In laatste levensdagen Nog geen van Koning rani 1 groeide band met volk Karei Prior houdt zich wat op de achtergrond MET EEN ENKEL WOORD Zo is het": ditmaal het minst geslaagd.... BUREN OPENHEID Morgenavond begin van een DOMINO" nieuwe serie RADIO EN TV VANAVOND LEIDSCH DAGBLAD ZATERDAG 7 MAART 1964 ENKELE WestduiUe bladen heb- i ben dezer dagen hun teleurstel ling geuit over het feit, dat er nog zoveel Nederlanders zijn, die hun oosterburen maar moeilljlc kunnen verdragen. Een Journalist, die tij dens het bezoek van Bondskanselier Erhard in ons land vertoefde, had dat aantal op een derde van de be volking horen schatten. Zijn zegsman had hem evenwel getroost met de op merking. In 1946 was het honderd procent, nu nog maar dertig. Het verbaast ons, eerlijk gezegd, dat som mige Duitsers zo slecht kunnen wen nen aan het denkbeeld, dat er onzer zijds geen onverdeelde sympathie voor hen beetaat. Want afgezien van de diepe littekens, die de oorlog heeft achtergelaten, moet vastgesteld wor den. dat er, naast bepaalde overeen komsten in karakter, toch ook duide lijke verschillen zijn. En ons volk, dat zich Immer», behalve door de Duit ser», ook door Fransen en Britten omringd weet, heeft, naar gelang van afstamming en opvoeding, bepaalde voorkeuren. Dat la geen reden voor de anderen om zich daaraan te er geren, zomin als wij Nederlanders het recht hebben er boos over te worden, dat niet al onze kenmerken elders kritiekloos worden gewaardeerd. Zo kan men zich indenken, dat som mige Duitsers zich tijdens de recente wereldkampioenschappen In Dort mund minder vleiend hebben uitge laten over de landgenoten, die pas na een vermaning tot het Inzicht kwamen dat men de rumoerige sfeer van voetbal- en wielerwedstrijden buiten een ijsstadion behoort te hou den. Nederlanders, die dat aan hun televisietoestel gezeten wèl begrepen, zouden zich zeker niet ge prikkeld hebben getoond, als de Duitse per» daar kritiek op had la ten horen. Omgekeerd dient men in Duitsland te begrijpen, dat de tweede wereldoorlog en vooral de gruwelijke dood van miljoenen Joden in ons land een zeer diepe indruk hebben nagelaten. Nederlanders hebben ge noeg werkelijkheidszin om te begrij pen, dat men met een grote buur man ais Wst-Duitsland op goede voet behoort te staan en dat dit ook mo gelijk is, nu mannen als Adenauer en Erhard de vertegenwoordigers van een nieuw Duitsland zijn. Maar dat ver hindert niet, dat de realiteit van 1964 en de herinnering aan de gebeurte nissen van enige tientallen jaren ge leden in het hart van vele Neder landers nog aanleiding geven tot te genstrijdige gevoelens. De Duitsers kunnen er zelf in belangrijke mate toe bijdragen die disharmonie te ver zachten. Maar nogmaals, wij leven temidden van drie grote volken, voor elk van wie de meesten onzer een min of meer duidelijke voorkeur heb ben. Er is dus voor sommige ooster buren geen enkele reden zich op dit punt overgevoelig te betonen. ETT gaat president De Gaulle bij HziJn plannen voor Europa niet helemaal voor de wind. Het be zoek van de Italiaanse president Segni heeft bevestigd wat al bekend was: dat de regering in Rome geen sympathie koestert voor een Europa- zonder-Engeland. En het recente bezoek van de Westduitse Bondskan selier aan Den Haag heeft uitgewe zen, dat Erhard op dit punt dichter bU de Nederlands-Italiaanse opvat ting staat dan zijn voorganger Adenauer, wiens nauwe betrekkingen met Parijs deden vermoeden, dat hij de denkbeelden van De Gaulle ten- volle «teunde. Uit wat wij hierboven schreven over het Nederlandse besef omringd te zijn door drie grote vol ken volgt automatisch, dat Den Haag de deur voor de Britten beslist wil openhouden. Engeland is, economisch en cultureel, een kracht, die men niet zomaar terzijde kan schuiven. Dat heeft dit zij ten overvloede gezegd niet» met een bijzondere genegen heid voor de Britten te maken, maar wel met een nuchter gevoel voor rea liteit. Wat wU onder alle omstandig heden willen handhaven is een grote mate van openheid voor de gehele wereld, in het bijzonder voor die na ties, die ons geografisch het naast •taan. De binnenste cirkel omvat Duitsers, Fransen èn Engelsen. Daar buiten zijn het ook de Scandinaviërs, de Italianen en voorzover de poli tiek geen hinderpaal vormt de Spanjaarden en Russen. Amerika is hier nog niet genoemd, maar de ban den met Washington zijn, gezien de traditionele vriendschap en de grote verdiensten, die het voor onze be vrijding heeft gehad, vanzelfsprekend. Van