Druk weekeinde voor de brandweerkorpsen VERHOOGD KREDIET VOOR WINKELS LANGEVELDERSLAG DERDE SOLDAAT OVERLEDEN Onoplettendheid leidt bijna tot treinbotsing dik gespiraleerd plakboek Eet nu goedkoop vlees! JAAP BOLLE Franse kiezers capituleerden gisteren voor de kou VIER SCHOTEN bij moord op Kennedy? VERHAAL EENJARIG MEISJE GESTIKT KOSTGANGER GAAT GEZIN MET BIJL TE LIJF Raad van Noordwijk besluit: Nieuwe post Noorderstrand voor de Reddingsbrigade Na beruchte oefening in Belgisch legerhamp Prins opende voorjaarsbeurs Pakken oude Eouranteu 0.75 per 5 K.G. LEIDSCH DAGBLAD MAANDAG 9 MAART J961 Een ware brandepidemie heeft het afgelopen weekeinde in ons land geheest. Een éénjarig meisje uit Poortugaal is het slacht offer geworden van een brand die in een kamertje uitbrak, waar haar bedje stond. In de Bommelerwaard gingen twee boerderijen in vlammen op. In een pension in Beekbergen werd voor circa f 85.000 schade aangericht en een expeditiebedrijf in Schipluiden werd volkomen in as gelegd, schade f 800.000. Een grote boer derij in Veghel werd door brand verwoest. De brandweren op de Veluwe moesten tal van keren in actie komen voor veld- en heidebran den. Een duinbrand in de buurt van Egmond leverde enkele hec taren kaalgebrand terrein op. Ook in de Peel en in de omge ving van Markelo vraten vlam men enige tientallen hectaren terrein kaal. Voorts kwamen nog bos- en heidebranden voor nabij de Drunense duinen en in de buurt van Hilversum. De éénjarige Diana van Eek is gistermorgen in Poortugaal als ge volg van een brand in haar kamertje gestikt Terwijl haar vader naar zijn werk was en haar moeder in de keu ken bezig was. bemachtigden andere kinderen van het gezin een doosje lucifers, waarvan zij er enkele, met bet noodlottige gevolg afstreken. Boerderijen Een fel om zich heen slaande brani bracht zaterdag het dorp Ne- derhemert in de Bommelerwaard in opschudding. Twee boerderijen en drie landbouwschuren werden ver woest. Aanvankelijk liet het zich aanzien dat nog meer boerderijen Verbiedt missie en zending toegang Na de uitwijzing, de vorige week van ongeveer driehonderd buiten landse missionarissen, zowel r.-ka- tholicke als protestantse, heeft de regering van Soedan haar nabuur landen verzocht aan deze missiona rissen niet toe te staan hun werk zaamheden op het grondgebied van deze landen uit te oefenen. Deze maatregelen houden ver band met het streven der, voorna melijk niet-Arabische, bevolking van het zuidelijk deel van het land om de vrij grote mate van autonomie, die zij toen Soedan nog een Brits- Egyptisch protectoraat was genoot, te oehouden. De moeilijkheden begonnen toen de president, generaal Ibrahim Ab- boed, in 1958, ongeveer drie jaren na de verwerving der onafhankelijk heid, in Soedan een straf bewind ging invoeren, gepaard met onder drukkende maatregelen tegen de on geveer vier miljoen zielen tellende negerbevolking in het zuiden. Eén daarvan was de verplichting tot het overgaan naar het islamietische ge loof, een eis waartegen de bevol king zich verzette en waarin zij, naar de Soedanese regering thans beweert, door de buitenlandse missionaris sen zou worden aangemoedigd en gesteund. Tot de uitwijzing van de missiona rissen schijnen ook te hebben bijge dragen stappen, die de leiding van de in Zuid-Soedan opgerichte „Na tionale Afrikaanse Unie van Soe dan" in het geheim bij de regering, en de andere Afrikaanse landen en ook bij het secretariaat der Ver enigde Naties heeft ondernomen om aanhang voor het streven der zui delijke Soedanezen te krijgen. Intussen zijn reeds tienduizenden negers uit Zuid-Soedan naar aan grenzende landen gevlucht, waar zij asiel hebben gekregen. Gezien de aanhang voor de r.