Schilders bezingen de liefde OPVOEDING VAN MODERNE JEUGD Ondernemers worden onder druk gezet" Een boeiend thema in velerlei aspect Toneel in Parijs Herhaling van interview met Prinses Feestavond B.B. \ier auto's verbrand DON CARLOS RIJ FRANCO KAMERDEBAT OVER LONEN EN PRIJZEN I dn zijde (Ier rakhonden Tv-commissie zet werk voort BEURS VAN AMSTERDAM LEIDSCH DAGBLAD WOENSDAG 12 FEBRUARI 1964 1 rsont M aalt hei 1D (Van onze Parijse correspondent) e „schilders die van hun tijd getuigen", de (wisselende) groep je elk jaar in Parijs een gemeenschappelijke expositie houdt die J>rna doorgaans nog de wereld bereist, heeft dit keer als bindend ma de liefde uitgekozen. Het is hun dertiende tentoonstelling in in serie die vorige jaren op leitmotieven als de zondag, de stad. techniek, de vrouw, het spel, het kind waren gebaseerd. Pet was de schilder-zakenman fchka die indertijd het initiatief akari deze schilderkunstige manifesta- nam. Zij vormden enerzijds de Ictie op de wassende stromingen f 5k abstracten en non-figuratieven, jlerzijds waren zij een-welgeslaag- begMJOging het grote publiek, via het jaatje" weer voor de schilderkunst 'winnen of op te wannen. Over jssaal publiek heeft de groep in- Rtdaad nooit te klagen gehad, maar 1 kon men zich afvragen of die fcngstelling niet vaak in het katje" steken bleef. Omdat de nten zélf het plaatje, de voor- of de anekdote meestal niet nauwelijks wisten te ontstijgen. O bepalen vooral dus twee facto- het artistieke slagen van de op- Eerstens de vraag of de belang- schilders, de meesters, bereid hun medewerking te verlenen, daarna het karakter, de aard het onderwerp dat moet aan- jken tot de schilders en iets achtigs in hun ziel los te kun- woelen. 1 Brigitte Bardot dat laatste opzicht zal men Lurlijk moeilijk kunnen zeggen Ide liefde niet in staat zou zijn I wezenlijks in een schilder wak- Ite maken. Hoogstens was de titel paar globale algemeenheid te lig gefixeerd om te voorkomen de bijdragen soms wat wijd uit moesten lopen. En wat de grote sters of tenminste de beroemd- :n aanging, moest men nu op- w de opmerking herhalen die de laatste jaren regelmatig en kon, om te betwijfelen of een Dongen die dit keer weer de ideldrager is een Buffet of |Carzou niet eerder een bestaand met de haren naar het onder- - en de tentoonstelling heb- gesleept, dan dat ze zich daad- ;el(jk dóór het thema voor een schilderij lieten inspireren, j Kees van Dongen werd die twij- j hier zekerheid: zijn beide por iën van Brigitte Bardot, de vrouw pet begrip (erotische) liefde voor ansen van vandaag belichaamt niet monopoliseert, behoorden j tot zijn zeer bekende doeken, iét men ze dan, zelfs via het he dat overal in Parijs is opge- Ten. ook zonder ongenoegen weer ™f terug. Liefdesspel lor de grote meerderheid van de nzenders werd de liefde In de ►gische zin en functie op- t, zodat er weinig doeken zÖ" niet als „dubbelportret' werden ttet. Het liefdesspel wordt hier in rlei standen en posities uitge- d of voorgesteld, hetzij met de r decoratieve toedracht van De lard die met een zestiental varia- een groot doek bevolkt, hetzij f een „originele' benadering van onderwerp, de suggestie der isch spanning zelf nog eens extra ferhogen. Zonder nu direct van Eise of provocerende doeken te spreken, lijkt het toch te en kinderen die nog in de jraar of in de bloemkool geloven naar deze tentoonstelling te len, zo men tenminste wat