exclusiviteit zijn wij dus niet gediend. In het midden van de twin tigste eeuw is, vooral door de gewel dige uitbreiding van de internatio nale verbindingen, geen plaats meer voor wat wij alkoof-politiek zouden willen noemen. De Nederlanders zijn niet hun eigen negentiende-eeuwe binnenhuisje ontvlucht om zich thuis te voelen in een dito Frans, zelfs al zou het geen huisje maar een paleisje zijn. Intussen heeft de „Frankfurter Rundschau" gewaarschuwd tegen al te groot optimisme over een „Neder lands-Duitse eenheid tegenover De Gaulle". Tijdens Erhards besprekin gen in Den Haag is slechts besloten de binnenlandse ontwikkeling in Engeland af te wachten en tot zo lang geen beslissende stappen te doen naar een politieke unie in Europa!! Het blad zinspeelt kennelijk op de Engelse verkiezingen en de mogelijk- heic' van een Labour-regering. Er is trouwens nog een andere moeilijkheid voor Bonn: bondgenoten te vinden, T7" TV 1 X 1 n iciiWG (Van onze correspondent in Athene) I Afgezien van het persoonlijke geschil tussen hem en de premier rondom de Londense reis in de afge lopen zomer, heeft hij strikt consti tutioneel tot tweemaal toe de verkie zingen laten houden die tenslotte leidden tot de rentree van de libe ralen die het koningshuis uit tradi- De paradoxale loop van de geschiedenis wil dat koning Paul I der Hellenen door de wijze waarop hij zijn laatste ziekte heeft ondergaan (hij liet haar minstens een maand geheim houden om het oplossen van de politieke crisis niet te vertragen) de algemene bewonderinq en sympathie heeft qeoogst die hem eerder in zijn I tie wat minder vriendelyk zijn ge- T- it »inH Wot or nntro+onifplH nn urfist. leven niet ten deel zijn gevallen. Lr was respect voor zijn plichts betrachting (een der grootste deugden voor een modern constitu tioneel vorst) en er was waardering voor zijn positie als familie hoofd, een positie die in de huidige constellatie voor een koning ook niet altijd even gemakkelijk is. De bewondering en de sym pathie (hetgeen in het Grieks eigenlijk .samen-lijden" betekent) die er nu zijn voor de zelfwegcijfering die hem misschien nood lottig is geworden, zijn nieuwe elementen in de relatie tussen de Hellenen" en hun vorst. Toen ruim een jaar geleden het honderdjarig bestaan van Koning Pauls dynastie werd gevierd, bleek dat van een waar volksfeest rondom Maar even loffelijk is het dat de dit feit geen sprake kon zyn (net zo Koning zich niet op overdreven wij- LoffeIiik min als dat het geval was geweest bij zijn zestigste verjaardag, zijn zil veren bruiloft en het huwelijk van zijn oudste dochter). Maar nu, rond de begrafenis, zal er toch wel een soort algemene rouw zijn, zoals die er een halve eeuw geleden ook was bij de begrafenis van zijn grootva der, George I, die als stamvader van de Helleense dynastie een ande re halve eeuw had geregeerd en wiens dood (hij werd vermoord door een maniak in het pas op de Turken veroverde Thessaloniki) eveneens nationale proporties kreeg. De intimiteit die het Griekse volk met George I had (het was de tijd dat wie naar een ontvangst op het paleis moest, bijtijds een rijtuig moest zien te vinden, want de koet sier, die ook was uitgenodigd, moest zich nog kunnen omkleden moest onder diens opvolgers plaatsmaken voor grotere afstand en voor partij schappen voor en tegen de monar chie of de koning persoonlijk, het geen leidde tot drie afzettingen en drie terugroepingen. De nu overleden vorst is de eerste geweest die „vanzelfsprekend" heeft kunnen regeren zonder op onregel matige wijze ggroepen of wegge stuurd te zijn. Maar dat het ko ningshuis in Griekenland nog steeds niet behaaglijk gevestigd is, zoals in de tweede helft van de 19e eeuw, is ook tijdens deze regering meermalen pijnlijk gebleken, o.a. bij de kwestie van de bruidsschat die voor zijn dochter Sophie moest worden opge bracht en bij de latere, eveneens financiële, aangelegenha1'1 van de plotseling een aanzienlijke verho ging van zijn eigen salaris. Ook was er in de periode dat de huidige premier Papandreoe zijn „onvermurwbare strijd" voerde tegen de in zijn ogen onwettige regering- Karamanlis. meer dan eens sprake van dat de liberale leider de „kwes tie van regime" opnieuw zou stellen, om de koning onder druk te zetten. Men kan constateren dat de Koning de constitutionele klippen die dit laatste meebracht vrij elegant heeft omzeild. Vorderingen De vorst, die de laatste jaren mis schien onder invloed van zjjn gema lin tactische fouten heeft