TWEE doden en vijf gewonden bij botsing Ir. Van Emmeiies als buurman op tribune Max Woiski jr. doet het morgen kalm aan HAAGSE AGENDA EI OF DOP „DE WESTINDISCHE Noord Rhodesië zoekt artsen in Nederland Magreb-landen anti Jaffa's Klei n- hou leva rd-toneel in een-actertje van Feydeau Brits prototype neergestort MET EEN ENKEL WOORD Minister Luns bij Oe Thant LEIDSCH DAGBLAD DONDERDAG 19 MAART 1964 L.D. OVER RADIO EN T.V. L.D. OVER RADIO EN T.V. L D. OVER RADIO ÉN T.V. Weer een vreemdeling op ons erf, zal men dezer dagen in Washington hebben verzucht naar aanleiding van de enthousiaste ontvangst van president De Gaulle in Mexico. En dat is dan nog maar het begin, want de generaal hoopt dit najaar ook nog een aantal Zuid- amerikaanse staten te bezoeken. Het spreekt vanzelf, dat een vergelijking met de Russische belangstelling voor Cuba maar zeer ten dele opgaat. Moskou probeerde van Castro's eiland een militaire basis te maken en dat was nog wel wat anders dan de reis van het Franse staatshoofd. Wijlen president Kennedy heeft daar toen een stokje voor gestoken, omdat een anti-Westerse mogend heid poogde binnen de Amerikaanse machtssfeer een bolwerk tegen het hart van de gehele vrije wereld op te richten. Met de Franse president liggen de zaken anders. Ook hij is geen vriend van de Amerikanen, maar hij beweegt zich toch in elk geval binnen de Westelijke sfeer. En bovendien is zijn streven niet gericht op bedreiging van de militaire kracht van de Verenigde Staten, zoals het duidelijke doel van de Russen was. Niettemin kan men zich voorstellen, dat Washington niet gelukkig is met deze reeks bezoeken. Want, ook al zullen de Fransen als puntje bij paaltje komt zeker in de gelederen van het Westen staan, voorstanders van de Amerikaanse belangen zijn zij niet. Het gaat de Franse president immers om de vorming van een soort „derde macht" tussen de twee groten, Amerika en Rusland. Totnu- toe beperkten die plannen zich tot F.uropa. Thans gaat De Gaulle's aan dacht na het intermezzo van de erkenning van Rood-China ook naar Latijns-Amerika uit. En die aandacht is dan weliswaar pro-Wes ters, maar zy lijkt toch anti-Ameri kaans. Met opzet schrijven wij: die Franse belangstelling 1 ij k t anti-Amerikaans. Want is ze dat inderdaad? Men kan het bezoek van „indringer" De Gaulle ook an ders bekijken. Amerika's economi sche macht in de Latijnsame- rikaanse landen wordt daar namelijk als een hinderpaal voor de ontplooi ing van het eigen karakter gevoeld. En misschien is dat ook de diepste oorzaak van de geringe successen, welke Washington heeft kunnen boeken met een programma als de Alliantie voor de Vooruitgang". Het gevaar heeft steeds bestaan, dat de Zuidamerikanen uit reactie op de Amerikaanse invloed naar het com munistische kamp zouden overlopen. Nu De Gaulle zich voor die landen begint te interesseren, kan dat ge vaar sterk verminderen: als er ooit van „overlopen" uit anti-Amerikaan se gezindheid sprake zou zijn, dan komt men nu weliswaar niet bij de uitgesproken vrienden van Washing ton terecht, maar aan tooh in elk geval ook weer niet in het pro-com munistische kamp. Mogelijk is dat ook de reden voor het enthou siasme van de Mexicaanse en straks wellicht van de andere Latynsame- rikaanse bevolkingen. Die zyn poli tiek wel zo wys, dat ze allerminst gelukkig zouden zyn met versterking van de rode invloed in hun landen. Toch hebben ze behoefte aan een soort anti-Amerikaanse demonstra tie. Zo gezien verdient De Gaulle verre de voorkeur boven Chroesjt- sjow en Mao Tse-toeng. Men kan zich echter voorstellen, dat de Ame rikanen geen gat in de lucht sprin gen over deze ontwikkeling. Ze doen hun best, niet alleen economisch en sterk bedacht op hun eigen belangen, maar toch ook onbaatzuchtig door programma's als de hierboven ge noemde „Alliantie" en verder door het menslievende en onbaatzuchtige streven van het „Vredeskorps". Maar