Amerika zet steun aan Saigon krachtig voort Mexicaanse confetti ligt klaar voor De Gaulle Drie ruimen uitgebrand Filmavond „De Ratel" met veel hoogtepunten Diefstal van duiven en geld in Leiden JOSEPH GUY Cambodja versterkt de banden met rode staten in Z.O.-Azië Socialist Defferre contra De Gaulle's onafhankelijkheid5 Brand op Nederlands schip in Marseille Jaarlijks evenement Opgesloten in kelder in arrest FRANSE COGNAC Kustvaarder op zandbank gelopen Inbraken aan de Rijndijk Opgericht 1 maart 1860 Maandag '6 maart 1964 Tweede blad no. 31213 In liet Leidse Volkshuis den in het onmetelijke oerwoud een landingsbaan uitgehakt. Ais eindelijk na maanden van zware arbeid een groot driemotorig vliegtuig op deze baan landt met een zware tractor uit Paramaribo kent het enthousiasme van alle expeditieleden bijna geen grenzen omdat deze tractor als het ware het bereiken van de eerste mijl- paal symboliseert. In het kader van het gehele gigantische plan hoopt men de laatste mijlpaalover 50 jaar achter zich te hebben. Poppen Ds. Na de kleurenfilm waarin het eeuwenlange zoeken van de mens naar een middel om zich evenals de vogels door het luchtruim te kunnen voortbewegen, duidelijk wordt weer gegeven, volgde als waardig slot de prachtige kleurenfilm van Cees Hu guenot van de Linden „Tussenspel bij kaarslicht" waarin de veelbesproken poppen en marionetten van de over leden kunstenaar Harry van Tussen broek de hoofdrollen spelen. Met dit kunstwerk bracht de cineast een eer biedige hulde aan deze gestorven kunstenaar. Aan het slot van deze filmavond dankte de heer Marks de filmopera teur Kees Gans voor diens onmis bare bijdrage aan het welslagen van land, J. C. Rip te Hoofddorp het geheel. I meen te Haarlemmermeer) De Werkgemeenschap „De Ratel" beeft zaterdag in de grote zaal van bet Leidse Volkshuis haar jaarlijkse culturele filmavond gegeven. De voor- ritter. de heer C. L. Marks, kon zijn welkomstwoord tot een vrijwel „uit verkocht huis" richten. Het programma, dat ditmaal drie kleuren- en twee zwart-wit films om vatte, werd geopend met de kleuren film „Dansende handen", waarin de toeschouwers een beeld krijgen van een pedagogisch experiment. Kinde ren tekenen en schilderen graag, het zij met potlood en papier, hetzij met krijt op deuren en muren. Hun fan tasie is onbegrensd en iedere dag doen zij nieuwe indrukken op. die zij gestalte geven in hun tekeningen. In de film wordt een experiment getoond door de kinderen op de maat van zo wel klassieke als jazzmuziek volko men willekeurige figuren op grote vellen papier te laten tekenen. Men zegt, dat dize methode het maatge voel bij kinderen uitstekend ontwik kelt. In de hierna volgende korte speel film „Een Zondag" bcitarijft de ci neast Joan van der Keuken door middel van enkele hoofdfiguren een kleine crisis in de relatie tussen drie jonge mensen Een van hen. een in telligente maar schuchtere jongeman maakt een eide aan de afhankelijke, bijna onderdanige positie die hij in nam ten opzichte van zijn oude 6choolvriend en diens meisje, voor wie hij sinds jaren een heimelijke on volwassen liefde koestert. Van Keu ken slaagde er uitstekend in een kort doch treffende beeld van een be paald Jeugd-milieu weer te geven. Gigantisch werk Rqvpiin|tKpi/lpt« Het hoogtepunt van het program- J ia Y uuai ma vormde ongetwijfeld de zwart-wit film van Peter Creutzberg „Gevleu gelde verovering". Hierin geeft de ci neast een voortreffelijk beeld van de