gemaakt die verlies van populariteit met zich meebrachten, gaat niettemin de ge schiedenis in als één, onder wie Griekenland in vrijwel alle opzich ten vorderingen heeft gemaakt. En merkwaardig is ook weer. dat hy daartoe op twee momenten, doch op twee diametraal verschillende wij zen. zelf heeft bijgedragen. Eenmaal door een positieve, eenmaal door een negatieve daad. De eerste maal in 1955 door Karamanlis uit te kiezen als premier: de tweede maal in dit en het vorige jaar door zijn val niet te verhinderen, misschien zelfs te bevorderen. Natuurlijk zit er in deze (ook weer paradoxale» constatering een ele ment van subjectieve waardering. Het kan een zegen voor Griekenland worden genoemd dat Koning Paul, toen in 1955 maarschalk Papagos was overleden die drie jaar tevoren door zowat de helft van het kiezers korps als premier was aangewezen, de opdracht tot kabinetsformatie gaf aan de toen nog jonge, energieke en populaire Karamanlis en niet aan één der twee onderling kibbelende politici van de oude stempel die elk voor zich recht meenden te hebben op dit politieke „been", waarmee een derde hond wegliep om het acht jaar lang niet los te laten; een stabiliteit die Griekenland zeker goed heeft ge daan. ze aan deze rechtse party heeft vast geklampt toen deze toenemende te kenen van bederf begon te vertonen. dat het land er tydens Pauls be wind er niet alleen economisch maar ook Institutioneel op vooruit is ge gaan. In de jaren, volgende op zijn troonsbestijging, gold de vorst als minder energiek dan zijn gemalin Frederika bij wie hij naar het voort durend heette, „in de schaduw stond". Dat tekort is echter nu, aan het einde van zijn leven, in zijn voordeel en haar nadeel gekeerd. Frederika heeft haar energie, die ze aanvankelijk aanwendde voor bezoe ken, vaak zonder haar man, aan af gelegen of door natuurrampen ge troffen dorpen, de laatste jaren in minder populair makende verrich tingen geworpen, en van Koning Pauls „gebrek aan energie" ziet men nu de constitutionele voordelen. Het overleg over de nieuwe col lectieve arbeidsovereenkomst voor de bouw is gisteren met veel strubbelin gen verlopen. Na een dag van druk vergaderen is de feitelijke situatie op het ogenblik, dat de nieuwe CAO - die voor 250.000 arbeiders in de 18 k 19.000 bouwbedrijven in ons land een aanzienlijke loonsverhoging moet brengen nog niet is goedgekeurd. De onderhandelingen zijn voorlo pig vastgelopen op het punt van de prestatiebeloning. Die mag in de nieuwe CAO uitlopen tot 35 procent De partijen in de bouwsector waren overeengekomen, dat indien de pres tatiebeloning 30 procent zou halen, dit zou moeten worden gemeld aan een door partijen in het leven te roepen bureau. De looncommissie van de Stichting van de Arbeid hield vast aan het standpunt, dat die meldings plicht al bij 25 procent zou moeten bestaan. „Onaanvaardbaar", zeiden werkgevers en werknemers in het bouwbedrijf en dus werden alle op timistische berichten van gisteren in de loop van de dag gelogenstraft. Er is geen nieuwe bouw-CAO. Ondanks het feit, dat de looncommissie van het bestuur van de Stichting van de Ai beid machtiging had gekregen de CAO onmiddellijk goed te keuren en ondanks het feit, dat Rijksbemidde laars zich bij deze procedure hadden neergelegd L.D. OVER RADIO EN T.V. L.D. OVER RADIO EN T.V. L.D. OVER RADIO EN T.V. 99J Advertentie resp. te behouden, voor zyn politiek van Duitse hereniging. En daarbij speelt Parijs een rol van belang. Dit is evenwel voor Nederland geen reden zijn duidelijke opvattingen over een Europa-met-Engeland en over ver sterking van de Atlantische eenheid (met Amerika) op te geven. Voor ons denkt de Franse president te eenzy- dig-continentaal. De zee klotst voort in eindeloze deining en die zee om spoelt ook het Britse eiland. (Van onze rtv-medewerker) AVRO's hoofd televisie-amusement, Karei Prior, werd dezer dagen opgebeld door een teleurgestelde kijker. Prior heeft een geheim tele foonnummer om zich voor bijval en afkeuringen te kunnen ver schuilen. Maar handige personen weten hem toch wel te vinden. Marcel Amont Morgenavond presenteert Karei Marcel Amont, die men de Franse Toon Hermans zou kunnen noemen. Alle omroepen hebben hun impresa- .Meneer Prior, ik heb gelezen dat u weer met dat ,J)omino"-gedoe T[0'S dag na dag en maand na maand Tl H P Tl T* Tl Tl Tl Tl rlo'jo Tl r\o l-l/tlf tl /ï/it tt au mal op de proppen komt", zei deze kijker. „Hoe kunt u dat nou doen? We verstaan al die Franse heren en dames hier toch niet' Karei Prior heeft deze soortgelijke klachten vaker gehoord en zij stem men hem allang niet meer verdrietig. Tegenover dit sombere resultaat van zijn pogingen het chanson en de chansonniers in de Nederlandse huis kamers te brengen, staat immers een overmaat aan positieve reacties. Hij heeft dat de afgelopen dagen weer eens duidelijk ervaren. Nauwelijks was bekend, dat de A.V.R.O.