Twee inbraken in Wassenaar opgelost Australië hekelt de Indonesische agressie Westherlijners mogen niet in DDR hun onderbreken reis Kwajongens steken weer gras in brand Duidelijke taal van Bartvick Boerenleenbank in Hoogmade zette in 1963 1.700.000 0111 ïzaar voor de «jaardenreis BEURS VAN AMSTERDAM LEIDSCH DAGBLAD VRIJDAG 13 MAART 1964 1 r de aanhouding van twee Ha rs in Den Haag zijn zoals [jn reeds kort werd gemeld jffee inbraken in Wassenaar tot rbeid gebracht, een inbraak in ■i pierenpark Wassenaar in de van maandag 17 op dinsdag iruari en een inbraak in de rarenfabriek Van den Berg en d de Rüksstraatweg in de vol- nacht. inbraak in het Dierenpark, ój de twee Hagenaars slechts eringe buit ten deel viel, had tegenover de Haagse rech er- bekend. Een kasregister in staurant van het Dierenpark geen geld te bevatten. Wel werd li controlehokje een bedrag van meegenomen en uit een choco- Aitomaat een 25-tal kwartjes, volgende nacht brak het tweetal het kantoor van de vleeswaren - t Zij probeerden de brand- te forceren, maar dat lukte inkelijk niet. Het tweetal ia naar Den Haag gereden om .jarige broer van een der ver- sn op te halen. Gedrieen heeft daarna geprobeerd de brand- forceren. Maar weer lukte En toen viel het oog van gewenste bezoekers op zuurstof rieenbranders, die zich in de ZZAVOND VAN THE BEAT jazzsociëteit The Beat houdt jnavond een bijeenkomst in De gelegen achter de Studenten- at aan de Klikspaanweg «Haae- in Leiden. Muzikale medewer- verlenen het trio Koos Crama, rang van Arthur Douglas, en [wintet Nico Hollander. Tevens er een jamsession plaats, waar- een grote groep musici zal deel- n. Aanvang half negen. etgaugerslichten Aalmarkt Eerst oversteken bij groen licht de reacties van het publiek dat de voetgangerslichten, onlangs zün geplaatst bij dc eekplaats op de Aalmarkt, na- Maarsmanssteeg, over het al- en op prijs worden gesteld, estaat echter wel enige onzeker- omtrent de bediening en de ng van deze voor Leiden nieuwe ersinstallatie. Daarom volgt ader een korte uiteenzetting :nt de wijze, waarop de lichten en omtrent de regels, die et oversteken in acht moeten en genomen. ^installatie bestaat uit verkeers- gericht op het rijverkeer en voetgangerslichten, welke aan zijden van de oversteekplaats opgesteld. Zijn de rijlichten dat staan de voetgangers- n op rood en omgekeerd. Het liter niet zo, dat deze omwisse- automatisch gebeurt. Hiervoor en de voetgangers zelf zorgen door op een van de knop te drukken, die aan de palen Ie lichten zijn bevestigd. De springen dan na enige groen op oranje en vervol- op rood. Even na dit laatste it worden de voetgangerslich- Pas dan mogen de voet- oversteken, dus niet meteen men op de knop heeft gedrukt. hiertegen wordt nog al eens 1. Na verloop van enige tijd de voetgangerslichten auto- weer op rood en de rijlich- groen. De voetgangers moeten 'eer met oversteken wachten na het drukken op de knop, itgangerslichten weer groen te zien geven. voornaamste punten voor de angers zün dus: op de knop ien en pak oversteken, wanneer voetgangerslichten groen zijn. tr oversteken is niet alleen straf- maar ook zeer gevaarlijk. Promoties n de Leidse Universiteit is ge weerd tot doctor in de faculteit wiskunde en natuurwetenschap- op proefschrift