Boekenweek opent met Schrikkelboekenbal kunst kAleiöosQogp „Collegium Musicum" in Doopsgezinde Kerk „De stroom wordt ieder jaar breder' JONGEN -19- ONTVREEMDDE SCHILDERIJ VAN RUBENS Grote toeivijding onder Andre Kaart Messias in Wassenaar grote belangstelling BENDER Begin op 28 februari In mei 1965: RAI grootste boekwinkel Hildo Krop Thans weer in museum Legt volledige bekentenis af Zwarte lonen g^aagd Vergevorderde koorzangdocli geestelijk surplus ontbreekt ROMEINS DUBBELGRAF BIJ MAASTRICHT ONTDEKT Haven-C.A.O. goedgekeurd Tailleur wil humoristisch maandblad Stortregens in Sao Paulo Opgericht 1 maart 1860 Donderdag 20 februari 1964 Derde blad no. 31192 (Van onze kunstredactie) nieuwe uitgave van „Goed geboekt" waarin een overzicht wordt gegeven van nieuw verschenen goede boeken. Voor een breder publiek worden een miljoen brochures „Boeken in huis" verspreid met honderden titels van boeken. Prijs voor literaire kritiek In samenwerking met de Maat. schappy der Nederlandse Letterkun. de in Leiden wordt tenslotte de prjjs voor de literaire kritiek uitgereikt. Dit zal op 4 maart gebeuren in het De Nederlander beschouwt het kopen van een boek nog steeds als een vorm van zelfverwenning. De meeste boeken worden ge kocht om cadeau te geven. Toch mogen de uitgevers niet ontevreden zijn. want niet alleen is tr de laatste jaren een regelmatige stijging in het aantal in ons land verschenen boektitels (9448 in 1963) maar ook de oplagen stijgen. De prijzen ook. maar een gemid delde stijging van 3%% waarvoor de minister toestemming heeft gegeven is uiterst gering, als men bedenkt dat de boeken meer dan 10 jaar lang op een zelfde prijspeil hebben gestaan en nog altijd is het zo. dat de Neder lander van wie wordt gezegd, dat hij graag en veel leest, maar f. 12.— per jaar aan boeken uitgeeft tegen de Fransen f. 15.~ en de Duitsers f. 21.-. Wat het boek betreft is Nederland nog steeds een goedkoopte eiland. De boekenweek is een van de middelen, waarmee de Commissie voor de col lectieve propaganda van het Neder landse boek ieder Jaar de strijd aan bindt tegen de opvatting, dat het kopen van boeken zelfverwenning zou zijn. En die boekenweek is ieder jaar weer een feest. Ballet Omnibus De opening heeft op 28 februari door minister mr. T. H. Bot plaats in het Concertgebouw te Amsterdam, waar het Nederlands danstheater o.m. het speciaal voor deze gelegen heid door Hans van Manpn geschre ven ballet „Omnibus" zal uitvoeren. Als het boekenbal begint, zal het Inmiddels 29 februari zijn cn daarom Is het deze maand ook een schrikkel boekenbal, waarop de dames dc heren ten dans zullen vragen. Tal van orkesten en pianisten zullen de feest gangers ln de diverse zalen van het Concertgebouw bezighouden. Detect i ve-geschen k Tijdens de Boekenweek, die tot en met 7 maart wordt gehouden, zal weer een geschenkboek worden uit gereikt aan degenen die voor ten minste f. 5— aan boeken kopen. Omdat het een schrikkelboekenweek Is, krijgen de mensen die kunnen aantonen op 29 februari te zijn ge boren ten geschenke het boekje „Vier vingers" een detective verhaal van Robert van Gulik bU dc boekwin kel krijgen zonder f. 5.— aan boeken uit te geven. Ter gelegenheid van de Boeken week verschijnt het laatste deeltje in de Muze-reeks. Anthonie Donker heeft in „De dichter en de muze" gedichten samengebracht over het dichten, de dichter zelf en het dich terschap. De oplage hiervan be draagt 47.000 exemplaren. Voor de boekenliefhebbers verschijnt in een oplage van 225.000 exemplaren een Muiderslot. Vlak voor en tijdens de Boekenweek zullen er in het gehele land activiteiten zijn van de boek verkopers. Op 27 februari bijv. wordt in het stadhuis van Enschede door de direc teur van de Kon. Bibliotheek dr. C. Reedijk een lezing gehouden, en zal de wethouder van Onderwijs een boekenexpositie openen. Op 28 februari wordt in Delft in het door kaarsen verlichte