moeilijkheden, waarmee een expedi tie te kampen heeft om, na vooraf gaande luchtkarteringen. tot een be paald punt in het nog nimmer betre den Surinaamse oerwoud door te dringen. De expeditie vormt een on derdeel van het grootse plan der Su rinaamse regering, waarin onder meer bepaalde ontginningen van oer- woudgebieden en de exploitatie van eventuele bodemschatten is opgeno men. Volgeladen corjalen met krach tige buitenboordmotoren brengen de expeditieleden tot aan de gevreesde soela's (stroomversnellingen) van de Corantijnrivier. De boten worden uit geladen en door de Surinaamse ne gerbemanningen met inspanning van alle krachten en een wonderbaar lijke blijmoedigheid letterlijk over de rotsen gesleept naar rustiger wa ter. Daar worden de corjalen weer met de vele tonnen voedsel en mate rialen geladen totde volgende enorme soela. Als men eindelijk na schier onoverkomelijke moeilijkheden 'n vooraf bepaald oevergedeelte heeft bereikt, begint het feitelijke werk pas. Er worden grote sleuven in het oer woud gehakt en als de landmeter de vooraf vanuit de lucht bepaalde plaats juist heeft bepaald, wordt mid- „One Man Show" Harry Wiersmn In „De Kleine Burcht" heeft de jonge Leidse amateur-cabaretier Harry Wiersum 'n "One Man Show" gegeven. Zichzelf met gitaar begelei dend bracht hy een alleszins geva rieerd programma, bestaande uit een aantal zelf gecomponeerde en van tekst voorziene liedjes en een ruim 30 minuten durende conference. Daar de jeugdige zangeresjes Jac queline, Monique en Laura zowel af zonderlijk als tezamen ook met suc ces enige „topsongs" ten gehore brachten werd het feitelijk een „een- mansshow met drie meisjes". Het geen overigens aan de show geen af breuk deed. Na afloop zorgde "The Rytme Seven" onder leiding van Henk Lemstra ervoor, dat de~dans- lustigen onder de toeschouwers isters) ook voldoende aan hun trek kwamen. J. F. Colenbrander overleden In de ouderdom van 87 jaar is te Ermelo overleden ds. J. F. Colen brander, emeritus-predikant der Ge- ref. Kerken. Ds. Colenbrander aan vaardde in 1904 te Vijfhuizen het predikambt in deze kerk. Van 1909 tot 1929 werkte hij op Soemba in de missionaire arbeid, om daarna tot aan zijn emeritaat (in 1946) de ge meente Vriezenveen als predikant te dienen. Benoeming Hoogheemraad Met ingang van 1 mei 1964, is bij K.B. benoemd tot hoogheemraad van het Hoogheemraadschap van Rijn- Een zesjarig Jongetje uit de Bach- straat beleefde gistermiddag een angstig avontuur. Hij was in de kel der van een in aanbouw zijnde flat aan de Corellistraat aan het spelen, toen plotseling de kelderdeur dicht sloeg, waarschijnlijk door een harde rukwind. Wat het ventje ook deed, hij kon de deur niet meer openkrij- gen. Gelukkig kwam er na enige tyd een politieagent voorbij, die de kleine Jongen uit zijn netelige positie be vrijdde. Academische examens Aan de Leidse Universiteit zyn ge slaagd voor het kandidaats examen Frans: mej. A. A. van Houten en mej. A. van Oortmerssen, beiden te Voorburg en mej. C. J. Mens Fiers 6meding ('s-Gravenhage)doctoraal klassieke t. en 1.: mej. J. E van Blar- kora (Delft); doctoraal geneeskunde: de heren P. J. Ridder Cs-Graven- hage), J. A. de Weerd (Nunspeet) en C. G. Wesseling (Oegstgeest; semi- artsenexamen: de heren L. Danielisz (Noordwijk aan Zee), A. F. Deutman (Meppel) en Ch. N. SchJebaum (Lei den); artsenexamen: mevrouw C. P. F. Vogel-Kerrebijn (Leiden). De politie heeft een 24-jarige ha venarbeider uit Leiden aangehouden, die