KW 85 werd „Rijnmond IV" overgedragen RIEMERSMA oubrugse graandrogerij wint liet kort geding Toenemend verbruik van vlees verwacht Anti gaullistisch eenheidsfront Jiommenpastoor* voor Bonner rechtbank Proefvaart met buitenlanders President Haagse Rechtbank verbiedt verdere publikaties 1 Lascaux gaat weer open PAUS PAULUS VERDEDIGT PAUS PIUS XII Zeg het met bloemen Marineman spoedig thuis verwacht Expositie paasvee Zaterdag ter visvangst Drie echtparen uit stelen in warenhuizen r.-katholieken als „verrader" Conservatieve zagen Kennedy Opgericht 1 maart 1860 Vrijdag 13 maart 1964 Vijfde blad no. 31211 (Van onze Haagse correspondent) De president van de Haagse Recht bank, jhr. mr. G. Witsen Elias, heeft risteren de heer F. L. Bochove, uit Woubrugge, bevolen zich te onthou den van publikaties, waarin wordt vermeld dat „half verrotte produk- ten" zün verwerkt in de door de N.V. Verenigde Graanhandel te Alphen a. d. RUn vervaardigde veevoeders. Zoals bekend, zijn er al enige tijd moeilijkheden rond de graandrogerij van de N.V. in Woubrugge, die soms veel stand verspreidt. Hierover ver schenen ingezonden stukken van de hand van de heer Bochove in enkele dagbladen, waarin de gewraakte woorden voorkwamen. De N.V. maakte een kort geding aanhangig om te voorkomen, dat meer van dergelijke ingezonden stuk- ken zouden verschijnen. De firma heeft hiervan reeds belangrijk nadeel ondervonden bij de verkoop van vee voeders. Bi) de behandeling van dit geding «s namens de heer Bochove opge- m De schimmel, die de bekende grot schilderingen van Lascaux bedreigde, Is thans bestreden, zo heeft een woordvoerder van het Franse minis terie van Cultuur vandaag in Parijs meegedeeld. De grotten zullen echter voor 1965 nog niet worden openge steld voor het publiek. Zoals bekend werden de schilde- 1 ringen in 1940 bij toeval door vier jongelui ontdekt toen zij zochten ak naar hun hond, die in een gat was *7verdwenen. De ouderdom van de fresco's wordt op 25.000 jaar geschat. Washington en Cambodja merkt, dat in een schrijven van B. en W. van Woubrugge is gesteld dat het bedrijf „in bederf en ontbinding ver kerende stoffen verwerkt". Naar het oordeel van de president is dit een voorlopige mening van B. en W„ die niet de woorden „half ver rotte produkten" in een publikatie rechtvaardigt. Eiser heeft steeds ontkend dat half verrotte stoffen worden verwerkt, naar haar mening worden „bescha digde" grondstoffen bedoeld. De president meende dan ook, dat er sprake is van een onrechtmatige daad jegens de N.V. en wees de eis een verbod van soortgelijke publi katies in de toekomst toe. Op over treding van dit verbod stelde de pre sident een dwangsom van f. 1000 per keer. aantijgingen Tegen ongegronde Paus Paulus VI heeft een warm pleidooi gehouden voor de nagedachtenis van wylen Paus Pius XII tegen „ongegronde en ondankbare aantijgingen". De heilige vader, die zijn pleidooi hield ter gelegenheid van de onthulling van een standbeeld van Pius XII in de St. Pieter. noemde het controversele z()n humanltaire werk en zyn toneelstuk van Rolf Hochhuts, „Der Stellvertreter" niet, maar zyn rede was gebed niet voldoende bleken voor de een duidelijk antwoord op de beschuldigingen die in dit stuk aan het adres behoeften van de mensen, dan heeft Advertentl» bestel tijdig! van Paus Pius XII worden geuit. „Voor onze generatie", zo zei hij, „die hem gekend heeft en nu lang zamerhand zijn figuur ziet versche meren in het verleden en zelfs on rechtvaardige en ondankbare gelui den van afkeuring en beschuldiging hoort, zullen bij het verwijlen voor dit beeld twee gevoelens opkomen: herinnering en dankbaarheid. „De Paus, die lange jaren als vice-staats- secretaris onder Pius XII werkzaam is geweest, wees er op in welke moei- I hij toch de moed gehad om het dra ma van onrechtvaardigheid, van lijke tijden deze de leiding van de j bloed en van smart dat de wereld