G] SPOT VAN SHAW IN LICHT VEROUDERD „MESALLIANCE kunst kAleiöosQg9P Expositi e „Dever" in Lisse geopend Viering jubileum van CENTRAAL MUSEUM JONGE MUSICI SPEELDEN IN „KORTE - LEERLING-KOK - LEERLING-BANKETBAKKER Première bij Haagse Comedie 11 11 Geestig woordenspel in geforceerde ha ndeling Peter Dieleman, Rien de Reede, Harro Ruysenaars Feest te Utrecht: Aanbieding van geschenk: schilderij van Bloemaert Bogaers ziet experimenteel huis in Bunnik LLiDbCH UAUqLAD MAANüAG lb MAAKJL liH>4 MESALLIANCE" van Bernard Shaw dateert van 54 jaar ge leden: een waagstuk van de „Haagse Comedie" om er onder de regie van Frans van der Lingen mee voor de dag te komen! Ondanks alle spot en geestigheid van Shaw, wiens parado- xende toeschouwer om de oren vliegen en de toestanden, o.a. op sociaal gebied verhouding middenstand en adel en van ouders tot kinderen en omgekeerd die er in beschreven worden, is het gevaar voor veroudering wel groot. Al wordt er daarbij ontzettend veel in gepraat en is de handeling summier en sterk geforceerd, men heeft toch van dit satirische blijspel kunnen genieten, vooral als men open staat voor Shaw's vernuft, dat zich ook in dit vrolijke en terecht? weinig bekende geval laat gelden. Joris Dielis was als de textielhan delaar Tarleton, die zijn wetenschap uit een paar boeken heeft bijeenge gaard. een pracht van een opgeko men winkelier, terzijde gestaan door zyn actieve vrouw, die als-maar kop jes thee serveren wil. maar daarmee niet veel succes heeft (een ironische Georgette Hagendoorn). Anne Marie Heyligers speelde de rol van de doch ter des huizes Hypatia, die weet wat zij wil en zich aan ouderlijke raad gevingen nauwelijks of niet stoort, Gysbert Tersteeg was de aangewezen aristocratische figuur om als Lord te dienen, Bas van Batenburg diens ver wende en hysterische zoon, Trins Snijders een alle harten veroverende, resolute acrobate, Guido de Moor de' vliegenier, aan wie Hypatia haar hart Het speelt zich af in het huis van de rijke textielhandelaar Tarleton. waar Lord Summerhays en diens zoon Bentley. die welhaast met Hy patia Tarleton verloofd is, in drukke gesprekken gewikkeld zijn met de winkelier, waarbij het verschil tussen de middenstand en de aristocratie, zoals dat in Shaw's tijd nog sterk actueel was, telkens om de hoek komt kijken. Dait de jeugd in die tijd dikwijls al even ongezeggenlijk, wreed en on barmhartig tegenover de ouderen kon zijn al was de afstand tussen beide categorieën veel groter dan nu is tevens heftig aan de orde. Het ver langen van Hypatia Tarleton, dat er eindelijk eens iets verrassends in haar eentonig leven zal gebeuren, gaat tenslotte in vervulling, doordat er plotseling als een verlossend wonder! een vliegenier kletterend uit de hemel komt vallen (bepaald een verrassing in het jaar 1909 en ook op het toneel!) vergezeld van een beeldschone Poolse acrobate, die alle mannen naar haar hand weet te zet ten. Dat het tenslotte uitloopt op een huwelijk tussen Hypatia en de vlie genier Joey Percival kan iedereen tevoren al raden, want Hypatia heeft van het begin af haar zinnen op deze avontuurlijke „held" gesteld; Ach: bij Shaw gaat het in hoofd zaak om diens intelligent woorden spel: de handeling, welke er met de haren is bijgesleept, moet niet zo nauw genomen worden. In ieder geval hebben de leden van de „Haagsche Comedie", temidden van een allervrolijkst en kleurig décor van Hep van Delft, er het beste van gemaakt, dat er van te maken viel en veel, dat verouderd aandeed, wel haast doen vergeten. Ned. toneel