Raad keurt van Oegstgeest begroting goed ;ri' Stijgend ledental NCVB Leiden-Znidw. De Valkeniers" met cadeaus overladen Veel lof voor het ycollege van B. en W, leri *>ufcROEIKRAMPEiN p VAN E.E.G. 11 Veertig jaar jongenswerk BEURS VAN AMSTERDAM Inbraak: buit mille twintig India-Engeland vijfde draw SCHOT VOOR DE GRAP le t 46 m;: LEIDKC H DAGBLAD VRIJDAG 21 FEBRUARI 1964 AN, wil) (Pd een' De voltallige raad heeft zich gistermiddag en -avond onder voorzitterschap van burgemeester H. L. du Boeuff gezet aan de )ehandehng van de gemeentebegroting 1964. Hoewel de raad jesloten had dit jaar geen algemene beschouwingen te houden verd wel over het algehele financiële aspect door de fractievoor zitters gesproken. Daarin kwam tot uiting, dat aan B. en W. lof iverd toegezwaaid voor het vele verrichte werk en het gevoerde GLT beleid en vooral voor het indienen van een sluitende begroting. Voorts was men erkentelijk voor de wijze waarop de vele vragen jbi) begrotingsonderzoek gesteld, waren beantwoord. Wel werd ernstig betreurd, dat de iandeling dit keer zo laat is door ■belasting van de administratieve technische dienst. Uit de discussie en fiieek dat er vrees bestaat voor de ,ste toekomst wanneer belangrijke ivesteringen nodig zullen zijn. De lag is of er voldoende geld beschik- ir zal zijn en of de gewone dienst rente en afschrijvingen zal kun- verwerken. Temporisering zal •I noodzakelijk blijken. Naar aanleiding van de opmerking prof. P. J. G. Kapteyn (PvdA* [ver het sluitend zijn van de begro- jng wees de heer J. A. Bouland TD) erop. dat door de PvdA blijk- nu een ander standpunt wordt igenomen, hetgeen hem overigens erheugde. daar voordien van die zij- le wel was gezegd .dat een begrotings jlekort niet zo bezwaarlijk werd ge acht. Op dit punt ging prof. Kapteyn IUL0L Cr ln' 7)e heer N. van Weizen (Prot. Chr.) bracht de begrotingsbewaking ter 1Qe sprake en mr. J. G. Bergmeijer iKVP) wenste geen afremmen der T H uitgaven ten aanzien van de onder- havige begroting, hetgeen naar de N voorzitter meedeelde ook niet in de riem bedoeling ligt. Hij waarschuwde de raad ervoor zelf ook geen besluiten te nemen die veel geld vragen. oegezegd werd, dat alles in het werk zal worden gesteld de volgende be- Igroting eerder gereed te hebben, zo ■mogelijk voor behandeling in de- I cembcr. *Ten aanzien van de nieuwe zwem- brichting deelde wethouder M. van De Europese Economische Gemeen- |hap groeit, maar doet daarbij heel kt belemmeringen en misverstan- ïn uit dc weg ruimen. Tot deze mclusie kwamen de deelnemérs aan e studiebijeenkomst over de Europe- 8 Gemeenschappen, georganiseerd [or de Leidsche OnderwiJsinstellin- studiedag begon 's morgens met bespreking over de theorieën de ontstaansmogelijkheden en voordelen van internationale han- 's Middags hield de heer R. P. ions Cohen, hoofd van de Voor- thtingsdienst van de Europese Ge- lmD)ieeiischappen te Den Haag 'n voor- hard^eht ovèr de Gemeenschappen. rortiifartoe naast de E.E.G. ook de Euro- 10 Mr6 Gemeenschap voor Kolen en jjy^pal en Euratom behoren. Uit de "irdracht en het debat dat daarna 2M »gde bleek duideiyk dat de E.E.G. nDia in haar doel beantwoordt. De han- ord van de zes 'anden van de Ge- ckup>enschaP onderling steeg veel ster- dan die tussen de zes landen I de rest van de wereld. De zes 'hden met hun 180 miljoen inwo- '|rs hebben het grootste internatio- -We handelsvolume van de wereld. zi)n I produktiekosten en prijzen kun- tot lager worden als elk land zich :ialiseert op de vervaardiging van goederen, welke het met minder üte dan andere landen kan voort- igen en als elk land de minst le ondernemingen zal sluiten, zouden nog veel grotere voorde met de E.E.G. te behalen zijn als landen zouden toetreden tot de nschap. Een verdere uitbouw de E.E.G. wordt, zo werd betoogd. belemmerd door de politiek De Gaulle, die in zijn streven de indeur" van Frankrijk te herstel een toetreden van Engeland niet lllfjldt, daar zijn land dan niet meer ■t machtigste land van de Gemeen- pap zou zijn. Fa ren tweede gevaar voor de E.E.G. f\ide onkunde voor velen voor wat^ werking van de Gemeenschap be- Velc volwassenen moeten van vlttejin schoolgaande kinderen leren