Ingenieur, beroepspikeur Requiem voor een Geus: debuut van Guy Prieels JOHAN OOSTING Type Abe Lenstra Rijksweg 13 bij Delf t wordt verbeterd Inval in speelhol Episode uit Alva's schrikbewind Altijd achter de paarden SCHOTEN OP CYPRUS In Engeland Bankdirecteur neergeschoten Vlaamse première te Brussel Expeditieleden houden stand tegen Indianen LEIDSCH DAGBLAD DONDERDAG 19 MAART 1964 (Van een onzer verslaggevers) Amsterdam. Ingenieur Johan Oosting zit in rijn gemakkelijke stoel alsof hij op de sulky zit achter een van zijn geliefde dravers: de benen opgetrokken, maar op zijn sokken. Dit laatste zou erop kunnen wijzen, dat hij geimporteerd is als grotestadsbewoner. Ir. Oosting 31 jaar woont met zijn jonge vrouw op een moderne flat achter de Jaap Eden-kunstijsbaan in Am sterdam. Hij is een opmerkelijke, om niet te zeg gen zeldzame figuur in de Nederlandse sport wereld. Vorig jaar afgestudeerd als elektro-tech- nisch ingenieur verdeelt hij zijn tijd tussen de universiteit in Amsterdam, waar hij werkzaam is en tussen de renbanen, waar hij alom bekend heid geniet als beroepspikeur. Hyzelf vindt deze „gespletenheid" de gewoonste zaak van de wereld, waarschijnlijk ook omdat hij een nuchtere Fries is, afkomstig uit Wolvega. Een type zoals Abe Lenstra, die men niet gemakkelijk enthousiast aan de praat krijgt over zijn hobby die de paardesport toch is. Tel kwijt Het is daarom misschien zijn vrouw Sybilla, die het gesprek be gint: „We zijn nog nooit echt op va kantie geweest. Altijd zit mijn man achter de paarden". Zij zegt het ech ter zonder veel spijt in haar stem, want ook mevrouw Oosting is een liefhebster van paarden misschien als het erop aan komt nog meer dan haar echtgenoot. Deze luistert ver rast alsof een vakantie zonder paar den nog nooit bij hem is opgekomen. „Ja, het is de schuld van m'n vader die heeft me tot de paardesport ge bracht" pleit de jonge ingenieur voor zichzelf. „Ik moet ongeveer 7 jaar zijn geweest, toen ik al wist dat ik later wilde door-studeren, maar niet dat ik pikeur wilde worden. Van dat door-studeren is pas na mijn 25ste wat gekomen. Ik was toen al lang pikeur en had de nodige overwinnin gen achter m'n naam staan'. Liefhebberij Dan vertelt hij, dat zijn vader eigenlijk boer was, maar in 1925 uit liefhebberij paarden ging houden. In het begin een of twee, maar later werd hij trainer-fokker en nu be- schikt hij over zo'n vijftig paarden. Daar zijn er ook veel van anderen bij. Van het boerenbedrijf is niet veel meer overgebleven. „U begrijpt dus wel hoe ik in de paarden verzeild ben geraakt, maar - om U de waarheid te zeggen in t begin had ik er niet zoveel zin in. Mijn interesse ging naar andere din gen uit, ook wel naar de sport, voor namelijk naar het voetballen. Ik heb nog voor DOG in Wolvega gespeeld - bij de adspiranten en lgter in het derde. Het was evenwel niet geweldig wat ik presteerde. Trouwens in de paardesport in het begin ook niet. In 1949 ik was toen 17 ben ik begonnen met de paarden. Och, hoe gaat het: je helpt eens In de stallen, je raakt vertrouwd met de dieren, je stapt eens op de. sulky - kortom in 1950 behaalde ik m'n eerste overwinning. De datum weet ik toch nog precies: 6 augustus en het was in Sappemeer. Ik had 't he lemaal niet verwacht. In datzelfde jaar werd ik nog leerling-kampioen van Nederland ook", lacht onze gast heer. „Maar ik kan toch niet zeggen, dat het in 't begin geweldig ging. Die litel behaalde ik door in vijf koersen de meeste punten ts verzamelen. Ik rat toen inmiddels op de MTS in Leeuwarden. Voordien had ik mulo gedaan, ómdat er bij ons geen hbs in het dorp was. Pas nadat ik van de MTS ben gekomen en in militaire dienst ging ben ik meer gaan rijden. Vrije tijd Het klinkt misschien vreemd, maar kreeg meer vrjje tijd. Ik trof het al. dat ik