in Holland Festival Nu gebleken is dat de Vereniging van Nederlandse toneelgezelschap, pen in de onmogelijkheid verkeert, haar medewerking te verlenen aan de continuering der jaarlijkse Ne derlandse toneelmanifestatie in het Holland Festival, heeft het Holland Festival, zo zegt het in een commu niqué, zich tot doel gesteld in de eerste plaats de opvoering van Nederlandse toneelstukken door de diverse gezelschappen te bevorderen. In het Prinsenhof te Delft zullen wederom de traditionele opvoeringen van „Elckerlyc" plaats vinden. De toneelgroep Studio geeft opvoe ringen van Heyermans' „Wijze Kater" en van „Spinoza" van Dimitri Frenkel Frank. De Nieuwe Komedie zal het wagen, spel „De clute van nu nogh" opvoe ren. De Nederlandse Comedie heeft voorts het Initiatief genomen tot het uitbrengen van een belangrijke festival-première: Christian Dietrich Grabbe's literaire komedie „Scherz. Satire, Ironie und tiefere Bedeutung", daterend uit 1822, in een Nederlandse bewerking van Hugo Claus. De regie zal worden gevoerd door Ton Lutz. Brendan Behan ernstig ziek De Ierse toneelschrijver Brendan Behan is zeer ernstig ziek. Hij ver keert in een coma. Dit heeft gisteren een woordvoerder van het Meath zie kenhuis, waar de 41-jarige Behan sinds dinsdag is opgenomen, meege deeld. Een behandeling die Behan tegen geelzucht heeft gehad heeft geen resultaten gehad. Van Gogli favoriet in Washington De tentoonstelling van werken van de schilder Vincent van Gogh in Washington heeft sinds de opening op 2 februari al meer dan 45.000 be zoekers getrokken. De directie van de „Washington Gallery of arts" liet weten, dat ruim 60.000 bezoekers worden verwacht, al vorens de tentoonstelling op 19 maart naar New York verhuist. Jubileumconcert van Volendams Opera-orkest Ter gelegenheid van zün 121^-jarig bestaan zal het Volendams Opera- koor op 4 april in het Julianatheater te Volendam een concert geven, waaraan o.a. zullen meewerken Bohtraud Hansmann (sopraan), Et- tore Babini van de N'ed- Opera (te nor). Giuseppe Forgione. gastsolist van de Ned. Opera (bariton) en Fa- bio Giongo (bas). Guiseppe Forgione zal speciaal voor dit concert uit Rome naar Amsterdam vliegen. Het programma omvat gedeelten it de opera's Lucia di Lammermoor, Igoletto. Moise I Puritani en Na- acco Het koor dat 70 leden telt, aeft gemiddeld 20 concerten per aar. Het treedit op in Volendams kos- uum hetgeen niet als een toeristi sche aardigheid wordt bedoeld, want ,n het dagelijkse leven dragen van de 32 heren een tiental zo'n kostuum, en van de 38 dames kan men er 26 da gelijks in Volendamse dracht aan treffen Naar men weet, heeft dit koor indertijd ook met groot succes ln onze stad geconcerteerd. verliest en Manfred de Graaf het er met. de haren bijgesleepte nerveuze boekhoudertje. die zich met zijn re volver naar alle kanten op de „rij ken" wil wreken. Jules Croiset ten slotte Hypatia's wat onbenullige broer. Het ging allemaal wat gezocht toe, maar door de frisheid van het spel, het décor, dat een ware lust voor het oog was en de vlotte vertaling van Libbe van der Wal. liep alles op rol letjes. met in het centrum van de spot de filosofie, dat de wat senti mentele ouderen een andere kijk op de dingen hebben dan de zoveel nuchterder jeugd. Iets. wat blijkbaar in Shaws tijd ook al niets bijzonders was De mode van ruim een halve eeuw kwam d.m.v. de typische Engelse „garderobe" van Has Noordhoek Hegt voortreffelijk in het beeld en dit vormde een attractie apart. Of Shaw in dit stuk op het top punt van zjjn