jonge stadgenoten exposeren hun werken kunst kctleiöoscoQp Maak Ned. Opera tot overheidsinstelling Langeraarse schoenmaker ging kapper nit Leimuiden te lijf Iers toneelschrijver BEHAN-41 - overleden P. Kapteijn voorzitter Europese parlement? In Boerhaavezaal Verheugend talent aanwezig Toestand steeds moeilijker Voor Alphens kantonrechter Parketwachter greep tijdig in en voorkwam erger Iedereen mocht hem graag Expeditie in Peru op de terugweg ONLUSTEN IN INDI A Eerste andijvie IEIDSCH DAGBEAT) ZATERDAG 21 MAART 1964 laf vaast de velerlei ontspanning, ook de kunstbeoefening onder een ot deel der moderne jeugd in hoog aanzien staat, bleek gisteravond ii in de Boerhaavezaal onder overweldigend grote belangstelling een toonstelling van schilderijen, beeldhouwwerk en grafiek van een zeven- jonge stadgenoten, alle leerlingen van de Academie voor Beeldende aten te Den Haag, werd gehouden. Ie groep bestaat uit denavolgende leden: Marry Hövig (schilderes), cent van Mastrigt (schilder), Jolanda Mulder schilderesHans Ba- is (schilder), Pieter van Delft (grafisch- en typografisch ontwerper), isf Nagel (schilder) en Frans de Wit (schilder). onderscheiden zich door talent ders zouden zij niet als leerling Academie zijn aangenomen), de, enthousiame en toewijding, ;een in hun werken, zij het van- sprekend in uiteenlopende gra- tot uitdrukking komt. rs. J. N. van Wessem, directeur het Museum „De Lakenhal" e dan ook, dat hij graag de uit- iging om deze expositie te ope- had aangenomen: de kwaliteit het ingezondene was daartoe meer dan voldoende niveau, ndanks schijnbaar tegenstrijdige itingen is er een gemeenschappe- basis. Er wordt in „deze kunst deze tijd blijk gegeven van raettingskracht. Ieder der inzen- i is overtuigd, dat hij iets te zeg- heeft. Maar het gaat erom, wat willen en kunnen. Er is bij hen grote ontvankelijkheid te onder en de Haagsche Academie it - dat is de nieuwe richting - talent, om zich naar eigen in- te ontwikkelen. De heer Van achtte tenslotte vele mo eden voor de exposanten aan- et groot en stijgend genoegen in wij het ingezondene bezich- en daarbij mogen constateren, ondanks de Jeugdige leeftijd der imer (sters) reeds in véél een ,nt persoonlijke toets aan we- |is, tot aan de fotografie, welke is vertegenwoordigd is, toe. spreekt vanzelf, dat het „expe- it" nog menigmaal sterk aan le is, maar daarnevens is toch al een duidelijke groei merk en kan verwondering over en laarheid voor het alreeds be heersen. Dit is geenszins be doeld als een vriendelijkheidje „voor de vaak", doch wordt in ernst neer geschreven. Het ligt in dit kort bestek niet in de bedoeling het ingezondene tot De exposanten: v.l.n.r. Vin cent van Mastrigt, Marry Hö vig, Hans Barends. Pieter van Delft, Frans de Wit, Jolanda Mulder, Ernst Nagel. (Foto L.D./Holvast) in détail te bespreken: daartoe zal, wanneer deze jonge kunstenaars en kunstenaressen zijn afgestudeerd wellicht de gelegenheid wel eens ko men. Doch wel willen wU hier een woord van aanmoediging om getrouw op de ingeslagen weg voort te gaan niet achterwege laten. Het geexpo- seerde verdient dit reeds in menig opzicht ten volle. H. Schilder Groen 78 - overleden Rotterdam is in de leeftijd van lar de schilder Hendrik Pieter n (geb. in oktober 1886) over- Piet Groen, zoals hij altijd genoemd, werd geboren in Kra- in als zoon van een molenma- en is zijn hele leven Kralingen w gebleven. kreeg zijn opleiding op de Rot- imse Academie voor