Scylla moet hoofd diep buigen voor fel AMYJ Meershoek legt na 43 jaar functie neer Leiden heeft kans nu geheel in eigen hand Attente Jan Janssen behield leiderstrui Bart Zoet toont ziel sneller dan Karstem Slechts Bakker wint een partij Forse zege van LZC6-12... Microkorfbal Matige tijden bij strijd om „Moeder Triebelsbeker lncloor-atletiekpi Amsterdammers voelden hegemonie bedreigd LETDSCH DAGBLAD MAANDAG 16 MAART 1964 Leiden zal dit jaar niet de Ne derlandse kampioen tafeltennis voortbrengen. Nadeforse neder laag van Scylla tegen AMVJ zijn de kansen, die daarop vóór zaterdag nog bestonden, vol komen verdwenen. De hoofdste delijke bezoekers die altijd fel gaan spelen als hun hegemonie bedreigd wordt, hadden reden te over om deze felheid dit keer op te brengen. Allereerst was daar de situatie op de ranglijst aanleiding voor. Vervol gens het feit dat naast Bakker ook Van der Helm in het Nederlandse team is gekozen, ten koste van de AMVJ-er Colthoff. Tenslotte de zege van Van der Helm in het de vorige week gehouden Hoofdstadtoernooi, waar hij onder meer Gimbel versloeg. De spanning die daardoor om deze wedstrijd hing, hebben de Amster dammers, met hun grotere routine, beter doorstaan dan him Leidse gast heren. Wij zouden echter een onjuist beeld geven als we de nederlaag alleen op het gebrek aan routine van het Scyllateam zouden schuiven. De be zoekers speelden stuk voor stuk een zeer sterke partij, wat aan Leidse zijde niet het geval was. Vooral Springer was er volkomen uit en het feit dat hij ook ditmaal geen enkele partij wist te winnen, zal nauwelijks iemand verbaasd hebben. Hij opende de wedstrijd ten aan- schouwe van vele tientallen bezoe kers, onder wie de samensteller van het nationale team Cor du Buy, met een nederlaag tegen Colthoff. Bak ker egaliseerde de stand tegen Gim bel, maar moest toezien dat Van der Helm door Bert Onnes werd verslagen. Nadat ook het dubbel ver loren was gegaan, ging het er voor de Leidenaren somber uitzien. En dit uitzicht werd nog donkerder toen Bakker vervolgens van Colthoff ver loor (14). Bij de stand 1—5 trad Gimbel tegen Van der Helm aan en ondanks winstkansen van onze stadgenoot, kon hij niet voor een herhaling van de vorige week zorgen. Ook Bakker had goede winstkansen tegen Onnes, in een partij die wel de mooiste van de avond was. Met 20—22 ging echter ook deze partij naar AMVJ. Ook in de laatste twee partijen, die tussen Van der Helm en Colthoff en Springer en Gimbel, slaagden de Scylla-spelers er niet meer in een wat gunstiger uitslag te bereiken (1—0). Stand De stand in de ereklasse luidt thans: AMVJ 16 29 Wlbo 15 13 Nedlloyd 14 27 Povac 15 9 Scylla 16 25 Batswing. 16 6 SVE 16 20 De Treff. 16 6 Smash 16 16 PSV 15 5 Docos won In een vier uur durende en uiter mate spannende wedstrijd heeft het van tiegradatiezorgen bevrijde Docos van het als nummer twee op de ranglijst staande Smash gewon nen. De voornaamste bijdrage aan dit mooie resultaat kwam van Van Veen die drie partijen wist te win- nenf Daarbij was het grootste suc ces wel de zege op Harry Kenter, die hy met 2111 in de derde game versloeg. Daar voorts Vree burg en Van Steenbergen van De Haan wonnen, beiden in twee games, en ook het dubbelspel voor de thuisclub was, konden de Leide naren de kleinst mogelijke overwin ning behalen. Nog enkele uitslagen: Germinal 2—Scylla 2 9—1, Scylla 3—Dito 7—3. Markante tumcarrière LZC is er in Hilversum tegen de HZC in geslaagd zich het predikaat „beste tweedeklasser" te verwerven, maar de wjjze waarop dat gebeurde, was bepaald niet alledaags te noe men. Weliswaar wonnen de LZC-ers deze wedstrijd voor de vierde ronde van de KNZB-waterpolobeker met maar even 612, doch bij het begin van de vierde en laatste spelperiode was de stand nog in evenwicht (66). Met Simon Ouwerkerk, wegens een zware overtreding, op de kant. In de eerste speeltijd zag het er nog best uit voor de Hilversummers. LZC keek toe hoe G. v.d. Water de eerste treffer in schoot, moest wel blijven kijken toen H. Bouwhuis een straf- worp benutte en kwam even later door een fout van Heek zelfs met 3—0 achter. LZC sloeg pas terug in de tweede periode. Simon Ouwerkerk, de beste LZC-er, verkleinde de achterstand tot 3—2, waarna Romein weer een doelpunt aan het Hilversumse totaal toevoegde. Dat laatste was niet zo verwonderlijk, daar Hans Parrel in middels door de scheidsrechter tot toeschouwer was verklaard. In de derde speeltijd bracht Ouwerkerk de Leidenaars naast HZC (4-4) en door een doelpunt van Koedoder kwam de LZC zelfs even voor. Daarna ging het weer mis. Bouwhuis maakte 55 en door Schoof en Van der Water werd het 66. Simon Ouwerkerk moest wegens een zware overtreding het water uit en met nog één speeltijd voor de boeg zag het er voor LZC niet zo zonnig uit. Maar eindelijk wierpen de Lei denaars alle krachten in de strijd. Het vermoeide HZC stortte ineen. Ondanks de numerieke minderheid scoorde Parrel 6—7. De doelpunten- machine ging toen in alle hevigheid werken. Van 67 werd het 612 door treffers van Dick Timmermans (2) ,Cees Schoof (2) en Koedoder. „Die Leytlie" liet eerste feest met succes 'te water' Het eerste gedeelte van de festi viteiten, die de Leidse roei- en zeil vereniging „Die Leythe" deze en de komende maand (en) ter gelegenheid van het tiende (gouden) lustrum houdt, is zaterdagavond in de grote zaal van Den Burcht met succes „te water gelaten". Voor een tot de laatste plaats be zette zaal werd een vrolijk gevari eerd programma gebracht, dat zyn hoogtepunt vond in het „Cabapret". Vier enthousiaste „Die Leythe"-le- den Gerda Scheites, Ineke Verhoe ven, George van der Hooft en Hans van Doorm zijn aan dit ruim een uur durende en boeiende programma zeven weken bezig geweest. Men schreef zelf de teksten, bewerkte de muziek, zorgde voor kleding, het de cor en bracht het zaterdagavond ook ten tonele. Het was een puntig en met veel verve gebracht caba ret, waarin (natuurlijk) vele zaken op de hak werden genomen. Daarvoor hadden de in feeststem ming verkerende aanwezigen aan de hand van Lidia Bronsgeest, Els Lit- gens en Bram David een wandeling naar „het verleden" gemaakt en gaven de ..Die Leythe" revuespe lers van het zesde lustrumjaar (1944) een gedeeltelijke heropvoering van hun „De Batavieren". Tussen alle feestelijke geluiden door leidde de heer W. Doeven een „nieuw-bouw" actie in, die door mid del van de (symbolische) verkoop van planken, balken, heipalen en deuren, geld bijeen moet brengen voor de broodnodige uitbreiding en nieuwbouw van Die Leythe. „De Pieter Bas Kapel" hield de danslustigen tot vroeg in de morgen bezig. Hondbalcompetitie j SVL herstelde zich na zwak begin Luttele minuten