moei- k vragen van hun kant voorlopig (r ontlopen wil Ok Desnoyer's bijdrage „Le beau ïeminin" correspondeert maar tudenten betrapt op vernielzucht p aandacht van een nachtwaker de Nachtveiligheidsdienst werd mnacht omstreeks twaalf uur ge pen door enkele personen, die aan vernieling van een in de fevlng van de Garenmarkt ge- feerde auto schuldig maakten, piddellijk waarschuwde hij de i bekende eigenaar van de auto, op zijn beurt de politie telefo- van deze vernieling op de |te stelde. Bij aankomst van de ie, die daarvoor geen verre tocht lefde te maken, konden de ver- fcrs, enkele studenten, worden ge- Bteerd. Een onderzoek wees uit, pij even tevoren ook een ruit van wachthuisje aan de Korevaar- pt hadden vernield. Nadat pro- fcrbaal was opgemaakt, konden [et politiebureau verlaten. Academische examens fen de Leidse Universiteit zijn tagd voor de examens kandidaats sociologie: de heer H. C. J. (ener ('s-Gravenhage)doctoraal [recht: de heer W. J. Ouwerkerk fcrburg); doctoraal scheikunde: peer J. G. Jansen Schoonhoven Ben): kandidaats A wisk. en k: mej. E. J. Voerman (Leiden) öe heren C. van Esmond (Lei- C. de Vreugd (Katwijk aan j en A Kortram (Leiden)kan- ||ats AI wisk. en nat.w.: de heer Ipeendijk (Leiden): kandidaats F [.en nat.w.: mevr. I. A. S. Gout m Cs-Gra.venhage) en mej. H Imun 'Leiden)' kandidaats KI en nat.w dp heer P. Dükhui- 'Leiden): kandidaats L wisk. en de heer R. M. J. Weise (Lei- WASSENAAR Veel belangstelling voor „Der Messias" tor de uitvoering van „Der Mes- 1 van G. F. Handel dor de Chris- ke Wassenaarse Oratoriumver ing in samenwerking met 't Re- itie Bach Koor op woensdag 19 Jari a.s. in de Dorpskerk aan het i te Wassenaar bestaat grote be stelling. Er zijn nog slechts en- tientallen plaatsen beschikbaar. zijdelings met het onderwerp, een be zwaar dat echter ruimschoots wordt gecompenseerd door dé kwaliteiten van dit bijzonder mooie schilderij, dat een sensualiteit uitademt die zuiver, puur en bijna kuis genoemd mag worden, waarin met zijn felle toon en anderzijds zijn structuur van lijnen en blokken het fauvisme en het kubisme elkander ontmoeten. Vele stromingen Overigens vindt men in de inzen dingen natuurlijk ook nog vele andere stromingen, tendenzen en tempera menten terug. Het idealisme van de veelzijdige Michel City, schilder, tekenaar en componist, die de liefde symboliseert in een roos die een vrouw wordt aangeboden. De maca bere fantasie van Carzou die een liefdespaar in actie door de binnen tredende dood, een wandelend skelet dat de deur van een zeventiende eeuwse salon opent, betrappen laat. Het violente realisme van Bernard Buffet wiens personage zich, getuige hun gelaatsuitdrukking, zelfs tijdens de liefde nog dodelijk verveelt. De pathetiek van een Brayer, de ver droomde charme van een Zendel of een Commere, de zekerheid van een Couty. De stadsromantiek van Made leine Luka die haar verstrengelde paar op een parkbankje als hom mage aan George Brassens heeft op gedragen of van Fougeron die onder de titel ,,De moeilijke liefde", een man en een vrouw temidden van een samengepakte menigte tussen wol- Kees van Dongens portret van Brigitte Bardot kenkrabbers metselde, of de anekdo tiek van Roger Bezombes wiens Philemon et Baucis een primitief- geschilderd paartje vormen welks paradijs een oord volgestopt met bloemen, poppen, vruchten en ge bruiksvoorwerpen is of van Victor Viko die de „schoonste triomf