dc E.E.G. precies inhoudt. De zien prijsstijgingen om zich en wijten die aan ons lidmaat- ,p van de E.E.G. Het blijkt echter It het opheffen van subsidies, waar- wij als lid van de E.E.G. ver- fcht zijn, het indexcijfer van het met slechts 0.36 it heeft doen stijgen. Het prijs- ':kend effect van de E.E.G.. voort- litend uit de verlaging van de „Juktiekosten, is helaas overgecom- mllfcseerd door de andere Invloeden 1,1 met de E.E.G. niets te maken n. studieconferentie was zo druk l pocht, dat vandaag een herhaling I fan biats vond. D. Wall aard verlaat anatomie heer D. Wallaard, die op 16 iuari 1924 bij het Anatomisch- Jbryologisch Laboratorium der 3 C |fldse Universiteit werd aangesteld. 1 \lr weKens het bereiken van de pen- Jt*J\ ^'gerechtigde leeftijd, per 1 maart dit dienstverband beëindigen, lurende ruim 40 Jaar heeft hij amanuensis onder meer de itomische practica verzorgd. Hij lt door dit werk niet alleen het iratorium en zijn staf maar ook generaties van medische studen- 1*1 |»f' aan zich verplicht. In het labo- li-1 Kr rium was hij een centrale en ILIiWfculaire figuur, waakzaam voor ge- „,pnN en Inventaris, hulpvaardig en ^"^Nmgrijk nl een bijeenkomst op relefoofijdag 28 februari a.s. te 16.30 uur TeLfc Van de ^eer Wal'aard de "tegezaal van de anatomie afscheid ten genomen. den Voet mede dat zeer spoedig het herziende schetsplan verwacht kan worden. Over de financiering van de recon structie van de weg Leiden-Rijnsburg is gevraagd aan Ged. Staten om een verhoogde uitkering uit het gemeen tefonds. Medegedeeld is dat dat niet is uitgesloten. De heer P. van Nieuw koop 'Prot. Chr.» vroeg de aandacht ervoor om zo nodig eerst te beginnen met het gedeelte van Rijnsburg tot het viaduct aan de Rijnsburgerweg het viaduct aan de Rijnzichtweg. De heer W. H. B. van Dunné (VVDi be pleitte uitvoering van dit werk alléén wanneer de financiële dekking aan wezig is. Stemmen uit het moederland Leids programma voor Wereldomroep Radio Nederland Wereldomroep heeft de bemiddeling van 't VVV in geroepen voor het tot stand brengen van een Leids programma, getiteld: „Stemmen uit het Moederland". In dit programma wordt gelegen heid geboden aan een aantal families om (uiteraard geheel gratis» groeten over te brengen aan geëmigreerde fa milieleden in: West-Australië - In donesië Malakka en India; Zuid en Midden-Afrika; Zuid-Amerika. ten zuiden van de Amazone, dus b.v. Chili-Brazilië; Zuid-Amerika, ten noorden van de Amazone (de West- Panama Mexico)Nieuw-Zeeland en Australië. Er zijn zes verschillende uitzendin gen elk van precies één kwartier, de eerste vier op dinsdag. 10 maart de laatste twee op woensdag 11 maart. De opnamen geschieden op maan dag 9 maart a.s. in de koffiekamer Aardgas Over het aardgas werd lange tijd gesproken. De voorzitter wist er alles van. doch het ging de raad errm zelf beslissingen te kunnen nemen en niet geheel afhankelijk te zijn van Leiden Men wenste „een vinger in de pap" en samenwerking en overleg vooral toen men vernam van de voorzitter, welke voorzieningen te verwachten zijn en waarbij, de bewoners direct zullen worden betrokken. Inzake overschakeling op 220 V konden B. en W. het tijdstip niet meedelen. Dit komt nog! De hoge kosten, verbonden aan de uitbreiding van de rioolwaterzuive ringsinrichting brachten uiteraard de tongen in beweging. Alleen voor installaties die regionaal werken kan rijkssubsidie worden verkregen. De voorzitter verwacht binnenkort een wettelijke regeling doordat de ver vuiling steeds toeneemt. Over een gemeenschappelijke re geling inzake vuilverbranding zal binnenkort weer met Leiden worden gesproken. De voorzitter deelde mede dat van B. en W. geen voorstel kan worden verwacht om te komen tot plaatsing in de le klasse van het bezoldigings besluit, door schorsing of vernietiging stellig moet worden verwacht. huisvuil by de nieuwe flats komt nog een voorstel. Mevrouw Smits wilde het aantal woonschepen beperken. Het bleek dat de gemeente geen ruimte meer heeft. Wel bestaat er nog een moge lijkheid van ligging in de Rijn. Het plaatsen van oriënteringsborden, zo als mevrouw Samkalden wenste kon geen voldoende instemming verkrij gen. Plastieken De raad