-televisie zondag 8 maart voor het eerst sinds vele maanden een nieuwe aflevering van de .Domino" serie op het scherm zou brengen, of de adhesiebetuigin gen van dankbare kijkers stroomden binnen. Het hierboven aangehaalde telefoongesprek was dan ook het enige wolkje aan Karei Priors thans zo waar heldere hemeltje. Geregeld Sedert de berichten over Karei Priors plannen de A.V.R.O. te verla ten, hoort of ziet Nederland niets meer van of over hem. Helemaal niets. Hij verschijnt zelfs niet meer onaangekondigd in het beeld tijdens een televisie-uitzending om even „ho, ho" of „tut, tut" te roepen. Karei zegt er zelf van: „Ik houd me de laatste tyd met opzet een beetje rustig". Voor de goede orde zy eraan toe gevoegd, dat hy nog altijd in dienst van de A.V.R.O. is, dat hij de publi citeit van enkele maanden geleden waarachtig niet gewild heeft en dat hij als altijd het beste voorheeft met het televisie-amusement. Want Karei Prior mag dan een omstreden persoon zijn hij heeft ontegenzeggelijk een exclusief zin tuigje voor amusement in de ruimste zin van het woord. Zijn verleden heeft dat bewezen en zijn heden mag er nog best zijn. Een Nederlandse producer, die met het hem ter be schikking staande vierduitstuk in staat is goudstukken-vragende inter nationale vedettes naar onze studio's te lokken, mag er zijn. Dit seizoen brengt hij twee „Do- mino"-programma's. In het volgende seizoen iedere maand één, met ster ren als Charles Aznavour, Jaques Brei en Gilbert Becaud. Daar zullen de 'liefhebbers van het chanson hem uitbundig dankbaar voor zijn. gevraagd naar een contract met Amont. Karei niet. Karei Prior is er zelf op uitgetrokken en hij heeft gekke Marcel 'die in Frankrijk iede re avond een fortuintje bijeenzingt» zo gek gekregen, dat hij naar de Singerconcertzaal in Laren kwam om voor de bekende Nederlandse habbe- kras een vol uur te dartelen en te zingen. „We hebben het opgenomen met een select publiekje van 150 man", vertelde Karei ons. „En die kleine groep heeft Singer op zijn grondves ten doen schudden. De mensen wa ren helemaal dol van enthousiasme". BINNENLAND Op het terrein van de in aan bouw zijnde aluminiumfabriek aan de Oude Maasweg in het Botlekgebled in Spijkenisse is gistermiddag de 23-jarige H. van der Schans uit Hoogvliet doof een achteruitrijdende zandauto over reden en op weg naar het Dykzlgt- ziekenhuis in Rotterdam aan de op gelopen verwondingen overleden. Het slachtoffer, timmerman van beroep, was bezig met het uitzetten van piket paaltjes op het terrein. De chauffeur \an de zandauto heeft de timmerman, vermoedelijk door zijn diep gebukte werkhouding niet opgemerkt. De 38-jarige Amsterdamse voor man-rangeerder S. Oenema is om het kven gekomen toen hij op het goe derenemplacement. Westerdonksdljk in A'dam rangeerwerkzaamheden verricht te. Hij raakte bekneld tussen de buf fers van twee treinstellen. In de Burgerzaal van het Hilver- sumse raadhuis heeft burgemeester Boot gisteravond de cultuurprijs van de gemeente Hilversum voor 1964. be staande uit een bedrag van f 1000 en een oorkonde, uitgereikt aan de toon kunstenaar Oscar van Hemel. V' ,,Zo is het" nam gisteravond de gelegenheid te baat om het nut van een tweede zender aan te tonen via een matige, vijfde afleve ring. Als men wilde, kon men overschakelen naar de operette ,,Die Dubarry", een produkt van de Duitse t.v. dat ongetwijfeld geklon ken heeft als een klok. Uw criticus koos voor ,,Zo is het", ook al sneed het hem al kijkende door de ziel om te zien. hoe na de zo geslaagde vierde aflevering van de vorige keer, met deze vijfde af levering de minst geslaagde werd gerealiseerd. Het grootste probleem school dit keer in de presentatie. Het geluld viel enkele keren weg, het beeld kwam een paar keer te laat of te vroeg, of de sprekers vielen ontijdig in, er werd vaker gehaperd bij het spreken of zingen, het geheel was ook matter dan anders, en dat zal dan weer het gevolg zijn geweest van het. wegvallen van de spanning rond het programma die de medewerkers alle vorige keren elektriceerde. En ook van de over het algemeen geno