Koninklijk goud voor mej. Plaizier Gangmuur en -vloer in elkaar gestort Dr. G. Th. Rothuizen hoogleraar in Kampen OLVAST Veertig jaar het kleuteronderwijs trouw gediend Leidse jongeren regelen verkeei LEIDSE AGENDA Grootse huldiging in RIJNSBURG Zwaar verkeer op Rapenburg Opvolger van prof. Wurtli Dr. A. Schuckink Kool-penning voor J. G. A. van Sluys Opgericht 1 maart 1860 Donderdag 5 maart 1964 Tweede blad no. 31204 Het hoogtepunt van de gisteravond in het schoolgebouw ge houden feestelijke jaarvergadering van de Chr. Kleuterschool in Rijnsburg was de huldiging van mej. B. Plaizier uit Oegstgeest, de hoofdleidster ,die veertig jaar met grote trouw en liefde het kleu teronderwijs heeft gediend, waarvan ruim 31 jaar in het bloem kwekersdorp. Burgemeester B. H. Koomans deelde een van geluk stralende mej. Plaizier mee, dat het H..M de Koningin had be haagd haar de eremedaille in goud verbonden aan de Orde van Oranje Nassau toe te kennen. Dit eerbewijs werd opgespeld door mej. M. C. C. Gelauff uit Katwijk aan Zee, inspectrice voor het kleuteronderwijs in de 12e inspectie. Mej. GELAUFF speldt de onderscheiding op. (Foto L.D./Holvast) den geschenken. „Mijn werk", zei zij, „is geen prestatie van mijzelf. God heeft mij in Zyn genade de kracht gegeven deze mooie en heerlijke ar beid te mogen verrichten. Daarom Hem de eer!" Na de afhandeling van de huis houdelijke zaken zong Cobi Schreijer uit Zwanenburg met gitaarbegeleiding enige oude volksliederen en balladen. GEPENSIONEERD TRAMPERSONEEL IS ONTEVREDEN Gepensioneerd trampersoneel uit Leiden en Haarlem kwam in gebouw Rehoboth in protestvergadering bij een. De voorzitter van de Bond van Gepensioneerden bij de Ned. Spoor- en Tramwegen, de heer Hopman, gaf op deze bijeenkomst een overzicht van de acties, die met betrekking tot de trampensioenen. Hij wees erop. dat de pensioenen van de Spoorwegen welvaartvast zijn gemaakt en van het trampersoneel niet. Hij achtte het ten hemel schreiend, dat weduwen van tramgepensioneerden bij de Sociale Zaken moeten aankloppen om in hun onderhoud te voorzien. Over dit on derwerp werd later op de middag druk gediscussieerd. De vergadering besloot om deze kwestie onder de aandacht van de bevoegde instanties te brengen. Op zebrapaden Leidse jongeren gaan de voet gangers helpen bij het overste ken. Voorlopig alleen nog maar op drie punten: de zebra's bij het Station .op de Breestraat bij de Maarsmansteeg en bij de Vis- brug. De gang van het perceel Ra penburg 75, waarin de pers- en voorlichtingsdienst van de Leid se Universiteit is gevestigd, is in een ruïne herschapen. Met donderend geraas zijn deze week namelijk gangmuur en -vloer in elkaar gestort. Per soonlijke ongelukken hebben zich daarbij niet voorgedaan. Er zaten reeds geruime tijd scheu ren in de muren van het pand. Scheuren, die mede door het zwa re verkeer over het Rapenburg groter en groter werden. Zo verontrustend was op een gegeven ogenblik de si tuatie dat de bewoners de boven verdieping is in gebruik bij de fa milie F L. Servaas de alarm hebben geslagen. Er gebeurde ech ter niets. Althans tot het ogenblik waarop de instorting plaats had en