kunnen is ge\\< est, menen wij echter sterk te moeten be twijfelen. Maar een avondje van onbezorgd plezier beleeft men aan dit stuk toch wel! H. Concert na concert Nadat de heren Jo Juda en Gerard Hengeveïd te Delft had den geconcerteerd, verlieten de luisteraars de zaal, op één na. Deze ene luisteraar, een jongen van 17 jaar, talmde tot ieder een zich had venvijderd. en spoedde zich daarna naar het podium waar de nog geopende concertvleugel uitnodigend ge reed stond. De jongen bedacht zich niet lang, in de we tenschap dat niemand hem zou kunnen horen, zette hij zich aan het instrument en begon een compositie te vertolken van Gerard Hengeveïd. Toen de jeugdige pianist de laatste noot had laten verklin ken klonk er tot zijn stomme verbazing applaus: Hengeveïd, die zijn schepping had herkend, had zich heel stil in de zaal begeven om te luisteren. De heer Hengeveïd kreeg in de zaal gezelschap van zijn echtgenote, van de directeur van het Prinsenhofdrs. Bölten en van jonkvrouwe Van Lennep een der initiatiefneemsters tot de Prinsenhof-concerten. Voor hen heeft de jongeman, Henny van Es uit Delft, nog een aan tal werken moeten spelen. Hij is leerling van de Stedelijke Muziekschool in zijn woonstad en prijswinnaar van de Delftse jeugdmuziekwedstrijden. Een nieuwe kennismaking: de recreatiezaal van het Jeugdbuiten- centrum ..Korte Vliet te vinden nabij de Zilverfabriek te Voor schoten. als concertgelegenheid. Het betreft hier de voormalige stal van een voormalige boerderij, door de ..Leidse Jeugd Actie" in be heer of eigendom verkregen. Allicht dat het jeugd is. die hier een podium krijgt. Het programma gaf dan ook een nieuw ingeluide activiteit aan: ..Jonge musici spelen voor U". Peter Dieleman en Rien de Reede. fluitisten en Harro Ruysenaars, cellist, alle drie conservatorium leerlingen. bleken de eerstverkorenen. Iedere allround fluitist speelt Tele- mann en Quantz en iedere verge vorderde discipel van Koos Verheul (Peter en Rien zijn dat) moet vrij zeker aan Varèse en Petrassi gelo ven. Uit de 500 fluitwerken van Quantz kwam een Duett in a naar voren. Quantz* naam is verbonden met die van zijn befaamde leerling Fre- derik de Grote en men mocht nu terugdenken aan het .Fluitconcert op Sans-Souci", de hofsoirée van een koning als solist, schitterend op het doek gebracht door Adolphe Men- zel, en vergelijkend filosoferen over cns Jeugdbuitencentrum. over hof of stal! Peter en Rien, die begonnen waren niet de kanonisch duetterende So nate VI in g van Telemann, hebben prinselijk gefloten. We vonden een aanmerkelijke graad van perfectie in hun samenspel en individueel een alles belovende vinger- en adem- techniek, naast virtuositeit en zui verheid in toontreffen, naast sierlijk figureren en nuanceren, naast gees- tesdistinctie en beweeglijkheid, zang- kracht en expressie. Dit duo kan als één man denken, steekt elkaar naar de kroon, reso neert ruim en rijp en bezit de „lange adem" voor een verheffende voor dracht. Ze deinzen niet terug voor moderne technische problemen en deden een grote worp met Petrassi's Dialago Angelico, een avantgardist, die nog ruimte laat voor schalmeien en mooi klinkende details. Maar Petrassi bleek experimenteel overschaduwd door Edgar Varése's .Density 21*6" voor fluitsolo, uitge voerd door Dieleman. Varése (die een stuk voor 41 slagwerktuigen op z'n naam heeft) toont hier stalen, die in een bespreking van het z.g. ..vitaal barbarisme" onder te bren gen zijn. Knappe constructies met fraaie vondsten. Wel een contrast met de