na aanvang van de wedstrijd SVL-CWP hadden de gasten zich reeds een 20 voor- sprong verschaft. Dat zag er dus niet zo best uit. De defensie van de roodwitten tastte herhaaldelijk mis i en achter deze lekke verdediging j stond een al evenmin overtuigende doelman Van der Steur. Gelukkig kwam alles nog goed op zijn pootjes terecht en haalden onze stadsgeno- I ten een verdiende 1911 overwin ning binnen. Walter Görtz deponeerde na onge veer tien minuten spelen de eerste SVL-treffer in het Haagse doel. De aanval van onze stadgenoten kwam hiermee op toeren. Hans Kagie. Wal ter Görtz en Theo Zwartjes zorgden voor een 42 voorsprong. Blunders van de SVL-verdediging, duidelijk het zwakste deel van de ploeg, gaf CWP gelegenheid tot 66 terug te- komen. Toen kogelde good-old Eke Duursma tweemaal onhoudbaar in de rechterbovenhoek van het Haag se doel: 8—6. Theo Zwartjes en Hans Kagie gaven de score met 106 een veilig aanzien voor de tweede helft. Na de hervatting leek het er even op, dat CWP door de thee inspira tie had gekregen. Via 116 werd het 118, voordat de roodwitte aan val zich weer ging roeren. Dit ge beurde toen echter met zo'n hevig heid, dat de Haagse verdediging niet meer wist, waar zij het moest zoeken. Hans Kagie, Theo Zwartjes en vooral Walter Görtz zochten het in snelle combinaties, die met haar- zuivere schoten werden afgerond. De Haagse schutterij kreeg maar heel weinig kans om doelman Rob van der Steur verder aan de tand te voe len. Met de regelmaat van de klok voerde SVL de score op. Pas bij de stand 17—8 lieten onze stadgenoten de teugels wat vieren. Dit gaf de gasten gelegenheid de score een re delijker aanzien te geven 1711. SVL had echter het laatste woord. Walter Görtz en Theo Zwartjes maakten er 1911 van. Damkampioenschap In Amsterdam is zaterdag het toer nooi om de Nederlandse damtitel voortgezet met de partijen uit de tweede ronde. De uitslagen luiden: BergsmaHobbelen 1-1; Okrogelnik Steensma 1-1; Van Snippenburg Vos 1-1; Van SilfhoutDe Jong 1-1; BronstringVan der Sluis 1-1; GordijnLaros 1-1; BomW. de Jong 2-0; Vam DijkRoozenburg 1-1 (Van een onzer redacteuren) De heer P. A. Meershoek (66) heeft gistermorgen afscheid genomen van zijn functie als bestuurslid van de gymnastiekvereniging Groen Wit, die hij maar liefst 43 jaar zeer ac- j tief heeft gediend. Tijdens de af- scheidsreceptie kreeg deze Groenwit ter in hart en nieren het lidmaat- I schap van verdienste van de NederL Kath. Gymn. Bond aangeboden en tevens de medaille van verdienste van de Sportstichting. „Toen de heer Meershoek ons in een bestuursvergadering vertelde, dat hy zijn functie beschikbaar wilde stellen, was het even heel stil" zei Groen Wit-voorzitster mevr. G. Heemskerk. De vereniging had even het gevoel alsof een der pilaren waarop zij rustte, werd doorgezaaagd. Mevr. Heemskerk dankte hem voor al hetgeen hij voor Groen Wit heeft gedaan en dat is heel veel. Zij bood hem een enveloppe met inhoud aan. Voor mevr Meershoek waren er bloe men. Wethouder Menken merkte op. dat de heer Meershoek de sport heeft meegemaakt „van het stadium, dat wel eens smadelijk het rijke room se leven wordt genoemd tot nu toe. Een periode, waarin het voor de club bestuurders lang niet altijd een pret je is geweest". Hij roemde in dit op zicht vooral het uithoudingsvermo gen van de heer