dei- liefde" in een versleten echtpaar zag dat in de achterhoede van het leven nu zijn diamanten bruiloft herdenkt. De talloze aspecten van de liefde verenigen dus wel alle tinten, over gangen en nuances van een gamma dat van de sereenste kalmte tot de explosiefste gcluksvcrvoeringcn reikt, en van eenzijdigheid van visie op het thema liefde kan men deze jongste show der getuigende schilders dan ook beslist niet beschuldigen. De NTS zal vanavond om 20.20 uur een herhaling geven van het inter view, dat Prinses Irene en haar ver loofde Don Carlos toestond aan Jan Gerritsen In Huis ten Bosch. De her haling heeft plaats wegens de grote belangstelling voor dit vraaggesprek, waarbij Prinses Irene als tolk optrad. Voor het buitenland is een inter view in het Engels afgenomen. De NTS heeft de laatste dagen veel kun nen leveren voor de internationale uitwisseling. WARMOND De B.B. die (gelukkig maar) wei nig naar buiten treedt, maar. als het nodig mocht zijn. een zeer be langrijke taak te vervullen heeft, houdt eens per jaar een bindins- ayond. Dan komen de leden nu eens niet bijeen voor hen houden van oefeningen, maar wordt hen als waardering voor alles, wat z(j in het belang van de Bescherming be volking doen. een feestavond aan geboden. Deze feestavond werd gehouden in hotel de Stad Rome. Ook ditmaal was deze avond voortreffelijk ver zorgd. dank zij de wijze waarop door de heer L. Duiker het programma was samengesteld. Voor tot de afwerking van het pro gramma wrerd overgegaan wees bur gemeester Langemeijer op de grote verantwoordelijkheid van de B.B. in tijd van nood. Daarom moet zij op ieder uur van de dag paraat zijn. Dit is slechts mogelijk indien de le den volkomen op elkaar zijn inge speeld en dat is slechts te bereiken door het regelmatig bezoeken van de oefeningen. Daarna werd het woord gevoerd door de heer Van de Meulen, dis- ürictsnoofd, en de heer J. Tijdhof, secretaris penningmeester van de BB. beiden brachten de leden dank voor de goede samenwerking, die de beste verwachtingen inhoudt. Hierna werd overgegaan tot af werking van het feestprogramma, dat voor ieder wat wils bood. Een band zorgde voor de nodige muziek en vele konden de verleiding niet weerstaan ook eens een dansje te maken. Het was een zeer geslaagde avond, die de onderlinge verhouding zeker ten goede zal zijn gekomen. Explosie in Laren Laren werd gisteravond opgeschrikt door 'n hevige explosie die veel glas schade aanrichtte en de ruiten in de wijde omgeving deed rinkelen. De klap werd veroorzaakt door het uit- elkaar spatten van een zuurstofcilin- der, tijdens een hevige brand die een autospuiterjj-uitdeukerij in een aan de Sint Jansstraat staande loods vol komen is as legde. Vier auto's gingen in de vuurzee verloren. Aanvankelijk gaf de politie de lezing dat een wegspringende vonk van een lasapparaat in uitvloeiende benzine de oorzaak was. Later echter bleek uit het verhoor van de eigenaar dat hij een monteur, die niet kon las sen opdracht had gegeven een ge vulde benzinetank uit een auto te slopen. Vermoed wordt dat de man gerookt heeft. De eigenaar is niet ver zekerd. Er is voor vele duizenden gul dens schade. Een toevallig passerende Eemnesser brandweerman slaagde er met ge vaar voor eigen leven in een hond en enkele auto's uit de fel brandende loods te redden. Prinses Irene's verloofde, Don Carlos van Bourbon Parma is van ochtend door generaal Franco in