men niet al te sterke teksten. Qua satire was het laatste nummer over de Carlisten het beste, ook al omdat men halverwege de tekeningen van Ibarrola invoegde, wat de situatie nog verscherpte. Het traditionele uit spraken-nummer had wel enkele aardige vondsten, maar was toch zwakker dan de vorige keren, de snoepmonoloog van Van het Reve werd niet de voortzetting maar een zwakkere afspiegeling van zijn vorige rookmonoloog. Goede nummers waren Fanny Hill", „VW-Rotter dam" en ..Toneelmanifestatie", zon der dat de werkelijk uitschieters waren. Literaire ontmoetingen met Zwolsman. de klagende koning en de arbeidsreserve kwamen er niet voor de volle 100% uit, en de tramfanati cus, parodie op de heer John Vis, ging de mist in. In „Achter het nieuws" werden we vooral aangenaam getroffen door de portretten-galerij van Amerikaanse republikeinse politici, opgebouwd in samenwerking met „Brandpunt", dat toevallig voor dit weekeinde hetzelfde onderwerp had gekozen. Om der wille van de coördinatie besloot men beide programma-onderdelen samen te voegen. In „voorstelling", weer goed en rustig gepresenteerd door Denise Weerdt, die ook iets liet zien van haar klassieke toneelbekwaam heden. was een scène uit „King Lear" met een indrukwekkende Albert van Dalsum, terzijde gestaan door Johan Schmitz en Ramses Shaffy, het hoogtepunt. NICO SCHEEPMAKER. Om een hoeveelheid witte kalk. welke al enkele Jaren bewaard werd. te verdunnen goot gistermiddag de be jaarde heer J. J. ae Jong wat water in de emmer. Meteen ontstond een ontploffing, die de heer De Jong aan het gezicht verwondde, een ruit aan diggelen sloeg en de stukken plafond omlaag deed komen. BIJ onderzoek bleek dat de emmer geen witkalk maar een natrlumverblndlng bevatte. De verfhandelaar, bij wie de heer De Jong beweerde dit gevaarlijke goedje gekocht te hebben, wijst die mogelijkheid be slist van de hand. De heer De Jong werd naar het ziekenhuis vervoerd, waar later ook zlln vrouw wegens brandwonden werd behandeld. Dinsdag vertrekt de kapitein der mariniers, C. B. Nicolas, naar Jemen, waar hy als militair waarnemer zal worden verbonden aan de „United Na tions Jemen Observation Mission". HIJ lost daar de ln november j.l. naar Jemen vertrokken majoor der mari niers A. van der Boon af. Aan de Hooftskade ln Den Haag zijn vannacht vier personen dakloos geworden door een brand, die ln vry korte tyd de gehele zolderetage en de tweede verdieping van een huls ver woestte. De totale 6chade aan het pand, alsmede aan de Inboedel van de bewo ners wordt voorlopig op 40.000 gulden geraamd. BUITENLAND De Saoedlarablsche regering is be reid de levering van olie aan elk Wes telijk of Oosteiyk land dat Israël steunt, stop te zetten, aldus heeft kroonprins Faisal volgens Cairose bla den donderdag ln Rlad gezegd. Pakistaanse militairen hebben donderdag en vrydag vier Indiase pos ten by Jammu ln het zuiden van In dia beschoten, zo heeft het Indiase persbureau PTI bekendgemaakt. Het is niet bekend of er slachtoffers ge vallen zijn. De politie in Meisenhelm (West- Dultsland) heeft een elfjarig meisje gearresteerd dat een oude vrouw dui zend mark trachtte af te persen. Het meisje had een anonieme brief ge schreven waarin zij de vrouw mee deelde dat er voortdurend op haar werd gelet en dat zij zou worden „ge lyncht" als ze naar de politie ging. j Met Ingang van middernacht zijn I in Noord-Rhodeslë 6000 Afrikaanse spoorweglleden ln staking gegaan. De I staking geldt als protest tegen „mis handeling van Afrikaanse employé's door blanke spoorweglleden". Een re geringswoordvoerder heeft gezegd, dat voor zover bekend, er als gevolg van de staking geen trein meer rijdt ln heel Noord-Rhodeslë. De Europese commissie heeft gls- teren besloten de invoerheffing op eieren uit derde landen m.i.v. 9 maart i zestig tot vyftig p verlagen. De reden is de ontspanning op de eiermarkt. Op het ogenblik bieden derde landen eieren aan voor een prys die vijftig pfennig onder de slulsprys van de EEG ligt. De premier van Cambodja, prins Norodom Slhanoek, die verleden Jaar afzag van Amerikaanse militaire hulp ter waarde van meer dan tienmiljoen dollar per Jaar, heeft gisteren aange kondigd wapens te verwachten uit de Sowjet-Unle en de Chinese Volksrepu bliek. Rusland ls voornemens twee straalgevechtsvllegtuigen van het type Mig, 12 stukken veldgeschut, 8 Btukken De KRO-televlsie brengt om 9 uur de Johnny Kraaykamp Show op het scherm. De teksten zyn van Kraay kamp zelf. Jelle de Vries en