welgekozen barokstukjes van Blavet, eerder tijdens de matinée door Rien de Reede solo verklankt. Met dat al is niet gerept van de cellist Harro Ruysenaers, leerling van Hans van Wejjdom Claterbos van het Concertgebouworkest. Hjj speelde met de twee fluitisten samen een boeiend Londoner Trio in C van Haydn, met een verrukkelijk Vivace als finale, en is minstens de evenknie van Dieleman en De Reede; zjjn natuur echter wijst hem als van zelf aan op de violoncelliteratuur. Wat wordt hij, vakman of kunste naar? De heer Steinbach presideerde deze aardig bezochte samenkomst. V. Aanvullende honoraria voor 128 auteurs De Staatssecretaris van O. K. en W., drs. L. J. M. van de Laar, heeft op grond van een advies van de Raad voor de Kunst beslist over toekenning van additionele honorering van let terkundige publlkaties die zijn ver schenen tussen 1 januari 1962 en 1 juli 1963. In totaal werden 157 publikaties voor een additioneel honorarium in aanmerking gebracht. Deze 157 publikaties zijn geschreven door 128 auteurs. Voor elke publikatie wordt f. 300 additioneel honorarium uit gekeerd. Aan 56 auteurs, onder wie een aantal schrijvers van kinderboeken, is bericht dat zij niet voor een additioneel honorarium in aanmer king kunnen komen. Daar het niet mogelijk bleek de categorie kinder boekenschrijvers in 1963 in deze extra-honorering te betrekken moes ten deze aanvragen nu worden af gewezen. In Utrecht is zaterdagmiddag in tegenwoordigheid van vele autoriteiten het 125-jarig bestaan herdacht van het Centraal Mu seumhet oudste gemeentelijke museum in den lande. De directrice, mej. dr. Marie Elisabeth Houtzagerverwelkomde o.m. kardinaal Al f rink. de minister van Buitenlandse Zaken. mr. Luns. tal van ambasadeurs in ons land, de Commissaris der Ko ningin in de provincie Utrecht en vele familieleden van wijlen burgemeester van Asch van Wijck. de stichter van het museum. In Amsterdam zijn de eerste prijzen van de nationale schrijf en tekenwedstrijd, afdeling teke ningen. uitgereikt. De 13-jarige Gerrit Steltman behoorde tot de gelukkigen, die een fiets won nen. Hij is leerling van Midden- meerschool. Mej. Houtzager gaf een historisch overzicht van de activiteiten van het museum. Zij herinnerde eraan, hoe het stadsbestuur reeds in de 17de eeuw aan Utrechtse schilders op dracht gaf schilderstukken te maken ter versiering van het stadhuis. In deze eeuw kwamen ook door het opheffen van liefdadige instel lingen onder meer de bekende por tretreeksen van de Jeruza tem vaders van Jan van Scorel uit het begin van de 16de eeuw in het bezit van de stad Utrecht. Het Centraal Mu seum bezit tal van werken van deze schilder, waarvan het meest impo sante is het drieluik uit 1526 met de intocht in Jeruzalem. Aan oude sculptures bezit het Centraal Mu seum waarschijnlijk de mooiste beeldhouwwerken in steen, die uit de middeleeuwen in ons land zijn overgebleven. Ter gelegenheid van dit jubileum houdt het Centraal Museum een tentoonstelling van stukken uit eigen bezit, waarvan de meeste uit plaatsgebrek nimmer tentoongesteld worden, namelijk tekeningen, aqua rellen en grafisch werk. De directeur van het Mauritshuis in Den Haag, dr. A. B. de Vries, sprak over het museum in de heden daagse samenleving. Hij stelde dat het museumbeleid gebaseerd dient te zijn op drie opgaven: het scheppen van de mogelijkheid voor een per soonlijk beleven van het kunstwerk voor een ieder die hiervoor enige belangstelling oezit, het bevorderen van en het inzicht verdiepen in het kunstobject en de verrijking