gistermiddag het Academisch Ziekenhuis was binnengeslopen. De man een goede bekende van de Succes voor liet Sunshinekwartet Het Leids jeugdkwartet „Sushine" bestaande uit leider en gitarist Jur Smit, Dineke Heruer, accordeon, Frans Elderhorst, bas en Max Spa- nenberg, drums, behaalde zaterdag avond in Gouda een opmerkelijk succes. Het jeugdig viertal legde na melijk in de voorronde van het ju bileumconcours, dat de Goudse jeugdvereniging „De Mussen", ter ge legenheid van haar eerste lustrum organiseert, beslag op de voorlopige eerste plaats en de hieraan verbon den beker. „Sunshine" plaatste zich hierdoor tevens in de finale, welke op zaterdag 25 april as. zal plaats vinden en waarin de muzikale strijd om de wisselbeker tegen de overige zeven finalisten moet worden opge politie had daar een damestas ontvreemd. Hy is in verzekerde be waring gesteld. In het afgelopen weekeinde is in gebroken in een benzinestation Cae- ciliastraat. De daders hebben zich toegang tot het gebouwtje verschaft door de ruit van een deur te vernie len. Zy namen uit een geldlade een bedrag van ongeveer tien gulden weg. Duiven In de nacht van vrijdag op zaterdag zyn uit de schuur van een woning aan de Cronesteinkade dertien sier- duiven ontvreemd. De duiven ver tegenwoordigen een waarde van ongeveer negentig gulden. Juhileumplaat van Bijbelgenootschap Ook Con Amore zingt mee Ter gelegenheid van het 150-jarig bestaan van het Nederlands Bijbel- I genootschap wordt binnenkort een 33 toerenplaat uitgebracht waarop getracht wordt in muziek en zang de bijbel van schepping tot volein ding op eigentijdse wijze tot uitdruk king te brengen. Aan de totstandko ming van deze plaat werken vele Er zyn twee berichten van belang met betrekking tot de situatie in het Verre Oosten: president Johnson verklaarde gis teren, dat Amerika zyn steun aan Z u i d-V ietnam zal voortzetten, omdat anders heel Zuidoost-Azië communistisch dreigt te worden; het Cambodjaanse staats hoofd, prins Norodom Sihanoek, heeft bekendgemaakt, dat zijn land „strikt neutraal en niet-ver- bonden" blijft ten opzichte van de strijd in Zuid-Vietnam en Laos en dat hij voorts meer officiële be trekkingen zal aanknopen met Noord-Vietnam en ook met de Pathet-Lao. Uit het interview van president Johnson met drie prominente jour nalisten voor de t.v. werd duidelijk, dat de minister van Defensie, Mc Na- mara, die zojuist uit Zuid-Vietnam is teruggekeerd, heeft geadviseerd de politiek tegenover het onstabiele Zuid-Vietnam in beginsel voort te zetten. Voorts heeft Mc Namara en kele concrete voorstellen ingediend: reorganisatie en versterking van het leger, instelling van een geheime po litie. vorming van een administratief apparaat ter betere verdeling van de Amerikaanse steun, en tenslotte stra tegische hergroepering van de mili tairen. Doel van Amerika is de vorming van een onafhankelijke, aan Oost noch West gebonden Zuidvietnamese staat, waar rust en orde heerst en die door zijn buren in vrede wordt ge laten. Het is duidelijk, dat dit doel in laatste instantie niet meer zo ver verwyderd is van de voorstellen van de Franse president tot neutralise ring van dat deel van Zuidoost-Azië. Een opvallend element in de Ameri kaanse politiek ten opzichte van Zuid-Vietnam is wel de onvoorwaar delijke steun, die men de nieuwe machthebber, generaal Khanh. geeft. Diens omwenteling zonder bloedver gieten en zijn efficiente manier van werken hebben in Washington een gunstige