schijnt veel te voelen voor het aanbrengen van plastieken ter verfraaiing van de gemeente. Hoewel B. en W. minder goede ervaringen „„e uv hadden, bleken zij er niet afwijzend van het Stadhuis, tussen 10 30 en 4 00 tegenover te staan. Besloten werd dat uit de raadsleden een commissie wordt gevormd om deze aangelegen- beid nader uit te werken. Jaarlijks komen de voorstanders aan het woord om de rioolrechten ten laste van de eigenaren te bren gen. B. en W. zijn daar tegenstanders van. Een groot deel van de raad sluit zich hierbij aan, ook nu. zodat er geen wijziging komt in de wijze van heffen. Ook ten aanzien van water levering door de Leidse Duinwater Mij zou men graag enige zeggen schap hebben b.v. ten aanzien van al of geen fluoridering. Men voelt zich te veel afhankelijk van de leve rancier. Met betrekking tot de Stichting Tulndersbelangen werd gevraagd wat deze Stichting nu precies nastreeft, vooral nu bleek dat er geen belang stelling bestaan scheen te hebben voor onlangs verkochte grond in de Eist geesterpolder. Nadere gegevens zullen t.z.t. worden verstrekt. Alls subsidiezaken werden aan vaard zoals door B. en W. na over leg >t de Commissie Financiën waren voorgesteld. Het enige punt uur. Aan elke uitzending mogen 4 fami lies deelnemen, die elk met 3 perso nen mogen komen. De namen en adressen worden door het VVV doorgegeven aan de Wereld omroep. waarna de deelnemers van de Wereldomroep bericht krijgen hoe laat zij in het Stadhuis aanwezig moeten zijn. Ook de namen dergenen voor wie de groeten bestemd z{jn worden door gegeven. Zy zullen door de Wereld omroep tijdig worden ingelicht, zodat zij zullen kunnen luisteren. Zij die van deze gelegenheid ge bruik willen maken kunnen zich tot uiterlijk maandag te 12 uur opgeven bij WV Leiden, Steenstraat 1B. OPEN DEUR-DIENST IN MARANATHAKERK Zondagmorgen, om half elf, wordt er in de Maranatha-kerk een Open- Deur-dienst gehouden. Op de liede- renbladen, die bij de ingang worden uitgereikt, staan enkele punten ver- waarover werd gediscussieerd was meld. die betrekking hebben op het het subsidiebedrag voor de kruisver enigingen. De voorzitter dankte de raad voor de vlotte begrotingsbehan deling en -goedkeuring. Lijden. Deze punten zullen door dr. P. L. Schoonheim worden besproken, terwyl er ook vragen kunnen worden gesteld. Gezellige melkavoml Dat de afdeling Leiden Zuidwest van de Ned. Chr. Vrouwenbond nog steeds gestadig in ledental toeneemt, bleek uit de grote belangstelling voor de vijfde algemene jaarvergadering, die gisteravond in 't Boshuis werd gehouden. Na afhandeling van de agenda werd het programma geheel verzorgd door de heer F. J. Nout, chef van de afdeling voorlichting van de Coop. Condensfabriek „Fries land" te Leeuwarden, die de dames met behulp van een miniatuur-win kel en twee films nader kennis liet maken met de fabricage en het ge bruik van melkprodukten. De avond werd muzikaal omlijst door het af delingskoortje. dat o.l.v. mevrouw J. G Schoenmaker-Van Helden en met pianobegeleiding van Ada v. d. Bent drie liederen ten gehore bracht. Uit het jaarverslag van de secre taresse. mevrouw A. Schoemaker- Westenberg. bleek, dat de vijfjarige onderafdeling van de NCVB weer een actief jaar had met goedbezochte maandelijkse bijeenkomsten. Door de gestadige groei bedroeg het aan tal leden eind december 81 (vorig jaar 601. Hoewel het kleine voordeli ge saldo, waarop de pennmgmeeste- resse, mevrouw H. A. Groeneweg- Van Namen, in haar verslag kon wijzen door het kleine nadelige sal- do-1962 werd opgeheven, gaf dit geen reden tot pessimisme, daar de financiële verwachtingen in het nieuwe boekjaar gunstig zijn. Dat de gestadige groei voor een groou deel het gevolg ls van het huis bezoek. dat de actieve propaganda- commlssie zich tot taak heeft gesteld, bleek uit het commissieverslag van mevrouw F. Overvliet-De Wit. dat melding maakte van een respecta bel aantal huisbezoeken. Nadat de presidente de dames hulde en dank had gebracht voor het vele werk dat zij in het belang van de afdeling hadden verricht leverde de bestuurs verkiezing geen moeilijkheden op. Daar het periodiek aftredende be stuurslid. mevrouw H. A. Groenewe- gen-Van