot zuid de huiskamers komt binnentuimeien. De anderen willen dat natuuriyk ook niet en dreigen de Deense organisatoren daarom met boycot en zelfs ïyfeiyke onplezierig heden (vooral de Spanjaarden!), maar de onweerstaanbaar glim lachende Denen doen alsof ze het allemaal niet verstaan. En misschien worstelen ze inderdaad met dét pro bleem. In leder geval houden ze vol, dat het een heel mooie trap is en men zal het er mee moeten doen. een grote verrassing. De presentatie, die hU heeft ingestudeerd en de effectjea van gebaar en stembuiging zyn een beetje afgekeken van Gil bert Bécaud. Misschien komt dat om dat Bécaud zyn lievelingszanger is. En hoe het met Anneke Grönloh staat? Goed! Ze is een tikkeltje ner veus, maar daar komt ze wel over heen. Even leek het of de speciaal ontworpen japon van Dick Holthaus niet op tyd in Kopenhagen zou zyn. Hy was donderdag nog niet klaar, maar gistermiddag kwam de alom aanwezige impresario Dick van Gel der er trots mee uit het vliegtuig stappen .Alle bUzaken zyn nu dus geregeld en voor de rest zal Anneke het alleen moeten opknappen. Sensatie De sensatie van gisteren was niet de lieftallige. 15-jarige Gigilola Cin- quetti uit Italië met het wel aardige liedje „Non ho 1' etA"< ik ben nog te Jong om van je te houden». Evenmin de ook alleszins ogende Zwitserse Annita Traversj. De sensatie was de 23-jarige Fransman Romuald, die de eer van Monaco zal verdedigen. Ei- geniyk verbiedt het E.B.U.-regiem ent afvaardiging van een liedje of een zanger uit den vreemde, maar voor de kleintjes onder de Eurovisielan- den - Luxemburg en Monaco heeft men een uitzondering gemaakt. Romuald kwam zeer ontspannen Ti- voli binnenstappen en zong er ieder een even stil met het liedje „Ou sont elles passees" waar zyn ze gebleven, de meisjes die mede in het mooie verhaal van de verboden vrucht deden geloven? Het is ge schreven door Francis Lai, die ook componeerde voor Edith Piaf, Yves Montand en Julletto Greco. Romuald, die op repetitie verscheen in een hemelsblauw hemd met wit te boord, is nog maar zeer kort zan ger. Twee maanden geleden kende Pa- rys hem alleen als aankomend ac teur en zyn afvaardiging naar Ko penhagen kwam voor iedereen als 48 cm hoog. BIJPASSENDE 160 cm hoog 200 cm hoog IETS APARTS KOOPT U BIJ Haarlemmerstraat 179 (Hoek Hooglandse Kerksteeg).

Leidsch Dagblad | 1964 | | pagina 3