beeldende ten waar hij o.a. les kreeg van Relt en Van Maasdijk. Later te hij geruime tijd bij de deco- ir Fabri, die o.m. de decoraties et paleis 't Loo aanbracht, zijn 70en verjaardag in 1956 in het museum Boymans- Van lingen een tentoonstelling en een itie te zijner ere gehouden. Boy- s bezit ook een grote collectie oingen van Piet Groen. Hij heeft havengezichten geschilderd, als- stillevens en bloemen. port is „zonde" (Van onze correspondent) e Heere heeft geen welgevallen de benen des mans". Op deze Hekst (Psalm 147 vers 10- be en sommige oudere van leerlin- de christelijke huishoud- ol in Ommen zich om hun kin- te vrijwaren van gymnastlek- rwijs. deelde de heer F. Bokma, spo r aan deze school, mee op de ykse ouderavond, én wordt in eigen kring nog s geconfronteerd met het feit, het lichamelijke aan onderwaar- ig lijdt", aldus de sportleraar, rerder zei dat genoemde bybel- waarvan de uitleg luidt: Men re ouwe niet op eigen kracht) en anderen worden aangehaald om ewijzen dat het lichaam meer nferangs is fof meer erger: zon- ziel zou belangrijker zijn. heer Bokma wees erop, dat dit een heidense gedachte is, die de oude Grieken verbreid is en het christendom overgenomen, bijbel kent nergens het lichaam Ier waarde toe dan de ziel. tvoerig schetste spreker vervol- het nut en de noodzaak van gymnastiek-onderwys Kunstenafirsfederatie verklaart De besturen van de Federatie van beroepsverenigingen van kunstenaars en de Beroepsvereniging voor muziekdramatische kunst hebben zich beraden over de thans bij de Ned. Opera ont stane situatie. In een communiqué zeggen de besturen te hebben besloten zich op korte termijn te wenden tot de staatssecretaris van O. K. en W. en het gemeentebestuur van Amsterdam, waarbij zij hun inzicht in de thans ontstane toestand zullen geven en een re organisatieplan zullen indienen. Zij zullen daarbij uitgaan van het opera-rapport van de Raad voor de Kunst en van de stelling uit het memorandum van de Federatie van juli 1960 dat het binnen afzienbare tijd nodig zal zijn de Ned. Opera om te vormen tot een overheidsinstelling, hetzij in het kader van de Rijks- hetzij in dat der gemeentelijke diensten. Wensen van de N.T.B. De besturen roepen de geerden op hun werk rustig te blij ven verrichten en alles achterwege te laten waarop degenen in en buiten de instelling die uit onrust munt hopen te slaan, wachten. Naar een andere organisatie Daaraan voorafgaand wyzen de besturen in hun communiqué erop, dat van hun zijde herhaaldelijk is betoogd dat een andere organisatie van de Ned. Opera dringend nodig is. Reeds op 22 oktober 1958 hebben de Federatie en de Vereniging van ge- engageerden by het bestuur van de Ned. Opera aangedrongen op het scheppen van een krachtige leiding en handhaving van de discipline in het bedrijf. Sindsdien hebben de ge- engageerden en hun vertegenwoordi gers niet afgelaten te wijzen op de noodzaak van een zodanige interne organisatie en opbouw van het be drijf, dat de Ned. Opera haar taak in het kunstleven zo goed mogelijk zal kunnen vervullen. De Federatie herinnert aan het uitvoerige memo randum dat zij over de toekomst van de Ned. Opera in juli 1960 aan het Rijk en de gemeenteraad van Am sterdam heeft gezonden en waarin de grondslagen voor een doeltreffend beleid duidelijk werden aangegeven. Aangezien alle verantwoordelijke instanties deze vertogen naast zich neer hebben gelegd, althans van die zijde geen enkele poging tot hervor ming