particuliere audiëntie ontvangen. Dit gebeurde in het Pardo-paleis, aldus is in Madrid van welingelichte zijde vernomen. VOORSCHOTEN Bimieiisportavond werd een succes In ,,Het wapen van Voorschoten" werd gisteravond de door de Voor- schotense Sportraad georganiseer de binnensportavond georganiseerd. De voorzitter van de Sportraad, de heer C. Fortanier, sprak een wel komstwoord tot de aanwezigen en in het bijzonder tot burgemeester L. de Kool, die voor deze avond speciaal uit Limburg overgekomen was. Burgemeester de Kool sprak zijn vreugde uit over 't genomen initia tief, na eerst enige ogenblikken stil te betracht te hebben ter herdenking van het overlijden van een der spe lers uit 's -Gravenzande, waardoor deze avond vorige maand moest wor den afgelast. Burgemeester de Kool was van mening dat de vulling van de vrije tijd een belangrijke zaak is Het heeft veel nut in het sportieve ele ment elkander te leren kennen en dat bepaalde bekwaamheden kunnen worden uitgewisseld. Het gemeente bestuur stelt deze avond buitenge woon op prijs. Hierna begonnen de uitoefenaren van biljarten, dammen, schaken, klaverjassen en bridgen uit 's Gravenzande en Voorschoten eikaars krachten te meten onder de ogen van vele aanwezigen, onder wie ook de wethouders G. Schrama en J. Dekker en enige raadsleden. Madeleine Luka droeg haar liefdespaar aan Brassens op. Lezing voor Voorscliotens Nnl Voor de leden van de Maatschap pij tot Nut van 't Algemeen, Depar tement Voorschoten hield de psy choloog drs P. J. Stolker zijn tweede lezing in een serie van drie welke als onderwerp had „Opvoeding van de moderne jeugd". Op interessante wijze besprak hij de verhouding van het opgroeiende kind, de puber, tot zijn ouders in het hedendaagse leven. De patriarchale sfeer in het gezin uit vroegere tijden is praktisch geheel verdwenen, de stemming in het moderne gezin is als het ware democratisch. Vaders willen sportief zijn evenals hun sportieve zoon, moeders besteden minder tijd aan het huishouden, daar vele huis houdelijke functies over het alge meen niet meer aan de orde zijn: bijvoorbeeld inmaken, kousenstoppen, een ouderwetse wasdag aan de was tobbe. En al deze veranderingen in het huishouden hebben ook hun stempel gedrukt in het gezinsleven. Er was onder de aanwezigen een grote belangstelling voor dit onder werp, gezien de levendige discussie welke er ontstond na de causerie. Vooral de vraag over het zakgeld hoeveel en wanneer er mee be ginnen? was een brandende kwes tie. Hiervoor werd een orginele tip gegeven: wanneer het kind kan ver menigvuldigen, geef het dan per Door trein gedood De negentienjarige Albert Vermeu len uit Leur gemeente Etten, is van nacht op de spoorweg Roozendaal Breda door een goederentrein gegre pen en op slag gedood. Aangenomen wordt dat de jongeman, die op een bromfiets van Etten op weg was naar zijn ouderlijke woning, zich de omweg door de Lage Meerstraat heeft willen besparen en de kortere weg langs de spoorbaan heeft genomen. Het pad langs de spoorbaan is zeer smal en men vermoedt, dat hij in het losse grint langs de spoorbaan de macht over het stuur heeft verloren en op de spoorbaan terecht is gekomen. De bestuurder van de trein die om half één uit Roozendaal was vertrokken, heeft gestopt en via de wachtpost in Leur de politie gewaarschuwd. week in centen zijn leeftijd maal het cijfer voor zijn vlijt op school. Het vlljtcjjfer kan zelfs