Niet bouwen of verbouwen in te saneren gebieden Opperman speelt eigen rechter op de rijweg Verzoek tot ontheffing wordt echter soepel toegepast LEIDSE AGENDA Dodelijk ongeluk op zebra Gevoelige straf voor dronken Katwijker Schadevergoediiigsverordening in het leven geroepen GEEN TOELATINGSEXAMEN VOOR V.H.M.O.-SCHOLEN Leidse raad heslist nieuwe amsferdam Voor de Leidse kantonrechter Twee maanden cel en twee jaar intrekking rijbewijs Opgericht 1 maart 1860 Oinsdag 3 maart 1964 Tweede blad no. 31202 Advertentie Langdurig heeft de Leidse raad de verga dering was eerst om zeven uur afgelopen gis termiddag gediscussieerd over tal van onderwer pen en verordeningen, welke zeer nauw met de sanering van de oude binnenstad te maken heb ben. Allereerst was daar de saneringsnota van B. en W., waarbij o.a. sociale en financiële as pecten ter sprake kwamen. Veel tijd vergde Ook een z.g. bcvriezingsverordening (niet bouwen of verbouwen in te sa neren gebieden, Red.) nam veel tijd in beslag. Algemeen was de raad van oordeel, dat een verzoek tot ontheffing soepel dient te worden toegepast. B. en W. konden de raad hierin wel tegemoet komen. Tenslotte bewogen de discussies zich deze middag rond het voorstel van B. en W. om een be drag van f 45.000 beschikbaar te stellen voor het instellen van een kwaliteits onderzoek (kartotheek) van de bestaande bebouwing in voor sanering in aanmerking komende stadsdelen. Op losse schroeven De heer De Bree KVPdie de beraadslagingen over dit sane ringsprogramma opende, was van oordeel, dat B. en W. en ook de raad de werkingssfeer van de Be vriezingsverordening breed moe ten bekijken. Ook de Schadever goeding sver ordening dient billijk en soepel te worden toegepast. Over de sociale aspecten van de saneringsnota wenste sprekers fractie uitvoeriger te worden in gelicht. Er staat z.i. te weinig in. Er zal een breed samengestelde commissie moeten komen, die de sociale kant van de sanering on der de loep neemt. De samenstelling van een wo- ningkartotheek is zeer belangrijk, doch zijn er wel mensen te vin den, die een dergelijke kartotheek samenstellen. B. en W. denken aan tien iverkloze hoofdarbeiders, maar volgens de heer De Bree zijn deze hoofdarbeiders er niet. Met het ontbreken van deze men sen komt z.i. de gehele voor dit voorstel geraamde begroting (f45.000) op losse schroeven te staan. Aangezien het tempo van tie sane ring sterk afhankelijk is van de fi nanciën, zou de heer De Bree het op prijs stellen indien B. en W. de raad een globale raming van de kosten overlegden. Zijn fractiegenoot, de heer Lijten. bracht B. en W. onder de aandacht, dat er in de kring van het bedrijfsleven enige ongerustheid bestaat over de gevolgen van de Be vriezingsverordening. Hij deelde deze ongerustheid niet. Van het College verwachtte hij een grote mate van soepelheid in het verlenen van ont heffingen. De fractievoorzitter van de PvdA, de heer Sommeling, die evenals alle andere nog volgende sprekers waar dering had voor dit complex van maatregelen, achtte het van belang, tiat nu ook het bedrijfsleven precies weet waar het bij bouw en verbouw in te saneren gebieden aan toe is. Nutteloze investeringen kunnen op deze wijze voorkomen worden. Even als de heer Lij ten had ook de heer Sommeling vertrouwen in het College van B. en W. t.a.v. een soepele toe passing van de verordening. Slag in de luclit Een sociale