-ka- tholieke en protestante geloven in deze landen, heeft het verzoek der Scedanese regering de regeringen daar iD een moeilijk parket gebracht. Defensie neemt geen stappen Inzake positie van legerpredikanten (Van onze correspondent) Minister De Jong en staatssecre taris Haex zullen op eigen initiatief bepaald geen stappen nemen in het meningsverschil, dat momenteel over de positie van de legerpredikan ten heerst. Deze conclusie kan wor den getrokken uit een gesprek, dat wij met staatssecretaris Haex heb ben gevoerd. De hoofdlegerpredikant ds. B. A. Bos. wenst niet, dat de legerpredi kanten in het leger ten overstaan van de dienstplichtige militairen zich uitdrukkelijk stellen achter het rapport, waarin de hervormde syno de de kernbewapening heeft afgewe zen. De hervormde synode ziet dit als een inperking van de vrijheid van de legerpredikanten in de evan gelieverkondiging en heeft tegen de houding van de hoofdlegerpredikant ernstige bezwaren. Het gesprek met de staatssecretaris had vooral betrekking op de vraag in hoeverre de minister van Defensie c.q. diens staatssecretaris verant woordelijk is voor de houding van de hoofdlegerpredikant. Duidelijk werd, dat een dergelijke verantwoordelijk heid aanwezig is, maar dat de be windslieden alleen handelen wan neer zij z(jn geadviseerd door het contact in overheidszaken (militair», een interkerkelijke commissie, die tot doel heeft de belangen van de gees- telMke verzorging in de krijgsmacht te behartigen. „Het advies van deze commissie is voor ons bindend", aldus de heer Haex. De benoeming van ds. Bos tot hoofdlegerpredikant is indertijd op advies van het CIOM geschied. Het besluit om de oplei ding van de legerpredikanten te reorganiseren en aan de hervormde predikant ds. H. J. Diekerhof te ont nemen, is eveneens genomen op het advies van het CIOM. met rieten daken in brand zouden gaan, maar doordat de wind plotse ling draaide ging de gigantische vonkenregen een veilige kant uit. Twee koeien werden gedood. Het Udense brandweerkorps heeft het gisteren druk gehad. Toen het in Volkel (by Veghel) aan het blus sen was van een kalvermesterijwerd brand gemeld in een grote boerderij. Met assistentie van de Veghelse brandweer en die van de vliegbasis Volkel werd het vuur bestreden, maar de boerderij was niet meer te redden. Landbouwwerktuigen, huis raad een grote voorraad hooi en een paard gingen o.m. in de vlammen verloren. Het kantoor en de bedryfsloods van het groentenexpeditiebedrijf fir ma Van Dijk en Zonen in Schiplui den zijn zaterdag door een felle brand volkomen in as gelegd. Van de kostbare inventaris en de voorra den kon niets worden gered. De schade wordt voorlopig geschat op f 800.000. Het bedrijf zal provisorisch elders in het Westland worden opge zet Heidebranden Veertig ha bos zijn afgebrand na bij de Drunense duinen in de ge meente Helvoirt. De brand werd be streden door de korpsen van Hel voirt en Vlijmen. Bovendien waren ongeveer veertig militairen uit Vught ingezet. Tegen de zondagavond was men het vuur meester. Enkele tientallen hectaren bunt gras en laag hout van een natuur reservaat in de zg. Engelse Peel zijn in vlammen opgegaan. In de ge meente Markelo was een complex heide en bos gaan branden. Met be hulp van nevelbluswagens heeft men de schade tot enige hectaren zwart geblakerde aarde kunnen beperken. Jongens hadden met vuur gespeeld. De brandweren van Beekbergen, Apeldoorn, Deelen, Heerde. Ede en Arnhem hebben een groot deel van hun vrije zaterdag moeten opofferen om veld en heidebranden te bestrij den. Daarnaast woedde in Beekber gen nog een binnenbrand in een bakkerij, die snel werd geblust, en een binnenbrand in de bovenverdie ping van pension-restaurant De Beekberg" aan de Loenenseweg. De schade aan dit