een minder be gaafd kind opvoeren tot een hoog cijfer Na de diepgaande discussie waar bij drs. Stolker op prettige en boeien de wijze antwoord gaf op vragen over het wel en wee bij de opvoeding van de jeugd besloot hij de avond met de opmerking: „Maar een vast patroon voor het opvoeden, een vaste richtlijn van zo en zo moet u het doen, dan gaat het goed, kan ik u niet geven. Bij ieder kind treft men weer andere problemen aan. U mag desnoods honderd fouten maken per dag bij de opvoeding, als u maar niet honderd maal dezelfde fout maakt!" De derde lezing zal drs. P. J. Stol- der houden op 24 februari. Hij zal dan spreken over het onderwerp „Problemen rondom school en be roepskeuze". Aanrijding op de Rijnsburgerweg Een 14-jarig meisje, dat gister middag geen gebruik maakte van het rijwielpad langs de Rijnsburgerweg, doch op de rijbaan in de richting Oegstgeest reed, werd bij het plotse ling afslaan naar links ter hoogte van de Lijsterstraat door een juist passerende bromfietser gegrepen. Een achteroprij dende bromfietser werd eveneens bij de valpartij betrokken. Het meisje liep een hersenschudding en een gebroken linkerbeen op en is door de EHD naar het Acad. Zieken- nuis overgebracht. Beide bromfietsers kwamen met de schrik vrij. OEGSTGEEST Hond bijt schapen Een hond van een onbekende eige naar heeft gistermorgen omstreeks 9.50 uur bij het viaduct aan de Broek, weg in Oegstgeest vier schapen ge beten en in de sloot gejaagd. De die ren moesten worden afgemaakt. De schapen waren het eigendom van de heer D. Hakkenberg uit Leiden (Van onze parelmentaire redacteur" Onder grote publieke belangstelling is de Tweede Kamer vanmiddag be gonnen aan het debat over Ionen en prijzen naar aanleiding van de laatste afkoelingsmaatregelen van de rege ring. Reeds in het begin van de dis cussies deelde minister Andriessen van Economische Zaken bij wijze van interruptie mee, dat de kosten van levensonderhoud in de maand janu ari met twee punten omhoog gegaan zijn. De eerste spreker in het debat, de socialistische fractieleider, dr. A. Vondeling zei, dat het moeilijk te dis cussiëren was omdat voldoende ge gevens ontbreken. Zijn rede bestond hoofdzakelijk uit een lange serie vra gen. Zo vroeg hij onder meer of de regering al een indruk heeft waar de loonsverhoging op zal uitlopen. Hij stelde vele vragen over de ontwikke ling in het bouwbedrijf en vroeg ten slotte of de regering de huurverho ging, die per 1 juli zal ingaan, niet opnieuw kan overwegen. Ook wilde dr. Vondeling weten, wat het netto effect van de loonsverhogingen zal zijn op de opbrengst van dc belas tingen. Voorts vroeg dr. Vondeling of de minister van Economische Zaken wel voldoende controle kan uitoefe nen op een daling van de prljsvoor- schriften. Dr. Vondeling vroeg aan de rege ring op nieuw te overwegen of er niet iets gedaan kan worden aan de prijs ontwikkeling van onroerend goed. Hjj wees er daarbij op, dat in het eerste half jaar van 1963 de prijzen van boerderijen gemiddeld met 33 procent zijn gestegen. De prijzen van los zand zijn nog veel meer gestegen. De enor me stijging van de prijzen van onroe rend goed blijken ook uit de stijginge" van de rechten van registratie en de successierechten, die respectievelijk met 41 en 20 procent zijn gestegen. Dr. Vondeling meende dat de maat regelen van de regering niet snel ge noeg zullen leiden tot een verminde ring van de spanning op de