veel dank oogsten ze niet. De Franse generaal wordt met open armen ont vangen, Washington moet daaren tegen met lede ogen aanzien, dat de bevolking van Mexico de gelegenheid aangrijpt om een anti-Amerikaans tegenwicht te zoeken. Maar nog maals, beter zo dan anders. Ook al wenst Marianne niet te dansen naar Amerika's pypen, zij beweegt zich in elk geval binnen de Westerse sfeer. Beter een half Frans ei dan een lege Russische dop! Het is een schrale troost. Maar de wereldpolitiek is nu eenmaal hard. MAX WOISKI Jr.. de en thousiaste verspreider van de zonnige Surinaamse muziek en zang. zal morgenavond met een zeer kalm en bedaagd showtje op het televisiescherm verschij nen. Zijn vorige programma heeft nogal wat deining veroor zaakt onder in Nederland ver blijvende Surinamers. In inge zonden brieventelefoontjes bij de AVRO en persoonlijke aan vallen op Mak Woiski luchtten deze gekwetste Surinamers het gemoed over wat zij noem den een onwaardige verto ning. die niets met Surinaamse folklore te maken had. De kri tiek richtte zich tegen een aantal nogal nudistisch getinte, ge waagde dansen in Max Wois ki' s vorige t.v.-show. Verontwaardigd Een heftig verontwaardigde Max Woiski zei ons gisteren in zijn eivolle Amsterdamse uitspanning „Tropica- na" tussen twee liedjes door: „Het is je reinste kwaadsprekerij van enige Surinamers, die wat tegen me heb ben. Ik heb in die vorige uitzending net als altijd geprobeerd pure Suri naamse folklore te laten zien en vol gens mij ben ik daarin ook geslaagd". Wij vroegen hem of hij de kritiek dan zonder enige grond achtte. Uit de hand „Nou ja, als ik eerlijk ben, moet ik bekennen, dat een paar dingen me uit de hand zyn gelopen. Ik had Anneke en Ageeth naar Kopenhagen Anneke Grönloh en televisie-om- roepster Ageeth Scherphuis zijn gis termiddag van Schiphol naar Kopen hagen vertrokken, waar zaterdag het internationale songfestival wordt gehouden. Met het liedje „Jij bent mijn leven" werd Anneke Grönloh uitverkoren Nederland bij dit song festival te vertegenwoordigen. De televisie-omroepster Ageeth Scherp huis zal hierbij optreden voor de Nederlandse Televisie. Zondag komen beiden naar Neder land terug. voor het eerst een Nederlandse figu rante en die heeft de boel min of meer voor me verknoeid. Kyk, als een Surinaamse heupwiegt doet ze dat elegant, een Europese vrouw wordt by zo iets gauw banaal". Hjj meende in onze reactie een lichte verbazing te constateren en haastte zich er aan toe te voegen: „Begrijp me vooral goed. Ik wil niets zeggen van de Europese vrouw, maar de Westindische vrouwen zyn zo heel anders!" We wilden wel weten of Max Woiski de Nederlandse figurante, die het zo voor hem „verknoeid" had, zelf had geëngageerd, en dat was zo. „Maar de regisseur (free-lance in A.V.R.O.-opdracht werkende Thijs Chanowski» had toen moeten ingrij pen, vond hy. „Ik kon niet zien, dat het mis liep. Ik was bezig. Hij had er wat aan kunnen doen". Desondanks is Max Woiski het he lemaal niet eens met de kritiek van zijn landgenoten. „Ze hebben alle maal anoniem gereageerd", zei hy fel. „En daar heb ik een hekel aan. Ik doe mijn best gewoon folkloris tische showtjes te brengen. En ik betreur ten zeerste, als ik daarin ge dwarsboomd wordt door boze tongen. Wat ik breng, kennen ze niet eens. Acht van de tien Surinamers weten niet eens wat er buiten Parimaribo aan folklore leeft en dan moeten ze me ook niet met kritiek lastigvallen!" Maar hij komt morgenavond wel irtet een programmaatje van rustige muziek, waaraan geen mens zich kan stoten. De A.V.R.O. heeft hem er niet om gevraagd. Dat niet. Maar Max wilde de geschrokken kijkers graag weer voor zich winnen. „Weet je", zei hij met een veront schuldigende glimlach, „Ik ben er al leen maar bij gebaat, dat de mensen tevreden zijn". Vijftienjarige Italiaanse troef voorKopenh a gen Tegen 15 con currenten zal in het Eurovisie in Kopenhagen \nneke Grönloh zaterdagavond Songfestival de stryd moeten ïanbinden. Een van hen is Gi- gliola Cinquetti, Ialië's represen- tante. Gigliola heeft n.l. het San Remo Festi val gewonnen, tot grote ver rassing van heel Italië. Een groot aantal Italiaanse be roemdheden kwam in San Remo voor de microfoons en de camera's fi guren als Claudio Villa, Milva, Do men ico Modugno, Robertino en Tony Dallara. De 15-jarige Gigliola Cin quetti kende niemand. Maar zy kwam, zong en overwon. De jury's bleken bijzonder gevoelig voor het rustige liedje, dat zij voor droeg, „Non ho l'eta per amarti" en eveneens voor de charmante, maar bescheiden interpretatie van Gigliola. Terug van begrafenis Plaat Uiteraard kreeg Gigliola onmiddel lijk een grammofoonplatencontract aangeboden, en de afgelopen dagen is haar (eerste) plaat ook in ons land op de markt gebracht, onder het merk Show Records. Of Gigliola in Kopenhagen nu wint of verliest, de Amerikanen die elk jaar weer heel veel waarde blijken te hechten aan de uitslag van het San Remo Festival, hebben voor haar liedje alvast een Engelse tekst laten maken onder de titel „This is my prayer". Gigliola's plaat zal men in Amerika uitbrengen, maar daarnaast verwacht men vele Amerikaanse ver sies. Gigliola zelf heeft dit alles volko men verbijsterd. Zy hoopt, dat nie mand dat zal merken als zij zater dagavond in Kopenhagen voor heel Europa haar liedje „Non l'eta per amarti" zingt „Ik ben nog niet oud genoeg om van je te houden". Bij een botsing tussen een per sonenauto en een vrachtwagen op rijksweg 15 bij de kruising Nijbetts-Beetsterzwaag zijn gis teravond twee inwoners van Waskemeer om het leven ge komen en vijf gewond. De inzittenden van de personen auto, die werd vernield, keerden te rug van een begrafenis. De bestuur der, de 30-jarige J. Hofman en de 16-jarige Aukje Hoogeterp werden gedood. Ernstig gewond werden de echtgenote van de bestuurder, de 20- jarige Fokke Hoogeterp, de 14-jarige Fokke Hoogeterp en de 21-jarige Ja cob ten Hoor. Na een bezoek van twee dagen aan ons land is gistermiddag de minister van Gezondheid van Noord- Rhodesië. Sikota Wina, van Schiphol naar Londen vertrokken. Het doel van zijn bezoek was de recrutermg van dokters en ander verplegend per soneel. „Ik heb dezer dagen enkele gesprekken gevoerd met zeer bekwa me artsen en ik heb goede hoop, dat ik het vereiste aantal van tien ge neesheren zal krijgen", vertelde de Afrikaanse minister op Schiphol. In Noord-Rhodesië zyn slechts vijf Afri kaanse dokters, de rest komt uit het buitenland. „Ons land is thans nog niet in staat eigen verplegend per soneel op te leiden, maar in septem ber beginnen we met een cursus voor verpleegsters. Over een jaar of acht hopen we ook onze eigen artsen te kun nen opleiden", aldus Sikota Wina, „Geld hebben we genoeg, maar het ontbreekt ons aan intellect", zei hij, terwijl hij met zijn vinger naar zijn hoofd wees. Hiermeer wilde hij al leen maar zeggen, dat hij niet naar Nederland was gekomen om geld te bedelen, maar om vakmensen. Na een bezoek aan Engeland en Ierland keert de minister naar zijn eigen land terug. De bestuurder van de vrachtauto werd licht gewond. De gewonden zijn opgenomen in het ziekenhuis te Drachten, (Van onze Brusselse correspondent) De ambasadeurs van de drie Noordafrikaanse staten Tunesië, Ma rokko en Algerijë, tezamen vormend de Magreb, hebben aan de Belgische vice-minister van Buitenlandse Za ken medegedeeld, dat de toezeggin gen welke de EEG aan Israël heeft gedaan met betrekking tot de in voer van sinaasappelen uit dat land, van slechte invloed zullen zijn op de onderhandelingen welke thans tus sen de landen van de Magreb en de EEG worden gevoerd over een mogelijke handelsovereenkomst. De ministerraad van de EEG heeft op 10 maart j.l. besloten, dat wanneer de EEG een nieuw akkoord zou af sluiten met een derde land, dat si naasappelen produceert met Israels belangen rekening zou worden gehouden wanneer dat akkoord Is raels sinaasappel-export in ernstige mate dreigt te verstoren. Dat is een uiteraard nogal vage formulering, welke de Magreb- landen toch heb ben aangegrepen om reeds thans hun anti-Israëlische houding nog nog weer eens vast te leggen tegen over de huidige Belgische voorzitter van de EEG-ministerraad. V.N.