laatste perceel wordt geschat op f 85.000. Vermoedelijk door een weggewor pen sigaret tepeuk is brand ont staan in kurkdroog dennehout en buntgras in de buurt van Hilversum. Vier ha natuurschoon werd verwoest. De 31-jarige mevrouw K. Brom merJousma uit Siiykenisse ligt, naar thans bekend is geworden, sinds vrijdagnacht met levensgevaarlijke verwondingen in het Dijkzigt zieken huis in Rotterdam. De verwondin gen zijn haar toegebracht door de kostganger van het gezin, een 36- jarige sjouwer. Behalve de vrouw heeft de kost ganger, die vermoedelijk in een vlaag van verstandsverbijstering heeft ge handeld, ook de man en een van de drie kinderen verwond. Zij konden echter na behandeling in een zieken huis naar huis keren. De sjouwer zal woensdag worden voorgeleid aan de officier van Justitie. Naar de kostganger tegenover de politie heeft verklaard, is hij tot zijn daad gekomen, doordat hij buiten zijn zinnen geraakte over (vermeend) lawaai van de kinderen van het ge zin Bremmer. Vermoedelijk echter, aldus de politie, heeft de man alleen gedroomd. In zfjn drift haalde hij een bijltje van de familie Bremmer en ging daarmee man, vrouw en een 5-jarig dochtertje, te lijf. De vrouw werd ernstig aan het hoofd en de hals ge wond. Zy Is nog steeds bewusteloos. Haar man, de 30-jarige grondwer ker J. W. Bremmer en het dochter tje liepen lichte verwondingen op. Twee andere kinderen liet de man ongemoeid. Na zyn daad vluchtte hy. De politie van Spijkenisse heeft de man in de onmiddellijke omgeving van de woning van de familie Brem mer kunnen aanhouden. De kostgan ger is al enkele malen in een zenuw inrichting verpleegd geweest. (Van onze correspondent in Parijs) By de eerste ronde van de kanto nale verkiezingen hebben de Fransen gisteren hun eigen record nog eens geslagen: 46 a 47 procent, dus bijna de helft van het kiezerskorps was thuis gebleven. Doordat Frankryk gisteren vol gens de meteorologische statistici die nooit een gelegenheid laten voorby- gaan om de scherpte van hun geheu gen te demonstreren toevallig ech ter ook juist de koudste achtste maart van deze eeuw beleefde, ligt het voor de hand een oorzakelyk ver band tussen het slechte weer en die slechte opkomst te leggen. In een bergdorpje zag men het zo gebeuren dat de burgemeester van acht uur 's ochtends tot zes uur 's avonds in zijn dooie eentje als voorzitter van het stembureau ver geefs op zijn plaatsgenoten zat te wachten. Om de eer van de gemeente nog een beetje op te kunnen houden, had hij natuurlijk zelf tenminste één biljet in de bus kunnen laten glyden. Maar na grondig nadenken (waarvoor hy genoeg tijd had) besloot de bur gervader tenslotte om één minuut voor zes zelfs dat gebaar achterwege te laten. Zyn verklaring: de stem mingen moeten geheim blijven en als er maar één biljet wordt ingeleverd, weet iedereen op wie die eenling heeft gestemd. De minister van Binnenlandse Za ken, Roger Frey, die traditiegetrouw de afgelopen nacht op zijn departe ment de eerste stembusuitslagen van zijn persoonlijk commentaar voorzag, was intussen niet bereid „deplorabele belangstelling", dat waren de woor den die hij gebruikte, uitsluitend op rekening van de barometer te schry- ven. Volgens Frey staat het Franse volk steeds koeler tegenover de verkiezin gen van regionale of gemeentelijke orde, zodat hij al een voorzichtige toespeling wilde maken op de nood zaak van een hervorming ook in dit gebied. In tegenstelling met de mi nister spreidden vrijwel alle partijen vanmorgen grote tevredenheid, soms zelfs met geestdrift over de uitslagen ten toon. De gaullisten omdat de kie zers hun aanhankelijkheid aan het regime zouden hebben uitgesproken, de communisten de socialisten en de midden-partijen omdat het