arbeids markt. Het hoofdprobleem lag vol gens hem in de onrechtvaardige in komensverdeling in Nederland. Als voorbeeld noemde hij de winstde- lingsregelingen in 5000 naamloze ven nootschappen. Deze regelingen komen voor 36 procent aan het personeel, dat uit enkele honderdduizenden werk nemers bestaat en maar liefst voor 64 procent aan de commissarissen en bestuurders die uit slechts enkele duizenden personen bestaan. Wanneer stuurt de regering nu eens een brief aan de grote onder nemers met het verzoek om matiging bij de tantième-uitdelingen, zo zei dr. Vondeling. Als verzoeken om discipli ne alleen aan de werknemers worden gericht dan wordt het wel bijzonder moeilijk om rustig te blijven. Ook tegen het handhaven van de gemeen te classificatie formuleerde dr. Von deling scherpe bezwaren. Hij noemde het een fundamentele onrechtvaar digheid. Men moet eens op het plat teland komen om te merken, hoe dit verschil met de stad invreet. (Vergadering duurt voort) CRICKET VIJFDE TESTMATCH EEN DRAW De in Sydney gespeelde vijfde testmatch tussen Australië en Zuid- Afrika is in een draw geëindigd. De scores waren: Australië, 311 en 270. Zuid-Afrika, 411 en 76. De serie van vijf wedstrijden heeft daardoor geen beslissing opgeleverd. Beide landen wonnen eenmaal, drie ontmoetingen eindigden in een draw. MARKTBERICHTEN WOERDEN. 12 febr. Kaasmarkt: aanvoer twee partijen. Prijs f2.65. Handel kalm. Ir. K. van der Pols, voorzitter van het bestuur sociale aangelegenheden van de Federatie Metaal- en Elektro technische Industrie (F.M.E.) heeft verklaard, dat er tekenen zijn die er op wijzen, dat lagere vakbondsfunc- tionarissen steeds meer de neiging krijgen de ondernemers onder druk te zetten. Voor dit doel schakelen zij naar zijn oordeel bewust de organen der publieke opinie in. Ir. Van der Pols acht dit een ge vaarlijke situatie, want deze ontwik keling moet er z.i. onherroepelijk toe leiden, dat de ondernemer moet gaan kiezen tussen het toekennen van de vier procent (die voor ondernemings gewijze differentiatie in het mam moetakkoord van de Stichting van de Arbeid als mogelijkheid is opge nomen red.), of onrust in zijn be drijf. Wanneer opzettelijk op onrust wordt aangedrongen komt de onder nemer beslist met de rug tegen de muur „ook al omdat hij er over het algemeen niet gaarne toe overgaat zich met behulp van publiciteit te weer te stellen". Ir. Van der Pols sprak gisteravond in Nieuwspoort in Den Haag. Hij zei te hopen, dat nader overleg in de Vakraad voor de Metaalindustrie er toe zal leiden, dat hierover ophelde ring zal worden verschaft en dat de moeilijkheden kunnen worden voor komen. Hij merkte nog op. dat de onder nemers in deze sector van het be drijfsleven zijn overeengekomen de mogelijkheid om van de differentiatie (Van onze Haagse correspondent) De pacificatiecommissie voor het tweede televisienet zal haar werk met ingang van de eerstvolgende bijeen komst, op 22 februari, voortzetten. Zulks is besloten naar aanleiding van een dienovereenkomstige aan beveling van minister Bot, die hier bij verwees naar zijn antwoord aan dr. Vondeling, fractievoorzitter van de P. v. d.A. in de Tweede Kamer. Zoals bekend had de pacificatiecom missie haar werkzaamheden voor lopig opgeschort omdat men eerst het standpunt van de regering wilde kennen Inzake de aangekondigde „zee-televisie" van de Reclame Ex ploitatie Maatschappij. Ook dr. Vondeling heeft