Prinsen hof een contactavond met Delftse schrijvers georganiseerd. Wlm lbo presenteert op 29 februart in het Hiltonhotel in Rotterdam een klelnkunstprogramma „Waar blijft de tijd", dat wordt gevolgd door een bal. Op maandag 2 maart treedt Max Tailleur in de Hildebrandzaal in Haarlem op en biedt het gemeente bestuur van Utrecht een literaire avond in het stadhuis aan. Utrecht gaat op 3 maart verder met een op voering van „De Nieuwe Comedie in de Stadsschouwburg van „De knecht van twee meesters" van Goldoni waarna in alle zalen van Esplanade een boekenbal wordt gehouden. Op dezelfde avond houdt Albert Vogel in de Stadsgehoorzaal in Vlaardingen een literaire „one man show". Den Haag organiseert op 5 maart in het gebouw „Op gouden wieken" een avond waar „De Haagsche Comedie en Peter Lohr optreden en enkele stomme films worden ver toond. Ook hier na afloop een boe kenbal. De Vereniging tot Bevordering van de Belangen des Boekhandels heeft reeds het boekenfeest van 1965 in voorbereiding. In dat jaar zal de vereniging 150 jaar bestaan en zal het tevens de 30ste maal zijn dat in Nederland een boe kenweek zal worden gehouden. Die boekenweek van 1965 valt laat pas in mei maar het belooft een hoogtepunt in de reeks te worden. Het Boek en festival wordt dan gehouden in het RAI-gebouw in Amsterdam, dat tegen die tijd zal zijn uitgebreid met het fraaiste congresgebouw van Europa. In dat congresgebouw zal een feest beginnen met een bijzonder boe kenbal. De daarop volgende da gen zal er in de RAl-haUen een nationale boekenmarkt worden gehouden. Die nationale boeken markt wordt een uniek gebeuren. Hier kan het publiek binnenlopen en op zijn gemak kijken in alle plus minus 60.000 boeken, die er in ons land te koop zijn. En behalve kijken zal men er ook kunnen kopen. Het RAI-ge bouw zal in mei 1965 een week lang de grootste en best gesorteer de boekhandel van de wereld zijn. De boeken zullen worden gegroe peerd in de stands van de uitge vers maar daarnaast ook in zalen die elk een bepaald onderwerp bieden. Ere-expositie Een huldigingscomité onder voor zitterschap van oud-burgemeester J. Voetelink organiseert op 26 februari in Steenwijk een ere-tentoonstelling van werken van Hildo Krop, die op die dag 80 Jaar wordt. De tentoonstelling wordt gehouden in hotel „De gouden engel" in de geboorteplaats van Krop en duurt tot en met vijf maart. Waarom geen toneelmanifestatie Het Tweede-Kamerlid de heer Willems (PvdA) heeft in schriftelij ke vragen aan de Staatssecretaris van O. ,K. en W„ drs. L. J. M. van de Laar. aangedrongen op behoud van de Nederlandse toneelmanifesta tie in het Holland-Festival. Hij vraagt of het juist is, dat de tcneelmanlfestatie dit jaar en moge lijk ook volgende Jaren op het Festi val zal ontbreken en zo ja, aan welke instanties en oorzaken dit moet wor den geweten. De heer Willems wil van de Staatssecretaris graag zijn oordeel over elk van deze redenen weten en ook vernemen of er nog andere dan de opgegeven oorzaken zijn. Prof. Thomas leidt Bach-kantates Naar „Musicia Sacra", het tijd schrift voor kerkmuziek meedeelt, zal prof. Kurt Thomas uit Detmold in opdracht van de Nederlandse Radio Unie uitvoeringen lelden van acht kantates en het Magnificat van Bach, die door drie der grote om roepverenigingen zullen worden uit gezonden (Van onze Brusselse correspondent) de Het is niet mogelijk binnen een korte periode in een bepaalde be drijfstak alle bedrij fsgenoten. die zwarte lonen betalen, aan te pakken. Dit hebben de ministers Scholten (Justitie) en Veldkamp (Soc. Zaken) geantwoord op vragen van het Tweede Kamerlid Koekoek. De looncontroledienst bestaat uit 85 man. Het aantal processen-ver baal wordt uiteraard door deze om standigheid beïnvloed, zeggen de mi nisters. Biesheuvel heeft lof voor Vondeling De minister van Landbouw en Visserij, mr. B. W. Blesheuvel heeft gisteren tijdens de avondvergadering van de