getiteld: „Sedi- tological aspects of four lower- fóic formations in the Northern of the province of Léon (Spain)" leer E. Oele, geboren te Texel in en thans wonend te Leiden. Pro- ir was prof. dr A. J. Pannekoek. n laude is geöromoveerd tot doc- n de faculteit der wiskunde en irwetenschappen op proefschrift eld: „Moleculair structure and rmation of some halogeno 1,4 oxanes" de heer C. Altona. gebo- e Makassar. Celebes (Indonesië) hans eveneens wonende te dezer Promotor was prof. dr. E. Ha- Aan het Aannemingsbedrijf gebr. Kils N.V. alhier is door de ge- ite Woerden gegund het bouw- ttken van terreinen in het uit- Sngsplan Noord-West voor een ag van f 849.500. Onze stadgenoot de heer M. iskerk is aan de Theologische school te Kampen geslaagd voor kandidaatsexamen theologie. De Kerkenkring van de Oecu- ische Raad zal woensdagavond inkomen in een der lokalen van doopsgezinde Kerk. Inleider is avond dr. S. L. Verheüs. fabriek bevonden. De kast werd open gebrand en een bedrag van f9000.- werd buitgemaakt. De recherche vond bij haar on derzoek de volgende morgen diver se sporen, o.m. afdrukken van schoenzolen. Knap speurwerk lever de de Wassenaarse recherche een spoor op naar Leiden, waar enkele dagen tevoren in een schoenwinkel bleek te zyn ingebroken. Bij die in- Jaar geëist tegen ex-ontvanger De officier van Justitie bij de I rechtbank in Groningen heeft te gen een 45-jarige ex-gemeenteont vanger van Kloosterburen en Leens wegens verduistering van dertigdui zend gulden ten nadele van Kloos terburen en tweeduizend gulden ten nadele van Leens een jaar gevange nisstraf met aftrek. waarvan drie maanden voorwaardelijk met een proeftijd van 3 jaar ge ëist. Uit het getuigenverhoor van burgemeester M. H. Boerland van Kloosterburen en W. H. Ausma van braak waren schoenen gestolen met j Leens bleek, dat verdachte in 1957 zolen, waarvan men in Wassenaar als eerste ambtenaar van de secre de afdrukken had gevonden! Toen de Wassenaarse recherche vernam, dat in Den Haag twee jon gelieden waren gearresteerd, die eni ge inbraken hadden gepleegd, onder meer een in Voorschoten, waar soortgelijke sporen waren gevonden als in Wassenaar, werd het twee tal nog eens aan de tand gevoeld. Het bekende de inbraak in de vlees- I warenfabriek. Het verdere onderzoek door de Wassenaarse recherche bracht ook nog twee inbraken in Leiden aan het licht, waaronder in de al eerder genoemde schoenenzaak. De derde verdachte in de zaak is daarna door de Wassenaarse recher che gearresteerd. taris in Kloosterburen was benoemd dat hfj in april 1961 tijdelijk gemeen te-ontvanger werd en in oktober 1961 werd benoemd tot. gemeen te-ontvanger van Kloosterburen en Leens. De salariëring liet echter lang op zich wachten en was vol gens verdachte één van de redenen waarom hij gelden had verduisterd. Volgens hem was het echter hoog De Australische minister van Bui tenlandse Zaken, Sir Garfield Bar- wick, heeft in het parlement de In donesische „politiek van confronta tie" ten aanzien van Maleisië afge keurd. Hij zei dat voor Indonesië ze ker de tijd is aangebroken zich even over zijn huidige koers te beraden en de positie waarin het zich heeft ge plaatst aan een onderzoek te onder werpen. Indonesië heeft zün toe vlucht gezocht in wapengeweld om