een kapitein had die gek op paarden was. Welnu, elk week- einde was ik vrij enik mocht nooit eerder dan maandagavond in de kazerne terugkomen. De volgende ochtend op het appèl was het eerste *at de kapitein deed vragen wat ik gemaakt had. En er kwamen inder daad meer successen, waardoor ik «Indelijk ook meer plezier in het rij den kreeg. Ik kwam toen veel met New Spencer uit een best paard". Als we in dit verband de naam Barones Spencer laten vallen, kijkt •f- Oosting verrast op. „Inderdaad New Spencer was een kind van deze beroemde draver en nog wel het eerste. Zoals U weet is Barones 8pencer enige tijd geleden overleden, jaaar ik heb haar nooit zelf zien w Nu lr. Oosting met zijn relaas aangeland bij zijn glansperiode als pikeur, raakt hij de tel kwijt. In 1957 37 overwinningen uit 59 koer sen. „Ik weet niet precies of dat juist is, maar wacht, ik heb hier een krant. Ja, daar staat het in. Dat zal dan wel". In 1959 40 overwinningen, met een gewonnen prijzengeld van in totaal f 47.350,-. In 1960 42 eerste prijzen, in '61 43, in '62 54. Over 1963 weet ir. Oosting het nog niet precies. „Ik heb het niet bijgehouden, maar ik heb het idee dat ik wat ben terugge zakt. In mijn studententijd in 1957 ging ik naar Delft heb ik de meeste successen geboekt. Weet U waarom ik elektro-techniek koos?" onderbreekt hij zichzelf. „Een vriend van mij, die 't studeerde zei: „dat moet je ook gaan doen., dat is wel aardig'. Zo ben ik er toe gekomen, maar het is toch wel een erg moei lijk vak. Ik kan me, nu ik ben afge studeerd onmogelijk altijd vrijmaken voor koersen midden in de week of zij moeten 's avonds zijn, zoals in Hilversum. Ik rijd nu nog hoofdza kelijk in de weekeinden, want er komt ook veel reizen en trekken bij. Behalve in het Noorden kom ik veel in Alkmaar, Hilversum en op Mere- veld, maar zelden op Duindigt, want dat is te ver'. Moeilijk „Of ik er al mee ga stoppen?' Ir. Oosting overpeinst deze vraag even en kijkt zijn vrouw aan. „Nee, ik heb nog geen plannen. Het is ook moei lijk om er zomaar mee op te houden". Mevrouw Oosting lacht. „Hij mocht vroeger dan niet zoveel interesse hebben, hij zit nu toch 't liefst bij de dravers. Maar ik wil echt ook wel eens wat anders zien dan paarden'. „Mijn vrouw heeft anders ook nog al eens op de sulky gezeten. Vorig jaar is zij vijf keer gestart en drie keer heeft zij gewonnen". Mevrouw Oosting nu ineens vol vuur: „Ja, ik heb net zolang zitten zaniken, dat ik ook een keer mocht rijden. Van de eerste rit weet ik niets meer af. Het paard knalde van start en hoe ik aan de finish ben gekomen is me nog een raadsel, maar ik had gewonnen. Nu had ik vroe ger wel een rijpaard gehad een niet goedgekeurde dravershengst, waarmee ik wel eens aan crosses had deelgenomen, maar les heb ik nooit gehad'. lt „Ook mijn zuster', gaat ir. Oosting verder, „heeft voordat zij getrouwd was altijd aan dameskoersen meege daan en er vele gewonnen. Je moet natuurlijk goed met paarden kunnen omgaan, want er zitten ook moeilijke tussen. Goed sturen is belangrijk, want tenslotte ga je met zo'n 45 ki lometer snelheid over de baan. Maar verder is het niet zo moeilijk" vindt hij. „Om te winnen moet je natuur lijk goede paarden hebben en als rijder kriig je ze tenslotte pas als ze zijn afgericht. Nee, daar heb ik geen verstand van. Vooral in Groningen gaat-ie snel. Daar gaat het rechtsom en dat heeft-ie graag. Een paar jaar gele den bracht hij, schat ik, al zo'n 10.000 gulden per seizoen binnen en dat is flink wat voor een paard". Gevaarlijk vindt de heer Oosting het pikeursvak niet. In Hilversum is hij een keer over de kop gegaan en hij heeft nog een paar keer een aanrijding gehad, maar daar praat hij verder niet over. „Dit voorjaar zijn we helmen gaan dragen. Hiertoe werd besloten nadat Nottelman nogal