kiezers volk over het algemeen de zittende leden der algemene raden die zich herkiesbaar hadden gesteld, trouw is gebleven. Scheepsbouwbedrijf opgeheven (Van onze Groningse correspondent) Vierendertig personeelsleden van de NV Groninger Scheepsbouw- en Handelonderneming in Appingedam hebben vrijdag plotseling de medede ling ontvangen, dat ze zijn ontslagen. Voor de ontslagen personeelsleden zal werk by andere werkgevers gezocht moeten worden. De scheepsbouw- en handelsonder neming vestigde zich ongeveer twee jaar geleden in Appingedam. Er werd in de afgelopen periode een aantal schepen gebouwd, maar hoewel men nog orders in portefeuille had. waren de ontstane moeilijkheden van dien aard dat er geen basis aanwezig werd geacht om verder te kunnen werken. Bij beschikking van de arrondisse mentsrechtbank in Groningen is aan de onderneming voorlopig surcéance vail betaling verleend. De ontslagen werknemers zullen bij het zoeken van werk waarschijnlijk geen grote moeilijkheden ondervin den. omdat in de omgeving van Ap pingedam en Delfzijl grote behoefte bestaat aan vaklieden uit de metaal sector. Zondagochtend vroeg is weer een dienstplichtige militair over leden aan de gevolgen van rookvergiftiging, veroorzaakt tijdens een oefening in het garnizoen Leopoldsburg, waarbij een gas patroon was terechtgekomen in een buis waardoor soldaten moes ten kruipen. Dit is het derde sterfgeval in deze zaak, die in België grote opschudding heeft verwekt. Twee slachtoffers van de beruchte oefening liggen nog in het zieken huis. De toestand van een van hen is, naar het ministerie van Defensie zondagmorgen bekendmaakte, nog zorgwekkend, al heeft men nog eni ge hoop om hem te kunnen redden. De tweede zou vrijwel buiten levens gevaar zyn. De soldaat die zondag ochtend is gestorven, had vrijdag een operatie aan de luchtpijp ondergaan; daarna had de leeervoorlichtings- dienst meegedeeld dat zijn toestand was verbeterd. Zoals begrypelijk is. wordt van mi litaire zyde alles gedaan om de ge wonden te redden. De bekendste Belgische specialisten zoals de professoren Moureau uit Luik. Mon- nis uit Leuven en Desmarez uit Brussel zijn voortdurend bij hun ziekbed aanwezig. De familieleden van de soldaten logeren in het mi litaire hospitaal van Beverlo, waar de slachtoffers worden verpleegd. De advocaten van de gearresteer de sergeant, die de oefening heeft geleid, doen uiteraard alles om diens verantwoordelijkheid zo klein moge lijk te maken. Zo hebben zy aan de krijgsraad van Luik. die de zaak be handelt, vragen gesteld over de rookpotten die het ongeluk hebben veroorzaakt. De sergeant zou nooit een opleiding hebben gekregen om met dergelijke gaspatronen om te gaan. Ook zou op de rookpot in kwestie niet de rode cirkel zyn aan gebracht welke beduidt dat het ge bruik ervan gevaarlijk is. De sergeant heeft zyn verdedigers verteld, dat hij alles in het werk had gesteld om de soldaten te red den: hy heeft geholpen hen uit de buis te trekken en had direct zyn commandant getelefoneerd om na dere instructies; deze was echter juist een inspectietocht over het oefenterrein aan het maken. vyftien vertegenwoordigers van Belgische jeugdgroeperingen van verschillende politieke en religieuze richting hebben zich tot de voorzit ters van de drie grote politieke par tyen gewend en gevraagd een parle mentaire onderzoekcommissie in te stellen. De bouw van een aantal dag- winkels en de aanleg van een plein aan de Langevelderslag, maakte een extra-vergadering van de Noordwijkse gemeente raad nodig om een verhoogd kre diet te voteren. Geen van de raadsleden had bezwaar. Men kan dus aan de slag om het in januari 1962 reeds goedgekeurde plan uit te voeren. Alleen ver zocht de heer Faase (KVP) om