begeleiding van uit te saneren stadsdelen vertrekkende ge zinnen dient in het oog gehouden te worden. Helemaal gerust was ook de heer Sommeling er niet op, dat een bedrag van f 45.000 voor het samen stellen van een woningkartotheek voldoende is. Zjjn fractiegenote, mej. Van Nienes, achtte even lat£r dit bedrag „een slag in de lucht". Ook zij kwam uitvoerig te spreken over de noodzaak van de sociale begeleiding van gezinnen uit te saneren wijken. De heer Woudstra (Prot. Chr.) vroeg of het gebied, waarop de Be vriezingsverordening van toepassing is niet te groot is. Zal deze verorde ning straks niet remmend werken op de ontplooiing van het bedi-ijfs- leven? Z.i. dient deze verordening eerst stringent toegepast te worden op het moment, dat het tijdstip van verwezenlijking van een sanerings plan in het zicht komt. Met de heer De Bree was de heer Lamers (Prot. Chr.) van oordeel, dat in de sane ringsnota maar zeer weinig gezegd wordt over de sociale aspecten van de sanering. Een studie van de so ciale problemen ontbreekt in de nota. Waarom is dit vraagstuk niet vooraf in de Commissie voor Sociale Zaken aan de orde gesteld? Nu eerst wordt een en ander in de commissie verga dering van a.s. donderdag besproken. De heren Van Weizen (CPN) en Frans (PSP) lieten vrijwel een zelfde geluid horen, waarbij volgens de heer Van Weizen het tempo van uitvoe ring der plannen sterk afhankelijk is van de financiële middelen. Zal een eventuele nieuwe bestedingsbeper king daarbij niet remmend werken? vooral de vaststelling van een schadevergoe dingsverordening, waarbij vooral de procedure van de rechtszekerheid van gedupeerde be langhebbenden veel aandacht vroeg. Mr. M. L. Kuyt (PvdA) zag daarbij een door hem inge diend amendement aangenomen, waarbij aan be langhebbenden een beroep op Ged. Staten mo gelijk wordt gemaakt. der wordt toegepast, dan bij een derde fase ligt voor de hand. De verordening is voor een eige naar van een pand of bedrijf, vol gens de wethouder, zeer belangrijk, omdat hij nu weet, dat hij voor een bepaald object in een afgebakend ge bied geen te grote investeringen moet maken. Het thans in de verordening opgenomen gebied is zeker niet te royaal genomen. De geraamde kosten voor de wo ningkartotheek zijn gebaseerd op het aantrekken van tien werkloze hoofd ambtenaren. Zijn deze hoofdarbei ders inderdaad niet te vinden, dan moet de begroting opnieuw worden bekeken. Rechts zekerheid In tweede instantie ontstond nog een uitvoerig debat over het aan brengen van wijzigingen in de te vol gen procedure t.a.v. de rechtszeker heid. Na een toelichting van de heer Kuyt inzake het beroep op Ged. Sta ten, bleek wel, dat hy de raad aan zjjn kant kreeg. Na intern beraad konden ook B. en W. met een wijzi ging in deze geest van de Schadever goedingsverordening akkoord gaan. Een amendement van de heer Kuyt om de kosten, indien geen schade vergoeding wordt toegekend niet ten laste van de belanghebbende te laten komen, werd evenwel met 19 tegen 10 stemmen verworpen. Nota, verordeningen en het voor stel tot het instellen van een kwa liteitsonderzoek (kartotheek) werden hierna z.h.s. aangenomen. Met uitzondering van het voorstel tot het aanbrengen van een wijziging in de verordening toegangsgelden „De Lakenhal", dat tot een volgende vergadering werd aangehouden wer den ook alle overige door ons reeds gepubliceerde voorstellen z.h.s. aan