Meershoek. Een geschenk had de heer Menken niet meegebracht. Hij verzocht de schei dende functionaris daarvoor eens langs te komen op het gemeentehuis. Nadat NKGB voorzitter Hamont de heer Meershoek tot lid van ver dienste had benoemd, richtte drs. J. P. v. d. Reyden. de voorzitter van de Sportstichting, zich tot de Groen witter. De heer v. d. Reyden achtte zich gelukkig wel een cadeautje te heb ben meegebracht, in de vorm van de medaille van verdienste van de Sportstichting. Hjj herinnerde de heer Meershoek eraan dat deze hem in zijn Jonge jaren eens hardhandig uit zijn zaak had gegooid, omdat de jonge v. d. Reyden „in een poging" een gouden medaille in het bobsleeën te veroveren", met zjjn slee van de brug over de Vliet was gegleden, vervolgens door de deur én de zaak van de heer Meershoek was gevlo gen om bijna in diens woonkamer terecht te komen Ook hy prees de werkkracht van de heer Meershoek in al die jaren. Voorts voerden op deze morgen Drs. P. van der Reyden overhandigt de heer Meershoek de medaille van verdienste van de sportstichting. (Foto L.D./Holvast) het woord: de heer A. Metz, namens de Turnkring Leiden, met een zeer charmante en bewogen toespraak, de heer P. P. S. Biegstraten, de ken W. P. M. Haring, W. Bergers en A. C. Goddijn. Voetbal in de Afdeling Leiden Door met 4-1 van koploper Ha- zerswoudse Boys te winnen heeft Leiden haar kans geheel in eigen hand genomen. Wel staan de Boys nog aan de leiding, maar dit danken zij alleen aan het feit, dat zj) een wedstrijd meer hebben gespeeld. VWS ziet biykbaar ook nog een kansje; zy wonnen haar ontmoeting tegen Kagia met 1-4. UVS werd met 1-2 geklopt door Sleutels. TAVV deed het uitstekend bjj Alphla, waar de Ter Aarders met 0-2 wonnen. Ook Woubrugge wilde blijkbaar niet ach ter blijven en won verdiend met 1-3 van GWS. Met drie treffers heeft Brussee wel een heel groot aandeel genomen in de kostbare overwinning, die Leiden op Hazerswoudse Boys behaalde. Van der Kraan opende de score voor Lei den 1-0, waarna Brussee nog voor de rust de stand op 4-0 bracht. Kort voor het verstryken van de eerste helft gaf Tor uit een straf schop de stand een wat draaglyker aanzien (1-4). Wat Hazerswoudse Boys in de tweede helft ook probeer de en hoe hard er ook werd gewerkt, zy slaagde er niet in de verandering in de score te brengen. Met dezelfde cyfers wist VWS by Kagia de winst binnen te halen. Kei zer plaatste de openingstreffer in het Kagia-net en Le Cluze nam nummer twee voor zyn rekening. Reeds een halve minuut later was het al 0-3 door Brand en kort voor de rust in ging kon Kagia's doelman voor de vierde maal naar het net. Zeven minuten voor het einde redde Fred Kroon voor Kagia de eer (1-4). Sleutels was het minst slecht spe lende elftal in de wedstryd tegen UVS, vandaar ook, dat de 1-2 over winning voor Sleutels niet onver diend is. Midvoor Piet van Amster dam gaf Sleutels in de 15de minuut een 0-1 voorsprong waarna de Blauw Witte midvoor van een aarzeling in de Sleutelsdefensie profiteerde en de voorzet van Schreuder inkopte 1-1. Ook in de tweede helft bleef Sleutels in de aanval met als resultaat, dat Piet van Amsterdam ook het tweede Sleutels doelpunt kon laten aante kenen (1-2). Bregman en Geelhof verschaften Woubrugge in de wedstryd tegen Tenniscompetitie G.L.T.B. stelde plaats in hoofdklasse beschikbaar