-conventie rassenscheiding De Commissie voor de rechten van de mens van de Verenigde Naties heeft gisteravond een „ontwerp van een internationale conventie v oor opheffing van alle vormen van ras sendiscriminatie" aangenomen. Dit ontwerp zal by de Algemene Verga dering worden ingediend. Voordien gaat het naar de Economische en Sociale Raad. De Algemene Vergadering keurde vorig jaar een verklaring over ras sendiscriminatie goed, maar deze be zit niet de kracht van wet zoals een conventie, die door alle leden moet worden goedgekeurd. De Verenigde Staten wilden in het ontwerp ook het antisemitisme opnemen, maar dit werd niet aangenomen. De Sow- jet-Unie zei namelijk dat zij erop zou staan dat dan tevens het na zisme in het ontwerp zou worden veroordeeld. Anderhalf uur voetbal en geen tweede net. Nu moésten we wel kijken naar BorussiaDukla Het was een goede reportage van een goede wedstrijd, die gecommentarieerd werd door ir. Ad van Emmenes. Ik kreeg de indruk dat hij een beetje meer praatte dan anders, maar mij stoort dat nooit. Wat hij immers zegt is ter zake kundig, en als hij zich weieens vergist dan vergist hij zich samen met ons, en hoeven we niet de indruk te krijgen dat we het beter weten dan hij. Van Emmenes is niet alleen de aangever van namen, hij is bezig met het spel, leeft op bescheiden voet mee, voelt zich er nauw bij betrokken. Hij is. by wyze van spreken, de buurman naast u op de tribune, die meereageert met het spel en daarmee zijn commentaar geeft. Deskundig commentaar bovendien. Zo corrigeerde hij even, zonder na men te noemen, de tactische aanbe veling van Leo Pagano gedaan bij PSVZürich, om backs te poste ren by de doelpalen bij een vrije schop op dat doel, welke dubieuze aanbeveling Pagano zondag jl. nog eens herhaalde bij zijn radio-verslag van PSVFeijenoord. Tja Ondanks het voetbal, was de VARA er in geslaagd voor de rest van de avond haar programma zo te componeren, dat men toch nog de indruk kreeg een normaal, volwaar dig televisieprogramma te zien. Het zoveelste eenactertje van de Frans man Feydeau bood, dankzij het spel van de jongere generatie (Maxim Hamel, Kitty Janssen en Cor van Rijn) wel iets vermakelijks, al bleef Een van de twee prototypes van het Britse vliegtuig „Bac 111" is gistermiddag op het vliegveld van Wisley in Surrey neergestort. Het I vliegtuig verloor by de landing te veel vaart, raakte de grond, kaatste tien meter omhoog en kwam daar- j na op de neus terecht. Er vielen geen slachtoffers. Het eerste prototype van de „Bac Xli" was in oktober neergestort tijdens het beproeven van lage snel heden. Daarbij kwamen de zes be manningsleden om het leven. Na dien leverde de fabriek nog twee van deze prototypes af en een daar van is nu eveneens neergestort. De Bac 1—11" is een van de nieuw ste Engelse vliegtuigen, bestemd voor de verbinding over korte afstand. Er zijn 68 toestellen besteld, waarvan 48 voor de export. BINNENLAND De tweede prijs in de wedstrijd voor leerlingen van de zesde klas van lagere scholen, door de Nederlandsche Spoorwegen uitgeschreven ter gelegen heid van het 125-jarig bestaan van dit bedrijf, werd gisteren door enkele NS- autorltelten aangeboden aan de leer lingen van de zesde klas van de Brugs- ma-school in Groningen. De 35 leer lingen van deze klas zullen van 8 mei tot 10 mei een reis naar België mogen maken. De nieuwe Nederlandse ambassa deur in Engeland, dr. J. H. van Roljen, is met zijn echtgenote in Londen aan gekomen. Dr. Van Roijen werd op het vliegveld ontvangen door