genomen. Bij de behandeling van het voor stel om van de N.V. Nederlandse Spoorwegen een perceel grond, gele gen nabij de Haarlemmerweg, over te nemen, maakten de heren Portheine (WD) en Woudstra (Prot. Chr.) be zwaar tegen het traag reageren van de NS op voorstellen van Leiden. Wethocder Piena. die moest toege ven dat in het verleden onderhande lingen veelal lange tijd in beslag na men, zeide dat er thans een betere sfeer is ontstaan. Op ambtelijk niveau worden momenteel alle geschilpunten onder de loep genomen en getracht tot een oplossing te komen. t/m zaterdag 7 maart Enorme verscheidenheid van tweewieler-produkten in een fleurige voorjaars-entourage van duizenden bloemen. De lente begint dit jaar in de RAM Toeris tische inzendingen uit alle delen van het land, met daaraan verbonden een boeiende prijsvraag: iedere dag kans op f500.-. Curieuze tweewieler-constructies, racemodellen, ve- teranenclub-, scooterclub- en kart-centra. Opvouw bare fietsen met een proefcircuit.Uitgebrelde ANWB- voorlichting. Openingstijden: 10-17 uur en van 19.30-22.30 uur. Zaterdag van 10-18 uur. Toegang: f2.- Breestraat 19: Ledenvergadering Ve- ron. 8 uur n.m. Gebouw G.G. en G.D, Ledenvergade ring Centraal Genootschap Kinderher stellingsoorden en Gezondheidskolonies 8.45 uur n.m. Hogewoerd 175: Dienstvergaderlng van Jehovah'6 getuigen. 7.25 uur n.m. Filmzaal Academie beweging. Spr. mej 1 'wer „Afrika" 8 uur n.m. Petrakerk (bijzaal)Afd Lelden - noord Ned. Chr. Vrouwenbond 8 uur n.m. Rapenburg 37: Buitengewone vergade ring Ver. tot bevordering van de bouw van werkmanswoningen. 4.30 uur n.m Rijksmuseum van OudhedenSpr dr. A. A. Kampman over „Persepolis, de ruïnes van de hoofdstad der Achae- meniden. 8 uur n.m. Schouwburg: K en O Spaans dans ensemble Susana y José. 8 uur n m. Stadhuis (wachtkamer trouwzaal): Zitting Bouwfonds Ned. Gemeenten 7-8 uur n.m. Advertentie Zoekt D een schoorsteenklok, wandklok of wekker. v. d. WATER, Haarl.str. 207 heeft het. De beste merken Junghans - Kienzle - Mauthe. Mr. M. L. KUYT beroep op G.S. Niet voldoende uit de verf gekomen De heer Portheine (VVD) herin nerde er aan, dat het bijna 2Va jaar geleden is, dat deze materie eveneens door de raad in behandeling werd genomen. De zaak in toen door B. cn W. aangehouden, omdat zjj nog niet geheel „voldragen" was. Toen, maar ook thans, zijn z.L de sociale aspec ten nog niet voldoende uit de verf gekomen. De Bevriezingsverordening kan voor kleine middenstandsbedrijven veel leed met zich meebrengen. Is in de verordening het gebied niet te royaal genomen? Wat heeft het voor zin, daarin gebieden op te nemen, welke vermoedelijk eerst over circa 25 jaar gesaneerd worden? Nu de verordening maar voor vijf jaar geldt, is het van belang om deze zaak dan opnieuw te bezien. Wellicht kan dan tot een beperking van het gebied worden overgegaan. De heer Portheine verwachtte van het College van B. en W., dat het redelijk zal zijn in het treffen van het verlenen van ontheffingen op de Bevriezingsverordening. Ook de Scha devergoedingsverordening dient soe pel en royaal-, te worden toegepast, waarbij speciale aandacht moet wor den geschonken aan het toewijzen van vervangende bedrijfsruimte. De heer Lambermont (KVP) was er tenslotte niet van overtuigd, dat „lichtte" gevallen op korte termijn worden bekeken en dit zal toch nood zakelijk zijn. Komt nota over Sociale aspecten Met de raad