lelijk terecht was gekomen en een hersenschudding had opgelopen. Het is wel beter, maar geen fraai gezicht. Onze geleerde pikeur zal dus nog wel enige tijd op de renbanen blij ven, hoewel wat minder frequent dan voorheen en wat die vakanties betreft „Och", zegt hij met een knipoog naar zijn vrouw, „dat zul len we nog wel eens zien. We zijn echt wel eens naar het buitenland geweest, al was het dan met de paarden". In het Turks-Cyprische dorp Ghaziveran, 64 kilometer ten westen van Nicosia, is vanochtend vroeg een gevecht uitgebroken, waarbij mortie ren worden gebruikt aldus een Britse militaire woordvoerder. Het schieten begon om 5.45 uur plaatselijke tijd en was anderhalf uur later nog niet opgehouden. De woordvoerder zei dat Grieks-Cyprio ten het dorp hadden omsingeld. De toestand ter plaatse is gespannen omdat de Turken wegversperringen hadden aangebracht. Het incident is het eerste sinds tien dagen geleden, toen in Ktima en Malia in het zuid westen van het eiland werd gevoch ten. Het Braziliaanse ministerie van Marine heeft meegedeeld, dat Brazi lië een bijdrage van 260 mariniers, die onder leiding staan van tien of ficieren, zal leveren aan de VN-vre- desmacht voor Cyprus. De mariniers zullen zondag met Braziliaanse mili taire vliegtuigen naar Cyprus worden overgebracht. Hun uitrusting zal la ter met het Braziliaanse vliegdek- schip „Minas Gerais" worden ver zonden. De crisis om Cyprus is op een dood punt gekomen in afwachting van een nadere definiëring van de taak welke de troepen van de Ver enigde Naties op het eiland krijgen uit te voeren. Secretaris-generaal Oe Thant van de VN heeft in een rap port aan de Veiligheidsraad gezegd, dat de VN-macht operationeel zal worden zodra voldoende troepen op het eiland zjjn aangekomen. Giste ren waren er echter nog niet meer dan een vierhonderdtal Canadese manschappen ter plaatse. Het aantal van zevenduizend is genoemd als de voorgenomen totale sterkte van de ordemacht. De Canadezen zullen daarvan met ongeveer 1.100 man een zevende gedeelte gaan uitmaken, de Britten met 3.500 man de helft. Gemaskerde bandieten h bben gis teren een roofoverval gep .egd op een bank in een der Londense voor steden. Na de deuren van het bank gebouw te hebben gesloten en het personeel te hebben bedreigd, renden zij de kamer van de directeur bin nen. Toen deze echter op een alarm- schel wilde drukken, schoten zij hem neer, waardoor hij zwaar gewond werd. De bandieten ontsnapten, zij het zonder buit. (Van onze Haagse correspondent) Dit najaar zal het verkeer van Rotterdam naar Den Haag over een noodweg moeten rijden, want dan gaat eerst goed de verbetering van de ..flessehals' in Rijksweg 13 bij Delft begin nen. Daarna is de Rijksweg bij Delft met zijn drie rijstroken in iedere richting even breed als de rest van deze weg, waarover nu al 34.000 voertuigen per dag ko men. De verbetering van dit smalle, hobbelende en onoverzichtelijke stukje wordt stevig aangepakt. Zo zullen niet alleen de vier hoogten in dit drieëneenhalf kilometer lange weggedeelte worden afgevlakt en tot twee nauwelijks merkbare glooiingen worden teruggebracht, maar boven dien zal het viaduct Brasserskade worden vernieuwd. Voorts zal een verkeersplein worden aangelegd bo ven de weg voor aansluitingen naar Delft en de (toekomstige) provincia le weg naar Pijnacker. (Van onze A'damse correspondent De Amsterdamse politie heeft om twee uur vannacht met succes een inval gedaan in een berucht speel hol aan de Rijnstraat, nabij de Vrij heidslaan. Zestien mannen en drie vrouwen werden bij het spel betrapt. Het huis stond reeds geruime tijd onder verdenking, doch het bleek uiterst moeilijk de spelers op heter daad te betrappen. De actie van van nacht was zeer goed voorbereid. De woning werd aan alle kanten be waakt en enige