de vorming te belemmeren van Maleisië, dat noch door zün inwoner aantal, noch door zijn militaire sterkte een bedreiging voor Indonesië vormt. Volgens Sir Garfield ziin de feiten stens vüfduizend gulden geweest. De duidelijk. In de Maleisische staten rest van het tekort moest worden Sabah en Serawak bevinden zich ver gezocht in foutieve boekingen. Toen hij zijn functie aanvaardde, was er namelijk een grote achterstand in de boeken. Uitspraak over 14 dagen. (Van onze correspondent in Bonn) De vreugde der Westberlüners over de mogelükheid hun families in Oost-Duitsland te bezoeken, is van minst een vergissing gemaakt. Maar het blüft even zeer mogelijk, dat li beralere functionarissen van het re- gime-Ulbricht geprobeerd hebben op korte duur geweest. Even verrassend I j^e.n. h°utJe een regeling door te scheidene honderden Indonesische in filtranten. De Maleisische regering heeft bekendgemaakt dat, zover haar bekend is, het aantal infiltranten tij dens het bestand van tweehonderd is toegenomen tot meer dan vierhon derd. Dit betekent dat nieuwe infil traties hebben plaatsgevonden. De Indonesische regering heeft dit niet ontkend, integendeel de meeste feiten zün door de regering toegege ven. De Indonesische regering heeft bevestigd leiding te geven aan en verantwoordelijkheid te dragen voor deze groepen, aldus Sir Garfield. Hij zei, dat Maleisië deze toestand volgens de Australische regering niet kan aanvaarden. Het strekt de Malei- siërs tot eer dat zij bereid zün ge weest deel te nemen aan besprekin gen om tot een wapenstilstand te komen. Hun geduld en hun duidelijke bezorgdheid voor de vrede verdienen onze lof. De koers die Indonesië volgt verdient internationale afkeuring, al dus de Australische minister van bui tenlandse Zaken. SASSENHE1M Mutoties in Het KVP-beshiur Na ruim 15 Jaar de functie van voorzitter van de KVP-afdeling Sas- senheim vervuld te hebben, heeft de heer J. A. J. Roozen gemeend, gezien zijn leeftijd, te moeten bedanken. In de laatst gehouden bestuursverga dering heeft hü dit besluit medege deeld. Dr. J. A. A. Boerrigter is be reid gevonden de vacante functie te vervullen tot de eerstkomende jaar vergadering, die ln het najaar zal worden gehouden. Eveneens is tot bovengenoemde vergadering mej. S. P. M. Roozen benoemd als secreta resse van de afdeling. Ook zal het afscheid van de heer Roozen in de jaarvergadering plaats vinden. L1SSE Onwel geworden Mevr. Th. de G. uit Hillegom reed met haar brommer over de Randweg en viel ineens voorover van haar brommer op de straatstenen. Zij was blijkbaar niet goed geworden. Dokter Haase verleende eerste hulp en liet haar per ziekenauto naar het zieken huis brengen. Auto's botsten Een vrachtauto bestuurd door een chauffeur uit Noordwjjkerhout, zou geen voorrang verleend hebben aan tegemoetkomend verkeer op het nu smalle gedeelte rijweg bij de weg- restauratie by de ijsbaan, waardoor hij met zjjn auto klem raakte op het te smalle rijvlak met een Amster damse auto. Beide auto's liepen zware schade op. als het besluit van de DDR om visa voor een oponthoud van 72 uur voor twaalf Ooslduitse steden af te geven, is dat besluit gisteren weer onge daan gemaakt. Alleen „buitenlan ders". dus niet Westberlüners en Westduitsers, kunnen zulke visa