hoge func tionarissen van het Britse ministerie van Buitenlandse Zaken en leden van zijn ambassade. Voor het eerst ln 25 Jaar wordt een vliegtuig van Nederlands fabrikaat door een Nederlandse luchtvaartmaat schappij in dienst gesteld van het Nederlandse publiek, als Schreiner Aerocontractors NV op 10 april de be schikking krijgt over haar Fokker Friendship. Vrijwel onmiddellijk daarna begint Schreiner Airways, zoals de afdeling charters en lijndiensten van het be drijf voortaan zal worden genoemd, met het vervoer van toeristen naar het zuiden. De eerste 240 vluchten met bijna 12.000 pasaglers in totaal zijn reeds besproken. BUITENLAND Ethiopië en Somalië zullen op 24 maart gaan onderhandelen over hun grensgeschil, aldus het Ethiopische ministerie van Buitenlandse Zaken. De Organisatie voor Afrikaanse Eenheid heeft ln de bijeenkomst van vorige maand ln Lagos gevraagd dit geschil in de geest van het handvest van de organisatie te regelen. De Zuidkoreaanse minister van Buitenlandse Zaken. Tsjoeng Ilkwon, gaat de volgende week naar Parijs om meer te weten te komen over de poli tiek van generaal De Gaulle ten aan zien van Azië. Van officiële zijde is verder meegedeeld, dat dit bezoek van Tsjoeng Ilkwon is Ingegeven door de vrees van Zuid-Korea voor de conse quenties van de erkenning van Peking door Frankrijk en de Franse steun aan het neutralisme in zuidoost-Azië. Interpol stelt in samenwerking met de IATA. de internationale orga nisatie van luchtvaartmaatschappijen, een onderzoek in naar een zwendel in vervalste passagebiljetten. die de luchtvaartondernemingen jaarlijks on geveer zevenmiljoen gulden kost. Mogelijk is hier een goed georganiseer de internationale bende in het spel. De Joegoslavische steden Zagreb en Ljoebljana z(jn gistermiddag door 'n sterke aardbeving opgeschrikt Er. werd evenwel geen schade aangericht. Het epicentrum van de beving lag 60 km ten zuiden van Ljoebljana. Ook in Triest is gistermiddag een aardbeving waargenomen, de hevigste sinds veer tig jaar. Onder de bevolking ontstond een paniekstemming. De beving duur de twintig seconden. Een Zuldvletnamese delegatie van elf man is vandaag naar Phnopenh, de hoofdstad van Cambodja gevlogen voor voorbereidende besprokingen over grenskwesties met Cambodjaanse func tionarissen. Verder ls in Saigon be- bendgemaakt, dat Zuid-Vietnam en I Laos zijn overeengekomen, de dlplo- matieke betrekkingen te hervatten. De Zuidvietnamese ambassade in Vien tiane. die sinds 1962 was gesloten, is heropend. het natuurlijk wat het is: toneel van een klein boulevardje. Maar goed, als uitsmijtertje op de woensdagavond was het best te verteren. Het bleef verder een „Romaanse" aangelegen heid. Na Feydeau kwam de Franse inspecteur Leclerc, en na deze weer ..Filmvenster" van Jan Blokker, ge wijd aan enkele Spaanse filmers. Uitgangspunt was de première van Bardems film Zwarte Kroniek (in de Nederlandse vertaling: „De man die zich verkocht"). We zagen ver der fragmenten uit „De dood van een wielrijder" en uit de Bunuel- films „Los Hurdes" (1932) en „Viri- diana" (1961). Tevoren werd even gewaarschuwd, dat enkele van de te vertonen fragmenten gekeurd waren voor 18 en ouder, waaruit weer bleek dat men als 17-jarige geen televisie criticus zou kunnen zijn Nico Scheepmaker. RADIO EN TV VANAVOND De KRO-televisie brengt om 8.40 uur het spel „Een engel komt naar Babylon" van de befaamde Zwitserse schrijver Frledrich Dlirrenmatt op het scherm. Het spel wordt gespeeld onder regie van Frans 't Hoen. Het is een moderne fabel, al heeft de auteur het spel geplaatst in het oude Baby Ion. Naast een fabel is het ook een satire, waarin spot en ironie sa mengaan met een vleug poëzie. Joost Tholens regisseert het programma „Kijk op kunst" (10.40 uur). „Yvonne wil een kerel" heeft de 34ste aflevering van „De jeugd op eigen wieken" (NCRV, 8.10 uur). Het Leedy-trio ls gast in het amuse