indruk gemaakt. Daarop hebben minister McNamara en de Amerikaanse ambassadeur in Saigon, Cabot Lodge, hun hoop gevestigd. Een uitvloeisel van Washingtons opvattingen was de luidruchtige ma nier van dien, die Mcnamara's re cente bezoek aan Zuid-Vietnam ken merkte. Geen gelegenheid liet de minister voorbijgaan om de bevolking duidelijk te maken, dat de Amerikanen in Zuid-Vietnam blijven en dat Khanh hun grote man is. De in Washington altyd zo droog en zakelijk werkende minister ontzag zich zelfs niet voor dat doel op duizend schouders te slaan, inheemse baby's te kussen en Khanh in de armen te nemen. Het leek alsof de minister een verkie- zings campagne leidde, zo schreef de Amerikaanse pers. De kritiek op de politiek ten aanzien van Zuid-Viet nam wordt met de dag sterker. Sihanoek: geen hondgenoten O Het Cambodjaanse staatshoofd, prins Norodom Sihanoek, verklaarde gisteren over diplomatieke betrek kingen met Noord-Vietnam en het sluiten van een „vriendschapsver drag" met dat land: „Dit zal geens zins inhouden dat wij bondgenoten van het socialistische kamp zijn ge worden". Hij verklaarde voorts met nadruk, dat er „beslist geen sprake van is", dat op Cambodjaans grond gebied de aanwezigheid zal worden geduld van „gewapende buitenlandse elementen of propagandadiensten van de Vietcong of de Pathet-Lao". Prins Sihanoek verklaarde, dat de overeenkomsten met Noord-Vietnam en eventueel met „andere buurlan den en vrienden van het sacialissti- sche kamp slechts tot doel hebben, „voor nu en in het bijzonder voor de toekomst onze gemeenschappelijke grenzen vast te stellen". Zich richtend tot de Verenigde Staten en „hun bondgenoten aan de grenzen van Cambodja", zei hy, dat zijn land, „waar vijf eeuwen lang stukjes van af zyn genabbeld en gesneden niet verder zullen terugwijken en geen duimbreed grond meer zal afstaan". Godsdienst bron van alle deugd (Van onze correspondent) Onder de legerpredikanten bestaat enige verontwaardiging over de rang van luitenant-kolonel, die de heer Lips van het Humanistisch Verbond heeft gekregen. „De legerrabbijn, die als enige rabbi hoofd van dienst is, is maar majoor" zei ons de Haar lemse legerpredikant ds. J. J. Poort, die over de intrede van de huma nistische zielszorgers opmerkte: voor het eerst komt een leidende geestesstroming binnen het leger die dwars tegen de godsdienst ingaat. Een vreemde zaak omdat artikel 1 van het reglement op de krijgs tucht zegt: „dat een godsdienst de bron is van alle deugd". (Advertentie) ORIGINELE HOLLANDSE PRIJS f 1 O 60 hele 1 iv. fles .COGNAC J0SEPH GU» nomen. Een uitstekende prestatie, vooraanstaande tekstdichters temeer nog daar het kwartet pas een toonkunstenaars mede, o.a. Annie M. haf jaar in de huidige samenstelling G. Schmidt, Jules de Corte, ds. Bar- naar buiten treedt. nard, ds. Jan de Wit, David Holle- stelle, Henri Blackman en de orga nist Meindert Boekei. De massazang wordt verzorgd door koren uit Heemstede, Haarlem en Leiden (Con Amore), alle onder lei ding van Jan Pasveer, die tevens voor de muzikale adviezen tekent, het NCRV-kinderkoor en het Vocaal Ensemble van deze omroepvereni ging. Advertentie Zoekt U een GOED ANKER HORLOGE voor f30.- tot f40.- of het allerbeste van f 200.- en f400.