Ruime overwinning van Noordwijk op Enter V. in Mulders de grote verrassing Molenioop van Bataven Quick Boys verslapte te snel in Rijssen Ter Leede vergooit zijn kans na rust Onverwacht verlies voor Rouwkoop (2d) Ondanks missen van vele kansen: RCL verrast tegen DUNO Alphen niet opgekomen S'mÏS. PU'" lijk teleurgesteld. Met lede ogen Spanning bleef er tot laatste meters in LEIDSCH DAGBLAD MAANDAG 16 MAART 1961 Derdeklassers zaterdagvoetbal Voor de derdeklassers (zaterdag competitie) van het rayon Leiden was het een rustig weekeinde. Slechts RCL en SVOW kwamen in het veld. Beide verrichtten goede prestaties RCL behaalde zowaar winst by DUNO (1—2) en SVOW deelde de punten met Monster (22). Tot twee keer toe liep SVOW in dit duel een achterstand op, maar eerst Turk en later Hartog hadden een ant woord klaar. Kleine zege van TBS op AMVJ Noordwijk heeft zaterdagmiddag in de wedstrijd tegen hekke- sluiter Enter Vooruit zijn supporters vijfenveertig minuten in het onzekere gelaten. De aanval van de roodwitten had in de eerste fase van de strijd zijn aanhangers de haren stijl overeind doen staan door de meest eenvoudige kansen te missen. Slechts één maal schoot de voorhoede in deze periode raak. Zelfs de grootste Noordwijkse optimist moet zich in de rust hebben afgevraagd, wat hem nog verder boven het hoofd zou hangen. Maar gelukkig kwam in de tweede helft het herstel en behaalden de Noordwij- kers nog een ruime 5-1 overwinning. Toch grote zege In de tweede helft drongen de roodwitten, hoewel nu tegen wind in moest worden gespeeld. Enter op ei gen helft. Een combinatie tussen Haasnoot en C. Maryt, rondde laatst genoemde goed af 2—1. De bezoekers ontmoedigd door deze plotselinge te genslag. lieten nu helemaal het hoofd hangen. Slechts doelman Kol- lerie en stopper Schuitemaker bleven in deze fase overeind. Als een mes sneed de aanval van Noordwijk door de vijandelijke verdediging. Uit een op rechts genomen corner, kopte Heemskerk prachtig in (3—1>. De roodwitten voelden hun kracht toe nemen. Met een schitterend schot gaf Haasnoot de Enter Vooruit-doel man voor de vierde maal het na kijken. Vlak voor het einde kreeg rechtsbuiten Van der Werf loon naar werken. Zijn schot was wederom te machtig voor doelman Koolerie (51). Noordwijk. zeker van de overwinning, deed het in de laatste minuten wat kalmer aan, zodat in deze stand geen verandering meer kwam. Een prachtige scoringskans voor Noordwijk-rechtsbuiten v. d. Werf. (Foto LJD./Holvaat) Door met 12 bij DUNO te zege vieren heeft RCL twee kostbare pun ten aan haar totaal toegevoegd. Het was een vlotte wedstrijd, die volko men verdiend door de roodwitten werd gewonnen. Reeds na een kwartier wist J. van Velzen met een afstandsschot de Haagse doelman te verrassen (01». Daarna kreeg RCL uitstekende kan sen om de voorsprong te vergroten, maar slecht schieten enerzijds en goed werk van de DUNO-doelman anderzijds stonden een hogere score in de weg. Hoewel de Racingclub in de twee de helft de wind en regen tegen had, vormde dit geen beletsel voor de Leiderdorpers het initiatief weer in handen te nemen. Dit resulteerde reeds na tien minuten in een tweede RCL-doelpunt, waarvan Luikx de maker was. De thuisclub gooide daarna alles op de aanval met ge volg, dat het Leiderdorpse doel nog al eens in