AR-partijdag in Hoofddorp verklaard, dat de verhouding rege ring-oppositie aan het veranderen is. Er is zich een nieuwe 6tijl aan het ontwikkelen, die lijkt op de situatie zoals die in Engeland bestaat. De Nederlandse oppositie, aldus mr. Biesheuvel, treedt steeds op met een grote mate van redelijkheid en de oppositieleider weet een stijl te ont wikkelen, dia bijzonder veel waarde hetft. Het schilderij ,,De vier negerkoppen" van Rubens, dat nacht van zondag op maandag uit het Brusselse Museum voor Schone Kunsten werd ontvreemd, is opgespoord en terecht. Het bevond zich gisteravond onbeschadigd in de kluis van het Paleis van Justitie en is vandaag weer teruggekeerd op zijn oude plaats in het museum. De dief blijkt een 19-jarige jongeman, die al eerder met de justitie in aanraking moet zijn geweest. Hij heeft de diefstal geheel alleen gepleegd, nadat hij deze tweeeneenhalve maand lang zorgvuldig had voorbereid. Hij heeft zichzelf verraden. hij niet meer; hij woonde bij een van zijn grootmoeders. Werk schijnt hu niet te hebben. Het gymnasium heeft hij nooit geheel kunnen aflopen. Drie keer was de jongen reeds ln de afgelopen week op het dak van het museum geweest om de situatie te onderzoeken. Niemand heeft hem daarbij blijkbaar betrapt. Hij had een zelfgemaakte touwladder bij zich en een touw waarmee hij de Rubens naar het dak heeft gehesen toen hij hem van de wand had genomen. Hierboven het schilderij ..De vier negerkoppen" van Rubens, dat hierbij getoond wordt door de politie-inspecteurs Opdecam. Van Calckenberg en Cloof. met de touwladder, die de dief ge bruikte bij de ontvreemding. Uw muzikale kinderen hebben een piano nodig. Ook U kunt Uw gezin verrijken met zo'n nobel Instrument... desnoods een half jaar op proef. Komt U daarover eens met ons praten. Wij advise ren U graag over onze vele merken (w.o. enkele exclusief voor Bender) en mogelijkheden. Bel of schrijf om onze foto-brochure nr. 60A Leiden, Hoogewoerd 90, tef. 20097 Amsterdam Arnhem Breda Rotterdam deskundig in klank Ondanks de geringe continuïteit, zowel wat de leiding als de samenstelling van het Collegium Musicum (Leids Studentenkoor en orkest) betreft, slaagt men er toch telkenjare in met een zeer aannemelijk concert voor de dag te komen. Ditmaal was de keuze gevallen op 'n voortvarend dirigent uit Haarlem. André Kaart (o.a. leider van het Haarlems Jeugd Orkest en onlangs benoemd tot directeur van de Beverwijkse Muziekschool), wiens beslist op treden een vertrouwingwekkende indruk maakte. Het concert werd gehouden in de gave. niet bijzonder oorspronkelijk, stampvolle Doopsgezinde Kerk: met talrijke voetangels en klemmen stampvol, zowel door de talrijke aan- ook in ritmisch opzicht, speciaal wezigen als door de vele executanten in het motorische Allegro waar (vocaal en Instrumentaal), waaruit men zich weliswaar met veel verve bleek dat velen zich gelukkig als doorheen trachtte te slaan, maar vrijetijdsbesteding naarstig aan de waarin het toch ook nog herhaalde- muziekbeoefening willen blijven wij- lijk te aarzelend toeging Langer den. studietijd zal evenwel beslist nodig Nog steeds, ondanks radio en tele- zijn, al werd met veel animo gepoogd visie! een overtuigend pleidooi voor dit werk te leveren. Met de Kantate 47 „Wer slch selbst erhöhet" van Joh. Seb. Bach vond de avond een indrukwekkend besluit. Hier mochten wjj waarde ring koesteren voor de discipline en de loffelijke homogene toongeving betoond in het qua stemvoering ge compliceerde aanvangskoor, alsmede in het slotkoraal. Solistische mede werking werd verleend door de so-, praan mevrouw Mai OranjeDen Uyl. wier stem in de hogere regio nen het beste voldeed en de ba* Cantius Geysel, wiens weldadig tim bre zich voor zijn aria uitstekend eigende. Ook voor hen vormde echter de akoestiek een handicap. Over het geheel heeft dit concert de indruk gegeven dat het „Collegi um Musicum' zich