rechercheurs, onder leiding van een inspecteur, drongen met pistolen in de hand aan de achterzijde het huis binnen. Er wer den een roulette en een aantal speel kaarten in beslag genomen. Alle ne gentien aanwezigen zijn naar het politiebureau gebracht, waar zij af zonderlijk zijn verhoord. Vanmiddag duurden de verhoren nog voort. De meesten waren toen inmiddels weer in vrijheid gesteld. Een extra belasting voor het ver keer zullen de zandauto's zijn, die van Rotterdam af dagelijks zo'n honderd vrachten zand zullen aan voeren. Zodra het verkeer over de hulpweg kan gaan, zal worden be gonnen met de nieuwbouw van de drie-baansweg in de richting van Rotterdam. Dit weggedeelte zal van het andere gedeelte, dat eerst in 1966 wordt gebouwd, gescheiden zijn door een middenberm-beveiliging en be strate slipstroken. De drie rijstroken worden tezamen ruim elf meter breed. Daarnaast komt nog een verharde parkeer- strook van bijna vier meter breedte en een doorgaande buitenberm van tweeëneenhalve meter. De gehele breedte van de weg wordt bijna veer tig meter. De weg. die er nu ligt, ia over de gehele breedte nog geen 21 meter. De totale kosten van deze werk zaamheden zullen alleen reeds van de Rijkswaterstaat een uitgaven van f 1.4 miljoen vergen. „Beleren De knechten „beleren" ze. mn vader brengt er de snelheid onder en dan krijg ik ze pas. Een paard moet natuurlijk goed in vorm zijn, maar dan kunnen de meesten er wel mee rijden. Wij hebben uitstekende paar den gehad, zoals Wiebeline Wip, als 3-jarigo de snelste van zijn jaar gang met 1.25.7 Haar record staat op 1.20.8. Zij mag nu, als 9-jarige niet meer koersen. X Tello kocht mijn vader voor niet teveel en het paard had dan ook nog niets verdiend. We hebben hem nu drie jaar en hij heeft al meer dan 30.000 gulden ver diend. Een ander paard waarmee we veel succes hebben is O Lapize K. (Van onze Brusselse correspondent) EEN zwaar gesubsidieerd theater als de Kon. Vlaamse Schouwburg te Brussel kan het zich veroorloven af en toe met de première van een stuk van eigen bodem te komen waar van het succes van tevoren helemaal niet vaststaat. Ik kan mij tenminste moeilijk voorstellen dat men aanvan kelijk veel verwachtingen heeft gehad van Requiem voor een Geus" van de thans 25-jarige Vlaming Guy Prieels. Deze heeft het stuk geschreven en enige malen herschreven toen hij nog stu dent was aan de universiteit van Gent. Eigenlijk, zoals hij zelf heeft verteld, om zich te bevrijden van de eenzaamheid in de periodes van hard werken voor zijn examens. militaire diensttijd van twaalf maan den heeft hij het weer tevoorschijn- gehaald en het nog eens bfjgevyld en Een paar regels van een oud-Fransej gewijzigd Toen heeft hy het op aan ballade waren min of meer zijn leit- j radeIï van een vriend ingezonden motief „ils sont morts tos losdos, l'un vo?r de toneelprys van de stad Brus- por l'amor de l'autre". Goed gemikt! In de geschiedenis van zijn va derland, de Geuzentijd en Alva's Spaanse schrikbewind vond hij de omstandigheden voor zijn drama. Hij was echter verstandig genoeg het stuk in een la van zyn schrijf tafel te laten liggen. Eerst na een Promoties Leidse Universiteit Aan de Leidse Universiteit is ge promoveerd tot doctor in de faculteit der wiskunde en natuurwetenschap pen op een proefschrift getiteld: „Se- dimentologie en geomorfologie van El Bierzó (N.W. Spanje)", de heer W. J. Sluiter, geboren op Terstelling en thans wonende te Oegstgeest. Promotor was prof. dr. A. J. Panne- koek; idem tot doctor in de faculteit der wiskunde en natuurwetenschap pen op proefschrift getiteld: „Orga nic sulphites" (A study on the struc ture and reactivity of some cyclic esters of sulphurous ecid) de heer H. F. van Woerden, geboren te Zwam- merdam en thans wonend te Abcou de. Promotor was