- Horloger v. d. WATER Haarlemmerstraat 207 heeft het Eterna - Certina - Prisma Junghans - Ewe - Anker. Kerkelijk Leven NED. HERV. KERK Beroepen te Wlssenkerkc B. C. den Gelder te Beuslchem - te Nleuweroord G. A. Zuldam, kand. te Zevenhoven (Van onze correspondent in Parijs) Generaal Charles de Gaulle is in gezelschap van zijn echtge note en een aantal ministers en hoge ambtenaren gistermiddag om drie uur in een Caravelle van Orly opgestegen voor de langste en de verste reis die hij als president heeft ondernomen. Na een tussenlanding in het Franse Guadeloupe, werd het presidentiele gezelschap vandaag in Mexico verwacht, waar men vier volle da gen zal blijven. Via een tweede bezoek aan Guadeloupe, het voor malige deportatie-oord Guyana en het rum-eiland Martinique keert het staatshoofd met zijn gevolg pas volgende week dinsdag terug. Om de langdurige scheiding wat te verzoeten zullen de Fransen door middel van pers, radio en televisie vrijwel van uur tot uur van de di verse etappes van de presidentiële reis op de hoogte worden gehouden. Dank zij de Telstar-satelliet zullen de tv-reportages in Frankrijk direct kunnen worden opgevangen. Naar de berichten te oordelen wordt in Mexico verwacht, dat het bezoek van de Franse generaal een nieuwe triomftocht voor hem wordt. Vandaag had de regering haar kwart- miljoen ambtenaren allemaal vrijaf gegeven, terwijl ook alle schoolkin deren in de straten aanwezig zouden zijn om „el macho" (de grote en ster ke man» toe te juichen. Een klein regiment Franse politie dienaren, dat ter voorbereiding van het bezoek al een paar weken eerder was vooruitgesneld, heeft echter toch niet kunnen voorkomen dat de Mexi caanse fabrikanten van feestartikelen niet minder dan 4 ton confetti in de c.rculat.e hebben gebracht, waarmee het staatshoofd, ondanks zijn per soonlijke weerzin tegen dit soort Amerikaanse huldebetuigingen, vanaf vandaag bekogeld beloofde te wor den. Generaal De Gaulle, die voor het najaar al een tournee door 10 Zuid- amerikaanse landen op zijn agenda had geschreven, zal zijn Mexicaanse I publiek vermoedelijk wel niet te leurstellen. Hij weet zijn rol van his torische held en grote man voor treffelijk te spelen en de laatste we ken heeft hij veel tijd besteed aan de redactie van zijn vele redevoeringen die hij natuurlijk weer uit het hoofd en voor een deel in het Spaans zal voordragen. Politiek gezien is de reis uiteraard van niet gering gewicht. De Gaulle hoopt spectaculair te kunnen demon streren dat de Mexicanen en ande re onderontwikkelde volkeren op hem zullen kunnen rekenen in hun strijd voor een welvarender en gelukkiger toekomst. Ook de onverwachte au- diënte die de generaal vrijdag de Vlgerijnse president Ben Bella ver leende, moet in datzelfde licht van zyn sympathie voor de „tiers mon de" (neutrale landen) worden gezien. Generaal De Gaulle wil het achter gebleven deel van de mensheid nu bewijzen, dat het niet beslist onver mijdelijk is alleen maar tussen Wash ington en Moskou te kiezen, doch dat in Parijs nu een staatsman ze telt. die zich geheel belangeloos, „louter door humanitaire beweegre denen gedreven", zich het lot van die vele miljoenen verworpenen der aarde heeft aangetrokken om hen op de weg naar een rechtvaardiger bestaan voor te gaan. to Eindhoven (wljkgem. Woensel) (11e pred.pl.) K. v. d. SI rum-Wynaldum. Sloot te Pietersbie- Aangenomen het beroep van de prov. kerkvergadering van Utrecht (als pred. voor byz. werkz. - noodvoorziening Sola" Fide te Veenendaal) G. C. vy- zelaar te Dell en Enspijk. Bedankt voor Zalk en Veecaten G. J. Voortman te Dussen (N.B.). voor Glessendam-Neder-Hardlnxveld G. J. Jansen te Benschop. GEREF. KERKEN