was wethouder Men ken het eens, dat sanering een werk van vele jaren is. Het vereist een ge compliceerd stelsel van nauwkeurig in elkaar grijpende gemeentelijke be moeiingen. Inderdaad zjjn de sociale en finan ciële aspecten er in de nota summier afgenomen. Globale financiële cijfers zjjn op dit moment echter moeilijk te geven. Wij moeten, aldus de wethou der, eerst een inschietperiode heb ben. In de zomer zullen B. en W. de raad een afzonderlijke nota voorleg gen, waarin uitvoerig aandacht wordt geschonken aan de sociale as pecten van de sanering. Het College laat thans zijn gedach ten gaan over de ervaring, welke steden als Utrecht, Amsterdam en Maastricht met de sanering hebben opgedaajï. In de loop van dit jaar zal men in Leiden moeten komen tot het in leven roepen van een breed samengestelde commissie, welke het vraagstuk van de sociale begeleiding dient te onderzoeken. Soepel toepassen Wethouder Piena, die eveneens van antwoord diende, maakte de raad duidelijk, dat in de Schadevergoe dingsverordening rekening is gehou den met alle facetten, welke de rechtszekerheid regelen. Te allen tij de kan men een beroep op de raad doen. Waarom dan nog een beroep op G.S.? De Bevriezingsverordening zullen B. en W. soepel toepassen. Met kleine voorzieningen, welke moeten worden getroffen, zullen B. en W. in hun be- leid zeker rekening houden. Dat deze verordening bij een eerste fase van het saneringsplan stringent Dat de veiligheid van de voetgan ger op een beschermde oversteek plaats nog altijd zeer dubieus is, bleek weer eens duidelijk in de zaak tegen een 40-jarige administrateur uit Katwjjk. De Katwijker, die op 4 december 's avonds met zjjn auto op de Zeeweg reed bemerkte te laat, dat een voetganger zich op een al daar gelegen oversteekplaats bevond. Hij remde weliswaar uit alle macht, maar kon niet voorkomen, dat de voetganger door zjjn auto werd ge raakt en via de motorkap op het trottoir werd geslingerd. De voetgan ger werd dermate ernstig gewond, dat hjj aan de gevolgen ervan over leed. Hoewel verdachte „dood door schuld" niet ten laste was gelegd namen de magistraten de zaak, dat spreekt vanzelf, zeer ernstig op. De ln het proces-verbaal vastge legde verklaringen van de getuigen vielen nogal bezwarend voor ver dachte uit. „Het slachtoffer was al bijna de rijbaan overgestoken toen u hem aanreed en u reed blijk baar met een te hoge snelheid af gaande op het feit, dat het hier de bebouwde kom betrof", las de kan tonrechter, mr. W. de Koning, in het proces-verbaal. Verdachte, die werd bijgestaan door een raadsman, kon geen verkla ring geven voor het feit, dat hij de voetganger, die duidelijk zichtbaar van links de rijbaan overstak, niet eerder had opgemerkt. „Ik zag hem helaas pas toen ik ongeveer 4 meter van de oversteekplaats verwijderd was en toen was het te laat", gaf hij zonder meer toe. Als enig excuus voerde hij nog aan, dat zijn aan dacht waarschijnlijk even te lang werd afgeleid door een bestelwagen, die van rechts een even voorbij de oversteekplaats gelegen kruispunt naderde en mogelijk voorrang moest worden verleend. De officier, mr. J. N. Out, legde in zijn requisitoir de nadruk op de te hoge snelheid, waarmede verdach te volgens de getuigen zou hebben gereden en die hem dus parten zou hebben gespeeld. Hij zag geen enkele verzachtende omstandigheid, die de schuld van verdachte kon verlichten en