met ernst wijdt aan de gestelde opgaven en dat do leden ervan zich met graagte over geven aan de nieuwe dirigent van wie bezieling uitgaat en die in korte tijd reeds veel heeft weten to bereiken. Vóór alles, naar wfj meenden op to merken, enthousiasme voor een goede zaak. En dan is reeds veel gewonnen! H. Kaart heeft dus niet te klagen, wat de deelneming betreft. Even min over de toewijding, die allen tonen, om van een avond als deze j iets goeds te maken. Prijzenswaardig amateurisme is dan ook in ruime mate voorhanden en in dat licht be zien. mogen wij over de prestaties tevreden zijn. Er gaat een grote stimulans uit van Kaarts directie en ind'en het „Collegium Musicum" zo gelukkig mag zijn hem een tijdlang te behou den niets is bij een ensemble wis- i selvalliger dan dat! mogen wij nog tevredenstellende concerten ln de toekomst tegemoet zien. Begonnen werd met „Psalm 138" van Johann Rosenmliller (1620 1684), eertijds organist aan de Nico- laikerk en Thomaskerk te Leipzig, een der belangrijkste componisten van de 17e eeuw, die veel van zich heeft doen spreken door zijn talrijke composities Ook in deze bewerking van Psalm 138 betoont hij zijn gede gen contrapuntisch vakmanschap, al dreigde er tijdens de uitvoering wel het een en ander verloren te gaan door de slechte akoestische omstan- dieheden van de beslotenheid der be grensde ruimte, waarin men zich bevond Dit heeft ook zijn invloed uitgeoefend oo het verdere program ma. dat overigens juist gekomen was en veel waardeerbaars bevatte. Met vaart (soms ill te veel vaart) ln de hoekdelen pakte Kaart het Concert ln D er. voor twee hobo's en orkest van Vivaldi aan, veel can- tabll'teit werd geopenbaard in het Laret» Stvlistisch nog wel niet ge heel zuiver, doch de gezonde durf. waarmee gemusiceerd werd. viel buitengewoon te prllzen. Niet weinig droegen de beide hoboïsten Hans Roskam en Rudolf Klinkenberg tot het succes bil" een fraaie toon paarde zich aan begripvolle muzikaliteit. Een hoogtepunt in het programma vormden dg bekende en verheffende Maria Antifonen van Herman Stra- tegier. waarin de Instrumentale be geleiding van hobo. fluit en cello als een IJl klinkend liinenspel zo harrrri- nisrh is oogenomen. Er kon reeds veel van de hemelse sfeer gerealiseerd worden, al willen wil niet verhelen, dat bil meerdere vaktechnische stemcultuur de resul taten vanzelfsprekend veel hoger aangeslagen kunnen worden. Nu bleef alles nog te zeer aan de jeug dige en vlakke kant. Na de pauze dreigde het gevaar, dat de dirigent te hoog had willen grijpen. En dit werd inderdaad ook gedeeltelijk bewaarheid tijdens de in terpretatie van het Kamerconcert van de in 1914 geboren Duitse com ponist Jens Rohwer. o.a. directeur van de Landesmusikschule te Lübeck. Een veeleisende, modern getinte op- Aan belangstelling ontbreekt het de Chr. Wassenaarse Orato rium Vereniging bepaald niet. Voor haar Messias-uitvoering was de Dorpskerk volgestroomd. Ondanks de voorzorg om waar maar mogelijk stoelen bij te plaatsen, moesten sommige bezoekers zich toch nog vergenoegen met staanplaatsen. Dirigent was Gerard Akkerhuis. Het. ineengrttpen van het fugatlsch Met zijn styiinzichten kunnen we raderwerk verliep niet overal ge- vrUwel instemmen. In een aantalolied, btjv. niet in het laatste koor aria's en een enkel koordeel staan we voor de pauze. Soms was een nasie een vlugger tempo voor. Er Is een ge- pen of verstroevlng tn figuurwerk. vorderde techniek ln de koorzang. meiisme of coloratuur al te dulde- Echter ontbreekt nog dat wense- njk als het orkest, dat onherroepe- Gisterochtend heeft hij de direc teur van het museum opgebeld en hem verteld dat hl) het schilderij in zijn bezit had. Als bewijs zou hij in een brief het etiket, dat op de ach terzijde van het spleraam zat, in sluiten. Hij vroeg tevens een losprijs van 850.000 Belgische franken. Het is met het vinden van die brief, die ergens ln