gevaar kwam. Kort voor het einde verkleinde de Haagse rechts binnen de achterstand (12). Ver der hield de RCL-achterhoede stand tegen de felle pogingen van de thuisclub om toch nog een winstpunt uit het vuur te slepen. The Bona Stars hebben het afge lopen weekeinde weer hun klasse be wezen. Het Amsterdamse AMVJ werd een 79-70 nederlaag toegebracht. De eerste helft gaf sterk spel te zien. Prachtige combinaties werden met gulle hand het publiek ten toon gespreid. Onze stadgenoten schoten zich. gesteund door een sterke verde diging, binnen tien minuten naar een 2115 voorsprong. TBS bleef op alle fronten sterker en voerde de stand op tot 4332. In de tweede helft ging AMVJ direct in de aan val. Enkele persoonlijke fouten van de Leidenaars deden de kansen stij gen voor de Amsterdammers, die hun achterstand tot 6663 inliepen. TBS ontworstelde zich in de laatste minuten aan de druk van de gasten en bracht de eindstand op 79-70. Overige uitslagen: TBS 3Achil- lus 44—28, TBS idamesFortuna D 19—6. TBS b-Jumpers b 32—34 (na verlenging), TBS cArgus c 28-37. Opnieuw heeft Ter Leede het niet tot winst kunnen brengen in een wedstrijd tegen een degra datiekandidaat. Werd het vo rige week tegen ZCFC nog een gelijkspel, nu tegen Genemuiden moesten de Sassenheimers met een 3-2 nederlaag genoegen nemen. Dat betekent dat de roodgelen nu zelf flink in de ge varenzone terecht zijn ge komen! Veel valt er niet van deze strijd te vertellen, want de storm, die dwars over het veld stond, stond goed voet- Kativijkers hadden 2—0 voorsprong Geen zuiverheid Alvorens de bal aan het rollen te brengen, werd ter nagedachtenis aan het verleden week overleden be stuurslid Meyrink een minuut stilte in acht genomen. Direct na het begin ontketende Noordwijk een hevig offensief. De halfspelers Barnhoorn en Van der Meulen namen het middenveld stevig in handen. Aanval op aanval rolde in de richting van het vijandelijke doel. Links en rechts vielen scho ten, die echter de zuiverheid mis ten om de verdediging van de gas ten te verontrusten. Na ongeveer een kwartier spelen was het toch raak. Een voorzet van rechtsbuiten Van der Werf stelde linksbinnen Haas noot in staat de score te openen <10). Noordwijk bleef sterker. Een hard schot van Haasnoot tegen de paal, gaf mid voor Marijt kans de voorsprong te vergroten. Het non chalante tikje, dat van zijn schoen kwam ging echter inplaats van in, over het doel. Vele kansen ontston den, doch het beslissende duwtje bleef uit Het doelpunt viel juist aan de andere kant! Bij één van de schaarse aanvallen van de gasten schoot linksbinnen Ter Wiel. na een mistrap in de Noordwijk-achter- hoede, de stand gelijk <11). Afdeling Leiden (zaterdag) Rouwkoop heeft de eerste plaats i weer moeten afstaan aan SJZ door dat de Voorschotenaren by Rypwe- tering met 2-1 verloren. SJZ deed het stukken beter en keerde met een 0-2 zege van VNL terug. SVLV ver sloeg, zij het met veel moeite, het be zoekende Alphense Boys met 1-0. MMO nam tegen het bezoekende Stompwijkse Boys geen halve maat regelen: 6-0. In Rijpwetering was bij de rust reeds de eindstand verkregen. Nadat Ton van der Meer Rijpwetering de leiding had gegeven, wist Verhagen Rouwkoop naast de Rippers te bren gen (1-1). Het stevig spelende Rijp wetering kwam door Leo van der Zwet, weer op winst