motto: geraffineerd ontwapenende charme Silhouet: Modellen: Details: Stoffen: V D's modeteam keerde zojuisf terug uiF Parijs en Florence om U nu reeds een keuze te tenen uiF de nieuwste modellen, steffen en kleuren. Deze onF- moefïng kunnen we als volgt- beschrijven. Vloeiend en vrouwelijk, slank en met een enkel sportief accent. De romermantels zijn over het algemeen recht van lijn meteen kraagreversmodel met iets langer door getrokken kraag, met of zonder bef. Modieus is, wan neer het voorpand horizontaal of hoefijzervormig is doorgesneden. Sportieve modellen vertonen een hoog- opgetrokken rugsplit met ceintuur. De dubbelknoops- sluiting komt hoe langer hoe meer op de voorgrond. Japonnen in „Military Look" zijn voorzien van opgestikte zakjes en epauletten, hiernaast echter komen ook de romantische modellen in het modebeeld. Grote bloemmo tieven en abstracte dessins sieren de japonnen in de shift- lijn, die mouwloos en helemaal recht van model zijn. De bloeses zijn voorzien van doorgestikte en ingeweven plissés en kleine boordjes. De overhemdblouses blijven en voque. De klassieke modellen met reverskraag of lava""' zijn ook in de collectie opgenomen. De hoedenmode is ook jeugdig te noemen en samen te vat ten in: Canotier, Rélevé en Toque flatteus en gedistingeerd. Veel witte garneringen, foulards, iets langere costuumjasjes en om de hals gestrikte dasjes. Diepe V-vormige décolletés voor de avond. Witte kragen. Losse wollen tweeds, zijde met een linnen karakter, jersey, linnen, shantung, zijden imprimés. Linnen costuumpjes met imprimé blouse en yoering van rechtval lend Jasje zijn ia mode" Grote kleurig© bloemmotieven als décor op een witte mouwloze Shiftjapon. Zwart-wit, abstract gedessineerd. Zwarte mantel met zomerbont over mouwloze zijden imprimé japon.Volumineuze hoed van grof zwart stro. De kleuren en de stoffen zijn het meest opvallend in het modebeeld. Lichte, luchtige stoffen in nieuwe,zoete kleu ren, zonder zoet te zijn. O.a. apart groen zoals clematis- groen, veronese-groen of pistache. Opvallend veel rose kleuren: flamingo-rose, donker anjer-rood. Kanarie-en mimosageel. Zomerse blauwe tinten b.v. porceleinblauw. Alle beiges van het Saharazand tot figelle toe.Witen zwart ontbreken in geen enkele collectie. Het devies „Stoffen ma ken de mode" geldt bijzonder dit seizoen. Decente en ver rukkelijke imprimés zijn favoriet. Een overtuigend bewijs treft U op onze stoffenafdeling aan, waar de nieuwe mode in al haar kleurenrijkdom haar entree reeds gemaakt heeft. Glimlachende zomerstoffen met een persoonlijk cachet en een geprolongeerde triomf voor zijde. Onze ontmoeting met de nieuwe mode had plaats in diverse modecentra van Europa en konden,-gelukkig voor U-beslag leggen op de meest spectaculaire en smaakvolle modesnufjes, welke het modebeeld volkomen beheersen. Uw ontmoeting met de nieuwe mode kan nergens beter plaats vinden dan bij V D te Leiden en Alphen, „het centrum van de mode" in Uw warenhuis, waar alle modeafdelingen bruisen van nieuwe modellen, tinten en originaliteit. Veelkleurige cashemir-dessins komen in onze collectie veelvuldig voor. unieke voorjaars*

Leidsch Dagblad | 1964 | | pagina 16