mentsprogramma „Samen uitSa men thuis" (8.40 uur). Om 8.05 uur wordt in het radio programma van de AVRO het Con cert voor violoncello en orkest in C van Haydn ten gehore gebracht .Het Ls de eerste uitvoering in Nederland van dit werk, dat twee jaar geleden opnieuw is ontdekt. Het wordt on der leiding van Roelof Krol uitge voerd door het Radio Kamerorkest en Anner Bijlsma, een van de solo- cellisten van het Concertgebouwor kest. Axel Eggebrecht schreef het hoorspel „De Nobelprijs". Het spel draagt min of meer het karakter van een documentaire, waarin de figuur wordt belicht van Carl von Ossieski, de strijdbare schrijver en hoofdre dacteur van „Weltbühne". VOOR VRIJDAG 20 MAART Hilversum I 402 m NCRV: 7.00 Nieuws en SOS-berlchten 7.10 Dagopening. 7.20 Klassieke gram- mofoonmuzlek, 7.45 Radiokrant, 8.00 Nieuws, 8.15 Gr.muz., 8.50 Licht en semble, 9.00 Voor de zieken, 9.35 Wa terstanden, 9.40 Am.muz.. 10.30 Mor gendienst, 11.00 Strijkkwartet: oude muziek. 11.15 In 't zilver, programma voor bejaarden, 12.00 Muzikale herin neringen, 12.30 Med .t.b.v. land- en tuinbouw. 12.33 Licht orkest en zang soliste, 12.53 Grammofoonmuz., even tueel actualiteiten, 13.00 Nieuws, 13.15 Licht instrumentaal kwartet, 13.55 Schotse militaire orkesten. 14.05 Schoolradio, 14.25 Lichte gr.muz., 15.15 Voor de vrouw, 15.45 Muziek der vol keren: volksmuziek met commentaren, 16.15 Duizendschoon: wenken voor ka merplanten, 16.30 Sooraan en plano: Lenteliederen, 17.00 Voordracht, 17.20 Viool en plano, klass. muz., 17.40 Licht orkest en zangsol. NCRV: 18.00 Klass. gr.muz.. 18.20 Halte. 18.50 Regeringsuitzending: Uit zending voor de Middenstand, door het Ministerie van Economische Zaken. 19.00 Nieuws en weerpraatje. 19.10 Van horen zeggen en zingen, 19.15 Mod grammofoonmuziek, 19.30 Radiokrant, 19.50 Oude klavecLmbelmuzlek, 20.00 Geestelijke liederen, 20.30 Prisma, gev. progr., 21.30 Klassieke gr.muz., 22.00 Commentaar of discussie, 22.10 Klass. gr .muziek, 22.00 Commentaar of dis cussie. 22.10 Klass. pianomuz., 22.30 Nieuws, 22.40 Wijd als de wereld: in ternationale oriëntatie in kerk. zen ding en oecumene. 23.00 Kerk en mu ziek - liturgische eisen aan orgelbouw en orgelspel, 23.10 Langs de wegen van het lied, 23.40 Lichte grammofoonmu- zlek, 23.55-24.00 Nieuws. Hilversum II 298 m VARA: 7.00 Nieuws, 7.10 Ochtend- gym., 7.20 Soc. strijdlied. 7.23 Lichte gr.muzlek (7.30 Van de voorpagina, praatje), 8.00 Nieuws en soc. strijdlied. 8.18 Lichte gr.muzlek. 9.00 Gym voor de vrouw. 9.10 Klass. kamermuziek. VPRO: 9.40 Morgenwijding. VARA: 10.00 Schoolradio. 10.20 Lichte grmuz., 11.00 Voor de vrouw, 11.40 voor de kleuters. 11.55 Elektronisch orgelspel en zangsolist. 12.20 Regeringsuitzen ding: Voor de landbouw. 12.30 Mede delingen t.b.v. land- en tuinbouw. 12.33 Tentoonstellingsagenda, 12.38 Licht Instrumentaal septet. AVRO: 13.00 Nieuws, 13.15 Med., eventueel ac tueel of grammof oonmuzlek, 13.25 Beursberichten, 13.30 Lichte orkestmu ziek. 14.00 Kerkorgelconcert: klass. mu ziek, 14.20 Bij de tijd en bij de thee: gevarieerd. VPRO: 16.00 Verjaardags kalender van de llcht(er)e muz., 16.30 Inzicht en uitzicht, een halfuur voor wie tijd heeft om te luisteren, 17.00 Voor de jeugd, 17.30 Rondtilt, blikope ner voor opgroeiende mensen. Secretaris-generaal der V.N., Oe Thant heeft gisteren de Nederlandse minister van Buitenlandse Zaken, mr. J. M. A. H. Luns, in het hoofdkwar tier der Verenigde Naties in New York een lunch aangeboden. Tot de gasten aan deze lunch, die een privé-karakter droeg, behoorden dr. J. G. de Beus, opvolger van mr. C. W. A. Schürmann als hoofd van de Nederlandse V.N.-delegatie, Adlai Stevenson, leider van de Amerikaan se V.N.