De tennisclub GLTB uit Gronin gen, die aan het eind van het vorige seizoen naar de hoofdklasse A pro moveerde, heeft deze plaats In de hoogste klasse van de competitie van de KNLTB vrijwillig beschikbaar ge steld. De Groningse club dankte de pro motie uitsluitend aan de meisjes Trudy Groenman en Anja Lepoutre, die dit seizoen door het uitkomen in buitenlandse toernooien ni°f beschik baar zyn voor het spelen van com petitiewedstrijden. De GLTB ziet nu geen kans een representatief team op de been te brengen. In plaats van in PARIJS-NICE De thans in Ossendrecht woonachtige Nootdorper Jan Janssen heeft ook na dit week einde de witte leiderstrui van ParijsNice om zijn schouders. Leidse Schaakbond De vierde ronde van het toernooi om het persooniyk schaakkampioen schap van Leiden is zonder grote verrassingen verlopen. De LSG-spe- ler Wieber, die als een raket in het Leidse topschaak omhoog is gescho ten, behoudt zyn eerste plaats in groep B. Stand: 1. W. D. Wieber (LSG) 3 punten uit 4 wedstrijden; 2. J. J. Piket (Philidor) 2 uit 3; 3. A. M. van den Berg (Phil.) 1 uit 3 1 afg.; Westra (LSG) 0 uit 3 1 afg In de andere groep versloeg De Graaff zyn clubgenoot Sluyts, waar mee hy de leiding stevig in handen kreeg. Stand: 1. R. de Graaff (Phil.) 3% punt uit 4 wedstrijden: 2. J. Kort «LSG) VA uit 3 1 afg.; 3. Van der Spek (LSG) 1 uit 3 1 afg.; 4. G. Sluyts (Phü.) 0 uit 4. Voor het kampioenschap derde klasse werd gespeeld: J. van SelmsH. Boele 1—0; C. VerbiestF. Schlereck 1—0. Dc gebrilde coureur heeft zijn eerste plaats vooral zondag tij dens de zeer zware zevende etappe van Ajaccio naar Porto Vecchio, met veel brille verde- digd. In deze rit, die door de schier on telbare bochten en de taJloze, lastige en venynige stygingen veel van de coureurs eiste, eindigde Janssen ten slotte op de derde plaats met zes se conden achterstand op ritwinnaar Raymond Poulidor en twee seconden op de weer volledig herstelde Duitse matador Rudi Altig. Direct na de start in Ajaccio sprong de Spanjaard Blanco weg. ge volgd door de Britten Ramsbottom en Simpson en de Fransman Milesi. Het tempo in het achtervolgende peloton steeg voortdurend, als gevolg waarvan o.a. Van Tongerloo, Wouters en Groussard moesten afhaken. Grote slag IAN IANSSEN De grote slag werd na ongeveer 100 kilometer ingeleid. Anquetil, ploeggenoot Altig. Planckaert en An- naert snelden de vier koplopers ach terna, maar de attente Janssen zat aan het wiel. Uit de inmiddels ont stane kopgroep van negen man. ont snapten vervolgens Altig, Poulidor en Ramsbottom. Opnieuw was Janssen in gezelschap van Planckaert in staat te volgen. Eerst op de laatste col, nadat Blanco, Milesi en Simpson waren teruggeval len, slaagde Poulidor erin een kleine voorsprong te nemen, die hy tot, op de meet behield. Janssen bewees echter met zyn fraaie derde plaats, dat hy zich met de azen cemakkelyk kan meten en dit seizoen als de grote troef van Pelforth moet worden be schouwd. In de zaterdag gereden zesde etap pe won onze landgenoot Huub Zilver berg na een uitstekende solo het eer ste gedeelte. Hij had een voorsprong van bijna anderhalve minuut op het peloton. Klassement Na de zevende etappe luidt het al gemeen klassement: 1. Jan Janssen (Ned.) 32.21.37; 2. Annaert (Fr.) 32.22.12; 3. Mahe (Fr.) 32.24.23; 4 Planckaert (België) 32.24.26); 5. Seis (Belg.) z.t.; 6. Ramsbottom (G£.) 