Namen reglementair niet meer herkiesbaar was. werd bij en kele kandidaatstelling in haar plaats bij acclamatie mevrouw M .Boelema- Tillema gekozen. Hierna was het woord aan de heer Nout, die eerst een korte inleiding hield over het ontstaan en de uit breiding van de Coöp. Condensfa briek ..Friesland". Hij vertelde dat de Friese boeren tot voor circa 70 jaar terug nog zelf boter en kaas gecondenseerde melk en andere melkprodukten ging produceren. Na een korte film over het zelf-kazen van „Goudse kaar", vertoonde de heer Nout de kleurenfilm „Symphonic in Mi elk»." Vervolgens gaf de heer Nout achter de toonbank van zijn „winkeltje" met de voornaamste CCF-produkten nog een korte uit eenzetting van de waarde en het Juiste gebruik van deze produkten. Raketonderzoek Medische diensten Leiderdorp dokter De Bruyne, Hoofdstraat 8. Leiderdorp, tel. 22206 Oegstgeest dokter Van Walchren tel. 52130. Dokter v. d. Vliet—D« Vries, tel. 51321. Voorschoten dokter Kostense. Voorstraat 23. tel. 2493 Wykverpl. Gezondheidscentrum. Wijngaarden- laan 1, tel. 2177. Tandarts Gastelaars Schoolstraat 60, za. en zo. 9.30 uur. Wassenaar dokter Ten Cate. Burchtlaan 9. tel. 3027. Dokter Jaars- ma. Wittenburgerweg 106. tel. 9676. Wassenaarse Apotheek. Schouwweg 32. tel. 2402. BEURSOVERZICHT Hoogovens, Deli, Scheepvaart vast Amsterdam, 21 februari. De laatste dag van deze beursweek beproeving van raketmotoren en id, van meet- en regelapparatuur in of bij raketten De zusterafdeling in Delft, waarvan vele studenten in de vliegtuigbouwkunde lid zyn, ontwerpt en bouwt raketmotoren, die dan weer op het proefterrein van de Leidse afdeling worden beproefd. Het secre tariaat van de Leidse afdeling is ge vestigd aan de Colenbranderstraat 11. Bromfietser hij hotsing gewond Een 43-jarige loodgieter uit Leiden kreeg een bloedende wond aan het gelaat en een linkerbovenbeenbreuk toen hy gistermiddag omstreeks één uur nabij de ingang van het Slacht huis met zijn bromfiets in botsing kwam met een personenauto. De bromfietser, die van de Maresingel kwam. reed het terrein van het slachthuis op juist op het moment, dat de auto dit terrein wilde ver laten. De man is door de E.H.D. naar het Academisch Ziekenhuis vervoerd. Weinig kans op amateurvoetbal Het doorgaan van het voetbalpro gramma voor zondag is twijfelachtig. De KNVB zal morgenochtend om 10 uur een definitieve beslissing nemen. Vrijwel zeker is, dat alle amateur wedstrijden voor zondag zullen wor- den geschrapt: het is nauwelijks ver maakten met Engeland als het voor- mntwoord de „liefhebbers" op de be- naamste afzetgebied. sneeuwde, keiharde velden te laten Daar de kwaliteit vaak uiteenliep speien. In het Prytaneum werd gisteren een propaganda-avond gehouden van de afdeling Leiden van de Ned. Ver. voor Raketonderzoek. een onderafde- ling van Kon. Ned. Ver. voor Lucht- ----- --- --- vaart te Den Haag. De afdelingsvoor- heeft op het Damrak een vaste stem- zitter. de heer M. A Kerkhoven gaf mrng gebracht voor Hoogovens certl aan de hand van dia's en een film flc*ten Dell en de Scheepvaartaan- een uiteenzetting van het doel van de Verder ontmoette Philips goe- verenlging. w.V ontwikkeling en de v™, terwUl Itoh UnUever Met tal van toespraken, vele fe licitaties en gelukkig gekozen ge schenken werd gisteravond in „Den Burcht" het veertigjarig bestaan van „De Valkeniers" gevierd. Dat jongenswerk in 1924 als Leid De xoorzitter van de oudercom missie, de heer M. I. de Jonge, leid de de avond met enkele woorden van dank en waardering in. Hfj richtte zich in het bijzonder tot de algemeen leider van de „De Valke- Woningbouw Over de woningbouw is zeer uit voerig gesproken daar de lijst van woongelegenheidbehoevenden steeds groter wordt. Allerlei voorstellen werden gedaan tot aan de bouw van Bogaers- woningen toe. De realisa tie daarvan achtten B. en W. voor Oegstgeest bij de bestaande econo mische verhoudingen een utopie. Stedebouwkundig moeten deze wo ningen passen ln dc uitbreidings plannen en aangetoond moet worden dat er onbenutte bouwcapaciteit is. De grond in Oegstgeest is te duur. De heer Bouland sing van de w dat hij desnoods de uitbreidingsplan nen zou willen wijzigen, waartegen