R.K. kerk in handen heeft gehad. heeft moeten doorstaan, te dragen. „Men kan deze Paus niet beschul digen van lafheid, van gebrek aan belangstelling of van egoisme wan neer er zulk een naamloze ellende over de mensheid is gekomen tijdens ook voor anderen". De Paus schetste het leven van Paus Pius, die vaak gebukt ging on der lichamelijk lijden, als „vroom, sober, werkzaam en geheel gericht op zijn bewind", ging hij verder. „Wie studie en gebed". Geen Paus heeft het tegendeel zou beweren, beledigt daarmee de waarheid en de recht vaardigheid. Indien de resulta ten van zijn studies, zijn inspannin- ooit zoveel gesproken en geschreven: „Zijn geschriften hebben het cultu rele patrimonium van de kerk ten zeerste verrijkt". (Van onze Haagse correspondent). De marine-vliegtuigmaker, die met een Grumman-tracker van Malta naar Libië vloog zal vermoedelijk spoedig naar Nederland terugkeren. Deze indruk heeft althans de burge meester van de Brabantse plaats Alphen en Riel de heer D. J. Th. J. Osse. Gisteren heeft hU op verzoek van de familie een bezoek gebracht aan het ministerie van Buitenlandse Zaken. De heer Osse toonde zich na zijn bezoek aan Den Haag tamelijk opti mistisch. „Al zullen we natuurlijk nog even moeten afwachten. De jon geman zal zelf ook met zijn terug keer akkoord moeten gaan". Intussen staat het volgens burge meester Osse wel vast, dat de opzien barende eenmansvlucht en het ver zoek om asiel niets met politiek te maken heeft. Hij is van oordeel, dat de marine man in een gedeprimeerde stemming zijn besluit tot het zich onttrekken aan de dienst genomen heeft, waar tegen hij rancune koesterde omdat hij geen vlieger mocht worden. Drs. R. Zijlstra in LEIDEN Tentoonstellingen als de Vebo demonstreren en illustreren tel kens opnieuw het grote belang van de veeteelt in Nederland. Dit zei vanmorgpn de voorzitter van de Ned. Chr. Boeren- en Tuin- dersbond, drs. R. Zijlstra, by de ope ning van de paasveetentoonstelling In Leiden. De CBTB-voorzitter hield ter gelegenheid hiervan een rede over de perspectieven van het Nederlandse slachtvee in de EEG. Hij herinnerde in dit verband aan het rundvleesreglement, dat tijdens de marathonzitting van de minister raad van de EEG in december j.l. tot stand is gekomen. Dit reglement be- De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken, Dean Rusk, heeft in een nota aan het staats hoofd van Cambodja. Prins Norodom Sihanoek, zijn verontrusting over het slechter worden van de betrekkingen tussen de Verenigde Staten en Cam bodja uitgesproken, zeiden functio narissen in Washington gisteravond. De nota zou gaan over de aanvallen op de Amerikaanse ambassade in Pnom Penh en tevens aan de Prins enkele vragen stellen over de Cambodjaanse politiek tegenover het Westen. Akkoord in Birma met de Karens De vredesonderhandelingen tussen de regerende revolutionaire raad in Birma en de rechtse Karen-opstan delingen hebben gisteren tot over eenstemming geleid, zo meldt Radio- Rangoon. Het akkoord is het eerste dat de regering met een opstandige groep bereikt na haar vredesaanbod van juni vorig jaar. Het maakt een deel van het Birmese leger vrij voor de strijd tegen andere opstandelingen. Er wonen ongeveer anderhalf mil joen Karens in Birma op een totale bevolking van twintig miljoen. Hun opstandigheid beperkte aanvankelijk i het gezag van de regering tot een gebied rondom Rangoon. Later wer- j den zij de heuvels in het zuidoosten I ingedreven. De centrale regering erkent nu de Karen-staat, die Kawthoelay zal he ten. Het voorstel van de Karens om de Karen-staat uit te breiden met enkele gebieden die in meerderheid door Karens worden bewoond, is uit gesteld tot na een conferentie van alle inheemse rassen. Weer roofoverval in Brussel In Brussel is gisteren weer een roofoverval op klaarlichte dag ge pleegd. De buit bedroeg ditmaal 400.000 Belgische franken. De daders ttaren twee