krü- gen. De Oostduitsers duiden aan, dat men de eerste bekendmaking ver keerd begrepen had. Maar op de Oostduitse bescheiden die Westber- lynse reisbureaus over de visa- regeling ontvingen, stond nadrukke- lyk „buitenlanders, Westberlüners en Westduitsers". Er is in Oost-Berlyn op een poli tiek zo belangrijk punt dus op z'n WARMOND Tafeltennis Mej. W. Beugelsdyk van „Steeds Vooruit" wist in het Hoofdstad-tour- nooi, in Amsterdam de eerste prijs te winnen in de 4de klas. De uitslagen van de gespeelde com- petitiewedstrijden luiden: Heren 2de klas: Steeds Vooruit 1-RTC 2 9-1. De heren N. Sikking en J. v. d. Zwet wisten drie partyen te winnen. De heer L. Ritzen kwam tweemaal tot winst, ook werd het dubbel gewonnen Heren 3de klas: Rustenburg 4 Steeds Vooruit 2 5-5. Steeds Vooruit 2-Play Fair 1 9-1. De heren R. Rit zen en W. Kuyken wonnen alle drie hun partüen. De heer Th. v. Tonge ren kwam tweemaal tot winst, ook werd het dubbel gewonnen. Heren 4de klas: ATTC 6-Steeds Vooruit 3 7-3, Steeds Vooruit 4-RTC '63 3 9-1. DOCOS 12-Steeds Vooruit 5 4-6. Dames 4de klas: Steeds Vooruit 1- Den Burcht 1 9-1. Kontakt 1-Steeds Vooruit 1 0-10, Baronie 1 4-6. Junioren jongens 3de klas: Steeds Vooruit 1-Effect '54 1 0-1C. Junioren meisjes 1ste klas: Baronie 1-Steeds Vooruit 1 7-3. De competitiewedstryden voor za terdag zün: heren 2de klas: ATTC 2- Steeds Vooruit 1. Heren 4de klas: Steeds Vooruit 3-SETT 3. Junioren meisjes 2de klas: PIT '54 3-Steeds Vooruit 2. De competitiewedstrijden voor de volgende week luiden: Heren 3de klas: maandag 16 maart i Sportief 4-Steeds Vooruit 2. Heren j 4de klas: maandag 16 maart: Steeds Vooruit 4-MVO 3. Steeds Vooruit 5- Excelsior 5. Dames 4de klas: Vrijdag 20 maart Salamanders 7-Steeds Vooruit 1. To- nido 2-Steeds Vooruit 2. Opsteli ng Warmunda I De opstelling van Warmunda 1 in Warmond luidt: P. Schavemaker doel I. Zwaan en H. van Seggelen (v); C. van Dam, E. van Winsen en F. Ter- haar <m); T. van Winsen, T. van Rijn, J. Montagne, H. Sikking en H. Vergeer. drukken en dat zü inmiddels door de dogmatici weer tot de stalinistische orde zün teruggeroepen. Een woordvoerder van de Berlyn- se Senaat vond een byzonder passen de formulering voor deze gang van zaken die men in een strikt georga niseerd communistisch land niet ver wacht zou hebben. Hy zei: „De lin kerhand weet blykbaar niet meer wat de rechter doet". Het. is spütig voor de duizenden Westberlyners die de eerste dag al aanvraagformulieren hadden inge diend, maar er zit één verheugend aspect aan deze hele affaire. Niet alleen aan Westduitse kant steekt men elkaar spaken in het wiel by het zoeken naar regelingen voor in- ter-Duits reisverkeer. Ook in Oost- Duitsland gebeurt dat blykbaar. En het feit dat de Oostduitse professor Robert. Havemann voor het inter view met een Westduits blad waarin hü Ulbricht kritiseerde slechts een „scherpe terechtwijzing" heeft gekre gen, duidt erop dat er in de DDR niet alleen liberale tendenzen zijn, maar dat zü ook aan invloed win nen. Medische Dienst Voorschoten dokter Van Dam. Prof. Asserlaan 26. tel. 3960. Wyk- verpl. Gezondheidscentrum. Wyn- gaardenlaan, tel. 2177. Tandarts Sprey, Voorstraat 36. za. en zo. 9.30 uur. Leiderdorp Dokter Blaauwen- draad. Hogewaard 4. Koudekerk, tel. 