andere raadsleden geen overwegend bezwaar hebben, ook B. en W. niet. De praktische uitvoerbaarheid van het bouwen van goedkope woningen wordt miniem geacht en t.a.v. de herhaaldelijk door mr. Bergmeyer se C hristelijke Jongensvereniging I niers", de heer J. Boogaarta, die Phebe" begonnen zich in een I zijn krachten al vele jaren aan het warme belangstelling mag verheugen is op deze feestavond duidelijk ge bleken. De jongens, om wie het toch in de eerste plaats ging, keken hun ogen uit, toen de cadeaus werden uitgepakt. Behalve een radio kwamen er tientallen gezelschapsspelletjes on der het pakpapier vandaan en bo vendien was er een enveloppe met inhoud bij. jongenswerk wijdt. „Wij waarderen vooral in u, dat U met Uw tijd bent meegegaan", aldus de heer De Jonge. De heer Bogaarts op zijn beurt dankte voor de activiteiten van de oudercommissie. „zy heeft ons heel wat werk uit haden genomen, aldus de heer Bo gaarts. Hy hoopte nog dikwyis een beroep op de heer De Jonge te mo gen doen. Op liet toneel verscheen vervol- gens de heer J. Stigtcr, een van de VOORSCHOTENopriGhters van de jubilerende vere- niging. Ook hy toonde zich byzon- der ingenomen met de goede geest. lil beslag genomen dl* er onde|; d« jongens heerst D 1 Hierna boden nog vele anderen ÏSÜn ÏÏX 2 hier brengt ƒ83.- op en hierover uit Engeland nog al eens klachten binnen kwamen besloten de Friese boeren destijds tot de oprich ting van enige coöp. zuivelfabrieken, die zowel een hoge als geiyke kwa liteit van de produktie garandeerden. Daar zowel de boeren als deze fa brieken door een styging van de melkproduktie met steeds grotere hoeveelheden overschot-melk bleven zitten, besloot men in navolging van Denemarken kort voor de eerste we reldoorlog tot de oprichting van de Coöp. Condensfabriek te Leeuwar den. waar men op coöperatieve basis Op 24 oktober van het vorige jaar werd door de Rykspolitie te Voor schoten een voorraad bier in beslag genomen in de clubhuizen van Rouw koop en SVLV. De vereiste bierver gunning was niet aanwezig. In „De SVLV-er" van deze week 'voorgestelde- compensatieregeling deelt de voorzitter van deze vereni- hebben B. en W. geen verwachtingen ging. de heer J. M. Janssen, het vol- zolang er niets aan te bieden is inigende mee: op prys werd gesteld. Met een op tieden van het muziek-toneel- en cabaretgezelschap „De Mutoca's" on der leiding van Frans Kalthof werd de feestavond besloten. Academische examens .tan de Leidse Universiteit zyn ge slaagd voor de examens doctoraal Ned. recht: de heren L. L. J. M. Schreinemacher (Maastricht) en Y. 1 W. Baron Bentick Cs-Gravenhage) kerk-voorbereidend examen: de heer C. A. Tukker (Leiden). VER. TOT VEREDELING VAN HET AMBACHT. Onder auspiciën van de Vereniging ter veredeling van het Ambacht zul len hier ter stede van 2529 augustus de examens gezel timmeren worden afgenomen. Het schrifteiyk gedeelte vindt reeds op 13 Juli plaats. Enigszins anders staat het met de semi-profs. De meeste terreinen in het noorden en in het oosten zyn uitgesproken slecht: in het centrum zyn de meeste velden onbespeelbaar. Zonder twyfel zal ook van de semi- profwedstryden een groot aantal niet doorgaan. Of indien het aantal afgelaste wedstryden te groot wordt het gehele programma wordt uit gesteld. is o.m. afhankeiyk van het feit of de ontmoetingen die niet kun nen doorgaan, voorkomen op het totoformulier. Ruim f 1655,voor mindervoüden De straatcollecte ten bate van de minder-validen heeft ruim f. 1655 opgebracht. Kon Olie beter lagen. Hoogovens ver rasten de beurs vanmorgen met zeer gunstige 4e kwartaal cyfers 1963. die een hogere omzet plus hogere winst te zien gaven, ten opzichte van het 4e kwartaal 1962. Op dit gunstige nieuws reageerde de beurs met een zeven punten hogere opening voor Hoogovens op 606. Daarna liep de koers nog op tot 608. Het buitenland 1 West-Dultsland) had belangstelling voor de Hoogoverwaarden. Philips, welk fonds gisteren in Wall Street hoger noteerde, werd weer in ruime mate van lokale zyde uit de markt, genomen, waardoor de prys zich op f 148.90 een gulden boven het slot.