prof. dr. E. Havin- ga; idem tot doctor in de faculteit der godgeleerdheid op proefschrift getiteld: „De kinderdoop en het nieuwe Testament" ds. G. de Ru, ge boren te Vlnkeveen en thans predi kant te Rotterdam. Promotor was prof. dr. G. Sevenster. Academische examens Aan de Leidse Universiteit is ge slaagd voor het examen propadeu- tisch godgeleerdheid: de heer K. D. Jenner (Dordrecht). sel. Die vriend had goed gemikt. Het kreeg de eerste pijs en stom verbaasd was de directeur van de KVS, die mede in de jury had ge zeten, toen hij vernam dat de au teur nog zo jong was. Zoals het stuk er toen lag scheen het niet geschikt voor opvoering en zowel de regisseur Kris Betz als directeur voornoemd heeft daarop suggesties aan de schrijver gedaan voor bepaalde wij zigingen en aanvullingen. Guy bleek geen eigenwijs man en tenslotte is er dan onlangs de première geweest, waarvoor vele vooraanstaande Vla mingen, de minister van Nationale Opvoeding en Cultuur incluis, naar de Vlaamse Schouwburg in de Brus selse binnenstad waren gekomen. Melodramatiek Hoe men nu ook over het stuk kan oordelen en welke bezwaren men kan hebben, er staat o.i. toch wel één ding vast: Guy Prieels is een romantisch talent, dat begrip heeft voor dramatische (eigelijk zou den we nog liever zeggen: melodra matische) situaties en voor het op de planken zetten van aannemelij ke karakters. Dat is al heel wat en ondanks de vele tekortkomingen en de folklore-kant die het Vlaamse to- I neel blijkbaar altijd moet hebben met uitzondering dan van Staf Knop die zyn inspiratie bij Noel Coward pleegt te halen), is „Requiem voor een Geus" een geslaagd debuut. Die Geus is Tor Ravenhoeker, die met zijn Geuzen door het Vlaamse land trekt. Hij is teruggekomen op de plaats waar de Spanjaarden eens zijn vader, verraden door de here- boer Luipendaal, hebben verbrand. Hij heeft gezworen zich te zullen I wreken. Hij wordt echter verliefd op Haasje, de jongste dochter van Lui pendaal, die dan later een kind van hem verwacht. De Geuzen van zijn vendel, het wachten moe, nemen de wraak op Luipendaal in eigen handen. Voordat zij de hofstede bin nendringen is deze echter gevlucht met zijn schoondochter Olga, met wie h(j een incestueuze verhouding heeft. Nadat hy Haasje zo heeft ge slagen en getrapt, dat zij is gestor ven, wil Ravenhoeker haar redden uit de brandende boerderij, maar één van zijn opstandige Geuzen steekt hem in de rug. Zodat hij naast zyn dode bruid neervalt. Er „gebeurt" wat Men ziet het: Prieels heeft de me lodramatiek niet gespaard! Het ge volg is echter dat er in zijn stuk tenminste iets gebeurt, in tegenstel ling tot vele andere jeugdwerken van tegenwoordig, waarin veel wordt ge praat, maar weinig gehandeld. Regisseurs Kris Betz heeft er met medewerking van de decorontwerper Paul Degueldre en de choreograaf René de Lafontaine alles uit ge haald wat er uit te halen was en het resultaat, vooral na de pauze wanneer het exposé voorbij is en het stuk in veel geladenheid op gang komt, heeft verschillende boeiende partyen. Zo bijv. in het prachtige verhaal van de Geus Hein, gespeeld door Vic Moeremans, die met een verve als Pierre Brasseur in Sar tre's „De duivel en de goede God", een schurk op het toneel zet die in de herinnering blijft. Er is zo nog wel meer. De schrijver heeft daarbij kunnen profiteren van de kunde van enige van de beste acteurs en actrices van de K.V.S. Talent is daar overigens niet dik gezaaid, maar over hetgeen er dan wel is, heeft de regisseur kunnen beschikken. Zo waren er o.a. een felle, nymfomane Olga van Dora van der Groen, een fris Haasje van Janine Bischops, een mooie rustige oude Geus van Robert Maes en een aardig getypeerde boerenknecht van Jan Reustens. In naam van Oranje W etliouderssalaris blijft niet achter (Van onze parlementaire