Wim Kraaykamp schreven de liedjes. Jack Buiterman heeft de muzikale leiding. Magda Janesens, Paul Meijer en Bob Verstraete spelen om 9.40 uur het spel „De brief van Fortunata" van Theodore Apstein. Luc van Gent voert de regie. Dr. C. Trimbosch leidt de vierde bijeenkomst in de se rie „Gehuwd en ongehuwd" (10.15 uur). In het voorprogramma: „De avonturen van Ivanhoe". Voor de KRO-radio concer teert om 7.30 uur het Radio Fil harmonisch Orkest o.l.v. Jean Four- net. Om 8.30 uur regisseert Marcel Thielemans weer het amusements programma „Rieleksen". Jan de Cler leidt om 9.50 uur het liedjespro gramma „Bric a brac". Koen Verhoeff is de spelleider in VARA's bekercompetitie (8.05 uur). Jasperina de Jong zingt om 9.15 uur cabaretliedjes van Henk van Mont- foort bij het Marcel Denis Sextet. Dick Dreux en Jan C. Hubert zwer ven om 10 uur weer langs vergeten wegen. Rita Reys zingt om 11.20 uur bij het trio van Pim Jacobs. VOOR ZONDAG 8 MAART Hilversum I, 402 m. IKOR: 8.00 Nws. 8.16 Goede morgen - muziek, act. en herinneringen. 8.45 Muz. v. d. zondag. 9.00 Vroegdienst. 9.45 Nws. en waterst. KRO: 10.00 Inl. Hoogmis. 10.05 Hoogmis. 11.15 Klass. gram. 11.30 Medaillon: fragmenten uit het internationaal muziekrepertoire. 12.05 Zwart op wit: act. publlkatles over kerk en wereld. 12.15 De Stem vork: Bel Canto-progr. met toelich ting. 12 50 Bultenl. comm. 13.00 Nws. en meded. 13.10 Jaar ln - Jaar uit. liedjes uit 1940. 13.30 V. d. kind. 14.00 Italiaanse Madrigalen. 14.10 De hand aan de ploeg, lezing. 14.15 Concertge- bouwork. en solist: moderne en klass. muz. In de pauze: Voordracht van ge dichten. 16.15 Sportultsl. 16.30 Ves pers. Convent van kerken: 17 00 Ge- ref. kerkdienst. NCRV: 18.00 Negro Spirituals. 18.10 Gewyde muz. 18.30 Geef acht op de Jaren, klankschets over de tweede wereldoorlog (1). 19.00 Koorzang, met ork. en orgel. 19.15 Zon dagavondlezing - God en de mens, le zing. 19.30 Samenzang: geestelijke lie deren. 20 00 Nieuws. 20.08 Meditatie. KRO: 20.15 Koren en instr. ens. 20.45 Diamanten voor het grypen, luister spel. 21.30 Klass. kamermuziek. 21.45 Klass. gram. 22.00 Wisse wassen..., licht progr. 22.20 22.25 Boekbespr. 22.30 Nieuws. 22.40 Avondgebed. 22.50 Dwars door de groene hel. lezing. 23.05 Lichte gram. 23.55-24.00 Nws. Hilversum II, 298 m. VARA: 8.00 Nws, sportmeded. en soc. strijdlied. 8.18 Weer of geen weer. gevar. progr. 9.45 Geesteiyk leven, toe spraak. IKOR: 10.00 Klnderdlenst. 10.30 Prot. kerkdienst. 11.30 Vraag en ant woord. 11.40 Gram. 11.45 Resonans - opgevangen en teruggekaatst uit het hedendaags doen en denken. AVRO: 12.30 Lichte ork .muz. en zangsollste (pim. 12.30 mogelijke afgelastingen van wedstrijden). 13.00 Nws. 13.07 De toe stand ln de wereld, lezing. 13.17 Me ded. of gram. 13.20 Wie zyn Neder lands Sportcoryfeeën van 1963? 14.00 Pianorecital: klass. muz. 14.35 Toneel beschouwing. 14.45 Pianorecital (ver volg). 15.35 Geesteiyke liederen. 15.40 Selecties uit bekende musicals. 16.30 Sportrevue. 17.00 Zing met ons mee: liedjes VARA: 17.30 V. d. Jeugd. 17.50 Nws., sportultsl. en sportjourn. 18.30 Licht instr. ens. 19.00 By nader In zien: Journalistenforum. 19.40 Vry en tree. cabaret. AVRO: 20.00 Nws. 20.05 BRT-Variété-ork. en zangsolisten. 20.50 Café-chantant Adam en Eva. cabaret. 21.20 Klass. gram. 21.45 Trouw met Teresa, hoorspel. 22.30 Nws. 22.40 Act. 22.55 Radiokamer ork. en solist: klass. muz. 23.55-24.00 Nws. Radio Bloemendaal 9.30 uur ds. G Toornvliet: 11 uur ds G. Toorn vliet - uitzending dienst voor belang stellenden. gehoruden op zond. 1 maart 1964 3.15 uur Klnderdlenst; 4 uur da. P. N. KruyswIJk. TELEVISIEPROGRAMMA NTS: 14.00-16.15 De Bezetting XVI, mentalr progr. (herh. van dinsdag 15.30-17.30 Directe reportage van Internationaal Z wenytoernoot Hoorspel. 23.15 Gevar. muz. 23.52-240 Nws. Brussel, 324 en 484 m. 324 m.: 12.00 Nws. 12.03 Satirls^ progr. 12.55 Progr.overz. 13.00 Nleu«i 13.20 V. d. sold. 14.00 Nws. 14 03 Opt ra en Bel Cantoconc. 15.30 Sportpro^ (Om 17.00 Nws.). 18.00 Nieuws. 181. Pianospel. 18.30 Godsd. ultz. 19.40 Nw; 19.40 Jazzmuziek. 20.00 Muz. zondag avondprogr. 22.00 Nieuws. 22.15 Llcbi; muz. 22.30 Cabaretprogr. 23 00 Nieuw 23.05 Dansmuz. 23.55-24.00 Nws. 484 m.: 13.00 Nws 13.15 Gevar. miï en reportages (Om 17.00 Nws). 18.0, Gevar. muz. 19.30 Nws. 20.00 Muslqu aux Champ8-Elysées. 2100 Muz. zot der woorden. 21.15 Muzikale en poët sche ultz. 22.00 Wereldnws. 22.55 Nw 23.00 Jazzmuz. 23.55 Nws. VOOR MAANDAG 9 MAART Hilversum I, 402 m. NCRV: 7.00 Nws. en SOS-ber. 7.1| Dagopening. 