te staan (2-1). In de tweede helft bleek geen der partijen meer over droog kruit te be schikken. De zege van Rijpwetering was stellig niet onverdiend. VNL had tot de rust tegen het be zoekende SJZ goed stand gehouden en de leiders door uitstekend verde digen van een doelpunt kunnen af houden. Kees van Teijlingen, de man die na de rust inviel voor Van der Heijden, schoot al spoedig de eerste treffer langs de Leidse doelman. Zelfs nam hij ook het tweede doel punt voor zijn rekening toen een hard ingeschoten bal van de deklat terug kwam en Juist op tyd door deze fortuinlijke invaller kon worden in geschoten (0-2). Linksbuiten Zoetemelk wist SVLV in de ontmoeting tegen Alphense B. in de eerste helft een 1-0 voorsprong te verschaffen. In de tweede helft kon SVLV noch de tekort spelende voorhoede van Alphense Boys de weg naar het net vinden. By MMO-Stompwijkse Boys vielen meer doelpunten te noteren. Zesmaal (Van één onzer verslaggevers) Ondanks de wind, waren zeker noq een paar duizend mensen aanwezig in het Rijssense Sportpark bij de wed strijd Excelsior '31—Quick Boys. Ze hebben daar verstan dig aan gedaan, want het is een bijzonder goede wedstrijd ge worden, waarin Quick Boys on getwijfeld de beste is geweest. Dat de Katwijkers 't desondanks niet verder hebben gebracht dan 2—2 is eendeels te wijten aan pech, maar ook aan een onno dige verslapping in de verdedi ging. Voor rust had Quick Boys de steun van de felle wind. Dat leidde in de eerste minuut al tot een treffer. De Ryssense verdediging werkte bij een der allereerste aanvallen de bal slecht weg. Deze kwam bij de als linksbuiten spelende K. v. d. Plas. die zich niet bedacht en een hard schot losliet, dat in de richting van het Excelsiordoel verdween, daar nog een been raakte en toen onhoudbaar langs de Rijssende goalie in het net vloog. Dat gaf Quick Boys een prach tige ruggesteun en de aanvallen rol den als een stoomwals op het Excel siordoel af. In de 12de minuut le- stormachtige verde dit offensief voor de tweede 1 maal succes op. De bal kwam in het bezit van A. v. d. Plas. die steen hard inkogelde. Een buitengewoon fraai doelpunt. De Katwijkers wer den heer en meester, geen Excelsior - speler slaagde er in de gasten tot stilstand te brengen. Quick Boys ver zuimde echter de doelpunten to sco ren, die de thuisclub definitief op de knieën zouden hebben gebracht. Nu bleef het bij angstige situaties voor het Rijssense doel. waarvoor de thuisclub echter steeds een op lossing wist te vinden, al was het dan vaak op het nippertje. bal in de weg. Ter Leede startte met die storm tegen en met bange voor gevoelens begonnen de roodgelen die moeilijke strijd. Maar wonder boven wonder slaagden zij er in de Gene- muider-voorhoede, die ook betere da gen heeft gekend, aardig aan ban den te leggen. Door een sterke ver dedigingsmuur voor doel op te bou wen. werd de thuisclub het scoren belet. Wel werd volledig het systeem weg-is-weg gehuldigd, maar onder de gegeven omstandigheden was dat nog wel het beste. Verder dan de middenlijn kwam Ter Leede vrijwel nooit en doelman Plaisier in het Ge- nemuider doel stond alleen maar kou te leiden. Reeds leek het er op. dat de rust met blanke stand zou ingaan, toen enkele minuten voor rust een scrimmage voor het Sassenheimse doel de zoveelste in die