Beroepen te Pieterburen-Schouwer- zUl A. J. Kampherbeek. kand. te Kat wijk. OUD GEREF. GEM. Beroepen te Grafhorst en te Sche- veningen J. v. Prooijen, kand te Graf- torst. CHR. GEREF. KEKKEN Bedankt voor Schiedam J. Brona te Bunschoten-Spa kenb ur g Op het Nederlandse vracht schip Ootmarsum, dat in de Franse havenstad Marseille ligt, heeft van vrijdagnacht tot gister middag een felle brand gewoed. Eén lid van de bemanning werd in lichte mate door de rook be vangen. De Ootmarsum (6.165 brt.), dat eigendom is van de N.V. Stoomvaart Maatschappij Oostzee in Amsterdam, was uit India in Marseille aange komen. Vrijdagnacht is de brand ont staan ln een ruim waar balen jute waren opgeslagen. De brandweer heeft urenlang tegen de vlammenzee gevochten. Aan (le grond Toen het ernaar uitzag dat men het vuur niet spoedig meester zou zijn, heeft men het brandende schip de haven uitgesleept en in de baai van Saumaty aan de grond gezet. De blusboot Pytheas bleef evenwel ton nen water in en op het schip pompen In de nacht van vrijdag op zaterdag is brand uitgebroken op het Nederlandse vrachtschip „Ootmarsum", dat in de haven van Marseille lag. De branden de „Ootmarsum" nadat 't schip buiten de haven was gesleept en aan de grond gezet. om te voorkomen dat de huidplaten door de hitte zouden krom trekken. Later bestreed ook een tweede blus boot, de Alerte, het vuur, dat ern stige schade aan drie ruimen heeft toegebracht. Na 18 uur blussen, gistermorgen was men het vuur in twee ruimen zo goed als meester, maar in één ruim woedde het nog onverminderd voort. Gisteren in de namiddag waren ook daar de vlammen gedoofd. Voor zover bekend heeft men de machinekamer weten te behouden. Voor Engelse kust (Van onze Londense correspondent) Het nieuwe motorschip Avalon van de nachtdienst Hoek van Holland- Harwich, is gisterochtend met twee uur vertraging in Engeland aange komen, omdat het schip in een woe lige zee stopte, om zonodig bijstand te verlenen aan een in noodverkeren- de Nederlandse kustvaarder. Het was de in Groningen geregisteerde 498 ton metende Merak, die om drie uur 's nachts op een zandbank voor de Engelse zuidoostkust aan de grond was gelopen. Een reddingsboot heeft gisteroch tend om kwart over tien zes van de negen bemanningsleden, onder wie de vrouw van de kapitein aan land ge bracht. De kapitein, Koert van Dijk, de machinist en een matroos bleven aan boord. Later is de Merak uit zichzelf vlot geraakt. Hei schip was echter stuurloos, omdat het roer was gebroken. De Merak ging toen voor anker om te wachten op sleepboot hulp uit Holland. Toen wjj gister avond om half elf met de kustwacht van Walton telefoneerden, was alles in orde. De kustvaarder was met een lading staal op weg van IJmulden naar Londen. Men verwacht wat het schip naar Harwich zal worden gebracht. De tegenkandidaat van generaal De Gaulle voor het Franse president schap, Defferre, heeft zaterdagavond in Luik verklaard voorstander te zyn van een Europese politieke unie. De periode van de overheersing door de twee blokken in de wereld is thans voorbij, zei hij, en voor Euro pa is het ogenblik gekomen elke voogdijschap of overheersing af te wijzen. Het middel hiertoe noemde hy de politieke unie van Europa. De burgemeester van Marseille en socialistische volksvertegenwoordiger voegde hier aan toe, dat de Europese landen afstand moeten nemen van de huidige Franse politiek. „Ik ben van oordeel, dat de door generaal De Gaulle verdedigde