men wel genoodzaakt was om in te grijpen. Het bleek, dat de verzakte steunbalken onder de gangvloer en de muur onder de trap het hadden begeven. De trap hing los boven het met puin gevulde, grote gat. Advertentie Zoekt U een GOUDEN RING voor: een dame of heer. JUWELIER v. d. WATER Haarl.straat 207 heeft hem. Ook briljanten ringen. Ruime keuze in alle prijzen. Op het moment van de instorting bevonden zich de voorlichtingsamb tenaar van de Universiteit, dr. M. Schneider, en diens secretaresse in het kantoor, dat beneden is geves tigd. Zij kwamen echter met de schrik vrij. De heer en mevrouw Ser vaas waren niet aanwezig. wijze van proef zullen deze maand iedere zaterdagmiddag op deze oversteekplaatsen een tiental padvin ders van de Ewout Joppenszgroep, de voortrekkers van de Van der Werff- stam, ter assistentie aanwezig zijn. De padvinders, in de leeftijd van 17 tot 22 Jaar, dragen dan hun uni form, terwijl zij door de verkeers politie sullen worden voorzien van 2 witte mouwbanden en een fluitje. Zij zullen de voetgangers aanwijzingen geven by het oversteken en zonodig het ryverkeer een halt toeroepen. Als deze proef slaagt zal een poging wor den gedaan om andere jongeren uit Leiden voor dit werk, waarbij het uit sluitend om dienstbaarheid gaat, te interesseren. De politie, die het ex periment met zeer grote belangstel ling tegemoet ziet, hoopt, dat het pu bliek begrip heeft voor de situatie en de aanwijzingen van de jonge ver keersregelaars zullen opvolgen. Eervolle onderscheiding Op een in Amsterdam gehouden landelijke Focus-dia-avond heeft mevr. W. B Wajan-Stroethof. lid van de Leidse Amateurfotografen- vereniging, in de hoofdklasse de prijs voor het beste landschap (plaquette) gewonnen met haar inzending be rijpte bomen aan de Kanaalweg en een eervolle vermelding voor een se rie van drie dia's. Benoeming door synode Geref. Kerken Mevrouw C. v. d. Vijverv. d. Voet opende als presidente deze feestelijke vergadering. Zij begroette in het bij zonder de vertegenwoordigers van het gemeentebestuur, mej. Gelauff, hoofden en oud-hoofden van scholen en familieleden, vriendinnen en col lega's van de jubilerende hoofdleid ster. ZWEMMEN VOOR DIPLOMA De nog jonge stichting ter bevor dering van het zwemonderricht in Leiden en omstreken heeft in het In- structiebad onder de Louisce de Col- ligny h.b.s. weer een groot aantal leerlingen laten afzwemmen. Aan het einde van deze, onder grote belang stelling afgelegde zwemproeven, kon het diploma aan de volgende meisjes en jongens worden uitgereikt: meis jes diploma B: Hijke v. d. Veen. Ma ria Menken, Ali Muntinga. Anne- Marie Waaijer, Sjoukje Brittyn, Ivon- ne Molle. Elisabeth Janssen, Jolanda Wynands, Annemieke van Vierber- gen, Jacqueline Ouwerkerk, Jidi Karim, Marijke Ligtvoet, Judith 8iykhuis, Ineke Mioch. Ankie Ver- steegt, Rommy Knot. Jongens diplo ma B: Nicolaas G. van Rijnswou, Lo- dewijk Otto, Jan Broekema. Theodo- rus Bloemzaad, Paul Akkerman. Ten nis Akkerman. Anton Jansen, Wiert Ruben, Johnnij Kuiters, André Adri- aansche, Anton Spoormakers. Frits van der Kooij, Jan Weetzel, Frederik van Lambalgen, Jacob van Werkho ven, Ronald van