eerste helft Ter Leede noodlottig werd. De bal kwam voor een Genermuiderbeen en toen kon de Vries er net niet meer by. Niet ongunstig De tweede helft begon dus voor Ter Leede bepaald niet ongunstig, want met de storm mee zat er nog een kans in. Genemuiden dacht daarover anders, want beter dan Ter Leede voor rust. slaagde de thuis club er in op balbezit te spelen. Daardoor kwamen de groenwitten meermalen tot gevaarlijke aanvallen. En toen de Ter Leede-verdedigers bovendien nog hun dekking verwaar loosden in hun ijver toch maar in de aanval te blijven, ging het mis. Door Beens werd het 20. Wel schudde Ter Leede dat even wakker. Een serie felle aanvallen volgde en toen Kees Molema de achterstand tot 2—1 kon terugbrengen, leek de kans op een ge lijkspel weer aanwezig. Maar de roodgelen zakten terug en toen Van Dijk daarna de stand op 31 bracht was Ter Leede geslagen. Molenaar slaagde er in vlak voor tijd de stand op 3—2 te brengen, maar de reste rende tyd was tekort om nog tot halve winst te komen. moest de Boys-doelman naar het net. Viermaal omdat Dorus Borst Juist had gericht, waarvan hij er drie in de eerste helft scoorde. Jan Jansen maakte met twee tref fers het halve dozyn vol. Stand: SJZ 15—21 Rijpw. 15—12 Rouwk. 15—20 St. Boys 13—11 SVLV 14—18 VNL 14— 9 MMO 14—17 Teyl. 13— 8 Alph. B! 15—17 St. B. 12— 7 Roelofs winnaar (Van onze atletiekmedewerker „Wat jammer mensen, wat Vierdeklassers zaterdagvoetbal Het is voor Alphen een trieste zaak. Verleden week de eerste twee puntjes verovert en nu al weer kwijt. En waarom? Omdat men niet heeft gelet op het aanvangsuur van de wedstrijden, die Spirit thuis, in Ouderkerk, speeltHet is nu ge woon: niet opkomen van Alphen en twee verliespunten in mindering. Lis- :3mm<>r *er Boys heeft het er zaterdag heel )dimnei wat beter afgebracht. De Lissenaren J)c kortgeknipte Rotterdamse wonnen op eigen veld van Ornas met i -o j j 3-0 en staan, met nog drie wedstrij- atleet Dick de Bruin was duide- moest de Minerva-crack vanuit de juryauto toezien hoe tachtig atleten beslag poogden te leggen op de grote beker, die hij vorig jaar had gewonnen en welke hij graag opnieuw meer naar huis zou hebben genomen. Voor De Bruin was de 20 km wegwedstrijd van de Bataven, za terdagmiddag gehouden, tahoe Het komende weekeinde moet hij voor Nederland deelnemen aan de Cross des Nations te Dublin. Daarom had de NTC hem een startverbod opgelegd. Aangezien ook de Alphenaar Jac Smits door een blessure en Cor Sou- 1 verein (Nijmegen) op het appèl ont braken, was de strijd geheel open ge worden. toen om 2 uur de van koude huppelende atletenmenigte door Ge rard Rinkel werd weggeschoten op het toegangslaantje van „De Mun- nik". Na het gedrang en toen een ieder van een halve kilometer positie gekozen had. bleken de volle neven Jac. en Henk Kraan, beiden Bata ven, tezamen met de Helmondenaar Theo Roelofs zich aan de spits te be vinden van het tegen een straffe en kille Noordooster optornende pelo ton. Spoedig kregen zij gezelschap van de Alphenaar Mulders van de AAV *36 en dit viertal had bij Hoog- made een kleine voorsprong verkre gen op Borst (DJA), Schoonen (Mi nerva). Bart Kraan (Bataven) en Klinker (Hellas). Verandering Geleidelyk aan ging zich een ver andering voltrekken. Quick Boys werd wat moedeloos en dat sterkte