01714-208. Oegstgeest 50394. Dokter Reterink, tel. Warmond dokter Walenkamp, o i tel- 01711-220. Zr. Konyn, Kerkdam 3 Steeds Vooruit 2- Warmond, tel. 01711-250. Wassenaar Dokter Oosterbaan, Prins Marielaan 14A, tel. 3056. Dok ter Van Tolingen, Wilhelminaplein 1, tel. 8303. Wassenaarse Apotheek, Schouwweg 32. tel. 2402. OEGSTGEEST Po'tiedagen van R: tineis Lyceum De Rynlandse Oegstgeester School vereniging organiseert 21, 23 en 24 maart een drietal „Politie-dagen". Op deze dagen wordt in het school gebouw een politie-tentoonstelling gehouden die door de leerlingen is samengesteld. Op de avonden van deze dagen wordt in het gymnastiek lokaal van de school een muziek- en toneelavond gehouden die in dit ka der past. Deze avonden beginnen om 20.00 uur. Het programma omvat: 1. „Les petits Rien" van W. A. Mo zart. „Plichtsgetrouw en steeds pa raat" van A. Bosch Sr.; 2. „Rainbow S 14", politiestuk van J. P. Naeff. VOORSCHOTEN Gezondheidscentrum Dinsdag zal het tweede Gezond heidscentrum te Voorschoten voor normaal gebruik geopend worden. De uren van openstelling zy'n gelyk aan het Gezondheidscentrum aan de Wijngaardenlaan. Het consultatie bureau voor zuigelingen is speciaal voor die kinderen van moeders van de omgeving Vlietwük. Zij dienen dus niet meer naar de Wijngaardenlaan te gaan, het kaartsysteem is van deze zuigelingen verhuisd naar de Prof. Van der Waalslaan. Opbrengst collecte Groesbeekse Tehuizen De collecte voor de Groesbeekse Tehuizen heeft in Voorschoten het mooie bedrag van f 1.193,70 opge bracht. Tentoonstelling Van dinsdag 24 maart t/m zater dag 28 maart wordt in het Cultureel Centrum te Voorschoten een ten toonstelling georganiseerd door di verse kunstenaars en de gemeente Voorschoten over moderne kunst en beeldhouwwerken. Er hebben gisteren in Leiden niet minder dan zeven openluchtbrandjes gewoed; bü de Churchililaan, de Haagweg, de Kuipers Rietbergstraat, de Rooseveltstraat, de Zijlstraat, de Boerhaavelaan, langs de spoorbaan, en op de voormalige speelweide aan de Burggravenlaan. Het vuur, aangewakkerd door de vrü sterke wind, vond in het droge gras gretig zün weg. Het is in de meeste gevallen door kwajongens aangestoken. De brandweer heeft handen vol werk gehad om al deze brandjes te blussen. Onder voorzitterschap van de heer S. G. van Tol werd donderdagavond in café Van der Eng de jaarvergade ring gehouden van de Boerenleen bank in Hoogmade, Kassier Van der Wereld gaf een toelichting bij de balans en de ver lies- en winstrekening. De totale bankomzet in dat jaar liep op tot 1.706.165 gulden. In totaal werd aan spaargelden ingelegd 780.793 gulden en terugbetaald 464.467 gulden. Het totaal der toevertrouwde gelden be droeg 1.490.608 gulden (inmiddels is de 14 miljoen gepasseerd), verdeeld over slechts 654 spaarbankboekjes. Dit betekent een hoog gemiddelde, vergeleken bij het landelyke. Op lopende rekeningen werd om gezet 3.608,000 gulden, verdeeld over 90 rekeningshouders. Aan voorschot- WASSENAAR Chr. Kleuterschool in september open Het bestuur van de Vereniging voor Kleuteronderwüs op Evangeli sche Grondslag deelt mede, dat de nieuwe kleuterschool, die op het ogenblik op een terrein aan de Mid delweg wordt gebouwd, in september a.s. zal worden geopend. Omdat het bestuur gaarne