- niveau van gisteren stelde. Aku een paar punten hoger op 522, Unilever en Kon Olie ieder 40 cent hoger op resp. f 142 en f 155,50. Niettegen staande Wall Street vandaag, wegens Washington's Birthday, gesloten blyft viel de omvang van de handel ze ker niet tegen. Gedurende de verde re beursduur konden de hoofdfond sen het verhoogde niveau vry goed handhaven. Vergeleken met de slotkoers van de vorige week verbe terde Aku deze beursweek ca twee en Hoogovens ruim 10 punten. Philips bleef nauwehjks prijshoudend evenals Unilever terwyl Kon. Olie een paar dubbeltjes avanceerde. In de cultuursector werden certifi caten Deli. na lange tyd, weer eens in een open hoek verhandeld by een vaste stemming. Dit op een bericht dat de onderhandelingen van Indo nesië met de Amerikaanse maat schappij Imperial Commodities" (dochter van de Deli-maatschappiJ), over een samenwerking van produk tie en afzet van Indonesische pro dukten. in een vergevorderd stadium zyn gekomen. Certificaten Deli liepen op van f 130 tot f. 131.50 (f. 128.50\ In de Scheepvaartsector heerste een optimistische stemming als gevolg van de dividendverhoging van de Maatschappij Nederland tot 8 <7tt) De Scheepvaartaandelen, waarvoor ruime belangstelling be stond. verbeterden 2 tot 4 punten. De stemming op de staatsfondsenmarkt was aan de vaste kant. De n'/nwe 5% obligaties Bank van Ned. Ge meenten moesten vandaag een stap je terug doen ten opzichte van de hoge koers van gisteren op 1011/4. De ad vies koers vandaag was 100 3/4 tot 101. Claims Eerste Nederlandsche wer den vandaag voor het eerst verhan deld. De adviesprijs was f. 750. Op de incourante markt werden de aande len van Prins Dokkum hoeer geadvi seerd op de gunstige resultaten over het afgelopen boekjaar plus de goede perspectieven. de vrije-sector-bouw Mevrouw P. H. Smits Witvliet bracht wederom ter sprake de toe passing van een zekere liberalisatie by het verlenen van vestigingsver gunningen. De destyds toegepaste liberalisatie had, aldus de voorzitter, tot gevolg dat veel huizen die leeg kwamen werden betrokken door ko pers van buiten de gemeente die in staat waren een hoge koopprys te betalen. B. en W. menen nu dat de belan gen van de ingeschreven woningzoe kenden moeten prevaleren boven het streven naar liberalisatie. Mevrouw Smits en de voorzitter konden het niet eens worden, doch de laatste had de meeste raadsleden op zyn hand. Mr. J. G. Bergmeyer wees op bouw plannen en uitvoering daarvan in andere gemeenten en drong er bij het college op aan dat naar moge lijkheden voor Oegstgeest zal wor den gezocht. B. en W. willen wel steun geven, aldus de voorzitter, als grote particuliere maatschappyen met voorstellen zouden komen. School tandverzorging Wat betreft de invoering van de schooltandverzorging maakte mevr. Samkalden (P.v.d.A.) B. en W. een compliment over de voortvarcndlieid by de voorbereidingen nu biykt dat waarschyniyk op 1 sept. a.s. met deze verzorging kan worden begonnen in samenwerking met de gemeenten Rynsburg en Warmond. De wethouder van Onderwys deelde mede. dat de nieuw aangelegde sportvelden waarschyniyk in sep tember 1965 bespeelbaar zullen zijn. De half verharde baan komt dit jaar nog gereed. De heer G. Blansjaar drong er op aan dat de straatverlichting van de Indische buurt op de volgende begro ting zal komen. B. en W. zegden toe daarnaar te streven. Het raadslid N. v. Weizen ging in op het overleg met de middenstand over de reconstructie van de Kem- penaerstraat. Daar de middenstands verenigingen wensen hebben kenbaar gemaakt zal binnenkort een voorstel gereed komen. In verband met opmerkingen van de heer Brouwer zal nader overwo gen worden welke aan te schaffen vrachtauto door gemeentewerken het meest, gewenst is. Over de aankoop van containers voor het ophalen van De onverkwikkende affaire rond de inbeslagneming van een voorraad bier in onze kantine op 24 oktober 1963 heeft nog onverwacht een gun stige wending genomen. Op ons ver zoek had men reeds eerder het lege fust teruggezonden en op 18 februari heeft het bureau van de voedselcom- missaris voor Zuid-Holland aan ons een bedrag van f 83,19 overgemaakt ..zynde de opbrengst van de 239 flesjes bier". Het bestuur van SVLV had indertyd tegen deze inbeslagne ming geprotesteerd op grond van het feit, dat de biervergunning van ge meentewege, verschilleude malen was toegezegd maar vooral ook, omdat op 24 oktober, deze vergunning al 10 da gen getekend en wel op het gemeen tehuis klaar lag voor verzending Dat deze vergunning pas op 1 november in ons bezit kwam. is tot op heden nog een raadsel", aldus de „SVLV- Programma voor Koninginnedag al bijna bekend WASSENAAR A rljdag, 21 februari 1964 ACTIFVE OBLIGATIES Staatsleningen ad 1000.