van de museumcollectie. Over de verryking van de mu seumcollectie zei dr. De Vries, dat deze opvatting niet door ieder ge deeld wordt, vooral niet door hen, die de materiële voorwaarden schep pen voor een behoorlijk museumbe leid. Namens het jubileumcomité bood mr. W. M. J. Russell het museum het 17de eeuse schilderij van Abra ham Bloemaert aan, voorstellen de „De aanbidding der herders", passend bij „De aanbidding der ko ningen van 1624," die het mu seum reeds bezit. De voorstudies van dit schilder!) bevinden zich ln het Fitz Williammuseum te Cambridge. Prof. dr. J. Q. Regteren Altena maakte een uitvoerige studie van het in de Londense kunsthandel aange kochte schilderij, dat hij dateert in 1618, het jaar dat Bloemaert deken van het St.-Lucas-gilde in Utrecht was. Het jubileumgeschenk werd ge completeerd met twee stukjes zilver, een breilepel van Dirck van Game ren. welke nog ontbrak aan het acht tiende eeuwse zilver van deze Utrechtse meester, gemaakt voor het Utrechtse stads jacht en een 19de eeuwse visschep in Louis-Seizestjjl van Comelis van Straatsborg. Mr. Russell liet deze geschenken nog vergezeld gaan van een modem non-figuratief schilderij van K. van Bohemen. Tournee von Albert Vogel naar Afrika De voordrachtskunstenaar Albert Vogel is vandaag vertrokken voor zijn tournee door Afrika, dat hij in opdracht van het ministerie van O. K. en W. gaat maken. De tournee, die drie maanden zal duren, begint met een voorstelling in Marokko. Albert Vogel zal Neder landse poëzie en proza in de moder ne talen voordragen. In Zuid-Afrika zal hij voordrachten brengen voor namelijk in het Nederlands, maar ook enkele malen in het Engels. De minister van Volkshuisvesting en Bouwnijverheid drs. Bogaers heeft gisteren, voordat hij met vakantie ging. nog even tijd gevonden om een experimentele woning in Bunnik te bezichtigen. Het betrof een zgn „a- freem-huis", dat exclusief de grond- kosten in prijs beneden de 14.000 gulden zou liggen. Het woningtype is afkomstig uit Califomië. Door volledige pre-fabri- cage in de fabriek kan het in enkele dagen worden opgezet, waarbij vol gens de bouwers 70 tot 80 percent arbeidsbesparing wordt verkregen. Het „A-free-huis" valt op door zijn hoge puntdak. Minister Bogaers zei na de be zichtiging, dat het bewijs weer eens was geleverd, dat een weliswaar niet luxueuse, maar verantwoorde woning in deze nogal dure tijd voor 14.000 gulden kan worden gebouwd. Hij achtte het type weliswaar niet ge schikt om het in aantallen van dui zenden te bouwen, doch zag er op bescheiden schaal wel mogelijkheden voor. Het betrof overigens een proef model. dat nog verder moet worden ontwikkeld. In Lisse is zaterdagmorgen officieel geopend de tentoonstelling, georgani seerd door het bestuur van de Stich ting Dever. Het Stichtingsbestuur was zeer verrast door de grote be langstelling, welke van alle zijden aan de dag werd gelegd door deze unieke expositie. Onder de aanwezigen werden vele notabelen uit Lisse opgemerkt: wethouder Jac. de Graaf, verschillende raadsleden met hun echtgenoten, de plaatselijke geneesheren, vertegenwoordigers van verschillende organisaties en hoofden van scholen en onderwijzend perso neel van scholen. Het lag in de bedoeling, dat de officiële opening verricht zou worden door burgemeester mr. Th. J. de Graaf, doch vrijdagavond moest hij het stichtingsbestuur doen weten, dat hij wegens het bijwonen van een be grafenis de opening niet kon ver richten. In zijn plaats werd dat nu gedaan door de voorzitter van het