Noordwijkse ingezetenen bij voorrang in de gelegenheid te stellen de winkels te huren. Stellig zal de realisering van dit plan de aantrekkelijkheid van de Langevelderslag verhogen en het strandbezoek sterk stimuleren. Niet minder vlot gaf de raad zyn fiat aan een voorstel om de Noord wijkse Reddingsbrigade op het noor derstrand aan een nieuwe strand- post te helpen. Ook het onderhoud komt voor rekening van de gemeente. Burgemeester mr. G. F. W. van Berckel getuigde van zyn sympathie voor het belangryke werk van de brigade ten opzichte van de strand- beveiliging. Ook tegen het verstrekken van een geldlening ad f 145.000,- voor herstel, verbouwing en uitbreiding van huize „Dalrust" had geen van de raads leden bezwaar. De bejaarden zullen dus binnen afzienbare tyd met de lift naar boven kunnen gaan. Er komen voorts twee ziekenzaaltjes, een ver grote recreatiezaal, warm- en koud stromend water, enz. Reconstructie De heer Van Riemsdyk (Gem.bel.) leidde een gedachtenwisseling in over de reconstructie van de Gooweg. Nu het rijwielpad geheel aan de oostzijde van de weg wordt gecreëerd, zullen wielryders en bromfietsers, die naar zee willen by de Staphorster aan de Van de Mortelstraat moeten overste ken. Dit vond de heer Van Riemsdyk ver van ideaal. Hij vroeg het college eens te bekyken of het niet mogeTjk was om van de 's -Gravendamseweg af ook een rijwielpad aan de west- zyde aan te leggen. Ruimte ls daar voldoende. Burgemeester Van Berckel merkte op, dat het ideaal zou zijn geweest als langs het gehele tracé het rUwiel- pad aan één zyde, het zij oost of west, had kunnen worden aangelegd. Dit is echter onmogelijk en hoe men het nu ook draait of past, er moet overgestoken worden. Mede met het oog op het uitbreidingsplan Boeren- burg was gedacht aan een tunnel, doch dit gaat enige tonnen kosten. Wethouder Vogelaar vestigde nog de aandacht op het doortrekken van het wandelpad aan de oostzyde ten behoeven van de veiligheid. Op één punt moet de Gooweg overgestoken worden. Of de beveiliging ter plaatse zal geschieden door een verkeers agent of door verkeerslichten, zal nog bekeken worden. In het tweede gedeelte van zyn be toog, creëerde de heer Van Riemsdyk naast „de twaalf apostelen" en de „vuile elf" een nieuwe aanduiding door de villa's voorbij de Van de Mortelstraat te betitelen als de „zes situmpers". De bewoners van deze panden hadden verzocht om een aan sluiting op de riolering aan de Schie- straat. Dat men zou bouwen, zonder dat er een aansluiting is, achtte de heer Vogelaar nu niet meer mogeiyk. Er is gebouwd in de wetenschap, dat men op dit gebied „self-supporting" zou moeten zyn. De thans bepleitte aan sluiting is te kostbaar. Als evenwel in het uitbreidingplan „Boerenburg" ge bouwd wordt, zal de mogelijkheid tot aansluiting reëel aanwezig zyn, ver klaarde de wethouder. Pari» eren Heel wat meer voeten in de aarde had een voorstel om de parkeerter reinen aan het Palaceplein en de Golfbaan aan de heer P. C. van Dam te verpachten voor f 10.000,- per jaar. De bewaarlonen zouden dan worden verhoogd tot 15 cent per rywiel. 25 cent per bromfiets of motorrywiel, 50 cent voor een auto en f 1 voor auto bus of vrachtwagen. De heer Van Riemsdyk wilde by wUze van service aan de gasten op het terrein aan de Golfbaan kosteloos laten parkeren. De fractie van Ge meentebelang zou haar stem aan dit voorstel niet geven. In principe ben ik het met de heer Van Riemsdyk eens, verklaarde de heer De Geus (prot.