den Hoff. Cornelis Winterkamp, Hendrik den Haan, Joh. Jac. Ruigrok. Meisjes diploma A: Machteld de Jager Ivonne Lignac. Hillegonda Veldhuyzen, Ivonne Prins. Hendrika Buis. Neeltje Zwa nenburg. Winnia de Leeuw, Joanna Quispel, Margaretha Stronks, Sonja Scheltes, Theodora LagerweU. Titia Brouwer. Helene Sweris, Elisabeth Bonnet, Hendrika Pauw, Alice Wey- mans. Johanna Planje, Constance Favier. Marian Bootsma, Jacoba de Jong, Susanna de Jong. Johanna de Koning. Johanna van Steyn. Corne lia Freeken, Els Fontein, Els Maas- geesteranus. Annemieke Houthoff. Hilde van Lith, Tineke Soudan, Adri de Mos. Ankie Brokaar; jongens di ploma A: Jac. Jos Ruigrok, Raymond Favier. Wjjnand Serdyn. Johannes de Wekker. Phillppus van Hooidonk. John Olivier, Jacobus Wynands, Jo hannes Brokaar, Paul Klein, Willem van Schie, Dirk van Schie, Herman Sierag, Nicolaas Stol, Johannes Ou- wersloot, Nicolaas van Albada, Jo hannes Gordijn, Hendrik van der Lelie, Eelco Fontein, Petrus Ouwer kerk, Cornelis van Nood, Johannes van Nood. Geurt Schimmel, Erik van Ginkel, Willem Holswilder, Karei Crama. Edgar Delfos, Eduard Beef- tink, Christiaan Deckers, Maarten Fontein. Rudolf van Ris, Winston Jesserun. Johannes v. d. Ven, Kees Steenbeek. Wilhelmus Menken. Harm Knot, Martinus Paats. Christiaan Koenen, Adrianus v. d. Meyden. Jo hannes Noordervliet. Erik Bogaard. Nicolaas van Hooidonk, Hans van Vonderen. Zeer uitvoerig ging mevr. Van der Vijver in op wat er in de. zoals zij het noemde, „regeringsperiode" van t mej. Plaisier tot stand is gekomen, j een rondleiding plaats zy was de eerste hoofdleidster van ff de school, die 31 jaar geleden werd La^?nez® die^fV A verschillende opgericht in een houten gebouw aan 1 takken van de G G- en G.D. uiteen- Dr. J. Munk trad na 30 jaar af als voorzitter van Centraal Genootschap In het nieuwe G.G. en G.D.-gebouw aan de Roodenburgerstraat werd onder voorzitterschap van dr. J. Munk de jaarvergadering van de afdeling Leiden—Oegstgeest van het Centraal Genootschap voor Kinderherstellings oorden en Gezondheidskolonies gehouden. Voorafgaande aan deze vergade- S plaats Bazuin, directeur de Brouwerstraat. Samenwerking Een belangrijke gebeurtenis noemde zy het besluit van hervormden, ge reformeerden en christeiyk-gere- formeerden om samen te gaan werken op het gebied van het kleu teronderwijs. Dat was in 1948. Voor die tijd droeg de school een uitge sproken hervormde signatuur, hoe wel er kinderen van allerlei ge zindten als leerling stonden inge schreven. Met gouden letters staat, zei mevr. V. d. Vijver, in de annalen van de geschiedenis van de school het jaar 1957 geschreven toen het prachtige gebouw aan de Korte Vaart inge- bruik kon worden genomen. Ten slotte dankte mevrouw Van der Vijver de jubilerende hoofdleid ster heel hartelijk voor alles wat zij in het belang van de school en van de jeugd van Rynsburg heeft gedaan. Kleutermoeder „Kleutermoeder van Rynsburg" noemde burgemeester B. H. Koomans mejuffrouw Plaisier. Hy zei. dat de wijze waarop zy haar uiterst moei- lyke taak heeft verricht grote be wondering afdwingt en aller waar dering verdient. De eerste burger schetste haar als een