jonge, gemaskerde man nen, voorzien van een automatisch wapen. De overval werd gepleegd in het kantoor van een firma in ge neesmiddelen. „Wordt Brussel een uitgelezen oord voor gangsters", vraagt het Brusselse blad Het laatste Nieuws zich af. her innerend aan het feit, dat dit de tweede overval in drie dagentijd in de Belgische hoofdstad is. In beide gevallen wisten de over vallers ongehinderd te ontkomen. Cubaan Paseiro mag jaar blijven De minister van Justitie, mr. Y. Scholten, heeft de heer J. R. Her nandez Paseiro, die tot voor kort handelsraad aan de Cubaanse am bassade in Nederland was, vergun ning verleend een jaar in ons land te verblijven. Zoals gemeld, heeft de Cubaan met zijn ambassade gebroken. Een paar weken geleden had hij de regering verzocht in Nederland te mogen blij ven. Hij zou het niet eens zijn met minister-president Fidel Castro. De heer Hernandez Paseiro heeft in Nederland een werkkring gevon den. Ongeduld in Engeland Intussen heeft de Britse regering, ongeduldig geworden over de toe stand op Cyprus secretaris-generaal Oe Thant gedreigd haar troepen op het eiland terug te trekken wanneer niet binnen enkele dagen de voor Cyprus ingestelde internationale vredesmacht op haar plaats van be stemming arriveert. De Britten hebben de Griekse Cyprioten ook onomwonden te ver staan gegeven dat een actie buiten de zogenoemde „groene lijn" de bestandslijn die hen van de Turkse Cyprioten scheidt door hen ter stond zal worden afgestraft. jb r-A (Van onze visserijredacteur) De Katwijkse vissersvloot is weer een nieuw schip rijker. Het is de KW 85 „Rijnmond IV", een compact-hektreiler, die voor rekening van de N.V. Rederij en Haringhandel N. Parlevliet Jr. gebouwd is door de Handel en Scheepsbouwmaatschappij Kramer en Booy N.V. in Koot- stertille in Friesland. Het schip werd gisteren overgedra gen, was vandaag te bezichtigen in de vissershaven in IJmuiden en maakte vanmiddag een proefvaart met als opvarenden enige relaties van de rederij en familieleden van de bemanning en zal morgen voor het eerst naar de visgronden gaan. Het is meestal de gewoonte, dat een nieuw schip tijdens een officiële proefvaart wordt overgedragen. Dat was ditmaal niet het geval. Wel werd gistermiddag onder commando van schipper H. van Leeuwen een tochtje op zee gemaakt met afnemers van de firma N. Parlevliet Jr. De compact-hektreiler KW 85 .Rijnmond IV" verlaat de haven van IJmuiden. (Foto L.D./J. v. Duijn, Katwijk a/Z.) KW 44 „Rijnmond III", die op 12 de cember 1963 werd overgedragen. Ook dat schip werd in Kootstertille by Kramer en Booy N.V. gebouwd. Het is de vierde hektreiler van re derij N. Parlevliet Jr. De „Rijnmond I" en de „Rijnmond II' zijn echter tien meter langer, maar de prestaties van de beide laatste aanwinsten zijn gelijk. Het enige verschil is, dat het visruim kleiner is. De compacthektreiler is 35 meter lang en 8 meter breed, de holte is 4 27 meter. Op het achterdek staat een tweepotige vismast, die de hydrau lische galg vervangt. De winch heeft vier trommels en wordt van de brug af bediend. De gevangen vis gaat op een lopende band naar de overdekte, verwarmde verwerkingsplaats. Het schip is gebouwd volgens een ontwerp van het Raadgevens-Inge- nieursbureau Propulsion in Leiden en heeft een Deutz-motor, die 950 pk levert. De treiler kan een snelheid van 12 knopen bereiken. (Van onze correspondent in Parijs) Het ziet er naar uit, dat by de tweede ronde van de kantonnale ver kiezingen, zondag a.s. in een deel van Frankrijk, de gaullisten de kous op de kop zullen krijgen. In steeds meer kantons zyn door de partijen nu afspraken gemaakt met de be doeling de gaullistische kandidaten klem te zetten. Vooral de communisten zijn zeer ver gegaan in hun tegemoetkomend heid en offerbereidheid, wanneer ze een kans meenden te zien een gaul list van zijn zetel te beroven. Ze hebben eerst de socialisten, toen de radicalen