7.20 Klass. gram. 7.5; Sportultsl. van zaterdag. 7.45 Radio krant. 8.00 Nws. en NCRV-lied. 8.11. Gewyde muz. 8.30 Lichte gram. 9 0 Verzoekprogr. v. d. zieken. 9.35 Wa terstanaen. 9.40 V. d. huisvrouw. 10.1 Gram. 10.20 Rondom het woord: theo: etherleergang. 11.05 Lichte gram. 12 a Zeven keer de boer op, agrarische re[ (2). 12.30 Meded. t.b.v. land- en tulr, bouw. 12.33 Instr. ens.: amus.muziet 12.53 Gram., event, act. 13.00 Nleuwi J3.16 Licht instr. ens. 13.45 Lichte gr! 14.05 Schoolradio. 14.35 Klass. graro! 15.00 Herh. wedstryd: Opsporing ver! zocht, van dond. 27-2-1964. 15.40 Vo caal ens.: Geestelijke liederen. 16.0( Bybeloverdenking. 16.30 Dubbelkwar: met orgelbegeleiding: Geestelijke lit, deren. 17.00 V. d. kleuters. 17.15 V. Jeugd. 17.30 Op tlenertoeren: licht/ gram. v. d. Jeugd. 17.50 Regeringsultz Letterkundige activiteiten in het Ca raïbisch grondgebied, door Cari Ver looghen. NCRV: 18.00 Kerkorgelconcert. 18.2. Ultz. van de KVP: Kaarten op tafel Een uitzending oVer politieke zakei die de aandacht verdienen. 18.30 Licht/ gram. 19.00 Nws. en weerpraatje. 19.11 Op de man ar. praatje. 19.15 Inst: ens.: Onbekende muz. uit oude hand schriften. 19.30 Radiokrant. 19.50 Llch te ork.muz. 20.30 De Staatsgreep, lui» terspel. 21.25 A'dams kamerork. en se list: klass. muz. 22.05 Wereldpanorame comm. uit het naburig® Oosten. 22.1! Pianorecital: Spaanse muz. 22.30 Nwi 22.40 Avondoverd. 22.55 Boekbespre king. 23.05 Componeren in Ned.: mut 23.40 Dansmuziek. 23.55-24.<X gesprek. Nws. Bremen. 19.30 Weekjournaal. 19.55 Journaal. 20.00 Sport ln beeld. AVRO: 20 30 Kunstgrepen, een progr. over mensen en kunst. 20..55 Theater Domi no. 21.55 Hollandse Week in München. 22.05 De Verdedigers. TV-feullleton. NTS: 22.55-23.00 Journaal. BUITENLANDSE PROGRAMMA'S Engeland, BBC Home Service, 330 m. 11.30 Gevar. muz. 12.20 Verzoekpro- Samma. 13.10 Kritieken. 13.55 Weer- rlcht en progr .nws. 14.00 Nws. 14.10 Vragenbeantw. van het platteland. 14.40 Praatje. 15.00 Wenken v. d. tuin. 15.30 Klass. ork muz 17.15 Klankb. 18.00 V. d. Jeugd. 18.55 Weerber. en progr.- nws. 19.00 Nws. en Journaal. 19.45 Ork.muzlek. 20.30 Brief uit Amerika. 20.45 Godsd. progr. 21.25 Llefdadlgh.- oproep. 21.30 Hoorspel. 22.00 Verzoek progr. 23.00 Nws. 23.10 Klankb. 23.50 Epiloog. 23.59 Weerber. 24.00 Nws. 0.02- 0.45 Kamermuz. Engeland, BBC Light Programme, 1500 en 247 in. 11.31 Lichte muz. 12.30 Morgenwy- ding. 12.55 Progr.overz. 13.00 Verzoek progr. en interviews. 14.30 Gevar. muz. 15.00 Gevar. progr. 15.30 Hoorspel. 16.00 Reportages. 17.00 The Top Twenty en beste nwe gram. 18.00 Klankb. 19.00 Showprogr. 19.30 Zang. 20.00 Hoorpel. 20.30 Nws. 20.35 Theater- en fllmmuz. 21.30 Samenzang. 23.00 Schotse muz. 23 31 Jazzmuziek. 0.50 Avondgebeden 0.55-1,00 Nws. N'ordwestdeutscher Rundfunk. 309 m. 12.00 Operettemelodieën. 13.00 Nws. 13.10 Amus.muz. 14.30 Volksliederen. 15.00 Verzoekprogr. 16.00 Nws 16.50 Dansmuz. 18 00 Klass. muz. 18.25 Lie deren. 19.00 Nws. 21.30 Nieuws. 22.00 Hoorspel. 22.35 Dansmuz. 23.30 Dans muz. 24.00 Nws. 0.15 Jazzmuz 1.00 Ge var. muz. Frankrilk, 280 en 235 m. 12.00 Nws. 12.12 Moderne en klass muz. 13 20 Spel. 15.30 Operamuz. 17.45 Klass en moderne muz. 20.00 Nieuws. 20.09 Gram. 20.56 Kamermuziek. 21.56 luchtdoelgeschut. 15 mortieren, 36 ma chinegeweren en 500 machinepistolen naar Cambodja te sturen en uit China worden 200 vrachtauto'6 voor het troe penvervoer en een groot aAntal lichte wapens verwacht, aldus de premier, De Duitse Bondsrepubliek heeft gisteren een langlopende handelsover eenkomst met Bulgarye gesloten, die voorziet in een Jaarlilkse goederenult- wlssellng tot een bedrag van 460 mil joen mark en de vestiging van een Duitse handelsmissie ln Sofia. De on officiële Bulgaarse handelsvertegen woordiging ln Frankfort zal een offi ciële status krijgen. Het afgelopen Jaar heeft West-Duitsland soortgeiyke over eenkomsten met Polen. Roemenië en Hongarye gesloten. De Franse PTT meldt, dat be gonnen ls met het aanleggen van een rechtstreekse radlotelefonlsche verbin ding tussen Parys en Peking. Wanneer deze verbinding gebruikt zal kunnen woraen, ls nog niet bekend. Hilversum II, 298 m. AVRO: 7.00 Nws. 7.10 Ochtendgyn 7.20 Lichte gram. 8 00 Nws. 8.15 Progr,' overz. en amus.muz. 9.00 Ochtendgya 9.10 De groenteman. 9.15 Moderne ka- mermuz. 9.40 Morgenwijding, 10.00 Ar beidsvitaminen. 10.50 V. d. kleutert 11.00 V. d. hulsvrouw. 12.00 Licht lnsti ens. en zangsollste. 