een park zou worden gede poneerd, niet helemaal vlot gegaan. Want naar het schijnt vond eerst Iemand anders deze. De dader heeft toen weer opgebeld naar het museum en omdat men daar de politie reeds had gewaarschuwd, waren de mee luister-Installaties van het ministe rie van Binnenlandse Zaken inge schakeld. Daardoor wist men dat er werd opgebeld vanuit een cel op het Montgomeryplein, dat niet veir van het genoemde park afligt. De radio auto's van de politie, die reeds op hun hoede waren, werden gewaar schuwd en reeds binnen de vijf minuten kon de Jongeman worden gearresteerd. Onevenwichtig De dief heeft een volledige beken, tenis afgelegd. Hij ls een lange en magere Jongen die een wat oneven wichtige Indruk maakt. Oudere heeft Motief onbekend De motieven van de diefstal weet men nog niet. Mr. Raymond Charles, de Procureur des Konings, heeft gis termiddag als zijn mening gegeven, dat de jeugdige dief wel geld voor het, doek wilde hebben, maar dat hij toch ook artistieke belangstelling er voor had. Hij noemde hem „oneven wichtig". De dief zal thans voor de correctionele rechtbank komen. Dat betekent dat hU ten hoogste vijf Jaar gevangenisstraf zou kunnen krijgen De belde andere museum-diefstal len, die in de Hallepoort, waar enige ridderorden en die In het museum van het Cinquantenaire, waar zilve ren voorwerpen werden gestolen, schijnt hij niet op zijn geweten te hebben, hoewel hij aanvankelijk iel dat het wel so was. Volledig intact lijke surplus, waardoor men beducht heid voor het technische resultaat kan laten varen om slechts gericht te zijn op Innerlijke realisatie, op het doorklinken van ziel en zin van het geen de teksten zoeken uit te druk ken. om zodanig te kunnen getuigen dat de toehoorder dit als onstoffelijk in zich opneemt. Zo ver is dit Wassenaar se koor niet of nog niet. De koorinzetten leken wel eens niet paraat, zo niet bruusk en overhaast. (Van onze correspondent) Een volledig intact Romeins dubbelgraf is bij Maastricht blootgelegd tijdens egalisatie werkzaamheden in de nieuwe woonwijk Belfort. „Zo'n rijk graf", aldus prof. dr. J. Timmers. directeur van het Limburgs Provinciaal Museum voor kunst en oudheden in Maastricht, „werd in Nederland nog nooit gevonden". Prof. J. Bogaers van de Rijksdienst voor Oudheidkundig Bodemonderzoek in Amersfoort, was bij het uitgraven van het graf, dat slechts 25 centi meter diep in een akker lag. aanwe zig. De eigenaar van de akker wist al Jaren dat er iets in de grond zat. Bij het ploegen tilde hij steeds de ploeg op om de messen niet te be schadigen. Het dubbelgraf is ver vaardigd uit gepolijste Naamse steen. Het deksel is ln stukken gebroken, toen de graafmachine bij de werk- zaamheden de vondst deed. Men zal vandaag proberen het dubbelgraf van de vindplaats over j te brengen naar het Bonnefanten- museum. De sarcofaag, die 2.48 bU 1,44 m. meet en ongeveer vier ton weegt, werd gevonden langs de oude Ro meinse heirbaan MaastrichtTonge ren. Het graf, dat dateert uit de tweede of derde eeuw, heeft vermoe delijk toebehoord aan een vooraan staand Romein. In het graf werd ook een cella curulis gevonden, een ijze ren klapstoeltje voor leden van de Romeinse magistratuur bU officiële gebeurtenissen, alsmede diverse voor werpen. Zo'n klapstoeltje werd. wat ons land betreft, totnutoe alleen in Nij megen gevonden. Van de andere aan wezige voorwerpen noemen wij een groot aantal grotere en kleinere j flessen - balsaria - een deukbeker. alsmede een wrijfschaal en een zalf- steentje met schuifdeksel compleet met spatel en kokertje. Het mag niet uitgesloten worden geacht dat over het graf een tem peltje heeft gestaan. In de omge ving werden tenminste sporen aan getroffen die kunnen wijzen op fun damenten van een dergelijk bouw werk, zoals men die ook heeft ge vonden lang* de VU Appia te Rome. De Stichting van de Arbeid heeft de nadere C.A.O.