redactie) De wethoudersalarissen blijven vol- gens minister Toxopeus niet onver- antwoord achter bij die van de amb telijke functionarissen in de gemeen te (bijv. gemeentesecretaris). Het Eerste-Kamerlid Troostwyk (PvdA) lanceerde gisteren tijdens het debat over de begroting van Bin nenlandse Zaken in de Eerste Kamer de voor wethouders troostrijke ge dachte dat zij. als ze in hun gemeen ten een volledige dagtaak hebben, be slist meer mogen verdienen dan wat ze nu hebben (73 tot 81 pet van het salaris van de gemeentesecretaris). Maar de minister wil niet zover gaan. Over de Binnenlandse Veiligheids dienst merkte de bewindsman op, dat deze dienst er niet op uit is alleen maar spionnen te vangen en ontmas keren, maar ook mensen tegen hun eigen zwakheden in bescherming wil nemen. Hij zal de beidie kamers inlichten of het mogelijk is de BB en met name het telecommunicatiemateriaal ervan, ook te gebruiken by rampen in vredestijd. De begroting van Binnenlandse Za ken werd zonder hoofdelijke stem ming aanvaard. Mevrouw Van Om meren—Averink (CPN) en de heren Van der Spek en Van Pelt (beiden PEP wensten aantekening van tegen- stemming. Als gevolg van hogere belastingop brengst dan was geraamd kan uit het provinciefonds dit jaar aan de provincies in totaal f 8 miljoen boven de raming worden uitgekeerd. De minister vroeg zich af of de verzoeken om steun uit het Provin ciefonds wel altijd gerechtvaardigd zijn, in aanmerking genomen, dat er b.v. in Leeuwarden vorig jaar drie ton werd besteed voor de opening van de tentoonstelling Frisians. Niette min wil hy een studiecommissie laten onderzoeken of de verdeelsleutel ge wijzigd moet worden. De begroting van het Provinciefonds werd zonder hoofdelijke stemming aangenomen. „In naam van Oranje, doe open de poort", gezongen door een man- De expeditieleden in de jungle van oost-Peru die door Indianen zijn omsingeld, houden nog stand. Nadat eergisteren hun radio was uitgeval len, meende men dat zij waren over meesterd. Gisteren echter hebben uitgezonden militairen radiocontact met de bijna veertig belegerden ge had. Jachtvliegtuigen hebben de ge hele dag de omgeving van de plaats waar de expeditie zich bevindt, met hun machinegeweren beschoten. De uitgezonden militairen waren gisteren vijf dagen op weg en be vonden zich toen nog op 15 km af stand van de ingesloten expedi tie. Het dichte oerwoud en de hevige tropische regens maken, dat het nog twee dagen zal duren voordat zy de expeditie bereiken. Viering 100-jarig I - QVMVMgvu UUV1 teil 111 All T J nenkoor, vormt de mechanisch ver- n<ptttn5111 Voil i 111511' K" spreide entre-actmuziek, die alle ,,C!)lddl1 TUIIUCipdiK. scènes aan elkaar rygt. Waarom dat in een stuk dat in de zestiende eeuw speelt, nu juist een lied uit de negen tiende eeuw moest zyn, blyft te ra den. Naar het volgende drama van Guy Prieels kan men, nadat men deze eersteling heeft gezien, met vertrou wen nieuwsgierig zyn. Dat alleen al rechtvaardigt de vertoningen van „Requiem voor een Geus". De gemeenteraad van Amsterdam heeft een krediet verleend van f 100.000 ten behoeve van de her denking van het 100-jarig bestaan van het Vondelpark op 15 juni 1965. Ter gelegenheid van dit jubileum zullen een beeldententoonstelling en een fototentoonstelling in de open lucht worden gehouden. Voorts zal in het Vondelpark een bollenbeplan- ting worden aangebracht. De tunnel onder de Sint Bern- hard is gisteren voor het eerst voor autoverkeer opengesteld. V ijltienhonderd Italiaanse en Zwitserse arbeiders hebben vijf jaar lang aan dit project ge werkt. In de tunnel, die twee rij banen heelt, mag niet worden ingehaald. Deze foto toont de eerste stoet auto's, die van deze nieuwe verbinding tussen Zwit serland en Italië gebruik maakte.

Leidsch Dagblad | 1964 | | pagina 13