eiste gezien de ernstige ge volgen ervan een geldboete van 100 subs. 20 dagen en de onvoorwaarde lijke intrekking van verdachtes rij bevoegdheid voor de tijd van 1 jaar. Verdachtes raadsman kon, gezien de bewezen feiten, niets tot de ver dediging van zijn cliënt aanvoeren. Na terloops even te hebben gewezen op de mogelijkheid, dat de bestelwa gen de aandacht van zijn cliënt heeft afgeleid, vroeg hij de uiterste clementie. Dat verdachte de voetganger niet eerder opmerkte vond de kanton rechter zeer raadselachtig, temeer daar de verlichting ter plaatse bij zonder goed is. Hjj bepaalde zijn vonnis op f 100 boete subs. 20 dagen en de ontzeg ging van de rijbevoegdheid voor de tijd van 6 maanden. Boze opperman Een 41-Jarige opperman uit Den Haag stond terecht, omdat hij op 28 november jL eigen rechter had gespeeld, voor welke handeling rech ter en officier weinig waardering konden opbrengen. Uit het on derzoek bleek, dat de opperman in gezelschap van zijn echtgenote en ouders met zijn auto op de Rijndijk nabij de Vink reed en een van links komende automobilist hem, althans volgens zijn verklaring, toen geen voorrang verleende. De opperman maakte zich hierover nogal kwaad en ging vol gas achter de overtreder aan. Genoemde automobilist en diens echtgenote verklaarden ter zitting eensluidend: „Hij sneed ons tot tweemaal toe bijna de weg af, reed ons op de Valkenburgseweg klem, werd daarna handgemeen en pro beerde ons met behulp van een van zijn vrouwelijke passagiers uit de auto te sleuren". De opperman gaf toe, dat hij „boos" was geworden omdat hij geen voorrang kreeg en daarom de over treder achterna was gegaan om „de man" even op zijn fout te wijzen. Gesneden had hij niet, alleen maar getracht de ander tot stoppen te dwingen door wat af te remmen. Dat het handgemeen van hem uit was gegaan was een pertinente leugen. „Toen ik zijn portier opende trapte hij mij in mijn gezicht en zijn vrouw stapte aan de andere kant uit om mijn passagiere te lijf te gaan", resumeerde hij de toedracht van het handgemeen. Ook nadat de kanton rechter beide getuigen nog met na druk had gewezen op het gewicht van de eed, die zij hadden afgelegd, bleven zij bij hun lezing van het geval, welke zeer in het nadeel van verdachte uitviel. De officier achtte verdachtes laak baar optreden afdoende bewezen en nam het de opperman bijzonder kwalijk, dat hij eigen rechter had willen spelen. Hij eiste f 150 boete subs. 30 dagen en een ontzegging van verdachtes rijbevoegdheid voor de tijd van 1 jaar. „Ik ga hiertegen vast in hoger beroep", kondigde ver dachte al bij voorbaat aan. „U heeft zich bijzonder afkeurenswaardig ge dragen en hoort feitelijk niet. ach ter het stuur van een auto op de weg thuis", was de conclusie, die de kan tonrechter uit één en ander had ge trokken. Zijn vonnis luidde f 100 subs. 20 dagen en een onvoorwaar delijke ontzegging van de rijbevoegd heid voor de tijd van 6 maanden. „Ik ga in hoger beroep", herhaalde verdachte. „Dat moet u binnen 14 „Ook dat nog" Een 25-jarige straatmaker uit Zoe- terwoude behoorde tot de categorie van „rijbewijshalers", die zich direct een tweedehands auto aanschaffen en onverzekerd gaan rondtoeren om de verzekeringspremie uit te sparen. „Altijd weer een bijzonder kwalijke handeling, die bij een aanrijding meestal tot gevolg heeft, dat het slachtoffer zelf voor de schadekosten opdraait", verzuchtte de