32.24 35; 7. Altig (Duitsl.) 32.24 47; 8. Milesi (Fr.) z.t.; 9. Anquetil (Fr.) 32.24 58; 10. Poulidor (Fr.) 32.25.15, 11. Zilverberg (Ned.) 32.25.40; 13. Peter Post (Ned 32.26.52; 14. Gel dermans (Ned.) 32.27.04; 20. De Roo (Ned.) 32.34.46; 39. Bart van der Ven <Ned.) 33.02.27. de hoofdklasse A zal de club uitko men in de eerste klasse. Dat komt in feite neer op degradatie i.p.v. pro motie. De oommissie oompetitie en toer nooien van de KNLTB heeft nu by keuze het Amsterdamse DDV 1 toe gelaten tot de hoofdklasse A. In de hoofdklasse B werd na keuze opge nomen het Rotterdamse Victoria. De indeling van de hoogste klassen van de competitie van de KNLTB luidt als volgt: Hoofdklasse A: ELTV (Eindhoven), Hilversumse LTC, Leimonias (Den Haag), De Metselaars (Den Haag), Thor RW (Den Haag) en DDV (Am sterdam. Hoofdklasse B: Dash (Amsterdam), DDV 2 (A'dam), Enschedese LTC, Festina (A'dam), Quick (Nymegen) en Victoria (Rotterdam). Commandowisseling De commandowisseling in de top van de Koninklyke Nederlandse- Lawntennisbond is zaterdag tijdens de algemene bondledenvergadering in Utrecht een feit geworden. Mr. C. H. Muntz, die zich na een voorzitter schap van zes jaar niet herkiesbaar had gesteld, werd opgevolgd door de heer P. D. A. van der Heyde uit Den Bosch. Er was geen tegenkandidaat, zodat de benoeming automatisch ge schiedde. Koersen Alkmaar De uitslagen van de gisteren gehou den draverijen te Alkmaar lulden: Openingsprys: 1. Cromwell W (J v Dooyeweerd (1.33.5), 2. Cherubyn BS. 3. Beauty Scotch D. Toto. w. f 2.40, pl f 1440 f 3 2°' f 1.20. gek. f18.50. cov. Raasstadprys: 1. Boarnster (Th. H. Kooyman) (1.33.7), 2. Bonnie K. 3. Aleph. Toto: w. f 2.70. pl. f 1.60. f 2.80 f2.20, gek. f8.40. cov. f6. Alcmariaprys: 1. Xaisine (ir. J. Oos- tlng) (1.27.7). 2. Art Erebus. 3. IJssel. Toto: w. f7.90. pl. f 1.60. fl.20, f 1.20, gek. f 4.10, cov. f4.60. trio f76.20 Victrlxprys. le afdeling: 1. Zeno MD (J. Wagenaar Jr.) (1.31), 2. Aafke Wil liams, 3. Atlas. Toto: w f2.80. pl. f 1.40. f 1.60, f 2.- gek. f 6.20. cov. f 7.40 2e afdeling: 1. Alex Norton (Th. H. Kooyman) (150.7.). 2. Blanco Old Gold. 3. Zeester. Toto w. f21.60, pl. f4.10, f 1.70, f4.50. gek. f5.10, cov. f4. Waagprijs: 1. Zambesi (W. L. A. Kohier (1.30.4.), 2. Aduards Hannover P. 3. Arle. Toto. w. f5.70. pl. f2.20, f2.60. f3.50, gek. f26.40, cov. f8.10. Slngelprijs: 1. Ydolius (C. D. Im- ming) (1.28.6). 2. Yell. 3. Xylon S. Toto: w. f6.40. pl. f2.60, f2.30. f4.70, gek. f 6. cov. f 7.40, trio f 287,60. Kaasmarktprijs: 1. Quicksilver S. (J. Wagenaar sr.) (1.23.3), 2. Ylbode B. 3. William Axklt. Toto: w. f2.90, pl. f 1.40, f 1.90, f 1.70. gek. f8.50. cov. f6.10. Den Houtprys: 1. Baron Harvester G. (J. van Dooyeweerd) (1.28.9), 2. A. Reine Klnley. 3. Zora W. Toto: w. f 2.20 pl. f 150, f 1.50, f 1.30, gek f3.70, cov. f 4.30. Totalisator-omzet f 184.932.50. GWS een 0-2 voorsprong. Na de rust was het weer Bregman, die de juiste richting aan een schot wist te geven. Tenslotte maakte Th. van der Meij er 1-3 van. TAVV was sterker dan Alphia, dat er met een 0-2 nederlaag nog heel goed is afgekomen. Heemskerk wist de Ter Aarders kort voor de rust een 0-1 voorsprong te geven, die door K. Versteeg in de tweede helft werd vergroot (0-2) waarby doelman Noorlanders niet helemaal vrij uit ging. Stand: Haz. B. 14—23 Alphia 14—11 Leiden 13—22 Woubr. 