openbaar is geworden, was te voorzien, aldus het communique, dat de toestand in de Ned. Opera hoe langer hoe moeilijker zou worden. Blijkbaar achten thans ook bestuur en directie een grondige reorganisa tie noodzakelijk, zij het dat zij tot deze slotsom blijkens hun persbe richt wederom niet uit eigen inzicht zijn gekomen, doch naar aanleiding van verklaringen van de heren Bauer-Theussl en Erede. Bestuur en directie hebben blij kens hun persbericht besloten de ge volgen van hun jarenlange falen in de opbouw van de Ned. Opera af te wentelen op de geëngageerden. De besturen van Federatie en Beroeps vereniging voor muziekdramatische kunst zijn van oordeel dat deze han delwijze verder geen commentaar behoeft Het hoofdbestuur van de Ned. Toonkunstenaarsbond betreurt het uitermate dat de directie van Nederlandse Opera js overgegaan tot het verstrekken van informaties over de moeilijkheden in de Opera zonder dat overleg heeft plaatsgevonden met vertegenwoordigers van de geënga geerden. Een sinds jaren bestaande overeenkomst tussen de directie van de vakorganisaties werd hierdoor ver broken. Thans dient, aldus een com munique, het volgende te geschie den: De regering zal moeten erken nen dat de Nederl. Opera onze natio nale muziek-dramatische instelling is. Overeenkomstig deze status zul len de medewerkenden gehonoreerd moeten worden. Op korte termijn zal een C.A.O. voor de oprea tot stand moeten ko men Een reorganisatiecommissie zal moeten worden benoemd bestaande uit een aantal specialisten op het gebied van de opera uit binnen- en buitenland, vertegenwoordigers van de vakbonden van de geëngageerden. vertegenwoordigers van het Rijk en de gemeente Amsterdam. Klassieke muziekavond In het Rembrandt-lyceum vond gisteravond de traditionele klassieke muziekavond plaats, evenals vorige jaren met groot succes. Voor deze avonden, georganiseerd door de stich ting „Ceno" (Cultuur en Ontwikke ling) bestaat altijd zeer grote belang stelling, zowel bjj publiek als bij de medewerkers. Ook vele ouders waren naar het Lyceum gekomen. Hoewel het schoolkoor, dat altijd een groot gedeelte van het program ma voor zijn rekening neemt, in ver band met repetities van de naderende musical (t.g.v. het ICO-jarig bestaan van het Rembrandt-lyceum in okto ber) geen medewerking kon verlenen, was er toch een aantrekkelijk en ge varieerd programma samengesteld. Na de opening door de rector van het Rembrandt-lyceum, de heer Blom werd begonnen aan het programma, dat vooral bestond uit werken van minder bekende componisten hoewel natuurlijk ook Schubert, Handel en Chopin niet ontbraken. Marjan Knöptels ltet de aanwezi gen genieten van haar prachtige toon en talent op de dwarsfluit in een sonatine van Boszler. Een van de troeven van het Rem brandt-lyceum, op muzikaal gebied, is ongetwijfeld Tineke Carrière, die al later vitAii eens blyic heelt gegeven veel talent te bezitten. Zij vertolkte o.a. uitstekende variaties over Greensleeves Niet alleen binnen, doch ook bui ten haar school heeft Tineke veel succes. Onlangs behaalde zij, samen met George Anderson, ook leerling van het Rembrandt-lyceum, de eerste prijs op een interscholair muziek concours. George Anderson was ook deze avond present. Hij speelde o.a. de wais no. 6 van Cnopui Natuurlek mogen ook mej. Stolk, lerares Frans, die nooit op dergelijke avonden ont breekt met haar fluit, Bernard Veld- huyzen, die zich liet kennen als een goed cellist, en Hans Bos, die