kantonrech ter. In deze zaak waren er twee „slachtoffers", die waarschijnlijk heel wat moeite zullen hebben met het invorderen van de schadeposten, die de straatmaker hun bezorgde. De een was een automobilist, die van verdachte in de Hoofdstraat te Sassenheim geen voorrang kreeg en door de botsing met zijn auto tegen de gevel van een woonhuis vloog, dagen nog. doen", zei de kantonrechter Waalse Kerk: Lezing ds. Soggln over het protestantisme ln Italië, 8 u. nm. WOENSDAG Gravensteen (Juridisch Studiecen trum) Spr. prof. mr. J. V. Rijpperda Wierdsma over „Onze grondwet als overeenkomst". 7.45 uur n.m Rapenburg 61: K. en O.-cursus „De gehuwde vrouw ln het arbeidsproces" o.l.v. dr. P J. Thoenes. 8 uur n.m. SchouwburgHoofdstad Operette met „Frühllng in Wien". 8 uur n.m. Stadsgehoorzaal: Jeugdconcert MIJ. voor Toonkunst. 2.30 uur nm Stadsgehoorzaal: Concert MIJ voor Toonkunst Koos Verheul (fluit) en Jan v. d. Meer (plano). 8 uur nm Wijkcentrum Koningskerk Bijbel avond met dia's .Spr. dr. P. L. Schoon- heim, 8 uur nm. Zomerzorg: Volle Evangelie-zending. Spr. dhr. Maasbach. 8 uur nm. DONDERDAG Hogewoerd 175Dlenstvergadering van Jehovah's getuigen. 7.25 uur n.m. Stadsgehoorzaal: K. en O R'dams Phllharmonlsch Orkest o l.v. Bogo Les- kovre Solisten Jan Wijn en Raymond Delnoye. 8 uur n.m Stadsgehoorzaal (kleine zaal): Ned. Ver. van Hulsvrouwen Paaslezlng dhr en mevr. Hinlopen-Nannlnga. 2.30 uur n.m. VRIJDAG Breestraat 19 Snr ds. J. A. Smlnk van Den Haag. 8 uur nm. Stadsgehoorzaal (foyer)Recital Pete Seeger, 8.15 uur nm. Ter Haarkade: Opening nieuwe r.-k. lagere school, 3 uur nm. Zomerzorg: Contactavond. Ned. Ver. van ouders van emigranten, 8 u nm. waarbij zijn auto nog al wat schade opliep. De ander ontpopte zich als de eigenaar van het woonhuis en de clareerde f 200 gevelschade. „Ik ben fout geweest maar ik weet niet hoe ik naast die andere hoge kosten ook nog die f 200 moet betalen", reageer de verdachte schouderophalend na eerst te hebben geopenbaard, dat hij niet verzekerd was. ,Ik zat er financieel niet zo goed voor om ook nog een autoverzekering te kunnen betalen", verklaarde hij de reden van dit verzuim. „U maakte een bijzonder slechte beurt en had bovendien voor u ging rijden nog een paar borreltjes ge dronken", merkte de officier nog op alvorens hij f75 boete subs. 15 da gen eiste. „Ook dat nog" aldus ver dachtes laatste woord. De kantonrechter vonniste con form en wees de geveleigenaar diens schadeclaim van f 200 toe. „Waar moet ik dat allemaal van betalen", vroeg verdachte nog. „Dat moet u zelf maar oplossen", sloot de kantonrechter de zaak af. Botsingen veroorzaakt in Oegstgeest Dc officier van Justitie by de Haagse politierechter veronderstelde, dat een 32-jarige timmerman uit Katwijk de tel was kwyt geraakt by het drinken. Volgens verdachte had hij thuis twee glaasjes cognac en later nog twee borrels genomen, doch de wjjze waarop de timmerman met een door hem bestuurde auto door de Geversstraat in Oegstgeest had gere den. wees toch wel op stevige dron kenschap. Bij een goed rapport De rectoren en directeuren van de V.H.M.O.