— vorige slotkoers koers v. heden Premieleningen vorige slotkoers koers v heden Ned Ned Ned Ned Ned Ned Evenmin als d* voorgaande vier heeft de vyfde testmatch tussen In dia en Engeland, te Kanpur gespeeld. een beslissing opgeleverd. India, dat kinderspelen, op het Engelse eerste inningstotaal van 559 voor 8 (gesloten) slechts een schamel antwoord had gegeven met 266 all out, deed het in de tweede in nings heel wat beter. Gedwongen tot de follow-on maakten de Indiase batslieden er een soort langzaamaan- actie van en toen de speeltijd verstre ken was. hadden zy 347 runs gescoord voor hét verlies van slechts drie wickets. Engeland kreeg daardoor niet de gelegenheid voor de tweede maal aan bat t« komen. MARKTBERICHTEN De Koningin Wilhelminavereniging in Voorschoten hield in „De Werf" de jaarvergadering tijdens welke ver gadering mededelingen werden ge daan omtrent Koninginnedag 1964. Dit jaar herdenkt de Wilhelmina vereniging haar 60-jarig bestaan. Op 4 juni 1904 werd deze vereniging opgericht. Dit jubileum zal tot uit drukking moeten worden gebracht tydens de te houden festiviteiten. Op zaterdag 25 april zullen de feesten reeds beginnen: puzzelritten, kinder voorstellingen. vermakeiykheden op het voormalig M.O.C.-terrein, recep tie in Cultureel Centrum en waar schyniyk een wlelrenwedstryd. Deze wegwedstryd is nog niet definitief. Op maandag 27 april zyn er 's avonds weer de vermakeiykheden op het M.O.C.-terrein (kleine kermis» evenals dinsdag- en woensdagavond, i De gelopen taptoe van de diverse verenigingen aan de vooravond van 1 I Konininnedag komt te vervallen, op i verzoek van de verenigingen, daar de temperatuur doorgaans veel te laag is. Hiervoor in de plaats komt een geblazen taptoe met medewer- I kinj, van enige muziekkorpsen o.l.v. de heer L. Th. Jansen uit Den Haag. 1 Op 30 april zyn er kinderoptocht. volksspelen en kleine De traditionele feestavonden in het Cultureel Centrum komt te ver vallen. Hiervoor is te weinig belang stelling. Vorig jaar kostte deze avond de vereniging ruim f 900. Er zyn nog veel festiviteiten die op het pro gramma staan, maar nog niet ge- hee. zeker zyn, zoals een gondel vaart. De voorzitter, de heer B. Hoog- werff Kroon, droeg aan het begin van de avond de voorzittershamer over aan de 2de voorzitter, de heer L. J. van Aken. Van de Wilhelminavereniging zyn thans ruim 1000 gezinnen lid. Veel van het slagen van het feest hangt af van de financiën, maar ook van de medewerking van de burgery. Een aantal ouders had het ver- In de nacht van dinsdag op woens dag is ingebroken in een in Wasse naar gevestigde vieeswarenfabriek. De daders hebben zich via een lad der de toegang tot het fabriekspand weten te verschaffen en op deskundi ge w-yze, met behulp van een sny- brander het slot uit de brandkast in het kantoor gesneden. Uit de brand kast werd een bedrag van circa f 20.000 gestolen. De inbrekers hebben voor het snUwerk gebruik gemaakt van zuurstofcilinders, die in de fa briek aanwezig waren. De andere kantoor- en fabrieksruimten werden wel bezocht, maar er wordt verder niets vermist. De Wassenaarse re cherche stelt een uitgebreid onder zoek ln. Ned. '58 4'i Ned '59 4Va Ned '60-1 44 '60-11 44 '59 44 '60 44 '61 44 '53 34 *63 44 Ned. Gb obl. 34 I Ned '47 34 Ned *51 34 Ned '53 I-II "4 Ned *56 34 Ned '48 34 1 Ned bel cert. 34 Ned '50 I-II 34 1 Ned '54 I-II 34 Ned '55 I 34 Ned '55 n 34 I Ned '37 3 I Ned Gb. ob '46 3 Ned dol In. '47 3 Ned Inv. cert. 3 I Ned '62-64 3 Indië '37 3 Indië *37 A 3 Ned wonbl. '57 6 Ned. wonbl '57 44 Ned. wonbl '60 44 97}| 971J 97|i 974 954 944 944 944 89 4 74 864 934 90ft 894 834 794 834 854 854 874 874 87 - 914 974 994 984 92 >4 1044 964 964 97f8 97f| 97)1 9712 954 944 94! i 944 894 74 86H 1 934 S04 90 934 834 854 854 874 8712 87, 914 974 994 924 1044 964 964 Alkmaar '56 24 844 844 A'dam '53 3 114 A'dam *51 I 24 87 88 A'dam '56 I 24 854 86 A'dam '56 H 24 914 92 A'dam '56 m2 4 924 924 Breda *54 2 4 834 824 Dordrecht '56 24 804 81 x Eindhoven *54 2 4 824 824 Enschede '54 24 834 844 Den Haag "52 I 24 944 944 Idem U 24 95% 914 R'dam *52 I 24 914 Idem n 24 954 954 Idem '57 24 95 954 Utrecht '52 24 99 x 99 x Z.