12.30 Meded t.b.t land- en tulnb. 12.33 Voor ons platte land. 12.40 Licht instr. sextet. 13.IX Nws. 13.15 Meded., event, act. of gram 13.25 Beursber. 13.30 Dansork. en zang- solisten. 14.00 Zangrecital: modern liederen. 14.30 Lichte gram. 14.K Voordr. van gedichten. 15.05 Radio- matinee: Ruddigore or the witch's cur se, komische opera. 16.35 Ammuz. 17.0J V. d. padvinders. 17.15 Combo-klan ken. 17.50 Militair comm. AVRO: 18.00 Nws. 18.15 Event, act 18.20 Amateursprogr. 18.50 Openbaa: Kunstbezit. 19.00 Operaconc. 20.00 Nwi 20.05 Negen muzen, elf provides, ge var. progr. 22.30 Nws. en meded. 22.4( Act. 23.00 Jazz- en dansmuziek. 23.55- 24.00 Nws. (Over de 4e lijn van 18-20 uur) I. Mily Balaklrev. Rusland, symfo nisch gedicht. Phllharmonia Orkes: o.l.v. Lovro von Mataclc. II. Alexander Glazounov. De Jaarge- tyden, ballet op. 67. Winter. Lente) Zomer. Herfst. Orkest van de Soclétt des Concerts du Conservatoire de Parli o.l.v. Albert Wolff. HI. Aram Khatchaturlan. Concert voor piano en orkest. Allegro maestoso Andante con anima. Allegro brlllante Moura Lympany, plano. Philharmo- nisch Orkest van Londen o.l.v. Anatoli Fistoularl. IV. Nlcolai Miaskowsky. Concert vooi cello en orkest op. 66. Lento ma nor troppo - Andante - Tempo I - Allegro vivace - Piü mar ca to - Meno mosso Tempo I - Piü largamento - Andanti sempllce e tranquillo - Tempo I - Pit tranquillo - Cadenza - Lento comi prima. Mstlslav Rostropovltch, cello Phllharmonia Orkest o.l.v. Sir Mal colm Sargent. TELEVISIEPROGRAMMA NTS: 19.30 Lost and found (Comedj Caper, TV-film. 19.45 Openbaar Kunst bezit. 20.00 Journaal en weerover* 20.20 Uitz. van de A.R. Party. 20.30 Diplomatic Courier, speelfilm. 22.05 Safe in a boat, film over de ontwik keling van de moderne reddlngsappa- ratuur. 22.15 A time out of war, film. 22.35-22.40 Journaal. BUITENLANDSE PROGRAMMA'S Engeland, BBC Home Service, 330 m 12.00 Schoolradio. 12.20 Klankbeeld 12.40 Schoolradio. 13.00 Klass. orkest- muz. 13.55 Weerber. en progr.nleuw». 14.00 Nws. 14.10 Klankb. 14.40 Voordr. 15.00 Schoolradio. 16 00 Hoorspel. 17.30 Progr. voor oudere luisteraars. 18.00 V. a. Jeugd. 18.55 Weerber. en progr.- nws. 19.00 Nws. 19.10 Reg. nws. en comm. 19.32 Marktber. 19.35 Schotse dansmuz. 20.00 Lichte muziek. 20.30 Viool- en pianospel. 21.30 Hoorspel 23.00 Nws. 23.30 Kamermuziek. 23.45 Parl.overz. 24.00 Nws. 0.02 Voordracht, 0.15-0.45 Kamermuz. Engeland, BBC Light Programme, 1500 en 247 m. 12.00 Voordr. 12.15 Dagboek. 12.31 Latyns-Amerikaanse muz. 13.00 Gevar, muz. 13.31 Gevar. progr. 14.32 Licht progr. 14.45 V. d. kind. 15.00 Voor de vrouw. 16.00 Ballroommuz, 16.31 Llchtoj muz. 17.15 Dagb. 17.31 Ultsl. races, 17.33 Gram. v. d. Jeugd. 18.00 Gevar, progr. 19.33 Sportoverz. en ultsl. races, 19.45 Hoorspel. 20.00 Nws. en Journaal 20.31 Hoorspel. 21.00 ld. 21.30 Nieuw.' en act. 21.40 Lichte ork.muz. 22.30 Gevar. muz. 23.00 Lichte muz. 0.40j Lichte muz. 0.55-1.00 Nws. Nordwestdeutscher Rundfunk, 309 m, 12.00 Nws. 12.15 Amus.muzlek. 13.00 Nws. 13.15 Klass. en moderne muziek 16.00 Nws. 16.05 Volksliederen 17.00 Nws. 17.30 Gevar. muz. 19.00 Nieuws. 19.30 Le rol Davld, symfonische psalm 21.30 Nws. 22.45 Gevar. muz. 24.00 Nws. 0.20 Operette- en balletmuz. 1.00 Ge var. muz. FrankrUk, 280 en 235 m. 12.00 Weense muz. 12.30 Nws. 12.42 Moderne en klass. muz. 14.55 Gevar, muz. 15 30 Muz. v. d. Jeugd. 16.00 Nwi gram. 16.30 Gevar. muz. 17.55 Film- kron. 18.00 Muziek van alle tijden. 19.58 Nws. 20.52 Les amants Captifs. opera. 23.52-24.00 Nws. Brussel, 324 en 484 m. 324 m.: 12.00 Nws. 12.03 Gram. 12.08 Landbouwkron. 12.15 Lichte muz 12.50 Beursber. 13.00 Nws. 13.20 Kamermuz 14.00 Nieuws. 14.03 Schoolradio. 15.45 Lichte muz. 16.00 Nws. 16.03 Beursber. 16.09 V. d. zieken. 17.00 Nws 17.15 V. d. kind. 17.40 Lichte muz. 17.45 Franse les. 18.00 Nws. 18.03 V d. sold 18.28 Paardesportber. 18.30 Örk.conc. 19.00 Nws. 19.40 Operamuz. 20.00 Missie klankbeeld. 20 15 Pianorecital. 20.45 Klass muz. 21.00 Openbaar concert, 21.45 Lichte muz. 22.00 Nieuws 22.15 Volksdansen en -zangen. 22.35 De ze ven kunsten. 22.50 Satirisch program ma. 23.00 Nws 23.05 Lichte muz. 23.30 Airus.muz. 23.55 Nws. 24.00-0.45 V. d. zeel leden. 484 m.: 12.03 Chansons. 12.30 Gevar muz. en act. 14.03 Gevar. progr. 16.08 Planorecital. 17.00 Nws. 18.03 Voor de sold. 18.30 Feuilleton. 18.40 Lichte mu ziek. 19.00 Muz. v. d. Jeugd. 19.20 Nwe gram. 19.30 Nws. 21.15 Hoorspel 22 00 Wereldnws. 22.15 Jazzmuz. 22.55 Nws,

Leidsch Dagblad | 1964 | | pagina 2