-afvaardiging en de Belgische delegatieleider, Walter Loridan. Aangenomen wordt, dat Oe Thant minister Luns raadpleegde over za ken van wederzijds belang voor Ne derland en voor de Verenigde Naties. Het gesprek zou verband kunnen houden met berichten, dat Oe Thant de mogelijkheid overweegt een Ne derlandse diplomaat tot bemiddelaar van de Verenigde Naties op Cyprus te benoemen. In dit verband werden vorige week de namen genoemd van mr. C. W. A. Schürmann en van dr. H. van Royen, de gewezen Neder landse ambassadeur in Washington. Deze berichten werden echter niet officieel bevestigd. (Geldig van donderdag 19 maart tot. en met woensdag 25 maart) DONDERGAG 19 MAART Kon. Schouwburg, 20 15 uur, Nieuw Rotterdams Toneel „Schakels" (besl. voorst.). VRIJDAG 20 MAART Kon. Schouwburg, 20.16 uur, Haag- sche Comedle „Mesalliance". ZATERDAG 21 MAART Kon. Schouwburg. 20.15 uur, Haag- sche Comedle „Het donker is licht ge noeg". Gebouw K. en W„ 20 uur, Neder landse Opera o.l.v. Arrlgo Guarnlerl „Don Carlos". ZONDAG 22 MAART Kon. Schouwburg, 14 uur Haagsche Comedle „De Maxlbulen". 20.15 uur Haagsche Comedle „Othello". MAANDAG 23 MAART Kon. Schouwburg, 20.15 uur, Neder landse Comedle „Mary, Mary" (besl. voorst.). DINSDAG 24 MAART Kon. Schouwburg, 20.15 uur. Ensem ble „De klaploper". WOENSDAG 25 MAART Nederlandse Comedle, 20.15 uur Het sprookje van de wolf". BIOSCOPEN Apollo. Gevaarlijke zomernachten, 14 1 Asta. Elvis op zijn best, a.l. Bijou. The Third Man, 14 Jaar. Camera. De muls op de maan, a.l. Capitol. Eerstde vrouwtjes, 14 Ir. Cineac. Actualiteiten, a.l. City. Les liaisons dangereuses. 18 jaar. Corso. De preutse professor. 14 Jaar. Du Midi. De dodenlijst van A.M.. 14 Jr. Euro cinema. En eeuwig zingen de bossen, 14 Jaar. Flora. The gun hawk, 14 Jaar. Hollywood. Zondaars in spijkerbroek, 18 Jaar. Krlterion. De grote 6tilte, 18 Jaar. Metropole: Irma la douce. 18 Jaar. Odeon. De man met de vijf paspoorten. 14 Jaar. Olympla. Jessica, 14 Jaar. Passage. De slag om Napels. 14 Jaar. Rembrandt. Klokslag middernacht. 14 Jaar. Rex. Gegi Roxv. Maciste contra Maclste', 14 Jaar. Seinpost. Rear window, 18 Jaar. Studio. De man die doorvocht, 18 Jaar. Thalia. Hercules en de koningin van Lydlë, 14 Jaar. De Ultkyk. A bout de souffle, 18 Jaar. West-End. Alleman, 14 Jaar. tgeseld en bemind, 18 Jaar. VPRO: 18.00 Nws, 13.15 Lichte ziek. 18.30 Spartsplegel, 18.40 rondo: slagwerk, 19.00 Kiosk: bei king van artikelen uit zojuist ven nen weekbladen, 19.10 Ter disci 19.30 Bariton en orgel. 19.50 Da* praatje, 20.00 Nieuws. 20.05 Valt smaak te twisten', lezing. 20.20 frjnuz., 20.50 Boekbespreking. V, 1.00 Metropole-orkest en solj 21.30 Alle elf, radiocompetitie, Licht instrumentaal trio, 22.30 22.40 Marimba. actuele satirische niek, 23.10 Lichte gr.muz., 23.45 nieuws ln Esperanto. 23.55-24.00 GRAMMOFÖONPLATENPROGRAA (Over de 4e iyn van 18 tot 20 I. Johan Strauss. An der set blauen Donau. Phllhurmonlsch 0 van Wenen o.l.v. Josef Krlps. II: 1. Johann Strauss uit „Die dermaus": Meln Herr Marquis. 2. von Suppé uit „Boccaccia": Hal nur delne Llebe. 3. Frieürlch von tow. Last rose of summer. 4. Alexi Alabieff. De nachtegaal. Rita St sopraan: Symphonle Orkest van 1 Berlijn o.l.v. Kurt Gaebel. Ill: Fritz Krelsler. 1. Caprice nois. 2. Schön Rosmarin. Ruf viool; Brooks Smith, piano. IV: Carl Ziehrer. Wiener BI Philharmonisch Orkest van V o.l.v. Hans Knappertsbusch. V: Carl Zeiler. Selectie „Der handier". Anneliese Rothenberger Otto, sopraan. Josef Traxel, Ma Schmidt, tenor: Hanns Plek, bas; van de Stedelijke Opera te Berl( Orkest: Dirigent: Wilhelm Schüc VI: Karl Kontzak. Bad'ner Ma Philharmonisch Orkest van Wi o.l.v. Hans Knappertsbusch. VII: Fritz Krelsler. Tambourin nois. Ruggiero Ricci, viool; B Smith, plano. VIII: 1. Leo Delibes. Les fill Cadix. 2. Camilla Saint Saëns. Iw slgnol et la rose. 3. Benjamin G uit „Jocelyn": Berceuse. 