Excelsior in zoverre, dat men zich wat naar voren durfde te wagen. En toen bleek ook, dat die Excelsiorvoor- hoede niet ongevaarlijk was. Inval ler doelman Verdoes moest eenmaal al zijn talenten tonen by een schot van Kappert, dat hy uit de uiterste hoek moest grabbelen. Dat schudde Quick Boys weer wat wakker en het resterende deel van de eerste helft was weer voor de Katwykers. Het was een pechperiode, want eerst knalde v. Duyvenbode tegen de paal en daarna deed linksbuiten v. d. Plas nog eens hetzelfde. In de 2de helft had Excelsior de steun van de harde wind. maar een offensief van betekenis konden de Rijssenaren toch niet tevoorschijn brengen. Quick Boys bleef ook nu technisch de betere ploeg: de Kat wijkers wisten hoe ze de bal moes ten spelen om toch mee te biyven tellen. Het was dan ook bepaald te gen de verhouding in toen Leussink in de 20ste minuut uit een corner hard en onhoudbaar inkogelde en daarmee de stand op 1—2 bracht. Jammer, want die corner was echt niet nodig geweest. En het was een kwartier voor tijd dezelfde speler, die de basis legde voor de gelykmaker Toen de Katwijkse defensie even niet oplette brak deze snelle Excel- sior-speler door en toen iedereen een schot verwachtte, nadat hy Verdoes uit doel had gelokt, werd de bal voor de voeten gelegd van Kappert, die gemakkehjk de gelijkmaker kon in schieten. De resterende tyd bracht nog wel veel spanning maar geen doelpunten meer. ten achter op leider MFB. SpiritAlphen, Alphen n.o. De wedstryden in Oudewater beginnen, in tegenstelling tot vele andere ver enigingen, reeds om half drie. Al phen had hier geen rekening mee gehouden en kwam pas om half vier het terrein van Spirit opwandelen. Scheidsrechter Drop en de spelers van Spirit waren toen al vertrok ken Lisser BoysOrnas 30. Scorever loop: rust 00, G. Hagen 10 en 20, Imanse 30. Lisser Boys verdiende de overwin ning wel, maar de cyfers zyn daar entegen geflatteerd uitgevallen. In de eerste helft had Ornas de beste kansen, maar het geluk was aan Lisser Boys-zUde. Ook het eerste doelpunt kwam fortuinlijk tot stand, doordat een van de Haagse verdedi gers de door Hagen ingeschoten bal van richting veranderde. De overwin ning werd eerst vijf minuten voor het einde veilig gesteld, toen Hagen er 20 van maakte. Cabaretavond Leidse Boys De contactcommissie van de voet balvereniging „Leidse Boys" organi seerde zaterdagavond in het St.-An- tonius-Clubhuis een cabaret-pro gramma voor leden en sympathise- renden. De voorzitter van de com missie opende de avond, waarna on der leiding van conférencier Tonny van Swol een internationaal arties ten-gezelschap op de planken ver scheen. Via de accordions van „Las Estrellas" en het vocale quartet „The Silver Stars", ging het afgewisseld met enige schetsjes, naar Spanje met het trio „Los Pajaros". Na de pauze traden alle artiesten nog eens voor het voetlicht. Tot slot van deze geslaagde avond kon op de muziek van „The Game Breakers" nog een dansje worden ge maakt. reeds waren ze 3 minuten achter op do tijd van De Bruin van vorig jaar. Eenmaal gekeerd en met windje mee. ging het tempo danig omhoog. Wie zou als eerste in deze slijtageslag gaan vallen? Bij 12 km, op de terug weg naar Rypwetering, bleek Henk Kraan te hoog gegrepen te hebben. Hy moest afhaken en had ook geen verweer