-scholen te Leiden en Oegstgeest hebben besloten ten aanzien van het toelatingsexa men voor de cursus 1964/65 bij wijze van proef de volgende wijzi ging aan te brengen. Tot het V.H.M.O. kunnen zonder toelatingsexamen worden toegelaten leerlingen, die door het hoofd van de lagere school ge schikt geacht worden voor dit onderwijs en aan wie het hoofd der lagere school eind mei als rapportcijfer voor Nederlands en reke nen elk tenminste een 7 en voor aardsrijkskunde en geschiedenis tezamen gemiddeld tenminste een 7 kan toekennen. Alle andere leerlingen moeten een toelatingsexamen afleggen. De hoofden der lagere scholen zullen gedurende de cursus 1964/ 65 op de hoogte gesteld worden van de rapportcijfers der oudleer lingen teneinde zich een oordeel te vormen over dit experiment. Deze regeling geldt voor: Rembrandt Lyceum: Chr. Lyceum; St. Bonaventura Lyceum; Het Rijnlands Lyceum; Louise de Coligny HBS; Stedelijk Gymnasium; St. Agnes Lyceum. Verdachte, die in Leiden iemand had afgehaald, reed zodanig dat zijn passagier hem al had geadviseerd te stoppen. Maar hij reed door en in de Geversstraat raakte hij links van de weg. Hij reed met enorme snelheid volgens een getuige wel 100 km botste eerst tegen een geparkeerde auto en reed vervolgens een bromfiet ser aan, die onder meer een onder been fractuur opliep. De officier van Justitie vond het feit, zo ernstig dat hij drie maanden gevangenisstraf en ontzegging van de rijbevoegdheid gedurende drie jaar eiste. De rechter veroordeelde tot twee maanden gevangenisstraf en twee jaar ontzegging van de rijbe voegdheid Noodgeval Volgens een monteur uit Leiden was het een noodgeval, waardoor hij achter het. stuur van een auto had plaats genomen hoewel hem de rij bevoegdheid wegens onder invloed een auto besturen, gedurende een jaar was ontzegd. Er zou namelijk een motorstoring zijn geweest waar hij op af moest. De officier vondt hier geen sprake van een noodgeval en eiste een maand gevangenisstraf. De rechter veroordeelde dienovereenkom stlg. Eenzaamheid Een loswerkman uit Leiden had op een middag omstreeks vier uur 5 bor rels gedronken en reed daarna op zijn bromfiets naar huis. Hij deed dit zo danig, dat de politie hem aanhield, waarbij dronkenschap werd geconsta teerd. Verdachte zei dat hij nogal wat dronk in verband met zijn een zaam leven. De officier eiste ook in dit geval f 50 boete en 6 maanden ontzegging van de rijbevoegdheid. Het vonnis was conform de eis. ZATERDAG Doopsgezinde Kerk: Adventkerk: geen dienst. Hogewoerd 175: Dienstlezing Jeho vah's Getuigen. 8 uur n.m. ZONDAG Dr. Van Voorthuyzenschool (aula) t Pinkstergemeente. 3 uur n.m. Hogewoerd 175: Wachttorenstudie van Jehovah's getuigen. 4.30 en 6.30 uur nm.; Openbare lezing. 3 uur nm. Stationsplein (halte bus 43): Excur sie Kon. Ned. Natuurhistorische Ver. naar Meyendel, 9.39 uur vm. Steenschuur 6: Kerk van Jezua Christus van de heiligen der laatste dagen 10.30 uur v.m. MAANDAG Breestraat 19: KappeTsforum Ned. Kath. Kapperspatroonsbond. 8 uur n.m. BIOSCOPEN Trianon: „De grote ontsnapping". 14 jr. Werkd. 2 en 8 uur; zond. 2, 5 en 8 uur. Rex: „Jason en de Argonauten" 14 Jr. (t/m zondag); maandag t/m woens dag „Jong en doortrapt". Werkd. 2.30, 7.15 en 9.15 uur; zond. 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uur. Camera: „De zeven hoofdzonden". 18 Jr. Werkd. 2 30. 7 en 9.15 uur; zond 2. 4.30, 7 en 9.30 uur. Woensdagcyclus 2.30, 7 en 9.15 uur. „Cleo tussen 5 en 7" (18 Jaar). Lido: „De onderwereld slaat toe" 14 Jr. Werkd. 2.30, 7 en 9.15 uur; zond. 2.30. 4.45, 7 en 9 15 uur. Luxor: „Acapulco". Al, Werkd. 2 30, 7 en 9.15 uur; zond. 2.30, 4.45. 7 en 9.15 uur. Studio: „De grote stilte". 