13—10 VWS 13—20 Kagia 14—10 TAVV 13—14 Sleutels 14— 9 UVS 14—12 VVSB 13— 5 GWS 15—12 Tweede klasse Voor de tweede klasse van de af deling Leiden waren gisteren slechts twee wedstryden vastgesteld. Meer burg liet zich bij VNA de kans ont nemen om alleen de tweede plaats te bemachtigen. Het werd een gelyk spel (1-1), waardoor de Meerburgers de tweede plaats moeten delen met VVO A en UDO. KRV staat mede daardoor fier met drie punten voor sprong aan de kop. Weteringse Boys distantieerde zich van de voorlaatste plaats door een 5-1 zege op de hek- kesluiter Unitas. Stand KRV 12—18 VNA 12—12 Meerburg 1215 Wet. B. 119 VVOA 12—15 VTL 12— 8 UDO 12—15 Unitas 11— 2 Leidse B. 12—13 Zege in Antwerpen In een spannende wedstryd het Nederlandse micro korfbalt*, zaterdag te Antwerpen met 10—8 n België gewonnen. Beide partyen gaven elkaar L tyd niets toe. maar in de slotfaï bleek het uithoudingsvermogen de oranjeploeg net iets groter, zc het via 4—4, 5—5, 7—7 en 8—8 t slotte toch een Nederlandse overy ning werd met een verschil van t doelpunten. Zweminterlands De KNZB heeft besloten de denontmoeting zwemmen waterjx en schoonspringen tussen Nederl en Groot-Brittannië aan Gronim toe te wyzen. De wedstryden word op 27 en 28 Juni in het bad ,j Papiermolen" gehouden. De ontnro ting NederlandItalië zwemmen schoonspringen vindt op 15 en augustus in Dieren plaats. SCHAKEN LSG staat voor: Philidor wint Philidor heeft een wisselvat weekeinde achter de rug in KBSB-competitie. Het eerste tiet» klom in de eerste klasse naar i tweede plaats door een goede 5 zege op het tweede tiental van Haagse Discendo Discimus. F*~" II zag echter de laatste (nog theoretische) kans op behoud t het tweedeklasserschap verloren gu door een 6li—ZVz nederlaag tegu koploper Rotterdam II te lijdt t Hierdoor zullen de Philidor-reset volgend jaar weer in de Lei Schaakbond moeten uitkomen. In de eerste klasse A verwierf zich een 3%—4% voorsprong teg WGA. Clubkampioensebap „Swift" Bart Zoet, het Sassenheimse lid van de Leidse Swift-combinatie, heeft gisteren tijdens het clubkam pioenschap lange afstand op het Boenderparconrs in Noordwjjkerhout zijn visitekaartje voor dit seizoen af gegeven. Een kaartje met kapitalen, want de wUze waarop de Sassenhei- mer het amateurkampioenschap van Swift op zyn naam bracht, was zon der meer groots. De gehele koers was Zoet aan kop te vinden, soms met een andere renner, maar grotendeels alleen. Alleen optornend tegen de straffe en koude wind, ruim honderd kilometer lang. De tweede (Swift) Tokio-kandidaat, Gerben Karstens, kwam er dit keer niet aan te pas Onmiddeliyk na de start sprong Bart Zoet weg. De Rynsburger Cees Schyff pakte het wiel van de Sas- senheimer en gezamenlyk bouwden zy in de eerste ronden (van zes km) een voorsprong van ruim een minuut op. Het peloton met Gerben Kar stens, Nol Kloosterman, Cees van Amsterdam en Wim van der Berg verloor op elke kilometer seconden aan dit tweetal. Na vyftien kilometer kwam de te genslag voor Zoet. Als gevolg van een Jos wiel" moest hy zich laten terug- vellen in het peloton. Schyff ging al leen dóór. Niet lang echter, want na dertig van de 102 kilometer sprong Zoet weer weg. Noch Kar stens, noch Van Amsterdam voelde zich geroepen de Sassenheimer tot staan te brengep. Zoet