stichtingsbestuur, de heer A. M. Hul kenberg. De heer Hulkenberg zeide, dat het hem een bijzondere eer was de vele vrienden van Dever namens het be stuur van de stichting welkom te mogen heten. Groot is het enthou siasme van de „Vrienden van Dever", die gepaard aan een sterke zin voor realiteit, in de stormachtige ontwikkeling der tijden, zoals wij die thans beleven, aan .Dever" een eigentijdse bestemming willen geven, een rustpunt, een centrum van ont moeting. een bindende factor tussen oud en nieuw. Het is voor het stichtingsbestuur van Dever bemoedigend, aldus de heer Hulkenberg, van de burgemees ter van Lisse belangstelling te mogen ondervinden door het betuigen van sympathie met het streven van de stichting. Hierdoor aangemoedigd is de stichting voortgegaan, datgene te doen, wat zij als plicht duidelijk voor ogen zag. Een van de beste architec ten in den lande heeft het bestuur bereid gevonden een basisplan te ontwerpen voor het herstel van deze burcht, die door deskundigen een hoogst belangwekkend en uniek mo nument wordt genoemd. Het bestuur van de stichting Dever nodigt de gemeente Lisse uit, met ons mede te denken, op welke wijze aan Dever de meest waardige bestemming „ten algemene nutte" gegeven kan wor den. Dever zal temidden van de op dringende bebouwing van de rand stad Holland moeten zijn een plaats van activiteit, uit rust en bezinning geboren. Vandaar de wens naar een groene zone, een eenvoudige lande lijke omgeving, te midden waarvan Dever, later eventueel met grachten en bijgebouwen, een karakteristiek kenteken zal zijn. Na een korte beschrijving te heb ben gegeven van de historie uit het grijs verleden en de bewoners daar van. waarvan een stamboom op de tentoonstelling aanwezig is. besloot de heer Hulkenberg zijn rede met het uitspreken van de wens, dat ook in de toekomst Dever moge zijn, wat het altijd is geweest, hecht en sterk, ridderlijk en groot, een burcht ter verdediging en bescherming, een stuk geluk voor allen, die in en om het goede Lisse wonen. De heer Van Hulkenberg nodigde vervolgens de aanwezigen uit een rondgang door de tentoonstellings zaal van het Parochiehuis te willen maken. ONLUSTEN IN DAHOMEY De vroegere minister van Justitie Chabi Mama en 192 van zijn aan hangers worden door de veiligheids troepen in Dahomey vastgehouden na onlusten te Parakoe in het noor den van deze Afrikaanse republiek. Het hoofd van de regering, Aho- madegbe, heeft zondag op een mas sabijeenkomst meegedeeld, dat het in Parakoe nu rustig is. De veilig heidstroepen hebben de toestand in de hand. Er waren verscheidene do den onder de aanhangers van Ma ma gevallen. Zuidelijken in Parakoe waren gemolesteerd, er was geplun derd en vijftig mensen hadden ver wondingen opgelopen. Mama is naar Cotonoe overge bracht. Hij was minister van Justitie in de regering die in oktober vorig jaar ten val werd gebracht. Wij vragen voor ome lunchrooms te Leiden en te Alphen aan den Rijn R Leerling-kapster gevraagd, ameskapsalon P. Boef. Schoolstraat 44. Voorschoten. Tel. 01717 - 2386. Gevraagd ln klein gezin hulp 1. d. hulshouding, Intern of overdag. Werktijden mon deling te regelen. Tel. 01718 - 2843, Valkenburgseweg 19, Katwijk a. d. RUn. Wie heeft er tijd om thuis werk te verrichten? Inl. „De ;ever". Postbus 21. H.I. Tipgever". Ambacht. Benzine] raagd. krachten of gepensioneerden komen in aanmerking. Auto- nepompbedlende ge- Óok mlndervallde komen ln aanmerking. Aut mobiel bedrijf Rijnland N.V., Vijf Mellaan 7. Leiden. WU vragen voor onze heren salon herenkapper