18 Jr. Werkd. 2.30, 7 en 9.15 uur; zond. 2.30. 4.45, 7 en 9.15 uur. Astra-theater - Wassenaar: Donderdag 8 uur „Koorts ln het bloed" 18 Jr. Vrijdag 8 uur en zaterdag 7 en 915 uur „De woestijnhavik" 14 Jr Zond. 7 en 9.15 uur en woensdag 8 uur „Het Chapman rapport". 18 Jr. Zon dag- en woensdagmiddag 2.30 uur „Wraak ls zoet" A.l. TENTOONSTELLINGEN Socletelt „Horus" (Rapenburg 127): Aquarellen Mlep de Leeuwe. toneel tekeningen Wllly Rieser. Werkd 4-6 en 8-10 uur nm. (tot 5 maart). Rijksmuseum van Oudheden: Ten toonstelling „Romeinse mozaïeken uit Tunesië. Werkd. 10-5 en 7-10 uur n.m., zond 1-5 uur n.m. (t/m 16 maart). De Lakenhal: Dag. 10-4 uur; zond. 1-4 uur. Lakenhal: Tentoonstelling „De rea listische stroming ln België van de 19e eeuw tot heden" .Werkd 10 uur voorin. -4 uur nam Zond. 1-4 uur (Tot 9 maart). Legermuseum (Pesthulslaan)Met uitzondering van zaterdag van 10-4 u (zondag 1-4 uur). Rijksmuseum voor Volkenkunde (Steenstraat 1): Dag. 10-17 uur; 's zon dags 13-17 uur. Rijksmuseum Geologie en Mineralo gie. v. d, Werfpark 1; tentoonstelling geologie van Nederland. Op werkdagen van 10-12 en 2-4 uur. Zon- en feest dagen 2-4 uur. Rijksmuseum van Oudheden: Dage lijks 10-5 uur; zond. 1-5 uur. Rijksmuseum voor de geschiedenis der natuurwetenschappen: Dag. 10-4 uur; zond. 1-4 uur. Wassenaar Kunstzaal Heuf f Expositie werk van Karei Colnot en Maria van Kesteren Werkd 10 uur v.m.5 uur n.m.; bovendien woens dag 810 uur nm (t/m 5 maart). AVOND- EN NACHTDIENST DER APOTHEKEN Geopend voor spoedeisende gevallen: Zuiderapotheek. Lammenschansweg 7, telef. 23553. De dienst van apotheek R. van Breest Smallenburg te Leider dorp wordt eveneens waargenomen door de Zuiderapotheek BH geen gehoor van uw hulsarts of specialist, (of diens waarnemers), bel op dokterstelefoon 22222. Jeugdkoor van „De stem des volks" In navolging van wat ln een aan tal andere plaatsen van ons land reeds een groot succes werd. heeft het bestuur van „De Stem der volks" afd. Leiden, nu ook besloten, een jeugdkoor op te richten. Let wel, een jeugdkoor, geen „kinderkoor" De op zet is een koor voor jongeren van ongeveer 16-22 jaar. waarbij er voor hen natuurlijk een beperking aan wezig is. Zij moeten de stemwisseling volledig achter de rug hebben, om dat het de bedoeling is er een koor van te maken dat het meerstemmige gemengd koorwerk kan uitvoeren. Hoe jammer ook misschien „jongens sopranen" en „jongensalten" kunnen niet geplaatst worden, er worden echte tenoren en bassen venvacht, al zijn ze nog jong. De voorgeschiedenis van dit ini tiatief van „De Stem" speelt zich af in Arnhem. „De Vrije Stem" in die stad had een kinderkoor, maar toen de jongelui wat ouder werden wilden ze toch graag doorgaan met zingen. Dirigent Jan van Beekum besloot toen er een jeugdkoor van te maken, het koor een meer open karakter te geven waar alle Jongelui die graag zingen welkom waren. Het werd een groot succes! Het bestuur van „De Stem" hoopt met dit Initiatief om een jeugdkoor op te richten ln een behoefte te voorzien. Henk Briër, dirigent van X>e Stem' en van het „Jeugdkamerorkest" Lei den is bereid gevonden de leiding van dit jeugdkoor op zich te nemen, wat voor de toekomst in combinatie met het Jeugdorkest grote mogelijkheden biedt. De oprichtingsvergadering zal plaats vinden, vrijdagavond a.s. te 8 uur in de Jacobazaal van „Den Burcht".

Leidsch Dagblad | 1964 | | pagina 3