-chr.). Ook in zijn fractie was dit punt enkele jaren geleden ter sprake gekomen. Nu de financiële verhouding tussen Rijk en gemeente echter zodanig is, dat men de Internationale bloemenbadplaats Noordwyk nog steeds ziet als een ge- I wone gemeente met 20.000 zielen, kunnen wy het bedrag van f 10.000,- niet missen, stelde de heer De Geus scherp en duidelijk. Deze woorden bleken de wethouder van financiën, de heer M. C. J. Sedelaar (KVP) uit het hart gegrepen te zyn. De heer Faase zei wel met het voorstel akkoord te kunnen gaan, j maar hy vreesde, dat de automobi listen om het bewaarloon te ontgaan elders zouden parkeren. Zy die wil- j len winkelen kunnen dan helemaal hun wagens niet meer kwijt. Mede met het oog op de situatie in de j Hoofdstraat en De Grent, verzocht hy het gehele parkeervraagstuk te J bestuderen. In dit verband infor meerde de heer Faase of het niet mo- gelyk was ook in Noordwyk te gaan werken met parkeerschijven. De voor zitter deelde mede, dat dit punt direct na de raadsvergadering in de verkeerscommissie aan de orde zou komen. By de rondvraag vestigde de heer 1 Benschop (prot-chr.) de aandacht op de deplorabele toestand van de af rastering aan de Van Panhuysstraat, terwijl de heer Alkemade betreurde, dat de officiële notulen niet de anek dotische bijzonderheden van de raadsvergaderingen bevatten. Machinist voor rechtbank (Van onze Enschedese correspondent) Aan kordaat ingrypen van een seinhuiswachter is het te danken geweest dat op 15 januari een personentrein uit Enschede op het stationsemplace ment van Eefde niet frontaal is ingereden op een personentrein uit Zut- Phen. Deze hoogst ernstige situatie was ontstaan doordat de machinist en de hoofdconducteur van de Zutphense trein in de cabine van de locomotief doodgemoedereerd over loonsverhogingen en vakbondszaken zaten te klet sen, juist op het moment dat de machinist de trein voor een onveilig hoofdsein had moeten laten stoppen. Dezer dagen had deze machinist, een 30-jarige inwoner van Hengelo, zich wegens dit misdrijf te verantwoorden bij de rechtbank in Zutphen. Hij gaf toe dat de trein Zutphen-Enschede, waarvan hy machinist was, 7 minu ten te laat uit Eefde was vertrokken en dat hij wist, hoewel hij het traject pas heel kort reed, dat vrijwel het gehele baanvak enkelsporig is. Nor maal was de wissel van de treinen uit Enschede en Zutphen bij Laren- Almen, maar die dag was die juist door de vertraging verlegd naar Eefde. Niets gezegd Desgevraagd antwoordde de ver dachte dat hem daarvan bij het ver trek van de trein uit Eefde niets was Prins Bemhard heeft vanmorgen in de nieuwe Irenehal van de Konink lijke Nederlandse Jaarbeurs in Utrecht de Voorjaarsbeurs 1964 ge opend. die tot en met 17 maart zal duren. De Prins verrichtte de ope- nlngsseremonie door een zongordyn open te trekken. Hierna heeft de Prins een rondgang gemaakt door de nieuwe hal en dé overige expositie-ruimten aan de Croeselaan. Het einddoel van de wan deling was de stand van het Neder landse Inst. voor Normalisatie in de Margriethal. Prins Bemhard sprak hier over het grote belang van de normalisatie als instrument voor de economische integratie. Hij noemde als voorbeeld de voor ieder land ver schillende keuringsvoorschriften in verband met veiligheid en gezond heid. Reële barrières, zo zei hij. die door normalisatie kunnen worden af gebroken. 4 gezegd. „Zo iets begryp ik absoluut niet", was de reactie van de presi dent, mr. A. H. van der Giesen. „Je vraagt je af hoe er zulke lekken in de beveiliging kunnen ontstaan bij de N.S.". Terstond na het vertrek uit Eefde was de hoofdconducteur bij de ma chinist in de cabine gekomen, iets wat volkomen tegen de voorschrif ten is. Pratend over hogere lonen en vakbonden zagen zij een stoptonend hoofdsein over het hoofd. Terwijl de trein uit Enschede naderde, reed de Zutphense trein al over de wissel heen. Als op dat moment seinhuiswach ter Kuiken niet de baan was opge rend en zwaaiend beide machinisten op het acute