meer tegen drie van zijn achtervolgers. Na 15 km gingen Roe lofs en Mulders afwisselend kleine tempoverhogingen toepassen. Lang hield Jac. Kraan dit vol. maar on geveer 3 km voor het einde moest ook hij de kopgroep laten schieten. Verrassing De ervaren Roelofs en de zo ver rassend naar voren getreden Mulders konden toen met elkaar in de clinch. Het werd een gevecht op leven en dood. Zelden heeft een lange weg- wedstryd een dergelyke spannende eindronde beleefd. Beide atleten wa ren volkomen tegen elkaar opgewas sen. Vooral Mulders werd luide aan gemoedigd door enthousiast begelei dende clubleden. Maar enkele hon derden meters voor de eindstreep verkreeg Roelofs een voorsprong van nauwelyks 10 meter. Wat hy ook pro beerde, Mulders kon dit kleine ver schil niet goedmaken en hy eindigde op 2.4 seconden achter een gelukkige Roelofs. Hulde Als eerste B-klasser kwam J. Borst (DJA) door als 4de totaal, eerste C- klasser werd Hein Zethof (TAV Aals meer) als 16de totaal, eerste D-klas- ser Wim Braunius (GAC) als 19de totaal. Pet af voor de 63-jarige Pleun van Leenen (DOS Rotterdam) die als 72ste fris de finish passeerde na 1.37.6 en hulde voor de Rijkspolitie Leiderdorp en Alkemade. De prijzen werden uitgereikt door ir. van Straa- ten, de voorzitter van de Culturele Raad Leiderdorp. Slijtageslag De eerste 10 km dat was tot het keerpunt by de rotende aan de rijksweg A'damR'dam -bleef de situatie ongewijzigd. Gezien de tus- sentyd, 34 min. 40 sec. hadden de lopers het vry moeilyk, want daar Uitslag 1 Th. Roelofs (HACl 1.08.43.6, 2. O. Mulders (AAV W) 1.08.46.-, 3. Jac. Kraan (Bataven) 1.09.21.6, 4. J. Borst (DJA) 1.10.43.2. 5. P. Schoonen (Minerva) 1.10.46 4, 6. A. Soeterboek (Hellas) 1.11.11.6, 7. H. Kraan (Bata ven) 1.11.23.6. 8. C. Zuiderveld (Olympia) 1.12.48.6. De prys voor de vereniging met de drie bestgeklasseerde lopers werd ge wonnen door de Bataven met Bart I Kraan als elfde. Uitslagen Standen Zaterdagvoetbal TWEEDE KLASSE A HuizenApeldoorn 20 SpakenburgSHO 22 's Grav. SV—Zwart Wit '28 2—4 GenemuidenTer Leede32 ZCFC—DOVO 2 SSSNDSM 3 Zwart Wit 16 10 4 2 24 44—18 SHO 16 9 5 2 23 36—17 Huizen 17 9 5 3 23 43—23 Spakenburg 18 8 6 4 22 43—25 NDSM 14 11 0 3 22 40—22 SSS 16 8 3 5 19 35—39 GSV 15 6 1 8 13 29—37 DOVO 16 5 3 8 13 30—42 Ter Leede 15 4 3 8 11 32—49 Apeldoorn 16 3 4 9 10 17—33 Genemuiden 16 3 4 9 10 30—41 Heerjansdam 15 3 3 9 9 18—33 ZCFC 16 1 5 10 7 20—47 TWEEDE KLASSE B GVVVVoorwaarts 24 Excelsior '31Quick Boys 22 NoordwijkEnter Vooruit 5—1 SDCPÏJsselm. vogels12 (o. p. v. SDCP) I Zwaluwen VZuidvogels 43 Kozakken BoysCSCA 22 42—26 46—23 39—27 34—21 32—30 31—24 39—33 38—45 21—24 29—30 21—34 11—22 16—30 Quick Boys 17 9 7 1 25 IJsselmeerv. 15 10 3 2 23 GVW 14 8 3 3 19 Noordwyk 15 7 4 4 18 Excelsior '31 15 7 3 5 17 CSCA 14 6 4 4 16 Koz. Boys 15 5 4 6 14 Zuidvogels 16 5 3 8 13 Zwaluwen V 13 5 2 6 12 Voorwaarts 14 5 2 7 12 Hoogvliet 15 2 6 7 10 SDCP 14 2 5 7 9 Enter V. 15 1 2 12 4 Voetbal in Engeladn Preston North End en West Ham U. in eindstrijd F. A. Cup Preston North End (tweede divisie) en West Ham United, twee clubs die in vele opzichten eikaars tegenpool vormen, hebben zich geplaatst voor de finale van de Engelse cupcompe titie op 2 mei as. in Wembley. Preston North End, een van de oudste clubs van de Britse