hierover vragen gesteld. Minister Bot antwoordde, dat de regering elk optreden in strijd met de internationale overeenkomsten inzake telecummunicatie afkeurt en dat zij onderzoekt, welke maatrege len tegen de R.E.M. getroffen kun nen worden. gebruik te maken, toe te passen ge heel in overeenstemming met het mammoetakkaord. n.l. in de eerste plaats daar waar overschrijdingen van de gestelde maxima in deC_A.O. bestaan, deze te legaliseren, dus voor het „witten" van zwarte lonen. BEURSOVERZICHT Philips hoger: K.L.M. vast Amsterdam, 12 februari I De stemming ter beurze is vanmid- dag bij de opening voor de interna- tionale waarden zeker niet onvrien- I delijk geweest. Philips. Unilever en Kon. Olie lagen hoger ten opzichte i van het voorgaande slotniveau. Phi- lips was zelfs vast op f 150 (f 148.50). Aku en Hoogovens openden onveran- derd op resp. 525 en 596. Er heerste beg in beurs enig optimisme ten op- J zichte van het koersverloop voor de komende beursdagen. Dit baseerde men op het iets betere politieke kli maat op enkele plaatsen van de we reld zoals Somalië Ethiopië, Cyprus en Maleisië. Tot de gunstige stem ming in Amsterdam hebben ongetwij feld de hogere slotkoersen van gis teren op de Newyorkse beurs bijge dragen. Wall Street gaat maar steeds door met het registreren van hogere koersen, hoofdzakelijk als gevolg van het gunstige bedrijfsnieuws aldaar. Op het Damrak hoopt men dat de aanhoudende vaste tendentie op de Newyorkse beurs zal overslaan naar Amsterdam. Hiervan zou dan aldus de beurs zeker Philips profiteren, omdat dit fonds de laatste tijd in koers is gedaald door de Amerikaanse verkopen. KLM was in Wall Street zeer vast niet een koersverbetering van een dollar. Dit had tot gevolg dat dit fonds gedurende de niet-officiële ochtendhandel vandaag in Amster dam oplopend werd verhandeld van f 60 tot f 61.50. De prijs van gisteren was f 58.50. Unilever opende vanmid dag 80 cent hoger op f 143.40. Kon. Olie plus en halve gulden op f 156.20. De Westduitse beurzen waren van daag prijshoudend Later moesten de meeste hoofd- fondsen een gedeelte van de behaal de koerswinst afstaan. Dit door ge brek aan kooplust. De handel werd uiteindelijk zeer kalm. Philips daalde tot f. 149.40, Unilever tot f. 142.70 en Kon. Olie tot f. 155.90. In de Scheepvaartafdeling was de handel een stuk kalmer vergeleken bij gisteren. De stemming was aan de zwakke kant. KPM welk fonds gisteren 44 punt was opgelopen moest vandaag deze gehele koers- winst prijsgeven. Ook Scheepvaart- Unie moest de gisteren behaalde i koerswinst afstaan. De leidende cul tures lagen wat gemakkelijker in de markt met minimale omzetten. De Staatsfondsenmarkt was goed prijs houdend tot vast. Aandelen Simplex die de laatste dagen zeer vast hebben gelegen op geruchten over een fusie of een bod op deze aandelen lagen eerder Iets lager. Merendeels viel er in de lokale afdelingen een nauwelijks prijshou dende tot zwakke stemming te con stateren. Een uitzondering vormden de aandelen van onroerende goede ren maatschappijen. Hiervan werden aandelen Wereldhaven 15 tot 20 punten hoger geadviseerd. Een ho gere advieskoers gold ook voor aan delen van de Exploitatie Maatschap pij Scheveningen. Woensdag, 12 februari 1964 ACTIFVE OBLIGATIES Staatsleningen ad 1000. I Premieleningen vorige slotkoera koers v. heden vorige slotkoers koers v. heden Ned. '58 4 4 97% 97% Ned. '59 44 97% 97% Ned '60-1 44 97% 97H Ned. '60-11 44 974 97% Ned '59 4"4 94 J 95 Ned '60 4 4 93% 94 A Ned. '61 44 934 94 A Ned '53 34 934 93% Ned. '63 44 89 A 894 b Ned Gb obi. 34 734 734 Ned '47 34 86 A 86 f Ned '51 34 934 934 Ned '53 I-II "4 904 904 Ned '56 3 4 894 894 Ned '48 3 4 83% 83 4 Ned bel. cert. 34 794 Ned '50 I-II 34 834 Ned '54 I-II 34 854 854 Ned '55 I 34 85 85% Ned '55 II 34 874 87% Ned '37 3 864 86 A Ned Gb. ob '46 3 864. 