gevaar van een botsing had geattendeerd, zouden de gevol gen naar alle waarschijnlijkheid zeer ernstig zyn geweest. De officier van Justitie eiste een boete van f. 120 subsidiair twaalf dagen. Hierbij hield hij rekening met de reeds door de N.S. opgelegde straf. Twee nieuwe Volgens het blad „Times Herald" in Dallas zal morgen de door presi dent Johnson geïnstalleerde commis sie die een onderzoek instelt naar de moord op president Kennedy, een jongen horen die heeft beweerd dat hij bij de aanslag op de president niet drie. doch vier schoten werden gelost. Tegenover het blad zou de jongen, James Worrell hebben verklaard op het tydstip van de moord juist te hebben gestaan onder het raam van de zesde verdieping van het gebouw van waaruit de schoten werden ge lost. toen de moord plaatsgreep. Na het eerste schot keek hij blik semsnel naar boven en zag hij het geweer voor de tweede maal afgaan. Dit. schot trof zoals hij zei te hebben gezien, de president in het achter hoofd.'Daarop keek hij weer naar bo ven en zag hij het. derde schot afvu ren. Zonder te kijken waar dit doel doel trof, ging hij er toen als een haas vandoor. Terwijl hy een hoek van de straat om rende, hoorde hij een vierde schot. De jongen is volgens het blad zeer positief in zijn verklaringen. Lee Harvey Oswald de vermoede lijke moordenaar van president Ken nedy, en Jack Ruby die momenteel terechtstaat wegens moord op Os wald, zijn nimmer agenten geweest van de Amerikaanse recherche, zo heeft Edgar Hoover, directeur van de FBI zaterdag meegedeeld. Zij hebben de FBI nooit inlichtingen verstrekt, zijn in geen enkele hoedanigheid in dienst geweest van dit bureau en heb_ ken ook nimmer geld van de FBI ontvangen, aldus Hoover. Een woord voerder van de FBI verklaarde, dat hierover de meest fantastische ge ruchten de ronde hebben gedaan. „Wij vonden, dat het tijd werd om daar een einde aan te maken", zo zei hy. PREMIE-UITGAVE van het LEIDSCH DAGBLAD «UNR STRIP Op ons BUREAU is voor onze abonnees verkrijgbaar een (120 pagina's), vervaardigd van mooi stevig wit papier en met een aardig omslag, waarop een vakje is open gelaten, zodat de eigenaar(es) er zijn (haar) naam cp kan vermelden. Zeer geschikt voor het inplakken van uitgeknipte strip verhalen en/oi voor het bewaren van andere verzame lingen. Een leuk cadeau voor een jarig land. De prijs bedraagt, afgehaald aan ons bureau WITTE SINGEL 1, slechts f 0.95 of franco thuis f 1.35. Giro 57055 DIRECTIE LEIDSCH DAGBLAD. 1 Heel kilo zeer magere lappen, nu 3.48 4 grote tartaars 98 ct. iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiin. SPECIALE DINSDAG- EN WOENSDAG RECLAME 250 gram BIEFSTUK 1.38 1 GEHAKT, per 500 gram 1.20 heel kilo 1.98 VARKENSKARBONADE, klein beentje, per 500 gram 2.28 1 HEEL KILO RUNDERLAPPEN. klein vet randje 3.78 PALINGROOKWORST. 500 grani 0.98 CERVELAATWORST of BOERENMETWORST. NU 39 ct. per 100 gram CORNED BEEF, per 150 gram 0.59 HAM per 150 gram ROOKVLEES per 150 gram IJjf [V ROSBIEF per 150 gram jf Vil GEBRADEN GEHAKT, 200 gram 55 ct. Hogewoerd 37 - t.o. de Watersteeg staatsleningen De minister van Financiën is voor nemens over te gaan tot vervroegde aflossing a pari op 15 april 1964 van de 3% Nederlandse staatslening per 1962—1964, pro resto groot 305,404,000 gulden. Ter conversie van voornoemde lening en ter consolidatie van vlot tende schuld zal voorts een tweetal nieuwe leningen worden uitgegeven en wel een 41 j lening 1964 en een 5% lening 1964. Het bedrag van elke lening zal nader worden vastgesteld. De 4'ó% lening 1964 zal worden uitgegeven tegen een koers van 99%. De 5% lening 1964 zal worden uit gegeven tegen een koers van 100 Afgehaald aan ons bureau Witte Singel 1

Leidsch Dagblad | 1964 | | pagina 4