als be geleider ook opviel en die een goede vertolking gai van de Sonatine no. 3 van L. Orthel, niet ongenoemd blijven Met veel bravour hanteerde Peter van Randwijk de viool in een werkje van Hugo Godron. Aan het slot was een hartelijk applaus bestemd voor de (Jarige) muzieklerares mej. Zon- nevelt, die deze avond weer fantas tisch georganiseerd en geleid had en die ook zelf als begeleidster een groot aandeel aan het programma had. Ook voor deze muziekavond verzorgd door de jeugd gold: Muziek maken is leuk werk: Samen muziek maken is nog leuker. Dit bleek zeer duidelijk uit het kennelijk plezier dat de musici hadden in een ensemble, dat maar liefst bestond uit 10 leerlingen. Zij speelden een mars en menuets van G. F. Handel en een Gavotte en Lebel van J. B. Lullz. Aan het slot van de avond, dankte Een boze schoenmoker u Een boze schoenmaker uit Lange- raar kon zich gisteren na de uit spraak van de Alphense kantonrech ter mr. H. H. Kirchheiner in de zaak tegen zyn zoon op de trappen van het Kantongerecht niet meer beheersen tegenover de getuige, een kapper uit Leimuiden, die hjj te Ijjf ging. Reeds in de rechtszaal had de schoenhersteller de kapper een pak slaag beloofd, welke belofte hü ken nelijk buiten de zaal wilde nakomen. De parketwachter had er echter blijk baar ook lucht van gekregen, dat er wat broeide en was met het ge zelschap, de verdachte zoon, diens vader en de kapper mee gelopen de trap af. Met een forse greep pakte hij toen de vechtpartij begon de schoenmaker beet en daarna zonderde hij de man af. Een tweetal leden van het Alphense politiekorps was spoedig ter plaatse.De kapper wilde aanvankelijk aangifte doen wegens mishandeling. Hjj had onder meer enkele trappen tegen het zitvlak ge kregen. Omdat de kapper blijkbaar tegen een nieuwe rechtzaak en dan in Den Haag voor de politierech ter op zag, trok hij zijn aan klacht in en konden de schoenma ker en zijn zoon toch wel wat op gelucht huiswaarts keren. De aanleiding tot dit alles was ontstaan op 2 december van het vorig jaar toen de zoon van de schoenmaker met zijn motor langs de auto van de kapper geschampt, was waardoor een schade van f 65,40 onstond. Bij de poging van de kap per om de zaak in der minnen te schikken werd de man uitgelachen. Er volgde daarna een verbaal en nu een eis van f75,- boete en toewij zing van de vordering. De kanton rechter maakte er f50,- plus toewij ziging van de civiele vordering tot een bedrag van f 65,40 van. Op de gang ontstond daarna eerder ge noemd incident, dat voor de schoen maker nog goed is afgelopen. Een bestuurder van een autobus van de Citosa moet het op 11 novem ber van het vorig jaar op de Bode- graafsestraatweg in Bodegraven niet terop komende vrachtwagen, die de autobus reeds aan het inhalen was. Ter hoogte v. d. wegvernauwjng ont stond een aanrRding. De autobus reed tegen de achterzijde van de vrachtauto. De schade viel nogal mee. De autobusbestuurder werd bijge staan door mr. Meijer. Er waren meerdere getuigen, ook de chauffeur van de vrachtauto. De ze vertelde, dat de autobusbestuur der minstens had moeten wachten tot hij met zijn wagen geheel langs de autobus was gekomen. Ook een inzittende van de autobus, een rijks ambtenaar uit Gouda, vond dat het beter zou zijn geweest als de autobus- chauffeur even had gewacht om de vrachtwagen te laten passeren. Mr. Meijer vond, dat niet de autobusbe stuurder terecht had moeten staan, maar de chauffeur van de