de hand gereikt en sinds de laatste dagen trekken ze dit „de mocratische eenheidsfront" zelfs door tot de rooms-katholieken en de conservatieven. Vaak waren de communisten be reid hun eigen kandidaat terug te trekken, zelfs wanneer die bij de eer ste ronde vorige zondag de meeste stemmen had verworven. Een tactiek die geinspireerd wordt door de rea listische overweging, dat de gedisci plineerde communistische kiezers vermoedelijk wel met succes kunnen worden opgewekt op 'n centrumkan didaat te stemmen, terwijl het twij felachtig blijft of een communist op heel veel stemmen van „andersden kenden" zou mogen hopen. In elk geval zijn de cadeaus der communis tische stemmen bij voorbaat al door de meeste kandidaten aanvaard, zo dat de gaullisten in tal van kantons nu in een geisoleerde positie zijn gedrongen Op zichzelf is het politieke gewicht van een tantonnale zetel zeker nog altijd niet bijzonder groot te achten. Door deze coalitie wordt op de ver kiezingen van zondag echter op voor hand een onmiskenbaar politiek stempel gedrukt. Dat politieke karak ter had trouwens, tegen de wil van generaal De Gaulle persoonlijk naar het schijnt, de regering ook al zelf aan deze verkiezingen gegeven, door dat negen ministers, waarvan er in de eerste ronde zes gekozen zijn, zich kandidaat hadden gesteld. Onder die omstandigheden kan het dus onge- (Van onze Utrechtse correspondent) De Utrechtse recherche heeft na een uitgebreid onderzoek een reeks opzienbarende winkeldiefstallen op gelost, die in de laatste drie jaar in warenhuizen in Utrecht, Amsterdam, en Den Haag zijn gepleegd. Het totale bedrag aan gestolen goed beloopt 20 j a 25 duizend gulden. Het betrof na onderzoek drie stelende echtparen die in combinatie opereerden. De echtparen zijn reeds in 1961 in verschillende combinaties met hun werkzaamheden begonnen. Zij ver plaatsten zich per auto van de ene naar de andere stad, soms reden zij zes warenhuizen per dag af. Bij huiszoeking heeft de politie voor ongeveer 4000 gulden aan goederen kunnen achterhalen. twijfeld interessant zijn zondag te zien. hoe het Franse kiezersvolk zich jegens dit anti-gaullistische een heidsfront gedragen zal. Advertentie de mooiste koets voor uw prins prinses paalt de systematiek volgens welke getracht zal worden de vleesprijzen op een redelijk niveau te stabiliseren. Als gevolg hierop heeft de minister raad deze maand de grenzen vast gesteld waarbinnen de prijzen voor het slachtvee en de kalveren zich in het produktiejaar 1964-1965 zullen dienen te bewegen. Voor Nederland zijn deze wat het slachtvee betreft gesteld op f 1.86-f 2.13 per kg levend gewicht. Voor wat te kalveren be treft op f. 2.76-3.12 eveneens per kg levend gewicht. „Ergens tussen deze grenzen zullen wij voor Nederland een prijs moeten vaststellen, die dan eventueel met behulp van interventie in de markt zal moeten worden ge realiseerd", aldus drs. Zijlstra. Hij noemde vervolgens drie factoren, die bepalend zijn voor het Nederlandse (prijs)niveau: de inkomenspositie van de veehouders, de binnenlandse con sumptie en de exportpositie van ons land. Drs. Zijlstra achtte een oriënta tieprijs van rond f. 1.95 per geslacht gewicht van f. 5,50 alleszins gewenst en verdedigbaar. „Wanneer wij in Nederland er in zouden slagen om onze rundveeprijzen op dit niveau ongeveer te stabiliseren zou hiermee een belangrijke steun zijn gegeven aan de rentabiliteit van onze ver houding die vooral de laatste twee jaar zo bedroevend slecht is ge weest". De C.B.T.B.