tüdig tevoren een overzicht heeft van het aantal te verwachten leerlingen, worden geïnteresseerde ouders uitge nodigd. hun kleuters nu reeds aan te melden. Dat kan gebeuren by de vol gende bestuursleden: mevrouw E. J. W. van der Waag-de Stoppelaar, Hy- acinthstraat 23. de heer P. A. Ie Congé Kleyn, de Lus 22, de heer L. M. Serlie, Middelweg 128. Wijzigingen in DVS-bestuur In de onlangs gehouden jaarver gadering van de accordeonvereniging DVS zün enkele wyzigingen geko men in het bestuur. De secretaresse, mevrouw A. van der Ham-van Brus sel, had zich niet herkiesbaar gesteld. De heren M. Kiers en J. Kortekaas werden als bestuursleden herkozen. Het bestuur is thans als volgt samen gesteld: voorzitter de heer B. J. Wye- ring, secretaris: de heer A. G. Kardol. Corn, de Wittestraat 44. tel 2272, pen ningmeester de heer W. T. Noordo ven. 2e penningmeester de heer W. F. Paardekooper en commissarissen de heren M. Kiers. J. Kortekaas en P. Krul. Inzameling voor Leger des Heils In de week van 17 tot en met 22 maart a.s. wordt in Wassenaar de jaarlykse Inzameling gehouden voor het Leger des Heils. Vrachtauto in brand Donderdagmiddag omstreeks kwart voor 3 raakte op de Rüksstraatweg ter hoogte van de Narcislaan een vrachtauto, met een aanhangwagen waarop een dragline was geplaatst in brand. De chauffeur, een Hagenaar, zag plotseling rook onder de motor kap vandaan komen. Hü wist zün zwaax-beladen voertuig aan de kant te sturen. Weldra sloegen de vlam men uit de motor. Een automobilist schoot te hulp met een klein brand- blus-apparaat. De brandweer moest er echter toch aan te pas komen om het gevaar geheel te bezweren. De oorzaak van de brand is vermoedelük kortsluiting. De wagen is aan de kant van de weg blyven staan om daar gerepareerd te worden. Griekse veiligheidspolitie con troleert Turkse chauffeurs en vrachtwagens op weg naar de Turkse wijk van Nicosia op wa pens. ZOETERWOUDE mdat de collecte de laatste jaren toereikend was om een werke- mooie dag te verzorgen voor de irden, en omdat het comité van fel is, dat het niet terug kan op dc eens ingeslagen weg, er vandaag en morgen een '•fair gehouden in het Parochie- ^aan de Schenkelweg ln Zoeter- ft comité hoopt op deze manier tekort te kunnen aanvullen van i-s. zomercollecte. Dat de gehele enschap van Zoeterwoude toch ets over heeft voor de uitgaans- Toor bejaarden blükt nu wel want velen hebben reeds een beschikbaar gesteld om dit roient te doen slagen. ten stond eind december uit 275.000 gulden, verdeeld over 36 voorschot- nemers. De bygeschreven rente over 1963 bedroeg 40.084 gulden. De netto winst, na afschrüving op gebouw en inventaris, bedroeg 1767 gulden. De vergadering ging er mee akkoord, dit bedrag te boeken bü de post alge mene reserve, die daarmee oploopt tot 9604 gulden. Het aantal leden is 77. Desgevraagd deelde de kassier mee. dat het onmogelyk is, de over tollige fondsen van de bank te be leggen in huizen of buitenlandse aandelen. Wel zou dit kunnen ge beuren met pandbrieven, obligaties, e.d. Bij de verkiezingen werden de heren J. J. van der Geest en C. P. Borst herkozen als lid van de Raad van Toezicht en bestuurslid. Hierna volgde nog een geanimeerde kaart- wedstrüd. BODEGRAVEN Verslaafd aan palfiuin Ee n 44-jarige vertegenwoordiger