-Holl 1957 24 92 4 934 Zuid-Holl *59 24 884 ACTIEVE AANDELEN LEIDEN. 21 febr. Coöp. Groente en Fruitveiling: andijvie 94. kroten, ge kookt 35. boerenkool 65-71, rodekool WV1- 7-11, gr oenekool 22. prei 65-72, rabar- zoek gericht tot het bestuur de kin- ber 84-93, stoofsla 30-31, spruiten 50- 1 166. uien plcklers 8.60. ld drielingen 12.30. id. mlddelfyn 8.30. ld. mlddcl- Ïrof 9.50. winterpeen 11-13, witlof 36- 7 per 100 kg. knolselderij 10-22. kom kommers 35-80, sla 10-38 per 100 st. t derspelen te verdelen over de diver I se wyken. daar de deelname te groot is Het bestuur kan deze wens niet Een bewoner van een woonboot in het lozingskanaal aan de Zeeburger- dyk in Amsterdam-oost kreeg gister middag de schrik van zijn leven: hy hoorde een knal en zag op het zelfde moment hoe een kogel door het raam van zijn woonboot vloog en ergens in het hout bleef zitten. De man werd niet geraakt. „Dat was ook niet de bedoeling. Ik deed het voor de grap", verklaarde een 26-jarige man zonder beroep die de schutter bleek te zijn, aan de politie. Enkele omwonenden meenden dat het schot afkomstig was van een plaats schuin tegenover de woonboot. Daar lag de woonboot van de dader. Toen de politie een kykje ging ne men bekende hy onmiddeliyk en overhandigde de politie een wind buks van zwaar kaliber, waarmee hy volgens zyn zeggen het schot had gelost. De agenten vertrouwden „deze rui- teriyke bekentenis" niet en hadden het vermoeden dat de kogel met een zwaarder wapen zou zyn afgevuurd, temeer omdat de afstand zeker 120 meter bedroeg. Politiedeskundigen zullen onderzoeken of de teruggevon- Amst. Rubber Ver HVA-mtJ. A.K Deli My cert. Hoogovens cert. Philipo gem bez Unilever eert. Dordtse petr. Kon P (50 ëk f 20) Holl Amer Lyn Java China Pak KliJA. Kon Ned St.boot Kon Paket My. Stoomv My Ned Niev Goudr eert v Ommeren eert Kon. Rott. Lloyd N Scheepv Unie 1174 1584 5194 128.50 599 147.90 141 60 7134 155.10 1164 1574 64 50 1594 160' 1454 1174 295 138 1394 119 1594 522 4 131 30 606 4 148 80 14230 771 155.40 1174 1584 64 90 1604 1644 1504 1194 294 144 4 1424 MET-ACTIEVE OBLIGATIES Prov en Gem.leningen A'dam '47 34 92 92 A'dam '43 34 95 92 R'dam -53 44 95 95 Idem -37 I-HI34 92 Bankwezen Bank N. G.85' 54 101% 1014 Idem '58 5 100% 101 ld. N WB-52 44 954 954 BVG Rspbr *52 160 160 BVG Rspbr f500 140' '4 1404 Irdustr Obligaties Philips Dol ïl 914 914 MET-ACTIEVE AANDELEN Bank- en Kredietinstellingen Interunle f 50 Robeco Unltas f50 Ver Bez v. 94 f50 Amst Bank Cultuurbank Holl Bank O eert Ned Handelmy. Ned Midbank Rott Bank Twentsche Bank Industrie Ondernemingen 600 207.50 235 536 135 354 4 294 2684 343 227 3304 316 Albert Heyn Berkel's Pat Borsumlj.-Wehry Calvé Delft eert. K Pap v Gelder K Ned Grofsm Holl Constructie Ing.bur v Bnyv Intematlo v. Kemp en Beg Kon Zout Ketjen Leidse Wolspry Mllller en Co. NB Ned Kabelfabr Philips pref. Rott Droogd My Ver. Touwfabr Walvisvaart Wemink's Bet-inU Wilton Fyenoord v. wyk - Heringa Zaalberg Mijnbouw en petroleum 248 78 9354 211 1434 517 169 2744 147 824 575 3264 413 56 343 435 554 494 258 4 150 b 127 VERKLARING DER TEKENS inwilligen omdat daartoe de mede- den kogel uit de windbuks kan zyn GedaaD en laten v.erkers ontbreken. afgevuurd. 'Gedaan en biedei Gedaan en bieden Blllton 2de r. Kon Petr (f20) Amer fondsen Canad Pacific R. Intern Nickel Anaconda Bethlehem Steel Cities Service Genera) Motors Kennecott Republic Steel Shell Oil Union Paclfio Un States Steel I Bieden Ex dividend Exclaim Laten 454 155.50 784 484 334 664 48 804 424 464 39U 564 20750 235 535 135 356 29 I 270 T 343 2274 333 317 I 599 4 249 79 9354 2104 1434 1674 2704 146 829 580 3264 416 56.— 438 554 2204 260 151 b 126 454 156.20 374 774 484 344 664 804 814 43U 474 57

Leidsch Dagblad | 1964 | | pagina 11