86% Ned dol In. '47 3 91 914 Ned Inv. cert. 3 97 j J 97 f J Ned. '62-64 3 99 j i 99% Indië *37 3 98A Indië '37 A 3 92% 92 A Ned wonbl. '57 6 104 A 104 A Ned. wonbl.'57 44 954 95 i* Ned. wonbl '60 44 95% 96 ACTIEVE AANDELEN WISSELKOERSEN Amsterdam. 10 februari Londen 10.08%10.09%: New York 3.604—3.604; Montreal 3.33f2-3.34 Parijs 73.571373.624 Brussel 7.23% 7.244; Frankfort 90.754—90.804 Stockholm 69.58 4 69.63'.Zürich 83.31—83.36- Milaan 57.92',—57.97' - Kopenhagen 52 14—52,19: Oslo 50.34— 50.39- Wenen 13.954—13.96'. Amst. Rubber 122* Ver HVA-mlj. 1634 A.K 525 Deli Mij. eert. 130.50 Hoogovens eert. 596 "2 Philip,, gem. bez. 148.60 Unilever cert. 142.70 Dordtse petr. 716% Kon P (50 f 20) 155.75 Holl Amer. Lijn 116"l Java China Pak 164' K.L.M. 58.50 Kon Ned St.boot 160'4 Kon Paket Mij 167' Stoomv MI) Ned 148 Niev Goudr eert 118 v. Ommeren eert. 287 Kon. Rott. Lloyd 144'; N Scheepv Uni*> 1424 NIET-ACTIEVE OBLIGATIES Prov en Gem.leningen A'dam '47 34 92 A'dam '43 34 91 R'dam '53 I 44 94 Idem *37 I-III34 92 Bankwezen Bank N. G. 85'54 101 101A idem '58 5 99 4 994 ld. N.WB'52 4 4 95 95', BVG Rspbr '52 155' - 161 BVG Rspbr f500 1404 1404 Irdustr Obligaties Philips Dol '51 90'4 904 VERKLARING DER TEKENS Gedaan en laten Gedaan en bieden 120', 1624 5254 130 595 149.60 142.90 7134 155.90 1164 160 62 1604 1634 145 1184 288 1404 139 4 91- 94 24 85 117 85 86 914 914 834 834 824 854 94-4 934 b 91% 96 944 974 924 85 844 864 904 904 834 824 824 86 944 984 904 Alkmaar '56 24 A'dam '53 3 A'dam '51 I 24 A'dam '56 I 24 A'dam '56 n 24 A'dam '56 III 24 Breda '54 24 Dordrecht '56 24 Eindhoven '54 24 Enschede '54 24 Den Haag '52124 ïdrrn II 24 R'dam '52 I Idem n 24 Idem '57 24 Utrecht '52 24 Z.-Holl 1957 24 Zuid-Holl '59 24 NIET-ACTIEVE AANDELEN Bank- en Kredietinstellingen Interunie f 50 206 207 Robeco 234 234 Unitas f50 53750 537.50 Ver Bez v 94 f50 135.50 135 50 Amst Bank 373 4 373 4 Cultuurbank 284 284 Holl Bank U eert. 263 264 Ned Handelmy. 351 351 Ned. Mid.bank 2284 228 Rott Bank 350 3504 Twentsche Bank 315 313 Industrie Ondernemingen Albert HeUn 610 610 Berkel's Pat. 246 249 Borsumfj.-Wehry 794 80 Calvé Delft eert. 953 4 945 4 K Pap v Gelder 217 2154 K. Ned. Grofsm. 1444 144 Holl Constructie 525x Ing.bur v BjiUv 165 b 167b Internatio 283 283 v Kemp en Beg 146 1454 Kon Zout Ketjen 840 843 Leidse Wolspj-ij 590 5914 Müller en Co. NB 328 4 328 4 Ned Kabelfabr 423 423 Philips pref 56 56.10 Rott Droogd MI) 337 3314 Ver Touwfabr 442 442 Walvisvaart 59% 60 Wernlnk's Bet.ml) 224 224 Wilton FUenoord 264 262 v. Wijk - Heringa 152 1524 Zaalberg 129 b 1294b Mijnbouw en petroleum Billton 2de r 4694 465 Kon Petr (f20) 157 156.50 Amer fondsen Canad Pacific R. 364 364 Intern Nickel 774 78 Anaconda 46% 46 Bethlehem Steel 34 33% Cities Service 66% 667 General Motors 78 A 784 Kennecott 76 u 774 Republic Steel 42% 43 Shell OU 45j J 45 |j Union Pacific 39% 39", Un States Steel 55% 55% I Bieden d Ex dividend d Exclaim e Laten

Leidsch Dagblad | 1964 | | pagina 9