-voorstellen voor de havenarbeid in Amsterdam en Rot terdam goedgekeurd. Het betreft hier onder meer een loonsverhoging van 9.2 <~r, alsmede een uitbreiding van de tariefderringstoeslag en van het aantal vakantiedagen. Het tot stand komen van deze voorstellen heeft geruime tijd geeist, omdat de aanvankelijke overeen komst tussen de Scheepsvaartvereni gingen Noord en Zuid en de werkne mersorganisaties niet de goedkeuring kon wegdragen van een belangrijk deel der havenarbeiders, zodat nieu we voorstellen moesten worden Inge diend. (Van onze A'damse correspondent) Beroepsmoppentapper Max Tail leur is begonnen met een nieuw ex periment: het uitgeven van een maandblad. In april hoopt hij het eerste nummer te laten verschijnen. „Max" is de titel van het blad dat circa 36 pagina's dik zal zijn en van de eerste tot de laatste bladzijde met humor zal worden gevuld. Max Tailleur zal hoofdredacteur van ..Max" zijn en met tientallen moppen en humoristische verhaal tjes een belangrijk aandeel hebben ln de Inhoud. Daarnaast zal hij an deren, die hun sporen op het gebied van de humor en de kolder heb ben verdiend, als medewerker aan trekken. Als de verwachtingen uit komen, zullen de cartoonnlsten ln Max aan hun trekken kunnen ko men. Het blad zal ook proberen ad vertenties aan te trekken, maar Tail leur stelt als voorwaarde, dat ook de inhoud hiervan humor zal moe ten zijn. Voorlopig ls het nog een plan van de geestdriftige moppentapper. Het redigeren van een humoristisch blad is bijzonder moeilijk. Velen zullen zich met weemoed het satirische maandblad „Mandril" herinneren, dat vijftien Jaar geleden verscheen maar na een korte tijd verdween. lijk de cadans bepaalt, kort te voren dezelfde figuur zoveel soepeler en ranker had laten horen. Ook in de populaire .„Messiasis de opgave verre van een eenvoudige en al te vaak onderschat. Gelukkig hebben Akkerhuis' koristen óók in ieder opzicht prachtig klinkende koorstukken te genieten gegeven. Het Zuidhollands Orkest kent deze materie door en door en schonk dan ook alle voldoening, hetgeen ln één adem gelijkelijk van de klavecimba- list Jaap Spigt valt te zeggen. Weinig voldoening, daarentegen gaf de tenor Paul Schotsman, die weliswaar in de trage lage ligging aannemelijk bleek, maar zwak, on vast en zonder expressie in de hoogte. De sopraan Nelly v. d. Spek viel ons eveneens niet mee. De reso nantie stroomt dikwijls onvrij. ZIJ ontsnapte niet aan galmen en uitha len. Met de alt Frieda v. d. Kolk was goed gekozen. Al zijn haar stemmid- delen niet groot, zij zijn en handha ven zich in evenwicht, de stem loopt egaal, de kleur is fraai en tekst, techniek en voordracht doordrineen elkaar naar de eis Dit wederzijds doordrineen van alle vocale elemen ten biedt bas-bariton Max van Es mond evenwel in pure volmaaktheid. Dit was onvoorwaardelijk subliem! V. Vele burgemeesters ln de Brazi liaanse staat Sao Paulo hebben gisteren hun gemeenten tot ramp gebied verklaard, nadat stortregens een einde hadden gemaakt aan de langste droogteperiode van deze eeuw. De koffieplantages ln het westen van de staat werden het zwaarst ge troffen door de plotselinge over stroming. Ambtenaren, die enkele dagen gele den het leger vroegen kunstmatig regen op te wekken, schatten de schade op meer dan tien miljoen gulden. Bombardement in Noord-Vietnam Naar het persbureau Nleuw-China heeft gemeld, heeft de Noordvlet- namese legerleiding bij de interna tionale controlecommissie een krach tig protest ingediend tegen een bom bardement. dat op 6 februari JJ. door Amerikaanse en Zuidvietnames* vliegtuigen zou zijn uitgevoerd op het district Ben Cau, in de Noord- vietnamese provincie Tay Minh. Daarbij zouden honderd mensen zijn omgekomen en tweehonderd gewond. Volgens het bericht zouden de vlieg tuigen zestig ton aan bommen heb ben afgeworpen. De Noordvletnamese legerleiding eist een onmiddellijli onderzoek.

Leidsch Dagblad | 1964 | | pagina 5