kreeg aan sluiting en pas daarna maakte zich een groepje van vier los: Karstens, Van der Berg, Leemans en Zoons (Kloosterman was door pech achter- Dt De wedstrijden om de Moeder Triebelsbeker, zondag in het zwem bad aan de Heiligeweg in Amsterdam gehouden, zyn geëindigd in een suc ces voor de organiserende vereniging HDZ, welke in het eindklassement met een totaal van 38 punten beslag legde op dit kleinood. Na de HDZ volgden in de rangschikking: 2. GDZ 32 pnt., 3. Robben 30 pnt., 4. Naarden 28 pnt., 5. ZIAN 27 pnt., 6. Nereus 21 pnt. Tydens deze wedstryden zyn ma tige prestaties geleverd. Op de 100 meter vrije slag dames bleven even wel vyf zwemsters binnen de 1 min. 05 sec., van wie Pauline van der Wildt met 1.03.8 het snelst was. Een verrassing was de nederlaag van Ma rianne Heemskerk op de 100 meter vlinderslag, waarop zy haar zusje Ineke (1.11.8) en Carrie van Raams- donk (1.125) moest laten voorgaan. Winnende tyden waren verder voor Betty Heukels (2.49.2) op de 200 meter schoolslag. Corrie Winkel (1.10.5) op de 100 meter rugslag en Arthur van Oest (1.12.4) op de 100 meter schoolslag heren. By de heren speelde de houder van de Obeltbeker, Bert Sitters, to taal geen rol op de 200 meter vrije slag, die nu met een volle seconde voorsprong op Bakker door Johan Bontekoe (2.07.5) werd gewonnen. Sitters eindigde als vyfde met 2.12.3. op geraakt). De voorsprong van Zo 7.5 en Schyff schommelde rond de nfvo nuut. Halverwege de koers viel beslissing. Cees Schyff kon het h tempo niet meer by benen en v/eg, Zoet ging alleen door. Roitóln lang veranderde er niets. Kloosti an man kwam weer by de achtervolg-: i. verschillende renners stapten w_ waarna een klein groepje de ja Jen op Zoet opende. De voorsprong da de Sassenheimer slonk, maar op streep bedroeg het verschil toch: altyd dertien seconden. Vermo maar glunderend stapte Zoet Gerben Karstens toonde zich het sprintje met Kloosterman sterkste. Peter de Jong uit R.A.-veen kampioen by de nieuwelingen, banddikte voorsprong op Van d uur Valk. Van Velzen toonde zich ty] adspiranten de sterkste. Uitslagen: Amateurs 102 km: 1. louc Zoet 2 uur 53 min. 41 sec.; 2. Karstens; 3. N. Kloosterman; 4. van der Berg; 5. F. Leemans. Nieuwelingen 66 km: 1. P. de J« 1 uur 50 min. 03 sec.; 2. A. v! Valk; 3. J. Zoetemelk; 4. P. Ah boom; 5. J. van Biemen. Adspiranten 24 km: 1. J. van V M zen 46 min 8 sec.; 2. P. van Bieme ivo 3. B. van der Hulst; 4. W. van DO öen ren. ,fcsüi Ja :;in Tli mei kin Gisteren organiseerde .Holland 3f! in de veilinghallen te Zwaag (W Friesland) een indoorwedstryd het experiment is gelukt. Enfe honderden deelnemers hadden Qcië enthousiast gemeld, onder wie enlc M uit de afdeling Leiden, wynai Taekema (Nw. Brunhilde) kwamiCes 3de uit de bus in de sprmttweelctf gi. meisjes B over 60 en 80 meter, re 8.6 en U sec. By het versprini tM, werd zy eveneens 3de met 4,19 mJ de Wassenaarse Irene v. Leeuwen a a en L.) bereikte de 3de plaats opi fchi 800 m. dames D in 2.44,9. Ook enlc Spartaanleden waren van de. pad J. Ransdorp werd op versprin? jongens A 3de met 5.49 m. B Rooy» kers 4de op de 800 m. jongens 2.08.5, terwyi J. Vernooy di plaats bereikte op de 1500 m. j® c«Hj gens A in 4.34.! Ook in de RAI te Amsterdam re len binnenkort indoorwedstrijd ht worden gehouden. oo Ge ken.

Leidsch Dagblad | 1964 | | pagina 8