vrachtauto vooral omdat de laatste met veel te grote snelheid zou hebben gereden. De officier mr. Dut noch de kan tonrechter deelden deze mening, van daar dat de autobusbestuurder een boete van f 40,- werd opgelegd, waar tegen mr. Meijer vrijwel onmiddel lijk beroep aantekende. de heer Blom de Jongens en meisjes ÏO erg best gedaan hebben. Bjj het voor de tijd en moeite die zij voor wedstrijden van een halteplaats hield deze avond hadden gegeven. de man geen rekening met een ach' Brendan Behan. de Ierse toneelschrijver, is gisteravond in een ziekenhuis in Dublin overleden. Hij was 41 jaar oud. Hij leed gelijk gemeld aan suikerziekte en geelzucht en bevond zich reeds enkele dagen lang in een coma. Gistermiddag was hij nog geopereerd. Hij stierf zonder tot bewustzijn te zijn gekomen. Zijn vrouw en zijn vader bevonden zich aan zijn sterfbed. Behan. die op 9 februari 1923 werd geboren, begon zijn loopbaan als huisschilder. Als lid van het gehei me Ierse republikeinse leger, dat voor de onafhankelijkheid van Noord- Ierland streed en de aansluiting daarvan bij de Ierse republiek, nam hy aan verschillende aanslagen te gen de Engelsen deel. Hij werd ten slotte in Liverpool gearresteerd en tot drie jaren gevangenisstraf ver oordeeld. In 1942 werd hij in Dublin tot 14 jaar veroordeeld wegens schie ten op twee politie-agenten. Na vier enhalf jaar gezeten te hebben, werd hij echter in vrijheid gesteld. Zijn eerste toneelwerk was „The sauare fellow", dat in 1955 werd ge publiceerd en in Londen, New York Berlijn en Parijs werd opgevoerd in 1958 schreef hij The Hostage, dat in Londen en Parijs ten tonele werd gebracht, en in 1963 werden in Lon den voorstellingen gegeven van zijn laatste werk: The Big House. Ook schreef hij een autobiogra fische roman, „Borstal Boy", die in 1958 een „best seller" werd. Voordat hij een der meest beken de na-oorlogse toneelschrijvers werd, was hij nog als journalist werkzaam. In 1958 kreeg Behan de Green wich Village-prijs, die jaarlijks door de New Yorkse critici voor het beste toneelstuk van het seizoen wordt toe gekend. In 1955 trouwde hij met Beatrice Salkeld In november vorig jaar kreeg het echtpaar een dochtertje. Bij de Nonchalant Zowel de kantonrechter als de of ficier hadden geen goed woord voor de wüze waarop de chauffeur van de melkauto op 10 december van het vorig jaar meende zijn wagen midden op de Westkanaalweg in Ter Aar te moeten stil zetten. Het was bovendien die dag nog mistig, mede waardoor een andere autobestuurder zijn voertuig niet tijdig tot stilstand kon brengen toen hü zag dat de weg versperd was door de melkauto. Na een eis van f 100,- noemde mr. Kirchheiner het gedrag van de Ter Aarse chauffeur bijzonder noncha lant. vandaar de veroordeling con form de eis. De andere autobestuur der kreeg een boete van f 10,- Een groetenhandelaar uit Alphen aan den Rijn zal f75,- boete moeten betalen, omdat hij met zijn auto in de nacht van 21 op 22 december bij het wegrijden niet voldoende op het achterop komende verkeer had gelet. Hierdoor ontstond een aanrij ding met nog al wat schade. Een bedrijfsadviseur uit Hazers- woude was met zijn auto in Hazers- woude tegen een bestelauto gereden waarvoor mr. Dut een boete van f 90,- vroeg. dat vond de man nogal fors aangepakt, waarop de kantonrechter er f70,- van maakte. Een jongeman uit Lelden was In de vroege morgen van 30 december van het vorig jaar met zijn auto op de Gemeneweg in Hazerswoude bo ven