zeer beminde figuur, die haar talenten en gaven niet in een zweetdoek heeft bewaard. Daarna deed hij mededeling van de Koninklijke onderscheiding, die mej. Plaisier ten deel was gevallen. Nadat de inspectrice, mej. Gelauff, het ereteken had opgespeld wees zij erop, dat de jubilerende hoofdleid ster een van de waaksters van het eerste uur is geweest, die de moed heeft gehad een ondankbare taak in een zeer moeilijke periode aan te vatten. De hoop werd uitgesproken, dat mej. Plaisier haar arbeid nog vele jaren zal mogen verrichten tot zegen van de Rynsburgse jeugd. Geschenken De geschenken van het bestuur en de ouders werden met een van waar dering getuigende toespraak aange boden door mevrouw E. van Starken- burgRavensbergen. Het waren een koelkast, een gouden ketting en een vaas met orchideeën. Verder spraken nog mej. M. Punt, hoofdleidster van de school aan de Petr. van Saxenstraat, mevrouw J. Hofkes-de Kryger namens het per soneel, mej. Van Dyk uit Alphen aan den Rijn, die de gevoelens vertolkte van de collega-hoofdleidsters en mej. T. Veenstra van de afdeling Ryns burg van de N.C.V.B. Zy lieten hun woorden vergezeld gaan van geschen ken. Met een kort, maar spontaan uit gesproken woord dankte mej. Plaisier voor de goede woorden en aangebo- zette. Uit het jaarverslag, uitge bracht door de secretaresse mevr. A. Verstelle—Kuyper, bleek dat er in 1963 25 kinderen naar de verschil lende koloniehuizen waren uitgezon den. Teleurstellend was, dat enkele, door de kolonie-arts geadviseerde verlengingen wegens gebrek aan fi nanciële middelen niet konden wor den uitgevoerd. Ondanks de uitbrei ding van het aantal leden is de kas- positie ongunstig. Uit het financieel overzicht, uitgebracht door de pen ningmeester de heer A. D. Rovers, bleek dat er in het jaar 1963 een be- langryk nadelig saldo is ontstaan. Getracht zal worden bij diverse in stanties een hogere subsidie voor dit belangrilke werk op het gebied van de volksgezondheid te verkrijgen. Door de steeds toenemende stij ging van kosten van de uitzending zal er ook een dringend beroep wor den gedaan op de offervaardigheid van de Leidse bevolking. Evenals vo rige jaren zal het Centraal Genoot schap in juni weer voor de nodige Leiden en omgeving op de Jaarbeurs Aan de van 9 t/m. 17 maart te Utrecht te houden Jaarbeurs nemen de volgende bedryven en onderne mingen uit Leiden en omgeving deel Handels onderneming T. van Aalten te Voorhout, P. W. B. Bary te Alphen a d. Ryn. NV Motorenfabriek „De Industrie" te Alphen a. d. Ryn, Duif's keramiek te Noordwijkerhout, Chemi sche fabriek Eureka te Leimuiden. W. H. F. Gietelink te Leiden NV Appa raten- en Machinefabriek IT. Glas beek te Waddinxveen. Groene veldt Aardewerk te Voorschoten. Holl. Ver. voor Toegepaste kunst te Valkenburg. NV Internationale Handel My Ime- nexco te Leiden, NV Kon. Ned. Kunstvuurwerk- en Munitiefabriek A. J Kat te Leiden. Fabriek van Alu minium Produktén KOCO te Voor schoten, Kunstnyverheid Frans de Koning te Alphen a. d. Rijn. Tech nisch Bureau Koppe te Wassenaar, NV Ned. Electrolasch Maatschappy te Leiden. N.I.E.O.B. te Wassenaar. NV Speelgoederen- en houtwarenfabrie- ken