en een aankomende herenkapper. Malson De Kreeft, dames- en herenkapper. Wllhelminapark 1, Oegstgeest. Nette werkster gevraagd voor 1 ochtend p. week. Aan melden: Mevr. de Nle, H. Rijn dijk 149. Lelden. Oudere'-ars studente zoekt rustige kamer, liefst met kook gelegenheid. Brieven bur. v. d. blad onder no. 3014 k. Schilder vraagt schilder werk voor binnen en bulten. ke prijzen. iur. v. d. blad no. 2640 k. 2 gestoff. kamers met kook gelegenheid of zolderruimte gevraagd, per april, ln Lelden of Oegstgeest door 2 kleuter leidster. Woonark „De Zeeuw", Haagweg t/o. 194, Lelden. Gevraagd voor 's zondags avonds 8 12 uur, juffr. voor de afwas. Snackbar Blom. Voor direct gevraagd Jonge dame voor de boekhouding, op klein kantoor. Ook voor tijde lijk. Liefst Ulo-opleldlng. Br. bur. v. d. blad no. 3065 k. Rustig echtpaar zoekt dito echtpaar, om gezellig mee om te gaan. Leeftijd 50 tot 55 J. Br. bur. v. d. blad no. 3082 k. Persoonlijke sollicitaties dagelijks aan de afdeling personeelszaken, 2e etage, te Leiden. LEIDEN. nopu- Keuze AANGEBODEN Gebruikte bromfietsen voor radig. Door Inruil verkregen. Door vakmensen nagezien. Van Zijp, Haarlemmerstraat 295, Leiden. Grammofoonplaten, lair, klassiek, top-hlts. uit meer dan 20.000 nummers. Van Zijp. Haarlemmer8tr. 279. Lelden. Gebruikte t.v.-toestellen voorradig. Door inruil verkre gen. Door vakmensen nagezien. PrUsr- Televisie. Inbouw 2e pro gramma ln 1 dag gereed, f 98. Losse convectors f 125. Antenne compleet f70 (16 elementen), 1 Jaar garantie. Let op het luiste adres. Kraalerstraat 2 a. Leiden. Let 33805. Wimperolie. Geeft lange wimpers van opmerkelijke schoonheid. Import. Per flesje 90 cent. Bij Drog. Boerhaave. Haarl.straat 68. Likdoorntinctuur niet zekere werking. Per flacon f 1.30. Succes verzekerd. Drog. Boer haave, Haarlemmerstraat 68. y Voor de a.s. moeders, alles voor de nieuwe wereldburger. Kraampakketten v.af 9.50 com- fileet. Drog Boerhaave. Haar- emmerstraat 68. Lelden. Aquarlum-Erkoso-lucht- pompen vanaf f 14.50, elektr. verwarmers f 2.75, thermosta ten, filters, hevels glaswatten, norit, luchtslang, thermome ters. Brustmann vlsvoer. schimmelvrije aquarium-aarde Den Holder. Janvossensteeg 75/77. Bromfietsen, fietsen. Ijskas ten, wasmachines. Gem. bet., zonder aanbetaling. Firma C. W. Ram. Zeemanlaan 39, Lel den. Bilderdykstraat 4. Voor al uw lompen, papier, en metalen naar P. Voorzaat, Caeclllastr. 49, hoek Lljsbeth- steeg. Telef. 26574. Wy halen ook af. Rybewys. RUschool Hen- s, erkende gediplomeerde Instructeur, Lekstraat 55, tel. 33623, geeft rijles ln de nieuw ste Slmca'8 1963. Byies algebra, meetkunde en natuurkunde aangeboden door student (kandidaats). Brieven bur. van dit blad no. 2987 k. jrlki eukenkasten, keukenkrukken. pannerekken, strijktafels, droogrekken, medlcynkastles enz. Vraagt prijs Voordljks Houthandel. Lange Mare 106. Tel. 22017 Lelden. Voor Uw hond. Hondcrle- men, halsbanden in moderne kleuren, hondemanden, rubber kluiven, rubber ballen, bor stels. hondekammen, honde en kattebrood uit gespeciali seerde fabrieken. Den Holder, Janvossensteeg 75/77 (bij de Hema). Nieuwe auto's zonder chauf feur, Taunus 17 M, Consul. Opel Rekord, Volkswagen, Ang- lia, V.W.-busjes met radio. All-rlsk verz. Werkhoven's Garagebedryf, Maredyk 34 a. Tel. 22300 - 32735. Grote bus prima haarlak. Nu slechts 3.60. Verkrygbaar bij Drog. Boerhaave. Haarlem merstraat 68. Taxi de Groot, Beesten markt 3. Telef. 23300. Rotan schel pstoel vanaf f 13.50. tafels 5 mm. glas plaat vanaf f 14. Rotanstuur- mand met haken en hengsel, grote maat f 7.