had kans gezien bü een apotheek in Bodegraven op een vals recept palfiumtabletten te verkrygen. Hy had in het ziekenhuis te Lei den kans gezien een aantal blanco receptenbriejes weg e nemen en vulde deze in, waarbü een valse handtekening van een arts werd ge plaatst. Verdachte had reeds enkele malen eerder, o.m. m Groningen, iets der- gelyks uitgehaalde. Hy deed dit, omdat hy zware pij nen leed die alleen door palfium werden verlicht. Nadat aanvankelyk een geneesheer hem de tabletten had voorgeschreven, doch deze later om medische redenen werden geweigerd, had verdachte langs clandestiene weg de tabletten, o.m. ook in Leid- schendan, weten te verkrijgen. De officier van justitie eiste tegen ver dachte drie maanden gevangenis straf. De rechtbank heeft verdach te veroordeeld tot zes weken gevan genisstraf met aftrek van voorarrest, waardoor hü op vrije voeten kon worden gesteld. BEURSOVERZICHT PHILIPS GEVRAAGD Amsterdam, 13 maart. Ook vandaag is de handel in de In ternationale waarden kalm geweest. Dit mede in verband met het nade rende weekeinde. De stemming voor de hoofdfondsen was by de opening nauwelüks prijshoudend waarby het echter opviel, dat in de Philipshoek op het licht verlaagde niveau, ten opzichte van het voorgaande slot- niveau, vraag aanwezig was. Van lokale zijde alsmede van die van Zwitserland werden de Philipsaande- len uit de markt genomen. Aange zien Amerika er vandaag niet voor voelde de stukken in deze hoek aan te bieden, had dit tot gevolg, dat de vraag de overhand had. Hierdoor liep de prijs op van f 149.80 tot f 150.70. De slotprijs van gisteren was f 150.20. Er werd in de Philipshoek weer over de jaarcüfers gesproken die, aldus de beurs, zeer binnenkort worden verwacht en waarover men ter beurze zeer optimistisch is. Ook Unilever mocht zich op een prys van f 142,50 in een lichte koersver- betering verheugen. AKU daarente gen gaf anderhalve punt pry's op 5271 Hoogovens en Kon. Olie waren fractioneel lager op resp. 628 en f 153. Gedurende de gehele beursduur was de handel in de Philipshoek vrij le vendig. Dit in tegenstelling tot de overige hoofdfondsen waarin weinig werd omgezet. Vergeleken met de slotprüs van de vorige week moest AKU zich deze beursweek een gering koersverlies ge troosten. Hoogovens echter avanceer den büna tien punten Philips verbe terde ca vier gulden, daarentegen daalde Kon. Olie ruim twee gulden. Unilever bleven praktisch onveran derd. Een licht verdeelde beursweek dus voor de internationale waarden Opmerkelijk vast blüft de stemming voor aandelen KLM. De vaste ten dentie voor dit fonds wordt aange voerd door Amerika, alwaar deze stukken de laatste zeer vast in de markt hebben gelegen. KLM werd vanmiddag geadviseerd op f 73. waar mede dit fonds deze week een koers winst boekte van ca zeven gulden. De scheepvaartsector bad de wind vrü behoorlyk in de zeilen waardoor koersverbeteringen werden gere gistreerd van een tot twee punten. Van de leidende cultures lag Am sterdam Rubber goed gedisponeerd in de markt. De Staatsfondsenhoek gaf weinig verandering te zien ten op zichte van het voorgaande slotniveau In de lokale afdelingen was het zeer stil. Vrüdag, 13 maart 1964 ACTIEVE OBLIGATIES Staatsleningen ad 1000. vorige slotkoers '58 44 '59 44 '60-1 44 '60-11 44 '59 4(4 '60 4l,4 '61 4',4 '63 44 '53 3% Ned Gb obl 34 Ned '47 34 '51 34 '53 I-II "4 '56 3 4 894 894 48 34 bel eert 34 '50 I-II 34 '54 I-II 34 '55 I 34 '55 n 34 •37 3 Ned Gb ob '46 3 Ned dol In '47 3 Ned Inv eert 3 Ned '62-64 3 Indië "37 3 Indië *37 A 3 Ned wonbl '57 6 Ned. wonbl '57 44 Ned wonbl '60 4V2 Ned Ned Ned Ned Ned Ned Ned Ned Ned Ned Ned Ned Ned Ned Ned Ned Ned Ned Ned koers v heden 97% 97% .