G. Okkerse te Waddinxv., Snel- wegerfabiek Prior te Boskoop. Pot- terij D. Ravelli en Co. te Valkenburg. NV Kon. Zeep. Eau de Cologne- en Parfumeriefabriek v/h Sanders en Co te Leiden, W. A. Sliedrecht te Wad dinxveen. NV Bloembollen en Export Mij Stassen jr. te Hillegom. Handels onderneming Tieman en Knoop te Wassenaar. NV Kunstaardewerkfa briek Velsen te Sassenheim, Potten- bakkery Vermeulen te Zoeterwoude, J. P. Vink en Zonen te Lisse. Vlessing en Zn te Wassenaar. Potterij Zaal berg te Leiderdorp en NV Kon. fa briek van wollen dekens en stoffen Zaalberg te Leiden. collectanten voor de huis aan huis- en straatcollecte moeten zorgen. Het bestuur hoopt, dat het resultaat van deze collecte de kasmiddelen in be langrijke mate zal versterken. De volgende bestuursmutaties had den plaats. Na ruim 30 jaar moest dr. J. Munk zyn voorzitterschap neer leggen i.v.m. vertrek naar het bui tenland. Binnenkort zal in deze va cature worden voorzien. Mevr. R. v. d. Waard Kors sprak de scheidende voorzitter hartelyk toe. Als opvolger van de heer A. D. Ro vers, die zich niet herkiesbaar stelde, werd de heer A. L. Kimpel tot pen ningmeester benoemd. De heer Ro vers werd dank gezegd voor het vele werk, dat hy voor de afdeling heeft verricht. Het was de voorzitter een groot ge noegen aan het bestuurslid, de heer J. G. A. van Sluys, namens 't hoofd bestuur de Dr. A. Schuckink Kool legpenning uit te reiken. Deze onderscheiding werd hem verleend omdat hij meer dan 30 jaar in verschillende plaatsen en functies zich verdienstelyk heeft gemaakt voor het zwakke kind. Na dankzegging voor de prettige medewerking met de diverse instan ties sloot de voorzitter de vergade ring. Prof. Rothuizen werd in 1926 ge boren. Zyn eerste gemeente was Goes, waar hy op 30 oktober 1949 zyn intrede deed. In 1952 verwisselde dr. Rothuizen deze standplaats voor Uithoorn en op 20 januari 1957 ver bond hij zich als studentenpredikant aan de gereformeerde kerk van Leiden na bevestigd te zyn door de Amsterdamse prof. dr. R. Schippers. In Leiden heeft dr. Rothuizen in de afgelopen zeven jaar onder de studenten belangrijk werk verricht. Het was geen gemakkeiyke taak, maar door de wijze waarop hy con tact zocht met de studerenden aan de Leidse Universiteit ontstond een hechte band. Hoe gaarne men prof. Rothuizen deze eervolle benoeming zal gunnen, een gevoel van spyt over zyn aan staande vertrek uit de Sleutelstad zal er zeker zyn. „Affiches uit 1887-1917" Expositie in „De Lakenhal" In het Museum „De Lakenhal" vindt vrijdagavond 13 maart te 8 uur de opening plaats van de tentoon stelling „200 affiches uit de periode 18871917" uit België, Denemarken. Engeland, Frankrijk, Italië, Neder land. Oostenrijk. Polen. Rusland, Zweden, Zwitserland, afgestaan door het Kaiser Wilhelm Museum te Kre- feld. De opening vindt plaats door de perschef van de Ambassade van de Bondsrepubliek Duitsland, na een in leiding door dr. P. Cladders. conser vator van h©t Kaiser Wilhelm Mu seum. De Generale Synode van de Geref. Kerken, die in Lunteren bijeen is, heeft in de hedenmor gen gehouden vergadering be noemd tot hoogleraar aan de Theologische