-, loperkussens voor --ik model rotanstoel. Rotanstoelen. wiegen, mand werk enz. G. P. v. d. Vaart. Pleterskerkkoorsteeg 24. telef. 30534. a Prima klelaardappelen. eerlander (bloemig. geen af kokers) f 10 per 70 kg. afge haald. f 11.50 per 70 kg. franco thuis. Zak r 1 statiegeld. J. van Groeningen, Venneperweg 671. Nieuw Vennep, tel. 02526- 455. Schoorsteenkappen. Weer voorradig, alle soorten kappen tegen terugslag. Sinds 1875 de schooi oteenspeclallst J Stou ten. Schelpenkade 23. Lelden Tel. 21751. B Gaat O trouwen of heeft U een nieuwe woning? Kredie ten voor ledereen tot f 6000. voor aanschaf meubilair, wo ningtextiel. Vraagt gratis Tol- fer, dan krijgt U algehele In lichtingen: Postbus 1371, Rot terdam. Een nieuwe woning? Voor al uw lampen naar De Llchthal. Gratis plaatsen van lampen boven de f 25,- ln Lelden en omgeving. De Llchthal. Haar lemmerstraat 293, t.o. De Overdekte. Nu een nieuwe lam woningboot-, winkel De gTootste sortering De mp of 1 voor kan' toor laagste prijzen. De Llchthal. Haarlemmerstraat 293, Lelden 10 volle uren autoryies 47.50 Fonkelnieuw lesmateriaal Ge diplomeerde Instructeurs. Losse lessen f 6.50 Erkende Bonds- autoryschool .De Centrale" Veerstraat 31 teiei 24600 Wy hebben steeds voor delige aanbiedingen ln de etalage, camera's-toebehoren, films, fotopapier, fotoiystjes en wat verder voordelig wordt aangevoerd Zoekt u Iets? Kom eens kijken! Fotocine Ober. Nieuwe Ryn 18. bij Koorn- beursbrug. G 10 uur autoryies voor f75.- In Taunus by Erkende Bonds- autoryschool Madl. Leiden. Telefoon 24066 Moderne vogelkooien vani 17.95, extra grote verchroom de kooi f 14.75, moderne koo met plastic onderstuk, gegs randeerd morsvrij f 22.50, ro tan koolstandaard gecombl neerd met plantenstandaafl Vogelzaden alle vogelartlkelec Den Holder, Janvossensteej 75/77. Meubelhandel „Morspoort* Moderne en Oudhollandse t* fels en stoelen, broodkasttt hoekkastjes en bergmeubele: Speciale modellen op besté ilng Morsstraat 58 B Uw plafonds en muren h» gelwit en tevens afwasbu voor slechts f 1.— p. m2. Ge« wachttyd. De Genestetstr. 1?: Vamor Ryschool Rem nierswaal lest met Opel Kadft Lelden, Utr. Jaagpad 16a, ti 21966. Voorschoten. Essenla» 5. tel. 3924. Autoryies Frans Goddiln erkende rijschool (V A.tóOÜ Snelle, dus voordelige crleldlc ln nieuwe Opeis. Mudoeri straat 29. Garenmarkt 5. Tt 34430. Centrifuges. Nog enkt duurdere centrifuges schoonheidsfoutjes, volle p rantie vanaf f 115. f 185. Firn Dusoswa, Turfmarkt 1-2-3. Lelden Tel 24409 Verhuur van nieuwe lui automobielen o.a. Mercedt Opel, Slmca. V.W. en DA) Bierman's automobiel bedrijf. Lelden N.V., Oude Singel 6! telef. 34403. B Borgward Sportcar, op< dak. Vraagprys f 750. Voor Jon gelui en studenten. P. de 1 Courtstraat 9, Lelden. Tele 21249. B Te koop een kinderbox f een kinderstoel f 5, een ho* belpaard f 6. Te bevragen: Akkerhof 8 (Z.W.) of telt 21227. B Te koop een dressoir, tl a. n., met een 30-dellg ft heems glasservies. Bill. pr. E. Boekee, Vliet ZZ 44. Rijn-' burg. B Grote Mlele wasmacM' met elektr. wringer, langzaan wasser, grote Mlele centrlfug ?r< nfraphll lamp, au 220 Volt, A.E.G. douchekaeb en motor., 1/4 p.k., 125 VoU Elektr. tussenmeter. B Verleng levensduur oté hemden. Boorden vernieuw vanaf 3.10, manchetten nieuwen vanaf 2.35. Blnn-: 14 dagen gereed. Warnecke. alleen Haarl.str li Tel. 33983. H B Alleman zuigt Pactola» gen hoest en heesheid. B Al brana1 het maagzuur a zo fel. een Risp-tablet blust het wel.

Leidsch Dagblad | 1964 | | pagina 4