op een andere auto ingereden. Daarbjj had hjj zijn auto totaal in de „prak" gereden, zoals hjj zelf zei. Hij kreeg een boete van f 60, conform de eis. De vader van de Leidenaar meende na deze uitspraak nog iets ter verdediging te kunnen inbrengen, wat natuurlek niet meer bate. Een oliehandelaar uit Alphen had de schuld aan een ernstige aan rijding op 10 januari van dit jaar op de Gemeneweg in Hazerswoude. De man was kennelijk zeer wel be wust van zijn schuld, want na de op legging van een boete conform de eis van f 100,- merkte hij op. het bedrag zo gauw mogelijk te zullen betalen. „Dan ben ik er maar af". Omdat een rentmeester uit Benne- broek voorzitter van de plaatse lijke vereniging Voor Veilig Verkeer op 17 december van het vorig jaar op Rijksweg 12 in Bodegraven 30 meter met zijn wagen achteruit had gereden, moest hij zich voor Alphens kantonrechter verantwoor den. De rentmeester verklaarde dit destijds te hebben gedaan, omdat KJJ een langs de weg staande lifter had meegenomen wat Juist door mannen van de Rijkspolitie was gezien. Voor zijn goed doen kreeg hij toen een verbaal en gisteren een boete van f 10,-. Merkwaardig Een militair woonachtig in Bos koop en gelegerd in 't Harde ver scheen als getuige in een zaak van baldadigheid tegen twee van sjjn vrienden. Deze niet verschenen ver dachten kregen beiden een boete van f25,-. De militair, die ook aan deze baldadigheid had meegedaan, had reeds voor de Krijgsraad terecht gestaan en had voor hetzelfde ver grijp destijds 10 dagen verzwaard (celstraf) moeten opknappen. „Men kan beter voor zo iets door de bur gerrechter veroordeeld worden", was de opmerking van de militair. Bij een botenverhuurder in Lange- raar was een partij bier en sterk alcoholische dranken in beslag geno men, omdat de man geen vergun ning had deze te verkopen. „Het had voor u een waarschuwing moeten zijn" aldus mr. Kirchheiner, dat w(j twee jaar geleden uw zuster voor een zelfde vergrijp veroordeeld hebben". De man kreeg een boete van twee maal f 40,- en verbeurdverklaring van de in beslag genomen dranken. Deze organisatiecommissie moet tot taak krijgen de toestand in de opera te onderzoeken en na te gaan of ieder zijn taak naar behoren ver vult. ZU zal de regering moeten ad viseren over maatregelen die op ar tistiek en sociaal gebied dienen te worden genomen. De socialistische fractie van het Europese parlement heeft gisteren una niem besloten de Nederlandse afgevaardigde. P. J. Kapteijn kandidaat te stellen voor het voorzitterschap van het Europese parlement waarover van daag zou worden beslist. Laat op de avond leken de kansen van de heer Kapteyn op verkiezing niet slecht te staan. De heer Kap- teUn, die 68 jaar is en sedert 1950 lid van de Eerste Kamer, kan reke nen op de steun van de Europese liberalen. In de wandelgangen ver luidt voorts dat de Christen--Demo cratische fractie bereid zou zyn geen kandidaat tegenover hem te stellen. De Chrif ten-Democraten, die verre weg de sterkste groep in het Europese parlement vormen, zouden als voor waarde hiervoor stellen dat een ak koord wordt bereikt, waarby de ambtstermijn van de voorzitter, die nu twee jaar is, wordt verlengd voor voorzitters, die lid zyn van de grootste fractie. Dit zou dus ingaan als na de ambtstermyn van twee jaar van de socialistische voorzitter weer een christen-democraat tan de beurt zal komen. Hierover moest vandaag nog offici eel worden beslist. Een feit is intussen wel, dat