Hogeschool in Kampen als opvolger van wijlen prof. dr. G. Brillenburg Wurth de Leidse gereformeerde studen tenpredikant dr. G. Th. Rothui zen. Hij zal ethiek en evangelis- tiek gaan doceren. BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN GEBOREN Pierre Augustlnus Johannes Maria, zn van P. J. M. Kroon en I. J. W. Vlug; Johannes Paulus Gerardus Jo seph. zn van H. P. Bouwmeester en G. A Tulen; Marcel, zn van K. Csorba en P. G. Laman; Jeanette M., dr van D. Roest en M. W. Menijn; George, zn van W. Kok en J. van Leeuwen; Ellis, dr van P Beekman en D. Gottschlich; Cornelis Henrlkus. zn van N. van Leeuwen en E. M. S. Corel; Carlen, dr van T. H. van den Honert en E. R. Kessler; Maria Josephine, dr van N. H. M. van de Wouw en M. J. van Wersch; George Christiaan, zn van J. Tinkelen- berg en D Lekx; Henri, zn van P. Mulder en G. M. van der Wal. ONDERTROUWD J Wakka en P. C. van der Wllk; J. Verilnd en F. E. C. Misero; P. P. Pou- laln en C. Henzen; I. Klein en H. T. Wels; J. J L. van den Wijngaard en J. Fasel; W. W. Sanders en M. S. van Nieulande; L. Holtrop en J. Kooreman; J. A. M van der Veer en M. C. Hols wilder; H. Chaudron en T. B. J. Kerk vliet; J. A. de Does en E. van der Leek; L Roodakker en J. M. de Tom be; G. F W. Roest en H. A. Kromhout; E. J. Peltenburg en J. G. T. Verhoe ven; F. J. Brittyn en H. L. Relnlnk. OVERLEDEN C. T. Hameter. 90 jr. w.v. C. J. van der Glessen; J. L. Peper. 74 Jr. mart; C. J. M. Dingjan. 70 Jr, vrouw; A. M. F M van Oest. 58 Jr. vrouw; T. C. Bakker. 69 Jr, vrouw; M. A. Kolb, 61 Jr, man; B. Schniedewlnd, 59 Jr, man. Advertentie fotc GESPECIALISEERD IN HUWELIJKSREPORTAGES Apothekersdljk 27 - Lelden Tel. 20306 GESTRUIKELD OP VOETPAD Een 85-jarige Leidenaar ls gister avond omstreeks kwart over elf op het voetpad van de Lammenschans- weg over een uitstekende tegel ge struikeld en gevallen. Hij kreeg een bloedende wond aan de neus. terwijl zyn neusbeen brak. De E.H.D. zorg de voor vervoer naar het Acade misch Ziekenhuis. Nieuwe straatnamen B en W hebben besloten aan een aantal straten naby de Zyi in het uitbreidingsplan Noord de volgende namen te geven: SurinamestraatCo. rantynstraat Paramaribostraat. Par. ramaribohof. Voorts is besloten aan enkele brug. gen de volgende namen te verbinden t de brug op het eind van de Willem de Zwijger laan over de Haarlemmer- trekvaart: Willem de Zwijgerbrug; de brug aan de Ter Haarkade nabij de Ten Katestraat: „Ter Haar brug; de brug gelegen in het verlengde van het Lisztpad: ..Lisztbrug; de brug ge legen in het verlengde van de BrahmslaanBrahmsbrug. CELSTRAF VOOR ONVOLTOOIDE I BRANDKASTKRAAK Een 30-Jarige loswerkman uit Lel den was op 23 november bezig de brandkast in een fabriek aan de Mid- deistegracht te Leiden te forceren. Hy had een gat in de brandkast ge maakt. doch verder kwam hy niet. Wegens de inbraak moest de man zich voor de Haagse rechtbank ver antwoorden. De rechtbank heeft ver dachte veroordeeld tot een jaar ge vangenisstraf. waarvan twee maan den voorwaardeiyk en aftrek van voorarrest. Rome-reformatie In aansluiting op de dit weekeinde in het vormingscentrum „Oud-Poel geest" gehouden byeenkomst, waarin gesproken werd over „Wat is Ro me?", vindt in de tweede helft van mei een samenkomst plaats, waarin de reformatie centraal zal worden gesteld. In de 1ste bijeenkomst, welk® in hoofdzaak voor prot. was be doeld. leidde r.