eilanden, kwalificeerde zich op neutraal terrein (van Birmingham) door een 2-1 zege op Swansea Town. West Ham United, een zeer modern geleide ploeg, die met veel succes het 4-2-4 systeem hanteert, versloeg In Sheffield bekerhouder Manchester United met 3-1. Beide ontmoetingen trokken on danks hevige regenval meer dan 65.000 bezooekers. De competitiewedstrijd Tottenham Hotspur—Burnley moest worden uit gesteld. Het terrein van de Spurs was onbespeelbaar. Everton nam de gelegenheid te baat om via een 6-1 zege op Not tingham Forest gelyk in punten te komen met de Londenaren. Fred Pickering, Evertons nieuwe mldvoor, die voor 800.000 gulden werd over genomen, vierde zyn eerste optreden voor zyn nieuwe club met een hat trick. Zowel Tottenham als Everton heeft nu 44 punten, met Everton één wed strijd meer gespeeld. De uitslagen in de eerste divisie luiden: ArsenalChelsea 2-4; Bir mingham City—Blackburn Rovers 2-2; Everton—Nottingham Forest 6-1; FulhamLiverpool 1-0; West Bromwich AlbionBlackpool 2-1. ATLETIEK Successen voor Spartaan-lopers Bert Smit, de Nederlandse cross kampioen op de 5000 meter, heeft zaterdag in Alblasserdam de derde Souburgh-cross gewonnen. De atleet uit Lisse legde de 6000 meter over de winderige weilanden af in 19 minu ten en 13.2 seconden. Op de tweede plaats eindigde de Bredanaar Van de Burg terwyl Van der Heeden (Minerva) beslag legde op de derde plaats. By de dames ging de zege on bedreigd naar Gerda Kraan. Zij legde de 1000 meter af in 3 minuten en 0.4 seconden. Ellen Heemskerk werd tweede en Ria de Winter derde. De uitslagen luiden: Heren: 1. Smit (Spartaan Lisse) 19.13.2; 2. Van den Burg (Sprint, Breda) 19.31.4; 3. Van der Heeden (Minerva. Rotterdam) 19.45.-; 4. Warnik (SCR, Rotterdam) 20.04.6; 5. V. Nus (Siomo, Den Haag) 20.15.4; 6. Verwey (AAA, Alblasserdam) 20.19- Dames: 1. Gerda Kraan (Bataven, Leiden) 3.00.4; 2. Ellen Heemskerk (Spsl. Reeuwyk) 3.12.8; 3. Ria de Winter (Bataven, Leiden) 3.13.2; 4. Gerda van Kooten (AAA, Alblasser dam) 3.19.6. Plet Beelen won zondag de door de gure wind zware Oosterparkloop in Amsterdam, waaraan door 101 atle ten werd deelgenomen. De uitslag luidt (5750 meter); 1. Beelen (De Spartaan Lisse) 18 min. 53.2 sec.; 2. Roelofsma (AAC Am sterdam) 18.56.2; 3. Van Riemsdijk (AV '23 Amsterdam) 19.06.4; 4. Kei zer (Atletika Amsterdam) 19.16.8; 5. Nelis (AAC, Amsterdam) 19.27.5. DERDE KLASSE B I SVOWMonster 2—2 DUNO—RCL 1—2 VIERDE KLASSE A SV '35Bodegraven Lisser BoysOrnas UnicumBe Fair De twee ..groten" van de Zil veren Molenloop van de Bata ven. Aan kop gaat hier nog de Alphenaar Mulders. Achter hem de uiteindelijke winnaar van de 20 km-weg wedstrijd, de Hel- monder Roelofs. (Foto Leldsch Dagblad) MBF Lisser B Insulinde Ornas Unicum 15—25 JAC 15—23 Oegstg. 14—19 Be Fair 1519 Bodeg r. 15—17 SV "35 15— 8 15— 7 15— 7 VIERDE KLASSE C De ZwerversASWH 5—4 RAS—DEVJO 2—1 Gr. Lindt 15—27 DEVJO 15—13 Capelle 1520 Zwervers 1513 PPSC 15—18 ASHW 14—12 Katwyk 1517 Rouwkoop 146 RAS 1517 Semper A 155 VIERDE KLASSE D AmeideSchoonhoven 3—2 SpiritAlphen (Alphen niet opgek.) Sportlust '46Rysoord 24 IFC—ASH VVGZNw. Lekkerland Nw Lekkerl 16—25 Ameide 1625 WGZ 16—23 Rysoord 15—18 Sportlust 1616 Spirit 14—14 ASH IFC Koudek Schoonh Alphen 2—1 3—1 15—14 15—12 14—10 14— 5 13- 2

Leidsch Dagblad | 1964 | | pagina 6