de Christen-Democraten gisteren nog geen kandidaat hadden gesteld. BRENDAN BEHAN geboorte van het kind verklaarde Behan. die veel dronk en bekend stond om zyn grote mond, zyn le venswijze te zullen veranderen. Een maand later werd hy echter met suikerziekte in een ziekenhuis opgenomen Van den beginne af aan hadden zyn artsen reeds voor zyn leven gevreeds. Dank zy zyn bui tengewonen vitaliteit kwam Behan de cricis éénmaal te boven, doch op lü maart volgde een tweede crisis, met de nu fatale afloop Een woordvoerder van de Ameri kaanse ambassade in de Peruaanse hoofdstad Lima heeft verklaard, dat twee hefschroefvliegtuigen van het Amerikaanse leger zullen worden ge bruikt voor het ophalen van twee gewonde leden van de uit dertig bur gers en tien militairen bestaande expeditie, die een week lang door Indianen is belegerd, toen zij zich op een open plaats in het dichte oer woud in oost-Peru bevond. De expeditie, die door Peruaanse militairen werd ontzet en die zich thans op de terugweg bevindt, heeft per radio meegedeeld dat deze twee gewonden te ziek zyn voor vervoer over de grond. De hefschroefvliegtuigen zyn uit de Amerikaanse basis in Panama naar Lima gevlogen, zy zouden van daag uit Requena vertrekken, de stad vanwaarult de expeditie 10 fe- Onlusten in de industriestad Jam- sjeapoer in de Indiase staat Bihar hebben in de nacht van vrydag op zaterdag volgens officiële berichten het leven gekost aan 31 mensen. De gevechten duurden voort tot de ochtend. De politie opende het vuur om oproerkraaiers te verspreiden, waarby een dode viel. Er zouden voorts 21 gewonden zyn. Met bromfiets op het verkeerde pad „Een bromfiets is eigeniyk niet» voor u", zo luidde het oordeel van de officier van Justitie by de Haagse politierechter in de zaak tegen een 29-jarige timmerman uit Bodegra ven. Die had alle reden tot deze conclu sie gegeven, want drank en bromfiet sen zyn niet mei elkaar te vereni gen. „U zit te graag in een café", con cludeerde ook de rechter en verdach te kon dat niet tegenspreken. „Ik leg wel graag een kaartje en speel een partytje biljart", gaf hy toe. „Als het daar maar bU bleef", vul de de Officier aan. Want het was er niet by gebleven. Na 11 glazen bier en twee cognac jes, was de timmerman in het late avonduur op de bromfiets geklom men en laveerde naar huls. Onderweg botste hy tegen een ge parkeerde auto. „Die stond toch niet op het rywiel- pad", meende de Officier te mogen veronderstellen. „Een beetje wel", probeerde ver dachte zich te verdedigen. Doch de getuigen hadden heel iets anders verklaard. „Het rijwiel was nog te smal voor hem; het is wonder dat er geen ern stiger ongelukken zyn gebeurd", so luidde de verklaring. Daar was de Officier het helemaal mee eens en hy vond het het beste dat verdachte maar een tydje van de bromfiets afbRjft. De eis luidde een week gevangenis straf. Bovendien mag verdachte een jaar geen bromfiets besturen. „Dat is zo lastig met myn werk", betoogde verdachte. „Dat had u eerder kunnen beden ken", merkte de rechter op en hij veroordeelde verdachte conform de eis. Door de kwekers G. J. de Jong en P. C. Hólscher te Ter Aar, werd vry dag de eerste andyvie aangevoerd aan de Ter Aarse veiling. Deze pri meur werd afgedrukt voor de prijs van resp. 50 en 71 cent per kg. MARKTBERICHTEN Kerkelijk Leven NED. HERV. KERK. Beroepen te 's Harde C. den Boer te Slledrecht. Te Ethen en Drongelen O. S. Verwoert te Schalkwyk. Te D kerbroek—Haule H. de