4. Luig dltl. Paria-wals. Rita Strelch. soj Symphonie Orkest van Radio o.l.v. Kurt Gaebel. IX: Johann Strauss. Rosen aui Süden. Philharmonisch Orkest Wenen o.l.v. Josef Krlps. TELEVISIEPROGRAMMA'S NTS: 11.00-11.25 Schooltelevisie: gels spelenderwijs. AVRO: 19.30 ter. NTS: 20.00 Journaal en weel zicht, 20.20 (AVRO): Televizier, Licht orkest en solist, 21.00 R1 Boone Theater, tv-illm, 21.50 Vo vuist weg. NTS: 23.10-23.15 Jour, Experimentele uitzendingen op tweede net (kanaal 2< VARA: 20.20 Muzikaal progra 20.35 Documentaire film over de denfokkerij ln Finland, 21.00 Wa me gebeuren., licht programma, -22.40 Cartontje, Am. tv-film. BUITENLANDSE PROGRAMMA Engeland, BBC Home Service 12.00 Schoolradio. 13.00 Lezing, Brievenbeantwoordlng. 13.45 M« lingen, 13.55 Weerber.. 14.00 NI 14.10 Hoogtepunten uit de pro] ma's van de afgelopen week. Schoolradio. 16.00 Am.muz., 16.30 dracht op de grammofoonplaat. Klassieke en mod. muziek, 18.00 de Jeugd, 18.55 Weerbericht, 19.00 19.10 Regionaal progr.. 19.32 Mai richten, 19.35 Dansmuziek, 20.00 sleke en moderne muziek, 22.00 K beeld, 22.30 Am.progr.. 23.00 NI 23.30 Bespreking van het nieuw de dagbladen. 23.45 Parlement zicht, 23.55 Praatje. 23.59 Weerb* 24.00 Nieuws, 0.02 Voordracht, 0.1 Planorecital. Engeland, BBC Llgh Programi 15(10 en 247 m 12.00 Voordracht 12.15 Dagboek, Am.muzlek, 13.00 Populaire gr 13.31 Gev. progr., 13.45 Voor de 1 ren, 15.00 Voor de vrouw, 16.00 zoekprogramma, 16.31 Muziek b werk, 17.15 Dagboek, 17.31 Uit* races. 17.32 Grammofoonmuziek de jeugd. 18.00 Gevarieerd pro ma. 19.33 Sportoverzlcht, 19.45 3>el, 20.00 Nieuws, en Journaal, oorspel. 21.00 Lichte muziek. Nieuws en actualiteiten, 21.40 D sle, 22.30 Gevarieerde muziek, Gev. muziek, 0.40 Voordracht, 1.00 Nieuws. Nordwestdeutscher Rundfunk I 12.00 Nws., 12.15 Pianomuz.. Nieuws. 13.15 Gev. muz. 14.30 fonische muziek. 16.00 Duitse liederen. 17.00 Nieuws. 17.30 Gev 19.00 Nieuws. 19.15 Fidelio. opera Nieuws, 23.20 Nieuwe kamermuz., Nieuws, 0.20 Dansmuziek, 1.00 W richt en gev. muziek. FrankrUk 3, 280 en 235 m 12.00 Gr.muziek, 12.02 Gev. 12.30 Nieuws. 12.42 Klass en m< muziek, 14.12 Grammofoonmuz., Kamermuziek, 16.00 Moderne n van Belgische componisten. 16.3 varieerde muziek, 17.40 Gev. m 18.00 Volksliederen. 19 58 Nieuws Dardanus, opera, 23.20 Gev. m 23.52-24.00 Nieuws. Brussel 324 en 484 m 324 in.: 12.00 Nieuws, 12.03 Lichte m 12 15 Gev. muz., 12.50 Beursberl 13.00 Nieuws. 13.20 Satirellertjes, Nws., 14.05 Oratorium. 15.00 N 15.05 Operettemuziek, 15.30 Tw< pulalre ouvertures. 15 45 Lichte 16.00 Nws., 16.03 Beursber., 16.0 mermuziek, 16.55 Klass. muz.. Nieuws. 17.15 Lichte inuz 17.45 se les. 18.00 Nieuws, 18.03 Voor t daten, 18.30 Orkestconcert. 19.0< en radiokroniek, 19.40 Gr.muz., Echo's uit de natuur, 20.00 No< zuid, 20.15 Theaterkroniek, 20.40 en dans ln onze Vlaamse gev 21.00 Boekbespreking. 21.15 Koe 21.45 Volkenkunde, 22.00 Nieuws Nieuwe grammofoonplaten, 22.3 7 kunsten. 22.50 Gr.muz.. 23.00 23.05 Magische momenten. 23.5! Nieuws 484 m.: 12.03 Lichte muziek, 12.30 Get gramma en actualiteiten,, 14.0.. muzikaal progr., 17.00 Nieuws., Voor de soldaten, 18.40 Lichte n 19.08 Nieuwe grammofoonplaten, Nieuws. 20 00 Vioolrecital, 20 30 balletmuz.. (Om 22 00 Werel< 22.50 Gev. muz., 22.55 Nieuws. ,muz..atfo I9iek,3 ie k,..ieken eu( WEFRRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 nur) Amsterdam Den Helder Ypenburg Vllssingen Eelde De Bilt Twente Eindhoven Z.- Limburg Helsinki Stockholm Oslo Kopenhagen Aberdeen Londen Brussel Luxemburg Parijs Bordeaux Grenoble Nice Berlijn Frankfort Mllnchen Zürich Genève Locarno Wenen (nnsbruck AJacclo Madrid «ome Mallorca Lissabon a B P a pi BB B\ B O s •G <D s G* a zwaar bew 4 licht bew. 3 zwaar bew 4 onbewolkt 4 onbewolkt 2 zwaar bew 5 onbewolkt 3 zwaar bew 5 geh bew. 4 onbewolkt -1 zwaar bew. 0 geh bew. 3 izwaar bew. 3 hagelbui 3 regen 6 motregen 5 motregen 3 regen 7 regen 19 i regen 13 zwaar bew. zwaar bew. 0 geh bew. 5 geh bew -1 regen -2 regen 10 gen bew. 8 licht bew. 2 zwaar bew 1 zwaar bew 16 licht bew. 16 geh bew 15 i licht bew. 21 zwaar bew. 17 i

Leidsch Dagblad | 1964 | | pagina 2