-k. sprekers de onder werken het Pausschap en de Mana logie in. In mei hoopt men r-k. ge lovigen voor het dan door protestan ten te behandelen onderwerp te inte. resseren. In aansluiting op beide sa menkomsten volgt in november een confrontatie-weekeinde onder heb motto „Rome-reformatie". INBREKERS WEER AAN HET WERK In de nacht van dinsdag op woens dag is ingebroken in een boxengara ge aan de Leliestraat. De daders heb ben zich toegang verschaft door heb slot van de buitendeur open te wrik ken. Uit een van de in de garage ge stalde auto's werd een autolamp ont vreemd. In dezelfde nacht is ingebroken ln een woning aan de Hoge Ryndyk. De daders zyn door de balkondeuren aan de achterzyde van de woning binnen gekomen. In de slaapkamer werden kasten opengebroken en overhoop ge haald. maar er werd niets vermist. Uit de opslagplaats van een bouw werk aan de Churchilllaan zijn vier binnendeuren, drie wandkastjes en een handcirkelzaag verdwenen. De politie stelt een onderzoek in. Zondogmorgenbijeenkoimt Bijzonder KerVewerk Een reeks kleurige en haarscherpe dia's van groot formaat, geprojec teerd met een modern apparaat waarover dr. P. L. Schoonheim. pre dikant voor Byzonder kerkewerk der Leidse Herv. gemeente juist deze week de beschikking heeft gekregen, zullen ongetwyfeld zondagmorgen in de bijeenkomst in de Stadsgehoorzaal de bezoekers weten te boeien. Maar er is meer. Een medewerker, de heer W. P. J. Smitt, zal een geschiedenis vertellen, welke de inleiding vormt op de opmerkingen van dr. P. L. Schoonheim n.av geestelyke inkeer en rust volgens bybelgegevens De piano-begeleiding is in handen van C. van der Reyden. Hot DONDERDAG ewoerd 175Dlenstvergaderlng van Jehovah's getuigen. 7.25 uur nm. Rest. Van der Heyden. Modeehow Futura. 8 uur nm. Stadsgehoorzaal: K. en O R'dams Philharmonisch Orkest o.l.v. Bogo Los- kovre. Solisten Jan Wijn en Raymond Delnoye. 8 uur nm. VRIJDAG Breestraat 19. Spr. ds. J. A. Smlnk van Den Haag. 8 uur nm. Oude Vest 13: Evang. Christengem. „Ecclesia", 8 uur nm. Stadsgehoorzaal (foyer): Recital Pete Seeger. 8.15 uur nm. Ter Haarkade: Opening nieuwe r.-k. lagere school, 3 uur nm. Zomerzorg: Contactavond. Ned. Ver. van ouders van emigranten, 8 u nm. ZATERDAG Doopsgezinde Kerk: Adventkerk: geen dienst. Hogewoerd 175: Dlenstlezing Jeho vah's Getuigen. 8 uur nm. ZONDAG Dr. Van Voorthuyzenschool (aula): Pinkstergemeente. 3 uur n.m. Hogewoerd 175: Wachttorenstudie van Jehovah's getuigen. 4.30 en 6.30 uur n.m.; Openbare lezing. 3 uur nm. Stationsplein (halte bus 43): Excur sie Kon. Ned. Natuurhistorische Ver. naar Meyendel, 9.39 uur vm. Steenschuur 6: Geünieerde Loge van Theosophen. 11 uur v.m. Steenschuur 6: Kerk van Jezus Christus van de heiligen der laatste dagen. 10.30 uur vm. MAANDAG Breeetraat 19: Kappersforum Ned. Kath. Kapperspatroonsbond. 8 uur nm. N.C.RelsV. Bezoek Weena# IJsrevu#. Vertrek Stationsplein. 7 uur n.m. Stadsgehoorzaal (kleins zaal)NJl.V. Zwitserland-avond. 