Wolf te Hin delopen. Aangenomen naar Hoogersmilde E. GIJsbers. voorheen pred. op Nw-Gul- nea. woonachtig te Emmen, die be dankte voor Zljpe. Benoemd te Bolsward (geest. verz. verpleeghuis „Bloemkamp") J. G. H. Egglnk te Drachten. GEREF. KERKEN. Aangenomen naar Ellm J. A. Gra- veeteln te Rlnsumageest. Bedankt voor Vleuten-De Meern B Mlntjes te Wolfhaartsdyk. GEREF. KERKEN VRIJGEMAAKT. Beroepen te Goes Joh. Stratlng te Alkmaar-Broek op Langendyk. GEREF. GEMEENTEN. Bedankt voor Amsterdam-N. H. Llg- tenberg te Oudemlrdum. bruari jl. vertrok voor de tocht, die een dergeiyk opwindend verloop zou hebben. De Peruaanse militairen die de expeditie hebben ontzet, zoeken thans in het gebied naby de rivier de Galvez, waar de expeditie door de Indianen werd belegerd, naar de belegeraars. Deze hebben zich met stille trom teruggetrokken, nadat het gebied, voor de aankomst van de grondtroepen, door jagers van de Peruaanse luchtmacht met machine geweren was beschoten. BOSKOOP, 20 maart. Coöp. Ver. „De Boskoopse Veiling" GA. Forsythia I 80-95, Idem I 57-64-60, Idem IX 46-40. Idem IIII 29. Idem IV 21. Idem per bo6 135 85 Columnea 110—120, Azalea Indlca 116 95—85 per stuk. Anemonen 115 125 per bos, Prunus triloba 76-67 45 per tak. Idem per bos 270 220. Rhod. Catawhense 65 p. knop. idem Pink Pearl 105—110 pef knop. Magnolia 59 52 p. knop, Idem kort 20 8 p. knop, Wilgenkatjes 47 23 per bos, Phylodendron 130, Herts hoorn 170—180, Anthurium 150—110, Peperomla 50, Trades 34. KATWIJK AAN DEN RIJN, 20 maart Groenteveiling. Waspeen (per kist) A-extra 7.30-7.70, Al 6 40-7.10. A3 3.10-5.60, B-extra 660-6.90. BI 6.70 -6.90. B2 200-2.70, rode kool Al 11.00-14.00. A2 4.00. BI 7.00 - 8.00, B2 4.00, spruiten 77.00. andyvie Al 76.00. A2 45.00-93.00, uien (per kist) 1.60. witlof 91.00-102.00. prei A2 65.00- 63.00, B2 53.00-63.00, selderie (per 100 bos) 45.00-51.00, radys (per 100 bos) 33.00. Aamvoer waspeen 180.000 kg. LISSE. 21 maart. Het plantgoed van sladlolen steeds zeer gewild. Gladiolen 6/8: Al- bert Verwey 1.50. American Express 160, Carmen 1.80, Friendship 1.40, Gold Dust 1.35. Happy End 1.20, Hoch- sommer 2 10, Life Flame 1.70, Llm- burgla 1.50, Oscar 1.60, Polygoon 120. Sans Soucl 1.90, Sneeuwprlnses 1,40. Victory Day 1.60. Gladiolen 4/6: Al fred Nobel 1.30, Arc Lelf Erlckeon 0.40, Sneeuwprlnses 1.20. RIIJNSBURO. 20 maart. Bloemen veiling Flora. Tulpen: Bonnanza 215 225, BrUlant Star 90-126, Lustige Wltwe 200 230, Apeldoorn 320 260. Prunus 220-250, Copland 190 - 235, Trlomphator 160—160. Ornament 18» 195. Paris 180 185, Pink Attraction 300-310. Preludium 200—210, dubbel gemengd 125-140. Narcissen: Cheer- fulnes 125-130. Helios 120-125, Carl ton 125 150. Insurpasslble 160—170, Callfornië 125 130, hyacinten 100— 150 alles p. bos. Anemonen 800—1300, diverse hyacinten eerste soort 2500— 3400 per 100. Groenteveiling: Waspeen 1000 3600, waspeen B 2850 3250, uien 1250-1400. rode kool 750-1230 alles per 100 kg. TER AAR. 20 maart. Witlof 1 84- 1.06. Idem 2 63-81. Idem stek 8-47, kussplnazle 82 94. Idem B 63—74, stoofsla 33-36, glasandljvle 80-71, prei 81. rabarber 1.00, spruiten A 1.05 -1.07. Idem B 76-83. idem D (klein) 78 alles per kg Sla A 17 21, Idem B 10 12, Idem C 8, komkommers C 53. Idem D 46-48. Idem E 36-46 alles Eer stuk, radys 37-39, idem afwU- end 11-17. selderie 37 allss per bosje. Gladlolenvelllng. it nog Nobel 1.30, Are de Trlomph 1.10, Friendship 1J0.

Leidsch Dagblad | 1964 | | pagina 17