-voorzitter vroeg zich af hoe de afzet van ons vee zich bij dergelijke prijzen zal ontwikkelen. Er van uitgaande, dat het aantal koeien zich ongeveer in hetzelfde tempo zal blijven ontwikkelen als de laatste jaren zal de vleesproduk- tie in totaal in 1970 ongeveer 4,7 miljoen ton bedragen. Dit is verge leken met 1958 een stijging van bijna 55%. Rekening houdend met het toenemend vleesverbruik de consumptie van vlees houdt nauw verband met de ontwikkeling van het Inkomen kan men volgens drs. Zijlstra over ruim vijf jaar een totale consumptie van rond 5 miljoen ton verwachten. Dit betekent dus een tekort van ongeveer 300.000 ton. Drs. Zijlstra achtte het tot slot van groot belang, dat de Nederlandse veehouder, vooral in verband met de steeds scherper wordende concurren tie in het buitenland, zorg draagt voor een kwaliteitsprodukt. Hoe beter onze vleesprodukten worden hoe beter de vooruitzichten in E.E.G.-verband, aldus de voorzitter van de C.B.T.B. De paasveetentoonstelling werd geopend door de loco-burgemeester van Leiden, de heer S. Menken. Deze liet in zijn toespraakje duidelijk uit komen, dat de boer een onmisbaar element in onze samenleving is. Hierna maakte het gezelschap, onder wie vele burgemeesters uit omliggende gemeenten, een rond gang over het veemarktterrein. Ameri ka an se h oogiera a r: Professor Victor Ferkiss, hoogle raar in de staathuishoudkunde aan de Georgetown-universiteit. heeft in een artikel over de Room-Katholieke Kerk en het John Birch genootschap geschreven, dat onder invloed van rechts-radicale kringen een aantal Amerikaanse katholieken wijlen pre sident Kennedy was gaan zien als een verrader van zijn Kerk, „zo niet als verkapt communist." Ferkiss, zelf room-katholiek, zei dat rechts-radicale stromingen een „invloed buiten proportie" op het Amerikaanse katholicisme hadden, „vanwege sluimerende institutionele machtsconcentratie in het katholieke leven". Kennedy, aldus Ferkiss, „was het prototype van de liberale, devote ka tholiek die zich losmaakt van activi teit binnen de katholieke gemeen schap, gedeeltelijk omdat hij wan hoopt aan de kans dat zijn stand punt in autoritaire katholieke instel lingen gehoord zal worden". Volgens Ferkiss werd Kennedy met opzet opgevoed op niet-katholieke scholen, las hy geen rooms-katholie- ke bladen en had hij nagenoeg geen banden met rooms-katholieke orga nisaties. Conservatieve invloed had een grote groep Amerikaanse katho lieken daarom gebracht tot de con clusie dat Kennedy een verrader van zijn Kerk was. Maar ook Paus Jo hannes was volgens hen een gevaar lijk zij het argeloze bondgenoot De moderne overdekte en ver warmde visverwerkingsplaats. (Foto L.D./J. v. Duijn, Katwijk a/Z.) Uit het buitenland Zij waren niet alleen afkomstig uit ons land, maar ook uit België, West- Duitsland, Denemarken, Engeland, Frankrijk en Noorwegen. Na dit tochtje liep men de haven van IJ muiden weer binnen. De dames on der de opvarenden verlieten de hek treiler om in IJmuiden te gaan win kelen en daarna zette de „Rijnmond IV" weer koers naar zee om een paar „trekjes" te doen. Vele Katwijkers en kennissen van de reders hebben vanmorgen van de gelegenheid gebruik gemaakt de fraaie aanwinst van de Katwijkse vloot te bezichtigen. Zonder uitzon dering was men vol lof over de in richting van deze nieuwe hektreiler. die een accommodatie heeft voor 16 bemanningsleden. Vanmiddag voer men weer het zeegat uit voor het ma ken van de laatste proeftocht voor het schip morgen ter visvangst gaat. Proces tegen Kroatische fascisten Inrichting De KW 85 „Rynmond IV" is heel gelyk van uitvoering aan Schipper H. van Leeuwen op de brug. (Foto L.D./J. v. Duijn, Katwijk a/Z.) (Van onze correspondent in Bonn) Met pynlyke nauwkeurigheid fouilleerde de politie gisteren de be zoekers van de rechtbank in Bonn op verborgen wapens en explo sieven en controleerden zy de spe ciale toegangskaarten. De reden: het begin van het proces tegen de 26 Kroaten die in november 1962 een aanslag pleegden op het gebouw van de Joegoslavische handelsmissie in Bad Godesberg. Daarby viel één do de en één zwaar gewonde. Men wilde de Kroatische ballingen op de tribune deze keer liever verhinderen bun politieke argumenten opnieuw met vuur kracht by te zetten. J De 26 aangeklaagden waren een