8 uur nm. DINSDAG Stadhuis (wachtkamer trouwzaal): Zitting Bouwfonds Ned. Gemeenten. 7-8 uur n.m. Universiteit (filmzaal): Fllmkrlng K. en O. „Fons Rademaker en zijn werk". 8 uur nm. WOENSDAG Camera-theater; K. en O.-film van de maand „Nachttrein". 7 en 9.15 uur n.m. Rapenburg 61: K. en O.-cursus „De gehuwde vrouw ln het arbeidsproces" o.l.v. dr. P. J. Thoenes. 8 uur n.m. Schouwburg: K. en O. en L.AK- Toneelgroep .JStudlo". „Pas op dat Je geen woord zegt". 8 uur nm. Stadsgehoorzaal (foyer): N.C.RelsV. Filmavond „Toeristische fleur in kleur". 8 uur nm. BIOSCOPEN Trianon: ..Barabhas". 14 ,)r DM. J en 8 uur; zond. 2, 6 en 8 uur. 1 Jr. Dag. 2 30. 4.45. Rex: Donderdag t/m zondag „James Bond. geheim agent Dr. No...". 14 Jr. Maandag t/m woensdag „Gebrand merkt". 14 Jr. Dag. 2.30. 7.15 en 9.15 uur; zond. 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uur. Camera: „Een stem ln de mist". 18 Jr. Dag 2.30, 7 en 9 15 uur; zond. 2.30, 4 45, 7 en 9 15 uur. Woensdagcyclus „Nachttrein". 18 Jr. Lldo: „4 for Texas". 14 Ir. Dag. 2.30. 7 en 9.15 uur; zond. 2.30, 4.45, 7 en 915 uur. Luxor: „De zwarte Landers". A l. Dag. 2.30. 7 en 9.15 uur; zond. 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Studio: „De grote stilte". 18 2.30. 7 en 9.15 uur; zond. 7 en 9.15 uur. Astra-theater - Wassenaar: Donderdag 8 uur Drift en begeerte (Parrlsh). 14 Jr. Vrydag 8 uur. zaterdag 7 en 9.15 uur De wraak der Barbaren (The Revenge of the Barbarians). 14 Jr. Zond. 7 en 9.15 uur. dinsdag en woensdag 8 uur Terug uit de hel (To Hell and back). 14 Jr. Zondag en woensdagmiddag 2.30 uur De drie vechtende cowboys. A.l. TENTOONSTELLINGEN Sociëteit „Horus" (Rapenburg 127): Aquarellen Mlep de Leeuwe, toneel tekeningen Willy Rleser. Werkd. 4-6 en 8-10 uur nm. (tot 5 maart). Ryksmuseum van Oudheden: Ten toonstelling „Romeinse mozaïeken uit Tunesië. Werkd. 10-5 en 7-10 uur n.m., zond. 1-5 uur n.m. (t/m 16 maart). De Lakenhal: Dag. 10-4 uur; zond. 1-4 uur. Lakenhal: Tentoonstelling „De rea listische stroming ln België van de 19e eeuw tot heden" .Werkd. 10 uur voorm. 4 uur nam. Zond. 1—4 uur. (Tot 9 maart). Legermuseum (Pesthuislaan)Met uitzondering van zaterdag van 10-4 u (zondag 1-4 uur). Rijksmuseum voor Volkenkunde (Steenstraat 1): Dag. 10-17 uur; 's zon dags 13-17 uur. Ryksmuseum Geologie en Mineralo gie. v. d. Werfpark 1; tentoonstelling geologie van Nederland. Op werkdagen van 10-12 en 2-4 uur. Zon- en feest dagen 2-4 uur. Ryksmuseum van Oudheden: Dage lijks 10-5 uur; zond. 1-5 uur. Ryksmuseum voor de geschiedenis der natuurwetenschappen: Dag. 10-4 uur; zond. 1-4 uur. Wassenaar (Kunstzaal Heuff) Expositie werk van Karei Colnot en Maria van Kesteren. Werkd. 10 uur vm.5 uur nm.; bovendien woens dag 810 uur nm (t/m 5 maart). AVOND- EN NACHTDIENST DER APOTHEKEN Geopend voor spoedeisende gevallen: Zuiderapotheek. Lammenschansweg 7. telef. 23553. De dienst van apotheek R. van Breest Smallenburg te Leider dorp wordt eveneens waargenomen door de Zuiderapotheek B(| geen gehoor van uw hulsarts of specialist (of diens waarnemers), bel op dokterstelefoon 22222.

Leidsch Dagblad | 1964 | | pagina 3