onafhankelyk- heid volstrekt voorbij is gestreefd. Alle landen, hoe groot zij ook zijn, zijn van elkaar afhankelijk". Defferre antwoordde in Luik op vragen van journalisten na te heb ben deelgenomen aan een bijeen komst van de Raad van Europese gemeenten. Hij zei over het Spaanse verzoek om onderhandelingen met de Euro pese Economische Gemeenschap ..niet goed in te zien, hoe het Fran co-bewind zijn plaats zou kunnen krijgen in een democratische Instel ling". Wel stemde hij in met het Fran se besluit tot erkenning van com- munistisch-China over te gaan, hoe wel hij kritiek had op het feit, dat Frankrijk daarbij zijn bondgenoten heeft genegeerd. Voordat hy naar Luik doorreisde had Defferre zaterdagmiddag een bijeenkomst met twee socialisten uit België en Nederland, aan een lunch ln een restaurant in Brussel voerde hij besprekingen met vice-premier Spaak en de vice-voorzitter van de commissie van de EEG, dr. S. L. Mansholt. Aangenomen wordt, dat Europese vraagstukken werden be sproken in het licht van de komende presidentsverkiezingen in Frankryk. Californië kiest voor Goldwater Op een tumultueuze bijeenkomst van een aantal Republikeinen in Ca lifornië, die twaalf uur duurde, is gisteren besloten, bij de voorverkie zingen die binnenkort in deze staat worden gehouden de kandidatuur van de uiterst-rechtse senator Barry Goldwater te steunen. Leden van de Republikeinse partij die gouver neur Rockefeller van New York als Republikeins kandidaat voor het pre sidentschap wensten, verlieten de zaal voor de stemming om uiting te geven aan hun misnoegen. Ontaarde moeder gearresteerd (Van onze Brusselse correspondent) De Belgische politie heeft in Scho ten bij Antwerpen een 29-jarige vrouw gearresteerd, die haar vierjarig dochtertje, dat gilde van de schrik, in een kanaal had geworpen. Ter stond daarop was de vrouw, die naar de fraaie voornaam Godelieve luis tert, in de auto van een vriend die aan het stuur zat in pijlsnelle vaart weggereden. Redders sprongen gekleed en wel in het water, konden het kind op de wal brengen, maar slaagden er niet in de levensgeesten op te wekken. De identiteit van het slachtoffertje kon spoedig worden vastgesteld, de vader, die niets van het gebeurde w 1st, werd gewaar schuwd en de ontaarde moeder kort daarop aangehouden. Het kind bleek afkomstig uit een onwettige verbin tenis en de moeder heeft er zich van willen ontdoen, omdat het vaak onderwerp van dispuut tussen haar en haar wettige echtgenoot was ge weest De vrouw had gehoopt, dat men aan een ongeluk zou hebben geloofd De Rjjndijk in Hazerswoude wordt de laatste nachten onveilig gemaakt door inbrekers. By het politiev ureau zijn de laatste dagen verscheidene aangiften gedaan door inwoners, die geld vermisten. Gewoonlijk laten de tot nu toe onbekende inbrekers een enorme ravage achter. De Hazers- woudse Rijkspolitie heeft een nauw gezet onderzoek ingesteld. In de nacht van 2 op 3 maart hebben de inbrekers uit een woning aan de Rijndijk een portefeuille met zeshonderd gulden en een rijbewijs gestolen. In de nacht van woensdag op don derdag moesten twee woningen in de Rhynenburcherlaan het ontgel den. Uit een geldkistje werd f 12.50 vermist. In de nacht van donderdag op vrijdag verschaften de inbrekers zich door de ruiten weg te nemen toegang tot een ijzerhandel aan de Ryndijk. Met sleutels werd de brandkast geopend, maar deze was leeg. In het kantoortje werd niets vermist.

Leidsch Dagblad | 1964 | | pagina 3