•96% 96U 97,1, 97ft 96% 96% 94% 94% 934 934 93% 93% 93% 93% 89,% 89,sg 74% 87,^ 87,'« 93 93 90% 90% 894 894 83% 83% 814 83% 844 854 854 854 854 874 87 874 874 87% 87% 914 904 97% 97% 100% 100A 98,'4 98,S, 91% 91 ft 104 A 104 i's 95% 96 96 A 96% ACTIEVE AANDELEN Amst Rubber 116% 117% Ver HVA-mü 159 1584 A K 529% 527% Deli Mij eert. 127.50 126.60 Hoogovens eert 6284 626 Philip, eem bez 150.20 150.80 Unilever cert 142.20 142.30 Dordtse petr 700 4 700 Kon P (50 f 20» 153 50 152.70 Holl Amer Lün 117% 118% Java China Pak 156 1154 KLM 71.50 74.— Kon Ned St boot 1524 153ft Kon Paket My 158 157 ft Stoomv Mü Ned 1494 1494 Nlev Goudr eert 116% 116% v Ommeren eert 285'. 287 Kon Rott Llovd 144 144 N Soheepv Uni* 1414 142% NIET-ACTIEVI OBLIGATIES ITov en Gem.leningen A'dam '47 34 924 A'dam '43 3 4 92 R'dam '53 1 4 4 95 Idem '37 I-niS4 924 Bankwezen Bank N G 85' 54 1014 Idem '58 5 1004 ld N WB '52 4 4 95 4 BVG Rspbr 52 161 BVG Rspbr T500 1414 trdustr Obligaties Philips Dol '51 914 VERKLARING DER TEKENS L-edaaD en laten Gedaan en bieden 92* 92 1014 1104 95 161 1414 Premieleningen vorige slotkoers koers v heden Alkmaar '56 24 844 83 A'dam '53 3 115 114ft A'dam '51 I 24 854 864 A'dam "56 I 24 834 84 4 A'dam '56 n 24 914 92 4 A'dam '56 m 24 91% 914 Breda '54 2 4 82 4 82 4 Dordrecht '56 24 82 t Eindhoven '54 2 4 82% Enschede *54 24 r5 844 Den Haag *52 I 24 91 91 Id^m n 24 924 934 R'dam '52 I 24 92 x 914 Idem n 24 91 Idem '57 2 4 89 4 89 4 Utrecht '52 24 98 984 Z.-Holl 1957 2 4 90 Zuld-Holl *59 24 894 89 NIET-ACTIEVE AANDELEN Bank- en Kredietinstellingen Interunle f 50 209 209 Nefo f 50— 111.50 111.50 Robeco 237 237 Unitas f50 528 4 530 Ver Bez v 94 f50 135 135 Amst Bank 372 375 Cultuurbank 26 26 Holl Bank Deert 235 4 e 2314 Ned Randelmü 3554 354'. Ned Mid bank 230 231 Rott Bank 3464 344 Twentsche Bank 316 314 Industrie Ondernemingen Albert Heün 595 600 Berkel's Pat 238 239 Borsnmü -Wehry 81 81 Bronsw986 1714 Calve Delft eert 940 940 K Pap v Gelder 203% 202 K Ned Grofsm 142 1414 Holl Constructie 510 164 De Gruyter100 510 Ing bu» V Bmüv 161 rntematlo 272 2744 v Kemp en Beg 143 'i Kon Zout Ket1°r 855 859"» Leidse Wolsprij 580 576 Müller en Co NB 321 3184 Ned Rabelfabr 418 419' Philips pref 5480 5450 -tntt l)r.H«rt My 33R 344 Ver. Machfabr, 100 2194 Ver r,„jwfabr 438 4384 Vihamy 164 166 Walvisvaart 554 55 b Wernlnk's Bet.mfl 258 260 Wilton Füenoord 2634 263 v. Wük - Heringa 147 142 Zaalberg 1264 123ft Mijnbouw en petroleum Blllton 2de r. 460 4604 Kon Petr ff 20) 153.80 Amer fondsen Canad Pacific R 37j| 38 Intern Nickel 78 4 78 4 Anaconda 484 484 Bethlehem Steel 374 374 Cl tie? 8ervice 65ft 65 General Motors 854 85 Kennecott 84% 83% Republic Steel 4445' Shell Oil 47,% 47ft Union Pacific 414 41% Un States Steel 57 574 Bieden r Ex dividend d Exclaim e Laten

Leidsch Dagblad | 1964 | | pagina 19