merkwaardig gezelschap. Zij zijn leden van de Kroatische „Kruisbond", I een geheime organisatie met vertak kingen over de gehele wereld die de strjjd tegen Servië nog niet heeft opgegeven De aanvoerder v<an de Kruisbond in noordwest-Duitsland zit ook op de verdachtenbank. Hij is pastoor Ra fael Meditsj-Skolo .Gedurende de oorlog was hij hofprediker en biecht vader van Ante Pawelitsj. de dicta tor van de „onafhankelijke staat Kroatië". Pawelitsj was niet alleen stryd- makker van Hitier, zyn troepen heb ben tegen Joegoslavische partisanen een aantal beestachtigheden op hun naam gebracht, waarby die van de SS nog tamelijk liberaal aandoen. Na de oorlog was d i t soort Kroaten in Joego-Slavië uiteraard niet gezien. Vandaar dat zy via Oostenrijk en Italië vluchtten naar het land van hun voormalige wapenbroeders. Voor de gastvrijheid in Duitsland ontvangen hebben zij zich later ge revancheerd met de bomaanslag op een officiële geaccrediteerde handels missie. Zij lieten op het verwoeste gebouw een advies aan hun Duitse gastheren achter: „Zo moet men een muur afbreken". Voor de rechtbank in Bonn gaven alle 26 gisteren te kennen, dat zy waarochtige „anti-communistische vrijheidsstrijders en patriotten" zijn. De rechtbank stootte zich onmid dellijk aan één moeilijkheid: de na tionaliteit van de verdachten. Duit sers zyn zy niet, de door hen opge ëiste Kroatische nationaliteit bestaat niet en Joegoslaviërs willen zij niet zijn. Alleen pastoor Meditsj-Skoko kwam met een verrassing. Hij zegt Cubaan te zyn van de communisten geweest, aldus Ferkiss. De hoogleraar noemde de r.-k. bis- dompublikaties „uiterst conserva tief". Twee zeer grote, die van Brooklyn en Los Angeles, zei hl), „zijn zonder meer organen van de rechts-radicalen". Liberale oppositie tegen conserva tief katholicisme, zo besloot Ferkiss zijn artikel, „dreigen de Amerikaan se Kerk in twee gemeenschappen uit een te doen vallen, elk met een eigen pers, clericale helden en schurken, organisaties en houdingen". Textielfabrikanten verontwaardigd over boetes voor zwarte lonen Verontwaardiging heerst ln de kringen van de Tilhurgse fabrikanten van wollen stoffen, nu de officier van Justitie in Breda mr. A. J. Kalt- hoff tegen alle verwachtingen in schikkingsvoorstellen heeft laten uit gaan naar vrijwel alle Tilburgse en Goirlese textielfabrikanten by wie over het vierde kwartaal 1962 uitbe taling van hogere dan de CAO-lonen is geconstateerd. De boetes belopen tezamen enig# tienduizenden guldens. Woordvoer ders van de vereniging van Tilburg se fabrikanten van wollen stoffen ontkenden de overtredingen niet. Maar, zo stellen zij, aangezien sedert 1956 in de textielindustrie steeds weer tevergeefs is onderhandeld over verhoging van het basisloon en de tariefmarges, moesten de fabrikanten wel iets hogere lonen gaan betalen om het personeelsverloop naar an dere bedryven, waar meer mocht worden betaald, tegen te gaan. „Wy stonden voor de keuze of de CAO te overtreden, dan toe te laten dat onze bedryven leegliepen". Anderhalf jaar voor overvaller (Van onze Bossche corespondent) De Bossche rechtbank heeft een 26- jarige fabrieksarbeider uit Den Bosch, conform de eis van de officier van Justitie, veroordeeld tot ander half jaar gevangenisstraf met aftrek. De fabrieksarbeider kocht op 10 januari van dit jaar in een waren huis een pistool voor drie kwartjes. Met dit speeltuig bedreigde hy even later de 59-jarige alleenstaande vrouw, die een yzerwarenzaak be heert in het centrum van Den Bosch. Ofschoon de overval op klaarlichte dag gebeurde heeft niemand van de honderden voorbUgangers iets ge merkt. tot de vrouw, die zich man haftig verweerde, erin slaagde de straat op te vluchten. De overvaller nam toen de benen zonder buit. Hij meldde zich 's avonds vrijwillig bij de politie, die vergeefs een uitgebreide klopjacht had georganiseerd.

Leidsch Dagblad | 1964 | | pagina 9